Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

sirtomi

Zsigának igaza van, nem kell tragédiaként megélni ha egy csaj nemet mond. Már rég felkötöttem volna magam, ha minden nem válaszból tragédiát csináltam volna :)

Member ha tényleg barátként közeledtél és erre ilyen hülyén reagált, akkor meg hagyd a francba, még idegeskedni is fölösleges miatta.

Selmo

Quote from: Member on 2007-01-22, 16:12:01
Amúgy meg ma végleg betelt a pohár. Addig OK, hogy a leány nem hajlandó válaszolni egy teljesen őszinte, mindössze barátságot felajánló emailre, amiben végtére is csak annyi volt, hogy nem szeretnék minden kapcsolatot megszakítani vele.
Tudod azért relatív, hogy ki mit lát bele egy ilyen csak barátság levélbe. És lehet, hogy egyelőre nem tud mit válaszolni.
Quote from: Member on 2007-01-22, 16:12:01
EDIT: Lehet, hogy iwiw listámról is ledobom, hogy rájöjjön a helyzetre... :ejj:
Mi lenne ha fordítva gondolkodnál? Ha olyan bunkó, vajon eddig miért nem dobott le téged? :rolleyes:

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2007-01-22, 16:59:35
Tudod azért relatív, hogy ki mit lát bele egy ilyen csak barátság levélbe. És lehet, hogy egyelőre nem tud mit válaszolni.
Hát ha arra nem tud azonnal egy "Örülök, hogy végre megértetted." sort sem írni, akkor már később sem fog.
QuoteMi lenne ha fordítva gondolkodnál? Ha olyan bunkó, vajon eddig miért nem dobott le téged? :rolleyes:
Mert nem kreatív annyira, hogy ez eszébe jusson (mindig én vittem a beszélgetést is). Amúgy meg érdekes, mindenki azt állítja róla, hogy senkit sem akar megbántani. Szerintem ezt is ezért nem teszi meg, viszont ez sokkal kevésbé bántana, mint a jelenlegi megnyílvánulása.

sirtomi

Te se hozz elhamarkodott döntéseket. Ne foglalkozz vele, nyugodj meg aztán meglátod mi lesz.

Member

Könnyű lenne nem foglakozni vele, de körülbelül 5 ajtó választ el tőle. :/

sirtomi

Elhiszem hogy nehéz, nem is mondtam hogy könnyű lesz.

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-01-22, 17:07:07
Könnyű lenne nem foglakozni vele, de körülbelül 5 ajtó választ el tőle. :/

Rape her...bocs, fáradt vagyok...hm, de a hentai-okban mindig jól sül el.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Selmo

Quote from: Member on 2007-01-22, 17:03:43
Hát ha arra nem tud azonnal egy "Örülök, hogy végre megértetted." sort sem írni, akkor már később sem fog.
Eléggé lebecsülöd a női lélek bonyolultságát.
Quote
Mert nem kreatív annyira, hogy ez eszébe jusson (mindig én vittem a beszélgetést is). Amúgy meg érdekes, mindenki azt állítja róla, hogy senkit sem akar megbántani. Szerintem ezt is ezért nem teszi meg, viszont ez sokkal kevésbé bántana, mint a jelenlegi megnyílvánulása.
Nos akkor vagy elkönyveled bunkónak - talán már meg is tetted - vagy sarokbaszorítod és beszélsz vele - ez esetben tuti, hogy ő fog téged bunkónak elkönyvelni - vagy szépen vársz a fenekeden, hogy mire jut. Hallgassál te csak Obi Sirtomira, tanulj türelmet!

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2007-01-22, 17:12:23
Eléggé lebecsülöd a női lélek bonyolultságát.
Ő is az enyémet, kölcsönös.
Mivel eddig nekem teljesen eltérő lelkek teljesen ugyanazt vitték véghez, néha már a létezését is kétségbevonom...
Quote
Nos akkor vagy elkönyveled bunkónak - talán már meg is tetted - vagy sarokbaszorítod és beszélsz vele - ez esetben tuti, hogy ő fog téged bunkónak elkönyvelni - vagy szépen vársz a fenekeden, hogy mire jut. Hallgassál te csak Obi Sirtomira, tanulj türelmet!
Szerinted eddig is az voltam, még egy 1,5 éves mókát meg nem szívesen lőnék el.

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-22, 17:11:52
Rape her...bocs, fáradt vagyok...hm, de a hentai-okban mindig jól sül el.  :smile:
Eddig sem volt különösebb célom, most meg nem lenne hozzá gusztusom...

Dreamcleaver

Nem biztos, hogy a türelemmel sokra megy btw, mert ugye közismert, hogy a lányok többsége nem tud egyenes módon, nyíltan lekoptatni egy pasit. Mellérakják a telefont, barátnő mondja meg stb, szal ilyen szempontból (a legtöbb, nem mind!) elég sunyi és gyerekes. Sztem hagyd a francba Member, nem érdemes foglalkozni vele. Ne légy vele bunkó, de ne táplálj nagy reményeket sem. Keress valaki mást. Ha tetszel neki idővel úgyis lépni fog, hameg nem akkor ennyi. Nem érdemes rágódni rajta.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kisvirag

de mindenesetre, soha ne első felindultságodban dönts. most meg vagy rá sértődve, haragszol rá, ez természetes reakció egy ilyen nem várt eseményre. a türelem nem is neki, inkább magadnak kell, hogy kicsit kiszellőzzön a gőzös agy, és kicsit objektívebben lásd a dolgot.
magamról tudom, hogy baromi kellemetlenül tudja magát valaki érezni, és nem tud mit kezdeni egy helyzettel, amikor egy visszautasítás után felajánlják neki a csak barátság témát, mert esetleg fél attól, hogy az egész hazugság, és valójában így akar újra próbálkozni a másik, ami viszont számára még kellemetlenebb dolog lenne, ezért inkább (főleg amikor nem túl hosszú vagy korábban mély ismeretségről van szó, amiről ráadásul eredetileg nem is gondolta volna, hogy ez sül ki) teljesen elzárkózik.

na, most védeni próbáltam kicsit a csajt, nem ismerem, nem tudok a fejével gondolkodni, de mint nő, igen :)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

.Attila

Quote from: kisvirag on 2007-01-22, 17:23:32
mert esetleg fél attól, hogy az egész hazugság, és valójában így akar újra próbálkozni a másik

Hmm... erre nem is gondoltam, nem elképzelhetetlen, sőt!

Selmo

kisvirag jól megfogalmazta, én nem akartam elsőre tanulmányt írni a nem tud mit kezdeni dologról. Szóval nyugalom, semmi elhamrkodott döntés, menj sörözni a haverokkal.

A tökéletesség unalmas.

Member

Akkor eldugulok egy jó időre, nekem sincs jobb ötletem... Az a baj, hogy ez a "keress mást" sohasem megy 3-4 hónap kihagyás nélkül és már így is elcs*sztem 20 évet a semmire... :/
Na mind1, beletemetem magam a (szoc)munkába...

Quote from: kisvirag on 2007-01-22, 17:23:32
mert esetleg fél attól, hogy az egész hazugság, és valójában így akar újra próbálkozni a másik
Ezt mondjuk sejtettem, de akkor az is bebizonyosodik, hogy annak ellenére tart távol, hogy nem is ismer... :/

SELMO: Sör? Koccintani szoktunk, az olcsóbb... ;)

Rounin

Quote from: Member on 2007-01-22, 17:36:02
Akkor eldugulok egy jó időre, nekem sincs jobb ötletem... Az a baj, hogy ez a "keress mást" sohasem megy 3-4 hónap kihagyás nélkül és már így is elcs*sztem 20 évet a semmire... :/

Nanana, azért ennyire koraérett te sem lehetsz O_o.

sirtomi

Member akkor én 25 évet pazaroltam el, te jobban állsz! :D

Selmo

Quote from: Member on 2007-01-22, 17:36:02
Quote from: kisvirag on 2007-01-22, 17:23:32
mert esetleg fél attól, hogy az egész hazugság, és valójában így akar újra próbálkozni a másik
Ezt mondjuk sejtettem, de akkor az is bebizonyosodik, hogy annak ellenére tart távol, hogy nem is ismer... :/
Valóban, de ez meg az ő csatája és csak ronthatsz rajta, ha beleszólsz.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Cobra

Én már elmúltam 26 és már nem is erőlködök, hogy legyen barátnőm (nem mintha korábban céltudatosabban kerestem volna) :D
Member nem értem miért erőlködsz ennyire valakinél, aki láthatóan nem kíváncsi rád.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Erőlködni nem is kell! Atól csak még nehezebb szerintem :)

Dreamcleaver

#1250
40 évesen gazdagok leszünk és minden ujjunkra akad majd egy barátnő!

Visszaemlékezve majd ezt gondoljátok: " Dreamcleaver megmondta."  :muhahah:

EDIT: OMG ezt a helyesírási hibát korrigálnom kellett.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

kisvirag

szerintem a srácok jobban szeretnék, ha nem az ujjaikra jutnának a barátnők :D :haha:  :hopp: :__devil:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sirtomi

Quote from: kisvirag on 2007-01-22, 18:34:09
szerintem a srácok jobban szeretnék, ha nem az ujjaikra jutnának a barátnők :D :haha:  :hopp: :__devil:
:D Az nem baj ha oda is jut!

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Eberinu

... no comment ...  :_piszka:  ...pasik...      ...tipikus gondolkodásmód...

Moha

Quote from: Member on 2007-01-22, 16:28:45
Fogadj tanítványoddá... Hol kezdjem a kutatást?
Hát, én ezerrel bújtam pl. a társkeresőket, meg minden adódó alkalmat kihasználtam (pl. leszólítottam a csinos eladó lányt a Vodafone boltban :P - az más kérdés, hogy lekoptatott)

De a lényeg, hogy én arra megyek, hogy hamar kiderítsem: van-e esélyem a csajnál. Ha úgy tűnik, nincs, akkor visszább veszek a tempóból és keresek másik "áldozatot". Ha pedig biztosan nincs, akkor leállok a csajról. Olyan szekér után nem futok, ami nem vesz fel.
Szóval ha a csaj kerek perec kijelenti, hogy nem jövök be neki, vagy kiderül, hogy fiúja van, akkor én ott lezárom az ügyet.
Túl sok lány van és túl kevés idő ahhoz, hogy az ember mindegyiket alaposan tanulmányozza.
Quote from: Zsiga on 2007-01-22, 16:30:33
Meg nem hátrány ha minél több csaj terjeszti rólad hogy milyen kedves és jófej vagy, egy dícsérő szó mástól többet ér mint ezer magadtól. ;)
Ha rögtön a közepébe csapsz, és az esetleges elutasító válasz után rögtön hagyod is a francba, akkor nem egészen ilyen híred lesz... :rolleyes:
Szóval szerintem alapvetően az a probléma hogy ti tragédiaként élitek meg ha valaki azt mondja hogy nem, pedig nem az. :)
Igen, ebben van valami. De pl. ha társkeresőből ismerek meg egy lányt, találkozunk és kijelenti, hogy "bocs, nem jössz be", ott már minek próbálkozzak tovább? Abból már semmi nem lesz, még szimpla barátság sem.
Ha egy társaságról van szó, és az egyik lánynál kiderül, hogy nem jövök be, attól nem leszek vele bunkó vagy közönbös, csak max. nem vele beszélgetek legtöbbet. Ettől még nem fognak megutálni, mert rajtam kívül vannak mások is a társaságban és nincs mindig mindenkire ideje nekik sem.

Edit: Ja igen. Tényleg hajlamos vagyok tragédiaként felfogni a visszautasítást, de ez csak azért van, mert hamar beleélem magam, ha egy lány kedves velem. Aztán persze nagyot koppanok. E téren nagyon tanításra szorulok. Fogalmam sincs, hogy tudnám az ilyeneket lazábban venni. Túl sokat kaptam már...

Quote from: Dreamcleaver on 2007-01-22, 17:17:42
ugye közismert, hogy a lányok többsége nem tud egyenes módon, nyíltan lekoptatni egy pasit.
Érdekes, én elég sokkal találkoztam a másik fajtából, akik nyíltan megmondták, hogy nem jövök be nekik. :rolleyes:

Rounin

Quote from: Eberinu on 2007-01-22, 18:42:14
... no comment ...  :_piszka:  ...pasik...      ...tipikus gondolkodásmód...

Hja, ezért kéne férfival kezdenie a nőknek, nem pasikkal... de hát hiába beszél ezeknek az emberfia :__devil:

Eberinu

Én már megtaláltam az enyém,az más dolog hogy vannak hülyeségei :)

Solid Snake

Huhh, kollégák, mire ezt végigolvastam...  :D

A témához annyit: jómagam is visszautasítást kaptam. Holnapután lesz egy hete. Szerelmet vallottam a lánynak, ő nem szólt rá semmit, másnap küldött e-mailt, melyben egy "Gomenassai." állt, UI-ban pedig egy "Nem akarlak megbántani. Felesleges volt olyat mondanod, amit már úgyis tudok.". Nos, ha most 2 évvel korábban lennénk, valószínűleg teljes depresszióba estem volna, szomorúságomat pedig a tanulásba folytottam volna. Azonban már úgy érzem, így közeledve a törvény szerinti felnőtté válást jelentő 18. életévemhez, hogy felnőtt ember módjára kell értékelnem és átélnem ezt a korszakot. Az e-mailt követő napon küldtem egy SMS-t a lánynak, melyben megköszöntem az őszinteségét, érzéseimet pedig lezártam magamban. Még mindig szeretem (ez természetesen nem múlhat csak úgy el hipp-hopp egyik napról a másikra) és valamilyen szinten rosszul esik, hogy az egykori eszményinek látott álmaim nem válhatnak valóra, mégsem bánkódom, mert racionális szemszögből kell a dolgokat vizsgálni. Nem jött össze, megtörtént, kész. Vége.

Ezt a gondolkodásmódot javaslom neked is, kedves Member, idővel rájössz majd a dolgok mibenlétére, s te magad fogsz a legjobban csodálkozni azon, hogy mégis mennyire fájtak ezen a napon ezek a kellemetlen eseménysorozatok.

(UI: Persze nem kell készpénznek venni a szavam, mint említettem, még nem töltöttem be a 18-at, így az átlaghoz képest még fiatalnak számítok  :smile:)

Kuroi Tenshi

Quote from: kisvirag on 2007-01-22, 11:19:36
teszem hozzá a ne foglalkozz vele tételt a nők is szokták alkalmazni férfiakra, hogy kiderítsék, mi is a pálya, aztán lehet lesz nagy kopp mert mindketten ezzel éltek :haha:
deegyébként, nem tudom eldönteni, mi a jobb, hogy a kiscsajt 13 évesen 17-8nak nézted, vagy hogy engem 23 évesen 15 körülinek szoktak...
Ne tudd meg, milyen jókat eljátszottunk néha evvel :haha:
A második meg... mire is számít?
[spoiler]"I swear I didn't know she was just 3..." bocs, lusta vagyok képet postolni, de
bizonyára mind ismeritek ;)[/spoiler]

Quote from: Moha on 2007-01-22, 16:18:48
Értitek már, miért nem akarok lassan haladni és hónapokat pazarolni egy adott leányzóra?
Ha a csaj nem normális ill. nem kellek neki, jobb ha az elején kiderül.
Bocs, de nyomulással nem értem, hogy miért csodálkozol azon, hogy
lekoptatnak... Ha kilépsz az ajtódon és egyből nyomul rád ezer porszívó-
ügynök, hogy milyen jó az ő porszívója és most akciósan meg is kaphatod,
és nem hajlandó arrébmenni az utadból, mégha bármilyen jó lenne tényleg
is az a porszívó, nem küldenéd el a francba?
Az emberek nem szeretik a nyomulást. Face it. Még ha a szimpátia kisebb
jeleit is véled felfedezni, a rányomulás ellenérzést válthat ki.

Quote from: Moha on 2007-01-22, 19:53:23
Hát, én ezerrel bújtam pl. a társkeresőket, meg minden adódó alkalmat kihasználtam (pl. leszólítottam a csinos eladó lányt a Vodafone boltban :P - az más kérdés, hogy lekoptatott)

keresek másik "áldozatot".
1. öhmm... 2. hát ez meg főleg... sztem lassan már rossz híred lesz a nők
között... és azután, meg a nyomulásoddal is már ténylegesen áldozatnak
érzik magukat.

Quote from: Rounin on 2007-01-22, 20:58:56
Hja, ezért kéne férfival kezdenie a nőknek, nem pasikkal... de hát hiába beszél ezeknek az emberfia :__devil:
Végre nem csak én hajtogatom ezt  :lazza:

Na most tényleg nem bántásnak írtam ezt össze (de tényleg  :__devil: ), de
nyugodjatok má' egy kicsit le. Mindketten.