Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

sunyi

elvileg ha a foga látszik, és a szeme körül is megjelentek a mpsolyra jellemző jegyek, akkor jól érzi magát veled.
/loving a precious person ^^/

Rounin

Quote from: sunyi on 2007-01-12, 11:49:19
elvileg ha a foga látszik, és a szeme körül is megjelentek a mpsolyra jellemző jegyek, akkor jól érzi magát veled.

És aki úgy mosolyog, hogy nem látszik a foga? :_piszka: (vagy nincs is foga? :__devil: )

Nincs szabvány :hehe: Jó lenne rájönni. Nem is lesz. Max androidoknál.

Member

Nem egészen erre gondoltam, de szerintem nálunk azért egységesebb, hogy mi mit jelent (már akinél minden nem a "d*gni kéne"-re mutat), míg rajtuk kiigazodni tényleg lehetetlen...

sunyi: Nem mindenki mosolyag fogakkal. Mondjuk a "várt sacrifice"-om mindenen mosolygott, pontosabban résnyire nyitott szájjal nevetett, ezért tényleg nem tudtam mire vélni... :/

.Attila

Quote from: Rounin on 2007-01-12, 11:26:06
Quote from: .Attila on 2007-01-12, 10:08:09
Quote from: Rounin on 2007-01-12, 02:08:34
Most majdnem azt mondtam, hogy a fa...

Én nem hiszem, hogy ez a jó a nőben ;)

Szerintem sem, de hülye kérdésre hülye válasz.

Jaj, most fogtam fel pontosan, mit is mondtál :)

Darkstar

Hm, miért mondják olyan sokan, hogy a másik nemet szinte egyeltalán nem lehet megérteni? Mondjuk ha csak egyesével vizsgálsz minden mondatot, vagy akár hangsúlyozást, mozdulatot v bármit, tényleg szinte lehetetlen, de ha összességében nézed a dolgokat, azért viszonylag könnyen ki lehet találni, hogy ki mit gondol, érez, szeretne vagy épp nem szeretne, stb.
Hát, nem sikerült úgy megfogalmaznom, de azért sztem érthető. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Quote from: sunyi on 2007-01-12, 11:49:19
elvileg ha a foga látszik, és a szeme körül is megjelentek a mpsolyra jellemző jegyek, akkor jól érzi magát veled.

Ezek alapján jól érzi magát velem a csaj, ezt eddig is tudtam. De sajna csak mint barát.
Na innen hogy lehet továbblépni? Erre keresem a választ.

Szerk: Értehtő amit mondasz Darkstar, csak ehhez sokat kell tapasztalni :D

Member

Szerintem sehogy, mert nem fog kiengedni ebből a szerepből. :/

sirtomi

Quote from: Member on 2007-01-12, 11:57:52
Szerintem sehogy, mert nem fog kiengedni ebből a szerepből. :/
Dejó. Akkor mást kell keresnem :)

Mondjuk én is úgy gondoltam, hogy ez így fog maradni.

Member

Túl kedves vagy hozzá, sirtomi, csak az a baj. :)
Örülnék, ha az első mondatodat én is ki tudnám mondani... :/

sunyi

sirtomi ötletként/talán/: ha kitartasz a kiszemelt mellett, de nem mész az idegeire, és 1-1 hajnalig nyúló közös program, mikoözben szerelmesen nézel rá, és megpróbálsz a vállára bújni, simogatni a nyakát, csak jelzésként. de nem jelezve azt annyira, hogy meg akarnád folytani. és miután elutasít akkor is kitartani. hátha van remény.
/loving a precious person ^^/

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-01-12, 11:55:14
Hm, miért mondják olyan sokan, hogy a másik nemet szinte egyeltalán nem lehet megérteni? Mondjuk ha csak egyesével vizsgálsz minden mondatot, vagy akár hangsúlyozást, mozdulatot v bármit, tényleg szinte lehetetlen, de ha összességében nézed a dolgokat, azért viszonylag könnyen ki lehet találni, hogy ki mit gondol, érez, szeretne vagy épp nem szeretne, stb.
Hát, nem sikerült úgy megfogalmaznom, de azért sztem érthető. :)

Ezzel csak az a baj, hogy továbbra is csak az adott emberre vonatkozik és még mindig nem pedig a sokak által elvárt globálisan alkalmazható kézikönyv.

Member

Quote from: sunyi on 2007-01-12, 12:02:25
szerelmesen nézel rá, és megpróbálsz a vállára bújni, simogatni a nyakát, csak jelzésként. de nem jelezve azt annyira, hogy meg akarnád folytani. és miután elutasít akkor is kitartani. hátha van remény.
Nekem ez eddig nem jött be... Jónak jó volt, de semmi hatás... :/

Darkstar

Quote from: Member on 2007-01-12, 11:57:52
Szerintem sehogy, mert nem fog kiengedni ebből a szerepből. :/
...
Bár ugyan sok mindentól függ, és lehet, hogy valóban sehogy, de azért nem lehetetlen. Én ugyan még nem csináltam ilyen manővert, de az egyik barátom igen, majd rákérdezek. :D
Szvsz egyébként olyanok, hogy kicsit másképp kezded kezelni, mint egy barátot. Pl mondjuk ha elhívod valahová, akkor te állod az egész cehhet, etc. Természetesen nem ez a legfontosabb, de épp ez ugrott be. És arra ne számíts, hogy egyik napról a másikra sikerül is. :)

Ed.: + amit sunyi mond ^^

Rou: kell a francnak globális kézikönyv, vagy egyszerre az egész világ összes nőneműjét akarod? Bőven elég azt alaposan kiismerni, aki fontos neked. :)

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-01-12, 12:05:22
Rou: kell a francnak globális kézikönyv, vagy egyszerre az egész világ összes nőneműjét akarod? Bőven elég azt alaposan kiismerni, aki fontos neked. :)

Turn off write only mode onegai. :hehe:

Éppen ezt a szemléletet basztatom egy ideje itten, ha nem tűnt volna fel. :angyali:

sirtomi

Quote from: sunyi on 2007-01-12, 12:02:25
sirtomi ötletként/talán/: ha kitartasz a kiszemelt mellett, de nem mész az idegeire, és 1-1 hajnalig nyúló közös program, mikoözben szerelmesen nézel rá, és megpróbálsz a vállára bújni, simogatni a nyakát, csak jelzésként. de nem jelezve azt annyira, hogy meg akarnád folytani. és miután elutasít akkor is kitartani. hátha van remény.
Most ezzel próbálkozom :) Szilveszteri bulin kicsit túllőttem a célon, de azóta is jóban vagyunk, talán egyre jobban. Majd meglátjuk mi lesz, azért addig is nyitva tartom a szemem más irányba is :D

Darkstar

Quote from: Rounin on 2007-01-12, 12:09:20
Turn off write only mode onegai. :hehe:

Éppen ezt a szemléletet basztatom egy ideje itten, ha nem tűnt volna fel. :angyali:
Jó, amilyen gyorsan halad ez a topic, nem emléxem mindenre.  :angyali: De azt a mondatot tényleg félreértettem kicsit. :)
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Rounin

Quote from: Darkstar on 2007-01-12, 12:13:39
Jó, amilyen gyorsan halad ez a topic, nem emléxem mindenre.  :angyali: De azt a mondatot tényleg félreértettem kicsit. :)

Sorry, nevetés közben nehéz egyértelműen gépelni ^^".

Zanador

Akkor egy gyors találóskérdés: mi a különbség a kitartás és a "nyomulás" között? (/megfojtás, stb, megint nem ugrik be jobb szó)
Kicsit zavar, hogy nem látom a határvonalat, mert eddig még mindig csak olyat láttam+tapasztaltam, hogy egy enyhe elutasitó jelzés után egyre keményebb ignore vagy harag jött (ez konkrétan úgy volt, hogy egy barátnő barátja elmonda, hogy x mennyire utálja y-t).
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Rounin

A különbség a remény és a józan ész. Avagy észreveszed-e, hogy no chance, vagy a reménynek bedőlve mész tovább.

(mit nyertem?)

sirtomi

Kitartás és nyomulás között van különbség, de a határt elég nehéz megtalálni. Van olyan csaj akinél elég sokat megengedek magamnak és nem veszi nyomulásnak és semmi harag nincs belőle :D
De ez egy nehéz téma. Ha nagyon nyomulsz azt úgyis közli a nő, az ő érdeke is.

Member

Szerintem teljesen más fogalom a kettő. A kitartás az, amikor vársz arra a pillanatra, amikor van értelme növelni az aktivitást, a nyomulás meg amikor folyamatosan érezteted vele a dolgokat.

HVp213

Quote from: Zanador on 2007-01-12, 12:49:30
Akkor egy gyors találóskérdés: mi a különbség a kitartás és a "nyomulás" között? (/megfojtás, stb, megint nem ugrik be jobb szó)
Kicsit zavar, hogy nem látom a határvonalat, mert eddig még mindig csak olyat láttam+tapasztaltam, hogy egy enyhe elutasitó jelzés után egyre keményebb ignore vagy harag jött (ez konkrétan úgy volt, hogy egy barátnő barátja elmonda, hogy x mennyire utálja y-t).
aza vonal nem vonal hanem egy "csuszka"...
( vagy pótméter :p )
"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

Moha

Quote from: sirtomi on 2007-01-12, 11:56:20
Ezek alapján jól érzi magát velem a csaj, ezt eddig is tudtam. De sajna csak mint barát.
Na innen hogy lehet továbblépni? Erre keresem a választ.
Erre egyszerű a válasz: sehogy!
Ha egyszer egy lány elkönyvelt téged a "friend only" zónába, onnan már fentebb kerülni nem fogsz, max leléphetsz.

A kétértelmű megfogalmazásokkal és tettekkel nekem csak az a bajom, hogy baromira komolytalanok tudnak lenni a lányok. Úgy értem, hogy csak szimplán havernak tekintenek, de mégis olyan jeleket adnak, amik többet sejtetnek. Emiatt az ember elkezd reménykedni, utána meg szépen pofára esik...
Miért nem tudnak kicsit megkomolyodni, és tényleg csak akkor kecsegtetni az embert, ha akarnak is valamit?
Quote from: sunyi on 2007-01-12, 12:02:25
sirtomi ötletként/talán/: ha kitartasz a kiszemelt mellett, de nem mész az idegeire, és 1-1 hajnalig nyúló közös program, mikoözben szerelmesen nézel rá, és megpróbálsz a vállára bújni, simogatni a nyakát, csak jelzésként. de nem jelezve azt annyira, hogy meg akarnád folytani. és miután elutasít akkor is kitartani. hátha van remény.
Hát persze! Az ember csináljon magából totális bohócot, igaz? Milyen mókás dolog is az! :haha:
Ha a csaj egyértelmű elutasítása után is tovább próbálkozol, azzal csak 2 dolgot bizonyítasz:
1. Reménytelen alak vagy, aki mindenáron fel akarja őt szedni
2. Képtelen vagy elfogadni a visszautasítást és emiatt a büszkeségedet is teljesen a sárba tiprod.

Nézz szembe a tényekkel: a nők gyakran kétértelműen fogalmaznak, ám a NEM-et mindegyik képes teljesen világosan a tudtodra adni.
Quote from: Darkstar on 2007-01-12, 12:05:22
Szvsz egyébként olyanok, hogy kicsit másképp kezded kezelni, mint egy barátot.
Na látodd, itt a lényeg: másként kezelni valakit, mint egy barátot. Vannak lányok, akiknél ez nem létezik, szóval nincs határ a "barát" és a "valamivel több" között. Az ilyen megnyilvánulásoktól tudok a falra mászni!

Darkstar

Moha sztem kicsit túl borúsan állsz a dolgokhoz.
Quote from: Moha on 2007-01-13, 19:09:10
Na látodd, itt a lényeg: másként kezelni valakit, mint egy barátot. Vannak lányok, akiknél ez nem létezik, szóval nincs határ a "barát" és a "valamivel több" között. Az ilyen megnyilvánulásoktól tudok a falra mászni!
Ezt viszont nem egészen értem. Vannak olyan lányok, akik ugyanúgy viselkednek a barátaikkal, mint pl a szerelmükkel, vagy hogy gondolod?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

sirtomi

Szerintem is kicsit borísan látod a dolgokat :)

Nem hiszem hogy bohócot csinálna magábol az aki az első visszautasítás után nem kullog el, hanem kicsit kitartó, sőt akár jót is tehet. Ez embertől függ.

Moha

Quote from: Darkstar on 2007-01-13, 19:54:34
Ezt viszont nem egészen értem. Vannak olyan lányok, akik ugyanúgy viselkednek a barátaikkal, mint pl a szerelmükkel, vagy hogy gondolod?
Hát, ha nem is ugyanúgy, de vannak olyan lányok, akik csak abban különböztetik meg a szerelmüket a barátoktól, hogy a szerelmükkel csókolóznak. De ugyanúgy ölelgetik azokat is, akik csak a barátaik, vagy incselkednek, flörtölnek velük. Ez még jó is lenne, ha akarnának valamit... de nem, ez szimplán baráti gesztus... szerintük... és ezzel meg tudnak őríteni, mert azt hiszem, hogy van esélyem.

Mellesleg meg hogyne látnám borúsan a dolgokat... Egyrész ilyen az alaptermészetem, másrészt meg nem úgy tűnik, mintha bármi is össze akarna jönni.

Selmo

Quote from: Darkstar on 2007-01-13, 19:54:34
Ezt viszont nem egészen értem. Vannak olyan lányok, akik ugyanúgy viselkednek a barátaikkal, mint pl a szerelmükkel, vagy hogy gondolod?
Ismerek olyan lányt aki a barátai ölébe is szó nélkül beleül és jól érzi magát, bár nem csókolózik azért, de ölelések és hasonlók mehetnek. Ezt nem nevezném csak baráti gesztusnak, nem gondolod?

EDIT: Moha: :tezsvir:

A tökéletesség unalmas.

Darkstar

Így már értem. :) Bár mivel a gimis osztálytársnőim közül nem egy ilyen volt -sőt...- ezért különösebben nem akadok fent rajta. Viszont ha valakit a barátodnak nevezel, szerintem ismered már annyira, hogy tudd, hogy ilyen húzásokra hajlamos. Ha többet akar, előbb utóbb úgyis észreveszed. Ha te akarsz többet, akkor meg használd ki, hogy ilyen. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Darkstar on 2007-01-13, 20:21:57
Ha többet akar, előbb utóbb úgyis észreveszed. Ha te akarsz többet, akkor meg használd ki, hogy ilyen. :D
Nem azt mondom, jól esnek azért az ilyenek, csak mindig elkezdek reménykedni, hogy esetleg a lány szemében több vagyok, mint egyszerű barát, közben pedig erről szó sincs.

.Attila

Index.hu cikk az A helyes asszonytartás c. könyvről

Ezekután ajánlom a könyvet a sovinisztáknak, vagy azoknak, akik pusztán röhögni akarnak egy jót.