Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Damnatus

Hát 3 dolog mozgatja a világot: a nő, a hatalom és a pénz. Ha valamelyik megvan a 3-ból, a másik kettő könnyebben elérhető.
Szal hanyagold a nőt, és törj hatalomra, vagy gyűjts sok-sok pénzt! Mialatt épp eme kettő vmelyikét teszed,nincs időd nőn morfondírozni, utána meg le sem vakarhatod majd őket :D
Ja és ha lelkitársfélét keresel, felejtsd el. Arra ott vannak a barátok! ;)

Mellesleg az anime is lehet jó csajozós eszköz! :D Különleges is, máris van miről beszélni stb  :jee:

Yakumo

Quote from: Damnatus on 2007-01-02, 00:04:46

Ja és ha lelkitársfélét keresel, felejtsd el. Arra ott vannak a barátok! ;)
Ez egy nagyon érdekes meglátás.
Szerinted az lehetetlen, hogy a "nőd" egyben a barátod is legyen? Ne adjIsten a társad? Vagy lelkitársad?

Nekem az lenne a furcsa, ha csak a barátom lenne a lelkitársam. Vagy ha egyáltalán az lenne. Barát, mint lelkitárs? Érdekes meglátás.

Dreamcleaver

Nem lehetetlen, de a tapasztalatok szerint rohadt nagy mázli kell hozzá, hogy az élet összesodorjon azon kevés lányok egyikével, aki erre a szerepre alkalmas.  :D Persze a lányok is bizti ugyanígy gondolják csak fordítva, leszámítva, hogy maguk se tudják, mit akarnak (hehe ezt ebből a topikból tanultam.)

Régen azt hittem, hogy a "vagy a nő, vagy a haverok" elmélet egy hülyeség, de az egyetemi évek bebizonyították, hogy van némi igazság alapja. A nő tuti bekavar a haveri társaságba, legfeljebb nem minden esetben ugyanolyan szinten. Van, aki teljesen hanyagolja a haverokat, ha nője van, na az ilyet vissza sem szoktam venni a csapatba, ha rajtam múlik. Más részt, ha a barátnő be is tud épülni a társaságba, akkorsem ugyanaz, egy nő társaságában máshogy viselkedik az ember, mások az elvárások, ez gebasz.

Amúgy meg a lelkitárs témához? Van amit csak a haverokkal tud megbeszélni egy férfi, akkor is, ha van egy csodálatos és odaadó barátnője. Mondjuk gondolom van olyan dolog is, amit meg csak egy csodálatos és odadadó barátnővel. ;)

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Zanador

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-02, 01:09:10
Nem lehetetlen, de a tapasztalatok szerint rohadt nagy mázli kell hozzá, hogy az élet összesodorjon azon kevés lányok egyikével, aki erre a szerepre alkalmas.  :D Persze a lányok is bizti ugyanígy gondolják csak fordítva, leszámítva, hogy maguk se tudják, mit akarnak (hehe ezt ebből a topikból tanultam.)
Ezekszerint a hiba ott van, hogy alapjaiban téves volt az elképzelésem a "barátnő" fogalmát tekintve? Persze ez a tény kibővitené a "keresési kört"... :\
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Ramiz

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-02, 01:09:10
Van, aki teljesen hanyagolja a haverokat, ha nője van, na az ilyet vissza sem szoktam venni a csapatba, ha rajtam múlik.
Az egyetemen még mindig a bandázással vagy elfoglalva? Failed... :lol:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

Quote from: Ramiz on 2007-01-02, 01:26:43
Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-02, 01:09:10
Van, aki teljesen hanyagolja a haverokat, ha nője van, na az ilyet vissza sem szoktam venni a csapatba, ha rajtam múlik.
Az egyetemen még mindig a bandázással vagy elfoglalva? Failed... :lol:

Uh nem biztos, hogy ezt most vágom, de mindegy. Csapat alatt a haveri társaságot értettem, akikkel általában lóg az ember suli után. Rendszerint csak tágul a kör, de egy-két sajnálatos esetben sajna részemről kiteszek embereket, bár ez nem ad-hoc jelenség hanem a hosszan felgyülemlő ellentétek végkifejlete.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Member

Quote from: Yakumo on 2007-01-02, 00:09:33
Ez egy nagyon érdekes meglátás.
Szerinted az lehetetlen, hogy a "nőd" egyben a barátod is legyen? Ne adjIsten a társad? Vagy lelkitársad?

Nekem az lenne a furcsa, ha csak a barátom lenne a lelkitársam. Vagy ha egyáltalán az lenne. Barát, mint lelkitárs? Érdekes meglátás.
:tezsvir: :tezsvir: :tezsvir:

Yakumo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-02, 01:09:10
Régen azt hittem, hogy a "vagy a nő, vagy a haverok" elmélet egy hülyeség, de az egyetemi évek bebizonyították, hogy van némi igazság alapja. A nő tuti bekavar a haveri társaságba, legfeljebb nem minden esetben ugyanolyan szinten. Van, aki teljesen hanyagolja a haverokat, ha nője van, na az ilyet vissza sem szoktam venni a csapatba, ha rajtam múlik. Más részt, ha a barátnő be is tud épülni a társaságba, akkorsem ugyanaz, egy nő társaságában máshogy viselkedik az ember, mások az elvárások, ez gebasz.


Amúgy meg a lelkitárs témához? Van amit csak a haverokkal tud megbeszélni egy férfi, akkor is, ha van egy csodálatos és odaadó barátnője. Mondjuk gondolom van olyan dolog is, amit meg csak egy csodálatos és odadadó barátnővel. ;)
"Aláírom", hogy van igazság alapja, nem egy ilyet láttam már, igen. De ha a nő bekavar az én társaságomba és rontja ezzel a társasághoz fűződő "viszonyomat", akkor az nem is barátnő. Egy barátnő megérti, hogy nem csak ő létezik, (más szempontból igen, de az már más kérdés) ha valakinek szüksége van baráti társaságba járásra, akkor abban "nem illik" gátolni.
Ha valaki máshogy viselkedik a nője társaságában, az kizárólag rajta múlik. Ha a nő befolyásoló tényező a viselkedésére, az miatta van, nem a nő miatt. Mert akkor már vele/mellette nem úgy viselkedünk, mint általában vagy ahogy természetesen tennénk. Vagy a barátnőnek "kell" elfogadnia, hogy a barátokkal máshogy viselkedünk és nem ""rinyálni"" (ilyet is láttam már, de azért bocsánat a szóhasználat miatt) vagy a férfinak viselkedni mindig természetesen.
Most persze azért kiemelném, hogy nem olyan esetekre értem ezt, hogy a nőnek el kéne néznie, hogyha a "baráti" társasággal "kétes" ügyletekbe keveredünk. Aka: állandó jelleggel "szétcsapjuk" magunkat vagy lerombolunk egy-két utunkba kerülő objektumot pl./etc. ^^

Utolsó két mondattal egyetértek, vannak ilyen dolgok, amiket csak egy hímnemű baráttal lehet megbeszélni, de nálam ritka az ilyen dolog. De ettől még a hímnemű nem lesz a lelkitársam. XD Tehát én csak a kifejezést éreztem ebben az esetben kicsit erősnek. ^^ (nem mondom most milyen érzést keltett bennem jelen esetben ez a szóhasználat XD)

sirtomi

Egyértelmű, hogyha van barátnőd akkor kevesebbet lógsz a haverokkal, de elhanyagolni őket a legnagyobb baromság. Ha tényleg társra találtál a nőben akkor szerintem meg fogja érteni, hogy kellenek a barátaid és velük is akarsz tölteni némi időt. Persze fordítva is igaz a nő is valószínűleg szeretne továbbra is a barátnőivel találkozni. Ezt valahogy be kell osztani vagy nem tudom. Annyira csak nem őrülnék meg egy nő miatt, hogy a ne is foglalkozzak a barátaimmal, jelenleg nem tudom ezt elképzelni :)

Rounin

Én csak olyat ismertem eddig, aki agyvérzést kapott volna, ha miatta hanyagolja a srác a baráti kört. A többit sikerült elkerülnöm? Wow^^

Member

Hát, Moha, Bonci, azt hiszem kénytelen leszek valamelyest igazat adni nektek. Ma kénytelen voltam az imádottamtól búcsúzni egy fehér rózsával (aki látta a Haibane-t, az tudja, miért).
Sajnos ismét rá kellett döbbennem, hogy a feltétlen és őszinte szeretet nem elég, valami még hiányzik, ami miatt mindenki elutasít, aki miatt még az ereimet is felvágnám... :/

sirtomi

Quote from: Member on 2007-01-11, 13:50:04
Hát, Moha, Bonci, azt hiszem kénytelen leszek valamelyest igazat adni nektek. Ma kénytelen voltam az imádottamtól búcsúzni egy fehér rózsával (aki látta a Haibane-t, az tudja, miért).
Sajnos ismét rá kellett döbbennem, hogy a feltétlen és őszinte szeretet nem elég, valami még hiányzik, ami miatt mindenki elutasít, aki miatt még az ereimet is felvágnám... :/
Az utóbbi időben olyan nőkkel futottam össze, akiknél a köcsögség és a bunkóság hiányzott. Amint tapló módon viselkedtem, ők sokkal kedvesebbek lettek.
Nagyon nem értem a nőket! :D

Member

Hogy nem romantika kell nekik, az 100%. Ez 4 teljesen eltérő személyiség esetén sem jött be... :/

sirtomi

Quote from: Member on 2007-01-11, 18:22:31
Hogy nem romantika kell nekik, az 100%. Ez 4 teljesen eltérő személyiség esetén sem jött be... :/
Néha kell egy kis romantika is, de nem túl gyakran.

.Attila

Quote from: sirtomi on 2007-01-11, 21:39:08
Quote from: Member on 2007-01-11, 18:22:31
Hogy nem romantika kell nekik, az 100%. Ez 4 teljesen eltérő személyiség esetén sem jött be... :/
Néha kell egy kis romantika is, de nem túl gyakran.

Csak ez megint ellentmond azzal, amit mondanak. tudom, hogy ezen nem kéne meglepődni

Selmo

Kettesben légy romantikus, társaságban légy macsó...

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2007-01-11, 22:08:07
Kettesben légy romantikus, társaságban légy macsó...

Ha színészkedő díszpintyet akar, meg is érdemli. Keressen valaki mást.

sunyi

ne másszon rá a másik emberre, ne telepedjen rá a szabadidejére és ne legyen önző sem. csak belevaló, kitartó és legyen önmaga.

franc érti a férfilelket... egyszer elsírja magát, mártírt játszik, és újra mártírkodik.

mit akar egy férfi látni a nőkben? miért kell a szokásos uvarlási szertartás maszlag? mi jó a nőben?
/loving a precious person ^^/

Rounin

Most majdnem azt mondtam, hogy a fa... de ugye az soviniszta megszólalás és nem is gondolnám komolyan. :szemuveges:

Moha

Quote from: sunyi on 2007-01-12, 01:44:39
ne másszon rá a másik emberre, ne telepedjen rá a szabadidejére és ne legyen önző sem.
Hidd el, sokan vannak ilyenek, de ez még édeskevés, hogy a nők tetszését megnyerje.
Quotefranc érti a férfilelket...
Hát még a nőit! :haha:
Quotemit akar egy férfi látni a nőkben?
Én leginkább azt, hogy végre döntsék már el, hogy mit akarnak és NE mást mondjanak! No meg ha valamit nem gondolnak komolyan, akkor ne tegyenek olyan kijelentéseket, mintha komoly lenne, mert csak félrevezetik a pasikat.
Quotemiért kell a szokásos uvarlási szertartás maszlag?
Ja, igazad van! Mindek köntörfalazni, essünk neki egymásnak és kész... :P Így gondoltad? Szerintem nem hangziki túl jól.

.Attila

Quote from: Rounin on 2007-01-12, 02:08:34
Most majdnem azt mondtam, hogy a fa...

Én nem hiszem, hogy ez a jó a nőben ;)

Member

Mit várok el egy nőtől?... Ne úgy reagáljon a dolgokra, amit a "könyv" ír, hanem úgy, ahogyan érez. Kezd egy kicsit unalmas lenni, hogy kétértelmű megfogalmazásokkal mindig illúziókba ringatnak, aztán meg annyi érdeklődést mutatnak irántam, mint a globális felmelegedés felé...
Miért kell udvarolni?... Mert akkor észre sem vesznek. Az más, hogy akármit vethetek be, nem veszik komolyan... :/

Rounin

Quote from: .Attila on 2007-01-12, 10:08:09
Quote from: Rounin on 2007-01-12, 02:08:34
Most majdnem azt mondtam, hogy a fa...

Én nem hiszem, hogy ez a jó a nőben ;)

Szerintem sem, de hülye kérdésre hülye válasz.

sirtomi

Quote from: Member on 2007-01-12, 11:20:03
Mit várok el egy nőtől?... Ne úgy reagáljon a dolgokra, amit a "könyv" ír, hanem úgy, ahogyan érez. Kezd egy kicsit unalmas lenni, hogy kétértelmű megfogalmazásokkal mindig illúziókba ringatnak, aztán meg annyi érdeklődést mutatnak irántam, mint a globális felmelegedés felé...
Miért kell udvarolni?... Mert akkor észre sem vesznek. Az más, hogy akármit vethetek be, nem veszik komolyan... :/
A kétértelmű megfogalmazásoktól, meg az apró jelektől hülyét kapok én is. Ráadásul ahogy eddig látom a jelek sem egyezményesek, van akinél totál mást jelent egy mozdulat mint a másik nőnél :D

Rounin

Quote from: sirtomi on 2007-01-12, 11:32:55
A kétértelmű megfogalmazásoktól, meg az apró jelektől hülyét kapok én is. Ráadásul ahogy eddig látom a jelek sem egyezményesek, van akinél totál mást jelent egy mozdulat mint a másik nőnél :D

TAlán mert különböző emberekről van szó..? :hehe:

Megérteni a másik nemet már csak ezért sem lehet, mert ahhoz minden egyes nőt meg kellene ismerni/érteni, hogy ez bekövetkezzen. Maximum a másik embert értheted meg idővel :rolleyes:

sirtomi

Quote from: Rounin on 2007-01-12, 11:34:51
TAlán mert különböző emberekről van szó..? :hehe:

Megérteni a másik nemet már csak ezért sem lehet, mert ahhoz minden egyes nőt meg kellene ismerni/érteni, hogy ez bekövetkezzen. Maximum a másik embert értheted meg idővel :rolleyes:
Tudom én hogy különböző emberek, de nem lehetne szabványosítani ezeket a jeleket?? :D

Minden újabb nőnél kezdhetem elölről a megértését? Mondjuk legalább nem lesz unalmas egy idő után, de én meg tönkre fogok menni idegileg  :haha:

Rounin


Member

Én inkább örülnék most egy kollektív jelmagyarázatnak, mert mocskosul agyhalál, hogy pl. egy mosoly lehet "ez jó poén volt", "veled örül", "de hülye ez istenem" vagy "kínomban mosolygok" is, és akkor még nem beszéltünk arról, amikor valamit azért tesz meg, mert "úgy érez", hogy "ne bántson meg" vagy mert "ez így lenne helyes".

sirtomi

Gondoltam már a remeteéletre, nem is lenne olyan rossz :)

Ha kínjában mosolyog a nő, az azért szerintem észrevehető :D

Rounin

Szóval legyen egy szabványosított 'alfaj', ami gyakorlatilag egy H-gamer álmának felel meg? Nyomd meg ezt a gombot és ez történik. Fixen. Mondd ezt adott szituációban és ezt fogod elérni. Wow.. gamefaqs.com-ra megy is majd fel woman walkthrough... :rolleyes: