Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Selmo on 2007-05-12, 22:31:29
Dehogynem, egy rakás kidobott pénzt az esküvőre és a válásra. ::)
Fixed.

sunyi

Quote from: Selmo on 2007-05-12, 22:31:29
...
Ez tapasztalat vagy a haver mondta? ::)

Inkább ezt lehet levonni a környező világból. Majdnem mindenki képmutató és álszent.
/loving a precious person ^^/

Dreamcleaver

#2372
Quote from: Member on 2007-05-12, 22:31:20

A házasság szerintem csak mérgez egy jót a kapcsolaton, még több indok a veszekedésre. Én nagyon nem szeretem.


1. mondat: Egy jó kapcsolaton nehezen, egy eleve elk*rt kapcsolatnak meg tökmindegy.
2. mondat: Ha ennyire nem szeretsz házasodni, többé ne tedd!  :D

Mellesleg valóban lehetséges , hogy egy polgári esküvőnek nem sok értelme, bár ismerek olyat, aki komolyan veszi. Az egyházi esküvő meg teljesen más, annak van szakralitása, ha valaki nem csak divatból csinálja.

Azért mondjuk képzeljétel el a világot, ha az emberek nem házasodnának. Sok kis fattyú kölök normális családi háttér nélkül stb...erről ennyit.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sunyi

Quote from: Dreamcleaver on 2007-05-12, 22:41:43
Mellesleg valóban lehetséges , hogy egy polgári esküvőnek nem sok értelme, bár ismerek olyat, aki komolyan veszi. Az egyházi esküvő meg teljesen más, annak van szakralitása, ha valaki nem csak divatból csinálja.

Azért mondjuk képzeljétel el a világot, ha az emberek nem házasodnának. Sok kis fattyú kölök normális családi háttér nélkül stb...erről ennyit.

Nevelőközpontokba kerülnek, a szüleikkel is találkoznak, és a közösség neveli az utódokat, kijelölt gondozókkal.
/loving a precious person ^^/

Darkstar

A család fogalma mióta csak házasság után használatos? Az, hogy ha ketten nem házasodnak össze, miért akadályozná meg azt, hogy rendesen, családként éljenek?
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Kuroi Tenshi

Quote from: sunyi on 2007-05-12, 22:56:03
Nevelőközpontokba kerülnek, a szüleikkel is találkoznak, és a közösség neveli az utódokat, kijelölt gondozókkal.
Néhány filozófusnál már megjelent, de gyakorlatban egy ilyen diszfunkcionális
világban ennek se lenne pozitív a vége. Hasonló kis törzsi közösségekben
működött, de nevelőközpontok, gondozók... továbbra sem pozitív konnotációjú
szavak.
Továbbá sok nyitott kérdést hagy: mi lesz velük, ha kikerülnek az intézményből;
miből tartsanak fenn egy ekkora intézményrendszert; öröklés kérdése; stb. És
ez még csak a technikai megközelítés. Hogy a nagyobb pszichológiai oldalt - mind
a gyerekek, mind a szülők részéről - meg se említsük...

sunyi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-12, 23:03:26
...

Ha törzsi szintű közösségi létek életre hívhatók lennének,akkor egész jó is lehetne, de amúgy elvesztenék emberi mivoltukat, ha az egész személytelen lenne, kicsorbult degenerált lényekké válnának.

(majmoknál kísérleteztek robotanyákkal, akik csak enni adtak a csimpánzbébinek, semmi mást, és közösséggel sem találkozott. Érdekes volt a végeredmény. ::))
/loving a precious person ^^/

Kuroi Tenshi

Quote from: sunyi on 2007-05-12, 23:07:32
Ha törzsi szintű közösségi létek életre hívhatók lennének,akkor egész jó is lehetne, de amúgy elvesztenék emberi mivoltukat, ha az egész személytelen lenne, kicsorbult degenerált lényekké válnának.
Éppen ez a baj az ilyen "ipari méretű és általános" nevelőközpont&gondozó-dologgal.

Azt ne feledd, hogy azokban a kis törzsi közösségekben is nagy jelentősége volt a
házasságnak, és a családnak. Azok a közösségek, vagy nemzetségek, a szélesebb
családból álltak, és a rokoni szálak nagyon fontosak voltak.

Selmo

Quote from: sunyi on 2007-05-12, 22:40:39
Inkább ezt lehet levonni a környező világból. Majdnem mindenki képmutató és álszent.
Szerencsére ott a majdnem. :D Talán kicsit elcsépelt, de keress. :)
A többi meg kezd off lenni srácok, azt a témát inkább a kötetlenben. :)

A tökéletesség unalmas.

Member

Nem véletlenül olyan visszamaradottak a lelencháziak pl. (ezért nem is értem, hogy L, Near és Mello miért lett ilyen qrvaokos).
Szerintem a családhoz apa kell és anya, nem férj és feleség.

kisvirag

néha elgondolkozom, h pl Member milyen példákat láthatott maga előtt az évek folyamán, ha így gondolkozik a házasságról.. (meg még néhányan)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

A saját családomé is széthullott, az ismerőseim többségé-é is, valahol csak folyamatosan veszekednek és nem lehet 5 percnél tovább bent maradni.

kisvirag

de honnan tudod megállapítani, hogy ez azért történt, mert férj és feleség és nem csak élettársak? vagy rájuk van írva, hogy mi most csak azért veszekszünk és hulottunk szét, mert össze voltunk házasodva, és ha nem lettünk volna, akkor még ma is boldogok lennénk?

Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Member

Az élettársak nincsenek annyira szorosan összekötve, hogy berobbanjon az atom közéjük. Sajnos komoly felmérést meg nem tudtam végezni, mert ritka az, aki 25 évet lehúz vadházasságban, a legtöbben évek után már húzzák is fel a jeggyűrűt.

ignus

Hát nekem volt nem is egy szűz barátnőm... (mármint hogy előttem az volt) és semmi gond nem volt... :D Attól hogy valaki 17-18 éves korában még szűz nem kell egyből arra gondolni hogy lelkileg sérült. Bár tom hogy mostanában sajnos már ritka az aki ilyen korban az. Menyasszonyom is szűz volt amikor összejöttünk, és elég jól elvagyunk! ;)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Kvikveg

ignus rontod itt a tobbi ferfi eselyeit a szuzlanykak beszerzesere. :haha:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 14:57:13
ignus rontod itt a tobbi ferfi eselyeit a szuzlanykak beszerzesere. :haha:
Épp akartam írni hogy akkor ezért nem találjuk őket... :D

Kuroi Tenshi

Quote from: ignus on 2007-05-14, 14:48:41
Hát nekem volt nem is egy szűz barátnőm... (mármint hogy előttem az volt)
Aha! Terhelő vallomás!

V&. ;D

Solid Snake

Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 14:57:13
ignus rontod itt a tobbi ferfi eselyeit a szuzlanykak beszerzesere. :haha:

Most már nem kell aggódni, ha menyasszonya van a kollégának.  :haha:

ignus

Quote from: Solid Snake on 2007-05-14, 20:13:14
Quote from: Kvikveg on 2007-05-14, 14:57:13
ignus rontod itt a tobbi ferfi eselyeit a szuzlanykak beszerzesere. :haha:

Most már nem kell aggódni, ha menyasszonya van a kollégának.  :haha:

:D Jah... amúgy ha jobban belegondolok akkor kettő volt nem egy, de az télleg tuti hogy már nem "veszem el" előletek a "prédákat"  :hopp:
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Yakumo

Quote from: sunyi on 2007-05-12, 22:25:32
A legtisztább a nyitott házasság. Ha egy harmadikba szerelmes valamelyik fél, megbeszélik, kölcsönösen szexelnek másokkal is, és nincs válás, vita. És még őszinték is voltak.
Éljen a Balázs és Mónika show-s generáció.

Tudod te milyen szó az a Legtisztább? Tudod mire használják? Hogy mered ilyenre használni? Őszinték?
Ezért félek én már Tőletek, akik most nőttök fel. 80%-a ilyen erkölcsös lesz. Grat az erkölcsösséghez és az észhez.

/ ha flame lesz, bocsánat a Modoktól. De törléssel megoldható. (ezen post törlésével, ha gondoljátok.)

sirtomi

Nekem ezzel a nyitott házassággal nincs különösebb gondom. Ha a két fél így látja jónak csinálják. Én nem mennék bele ilyesmibe az tuti.
De ahogy sunyi írta "ha egy harmadikba szerelmes", akkor mi a francnak lenne valaki mással, hogyha nem szerelmesbelé. Ez nem nyitott házasság hanem hülyeség. :)

Solid Snake

Quote from: Yakumo on 2007-05-15, 10:10:32
Quote from: sunyi on 2007-05-12, 22:25:32
A legtisztább a nyitott házasság. Ha egy harmadikba szerelmes valamelyik fél, megbeszélik, kölcsönösen szexelnek másokkal is, és nincs válás, vita. És még őszinték is voltak.
Éljen a Balázs és Mónika show-s generáció.

Magam sem fogalmazhattam volna jobban. :appl: :appl: :jee:

Bár nem vagyok túlzottan vallásos, de azért azzal tisztában vagyok, hogy a házasság szent dolog. A vallási esküt igenis komolyan kell venni. Aki házasságra szánja el magát, az egyúttal örökre el is kötelezi magát. Ezért kell nagyon erősen megfontolni, és rengeteg időt együtt tölteni (esetleg együtt is lakni) a másikkal, hogy kiderüljön, hogy valóban képes-e az ember leélni vele az életét.

A mai generáció nagy része sajnos teljesen lezűllött. Ez tény.  :ejj:

Arra a kérdésre, hogy valaki képes-e komolyan venni a házasságot, a régi generáció tagjai az élő példák. A nagyszüleim például már 52 éve házasok. Veszekedtek sokat, igaz, azonban mégis volt köztük olyan mértékű tisztelet, bizalom és szeretet, ami miatt soha nem csalták meg egymást. Én pedig büszke vagyok rájuk, életemet igyekszem az ő példájukhoz hasonlítani. Lehet, hogy ezért jóval nehezebb lesz megfelelő társat találnom, azonban ha sikerrel járok, akkor legalább komoly kapcsolat alakulhat ki, nem pedig egy "d*gjunk, azt jó van"-connection.

Kvikveg

Sajnos lattam en regebbi generaciobol is ilyen nyitott hazassagos emberket. (Nem csalad.)
A nyitott hazassag nem hazassag. :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Házasság szerintem is komoly dolog és komoly elhatározás, de nem kötném vallási eskühöz. Nehogymár egy vallási eskü tartson össze minket.

Egy családhoz meg nem hiszem, hogy a házasság a legfontosabb. Oké, elhiszem, hogy ha nincs házasság, akkor talán szabadabbnak érzi magát az ember és estleg könnyebben lép ki a kapcsolatból, de ez embertől függő dolog, sokaknak a házasság sem jelent akadályt semmitől.

Baggio

Nagyszüleink idejében azért mindenki máshogy állt a dologhoz. Az emberek fiatalon házasodtak, és aztán, ahogy nagymamám is mondta, "össze kellett csiszolódni". Ma már ez fordítva van. Ami szerintem nem is baj.Bár azért a régi elméletben is van valami, de szerintem azért 18-20 évesen kevesen tudják hogy mit akarnak valójában (még azt is nehéz eldönteni pl hogy milyen egyetemre menjünk, nem hogy a házasságot). A normális házasság szerintem sem nyitott, de azért ha elmúlik a szerelem meg tényleg elhidegül az egész, akkor nem érdemes 20-25 évet így lehúzni. Mondjuk ha már van gyerek akkor megint más.
Nekem mindennek ellenére valahogy a tradícionális családmodell a szimpatikus. Apu dolgozik, anyu otthon van a gyerekkel. Szerintem az lenne a jó ha ezt így lehetne csinálni, bár ma ez nem negyon megy (anyagi szempontok pl, de ott vannak a habzó szájú feministák is). Lehet hogy ez egy kicsit így hímsovinisztának tűnik, és talán egy kicsit az is vagyok. Bár nem azt mondom, hogy a nők ne dolgozzanak, meg ne valósítsák meg az álmaikat, de azok a mai lányok/nők, akik eszelős módon a karriert hajtják, szerintem eléggé elrontanak valamit. 

Moha

Quote from: sunyi on 2007-05-12, 16:45:57
Egy kapcsolatban szerintetek a tapasztaltabb vagy a szűz lányok a nyerőbbek?
Én kezdettől fogva a szűz lányokat jobban értékeltem, de persze ez nem feltétlen szempont, mert nem ezen múlik.
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-05-12, 17:17:05
De ez egyáltalán miből derülne ki? A "kinek hány" jó ideig nem szokott
előkerülni
Nem tudom, szerintem egy kapcsolatban, ahol működik a kommunikáció, előbb-utóbb ez is előkerül.
Quote from: Member on 2007-05-12, 17:26:32
Viszont nem hinném, hogy 2%-nál magasabb a normálisan kinéző szüzek aránya 16 felett
Nos, én 4 ilyen lányt is ismerek (ráadásul mind 18 feletti) és megeshet, hogy vannak többen is az ismerettségi körömben, csak velük nem beszéltem ilyenekről.
Quote from: Zsiga on 2007-05-12, 19:16:38
Én egyébként épp ezért preferálom a friss húst, mert ritkaság. :D
Ja, és elintézed, hogy mégnagyobb ritkaság legyen. :hopp:
Quote from: sunyi on 2007-05-12, 20:30:27
Szűz lánnyal sztem sok a gond.
Mire gondolsz? Milyen téren?
Szerintem pont azok a lányok a legszenvedélyesebbek, akikből ki nem nézné az ember! Sokszor pont a szüzek a leghevesebbek.  :angyali:
Quote from: sunyi on 2007-05-12, 22:29:37
Ha szűz a lány, akkor sokat pánikol, hogy fájni fog, még nem szeretném, majd csak ekkor. Eljön az időpont, és még mindig nem. Csak hitegeti a masikat, felhergeli, de bezzeg tovább már nem akar menni. Az meg egyszerűen nevetséges, ahogyan hűteni próbálja a férfi, hogy nem lesz semmi gond, simogatja, gyengéden bánik vele, de csak a szex jár az eszében, és az hogy történjen már meg az aktus. Képmutatás az egész.
Ha te ezt tapasztaltad, ill. ezt csináltad, akkor nem a megfelelő lánynál próbálkoztál szvsz. Szerintem ha igazán szereted a lányt, akkor tudsz várni, ha azt mondja, hogy "még ne"... aztán persze később lehet, hogy hülyének gondolod magadat, de legalább korrekt voltál.
Quote from: kisvirag on 2007-05-13, 00:15:48
de honnan tudod megállapítani, hogy ez azért történt, mert férj és feleség és nem csak élettársak? vagy rájuk van írva, hogy mi most csak azért veszekszünk és hulottunk szét, mert össze voltunk házasodva, és ha nem lettünk volna, akkor még ma is boldogok lennénk?
Ott a pont!

Az én szüleim is folyton veszekednek, de szerintem ha nem lennének házasok v. elválnának akkor sem javulna semmit kettejük kapcsolata. Ez nem a házasságtól függ, hanem két ember mentalitásától. És ha rosszul választ társat az ember, akkor tökmindegy, hogy házasságban él vagy sem.

Ha a nagyszüleimet nézem, akkor viszont minden elismerésem az övék. Több, mint 50 évet éltek le házasságban. Komolyan vették és bár nekik is voltak nehézségeik, mindig szerették egymást. Ha mintaházasságra keresnék példát, az övék az volt.

Kvikveg

Quote from: Baggio on 2007-05-15, 13:51:51
Nagyszüleink idejében azért mindenki máshogy állt a dologhoz. Az emberek fiatalon házasodtak, és aztán, ahogy nagymamám is mondta, "össze kellett csiszolódni". Ma már ez fordítva van. Ami szerintem nem is baj.Bár azért a régi elméletben is van valami, de szerintem azért 18-20 évesen kevesen tudják hogy mit akarnak valójában (még azt is nehéz eldönteni pl hogy milyen egyetemre menjünk, nem hogy a házasságot). A normális házasság szerintem sem nyitott, de azért ha elmúlik a szerelem meg tényleg elhidegül az egész, akkor nem érdemes 20-25 évet így lehúzni. Mondjuk ha már van gyerek akkor megint más.
Nekem mindennek ellenére valahogy a tradícionális családmodell a szimpatikus. Anyu dolgozik, apu otthon van a gyerekkel. Szerintem az lenne a jó ha ezt így lehetne csinálni, bár ma ez nem negyon megy (anyagi szempontok pl, de ott vannak a habzó szájú maszkulinistak is). Lehet hogy ez egy kicsit így nostenysovinisztának tűnik, és talán egy kicsit az is vagyok. Bár nem azt mondom, hogy a ferfiak ne dolgozzanak, meg ne valósítsák meg az álmaikat, de azok a mai fiuk/ferfiak, akik eszelős módon a karriert hajtják, szerintem eléggé elrontanak valamit. 
Fixed, na milyen?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Darkstar

Quote from: Kvikveg on 2007-05-15, 14:43:12
Fixed, na milyen?
Először azt hittem nehéz lesz összevetni, de végülis elég volt megkeresni az ékezet nélküli szavakat és az rávezetett a lényegre.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Yakumo