Filmek (minden, ami nem japán)

Started by Flaser, 2004-09-15, 11:18:12

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Ilyen betegen nincs érkezésem sokat írni, még jó, hogy Ramiz nagyjából leírta a véleményem :)

Annyit tennék hozzá, hogy a film még annyiban több a könyvnél és a képregénynél, hogy megmutatja, hogy a minket mostanra permanensen körülvevő információáradat (média) mennyire eltorzította és felnagyította az iszonyat iránt amúgy természetesen meglévő kíváncsiságot (vö: a közlekedési balesetnél mindenki odamegy bámulni) - de egyben érzéketlenné is tesz bennünket iránta. Ez elgondolkodtatott most a Nice Boat-ügy kapcsán, amikor a japán híradásokat néztem a youtube-on: élvezettel csámcsogták, hogy hányszor sújtott le a lány, mekkora pengével, és milyen mély volt a seb... és muszáj nekik, mert különben már elkapcsolnának.
Másrészről elgondolkodtat a film arról a mintegy isteni, játékmesteri nézőpontról is, amibe a híradók ültetnek bennünket: minden haláleset után azonnal megtudjuk, ki halt meg és hányan maradtak még. Néhány név és egy szám - nem csoda, ha nem hat valóságosnak, ahogy az sem hat valóságosnak, amikor bemondják, hogy 626-an haltak meg egy katasztrófában vagy egy zavargásban, pedig azok is emberek voltak.
Failure is the default option

minuszmiki

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-28, 00:44:28
Másrészről elgondolkodtat a film arról a mintegy isteni, játékmesteri nézőpontról is, amibe a híradók ültetnek bennünket: minden haláleset után azonnal megtudjuk, ki halt meg és hányan maradtak még. Néhány név és egy szám - nem csoda, ha nem hat valóságosnak, ahogy az sem hat valóságosnak, amikor bemondják, hogy 626-an haltak meg egy katasztrófában vagy egy zavargásban, pedig azok is emberek voltak.

Kicsit off ugyan, de épp illik ide, véltelenül hallgattam az m1 híradóját, ahol a mianmari eseményeket következetesen, egymás után többször is így (nagyjából) adták elő: "A kormánykatonák figyelmezetető lövésekkel próbálták a tömeget oszlatni, kilenc ember meghalt." Nem hogy nem tűnt valóságosnak, egyenesen viccesen hangzott, és akaratlanul is felröhögtem rajta. (Időközben elfelejtettem, mit akartam kihozni ebből, de legyen mondjuk az, hogy a probléma valós, maximálisan egyetértek :))

Fazék

What Dreams May Come (1998) - Csodás álmok jönnek

ettől a filmtől mindig érzelgős hülyének érzem magam (egy rövid időre :D), de nem tudok mit tenni ellene, nagyon erős hatással van rám. imádom :)

Nakedape

#4413
battle royal-ból a film se volt rossz, de nálam a könyv nyert, és abban sztem elég jól be volt ágyazva a világ a cselekményben, és szerintem nem meglepő h hamar öngyilkosak egyesek ilyenkor. 300 at én spec ramoz sokszor nézem, de mindig odatekereka jó részekhez... :D :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2007-09-27, 17:54:35
No comment. :D Inkább leírom mi mindent láttam az utóbbi napokban.
...
Battle Royale :
...
hogy valaki felkel miután annyi ólmot belelőttek hogy a MÉH többet fizetne a hullájáért mint egy orvosi egyetem...
...
Itt rohogok.  :lol:
Mivel en baromi keves horror- es egyeb meszarolos filmet nezek, nekem ujdonsag volt.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Én

Már megint egy dilis amcsi film
Illik a magyar cím nagyon a filmhez, a dilis szó kiemelve. :D Mondjuk engem eleinte az amerika pitére emlékeztetett de ebben több ökörködés és jobb poénok vannak (+ ez a valóságtól elrugaszkodott, míg a pite nem annyira), szóval nekem jobban tetszett. :D Nem egy maradandó film, de azért egyszer megérte, bőven. (2001-es és azért elég híres, fura, hogy eddig nem láttam...)

Fazék

King Kong (2005)

hát egy 22"-os wide monitor ehhez nagyon kevés. ehhez még a házimozirendszerek 90%-a sem elég. sajnos itthon így megnézve nem jött át a hatás, úgy ahogy kéne. Kong elfogása és a toronyjelenet kellően drámaira sikerült, ezeket nehéz is lett volna elszúrni, a film egész korhű lett, a szereplők jók (bár Jack Black akármennyire is kedvelem, néha úgy éreztem kilóg egy kicsit, talán túlságosan is élvezte a szerepet :)). inkább nem is pontozom, sajnos ezt moziban kellett volna látni. ott volt értelme, oda lett szánva.

Solid Snake

Quote from: Fazék on 2007-09-29, 12:29:04
(bár Jack Black akármennyire is kedvelem, néha úgy éreztem kilóg egy kicsit, talán túlságosan is élvezte a szerepet :))

Jó volt ő a félőrült, magát zseninek képzelő rendező szerepében.  :appl: ;)

Quote from: Fazék on 2007-09-29, 12:29:04
inkább nem is pontozom, sajnos ezt moziban kellett volna látni. ott volt értelme, oda lett szánva.

Ez bizony így van a legtöbb Peter Jackson-filmmel. A GYU-kat először moziban láttam, azóta akárhányszor veszem elő őket DVD-n, valahogy sohasem képesek átadni azt az "atyaúristen-mekkora!  :eek:"-féle áll-leejtő hatást, amit a szélesvászon előtt tapasztaltam.

Zsiga

A moziproblémára nagyon jó megoldás egy kis szoba, egy erős 5.1-es hangfalszett, és egy jó kis HD-projektor. Kár hogy nincs felesleges 2-300k-m pedig tuti vennék egy projektort. :)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2007-09-29, 12:29:04
King Kong (2005)

hát egy 22"-os wide monitor ehhez nagyon kevés. ehhez még a házimozirendszerek 90%-a sem elég. sajnos itthon így megnézve nem jött át a hatás, úgy ahogy kéne. Kong elfogása és a toronyjelenet kellően drámaira sikerült, ezeket nehéz is lett volna elszúrni, a film egész korhű lett, a szereplők jók (bár Jack Black akármennyire is kedvelem, néha úgy éreztem kilóg egy kicsit, talán túlságosan is élvezte a szerepet :)). inkább nem is pontozom, sajnos ezt moziban kellett volna látni. ott volt értelme, oda lett szánva.
Az a fickó minden filmből kilóg, túl lelkes. :D Bár a Pop, csajok, satöbbiben (High Fidelity) pont jó volt ez a lelkesedése a szerephez (az egy meglepetés-nagyonjó film volt nekem :) ).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Solid Snake


minuszmiki

A School of Rockot én annyira nem szerettem (bár Jack Black=WIN) nálam, de az Orange County c. vígjáték például egyértelműen csak miatta jó.

Ramiz: A High Fidelity könyvben is igen jó, érdemes elolvasni. :)

Fubenalvo

#4422
Vérfagyasztó
Quentin Tarantino legbetegebb filmje amit valaha láttam. Pedíg láttam tőle egy párat... A film alap kérdése: A levágott fej beszél miután meghalt?
Csak olyan nézze meg aki bírja a vért mert még a szagát is érezni a film végére! Brutális(an tetszett)!!!
...jah és a feliratok végét várjátok meg. Nagyon oltás! :D

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-30, 01:09:07
Vérfagyasztó
Quentin Tarantino legbetegebb filmje amit valaha láttam. Pedíg láttam tőle egy párat... A film alap kérdése: A levágott fej beszél miután meghalt?
Csak olyan nézze meg aki bírja a vért mert még a szagát is érezni a film végére! Brutális(an tetszett)!!!
...jah és a feliratok végét várjátok meg. Nagyon oltás! :D
Ez mitől Tarantino filmje? Nem sok köze volt hozzá...

Kazenokizu

Producere volt a filmnek, ennyi köze van hozzá. :)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Fubenalvo

Eredeti DVD, boritón cím alatt "Quentin Tarantino filmje". Ettől kezdve nem ragozom...ha csak producer is érződik a hatása rajta. nem gyengén...

Zsiga

Quote from: Fubenalvo on 2007-09-30, 10:19:23
Eredeti DVD, boritón cím alatt "Quentin Tarantino filmje". Ettől kezdve nem ragozom...ha csak producer is érződik a hatása rajta. nem gyengén...
Ennyi erővel a Hero is lehetne Tarantino filmje. Vagy a Sin City. Vagy a Natural Born Killers...
Egyszerű reklámfogás hogy mégtöbben megnézzék/megvegyék. (Lehet neked még nem tűnt fel hogy sok rossz filmet reklámoznak úgy hogy "<insert random really good movie> rendezőjének/producerének/akárkijének új filmje".) De nem is ez a lényeg, teljesen mindegy hogy volt-e hozzá köze vagy nem.
A lényeg az hogy ez a film nagyon szar, főleg Tarantino "többi" filmjéhez képest.

Ramiz

#4427
Quote from: Fubenalvo on 2007-09-30, 10:19:23Eredeti DVD, boritón cím alatt "Quentin Tarantino filmje". Ettől kezdve nem ragozom...

Ne is ragozd... :)

edit:

Ha már Quentin Tarantino filmek: láttam tegnap a Terrorbolygót... :D :__devil:
Mit is mondjak, kurva nagy móka. Valaki kritizálta a sztori gyengeségét (illetve balekségét), de már nem tudom, ki és hol, úgyhogy emiatt hamis biztonságba ringatva magam nyugodtan ki merem jelenti, hogy az illető debil volt. :haha: Na jó... - vagy csak nem látott elég B-filmet, olcsó horrort, gagyi akciót. Nekem nagyon bejött a Terrorbolygó, kultuszfilm talán nem lesz belőle (azt azért nem is érdemli), mert túlságosan "kilóg a lóláb": nagy a költségvetés, sok az irónia és a poén, tehát hiába szórakozás, nincs meg az a borzongató plusz, amit az ad, hogy a régi gagyi, eltúlzott, túlvagánykodott, túljátszottan erőszakos stb filmeket azért legalább félig-meddig komolyan vették a készítőik. De attól függetlenül érdemes megnézni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

#4428
Quote from: Ramiz on 2007-09-30, 11:45:17
Ha már Quentin Tarantino filmek: láttam tegnap a Terrorbolygót... :D :__devil:
Mit is mondjak, kurva nagy móka. Valaki kritizálta a sztori gyengeségét (illetve balekségét), de már nem tudom, ki és hol, úgyhogy emiatt hamis biztonságba ringatva magam nyugodtan ki merem jelenti, hogy az illető debil volt. :haha: Na jó... - vagy csak nem látott elég B-filmet, olcsó horrort, gagyi akciót. Nekem nagyon bejött a Terrorbolygó, kultuszfilm talán nem lesz belőle (azt azért nem is érdemli), mert túlságosan "kilóg a lóláb": nagy a költségvetés, sok az irónia és a poén, tehát hiába szórakozás, nincs meg az a borzongató plusz, amit az ad, hogy a régi gagyi, eltúlzott, túlvagánykodott, túljátszottan erőszakos stb filmeket azért legalább félig-meddig komolyan vették a készítőik. De attól függetlenül érdemes megnézni. :)
Na ennek örülök, akkor ezek szerint mégse olyan szar mint amiket hallottam róla. :) Nyilván aki nem rendszeres nézője a badmovies.org filmjeinek annak nem ugyanazt az élményt nyújtja, de ez már legyen az ő bajuk. :D

Szerk.: A gagyi akcióról jut eszembe, ha valaki meg tudja nekem szerezni ezt a filmet, annak felajánlok cserébe pár sört. :)

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-09-30, 12:15:39Na ennek örülök, akkor ezek szerint mégse olyan szar mint amiket hallottam róla. :) Nyilván aki nem rendszeres nézője a badmovies.org filmjeinek annak nem ugyanazt az élményt nyújtja, de ez már legyen az ő bajuk. :D
"Hogyisss mondjam magának..." :) Ááá, megvan: a film nagyon szar, de jó értelemben. :Kiraly: Még Tarantino cameoja is király (elkezdi a szokásos pofázását, aztán vicces és undorító halált hal). A meztelen keblek hiánya sokkoló, de a gusztustalan jelenetek gusztustalansága is az, szóval ez kiegyenlíti a hiányt a B-filmes mérlegen. :D A nők dögösek, a vagizás röhejes és mégis vagány (ahogy kell), végre megint végig cigiznek a macsó hősök (pedig már a Die Hard-ból is kiirtották a korrektség és a pozitív nevelés miatt... McClane, te töketlen, hogy hagyhattad?... :__devil: ), a vérfröcskölés remek (kevesebb, mint a Kill Billben, de "olyanabb", amilyennek lennie kell egy ilyen filmben)...
Nem fogsz csalódni. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2007-09-30, 12:27:39
"Hogyisss mondjam magának..." :) Ááá, megvan: a film nagyon szar, de jó értelemben. :Kiraly: Még Tarantino cameoja is király (elkezdi a szokásos pofázását, aztán vicces és undorító halált hal). A meztelen keblek hiánya sokkoló, de a gusztustalan jelenetek gusztustalansága is az, szóval ez kiegyenlíti a hiányt a B-filmes mérlegen. :D A nők dögösek, a vagizás röhejes és mégis vagány (ahogy kell), végre megint végig cigiznek a macsó hősök (pedig már a Die Hard-ból is kiirtották a korrektség és a pozitív nevelés miatt... McClane, te töketlen, hogy hagyhattad?... :__devil: ), a vérfröcskölés remek (kevesebb, mint a Kill Billben, de "olyanabb", amilyennek lennie kell egy ilyen filmben)...
Nem fogsz csalódni. :)
I smell WIN. :D
:hail:

Member

Azt hiszem, nagyon más okból nézünk meg mi ketten egy filmet, Ramiz. :)

Ramiz

Quote from: Member on 2007-09-30, 13:07:04Azt hiszem, nagyon más okból nézünk meg mi ketten egy filmet, Ramiz. :)

Miért, te egy olcsó, hatásvadász B-filmeknek emléket állító másfél órás faszkodást művészi mondanivaló igényének okán nézel meg? Mert akkor igazad van, tényleg más okból nézünk filmet. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

#4433
Terrorbolygó

Rávettek, hogy megnézzem, de komolyan mondom, ilyen ízléstelen, gyomorforgató, szégyenletes filmet még nem láttam. Vissza kellett volna kérnem a pénzemet, már bánom, hogy nem tettem meg. Egyszerűen semmi pozitív, semmi felemelő, semmi értékes nem volt ebben a méltatlan celluloidpazarlásban, felháborító, hogy ilyen, magukat zseninek tartó semmirekellő alakok, mint ez a Rodrugiez meg Tarantuno, filmet rendezhetnek! El kéne venni tőlük a diplomájukat, már ha van nekik egyáltalán, amit erősen kétlek ez után a moslékhalom után.

A "film" konkrét hibáinak részletezése előtt muszáj kitérnem a képminőségre: ilyen gyatra minőségű kópiát régen láttam! Izgett-mozgott, csúszkált a kép, néha elfolyt vagy szét is esett, és ami mindennek a teteje, egy egész jelenetsor kimaradt. Az ember azt hinné, hogy manapság már adnak annyit magukra a forgalmazók, hogy ilyen kínos hibák ne forduljanak elő, elvégre 2007-et írunk. De hát úgy látszik, ezt is le lehet nyomni a mit sem sejtő mozinézők torkán ebben a kapitalista világban.

De ez csak egy apró kellemetlenségnek számít a többi hihetetlen baklövés és aránytalanság, sőt, végzetes hiba mellett. A rendezők már a stílus és a téma kiválasztásánál is alaposan melléfogtak: amikor már azt hihettük, hogy az igénytelen hetvenes évek ocsmány, alantas filmes praktikái végre az őket megillető helyre kerülnek és leplet borít rájuk a feledés homálya, akkor jön ez a két széltoló, és előkotorja őket a szemétgödörből. Minden itt van: az ócska gumiszörnyes zombifilmek, a vérszökőkutas darabolós horrorok, a bugyuta amerikai rendőrfilmek kliséi, a rejtélyes főhős agyonhasznált toposza: Rodirguez mindet megkísérli felidézni ebben az arányait vesztett torzóban. A különbség annyi, hogy ezúttal több pénz jutott a speciális effektusok kivitelezésére, így azok sokkal valóságosabbnak és így sokkal gusztustalanabbnak hatnak.

És ezzel elérkeztünk a film egyik nehezen alulmúlható pontjához: minden jóérzésű ember tiltakozását kell, hogy kifejezze a filmben felsorakoztatott ízléstelen, groteszk horror-elemek láttán. Emberi formájukat elvesztett "zombik" (így hívják a járkáló élőhalottakat alantasabb körökben) támadják meg a főszereplőket, ám azok ahelyett, hogy békés úton próbálnák meg rendezni a helyzetet, az amerikai fegyverkultusz megtestesüléseként géppisztolyt ragadnak, és irtani kezdik a magukból gennyet és vért okádó formátlan szörnyetegeket. Sőt, az abszurdum non plusz ultrájaként a fináléban a főszereplő hölgy lábára géppisztolyt csatolnak, és azzal kaszabolják az ellenséget! Egy másik jelenetben egy orvosi vizsgálat közben gennyes testrészeket mutogatnak egy monitoron - arról nem is beszélve, hogy az orvosi hivatás szentségének megcsúfolása ez, mégis, mit képzeltek a készítők ezzel a gusztustalansággal? Én nem is értem, hogy kaphattak minderre engedélyt.

Az pedig még inkább felháborító, hogy ennek a filmként eladni próbált hulladéknak se füle, se farka. A története teljesen értelmetlen, nincs szerkezete. Nincs tisztességes főhőse, akivel azonosulni lehetne, és a szerepeltetett színésznőket is botrányosan hiányos öltözetben, a normális mozinéző ízléséhez képest túlságosan is közönséges módon mutatják be. A film nyelvezete is elfogadhatatlan: rengeteg a káromkodás és a csúnya beszéd. És hiába is gondolnánk, hogy az "alkotók" (az idézőjel szükséges ezen a helyen) humorral tudják ellensúlyozni az ocsmányságokat: az erre irányuló kísérleteik rendre kudarcot vallanak, például ki látott már olyan ostobaságot, hogy a drámai csúcspontnak szánt jelenetben a férfi főhős egy gyerekmotoron száguldozik? Azon sem tudtunk nevetni, hogy a különösen vériszamos jelenetek után rendre húst vagy pépes ételeket ábrázoló képeket vágtak be.

Egyszóval ez nem film, hanem förmedvény, ami szégyent hoz a készítői nevére, nem is értem, hogy mutathatták be hazánkban. Nem értem, hogy miért nem tudnak végre olyan filmeket csinálni, amik igaz, őszinte emberi értékeket ábrázolnak ízléses, tiszteletre méltó módon?


[spoiler] :Kiraly:[/spoiler]

Failure is the default option

Ramiz

Fél sorig tudtál átverni (a "szégyenletes" még tőled is túlzás :__devil: ). Viszont a legnagyobbat a spoiler gomb alatti vigyorin röhögtem: ezt kinek szántad? Mármint kiből nem nézted ki, hogy előbb-utóbb kapcsol? Vagy csak a biztonság kedvéért? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga


kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2007-09-30, 20:30:36
Fél sorig tudtál átverni (a "szégyenletes" még tőled is túlzás :__devil: ). Viszont a legnagyobbat a spoiler gomb alatti vigyorin röhögtem: ezt kinek szántad? Mármint kiből nem nézted ki, hogy előbb-utóbb kapcsol? Vagy csak a biztonság kedvéért? :D

Az a valós véleményem. :)
Failure is the default option

Solid Snake

Quote from: kikuchiyo on 2007-09-30, 20:39:13
Quote from: Ramiz on 2007-09-30, 20:30:36
Fél sorig tudtál átverni (a "szégyenletes" még tőled is túlzás :__devil: ). Viszont a legnagyobbat a spoiler gomb alatti vigyorin röhögtem: ezt kinek szántad? Mármint kiből nem nézted ki, hogy előbb-utóbb kapcsol? Vagy csak a biztonság kedvéért? :D

Az a valós véleményem. :)

Bammeg, én meg komolyan vettelek.  :ejnye: :lame:
(persze a spoiler gomb után már leesett a tantusz)

Én

Én először a spoiler gombot néztem meg, mivel sejtettem, hogy ez, vagy :muhahah: lesz. :D

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-09-30, 21:22:57
Bammeg, én meg komolyan vettelek.  :ejnye: :lame:
(persze a spoiler gomb után már leesett a tantusz)
Igaz hogy kiku egy jó nagy faggot, de azért nem ennyire. :D