Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Zen

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:19:29
Quote from: Zen on 2007-03-25, 14:19:05
Azért kiváncsi vagyok, hogyan akartok meg érteni egy egész nemet, az alapján, hogy elbeszélgettek kb. 4 képviselőjükkel (most  csak mondtam egy számot). :hehe:
Én nem mondtam, h megakarom érteni a fiúkat :) És mellesleg a lányok vannak kevesebben jelenleg... :p

Noted :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Member

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:03:03
Member:
Nem az a lényeg, h hogy hány férfit láttam tökéletes nővel, hanem hogy hány szép lányt ronda pasival :p
Ismertem olyat, akinél ez sokak szerint fordítva van és majdnem hogy csak az volt neki a fontos, hogy ne féregnyúlvány legyen a lábai közt. :p
Azt nem tudom, hogy észrevetted-e, de a melegvérű fajoknál sokszor szebb az egyik nem a másiknál, és ez a meghódítandó szokott lenni meglepő módon. :rolleyes:
QuoteKert? 21. század van...Kinek van itt pénze kertes lakásra? o_O (Amúgy általában a gyerekek :p )
Én társasházban lakom, mégis van kertünk. :hehe:
QuoteA statisztikák nem nagyon érdekelnek...
Tipikus női gondolat. :lol:
QuoteRendesen lemérni meg nem lehet embereket. :p
Gondolom, nem úgy kérdezték meg, hogy "Ön mennyit tölt tisztálkodással és öltözködéssel?", hanem jó szociológus módjára jól elrejtették valami másban.

QuoteKicsit maradi vagy a pénzkeresés terén...Képzeld, hogy a nők UGYANANNYIT dolgoznak, mint a férfiak. Illetve én elég kevés olyan nőről hallottam, akinek nemkéne dolgoznia...És hazamegy, ugyanolyan fáradtan, mint a férje, és mégis neki kell megcsinálni a házimunkát.
Én viszont tudok olyanról, ahol a férj jó, ha 5-6 órát van otthon és akkor is készenlétben, szegény aludni sem tud, nem hogy otthon még dolgozni.
(Ellenben a házi-sertéseket gondozza rendesen)
Quote(Amúgy itt nincsenek lányok? :frown: A sok gonosz fiú bánt! :bruhuhu: :D )
Vannak, de ők már megtanulták, hogy hol van a helyük. :__devil: :D
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:19:29
Én nem mondtam, h megakarom érteni a fiúkat :)
Akkor miről is beszélünk? Akkor miért is kéne megértenünk benneteket? :rolleyes:
QuoteÉs mellesleg a lányok vannak kevesebben jelenleg... :p
35 évnél kiegyenlítődik és afölött nőtöbblet van, annak ellenére, hogy a férfiak ekkor már nem a nemzéssel foglalkoznak és ekkor lennének a legmunkaképesebbek. :ejnye:

Renia

QuoteAkkor miről is beszélünk? Akkor miért is kéne megértenünk benneteket? :rolleyes:
Oks, abbahagytam.

Quote
QuoteÉs mellesleg a lányok vannak kevesebben jelenleg... :p
35 évnél kiegyenlítődik és afölött nőtöbblet van...
Ezt a fórumra mondtam, te hülye :D

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:03:03
Quote from: Nakedape on 2007-03-25, 11:59:30
Quote from: Renia on 2007-03-25, 02:21:20
És lehet, hogy kissé feminista a szövegem, de hogyha végignézek az utcán akkor lemerem fogadni, hogy több olyan lányt látok, akire aztmondják a fiúk, h szép, mint amennyi, a lányok szerint, szép fiút látok.
Persze ez most elsősorban a külsőségekre vonatkozik...
ebből is látszik hogy kiktől várnak el tökéletesközelebbi állapotot  :lol:
Mert? Ezek csak tények... :P Vagy nekem írtórossz az ízlésem...

Szubjektív megítélést nem illik ténynek beállítani. A szociológiában egyébként többnyire nincsenek tények (és ez nem fog a kivételek közé tartozni).

Quote
Nem az a lényeg, h hogy hány férfit láttam tökéletes nővel, hanem hogy hány szép lányt ronda pasival :p

És hány normális pasit dagadt nővel?

Quote
A statisztikák nem nagyon érdekelnek...

Helyette inkább vegyük a saját szubjektív megítélésünket, és abból általánosítsunk.
A Figyelő egyébként megbízható forrás, az egyik legolvasottabb gazdasági, statisztikai újság.

QuoteKicsit maradi vagy a pénzkeresés terén...Képzeld, hogy a nők UGYANANNYIT dolgoznak, mint a férfiak. Illetve én elég kevés olyan nőről hallottam, akinek nemkéne dolgoznia...És hazamegy, ugyanolyan fáradtan, mint a férje, és mégis neki kell megcsinálni a házimunkát.

Nem vagyok maradi, nem ismersz még engem.
Én spec pont azt hangoztatom, hogy a nők és férfiak között nincs igazán nagy különbség. Te viszont egyoldalú vagy, hajtogatod, hogy szegény nők így-úgy, férfiaknak meg milyen jó. (nem szó szerint mondod, de ez jön le)

Renia

Quote
És hány normális pasit dagadt nővel?
Nemsokat :)

Azt mondom, hogy a férfiak és a nők is ugyannanyit dolgoznak, és mégis a nőktől várják el a házimunkát. És nem az a lényeg, h rossz-e vagy nem. Biztos sok férfi csinál házimunkát. A gond az hogy ELVÁRJÁK. De ez nálam megint egy szép kis pszichológiai szálból alakult ki, amit hogyha elmondok, úgyis mindenki lehúzza, szóval nemhiszem, hogy sok értelme lenne...

Member

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:51:34
Nemsokat :)
A gimiben, ahova jártam, egy egészen korrekt vékony srác jópár évet járt egy vagy 110 kilós leánnyal és sikerült teherbe is ejtenie.
QuoteAzt mondom, hogy a férfiak és a nők is ugyannanyit dolgoznak, és mégis a nőktől várják el a házimunkát. És nem az a lényeg, h rossz-e vagy nem. Biztos sok férfi csinál házimunkát. A gond az hogy ELVÁRJÁK. De ez nálam megint egy szép kis pszichológiai szálból alakult ki, amit hogyha elmondok, úgyis mindenki lehúzza, szóval nemhiszem, hogy sok értelme lenne...
Jöhet a pszichológia.
A fene sem várja el, csak ők úgy gondolják, hogy elvárják, ezért megcsinálják, hogy utána tudjanak min veszekedeni. :p

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:51:34
Quote
És hány normális pasit dagadt nővel?
Nemsokat :)

Szelektív a látásod. Úgy látszik az érzékeléstől nem jutsz az észlelés folyamatáig.

QuoteA gond az hogy ELVÁRJÁK.

Ha ez még igaz is lenne (és egyesekre biztos igaz), akkor csak annyit tudok mondani, hogy aki ezt elfogadja, és így választ párt, az ne nyavajogjon.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-25, 14:53:56
Jöhet a pszichológia.
Múltkor is lehúzad az elméletemet, ez pedig olyasmi, mint a másik... :hehe:

Quote from: .Attila on 2007-03-25, 14:55:49
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:51:34
Quote
És hány normális pasit dagadt nővel?
Nemsokat :)
Szelektív a látásod. Úgy látszik az érzékeléstől nem jutsz az észlelés folyamatáig.
Persze, rögtön én vagyok a hülye. -_-

Member

Elmélet? Hol? Eléggé gyakorlatias elmélet lehetett. :D

Az ember látása sok elkeseredés után bizony eléggé húz valamelyik polaritás felé, nem beszél Bonci hülyeséget. Ez a gyűlölet alapja, nem tűnt fel? :)

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:59:17
Quote from: .Attila on 2007-03-25, 14:55:49
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:51:34
Quote
És hány normális pasit dagadt nővel?
Nemsokat :)
Szelektív a látásod. Úgy látszik az érzékeléstől nem jutsz az észlelés folyamatáig.
Persze, rögtön én vagyok a hülye. -_-

Ki mondta ezt?
Pszichológiáról beszélsz, de az alapokat sem tudod. Az embert naponta több ezer inger éri, és akkor még lehet, hogy nagyon alulbecsültem. A sok érzékelt inger közül azonban csak nagyon keveset észlel az ember. És melyeket észleli? Több szempont van, az egyik legfontosabb az az, hogy azokat a dolgokat észleljük, melyek megfelelnek jelenlegi nézeteinknek.
Ha nekem az a nézetem, hogy sok vékony férfi + dagadt nő pár van a világon, akkor ezeket mindig észlelni fogom, és erősíteni fogom a véleményemet. Ellenben kevésbé fogom észrevenni pl. a dagadt férfi + vékony nő párosokat, és habár valamennyit észlelni is fogom, de csak töredéküket, és őket is inkább kivételnek fogom tekinteni.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-25, 15:04:14
Az ember látása sok elkeseredés után bizony eléggé húz valamelyik polaritás felé, nem beszél Bonci hülyeséget. Ez a gyűlölet alapja, nem tűnt fel? :)
Nem...Én meglátom azokat is az utcán akiket ler*bancozok meg azokat is akikről leirigylem a ruhájukat :P
De vegyetek nekem kontak lencsét, hha nemtetszik a látásom! :D (Olyat amilyen Suiseisekinek van :rotfl: )

Attila: Szerintem ez hülyeség...Max. "elfelejtem" belerakni a listámba...De én akkoris kevés ilyet láttam... :hehe:

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:06:51
Quote from: Member on 2007-03-25, 15:04:14
Az ember látása sok elkeseredés után bizony eléggé húz valamelyik polaritás felé, nem beszél Bonci hülyeséget. Ez a gyűlölet alapja, nem tűnt fel? :)
Nem...Én meglátom azokat is az utcán akiket ler*bancozok meg azokat is akikről leirigylem a ruhájukat :P

Irigylem az önbizalmad, de el kell keserítselek: még azok sem képesek teljesen kontrollálni ezeket a dolgokat, akik abszolút tisztában vannak a működésével.

Rounin

Kontaktlencse? Ugyanmár. Elég kinyitni a szemeket :__devil:

Renia

Quote from: .Attila on 2007-03-25, 15:09:01
Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:06:51
Quote from: Member on 2007-03-25, 15:04:14
Az ember látása sok elkeseredés után bizony eléggé húz valamelyik polaritás felé, nem beszél Bonci hülyeséget. Ez a gyűlölet alapja, nem tűnt fel? :)
Nem...Én meglátom azokat is az utcán akiket ler*bancozok meg azokat is akikről leirigylem a ruhájukat :P
Irigylem az önbizalmad, de el kell keserítselek: még azok sem képesek teljesen kontrollálni ezeket a dolgokat, akik abszolút tisztában vannak a működésével.
És mivan hogyha olyan tudja kontrolálni, aki egyátalán nincs tisztában a dolgokkal? Evolúció... :D (Asszem túl sok volt a Heroes :D Bár ezen is érdekes lenne elgondolkozni...)

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 15:09:24
Kontaktlencse? Ugyanmár. Elég kinyitni a szemeket :__devil:
Gonoc. :hehe:

Member

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:06:51
Nem...Én meglátom azokat is az utcán akiket ler*bancozok meg azokat is akikről leirigylem a ruhájukat :P
Talán mert ezek a gondolatok foglalkoztatnak többet, mint a ronda lányok szép fiúval?
QuoteDe vegyetek nekem kontak lencsét, hha nemtetszik a látásom! :D (Olyat amilyen Suiseisekinek van :rotfl: )
Ehhez nem jobb kontkatlencse kell, hanem a szűrő eltávolítása az elsődleges látókéregből :D
QuoteAttila: Szerintem ez hülyeség...Max. "elfelejtem" belerakni a listámba...De én akkoris kevés ilyet láttam... :hehe:
Pedig az, amit írt, az alapok alapja.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-25, 15:12:22
QuoteAttila: Szerintem ez hülyeség...Max. "elfelejtem" belerakni a listámba...De én akkoris kevés ilyet láttam... :hehe:
Pedig az, amit írt, az alapok alapja.
Szerintem olyan nincs, hogy valami, amit észleltünk csak úgy elveszik. Biztos, hogy valahol raktározódik bennünk, az agyuknak is van 1 rakat százaléka, amit nem használunk, mi van hogyha ott tárolódnak ezek...?
(De ez már kezd elmenni offosba...)

Rounin

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:11:03
Gonoc. :hehe:

Kölcsön brutál visszajár. :__devil: Nem én kezdtem csúnyaságokat írni :angyali:

Renia

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 15:15:48
Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:11:03
Gonoc. :hehe:
Kölcsön brutál visszajár. :__devil: Nem én kezdtem csúnyaságokat írni :angyali:
Mert mikor írtam én csúnyaságot? o_O
Amúgy illik velem így viselkedni...?

Member

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:15:18
Szerintem olyan nincs, hogy valami, amit észleltünk csak úgy elveszik. Biztos, hogy valahol raktározódik bennünk, az agyuknak is van 1 rakat százaléka, amit nem használunk, mi van hogyha ott tárolódnak ezek...?
(De ez már kezd elmenni offosba...)
Jelenleg nincs nálam Atkinson könyve, hogy pontos választ adjak, de mivel valóban hihetletlen mennyiségű inger ér bennünket nap mint nap, egy idő után a feldolgozás minősége látná kárát, ezért lesz egy aktív figyelem, amely az emlékeidben is tárolódik (ugye te sem tudod film pontossággal levetítetni magadban az egész napodat? :rolleyes: ), illetve egy tudatalatti a szokatlan, váratlan ingerekre, hogy gyorsan tudj váltani (pl. ha meghallod a neved, miközben mással beszélgetsz). És mivel ha meglátsz egy szép lányt vmi irtó ocsmány fiúval, a figyelmed oda terelődik és ez marad meg.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-25, 15:21:53
Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:15:18
Szerintem olyan nincs, hogy valami, amit észleltünk csak úgy elveszik. Biztos, hogy valahol raktározódik bennünk, az agyuknak is van 1 rakat százaléka, amit nem használunk, mi van hogyha ott tárolódnak ezek...?
(De ez már kezd elmenni offosba...)
Jelenleg nincs nálam Atkinson könyve, hogy pontos választ adjak, de mivel valóban hihetletlen mennyiségű inger ér bennünket nap mint nap, egy idő után a feldolgozás minősége látná kárát, ezért lesz egy aktív figyelem, amely az emlékeidben is tárolódik (ugye te sem tudod film pontossággal levetítetni magadban az egész napodat? :rolleyes: ), illetve egy tudatalatti a szokatlan, váratlan ingerekre, hogy gyorsan tudj váltani (pl. ha meghallod a neved, miközben mással beszélgetsz). És mivel ha meglátsz egy szép lányt vmi irtó ocsmány fiúval, a figyelmed oda terelődik és ez marad meg.
Kölcsönadhatnád majd azt a könyvet... :)

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:11:03
És mivan hogyha olyan tudja kontrolálni, aki egyátalán nincs tisztában a dolgokkal? Evolúció... :D

Igen, álmodozni én is szoktam.

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:15:18
Szerintem olyan nincs, hogy valami, amit észleltünk csak úgy elveszik. Biztos, hogy valahol raktározódik bennünk, az agyuknak is van 1 rakat százaléka, amit nem használunk, mi van hogyha ott tárolódnak ezek...?
(De ez már kezd elmenni offosba...)

Hirtelen átugrottál egy részt. Érzékelni vagy észlelni vmit nagyon nem ugyanaz.
Én azt mondom (bocsánat, nem én, hanem a pszichológia doktorai), hogy sokmindent érzékelünk, de ennek csak nagyon kicsi töredéke az, ami ténylegesen el is jut odáig, hogy észleljük. Hogy mi jut el az észlelésig, azt pedig több dolog befolyásolhatja (itt jön be a tudatalatti, az attitűd stb.), pl. az, hogy mit "akarunk" észlelni. Ha valakinek az a véleménye, hogy nagyon sok szép lány jár ronda pasival, akkor ezeket fogja észlelni, és az ellenpéldákat pedig kevésbé veszi észre. Ez automatikusan működik, te észre sem veszed.

Member

Kb. 800 oldal, érdemes fénymásoltatni. :D De ha bemész egy nagyobb könyvtárba, tudni fogják, hogy mi az. Atkinson és Hilgard - Pszichológia címmel keresd. ;)

Renia

Akkor: Amit érzékelünk, azt észleljük is szerintem...Valahol...valahogy...Szerintem nincs olyan, hogy valami elvesszen...
De majd elmegyek pszicgológusnak és bebizonyítom! :D

Member

Jópár évtizedik elhúzódó terápia lesz osztályrészed. :)

.Attila

Quote from: Renia on 2007-03-25, 15:29:54
Akkor: Amit érzékelünk, azt észleljük is szerintem...Valahol...valahogy...Szerintem nincs olyan, hogy valami elvesszen...
De majd elmegyek pszicgológusnak és bebizonyítom! :D

Sok sikert hozzá! Ha sikerül, számíts egy Nobel-díjra. csak sajnos előre lehet tudni, hogy nem fog sikerülni

Egyébként gondoljunk is utána, mit állítasz.
Azt mondod, hogy sok olyan párt látsz, ahol a lány szép, a fiú ronda. Vannak akkor ugyebár azok a párok, ahol kiegyenlített a dolog. És van a fordított eset, de ez ritkább.
Na most, ez azt jelentené, hogy összességében több szép lány, mint szép fiú, és kevesebb ronda lány, mint ronda fiú. Nem nevetséges egy kicsit ez az állítás? Egyáltalán hogyan lehet a női és a férfi szépséget összehasonlítani?

Meg egy valami: te lányként állítod meg egy lányról, hogy szép. Ez már eleve torz észlelés, hacsak nem vagy leszbikus. Szerintem hagyd meg nekünk fiúknak, hogy melyik lányt tartjuk szépnek, mi meg meghagyjuk nektek lányoknak, hogy eldöntsétek, mely fiúk néznek ki jól. Vagy kezdjem el kritizálni, hogy sok lánynak miért tetszenek az olyan fiúk, mint pl. a Tokyo Hotel énekese, a sok sminkelt japán fiú, a visual-kei-es férfi stb.?

arianrhod

Azta de fellendült ez a topic O.o pedig nincs is karácsony vagy újév...

Az örök pro és kontra.Tetszik vagy sem igenis elvárnak a nőktől a férfiak maguk számára megillető alanyi dolgokat.Pl ha hazaesik hullán a munkahelyről legyen meleg vacsora, legyen kitakarítva ,a gyerek legyen rendben és még legyen a felesége csinos és kedves,mert ez őt megilleti hisz ő viszi haza a pénzt...No igen nem lenne probléma ha ezt nem várnák el hiszen az akit szeretünk annak szeretnénk a kedvében járni és a nyugodt rendezett környezet a mai világban sokat segít a napi hajtás utáni megnyugvásban.De sajnos a férfiak többsége(van kivétel természetesen) igenis elvárja.Van ennek egy egyszerű miértje is.Ha végignézünk a történelmen milyen példák vannak szemünk előtt?Nem sokra tartották a nőket.A másik oka pedig az első könyv a biblia.Éva az első nő rántotta magával Ádámot a férfit s űzettek ki a paradicsomból.Az egyház pedig úton útfélen hangoztatta a nő bűnösségét s hogy mennyit kell ezért vezekelnie.A kereszténység pedig igencsak elterjedt.Ez a kép és gondolkodás ha tetszik ha nem az évszázadok alatt rendesen beleette magát a társadalom tudatalattijába.

Szépség...nagyon relatív ki mit tart szépnek.Ez az egyén értékrendjétől is függ mi az ami számára megkapó avagy sem.S sajnos igen a nőkbe beleívódótt az állandó megfelelés külső szempontjából.Nap mint nap otthon, az utcán, a munkahelyen szembesülnek azzal,hogyha nem ütnek meg egy bizonyos mércét kevéssé lesznek sikeresek.A sok, média által pumpolt tökéletesség után áhítozva akarnak megfelelni az erősebbik nem számára.Én úgy vélem,hogy sajnos a nők a hibásak azért,hogy a férfiak ilyen nőket akarnak.A nők maguknak és egymásnak felállítottak egy hamis képet s ezt a hamis képet szépen beleültették a férfiak agyába hogy igenis ez a szép.De fordítva is igaz.Engem mint nő teljesen hidegen hagynak a tipikus szépfiús,macsós férfiállatok s ebből következtetve vannak férfiak is akik tesznek a társadalom és a média álltal sugárzott idolokra.

S egy picit az észlelésről is.Elég rendesen járom most a várost munkám miatt s látok ám sokmindent.S bizony én is kevés olyan kombót látok hogy normális pasi+molett nő(mert a dagadt kifejezés számomra alpári) de olyat hogy normális leányzó+erősen mackós pasi kicsivel többet.No meg a plázaizénő+kopaszdrabálállat kombó de ez más tészta mint tudjuk, hisz itt nem érzelmekről van szó(legalábbis én kétlem).Azért van kevesebb molett lány normális pasival mert 1.kevés az olyan pasi aki velük szóba állna,2.ha szóba is áll velük azt hiszik csak szórakoznak velük,3.inkább egy idő után megpróbálkoznak különböző önsanyargató fogyókúrás cuccal,hogy az olyan pasi aki így nem vette észre őket szóba álljon velük.

Dreamcleaver

Requesting changing thread title to Mission Impossible. Thx.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Renia

Így arianrhod hozzászólását elolvasva azt hiszem, hogy a nők és a férfiak sosem fogják egymást megérteni... :)
(És látjátok fiúk, hogy nem én vagyok a hülye? :hehe: )

Quote
...S sajnos igen a nőkbe beleívódótt az állandó megfelelés külső szempontjából...
Mondjuk szerintem nem a nők, hanem a média tehet erről...Bár nem tudom, hogy a médiát a nők, vagy a férfiak irányítják-e jobban, de én asszem, hogy a férfiak...

Member

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 15:53:44
A másik oka pedig az első könyv a biblia.Éva az első nő rántotta magával Ádámot a férfit s űzettek ki a paradicsomból.Az egyház pedig úton útfélen hangoztatta a nő bűnösségét s hogy mennyit kell ezért vezekelnie.A kereszténység pedig igencsak elterjedt.Ez a kép és gondolkodás ha tetszik ha nem az évszázadok alatt rendesen beleette magát a társadalom tudatalattijába.
Már ezen könyv előtt is voltak könyvek. :ejnye:
A másik meg, hogy egy olyan könyvre alapozni hülyeség, amiben több az átverés, mint a valóság.
QuoteA nők maguknak és egymásnak felállítottak egy hamis képet s ezt a hamis képet szépen beleültették a férfiak agyába hogy igenis ez a szép.De fordítva is igaz.Engem mint nő teljesen hidegen hagynak a tipikus szépfiús,macsós férfiállatok s ebből következtetve vannak férfiak is akik tesznek a társadalom és a média álltal sugárzott idolokra.
Érdekes lenne kideríteni, hogy hol kezdődött az egész... Viszont akkor talán ki is irtanánk a művészetet gyökerestül és valószínűleg bizonoys animék sem lennének. :)
Quotenormális leányzó+erősen mackós pasi
Vannak, akik kifejezetten erre buknak, biztosan van valami védelmi aurájuk vagy mit tudom én. :)
QuoteAzért van kevesebb molett lány normális pasival mert 1.kevés az olyan pasi aki velük szóba állna,2.ha szóba is áll velük azt hiszik csak szórakoznak velük,3.inkább egy idő után megpróbálkoznak különböző önsanyargató fogyókúrás cuccal,hogy az olyan pasi aki így nem vette észre őket szóba álljon velük.
Kevés az 1. a 2. miatt. A 3. meg hogy jobban akarnak, esetleg nekem is fel kellene zseléznem a hajamat és izmokat gyúrnom a testemre, meg megtanulom "sz*rrálazulni" és akkor már minden szép lenne. :rolleyes:

.Attila

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 15:53:44
Az örök pro és kontra.Tetszik vagy sem igenis elvárnak a nőktől a férfiak maguk számára megillető alanyi dolgokat.Pl ha hazaesik hullán a munkahelyről legyen meleg vacsora, legyen kitakarítva ,a gyerek legyen rendben és még legyen a felesége csinos és kedves,mert ez őt megilleti hisz ő viszi haza a pénzt...

Te is néhány évtizeddel korábbi világban élsz szerintem.
És neked is csak azt tudom mondani: aki elfogadja ezeket az elvárásokat, az ne nyavajogjon. Senki nem kötelezi senkit arra, hogy ilyenekkel létesítsen kapcsolatot.

QuoteDe sajnos a férfiak többsége(van kivétel természetesen) igenis elvárja.

Oh, te ismered Magyarország férfi lakosságának legalább 51%-át, és mind ilyen?
Megint csak durván általánosítotok. Ha ez így megy, én is általánosítani fogok az erősen szubjektív véleményem alapján. Tuti, hogy nem fog tetszeni nektek, és minden erőtökkel próbáljátok majd bizonygatni, hogy az nem is úgy van, meg általánosítás, és általánosítani nem lehet yadayada...

QuoteÉn úgy vélem,hogy sajnos a nők a hibásak azért,hogy a férfiak ilyen nőket akarnak.A nők maguknak és egymásnak felállítottak egy hamis képet s ezt a hamis képet szépen beleültették a férfiak agyába hogy igenis ez a szép.De fordítva is igaz.Engem mint nő teljesen hidegen hagynak a tipikus szépfiús,macsós férfiállatok s ebből következtetve vannak férfiak is akik tesznek a társadalom és a média álltal sugárzott idolokra.

Na végre valamiben egyetérthetünk :tezsvir: Fontos része annak, amit mondtál, hogy mindkét oldalon működik ez. Ebben sem különbözünk annyira, mint sokan gondolják.

QuoteS bizony én is kevés olyan kombót látok hogy normális pasi+molett nő(mert a dagadt kifejezés számomra alpári) de olyat hogy normális leányzó+erősen mackós pasi kicsivel többet.

Kövér (ha a dagadt szó nem tetszik) és molett nem ugyanaz. Nagyon nem.
Én többségében teljesen normális párokat látok az utcán. Az, hogy az egyik fél mégis "jobbnak" (szebbnek, jobban szituáltnak) tűnik a másiknál, az pedig mindkét irányba egyenlő arányban fordul elő.
Az, hogy csomó olyat láttok, ahol a nő szebb, mint a fiú, már eleve azért hülyeség (igen, nem véletlenül írtam azt, hogy hülyeség), mert a saját nemünkbelieket (hacsak nem vagyunk biszexuálisak, de lehet, hogy még akkor sem) nem úgy ítéljük meg, mint a másik nem képviselőit. Hogy mégis ezt csináljátok, és azt látjátok, hogy a nő jobb szokott lenni, mint a fiú, ez bennem erősen azt az érzést váltja ki, hogy ti lányok imádtok azon csámcsogni, hogy a nők jobbak, mint a férfiak. Ti leereszkedtek a férfiakhoz, és ti ettől milyen csodálatos lények vagytok.
bullshit

Nagyon leredukáltuk ezt az egészet egyébként a kövérségre (szándékosan nem molettet mondtam). Ezt én csak példának mondtam.
Egy kövér nő sokkal rosszabb látvány szerintem, mint egy kövér férfi. Dehát én férfi vagyok, még szép, hogy így látom, ezért nem is kívánok általánosítani.
Viszont jóval kevesebb férfiről hallottam, hogy a molett vagy a kövér nők tetszenének neki, mint nőről, akinek a "mackós" férfiak. Hogy miért, erről lehet beszélgetni, bár semmi értelme. Innentől kezdve viszont totál nincs értelme beszélni arról, hogy ti hogyan ítéltek meg egy párt a saját szubjektív véleményetek alapján.

A baj, hogy ebből általánosítotok, és erről most már sok post után sem vagytok hajlandóak lemondani, folytatjátok, mintha ezek tények lennének (spoiler: nem azok).