Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Selmo

Quote from: Moha on 2006-12-26, 23:11:30
Mindebből a lényeg, hogy max barátnak kellesz nekik. Esetleg lelki szemetesládának, akinek elmondhatják, hogy milyen szemét a fiújuk, hogy megint átverte őket meg stb. de eszük ágába sem lesz, hogy esetleg veled kezdjenek.
Igen, visszatérve a vitaindító posthoz, csak az jön ki, hogy a lányok egy rendes srácot keresnek, de a rendes srác csak barátnak kell, akinek elsírhatják, hogy nincs egy rendes srác sem, aztán rohannak a következő bunkóhoz. :ejj:
Quote from: Kazenokizu on 2006-12-26, 23:33:44
Az attól függ, milyen nőknek! Elég sok olyan ismerősöm/félig-meddig-barátnőm van, akik kifejezetten az ilyen "golfozós" fiúkra buknak, és őszintén szólva nagyon kevés olyan van köztük, aki emberileg is ér valamit. (Legalábbis szerintem.)
Igen, őket is szeretném megérteni, hogy a függetlenség miatt csinálják, vagy mert így elve azt kapják amit akarnak(?) esetleg ez egy védekezés a lelki sérülések ellen?...

A tökéletesség unalmas.

HVp213

a tanulságot leszürtem:
Éljen a golf
(kár h nem vagyok egy nagy sport ember)



+ Happy Happy Joy Joy
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

arianrhod

Quote from: HVp213 on 2006-12-26, 23:47:05
a tanulságot leszürtem:
Éljen a golf
(kár h nem vagyok egy nagy sport ember)



+ Happy Happy Joy Joy
Ne örüljön kende,mert véletlenül fejbe találja egy ütő... :__devil:

Zsiga

Quote from: Selmo on 2006-12-26, 23:44:16
Quote from: Moha on 2006-12-26, 23:11:30
Mindebből a lényeg, hogy max barátnak kellesz nekik. Esetleg lelki szemetesládának, akinek elmondhatják, hogy milyen szemét a fiújuk, hogy megint átverte őket meg stb. de eszük ágába sem lesz, hogy esetleg veled kezdjenek.
Igen, visszatérve a vitaindító posthoz, csak az jön ki, hogy a lányok egy rendes srácot keresnek, de a rendes srác csak barátnak kell, akinek elsírhatják, hogy nincs egy rendes srác sem, aztán rohannak a következő bunkóhoz. :ejj:
Nagyon igaz... :ejj:


Quote from: arianrhod on 2006-12-26, 23:33:44
Nincs...nem szeret a fényképező de én se őtet :Kiraly:
Na majd egyszer ha eljössz meetre megmutatom hogy szeret az ha jó kezekben van... ;)

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-26, 23:33:44Szerintem ez nem igaz. Legalábbis nem hiszem, hogy általánosságban ilyenek lennénk.  Egy bizonyos határon belül igenis jó, ha vki "nice guy".
Ezek szerint akkor én biztos túl extrém verzió vagyok. De sajnos ezen nem tudok változtatni. Én nem tudok bunkó lenni a lányokkal. Ha meg is aláznak, inkább magamba fordulok, nem szólok vissza.
Igen... nem tudok kiállni magamért. Ez is egy hiba, meg az, hogy minden lánnyal kedves vagyok és próbálok a kedvükre tenni, de ahogy látom, ezek "főbenjáró bűnök" sajnos.
QuoteMellesleg én a "barátságból szerelem" híve vagyok, szerintem ez az egyik legjobb ... hmmm .... "módszer"?
Ezzel csak annyi a probléma, hogy az összes lány barátom foglalt... Na jó, egy nem, de neki meg egyértelműen nem jövök be, mint pasi.
QuoteIgen, őket is szeretném megérteni, hogy a függetlenség miatt csinálják, vagy mert így elve azt kapják amit akarnak(?) esetleg ez egy védekezés a lelki sérülések ellen?
Igen, ez jó kérdés. Egyesek mintha félnének érzelmileg kötődni valakihez, mert akkor ugye meg tudják őket bántani.

Részemről nekem a fordítottja nem megy. Érzelmek nélkül semmi értelme. Próbáltam, nem ment. Én nagyon érzelmes ember vagyok, ami a mai férfiakra általában nem jellemző. Lehet, hogy ez is taszítja a nőket?!
Mindenesetre én sokszor hallottam már több lánytól is, hogy "te olyan aranyos vagy" meg "jószívű" meg "kedves" és azt is megkaptam, hogy "nem értem, miért nem sikerül összejönnöd senkivel". De a végpont ugyanaz. Minden lány azt szeretné, ha sikerülne összejönnöm VALAKIVEL miközben NEKI nem kellek, vagy esetleg már van másvalakije.
QuoteNe örüljön kende,mert véletlenül fejbe találja egy ütő...
Esetleg egy hevesebb játékos áthajt rajta egy golfkocsival. :P

Selmo

Quote from: arianrhod on 2006-12-26, 23:52:55
Quote from: HVp213 on 2006-12-26, 23:47:05
a tanulságot leszürtem:
Éljen a golf
(kár h nem vagyok egy nagy sport ember)



+ Happy Happy Joy Joy
Ne örüljön kende,mert véletlenül fejbe találja egy ütő... :__devil:
Csak a cinizmus süt belőle, mert már nem tud röhögni saját magán sem.
Quote from: Moha on 2006-12-26, 23:57:33
Mindenesetre én sokszor hallottam már több lánytól is, hogy "te olyan aranyos vagy" meg "jószívű" meg "kedves" és azt is megkaptam, hogy "nem értem, miért nem sikerül összejönnöd senkivel". De a végpont ugyanaz. Minden lány azt szeretné, ha sikerülne összejönnöm VALAKIVEL miközben NEKI nem kellek, vagy esetleg már van másvalakije.
:tezsvir: :bruhuhu:

A tökéletesség unalmas.

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-12-26, 23:34:11
Engem is elhajtanak, de nem adom fel, nem veszthetek semmit :)
Ez a jó hozzáállás. Bár ehhez azért az is kell, hogy ne hatalmas csalódáson ess át. Mert egy olyan után marha nehéz ám mindent elölről kezdeni.

Quote from: sirtomiKaze: Nekem van pár barát/haver nő ismerősöm és van akitől akarok is valamit. Legyen igazad és legyen belőle valami :)
Majd szurkolok. ;)
Egyébként viccet félretéve tényleg ez a legjobb megoldás. Ha eleinte csak barátok vagytok, van időtök megismerni egymást, és ha ezek után is barátok maradtok, akkor valószínűleg vmi megtetszett mindkettőtöknek a másikban, ami ugye nem árt egy kapcsolathoz. És itt visszakanyarodhatunk az örök témához: nem nagyon van pusztán barátság férfi és nő között, mert az egyik mindig többet is szeretne.

Quote from: Selmo on 2006-12-26, 23:44:16
Igen, őket is szeretném megérteni, hogy a függetlenség miatt csinálják, vagy mert így elve azt kapják amit akarnak(?) esetleg ez egy védekezés a lelki sérülések ellen?...
Szerintem elég sok oka lehet annak, hogy miért csinálják. Kinél mi. Akiket én ismerek, azoknál nagyjából ezek a variációk:
1. Szeret a középpontban lenni, és borzasztóan imádja, hogy mindenki őt akarja, és mivel mindenki őt akarja, hát mindenkit ki is próbál, nem bonyolodva bele semmi komolyba, nehogy ráaggassák a "foglalt" feliratot, és azután ne akarja majd őt senki.
2. Van, aki csak annyira naív, hogy nem veszi észre, hogy az illető, akit kifogott nem éppen hosszútávra tervez. (Az ilyenek vannak a legkevesebben, viszont őket a legnehezebb összerakni, miután pofára estek.) Aki nem jó emberismerő, annak besikerül.
3. Van, aki állandóan annyit iszik egy-egy buli alkalmával, hogy a végén akár a konyhaszekrénnyel is elmenne.
4. Van, aki egy hatalmas csalódáson esett át, amit egyszerűen nem képes feldolgozni, és -ahogy te is írtad- lelki sérülés elleni védekezés miatt ösztönösen távol tartja magát a potenciális "nagy Ő"-ktől.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Zsiga

Quote from: Moha on 2006-12-26, 23:57:33

Részemről nekem a fordítottja nem megy. Érzelmek nélkül semmi értelme. Próbáltam, nem ment. Én nagyon érzelmes ember vagyok, ami a mai férfiakra általában nem jellemző. Lehet, hogy ez is taszítja a nőket?!
Mindenesetre én sokszor hallottam már több lánytól is, hogy "te olyan aranyos vagy" meg "jószívű" meg "kedves" és azt is megkaptam, hogy "nem értem, miért nem sikerül összejönnöd senkivel". De a végpont ugyanaz. Minden lány azt szeretné, ha sikerülne összejönnöm VALAKIVEL miközben NEKI nem kellek, vagy esetleg már van másvalakije.
Na amikor ezt mondja, akkor kell ugyanezt elmagyarázni neki. Nekem már bejött egyszer-kétszer. ;)

Kazenokizu

QuoteEzek szerint akkor én biztos túl extrém verzió vagyok. De sajnos ezen nem tudok változtatni. Én nem tudok bunkó lenni a lányokkal. Ha meg is aláznak, inkább magamba fordulok, nem szólok vissza.
Igen... nem tudok kiállni magamért. Ez is egy hiba, meg az, hogy minden lánnyal kedves vagyok és próbálok a kedvükre tenni, de ahogy látom, ezek "főbenjáró bűnök" sajnos.
Az, hogy nem tudsz kiállni magadért, az hiba. De a kedvesség nem hinném, hogy főbenjáró bűn lenne.

Quote from: MohaEzzel csak annyi a probléma, hogy az összes lány barátom foglalt... Na jó, egy nem, de neki meg egyértelműen nem jövök be, mint pasi.
A megoldás: tessék ismerkedni! Persze, mondani könnyű, tudom, mert pl. munka mellett nem is megy az olyan egyszerűen...

Quote from: MohaRészemről nekem a fordítottja nem megy. Érzelmek nélkül semmi értelme. Próbáltam, nem ment. Én nagyon érzelmes ember vagyok, ami a mai férfiakra általában nem jellemző. Lehet, hogy ez is taszítja a nőket?!
Mindenesetre én sokszor hallottam már több lánytól is, hogy "te olyan aranyos vagy" meg "jószívű" meg "kedves" és azt is megkaptam, hogy "nem értem, miért nem sikerül összejönnöd senkivel". De a végpont ugyanaz. Minden lány azt szeretné, ha sikerülne összejönnöm VALAKIVEL miközben NEKI nem kellek, vagy esetleg már van másvalakije.
Kicsit sablonszöveg, de szerintem nagyon igaz: nem kell görcsösen akarni semmit, mert annál inkább nem fog sikerülni! Egyszer csak megtalálod azt, akit keresel.


Ja, és eszembe jutott még egy érv:
5. Van, aki azt hiszi, hogy majd ő képes lesz megváltoztatni a golfozókat, és boldog kapcsolatban élő "nice guy"-t faragni belőle. Csak épp sosem sikerül neki.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

arianrhod

Quote from: Zsiga on 2006-12-26, 23:56:41
Quote from: Selmo on 2006-12-26, 23:44:16
Quote from: Moha on 2006-12-26, 23:11:30
Mindebből a lényeg, hogy max barátnak kellesz nekik. Esetleg lelki szemetesládának, akinek elmondhatják, hogy milyen szemét a fiújuk, hogy megint átverte őket meg stb. de eszük ágába sem lesz, hogy esetleg veled kezdjenek.
Igen, visszatérve a vitaindító posthoz, csak az jön ki, hogy a lányok egy rendes srácot keresnek, de a rendes srác csak barátnak kell, akinek elsírhatják, hogy nincs egy rendes srác sem, aztán rohannak a következő bunkóhoz. :ejj:
Nagyon igaz... :ejj:
Ne álltalánosíts...
Quote from: Zsiga on 2006-12-26, 23:56:41
Quote from: arianrhod on 2006-12-26, 23:33:44
Nincs...nem szeret a fényképező de én se őtet :Kiraly:
Na majd egyszer ha eljössz meetre megmutatom hogy szeret az ha jó kezekben van... ;)
Jah..a varázsszó az egyszer :D

Kazenokizuval pedig tökéletesen egyetértek a lányok miért is teszik azt amit.Persze itt is vannak kivételek.

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-26, 23:58:041. Szeret a középpontban lenni, és borzasztóan imádja, hogy mindenki őt akarja, és mivel mindenki őt akarja, hát mindenkit ki is próbál, nem bonyolodva bele semmi komolyba, nehogy ráaggassák a "foglalt" feliratot, és azután ne akarja majd őt senki.
Ez a tipikus "carpe diem" hozzáállás. Nem biztos, hogy totál hülyeség (ezt majd 50 évesen megmondom) de így minden jóról lemarad és a végén ki fog égni. Szerintem mindig a dolgok közepébe vágni és hamar lerendezni mindent nem jó. Most teszem azt később összeakadnak valakivel, akivel esetleg hosszú távra terveznének... Ha már az elején ellőnek minden rakétát, akkor utána mi lesz a plusz? Mit fog tudni többet nyújtani a másiknak? Mitől lesz különleges? Semmitől! Csak ezt még ők nem látják.
Quote3. Van, aki állandóan annyit iszik egy-egy buli alkalmával, hogy a végén akár a konyhaszekrénnyel is elmenne.
Igen, találkoztam ilyennel is. Már azt hittem, megjött végre a szerencsém, mikor a buliban egész jól elvoltam egy lánnyal. Csak később derült ki, hogy nem azért nézett kí úgy, mert fáradt volt, hanem mert befüvezett és piás is volt. Hát köszönöm, de azért nálam is van egy szint, ilyen lány bocsi, de nem kell. Pedig én aztán tényleg nem vagyok válogatós, csak lenne valaki...
Quote4. Van, aki egy hatalmas csalódáson esett át, amit egyszerűen nem képes feldolgozni, és -ahogy te is írtad- lelki sérülés elleni védekezés miatt ösztönösen távol tartja magát a potenciális "nagy Ő"-ktől.
Ez egyéni persze, de én egy nagy csalódás után inkább visszavonulok a kis elefántcsont tornyomba és magamban gondolkodom, eszembe sem jut, hogy kalandokat keressek.

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-26, 23:58:04
Quote from: sirtomi on 2006-12-26, 23:34:11
Engem is elhajtanak, de nem adom fel, nem veszthetek semmit :)
Ez a jó hozzáállás. Bár ehhez azért az is kell, hogy ne hatalmas csalódáson ess át. Mert egy olyan után marha nehéz ám mindent elölről kezdeni.

Quote from: sirtomiKaze: Nekem van pár barát/haver nő ismerősöm és van akitől akarok is valamit. Legyen igazad és legyen belőle valami :)
Majd szurkolok. ;)
Egyébként viccet félretéve tényleg ez a legjobb megoldás. Ha eleinte csak barátok vagytok, van időtök megismerni egymást, és ha ezek után is barátok maradtok, akkor valószínűleg vmi megtetszett mindkettőtöknek a másikban, ami ugye nem árt egy kapcsolathoz. És itt visszakanyarodhatunk az örök témához: nem nagyon van pusztán barátság férfi és nő között, mert az egyik mindig többet is szeretne.
A szurkolást köszönöm :) Szerintem van barátság nő és férfi között. Van olyan barátnőm aki nyiltan megmondta, hogy nem vagyok az esete mint pasi, és én sem akarok tőle seemi többet mint egy barátot. Lehet hogy ez az a kivétel ami erősíti a szabályt :D

Quote4. Van, aki egy hatalmas csalódáson esett át, amit egyszerűen nem képes feldolgozni, és -ahogy te is írtad- lelki sérülés elleni védekezés miatt ösztönösen távol tartja magát a potenciális "nagy Ő"-ktől.
Ilyen nő ismerősöm van. Volt egy csalódása és azótan nem vesz komolyan egy pasit sem. Eljár randizgatni, buliban is minden pasival flörtöl, de komoly kapcsolatba nem megy bele. Meg is mondta, hogy jó neki így egyedül. Eddig nem sikerült meggyőznöm az ellenkezőjéről, de igyekszem :)

Zsiga

Quote from: arianrhod on 2006-12-27, 00:11:54
Ne álltalánosíts...
Igaz, nem minden lány ilyen, csak a nagyrészük...

Quote from: arianrhod on 2006-12-27, 00:11:54
Jah..a varázsszó az egyszer :D
Sokan mondták már nekem hogy róluk lehetetlen jó képet csinálni, és mind meggondolták magukat... :rolleyes:

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-27, 00:10:18A megoldás: tessék ismerkedni! Persze, mondani könnyű, tudom, mert pl. munka mellett nem is megy az olyan egyszerűen...
Akkor már csak egy kérdésem volna: HOL?
Buliban tojnak rám, mert a golfozókat keresik, társkeresőn ha képet küldök lekoptatnak, suliba nem járok, a munkahelyemen 41 emberből 1 lány, az is az egyik munkatárssal jár, anime meeten vannak jó fejek, de csak ritkán tudok lemenni és ott is legtöbb lány foglalt.
Ahhoz meg ritkán van elég önbizalmam, hogy utcán v. nyilvános helyen leszólítsak egy lányt. Egyszer-kétszer azért már sikerült, de persze kapásból le lettem koptatva.

Amiből nekem elegem van, az az, hogy még az esélyt sem adják meg, hogy megismerjük egymást. Ha első látásra nem jövök be, akkor viszlát! Lehet, hogy külsőre nem vagyok nagy szám, de azért Quasimodo sem. Viszont belsőre igenis sokat tudnék adni, csak nem hagynak kibontakozni.
QuoteKicsit sablonszöveg, de szerintem nagyon igaz: nem kell görcsösen akarni semmit, mert annál inkább nem fog sikerülni! Egyszer csak megtalálod azt, akit keresel.
Ha nem te mondanád huszonharmadjára, akkor még talán el is hinném. Az elmúlt 3 évből kb másfelet úgy töltöttem, hogy nem kerestem a lányokat. Ettől függetlenül észrevettem a lehetőségeket, és volt is pár, de egyikből se lett semmi. Szóval ez így hülyeség. Azon kívül a volt barátnőmet is egy társkereső műsorban ismertem meg, és abban az időben is elég erősen próbálkoztam... Igaz, azt a konkrét adást akkor csak véletlenül hallgattam.

sirtomi

Görcsös akarásnak nálam mindig nyögés lett a vége. De nem tehetek róla, ha néha baromira akarok valamit :)

Imerkedni kell! Persze, de csatlakozom Mohához: HOL?
Utcán pl én sem szólítok le senkit, valahogy nem megy.

Kazenokizu

Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 00:20:40
Sokan mondták már nekem hogy róluk lehetetlen jó képet csinálni, és mind meggondolták magukat... :rolleyes:
Ellentmondanék: rólam sem tudnál jó képet csinálni.  :hehe: Esetleg akkor, ha a hátad mögött lenne egy profi sminkmester, stylist, és valaki, aki mesterfokon tud képet retusálni, sikerülhetne. De még így sem garantálnám, hogy nem égne el a fotópapír a képem alatt... :D

Quote from: Moha on 2006-12-27, 00:24:28
Akkor már csak egy kérdésem volna: HOL?
Buliban tojnak rám, mert a golfozókat keresik, társkeresőn ha képet küldök lekoptatnak, suliba nem járok, a munkahelyemen 41 emberből 1 lány, az is az egyik munkatárssal jár, anime meeten vannak jó fejek, de csak ritkán tudok lemenni és ott is legtöbb lány foglalt.
Ahhoz meg ritkán van elég önbizalmam, hogy utcán v. nyilvános helyen leszólítsak egy lányt. Egyszer-kétszer azért már sikerült, de persze kapásból le lettem koptatva.
Na igen, erről beszéltem, tudom, hogy nem könnyű. Mondjuk keress valami olyan elfoglaltságot, ahová rendszeresen járhatsz. (Errre a legjobb lenne az iskola. De akár egy nyelvtanfolyam is megteszi. - lakótársam így jött össze a vőlegényével-)

QuoteAmiből nekem elegem van, az az, hogy még az esélyt sem adják meg, hogy megismerjük egymást. Ha első látásra nem jövök be, akkor viszlát! Lehet, hogy külsőre nem vagyok nagy szám, de azért Quasimodo sem. Viszont belsőre igenis sokat tudnék adni, csak nem hagynak kibontakozni.
Erről beszélek! Te hogyan várod el vlakitől, hogy rögtön szerelmes legyen beléd, ha igazából te sem vagy az, mert mindegy, hogy ki az, csak lenne már valakid? Vagy te képes vagy beleszeretni valakibe ilyen rövid idő alatt?

QuoteHa nem te mondanád huszonharmadjára, akkor még talán el is hinném. Az elmúlt 3 évből kb másfelet úgy töltöttem, hogy nem kerestem a lányokat. Ettől függetlenül észrevettem a lehetőségeket, és volt is pár, de egyikből se lett semmi. Szóval ez így hülyeség. Azon kívül a volt barátnőmet is egy társkereső műsorban ismertem meg, és abban az időben is elég erősen próbálkoztam... Igaz, azt a konkrét adást akkor csak véletlenül hallgattam.
Tudom, hogy elcsépelt szöveg, de szerintem akkor is van benne valami.

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

sirtomi

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-27, 00:35:31
QuoteAmiből nekem elegem van, az az, hogy még az esélyt sem adják meg, hogy megismerjük egymást. Ha első látásra nem jövök be, akkor viszlát! Lehet, hogy külsőre nem vagyok nagy szám, de azért Quasimodo sem. Viszont belsőre igenis sokat tudnék adni, csak nem hagynak kibontakozni.
Erről beszélek! Te hogyan várod el vlakitől, hogy rögtön szerelmes legyen beléd, ha igazából te sem vagy az, mert mindegy, hogy ki az, csak lenne már valakid? Vagy te képes vagy beleszeretni valakibe ilyen rövid idő alatt?
Szerintem pont hogy nem várja el az azonnali szerelmet. Pont arról beszél, hogy első látásra elutasítják, meg sem akarják ismerni, pedig Ő szívesen megismerné. Itt egyik részről sem látok azonnali szerelem elvárást :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2006-12-27, 00:27:51
Görcsös akarásnak nálam mindig nyögés lett a vége. De nem tehetek róla, ha néha baromira akarok valamit :)

Imerkedni kell! Persze, de csatlakozom Mohához: HOL?
Utcán pl én sem szólítok le senkit, valahogy nem megy.
Hát én se szólítanék le soha senkit az utcán. Igazából elképzelésem sincs hogy milyen zseniális dumát kéne leosztani ilyen helyzetben egy csajnak hogy ne koptasson le reflexből.
A társkeresőktől meg főleg kiráz a hideg, szerintem ez valahogy olyan mintha kiraknám magam a teszkóban a selejtes-akciós áruk polcára...
Ismerkedni meg egyetemen/főiskolán lehet a legjobban. ;)

Kazenokizu: Nagyobb összegben merek fogadni hogy elégedett lennél az eredménnyel. :)

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 00:45:54
Quote from: sirtomi on 2006-12-27, 00:27:51
Görcsös akarásnak nálam mindig nyögés lett a vége. De nem tehetek róla, ha néha baromira akarok valamit :)

Imerkedni kell! Persze, de csatlakozom Mohához: HOL?
Utcán pl én sem szólítok le senkit, valahogy nem megy.
Hát én se szólítanék le soha senkit az utcán. Igazából elképzelésem sincs hogy milyen zseniális dumát kéne leosztani ilyen helyzetben egy csajnak hogy ne koptasson le reflexből.
A társkeresőktől meg főleg kiráz a hideg, szerintem ez valahogy olyan mintha kiraknám magam a teszkóban a selejtes-akciós áruk polcára...
Ismerkedni meg egyetemen/főiskolán lehet a legjobban. ;)

Kazenokizu: Nagyobb összegben merek fogadni hogy elégedett lennél az eredménnyel. :)
Már nem járok semmilyen suliba sajna :(
De legalább ne a selejtes árukhoz soroltál volna :)

Szerintem rólam nem készültek jó képek mikor fent voltam. Talán majd legközelebb :D

Kazenokizu

Quote from: sirtomi on 2006-12-27, 00:39:11
Quote from: Kazenokizu on 2006-12-27, 00:35:31
QuoteAmiből nekem elegem van, az az, hogy még az esélyt sem adják meg, hogy megismerjük egymást. Ha első látásra nem jövök be, akkor viszlát! Lehet, hogy külsőre nem vagyok nagy szám, de azért Quasimodo sem. Viszont belsőre igenis sokat tudnék adni, csak nem hagynak kibontakozni.
Erről beszélek! Te hogyan várod el vlakitől, hogy rögtön szerelmes legyen beléd, ha igazából te sem vagy az, mert mindegy, hogy ki az, csak lenne már valakid? Vagy te képes vagy beleszeretni valakibe ilyen rövid idő alatt?
Szerintem pont hogy nem várja el az azonnali szerelmet. Pont arról beszél, hogy első látásra elutasítják, meg sem akarják ismerni, pedig Ő szívesen megismerné. Itt egyik részről sem látok azonnali szerelem elvárást :)
Azt írta vhol, hogy érzelem nélkül neki nem megy. (Amivel egyet is értek.) Aztán meg azt, hogy mennyi embernél próbálkozott. Ebből a következők adódnak:
a. minden jelölt iránt érzett valamit (ez esetben nem szóltam)
b. mindenkinél próbálkozott, még akkor is, ha nem érzett puszta szimpátiánál többet irántuk (erre az eshetőségre reagáltam én)
De persze lehet, hogy én értetem félre valamit.

Zsiga: társkeresőkről egyezik a véleményünk.
BÁRMEKKORA összegben fogadok. ;)

... mert boldogság nincsen, hiszen minden vágyad a megvalósulás pillanatában eltorzul, s inkább nyűg már, mint öröm. Ilyen az ember.

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-27, 00:35:31(Errre a legjobb lenne az iskola. De akár egy nyelvtanfolyam is megteszi. - lakótársam így jött össze a vőlegényével-)
Járok japán órára és volt is egy lány, aki bejött volna, meg jól el tudtunk beszélgetni, de mint kiderült, van fiúja méhozzá elég régóta.
A fősulira már nemigen fogok visszamenni, igazából sosem találtam ott meg a helyemet. Csak a csajozás kedvéért pedig hülyeség rendszeres elfoglaltságot keresni. Olyan dolog kell, ami érdekel is, különben nincs értelme.
QuoteErről beszélek! Te hogyan várod el vlakitől, hogy rögtön szerelmes legyen beléd, ha igazából te sem vagy az, mert mindegy, hogy ki az, csak lenne már valakid? Vagy te képes vagy beleszeretni valakibe ilyen rövid idő alatt?
Én elég hamar megkedvelek valakit, az igaz, de a szerelemhez idő kell. És nem azt várom, hogy valaki kapásból belém szeressen, csak adja meg az esélyt, hogy lehessen valami és ne küldjön el már az elején.
Quote from: sirtomiSzerintem pont hogy nem várja el az azonnali szerelmet. Pont arról beszél, hogy első látásra elutasítják, meg sem akarják ismerni, pedig Ő szívesen megismerné.
Erről van szó!

.Attila

Quote from: Zsiga on 2006-12-26, 22:34:44
Quote from: .Attila on 2006-12-26, 22:20:43
Zsiga, Ymir: ti azt mondjátok, nem vagytok szerencsétlenek, viszont csak pár hetes kapcsolataitok voltak.
Namost én gyanítom, hogy a többség itt, aki szerencsétlennek mondja magát, az nem attól szerencsétlen, hogy egyetlen lányt sem tud becserkészni. Csak míg ti a pár hetes kapcsolat során jöttök rá, hogy az illető nem megfelelő, az itteni szerencsétlenek nagy része (vagy az összes) már előre nemet mond (ki tudja, lehet, hogy ezért működőképes kapcsolatról mondanak le, mert ki se próbálják).
Ha te így boldog vagy, én ugyan nem fogom elrontani a kedved, legyen igazad. ;)

Hát ezt most nagyon flegmának éreztem. De átfogalmazom: nem tudom, mi van a többiekkel. Nekem lett volna lehetőségem egy-két kapcsolatra (lehet, hogy többre is, de csak ezekről tudok), csak éppenséggel én már az elején nem akartam belemenni.

Más kérdéshez: én 8 éve nem próbálkoztam. Konkrétan 3szor lettem visszautasítva, mindhárom esetben jobb is volt, hogy visszautasítottak (egyik csaj tipikus trófeagyűjtő volt, másik igazából csak külsőre tetszett, kissé beképzelt volt és picit hülye is szegény, harmadikról pedig kiderült, hogy ugyan nagyon kedves lánynak tűnik (külsőre nem igazán nyerő), de közelebbről megismerve elképesztően bunkó tud lenni).

szerk.: én egyetemista vagyok, és nem ismerkedtem meg senkivel. Tény, hogy én nem is próbálkozok. Nem találtam senkit ugyanis. Asszem egy kissé kiégtem... Na mind1, én nem foglalkozom a témával, ha jön vki, jön, ha nem, akkor csak a karrieremmel foglalkozom.

Zsiga

sirtomi:
Ajánlom figyelmedbe a phd-képzéseket, a doktorandusz-gyakvezérekre tapadnak a csajok. :D
A jó fotós vaker csak a lányokra vonatkozik.  :ejnye:

かぜ: Azt bevállalod hogy a nyertes helyi érzéstelenítéssel kioperálhatja a vesztes vakbelét?  :D (Nagyon szépen vágok, az anatómia gyakvezérem kérdezte is hogy mért nem orvosnak mentem... :))

.Attila

Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 00:57:04
A jó fotós vaker csak a lányokra vonatkozik.  :ejnye:

Nicsak, fotós társ? Hobbifotós vagy? :)

Kvikveg

Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 00:57:04
...
かぜ: Azt bevállalod hogy a nyertes helyi érzéstelenítéssel kioperálhatja a vesztes vakbelét?  :D (Nagyon szépen vágok, az anatómia gyakvezérem kérdezte is hogy mért nem orvosnak mentem... :))
*harom lepest hatral es tisztes tavolbol enyhen elkerekedett szemekkel nez* :eek:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Moha

Quote from: Kazenokizu on 2006-12-27, 00:49:06Azt írta vhol, hogy érzelem nélkül neki nem megy. (Amivel egyet is értek.) Aztán meg azt, hogy mennyi embernél próbálkozott.
Félreértettél. Az, hogy érzelem nélkül nem megy, arra reagáltam, hogy vannak olyan lányok, akik a golfosokra hajtanak és csak a felületes kapcsolatokat, az élvezetet keresik.
Erre mondtam, hogy próbáltam úgy is, de nekem érzelmek nélkül nem megy. Hiába volt meg a testi vonzalom, nem tudtam magam átadni a dolognak, mert nem voltam szerelmes, igaz az illető lány sem belém. Épp ezért nem történt a csóknál sokkal több. És ezért nem keresem a laza, egyéjszakás kapcsolatokat.

A szerelemhez idő kell, hogy kialakuljon, ahhoz pedig meg kell ismerni a másikat. De ha már az elején visszautasítanak, akkor hogy tudnánk megismerni egymást? Tudom, az is a baj, hogy rajtam sajnos látszik, ha tetszik egy lány. Lehet, hogy emiatt koptatnak le, mert rájönnek, hogy nyert ügyük van nálam és úgy már nem vagyok érdekes...

A társkeresőkkel kapcsolatban meg köszönöm. Legközelebb majd kirakom magamra az "eladó" táblát! :P
Quote from: .Attila on 2006-12-27, 00:53:04szerk.: én egyetemista vagyok, és nem ismerkedtem meg senkivel. Tény, hogy én nem is próbálkozok. Nem találtam senkit ugyanis. Asszem egy kissé kiégtem... Na mind1, én nem foglalkozom a témával, ha jön vki, jön, ha nem, akkor csak a karrieremmel foglalkozom.
Bocsi, de erre muszáj reagálnom. Hogy éghettél ki, ha nem is próbálkoztál? Az tud kiégni, aki hajszolja az élvezeteket, aztán pár év múlva az igazinak már nincs mit nyújtania. Az kiég, de te?!
Mellesleg a karrier is fontos, de ez így nagyon savanyú és életúnt hozzáállás, már bocsánat.

Zsiga

.Attila : Igen, nagyon flegmának volt szánva, sorry. :)
Viszont amiket írsz az nagyon nem jó... Én legalábbis nem bírnám, bár tényleg csak azt tudom mondani hogy ha neked ez így jó hát csináld, de nem hiszem hogy valóban jól érzed így magad. Viszont változtatni csak te tudsz. ;)

Igen, főleg hobbifotós, de néha vannak fizetős melóim is. :) Az it.news-nak szoktam "fotóriporterkedni" (a főnök szeret így hívni, én meg jókat mosolygok rajta) pl.

Vili: ROFL

Kviki: Most mi a gond? Én megbízom a mai magyar orvosképzés színvonalában, kaze meg állítólag bevállalós meg nagyon bízik magában. :D

Moha: A társkeresős dologért nem nézlek le vagy ilyesmi, ne értsd félre, egyszerűen csak én valószínűleg előbb lennék buzi minthogy ilyenre vetemedjek. :)

Selmo

Egyetértek Mohával, ismerkedni egyetemen kívül problémás, ha neten képet küldesz és nem Brad Pittről küldöd pápá. Arról meg nem is beszélek, hogy ha valakivel jól megértitek egymást és találkoztok, tuti, hogy valamelyikőtöknek valami nagyon nem tetszik a másik külsejében. És ugye az általános netes hazudozástól is tele van a tököm. Ha valaki társat keres, az ördögért nem mond igazat? Ha már egy "lehetséges kapcsolatot" hazugsággal indít, mi lesz később? :eek:
Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 01:10:25
Moha: A társkeresős dologért nem nézlek le vagy ilyesmi, ne értsd félre, egyszerűen csak én valószínűleg előbb lennék buzi minthogy ilyenre vetemedjek. :)
Annyi előnye van a dolognak, hogy nehéz félreérteni a másikat, mert nincs lehetőség metakommunikációra, csak az van amít leírsz. :)

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Azóta gyakorlatilag igazán egy lány se tetszett meg. Pedig 8 év alatt láttam párat. Ezért érzem úgy, hogy kiégtem. Aztán lehet, hogy nem.
Egyébként nem kell engem letámadni, nem bántottam meg én senkit.

Savanyú élet? Lehet, de nem önszántamból választottam ezt. Régebben igen rosszul esett, hogy egyetlen lány sem jelezte (vagy jelezte és én nem vettem észre), hogy tetszem neki. Mostanában viszont szinte mindenfele nem működő kapcsolatokat látok, miniháborúkat ex-ek között. Nekem ez nem kell. Jól működőt alig látok. Néha nem is sajnálom, hogy ezekből kimaradok.

Quote from: Zsiga on 2006-12-27, 01:10:25
.Attila :
Viszont amiket írsz az nagyon nem jó... Én legalábbis nem bírnám, bár tényleg csak azt tudom mondani hogy ha neked ez így jó hát csináld, de nem hiszem hogy valóban jól érzed így magad. Viszont változtatni csak te tudsz. ;)

Nem az a kérdés, hogy jó-e vagy sem. Háborúkra se mondjuk azt, hogy jók.
Nem azért csinálom ezt, mert nekem ez jó. Változtatni? Mégis min? Gyűlölöm a bulikat, márpedig gyakorlatilag csak ott lehet ismerkedni. A probléma jelenleg az, hogy nem igazán ismerek olyan lányt, akit közelebbről szeretnék megismerni.

Moha

Quote from: Selmo on 2006-12-27, 01:14:03Arról meg nem is beszélek, hogy ha valakivel jól megértitek egymást és találkoztok, tuti, hogy valamelyikőtöknek valami nagyon nem tetszik a másik külsejében.
Jaja. Nekem is volt olyan, hogy egész szimpatikus volt a lány, 2 hétig csak telefonon beszéltünk (csináltam magamnak majd 10000 Ft-os mobilszámlát) és jól megértettük egymást, még fotót is cseréltünk, aztán az első találkozás után mégis le lettem koptatva. De a legaljasabb módszerrel. Ugye 2 hétig minden oké, találkoztunk, utána meg a telefont mindig kinyomta, SMS-re nem válaszolt. Majd MSN-en értem utól, ahol közölte, hogy "bocs, de nem jössz be". És még ő mondta korábban, hogy az ember legyen őszinte és mondja meg a másiknak, még ha fáj is.
Hát lol, most akkor mégis ki nem volt őszinte?
És az a baj, hogy sorozatban az ilyeneket fogom ki.

Zsiga: Mellesleg szerintem Kaze nem is néz ki rosszul. Én találkoztam vele élőben is, meg fotót is láttam róla. Szóval szerintem te nyernél... de légyszi a vakbelét hagyd meg neki. :D
Quote from: .Attila on 2006-12-27, 01:14:29Mostanában viszont szinte mindenfele nem működő kapcsolatokat látok, miniháborúkat ex-ek között. Nekem ez nem kell. Jól működőt alig látok. Néha nem is sajnálom, hogy ezekből kimaradok.
Ezt megértem, de nem találhatsz kapásból jól működő kapcsolatot. Legalább is ahhoz piszkos nagy mázli kell.
Amelyik kapcsolat nem működik jól, az sem feltétlenül értéktelen, mert tanulsz belőle és legközelebb jobban tudod, mit kell tenni. Tény, hogy sok a nem működő kapcsolat, de előbb utóbb csak összejön egy, ami működik (legalább is én ebben reménykedek).
Nekem sem működött igazán a volt kapcsolatom, és néha fáj, ha visszagondolok, de ettől még újra megpróbálom, mert hátha a következő jobb lesz.
Amit te leírtál, az kicsit olyan, mintha menekülnél egy olyan dologtól, amit igazából nem ismersz.
Nem lehet minden tökéletes, nem is lesz, de szerintem egy nem tökéletes párkapcsolat is jobb a magánynál.