Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Renia

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 20:46:40
Reina sztem nem igénytelenebbek a férfiak a nőknél.Én láttam már olyan igénytelen nőt pl tegnap hogy azt hittem kiugrok a metró ablakán.
Renia a nevem... :) (Nem szeretem hogyha elírják ^^')
Persze, vannak igénytelen nők is, de tapasztalataim szerint sokkal több az igénytelen férfi...
(Főleg az osztályom...Úristen... :ejj:)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

arianrhod

Quote from: Selmo on 2007-03-25, 20:50:16
Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 20:46:40
Az ugye nem baj hogy nem tom mi ez :D
* Selmo felszedi az állát a földszintről
Központi Statisztikai Hivatal
Jóvan :D Mostmár ezt is tudom legalább...
Ezer bocsi Renia nem volt szándékos  :redface:
Igénytelenség:attól függ honnan is mérik pl.Az osztálytásaid mennyi idősek?Mert egy kamasz csávó nem minden esetben azt tartja a legfontosabbnak,hogy fú de igényes legyen.De ők is szép lassan megváltozhatnak.A példát erre itthon öcsémen látom...naná hogy nő van a dolog mögött :smile:

.Attila

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 20:46:40
Quote from: .AttilaAzt azért te is belátod ugye, hogy a KSH hitelesebb forrás?
Az ugye nem baj hogy nem tom mi ez :D Lehet nem hisztek nekem de 3 éve nem nézek tvt nem olvasok semmiféle újságot és még rádiót se hallgatok.Tavaly óta van netem de azt is csak az ismerőseimmel való kapcsolattartásra használom főleg(nem pestiek).

KSH = Központi Statisztikai Hivatal. Ami a népszámlálást is végzi.

Quote
Quote from: .AttilaCsak azt nem akarod belátni, hogy hiába jársz nyitott szemmel, hiába próbálsz logikusan gondolkodni, az észlelés hibái, az attitűd és hasonlók akkor is működnek, ha ezekkel teljesen tisztában vagy.
Dehát te tudod.
Az ember nem attól okos, hogy mindent tud, hanem attól, hogy tisztában van korlátaival, és tudja, hogy nem tud mindent.
Most már kíváncsivá tettél.Miben leledzik az észlelés hibái?Komolyan érdekel,mert nemigazán tudom magamnak ezt definiálni.Egyébként sose mondtam,hogy én mindent tudnék.Én tisztában vagyok a korlátaimmal amiket viszont igyekszek feszegetni.

Olvass el kérlek egy pszichológia könyvet.
De nagyon röviden arról van szó, hogy:
Az embereket nap mint nap ingerek érik. Sok ezer, több tízezer naponta. Ezeket az ember érzékeli, azaz a szem látja, a fül hallja, de ezek nem biztos, hogy ténylegesen el is jutnak az agyig.
Az első hiba már az érzékelésben lehet. Fizikailag nem látja, hallja, tapintja stb.
Minden érzékelt dolognak azonban csak a töredéke jut el addig, hogy az ember észre is veszi, azaz észleli. Tehát hiába van ott vmi, és hiába látod fizikailag, nem veszed észre, nem észleled. Ezt azért lehet nehéz elhinni, mert az ember amit lát, azt lát, legalábbis ezt hiszi. Sok-sok kísérlet viszont bebizonyította, hogy mégsem.
Aztán hogy amit észlelünk, azt hogyan dolgozzuk fel, az megint egy hosszú történet, amit én sem ismerek egészében, hiszen nem ezzel foglalkozom, csak tudom, hogy létezik a jelenség. Ilyen pl. az attitűd (ami nem a hozzáállás szinonímája, ahogy azt sokan hiszik).

Quote
Quote from: .AttilaTeljességgel irreleváns, hogy ismerlek-e vagy sem.
Az, hogy más véleményedet osztják más emberek is, nem azt jelenti, hogy ez a véleményed teljesen korrekt és megállja a helyét, akár tényként is lehetne kezelni.
Azt állítottad rólam,hogy túlkapásaim vannak pedig aki ismer tudja hogy ez nem jellemző rám.Tény az hogy vki véleményét mások is osztják nem jelent semmit.De akkor gyakorlatilag semmi nem állhatja meg így a világban a helyét,mert mindig lesznek csoportok aki egymás ellen érvelnek.
S így egy közvélemény kutatás is hidegen tud hagyni.

Nem, nem ezt mondtam. Olvasd el mégegyszer, mit írtam. Én felkínáltam egy választási lehetőséget, te ebből a túlkapást választottad. Ezek szerint beismerted, hogy túlkapásaid vannak, most meg tagadod :confused:
Közvélemény kutatásoknál hallottad már azt, hogy reprezentatív vagy nem reprezentatív? A szociológia egy olyan tudomány, ami maximálisan tisztában van azzal saját magával kapcsolatban, hogy nem egzakt tudomány. Ezért tartózkodik attól, hogy bármit is egzakt tényként jelöljön meg (bár lehet, hogy bizonyos esetekben megteszi).
Közvélemény kutatások irányadóak lehetnek, nem az a céljuk, hogy megmondják a megcáfolhatatlan igazságot.

QuoteA hipotézisre:nem hinném,hogy több jó nő lenne mint férfi kis hazánkban.Sztem az arányok megfelelőek.

Köszönöm :tezsvir:

Renia

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 20:58:14
Ezer bocsi Renia nem volt szándékos  :redface:
Igénytelenség:attól függ honnan is mérik pl.Az osztálytásaid mennyi idősek?Mert egy kamasz csávó nem minden esetben azt tartja a legfontosabbnak,hogy fú de igényes legyen.De ők is szép lassan megváltozhatnak.A példát erre itthon öcsémen látom...naná hogy nő van a dolog mögött :smile:
Gondoltam, csak szóltam :)
Az oszttársaim kamaszok...16-18...De nem csak külsőleg igénytelenek, hanem más téren is...Nem tudod, hogy mi folyik az osztályomban... :ejj:
Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mi lesz belőlük pár év múlva... :)

arianrhod

Quote from: .AttilaNem, nem ezt mondtam. Olvasd el mégegyszer, mit írtam. Én felkínáltam egy választási lehetőséget, te ebből a túlkapást választottad. Ezek szerint beismerted, hogy túlkapásaid vannak, most meg tagadod  :confused:
:eek: Lemaradtam vmiről?Mikor mondtam azt,hogy túlkapásos vagyok?
Akkor emlékeztető:
Quote from: .Attila
1. Gondolom ezt abban a hiszemben írtad, hogy a TI megszólítást a nőkre általában írtam. Ezesetben lásd a 2-es pont. Ha mégsem, akkor: ha tisztában vagy a túlkapásaitokkal, akkor minek folytatod?
Quote from: arianrhodTudod ez vmilyen szemszögből sértő lehetne ránk nézve de mivel tartom magam annyira inteligensnek ezért nem veszem magamra.Mint mondottam nem ismersz.S meglepődtem mert én úgy vélem semmiféle túlkapást eddig nem csináltam.Leírtam a véleményemet ami ha hiszed ha nem sokszor megegyezik férfiú ismerőseimmel is.S rájuk aztán mindent lehet mondanki csak azt nem hogy maradiak vagy szemellenzősek.Bár úgy tűnik a vélemény nyílvánítás az én szemszögemből szimpla realitásból túlkapásnak minősül és létjogosulatlanságra kárhoztatik...
Ezt itt vetetted fel először és én úgy vélem ki is jelnetettem,hogy nem vagyok az.Azt hiszem nagyon elcsúsztunk vmin.

Quote from: Renia on 2007-03-25, 21:02:50
Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 20:58:14
Ezer bocsi Renia nem volt szándékos  :redface:
Igénytelenség:attól függ honnan is mérik pl.Az osztálytásaid mennyi idősek?Mert egy kamasz csávó nem minden esetben azt tartja a legfontosabbnak,hogy fú de igényes legyen.De ők is szép lassan megváltozhatnak.A példát erre itthon öcsémen látom...naná hogy nő van a dolog mögött :smile:
Gondoltam, csak szóltam :)
Az oszttársaim kamaszok...16-18...De nem csak külsőleg igénytelenek, hanem más téren is...Nem tudod, hogy mi folyik az osztályomban... :ejj:
Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mi lesz belőlük pár év múlva... :)
Hajaj nekem is volt részem a gimiben érdekesebbnél érdekesebb dolgokhoz de nem lehet 16 évesekről álltalánosítani.Elég ratyi a stílusuk sokszor de csak azért mert tombol bennük a hormon és a barátaiknak való megfelelés.Lesz ez így se ;)

.Attila

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 21:10:43
Quote from: .AttilaNem, nem ezt mondtam. Olvasd el mégegyszer, mit írtam. Én felkínáltam egy választási lehetőséget, te ebből a túlkapást választottad. Ezek szerint beismerted, hogy túlkapásaid vannak, most meg tagadod  :confused:
:eek: Lemaradtam vmiről?Mikor mondtam azt,hogy túlkapásos vagyok?
Akkor emlékeztető:

Akkor a pontos emlékeztető:

Quote2. A TI rád és Renia-ra vonatkozott, nem általánosítok, csak kettőtökről beszélek. Úgyhogy továbbra is használni fogom.
1. Gondolom ezt abban a hiszemben írtad, hogy a TI megszólítást a nőkre általában írtam. Ezesetben lásd a 2-es pont. Ha mégsem, akkor: ha tisztában vagy a túlkapásaitokkal, akkor minek folytatod?

Két választási lehetőség volt:
a) abban a hiszemben írtad, hogy a TI a nőkre vonatkozik általában, ezért félreértetted. A túlkapások mindkét oldalnál úgy értetted, hogy az oldalak általánosan a nők és a férfiak, nem pedig az itt vitatkozók.
b) pontosan értetted, hogy a TI csak kettőtökre vonatkozik. A mindkét oldal az itt vitatkozók fiúk és lányok. (ez azt is jelentené, hogy te is mondasz túlkapásokat)

Te ebből a b)-t választottad, nem tudom miért.

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 20:42:13
De mi fiúk nem így gondoljuk T______T

:tezsvir:

arianrhod

Quote from: .Attila2. A TI rád és Renia-ra vonatkozott, nem általánosítok, csak kettőtökről beszélek. Úgyhogy továbbra is használni fogom.
1. Gondolom ezt abban a hiszemben írtad, hogy a TI megszólítást a nőkre általában írtam. Ezesetben lásd a 2-es pont. Ha mégsem, akkor: ha tisztában vagy a túlkapásaitokkal, akkor minek folytatod?
Két választási lehetőség volt:
a) abban a hiszemben írtad, hogy a TI a nőkre vonatkozik általában, ezért félreértetted. A túlkapások mindkét oldalnál úgy értetted, hogy az oldalak általánosan a nők és a férfiak, nem pedig az itt vitatkozók.
b) pontosan értetted, hogy a TI csak kettőtökre vonatkozik. A mindkét oldal az itt vitatkozók fiúk és lányok. (ez azt is jelentené, hogy te is mondasz túlkapásokat)

Te ebből a b)-t választottad, nem tudom miért.
:eek: asszem vmin nagyon elcsúsztam.Én teljesen azt hittem,hogy a TI általánosításban a nőkre vonatkozik s úgy is válaszoltam.  Erre a mondatra:ha tisztában vagy a túlkapásaitokkal, akkor minek folytatod? pedig azt hittem azt mondod hogy az eddigi postjaim alapján reagálom túl a dolgokat és vagyok túlkapásos amit viszont nem értettem.
Mindegy... ez nem az én napom  :smile:

Moha

Quote from: Renia on 2007-03-25, 00:35:33
Nem, az udvarlás azt jelenti, h megpróbálsz a lánynak kedveskedni...(Jobbesetben Pl. virággal :p Vagy plüssállattal :) )
És hogy nem a lánynak kell felszednie téged és/vagy a szádba rágni, h tetszik neked :D
Kérlek, mást sem csinálok... Mégis csak a lekoptatásokat kapom. Én folyton próbálok kedves lenni a lányokkal, alapvetően romantikus stílusú vagyok. Viszont nem sok olyan lánnyal találkoztam eddig, akinek én tetszettem volna... :frown:
Quote from: Renia on 2007-03-25, 01:29:47
A fiúk mindig elvárják egy lánytól, h a lehető legtökéletesebb legyen...
Badarság és általánosítás!!!
Quote from: Renia on 2007-03-25, 02:21:20
És mit lehet benne látni? Halálra plasztikázott/photoshopozott nőket. És bármennyire is akarjátok, ez bele lett nevelve, mind a nők, mind a férfiak agyába, hogy ilyennek kell lennie egy nőnek...
Hülyeség! Engem pl. kimondottan taszítanak az ilyen nők! Meghagyom őket másoknak...
QuoteÉs lehet, hogy kissé feminista a szövegem, de hogyha végignézek az utcán akkor lemerem fogadni, hogy több olyan lányt látok, akire aztmondják a fiúk, h szép, mint amennyi, a lányok szerint, szép fiút látok.
Szerintem ez inkább azt bizonyítja, hogy a lányok válogatósak, nem azt, hogy a fiúknál magas a mérce...  :__devil:
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:03:03
És hazamegy, ugyanolyan fáradtan, mint a férje, és mégis neki kell megcsinálni a házimunkát.
Egy normális házasságban az ilyesmit is megosztják. Az már más kérdés, hogy ilyen manapság nagyon kevés van.
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:12:40
"Nem az a lényeg, h hogy hány férfit láttam tökéletes nővel, hanem hogy hány szép lányt ronda pasival." mondatomnál :D
Arra még nem gondoltál, hogy a külső nem minden? Ha egy srác éppenséggel ronda, attól még lehet jólelkű, érthet a nők nyelvén és lehetnek egyéb jó tulajdonságai, ami miatt mellette marad a szép lány...
Quote from: .Attila on 2007-03-25, 14:45:54
Én spec pont azt hangoztatom, hogy a nők és férfiak között nincs igazán nagy különbség. Te viszont egyoldalú vagy, hajtogatod, hogy szegény nők így-úgy, férfiaknak meg milyen jó. (nem szó szerint mondod, de ez jön le)
Hát ja, nekem is ez jött le... De hát fiatal még, nézzük el neki. :)
Most mi is panaszkodhatnánk rendesen. Vannak szemét férfiak, az tény, de a lányok sem szentek!

Az érzékelés/észlelés témához meg: nemrég volt egy eset, hogy sétáltunk egy lánnyal, beszélgettünk. Aztán elment mellettünk egy párocska, a lányon valami miniszoknya volt, vagy mi és eléggé mai "ideális nő" stílusa volt. Namost a vicc az, hogy én baromira észre sem vettem, mert a mellettem sétáló lánnyal beszélgettem, tehát rá figyeltem. Ellenben ő észrevette és azon csodálkozott, hogy én nem néztem meg azt a lányt kapásból...
Ebből is látszik, mennyire szubjektív a szépség...

Renia

Quote
Quote from: Renia on 2007-03-25, 14:12:40
"Nem az a lényeg, h hogy hány férfit láttam tökéletes nővel, hanem hogy hány szép lányt ronda pasival." mondatomnál :D
Arra még nem gondoltál, hogy a külső nem minden? Ha egy srác éppenséggel ronda, attól még lehet jólelkű, érthet a nők nyelvén és lehetnek egyéb jó tulajdonságai, ami miatt mellette marad a szép lány...
De, és azt is hangoztatom, hogy a külső nem minden...sőt...Szóval végülis nem tudom, hogy mi a francért hoztam a fel a témát :D :D :D

Quote
Quote from: .Attila on 2007-03-25, 14:45:54
Én spec pont azt hangoztatom, hogy a nők és férfiak között nincs igazán nagy különbség. Te viszont egyoldalú vagy, hajtogatod, hogy szegény nők így-úgy, férfiaknak meg milyen jó. (nem szó szerint mondod, de ez jön le)
Hát ja, nekem is ez jött le... De hát fiatal még, nézzük el neki. :)
Áhh, ezekután úgyis utál legalább a fél fórum...

Selmo

Quote from: Renia on 2007-03-25, 22:08:56
Áhh, ezekután úgyis utál legalább a fél fórum...
Ezt miből vontad le? ::)

A tökéletesség unalmas.

Renia


Moha

Quote from: arianrhod on 2007-03-25, 15:53:44
vannak férfiak is akik tesznek a társadalom és a média álltal sugárzott idolokra.
Én, például. :)
QuoteAzért van kevesebb molett lány normális pasival mert 1.kevés az olyan pasi aki velük szóba állna,2.ha szóba is áll velük azt hiszik csak szórakoznak velük,3.inkább egy idő után megpróbálkoznak különböző önsanyargató fogyókúrás cuccal,hogy az olyan pasi aki így nem vette észre őket szóba álljon velük.
Nehogy azt hidd, hogy a molett lányok nem válogatnak! Volt olyan molett lány, aki 2 találkozás után lekoptatott a fenébe. Én általában megadnám az esélyt mindenkinek, mert a személyiség sokkal fontosabb. Csak éppen - lehet, hogy nem a megfelelő emberekkel találkozok - a lányok is nagyon sokszor csak a külsőt nézik...

Moha

Quote from: Renia on 2007-03-25, 19:15:00
Quote
Az emberek meg szerintem (tehát csak véleményem szerint) nem változnak meg gyökeresen csak úgy.
Rettentően sok dolog miatt lehet gyökeresen megváltozni.
Na, pontosan ez az a dolog, ami miatt gyakran a nem megfelelő partnert választják az emberek! Azt hiszik, hogy "nem baj, majd én megváltoztatom!" - csak az a baj, hogy ez nem így működik. Egy embert nem lehet csak úgy megváltoztani. Ha meg akar változni, akkor meg tud, ha nem akar, akkor senki hatására nem fog! Emiatt megy tönkre sok házasság.

Amúgy meg pl. engem nem sodort magával az ilyesmi. Nem kezdtem el piálni és cigizni csak azért mert "az a menő"...

.Attila

Quote from: Moha on 2007-03-25, 22:33:49
Amúgy meg pl. engem nem sodort magával az ilyesmi. Nem kezdtem el piálni és cigizni csak azért mert "az a menő"...

Nincs is barátnőd (meg nekem se). :_piszka:

Renia

Quote from: .Attila on 2007-03-25, 22:39:33
Quote from: Moha on 2007-03-25, 22:33:49
Amúgy meg pl. engem nem sodort magával az ilyesmi. Nem kezdtem el piálni és cigizni csak azért mert "az a menő"...
Nincs is barátnőd (meg nekem se). :_piszka:
Csak nehogy alkoholba folytsátok a bánatotokat :D Még a végén menő emosok lesztek... :D

Rounin

Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:

Renia

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:
Hanem a szerencsétől  :__devil:

.Attila

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:

He? Uragirimono!
Le vagyok maradva :)

Mondjuk aki nem is tesz a dolog érdekében semmit :rolleyes: Évek óta nem próbálkoztam senkinél.

Zsiga

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:
Iszom, dohányzom, mégsincs. :D Bár ha nagyon akarnám lenne, de annak meg nem lenne sok értelme, lassan kezdek kinőni a dugjunk meg minden csajt korszakból, olyan lányt meg nehéz találni akinek agya is van nem csak teste. :) És itt jön a képbe az említett szerencse, ami nagyon igaz...  :__devil:

Rounin

Aham. Akkor viszont felesleges szépnek lenni, nem az alapján dől el, hm? ;P

Edit: Uragirimono? Ano... sore wa nan desu? ^^' Nekem csak nénis képeket adott ki gugli..

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: .Attila on 2007-03-25, 22:39:33
Quote from: Moha on 2007-03-25, 22:33:49
Amúgy meg pl. engem nem sodort magával az ilyesmi. Nem kezdtem el piálni és cigizni csak azért mert "az a menő"...

Nincs is barátnőd (meg nekem se). :_piszka:
Kösz, ez jól esett... :P
De elhiszed, hogy nem lennék boldogabb, ha mentem volna az árral és most lenne valami laza erkölcsű csaj mellettem, aki csak egy dologra jó...

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-03-25, 22:51:24
Quote from: Renia on 2007-03-25, 22:45:54
Hanem a szerencsétől  :__devil:
Fenét, kitartástól és nyitottságtól.
Az utóbbi egy évben három olyan lánnyal futottam össze akik szépek, kedvesek, okosak, még én is tetszem nekik (külsőre és belsőre egyaránt), évekig egyedül voltak, aztán pár hónappal azelőtt hogy megismertem őket összejöttek életük nagy szerelmével. Mi ez ha nem pech?  :D :morci:

Moha

Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:
Jó, hát te csak egyszerűen mázlista vagy!  :hopp:

Selmo

Quote from: Zsiga on 2007-03-25, 22:55:05
Az utóbbi egy évben három olyan lánnyal futottam össze akik szépek, kedvesek, okosak, még én is tetszem nekik (külsőre és belsőre egyaránt), évekig egyedül voltak, aztán pár hónappal azelőtt hogy megismertem őket összejöttek életük nagy szerelmével. Mi ez ha nem pech?  :D :morci:
Várd ki azt a szerelmet azért. :)

Quote from: Moha on 2007-03-25, 22:56:00
Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:
Jó, hát te csak egyszerűen mázlista vagy!  :hopp:
Meg én is?

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Zsiga on 2007-03-25, 22:49:47
lassan kezdek kinőni a dugjunk meg minden csajt korszakból
Én meg bele se nőttem!  :haha:
Mi értelme van az ilyen hozzáállásnak? Szerintem semmi!

Member

Én meg szoktam iszogatni, mégsincs. Ez nem meghatározó tényező. ;)
Amúgy annyit írtok, mint a dög, ezt végig is kellene olvasnom? :_piszka:

És hogy a lányoknál is fontos a külső, az tuti halálbiztos. Még ha nem is tudatosan, akkor is.

Renia

Quote from: Member on 2007-03-25, 23:01:43
És hogy a lányoknál is fontos a külső, az tuti halálbiztos. Még ha nem is tudatosan, akkor is.
Hát azért van egy alap szint mindenhol... :ejj:

Moha

Quote from: Selmo on 2007-03-25, 22:59:51
Quote from: Moha on 2007-03-25, 22:56:00
Quote from: Rounin on 2007-03-25, 22:45:02
Nem iszom, nem dohányzok. Nem megyek a kolomp után. Mégis van. Szóval nem ettől függ :angyali:
Jó, hát te csak egyszerűen mázlista vagy!  :hopp:
Meg én is?
Nos, nem tudom, mióta van barátnőd, de biztos régebben, mint amennyi nekem eddig volt. Szóval "consider yourself lucky!" :lol:
Mikor párocskáktól olyanokat hallok, hogy "hát, már egy éve járunk.." "már 3 éve együtt vagyunk" ... stb. akkor igenis mázlistának gondolom őket...