Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Gregory

távkapcsolat alatt értem az interneten/telefonon folytatott párkapcsolatot, ahol a 2 félt kb. 50+ km választja el, így esetleg csak hétvégénként, de inkább még ritkábban tudnak találkozni.

Pirula

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 21:41:10
távkapcsolat alatt értem az interneten/telefonon folytatott párkapcsolatot, ahol a 2 félt kb. 50+ km választja el, így esetleg csak hétvégénként, de inkább még ritkábban tudnak találkozni.
Értem.
Hm.
Szerintem elsősorban szervezés kérdése a dolog. Ha igazán fontos a másik akkor meg lehet oldani a találkozást. A kapcsolattartás szintén sima ügy, tele van a padlás a legkülönfélébb kommunikációs vívmányokkal. Egy gáz van, az hogy ez, plusz az utazás nem mindig olcsó.
A távolság meg csak katalizáló tényező szerintem, ha van valami bibije a kapcsolatnak gyorsabban és hangsúlyosabban kibukik emiatt - lásd már korábban emlegetett féltékenység, türelem, stb.

Gregory

Hmm... Sztem lehet, h bizonyos szempontokból gyorsítja/felerősíti a féltékenységet/hasonlókat, de bizonyos szempontból késlelteti is, mert így nem jönnek rá olyan gyorsan egymás hibáira.

Pirula

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 21:50:19
Hmm... Sztem lehet, h bizonyos szempontokból gyorsítja/felerősíti a féltékenységet/hasonlókat, de bizonyos szempontból késlelteti is, mert így nem jönnek rá olyan gyorsan egymás hibáira.
Végigfuttattam most fejben három verziót, hogy csak az egyiknek, mindkettőnek, egyiknek sem igazán fontos a kapcsolat, de nem tudtam olyan helyzetet találni ahonnan egyikőnk álláspontját is teljesen meg lehetne cáfolni.  :smile:
Jelentem, elakadtam!

kisvirag

ami nagyon fontos abban szerintem, hogy egy távkapcsolat fennmaradhasson, az az, hogy a pár lássa az alagút végét: tehát legyen egy közel/középjövőbeli időpont, amikortól a kapcsolat átválthat normálissá.
Én ugye most ilyen kapcsolatban élek, és igazából a kezdetektől fogva az volt, de amellett, hogy tudom, hogy mindketten szeretjük a másikat, igazán az tartja bennem a lelket, az ad értelmet a kapcsolatnak, hogy tudom, hamarosan ez már nem távkapcsolat lesz, csak addig kell kibírnunk. ami egyébként igen embert próbáló, és nehéz, és itt most nem az alternatívakeresésre gondolok. ha tényleg szereti az ember a másikat, érzelmileg és lelkileg elég megterhelő az, hogy az messze van. sokkal könnyebb persze az a variáció, amikor hétvégente találkozik a pár (első fél évünk kb) 2-3 napra, mint mikor 1-2 havonta 1-2 hétre (elmúlt év).
egyébként meg ugye sok múlik azon is, hogy az "alapozáskor" mennyit tudnak együtt lenni, és azalatt milyen érzelmi viszonyt alakítanak ki egymást közt. ha nem elég mély ez a viszony, és nem tudnak "értelmet" "célt" adni neki, szerintem halálra ítéltnek is lehet tekinteni....
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Fazék

elkezdtem írni első kapcsolatomról, ami Jászberény - Budapest távolságot ívelte át, és kezdtem már belezavarodni a mondandómba, amikor jött kisvirag és megmentett és végre törölhettem az egészet, és szimplán egy "ez biza így van jól megfogalmazva" véleménnyel igazolhatom a hozzászólását :)

nálunk nem működött a dolog, mert már a kapcsolat elejétől nagyon ritkán tudtunk csak találkozni, hiába szerettük egymást (azt hiszem) meg minden, egyszerűen fiatalok voltunk és még egyéb tényezők is közrejátszottak, hogy úgy alakult ahogy, össz-vissz 2 hónapig tartott a kapcsolat sajnos. nem merem biztosra mondani, de sztem ha továbbra is egy osztályba jártunk volna, akkor talán hosszabb is lehetett volna, persze az is lehet hogy az akkori személyiségemből kiindulva sokkal rövidebb :haha:
az biztos, hogy kell egy érettség a távkapcsolat fönntartására és kell hozzá egy jó kis alapozás, ahogy kisvirag mondta :)

Moha

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 21:41:10
távkapcsolat alatt értem az interneten/telefonon folytatott párkapcsolatot, ahol a 2 félt kb. 50+ km választja el, így esetleg csak hétvégénként, de inkább még ritkábban tudnak találkozni.
Hmm... Ezek szerint a volt barátnőmmel távkapcsolatban voltam? Jó tudni  :hehe: Leszámítva, hogy egy városban laktunk, a másik két pont teljesült...  :3x3:

Selmo

Quote from: Moha on 2007-03-13, 00:45:04
Hmm... Ezek szerint a volt barátnőmmel távkapcsolatban voltam? Jó tudni  :hehe: Leszámítva, hogy egy városban laktunk, a másik két pont teljesült...  :3x3:
Ugyanabban a városban hétvégenként találkozni? :ejj: Én sem nevezném hatalmas szerelemnek...

A tökéletesség unalmas.

Member

Ez még "kétfalus" távolság esetén is túlzottan extrém...

kisvirag

nem feltétlen, bár tényleg nem "egészséges" de simán el tudok képzelni olyan helyzetet, amikor csak így van ideje a két embernek.
de egyébként hány naptól tartjuk távkapcsolatnak, hánytól nem annak? gondolok itt arra, hogy vannak akik meg úgy találkoznak, hogy hétközben 3-4 napot. mert hétvégén megy egyik/mindkettő haza. ha hétvégén van 3 napjuk, azt már távkapcsolatnak hívjuk, ha hétközben van 3-4 napjuk, nem szoktuk annak nevezni, pedig ilyenkor még a tisztán együtt töltött idő is kevesebb ugy (meló, suli, míg a hétvégén senkinek semmi konkrét dolga).
szóval hogy is van ez?
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

ignus

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 20:47:29
Nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokról? (gondolok itt olyasmikre, h szerintetek meddig tartanak, mennyire intenzívek, etc.)


Hmmm érdekes kérdés... Nekem sem működött soha. De ahogy többen leírtátok már télleg kell egy "remény" ( közeli időpont) amikor már tuti hogy megszűnik a távolság és együtt, happy, boldogság!!! Meg bárki bármit mond azért a testi kapcsolat is hiányozhat egyik-másik félnek, esetleg mindkettőnek. (igen, lányoknak is! Nem tagadni! ;) ) Nagyon csodálkoztam, de pl egyik csapattársam kiment angliába, és barátnője itthon maradt. 3/4 évig volt ez, utána csaj is kiment (egyszer kétszer azért kiment hozzá a lány). Utána fél évig együtt voltak kint, és a csávó jött haza és fél évig igy voltak távkapcsolatban... Aztán a lány hazajött és összeköltöztek. Ez nekem annyira meglepő volt, nem gondoltam volna hogy együtt maradnak, főleg mert tudom hogy milyen jól néz ki a lány és el tudom képzelni hogy hányan startoltak rá kint...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Moha

Quote from: Selmo on 2007-03-13, 03:47:12
Quote from: Moha on 2007-03-13, 00:45:04
Hmm... Ezek szerint a volt barátnőmmel távkapcsolatban voltam? Jó tudni  :hehe: Leszámítva, hogy egy városban laktunk, a másik két pont teljesült...  :3x3:
Ugyanabban a városban hétvégenként találkozni? :ejj: Én sem nevezném hatalmas szerelemnek...
Hát, én fülig szerelmes voltam a leányzóba, ámde ő mindig elfoglalt volt (suli, hobbi, barátok, család) így tényleg csak heti 1x találkoztunk, ritka volt a heti többszöri találkozó.
Utólag visszagondolva, neki sosem voltam olyan fontos, mint nekem ő... :frown:

tanshin

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 20:47:29
Nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokról? (gondolok itt olyasmikre, h szerintetek meddig tartanak, mennyire intenzívek, etc.)


ha a bizalom megvan, és a megfelelő kommunikációs tér + bizonyos távonként találkozás és ezt testileg is bírják akkor hajrá. a testiség leküzdésére ott van a képzelet és a szó mindenható ereje, és a szerelemé.
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

kisvirag

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

sunyi

/loving a precious person ^^/

Eberinu

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 20:47:29
Nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokról? (gondolok itt olyasmikre, h szerintetek meddig tartanak, mennyire intenzívek, etc.)

Hát csak annyit tudok erre mondani, nekem tuti nem menne :D

Gregory

Nos, érdekesen alakult a hétvégém, ugyanis, néhány nappal azután, h kikértem a véleményeteket a távkapcsolatokról, sikerült tanúja lennem egy távkapcsolat "igazi" kezdésének.

A helyzet az, h péntek-szombat Aggtelekre mentünk szüleimmel, de, h annyira ne unatkozzak, meg úgy egyébként is, elhívtuk egyik havert, akinek faterom volt az osztályfőnöke. Nos, kiderült, h mostanában egész jóban van egy lánnyal, aki épp Aggtelek közelében lakik [Sajóhídvégen... annyira nincs közel Aggtelekhez, de azért közelebb, mint Debrecen]. [Megismerkedésük története se túl 1xű, ugyanis haver egyik osztálytársa Tiszaújvárosban lakik, és az ő barátnője Miskolcon, és annak a barátnőnek a barátnője volt ez a lány, és egy msnes "tömegbeszélgetés" közben beszéltek először.]
Aztán volt egy kis dolgunk a családdal azon a környéken, és addig haver lebeszélt egy találkozót a lánnyal...
Aztán mikor visszamentünk érte, azt mondta, h mostanság gyakrabban fog arrafelé utazni, és nem azért, mert szimpla baráti viszony van köztük. Kíváncsi vagyok meddig tartanak ki [meg ugye örülök is, mert egy jó barátom boldog].

.Attila

Nekem ez gyanúsan gyors, de ne nekem legyen igazam.

Gregory

Quote from: .Attila on 2007-03-20, 22:31:32
Nekem ez gyanúsan gyors, de ne nekem legyen igazam.
A gyorsaság függ a két embertől is. Pl. ha előtte már beszélgettek vagy 2 hónapig(nyilván nem folyamatosan, egyszerre), akkor annyira nem lehetetlen

Ramiz

Quote from: Gregory on 2007-03-12, 20:47:29
Nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokról? (gondolok itt olyasmikre, h szerintetek meddig tartanak, mennyire intenzívek, etc.)
Nagyon hosszú pénisz kell hozzá. Jobb a közelebbi kapcsolat.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Renia

Quote from: Gregory on 2007-03-20, 22:34:32
Quote from: .Attila on 2007-03-20, 22:31:32
Nekem ez gyanúsan gyors, de ne nekem legyen igazam.
A gyorsaság függ a két embertől is. Pl. ha előtte már beszélgettek vagy 2 hónapig(nyilván nem folyamatosan, egyszerre), akkor annyira nem lehetetlen

És beszélgettek elötte vagy 2 hónapig? :)
(Mondjuk nem az idő számít szerintem, hanem a beszélgetés minősége...Vagyis hogy csak felszines dolgokról beszélgettek-e, vagy ténylegesen megismerhették egymás jó/rossz tulajdonságait azidő alatt.)

Draconire

Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 22:37:38
Quote from: Gregory on 2007-03-12, 20:47:29
Nektek mi a véleményetek a távkapcsolatokról? (gondolok itt olyasmikre, h szerintetek meddig tartanak, mennyire intenzívek, etc.)
Nagyon hosszú pénisz kell hozzá.
Or bigger bandwidth.

Gregory

Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 22:37:38
Nagyon hosszú pénisz kell hozzá.
:lol: Nos, ez is egy megközelítés :D

QuoteÉs beszélgettek elötte vagy 2 hónapig? Smiley
(Mondjuk nem az idő számít szerintem, hanem a beszélgetés minősége...Vagyis hogy csak felszines dolgokról beszélgettek-e, vagy ténylegesen megismerhették egymás jó/rossz tulajdonságait azidő alatt.)
Beszélgetni beszélgettek. A beszélgetések minőségéről csak a barátom elmondása alapján tudok beszélni, ő pedig azt mondta, h komolyabb dolgokról is beszéltek néha, így volt alkalma mélyebben megismerni a lányt. Nyilván nem tudok róla meggyőződni, h igazat mondott-e, hiszen nem voltam ott a személyes jellegű beszélgetéseknél.

Selmo

MSN ide vagy oda, még mindig a személyes találkozás a döntő, ha úgy döntöttek megpróbálják, nyílván nem viccből teszik. :)

A tökéletesség unalmas.

Renia

Quote from: Gregory on 2007-03-20, 22:53:59
Beszélgetni beszélgettek. A beszélgetések minőségéről csak a barátom elmondása alapján tudok beszélni, ő pedig azt mondta, h komolyabb dolgokról is beszéltek néha, így volt alkalma mélyebben megismerni a lányt. Nyilván nem tudok róla meggyőződni, h igazat mondott-e, hiszen nem voltam ott a személyes jellegű beszélgetéseknél.

Akkor elméletileg nem gyors a dolog... :) A gyakorlat meg mindig mást mutat... :ejj:

Quote from: Selmo on 2007-03-20, 23:01:28
MSN ide vagy oda, még mindig a személyes találkozás a döntő, ha úgy döntöttek megpróbálják, nyílván nem viccből teszik. :)
Persze, az a döntő. De nem mindegy, hogy előtte beszélgettek-e, vagy csak szerelem első látásra :)

Selmo

Mint mondták, beszélgettek, de ettől még lehet első látás is. :P

A tökéletesség unalmas.

Renia

Quote from: Selmo on 2007-03-20, 23:04:42
Mint mondták, beszélgettek, de ettől még lehet első látás is. :P
Nem szószerint értettem az első látást :P

arianrhod

A távkapcsolat témában nekem mint külső szemlélő van tapasztalatom.Legjobb barátnőm legelső kapcsolata egy veszprémi sráccal alakult ki.Nagyon jól és harmonikusan megvoltak.Tipikusan a szerelem a köbön volt.Kb. fél évig tartott a kapcsolat.Nem azért lett vége mert a távolság miatt elhidegültek vagy bármi hasonló hanem az egyik fél beleszeretett egy másik személybe.Eléggé örlődött mit csináljon ebben a helyzetben de végül úgy döntött a friss szerelmet választja.

Nagyon sokan elhatárolják magukat a távkapcsolatoktól és életképtelennek tartják.Ami nem biztos hogy így van.Minden csak a két fél elhatározásán és érzelemin nyugszik.Az hogy milyen egy távkapcsolat és hogy megéri-e  avagy sem csak az tudná megmondani aki át is élte.

kisvirag

viszont kérdés, akkor is beleszeretett volna e az illető az újba, ha nem távkapcsolatról van szó...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Moha

Quote from: .Attila on 2007-03-20, 22:31:32
Nekem ez gyanúsan gyors, de ne nekem legyen igazam.
Nem feltétlen számít az, hogy egy kapcsolat milyen gyorsan alakul ki. Persze az igaz, hogy a hirtelen kezdődő kapcsolatok gyakran szalmalángként ki is aludnak, de... szóval mi számít gyorsnak?
Szerintem minden azon múlik, milyen gyakran találkoznak/beszélgetnek az érintett felek és persze, hogy mennyi időt töltenek együtt és milyen minőségben.
Én pl. anno kb 1 hónap alatt jöttem össze a volt barátnőmmel, közben találkoztunk asszem ötször. Ez gyorsnak számít vagy sem?  :confused:
Habár... úgy tűnik, most lehet, hogy a másik oldalt is megismerem... a lassan kialakuló kapcsolatot...

Quote from: Ramiz on 2007-03-20, 22:37:38
Nagyon hosszú pénisz kell hozzá. Jobb a közelebbi kapcsolat.
Látom, hozod a formád!  :hopp:


Apropó, Gregory! Te is debreceni vagy?