Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Sonic-Róka...? O_O Szerintem már most eléggé komolyan gondolt avám van. ;)

Rounin


Dreamcleaver

#1532
Quote from: Member on 2007-01-31, 13:45:36
Azt is belevehetjük a végére... :D
Ekkora fájdalmat még senki sem okozott, mint Ő, megérdemelne egy-két gyönyörű jelet a "szent" testére...

bunnies and bees,
and lotsa feathers pls. ^^

Wow az első versem.  :eek:  :lul:

QuoteÍgy a jó.Ne siesd el.
A legjobb menete a dolognak: szimpatikus-->kedveled-->nagyon kedveled-->szereted-->szerelmes leszel.

rape -> domination -> love
Ez az irányvonal sokkal gyorsabb és célravezetőbb. Ask Rou.  :lul:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-01, 02:42:33
rape -> domination -> love
Ez az irányvonal sokkal gyorsabb és célravezetőbb. Ask Rou.  :lul:

10 rape
20 look for another one
30 goto 10

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2007-02-01, 02:54:45
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-01, 02:42:33
rape -> domination -> love
Ez az irányvonal sokkal gyorsabb és célravezetőbb. Ask Rou.  :lul:

10 rape
20 look for another one
30 goto 10

Life's simple.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Rounin

Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-01, 02:57:17
Quote from: Rounin on 2007-02-01, 02:54:45
Quote from: Dreamcleaver on 2007-02-01, 02:42:33
rape -> domination -> love
Ez az irányvonal sokkal gyorsabb és célravezetőbb. Ask Rou.  :lul:

10 rape
20 look for another one
30 goto 10

Life's simple.

Basic solves all your problems :jee:

Member


Rounin


HVp213

"Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes, tőle óvakodjatok! Aki tud, de nem tudja, hogy tud. Az bölcs, tőle tanuljatok. Aki nem tud és tudja, hogy nem tud. Az okos, őt tanítsátok! Aki nem tud és úgy tudja, hogy tud. Ő a hülye őt hagyjátok!"

.Attila


Ramiz

Főleg női fórumozókat kérdezem: szerintetek mennyi idő kell átlagosan egy nőnek, hogy egy hosszú (több éves) kapcsoat utáni szakításból "felépüljön"? Tehát hogy már ne úgy álljon hozzá egy férfihoz, hogy tetszik neki egy, talán még közeledni is kezd, aztán rájön, hogy hú, hát neki most még túl friss a szakítás meg most elege van minden férfiból és mindenki hagyja békén a komoly kapcsolatokkal, hanem úgy, hogy ha lassan és óvatosan is, de már új lapot nyit a fejében a könyvben?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Ramiz, komám, ettől jobbat nem is kérdezhettél volna: :P
Hát, nagyot néznék, ha egy "nem tudom" vagy "egyéntől függ" válasznál többet kapnál.

Szerintem úgy senki (se nők, se férfiak) nem tudják megmondani, hogy mennyi idő alatt teszik túl magukat egy kapcsolat kudarcán...
Baromira sok dologtól függ. Pl. hogy milyen hosszú kapcsolat volt, milyen mély (pl eljegyzés, ilyesmi) és hogy hogy ért véget. Ha pl. megbántotta a fiú a leányzót, vagy épp átverte, na, akkor ne számíts rá, hogy egyhamar újra pasizni akar, meg egyáltalán akkor sok idő kell, míg újra bízni tud valakiben (már ha egyáltalán).
Ha viszont pl. mindketten rájöttek, hogy nem működik tovább a kapcsolat, akkor valószínűleg könnyebben elfelejti, és hamarabb nyit az új kapcsolatok felé.

Tehát próbáld megtudni, mik a lánynál a szakítás körülményei, és abból már nagyjából tudsz saccolni, de általános válasz nincs, az biztos... pláne, mert személye is válogatja. Van, akit az se tör le, ha átvágják a fejét keményen, van, aki meg egy apró nézeteltérés miatt is magába roskad... nem vagyunk egyformák... (a lányok se) :P

Eberinu

Quote from: Ramiz on 2007-02-21, 00:33:25
Főleg női fórumozókat kérdezem: szerintetek mennyi idő kell átlagosan egy nőnek, hogy egy hosszú (több éves) kapcsoat utáni szakításból "felépüljön"? Tehát hogy már ne úgy álljon hozzá egy férfihoz, hogy tetszik neki egy, talán még közeledni is kezd, aztán rájön, hogy hú, hát neki most még túl friss a szakítás meg most elege van minden férfiból és mindenki hagyja békén a komoly kapcsolatokkal, hanem úgy, hogy ha lassan és óvatosan is, de már új lapot nyit a fejében a könyvben?
Erre csak annyit tudnék mondani, mindenkinél más :P

sirtomi

Quote from: Ramiz on 2007-02-21, 00:33:25
Főleg női fórumozókat kérdezem: szerintetek mennyi idő kell átlagosan egy nőnek, hogy egy hosszú (több éves) kapcsoat utáni szakításból "felépüljön"? Tehát hogy már ne úgy álljon hozzá egy férfihoz, hogy tetszik neki egy, talán még közeledni is kezd, aztán rájön, hogy hú, hát neki most még túl friss a szakítás meg most elege van minden férfiból és mindenki hagyja békén a komoly kapcsolatokkal, hanem úgy, hogy ha lassan és óvatosan is, de már új lapot nyit a fejében a könyvben?
Ahogy Moha és Eberinu is írta, ez mindenkinél más és nagyban függ attól is hogy milyen körülmények közöt szakítottak. Szerintem nem lehet erre konkrét választ adni :)

arianrhod

Quote from: Ramiz on 2007-02-21, 00:33:25
Főleg női fórumozókat kérdezem: szerintetek mennyi idő kell átlagosan egy nőnek, hogy egy hosszú (több éves) kapcsoat utáni szakításból "felépüljön"? Tehát hogy már ne úgy álljon hozzá egy férfihoz, hogy tetszik neki egy, talán még közeledni is kezd, aztán rájön, hogy hú, hát neki most még túl friss a szakítás meg most elege van minden férfiból és mindenki hagyja békén a komoly kapcsolatokkal, hanem úgy, hogy ha lassan és óvatosan is, de már új lapot nyit a fejében a könyvben?
Az erre adot Moha féle hsz-el tökéletesen egyet értek.Sokszor nem is a kapcsolat hosszúságától függ,hogy a szakítás után mennyire lesz képes az illető hamar regenrálódni.Függ attól,mennyire volt tartalmas a kapcsolat,milyen a lány jelleme és érzelmi világa vmint ahogy Moha is mondta,hogy miképp is ért véget a kapcsolat.

Djinn

Valóban mindenkinél más és sokmindentől függ.... de ha a másik fél nem erölteti a dolgot, segítőkész, megpróbálja felvidítani az illetőt, elterelni a figyelmét az állandó rágódásról, megmutatni, hogy más értékek is vannak az életben..., akkor talán jelentősen le lehet rövidíteni ezt az időt. Ezenkívül ha vki sérült (jelen esetben szakítás miatt), annak nem elnyomni kell magában a dolgot, hanem feldolgozni, "megbeszélni magával". Ebben is lehet segíteni. Persze nem garantált ez sem mint semmi más, csak egy tipp. Baj nem lehet belőle az biztos ^^

edit: A késöbbi félreértések miatt: Természetesen mindezt csak akkor érdemes, ha fontos anniyra az illető. Egyébként nem...
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Zsiga

Quote from: Djinn on 2007-02-21, 13:40:08
Valóban mindenkinél más és sokmindentől függ.... de ha a másik fél nem erölteti a dolgot, segítőkész, megpróbálja felvidítani az illetőt, elterelni a figyelmét az állandó rágódásról, megmutatni, hogy más értékek is vannak az életben..., akkor talán jelentősen le lehet rövidíteni ezt az időt. Ezenkívül ha vki sérült (jelen esetben szakítás miatt), annak nem elnyomni kell magában a dolgot, hanem feldolgozni, "megbeszélni magával". Ebben is lehet segíteni. Persze nem garantált ez sem mint semmi más, csak egy tipp. Baj nem lehet belőle az biztos ^^
Persze, megvígasztalod a csajt, kisírja magát a válladon, elmeséli hogy milyen bunkó volt az expasija, aztán összejön a legjobb barátoddal... :rolleyes:

Djinn

Quote from: Zsiga
Persze, megvígasztalod a csajt, kisírja magát a válladon, elmeséli hogy milyen bunkó volt az expasija, aztán összejön a legjobb barátoddal... :rolleyes:
Megvan rá az esély.
De ha olyan a lány, hogy ezt kinézed belőlle, akkor meg nem is kell foglalkozni vele...
Egyébként meg kockázat nélkül siker sincs ^^
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Zsiga

Quote from: Djinn on 2007-02-21, 13:55:25
Quote from: Zsiga
Persze, megvígasztalod a csajt, kisírja magát a válladon, elmeséli hogy milyen bunkó volt az expasija, aztán összejön a legjobb barátoddal... :rolleyes:
Megvan rá az esély.
De ha olyan a lány, hogy ezt kinézed belőlle, akkor meg nem is kell foglalkozni vele...
Egyébként meg kockázat nélkül siker sincs ^^
Szernintem egy kicsit naív vagy. :)
Egy lány a barátnőinek sírja el a bajait, ha neked teszi onnantól megszűnsz férfinak lenni a szemében. És innen visszamászni nem egyszerű. (Persze kivételek vannak, de nem ez a jellemző.)

Member

Mivel a "barát" és a "fiú" szerepkör teljesen más, és ha az egyik sül ki a közeledésből, nem jutsz át soha a másikba.
A másik meg, hogy "fel kell épülnie", inkább ürügy szokott lenni arra, hogy ne bántson meg, mintsem valós tény.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 14:15:45
Egy lány a barátnőinek sírja el a bajait, ha neked teszi onnantól megszűnsz férfinak lenni a szemében. És innen visszamászni nem egyszerű. (Persze kivételek vannak, de nem ez a jellemző.)
Ezt valahogy így látom én is.

Djinn

Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 14:15:45
Quote from: Djinn on 2007-02-21, 13:55:25
Quote from: Zsiga
Persze, megvígasztalod a csajt, kisírja magát a válladon, elmeséli hogy milyen bunkó volt az expasija, aztán összejön a legjobb barátoddal... :rolleyes:
Megvan rá az esély.
De ha olyan a lány, hogy ezt kinézed belőlle, akkor meg nem is kell foglalkozni vele...
Egyébként meg kockázat nélkül siker sincs ^^
Szernintem egy kicsit naív vagy. :)
Egy lány a barátnőinek sírja el a bajait, ha neked teszi onnantól megszűnsz férfinak lenni a szemében. És innen visszamászni nem egyszerű. (Persze kivételek vannak, de nem ez a jellemző.)
Talán naív vagyok  :haha:
Mindenesetre a Ramiz által feltett kérdésre továbbra is ugyanaz a válaszom, ami természetesen csak az én véleményem, az én tapasztalatomon alapul, és nem szentírás. ^^

A kéréstől függetlenül (mert ahhoz nincs köze), nem értek egyet azzal, amit mondasz. Szerintem azért mert egy lány egy fiúnak panaszkoddk (neadjisten az még meg is hallgatja), az nem befolyásolja azt, hogy utánna "férfiként" néz e rá. Egésze egyszerűen azért mert semi köze a kettőnek egymáshoz (szvsz!!).
HA vki nem akar panaszkodást hallgatni, az ne hallgassa és kész. No problem.

Egyébként én egy szóval sem említettem "megvígasztalást", vagy "vállon kisírást", vagy egyátalán "sírást"... :)

"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

sirtomi

Quote from: Djinn on 2007-02-21, 14:36:27
A kéréstől függetlenül (mert ahhoz nincs köze), nem értek egyet azzal, amit mondasz. Szerintem azért mert egy lány egy fiúnak panaszkoddk (neadjisten az még meg is hallgatja), az nem befolyásolja azt, hogy utánna "férfiként" néz e rá. Egésze egyszerűen azért mert semi köze a kettőnek egymáshoz (szvsz!!).
HA vki nem akar panaszkodást hallgatni, az ne hallgassa és kész. No problem.
Lehet hogy nem értesz egyet vele, mert te nem ilyen nő vagy, sajna nagyon sok nő ilyen. A pasija helyett egy másik srácnak panaszkodik és szerencsétlen srác sose lesz több egy barátnál csinálhat amit akar. Találkoztam már ilyennel :)

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2007-02-21, 15:16:24
Quote from: Djinn on 2007-02-21, 14:36:27
A kéréstől függetlenül (mert ahhoz nincs köze), nem értek egyet azzal, amit mondasz. Szerintem azért mert egy lány egy fiúnak panaszkoddk (neadjisten az még meg is hallgatja), az nem befolyásolja azt, hogy utánna "férfiként" néz e rá. Egésze egyszerűen azért mert semi köze a kettőnek egymáshoz (szvsz!!).
HA vki nem akar panaszkodást hallgatni, az ne hallgassa és kész. No problem.
Lehet hogy nem értesz egyet vele, mert te nem ilyen vagy, sajna nagyon sok nő ilyen. A pasija helyett egy másik srácnak panaszkodik és szerencsétlen srác sose lesz több egy barátnál csinálhat amit akar. Találkoztam már ilyennel :)
:eek: :D Sorry... :redface:

Djinn

Quote from: sirtomi on 2007-02-21, 15:16:24
Quote from: Djinn on 2007-02-21, 14:36:27
A kéréstől függetlenül (mert ahhoz nincs köze), nem értek egyet azzal, amit mondasz. Szerintem azért mert egy lány egy fiúnak panaszkoddk (neadjisten az még meg is hallgatja), az nem befolyásolja azt, hogy utánna "férfiként" néz e rá. Egésze egyszerűen azért mert semi köze a kettőnek egymáshoz (szvsz!!).
HA vki nem akar panaszkodást hallgatni, az ne hallgassa és kész. No problem.
Lehet hogy nem értesz egyet vele, mert te nem ilyen nő vagy, sajna nagyon sok nő ilyen. A pasija helyett egy másik srácnak panaszkodik és szerencsétlen srác sose lesz több egy barátnál csinálhat amit akar. Találkoztam már ilyennel :)

Valóban sok ilyenvan, ezt egy percig sem vitatom. Én csak azt mondtam, nem attól függ a dolog, hogy "panaszkodik-e" inkább attól, hogy milyen az adott lány/fiú. (én pl alapból nem vagyok panaszkodós típus) Ha nem lehet több barátnál a fiú az valószínű elötte sem lehetett volna több csak így még barát sem lesz. Ezért mondtam, hogy van kocázat. Szerintem ha vki eldönti, hogy megpróbál "segíteni" a másikon (adott esetben azért mert vonzódik hozzá) az válallja a kockázatot is, hogy nem sikerül barátnál/lelki szemetesládánál többnek lennie. Végülis felnőtt emberek vagyunk, el kell tudnunk dönteni, hogy válalljuk e ezt vagy nem. Ha vkinek meg nem olyan fontos, csak macera, akkor hagyja az egészet és kész.  (Félreértések elkerülése végett én ezt fiúkra, lányokra egyaránt gondolom, tehát oda-vissza)

Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 15:24:19
:eek: :D Sorry... :redface:
No problem, 10-ből 8 ember a neten fiúnak "néz". ^^
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 14:15:45
Egy lány a barátnőinek sírja el a bajait, ha neked teszi onnantól megszűnsz férfinak lenni a szemében. És innen visszamászni nem egyszerű. (Persze kivételek vannak, de nem ez a jellemző.)
Van ennek ellenkezője is, mikor megvígasztalóból hirtelen, kedves emberré lépsz elő és másként néznek rád és ha semmit sem akartál a lánytól, netán még barátnőd is van, na az az igazi probléma.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2007-02-21, 15:28:59
Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 14:15:45
Egy lány a barátnőinek sírja el a bajait, ha neked teszi onnantól megszűnsz férfinak lenni a szemében. És innen visszamászni nem egyszerű. (Persze kivételek vannak, de nem ez a jellemző.)
Van ennek ellenkezője is, mikor megvígasztalóból hirtelen, kedves emberré lépsz elő és másként néznek rád és ha semmit sem akartál a lánytól, netán még barátnőd is van, na az az igazi probléma.
Előfordulhat mindkető :D

Djinn tényleg vállalni kell ezt a kockázatot, ha akar valamit az ember, csak ez elég szarul is elsülhet.

Ramiz

Quote from: Djinn on 2007-02-21, 13:40:08
Valóban mindenkinél más és sokmindentől függ.... de ha a másik fél nem erölteti a dolgot, segítőkész, megpróbálja felvidítani az illetőt, elterelni a figyelmét az állandó rágódásról, megmutatni, hogy más értékek is vannak az életben..., akkor talán jelentősen le lehet rövidíteni ezt az időt. Ezenkívül ha vki sérült (jelen esetben szakítás miatt), annak nem elnyomni kell magában a dolgot, hanem feldolgozni, "megbeszélni magával". Ebben is lehet segíteni. Persze nem garantált ez sem mint semmi más, csak egy tipp. Baj nem lehet belőle az biztos ^^

edit: A késöbbi félreértések miatt: Természetesen mindezt csak akkor érdemes, ha fontos anniyra az illető. Egyébként nem...
Hát, azt hiszem, ez volt eddig a leghasznosabb hozzászólás. Az "általánosságokban nem lehet semmit mondani" válaszok kevesebbet segítettek... :__devil: :angyali:  Egyébként fontos annyira. És ne mondjátok, hogy egyik lány olyan, mint a másik és nincsen egy darab Az Egyetlen, mert én is tudom, de attól még lehet nagyon fontos, és nem is csak őmiatta.

Quote from: Member on 2007-02-21, 14:31:29
Mivel a "barát" és a "fiú" szerepkör teljesen más, és ha az egyik sül ki a közeledésből, nem jutsz át soha a másikba.
Ez a nézőpont számomra pontosan olyan, mint az eleve elrendeltetés fogalma: nem tudom, hogy így van-e vagy sem, de nagyon szeretném hinni, hogy nem igaz és küzdök ellene, mert mindkettő nagyon degradáló. Miért gondolkoznának a nők úgy, mint a droidok, szilárd kategóriákba sorolva mindenkit? Barátságból miért ne lehetne bármi. Aki sosem jönne össze egy "csak barát"-jával, az az illető bizonyos szempontból lenézi a barátait, nem tekinti őket férfinak ahhoz, hogy potenciális partnert lássanak benne egy adott helyzetben.

Quote from: Zsiga on 2007-02-21, 13:50:16Persze, megvígasztalod a csajt, kisírja magát a válladon, elmeséli hogy milyen bunkó volt az expasija, aztán összejön a legjobb barátoddal... :rolleyes:
Ilyesmi mindig előfordulhat. De ha nem az én "vállamon sírja ki magát" (egyáltalán nem ilyen típus, azért tettem idézőjelbe; aztért valamiféle regenerálódási idő biztos neki is kell), attól még ugyanúgy összejöhet a legjobb barátommal...

[spoiler=Mérsékelt rinyálás, ha volna valaki véletlenül, aki örökvidám és keménytökű embernek tartana, az ne olvassa el...^^]Arról van szó, hogy marhára elegem van abból, hogy találkozok egy kedves lánnyal, szemmel láthatóan tetszem neki (nem veszem észre az apró jeleket, mert ahhoz ökör vagyok, így biztos sok lehetőséget elpuskázok, de amit észreveszek, arra rögtön reagálok), örülök a fejemnek, hogy végre valaki fog arra érdemesnek tartani, hogy legalább egy időre mellettem maradjon, csakhogy egy vagy két nap múlva kapok egy sms-t/e-mailt/MSN "hívást", és közli, hogy most éppen rossz kedve/szakítás utáni lelki gyógyulási időszaka/depressziója/periódusa/börtönbüntetése/stb van, és kizárt, hogy újra találkozzunk, én meg kurvára nem értem, hogy mi van. Ebből már kezd elegem lenni! Most már akkor is hallani akarom, hogy mi a francot szúrtam el (vagy ha nem én, akkor mi történt), ha emiatt meg fogom kapni az ismerőseimtől, hogy nincs már büszkeségem, és addig fogom hívogatni meg írni neki, amíg ki nem lábal az aktuális "bajából", és nem hajlandó a) összejönni velem, b) összejönni mással (ez esetben megölöm őket, aztán magamat :whoah: ), c) elmondani, hogy mi a problémája velem valójában. Komolyan, kezdek arra gondolni, hogy valami titkos ellenségem poénból azzal szívat, hogy követ engem és minden lányt, aki közel kerül hozzám, halálosan megfenyeget...[/spoiler]
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Member

Quote from: Selmo on 2007-02-21, 15:28:59
Van ennek ellenkezője is, mikor megvígasztalóból hirtelen, kedves emberré lépsz elő és másként néznek rád és ha semmit sem akartál a lánytól, netán még barátnőd is van, na az az igazi probléma.
Na neee, ez már tiszta animés, ilyen nem létezik... ^^'

Quote from: Ramiz on 2007-02-21, 16:37:28
Ez a nézőpont számomra pontosan olyan, mint az eleve elrendeltetés fogalma: nem tudom, hogy így van-e vagy sem, de nagyon szeretném hinni, hogy nem igaz és küzdök ellene, mert mindkettő nagyon degradáló. Miért gondolkoznának a nők úgy, mint a droidok, szilárd kategóriákba sorolva mindenkit? Barátságból miért ne lehetne bármi. Aki sosem jönne össze egy "csak barát"-jával, az az illető bizonyos szempontból lenézi a barátait, nem tekinti őket férfinak ahhoz, hogy potenciális partnert lássanak benne egy adott helyzetben.
Bocsánat, ha mostanában kissé pesszimista vagyok... Az utolsó mondattal nem tudok egyetérteni, mert mindkét oldalról látom, hogy nem ugyanazt keresik a barátságban, mint a szerelemben (utóbbit kissé lecsupaszítottabbnak látom), talán nem is véletlen vált ennyire külön a kettő.

Ramiz

Quote from: Member on 2007-02-21, 16:40:44
Bocsánat, ha mostanában kissé pesszimista vagyok... Az utolsó mondattal nem tudok egyetérteni, mert mindkét oldalról látom, hogy nem ugyanazt keresik a barátságban, mint a szerelemben (utóbbit kissé lecsupaszítottabbnak látom), talán nem is véletlen vált ennyire külön a kettő.
Hát, ha arra gondolsz, hogy a barátjaival nem fekszik le az ember, míg a partnerével igen, akkor tényleg van különbség, de egyébként én például a barátaimban és a "szerelmeimben" (nem szeretem ezt a szót, főleg használni nem, de ez megint másik hossz téma...) igazából ugyanazt keresem: megbecsülést, összhangot, szeretetet. És a barátaimban ugyanúgy azt szeretem a legjobban, ha intelligensek és humorosak, mint a nőkben.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!