Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

arianrhod

Quote from: kisvirag on 2007-03-21, 11:27:50
viszont kérdés, akkor is beleszeretett volna e az illető az újba, ha nem távkapcsolatról van szó...
Biztos vagyok benne.Azóta is együtt vannak és ímádják egymást, lassan 5 éve.Az én szemszögemből nézve tökéletesek együtt és mondhatni egymásnak teremtették őket.

.Attila

Quote from: Moha on 2007-03-21, 11:32:45
Quote from: .Attila on 2007-03-20, 22:31:32
Nekem ez gyanúsan gyors, de ne nekem legyen igazam.
Nem feltétlen számít az, hogy egy kapcsolat milyen gyorsan alakul ki.

Lutri. Meglátom és belezúgok, ez pusztán külső alapján lehet. Onnantól kezdve igazából szerencse kérdése, hogy a személyisége is tetszik-e a másiknak. Egy beszélgetés alapján meg nem fogom megismerni.

kisvirag

persze, de melyik kapcsolat nem lutri mikor belefogsz?
ha olyan nagyon ismered már a másikat, akkor elég kérdéses, h miét csak akkor vágtatok bele a kapcsolatba. Ismerni nem fogod még, amikor elkezdődik, csak vannak sejtéseid, hogy milyen lehet, vagy megérzel benne valamit, ami megfog.
Én se sokat beszélgettem katzzal, mielőtt összejöttünk, mégis, már több mint másfél éve tart, és félő hogy "holtomiglan, holtodiglan" lesz belőle  :haha: :lazza:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

teraflare

Quote from: kisvirag on 2007-03-21, 13:21:46
akkor elég kérdéses, h miét csak akkor vágtatok bele a kapcsolatba.
mondjuk mert addig foglalt volt az egyik fél?

Moha

Quote from: teraflare on 2007-03-21, 13:33:48
Quote from: kisvirag on 2007-03-21, 13:21:46
akkor elég kérdéses, h miét csak akkor vágtatok bele a kapcsolatba.
mondjuk mert addig foglalt volt az egyik fél?
Hát, akkor viszont nem biztos, hogy rögtön egy új kapcsolatba akar belevágni...

Apropó, mi van az olyan emberekkel, akik nem AKARNAK belekezdeni egy kapcsolatba, míg nem ismerik meg a másikat???

.Attila

Quote from: kisvirag on 2007-03-21, 13:21:46
persze, de melyik kapcsolat nem lutri mikor belefogsz?

Persze, csak az arányok...
Összehasonlíthatatlan szerintem az, hogy egy beszélgetés után összejöttünk, vagy már fél-1 év ismeret után jövünk össze.

teraflare

Quote from: Moha on 2007-03-21, 13:41:49
Hát, akkor viszont nem biztos, hogy rögtön egy új kapcsolatba akar belevágni...
Azt nem mondtam, hogy azon nyomban mikor szakított az előzővel le kell rohanni máris.

Moha

Quote from: .Attila on 2007-03-21, 13:42:25
Összehasonlíthatatlan szerintem az, hogy egy beszélgetés után összejöttünk, vagy már fél-1 év ismeret után jövünk össze.
Ööö, te komolyan várnál vele egy évet???
Oké, hogy egy beszélgetés után nem alakulhat ki igazi ismerettség, de te várnál vele ennyit, mielőtt "összejössz" a csajjal, ha az illető szimpatikus lenne?

sirtomi

Quote from: Moha on 2007-03-21, 14:16:50
Quote from: .Attila on 2007-03-21, 13:42:25
Összehasonlíthatatlan szerintem az, hogy egy beszélgetés után összejöttünk, vagy már fél-1 év ismeret után jövünk össze.
Ööö, te komolyan várnál vele egy évet???
Oké, hogy egy beszélgetés után nem alakulhat ki igazi ismerettség, de te várnál vele ennyit, mielőtt "összejössz" a csajjal, ha az illető szimpatikus lenne?
Nekem is furcsa. Ha addig kell várni abból már nem lesz semmi, max barátság. Sőt ha egy hónap alatt nem jön össze több akkor már nem látok sok esélyt. De ki tudja, mostanában egyre kevesebbszer van igazam :D

.Attila

Hát hogy egy beszélgetés után még nem járnék vele, az tuti. Randizgatni, találkozgatni lehet természetesen, hiszen így lehet megismerni a másikat, de összejönni... annyira nem vagyok elkeseredett, hogy mindjárt hanyatt-homlok rohanjak bele egy kapcsolatba.

szerk.: a fél-1 év az példa volt, nem kell szabálynak venni.

Rounin

Mellesleg mifasz baj van a fél-egy évvel? Nem dugipartnerről van szó, hanem párról... :rolleyes: :ejj:

Gregory

Quote from: Rounin on 2007-03-21, 16:54:16
Mellesleg mifasz baj van a fél-egy évvel? Nem dugipartnerről van szó, hanem párról... :rolleyes: :ejj:
Agreed.
Ha pedig dugipartnerről, akkor az ismerkedős rész fél-1 [perc?]óra.
A párkeresést illetően viszont elég sok dologtól függ az idő. Pl. ha van az illetőnek a megismerkedés idejében barátja/barátnője.

Quote
Apropó, Gregory! Te is debreceni vagy?
Igen, én is ebben a "szép városkában" lakok. [Tócó patakpart rullah :D]

sirtomi

Quote from: Rounin on 2007-03-21, 16:54:16
Mellesleg mifasz baj van a fél-egy évvel? Nem dugipartnerről van szó, hanem párról... :rolleyes: :ejj:
Nincs semmi baj a fél-1 évvel, de ha találkozgatunk és kedvelem, akkor nekem elég mondjuk egy hónap. Lehet hogy én kapkodok, de így gondolom. Bár most nem kezdek ilyesmibe :)

Member

Nem hiszek abban, hogy ami 2-3 hét alatt nem lángol fel, az később fel fog. Az meg egy teljesen más kérdés, hogy ki mennyi idő után fexik, kéretik nem idekeverni. ;)

kisvirag

kérdés persze a találkozások száma az alatt a 2-3 hét alatt :haha:
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: sirtomi on 2007-03-21, 17:04:32
Nincs semmi baj a fél-1 évvel, de ha találkozgatunk és kedvelem, akkor nekem elég mondjuk egy hónap. Lehet hogy én kapkodok, de így gondolom. Bár most nem kezdek ilyesmibe :)

Ld. kiemelt rész ;).

.Attila

Quote from: Member on 2007-03-21, 17:10:04
Nem hiszek abban, hogy ami 2-3 hét alatt nem lángol fel, az később fel fog. Az meg egy teljesen más kérdés, hogy ki mennyi idő után fexik, kéretik nem idekeverni. ;)

Szüleim végig egy tankörbe jártak egyetemen, apámnak végig tetszett anyám, anyám viszont nem tudott róla, és nem is gondolt így apámra.
Diplomázás előtt pár hónappal voltak vhol kirándulni csoportosan, ahol apám berúgott és szerelmet vallott.
Eredményt nem kell ugye ecsetelgetnem ;)

Selmo

Quote from: Moha on 2007-03-21, 13:41:49
Apropó, mi van az olyan emberekkel, akik nem AKARNAK belekezdeni egy kapcsolatba, míg nem ismerik meg a másikat???
Nem akarnak zsákbamacskát venni?

Quote from: sirtomi on 2007-03-21, 14:45:28
Quote from: Moha on 2007-03-21, 14:16:50
Quote from: .Attila on 2007-03-21, 13:42:25
Összehasonlíthatatlan szerintem az, hogy egy beszélgetés után összejöttünk, vagy már fél-1 év ismeret után jövünk össze.
Ööö, te komolyan várnál vele egy évet???
Oké, hogy egy beszélgetés után nem alakulhat ki igazi ismerettség, de te várnál vele ennyit, mielőtt "összejössz" a csajjal, ha az illető szimpatikus lenne?
Nekem is furcsa. Ha addig kell várni abból már nem lesz semmi, max barátság. Sőt ha egy hónap alatt nem jön össze több akkor már nem látok sok esélyt. De ki tudja, mostanában egyre kevesebbszer van igazam :D
Szóval ugorjunk bele egy kapcsolatba, költözzünk össze és fél év után költözzünk szét, mert nem ismertük a másikat? ::)

Quote from: Member on 2007-03-21, 17:10:04
Nem hiszek abban, hogy ami 2-3 hét alatt nem lángol fel, az később fel fog.
Ne higyj benne, hinni a templomban kell.

A tökéletesség unalmas.

Rounin


kisvirag

nono, Selmo, attól még, mert egy pár összejön, az még nem jelenti azt hogy juhú most nagy egymásraborulás bútorozás etc.
Csak mondjuk már nem egymás mellett, hanem kézenfogva sétálnak, és nem puszit, hanem csókot adnak egymásnak.
Miért gondoljátok azt, hogy azt mondjuk, valakik összejöttek, akkor már egy létezhető kapcsolat leges legmélyére ugranak.
És nem izgalmasabb és kellemesebb úgy megismerni a másikat annyira, amennyire szükséges, hogy már meg is csókolhatod közben? Nem pedog azon agyalsz a helyett, hogy a nézeteit hallgatod, hogy istenem, milyen gyönyörű ajkai vannak, de jó lenne megcsókolni? (na jó ez sarkított példa, ha lehet, kéretik érteni  :merci: :haha: )
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Selmo

És nem b***d el az életed, ha netán gyereket csinálsz neki, mert úgyis járunk? ::)
Én előbb megismerném annyira, hogy lássam, van-e értelme járnunk és kapcsolatot kialakítani, mint esetleg ölelgetés közben a nagymamiról hallgatni a történeteket. És ha már ölelgetem, meg csókolgatom, akkor esetleg "véletlenül" az ágyban találjuk magunkat. Lehet hogy kihagyok emiatt jópár smacizást, meg tapizást, de nem fogom megbánni. Mert a mai világban napokban lehet mérni az ágyig vezető utat. (Jobb esetben.) Ez pedig megismerés szempontjából semmire sem elég, mert az nem megismerés, hogy tudom, hogy nyög az ágyban. :angyali:

A tökéletesség unalmas.

kisvirag

Selmo: hát a gyerekcsinálás az már a te/ti felelősséged, ha már ágyba viszed, legyen annyi eszed, hogy nem ejted teherbe :)
(tegyük félre az olyan extrém eseteket amikor a lány direkt intézi úgy, hogy teherbe essen)
Na de egyébként, mondjuk azt, hogy arany középút.
Valamennyire mindenképp meg kell ismerni a másikat mielőtt kapcsolatot kezdesz vele, de egyébként ez szerintem teljesen egyéni, ki mennyire kívánja/akarja megismerni a kapcsolat előtt a másikat, és mennyire közben. És az már megint nagyon egyéni (felelősség), mikor juttok el az ágyig. még ha az átlag ágybajutási sebesség napokban is mérhető manapság (na de azok nagy részét nem is nevezném kapcsolatnak)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

.Attila

Quote from: tanshin on 2007-03-21, 22:09:11
Érdekes. Ha úgy nézzük, a párommal 1 nap kellett csak ahhoz, hogy összejöjjünk.

Igaz, az előzmény éves ismertség volt baráti szinten.

Ez teljesen oké, mi itt arról beszéltünk, amikor teljesen vadidegen emberrel jön össze 1 beszélgetés után vki.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-21, 17:10:04
Nem hiszek abban, hogy ami 2-3 hét alatt nem lángol fel, az később fel fog. Az meg egy teljesen más kérdés, hogy ki mennyi idő után fexik, kéretik nem idekeverni. ;)

Lángolás lehet 2-3 hét alatt, de most az összejövetel a téma, nem? :) Az a kérdés, hogy ki mennyire tudja visszafogni a lángolását, illetve mennyire akarja megismerni a leendő párját.

Quote from: Selmo on 2007-03-21, 21:42:48
...Mert a mai világban napokban lehet mérni az ágyig vezető utat. (Jobb esetben.)...

Te ezt jobb esetnek hívod?  :ejj:

tanshin

Quote from: .Attila on 2007-03-21, 23:05:31
Quote from: tanshin on 2007-03-21, 22:09:11
Érdekes. Ha úgy nézzük, a párommal 1 nap kellett csak ahhoz, hogy összejöjjünk.

Igaz, az előzmény éves ismertség volt baráti szinten.

Ez teljesen oké, mi itt arról beszéltünk, amikor teljesen vadidegen emberrel jön össze 1 beszélgetés után vki.

achh so  entschuldigung :3x3:
"Close your eyes...  ...can you see, what I can see?"

Zsiga

Quote from: Renia on 2007-03-21, 23:20:59
Quote from: Selmo on 2007-03-21, 21:42:48
...Mert a mai világban napokban lehet mérni az ágyig vezető utat. (Jobb esetben.)...

Te ezt jobb esetnek hívod?  :ejj:
Akár másodpercekben is lehet mérni, csak jó nagy szám lesz. ;) (Sorry... XD )

Ramiz

Ha egy durva házibulin sok ember van egy ágyban éppen és ott ismerkedsz meg valakivel, akkor gyakorlatilag nulla idő telik el az ágyig vezető úton, és ezt nem tudjátok überelni. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

smash++

Húúú.Itt aztán folyik most minden ismerkedéstől-a gyerekig-a nagyitól az ágyig  :hehe:
Na de komolyan.
Röviden az én történetem.
Elmentem szórakozni a haverokkal egy megszokott helyre Étterem/Pub.Aztán mit ad Isten bejön egy marha szép csaj.Egyből meg is emlitettem a haveroknak,valahogy nagyon megakadt a szemem rajta.Jé kijön utánna két csaj akit ismerek :hehe:.Na innen már nem volt olyan nehéz a dolog.Elkezdtünk bezsélgetni.Végülis hazavittük őket és megbeszéltük,hogy köv héten is jó lenne összefutni.Ez ment pár hétig.Közös buli,mozi,pizza kicsit megismertük egymást.Én már mondjuk akkor tudtam,hogy nekem kell (kinézet alapján,mert még csak annyi volt) az a bizonyos lány akit akkor megláttam lent :D.Végülis elkezdett úgymond "tudat alatt érdeklődni" irántam,tehát nem tudta,hogy akar velem járni csak pl: idegesítette amikor a másik csaj ült mellém a moziban és nem ő (még ő maga is nehezen tudta megmagyarázni ez nekem).Azután jött hogy no haverok csak kettesben séta,kávé...Majd egy buli ahol tisztáztuk a dolgokat és összejöttünk.De ez inkább olyan összejövetel volt,hogy úgymond lefoglaltuk a másikat.Mert még olyan messzi voltunk egy igazi párkapcsolattól...és szépen lassan beindult minden.Amint egyre jobban megismertük egymást annál jobban nőtt a szerelem.Szóval nem olyan volt,hogy meglátott és elolvadt mert én vagyok a herceg és első látásra...Azóta lassan 3év és boldogok vagyunk,másra nem vágyok (csak hentait nézek :hehe:).Ezalatt voltak kisebb összeveszések meg ilyen kisebb dolgok.Aminke az volt az előnye,hogy rájött mennyire is szeret.
Úgy érzem ő nekem az igazi.

Tehát a fellángolás az nem tuti,hogy egy csettintés vagy 1-2hét.Az meg még nem párkapcsolat ha összejössz valakivel.
Fölösleges sokáig húzni az ismerkedést,ugyis útközben ismered meg,derülnek ki dolgok.Te se mutatod meg az igazi oladladat neki addig amíg nincs egy bizonyos "szint".De ha van lehetőség én azt választom,hogy egy kis ismerkedés(pár hét) kávé,séta,mozi..és utánna jöhet a többi.Mint az anime-kben  :hehe:

Renia

Zsiga: Én jobban szeretem napokban mérni, és úgy nagy számot kapni... :) Lehet, hogy a kereszténység hülyeség, de azzal egyet értek, hogy nem kell rögtön lefeküdni a pároddal... :p (Nem, nem feltétlenül kell várni a házasságig ^^' Az sem jelent semmitsem a mai világban...)

Quote from: Ramiz on 2007-03-21, 23:35:21
Ha egy durva házibulin sok ember van egy ágyban éppen és ott ismerkedsz meg valakivel, akkor gyakorlatilag nulla idő telik el az ágyig vezető úton, és ezt nem tudjátok überelni. :D

Igen, végülis hogyha egy ágyon ültök ruhában, és úgy ismerkedtek meg... :p

.Attila