Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Selmo on 2007-06-06, 18:15:27
Aki álmai nőjét keresi, az álmodozik csupán. :) Az aktuális kapcsolatból kell a legtöbbet kihozni, nem álmodozni a tökéletes után.
:tezsvir:
Most hogy belegondoltam, nem is tudnám körülírni azt, hogy álmaim nője. :p

Moha

Quote from: Selmo on 2007-06-06, 18:15:27
Quote from: Moha on 2007-06-06, 17:49:24
Szóval szerintem aki ilyen alapokon nem próbálkozik bizonyos csajoknál, az lehet, hogy álmai nőjét engedi el...
Aki álmai nőjét keresi, az álmodozik csupán. :) Az aktuális kapcsolatból kell a legtöbbet kihozni, nem álmodozni a tökéletes után.
Ez igaz, de ha pl az aktuális kapcsolatból kihozod a maximumot és mégsem olyan, amilyennek kellene lennie, akkor váltani kell.
Oké, tökéletes kapcsolat nincs és nem is lesz, de egy kapcsolat csak addig életképes, míg el tudja mindkét fél viselni a másik apró hibáit. Ha ez nem megy, akkor az a kapcsolat halálra van ítélve.

Selmo

Quote from: Member on 2007-06-06, 18:31:43
Most hogy belegondoltam, nem is tudnám körülírni azt, hogy álmaim nője. :p
Ez a legtöbb ember számára csupán a külső kinézet és pár fontosabb viselkedésminta.

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Selmo on 2007-06-06, 18:15:27
Quote from: Moha on 2007-06-06, 17:49:24
Szóval szerintem aki ilyen alapokon nem próbálkozik bizonyos csajoknál, az lehet, hogy álmai nőjét engedi el...
Aki álmai nőjét keresi, az álmodozik csupán. :) Az aktuális kapcsolatból kell a legtöbbet kihozni, nem álmodozni a tökéletes után.
Az ember azért ember, mert álmodozik, nem?
Plusz ha a boldogságról van szó, akkor az ember minek elégedjen meg kényszer/félmegoldásokkal?

nem kötekedésből, tényleg, de az általad felvázolt megoldás eléggé egy kényszermegoldásnak tűnik

Member

Az álmodozás kockáztatás, lehet, hogy elcseszed vele az életed, lehet, hogy nyersz, aki akarja, bevállalja, aki nem, nem.

Selmo

Quote from: Lythis on 2007-06-06, 18:47:42
Az ember azért ember, mert álmodozik, nem?
Plusz ha a boldogságról van szó, akkor az ember minek elégedjen meg kényszer/félmegoldásokkal?

nem kötekedésből, tényleg, de az általad felvázolt megoldás eléggé egy kényszermegoldásnak tűnik

És honnan tudod, hogy melyik félmegoldás vagy tökéletes, ha nem próbálod ki? Mert lehet álmodozva várni az igazira is egy életen át. Aki pedig mindig újabb kapcsolatba lép bele keresve az álmait, az vajon megtalálja?

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Érzed... legalábbis elvben. Tudod: kapcsolatosdi-->érzelmek. Legalábbis anélkül szerintem nincs értelme.
Ez nem olyasmi, hogy tudod, vagy úgy intézed. Egy kapcsolat nem egy matek egyenlet. Szerintem legalábbis.
Ha azért hozol ki belőle amennyit csak tudsz, hogy hú de betonbiztos legyen, és így meg úgy eltervezed, akkor lényegében saját magad képébe hazudsz. Éppen ezért nem látom át azt sem, hogy az emberek hogy/miért képesek úgy hozzáállni, hogy "próbáljuk meg, még lehet belőle valami".
Nekem ez sokkal inkább tűnik kapuzárási pániknak, vagy elkeseredettségnek, semmint kapcsolatkeresésnek...

Member

Ha már komoly érzelmeid vannak és úgy vágsz bele a "Járunk?" kérdéskörbe, akkor bizony legyilkolod magad egy időre, ha nem jön össze végül. :/
Szépen kellene felépíteni, mint hódnak a várat, különben gyorsabban omlik össze a kelleténél.

Selmo

Nézd onnan, hogy van megfelelő építőanyagod, de nincs hozzá terved. Jórészt kettőtökön áll, hogy mit építetek belőle, lehet hogy bevehetetlen vár lesz az is lehet, hogy félúton abbahagyjátok, de nem lehet előre látni. Én így értelmezem a próbáljuk meg dolgot, amikor megvan az a nélkülözhetetlen vonzalom ami egy kapcsolathoz kell. Így pedig igenis adjunk bele mindent, mert ugye félmunkával ráddől a ház. Hol hazudozás ez? Szerintem az magad becsapása - na meg a másiké is - mikor már látod, hogy ez nem megy de nem vetsz véget neki.
De előre látni, hogy kivel mit tudsz építeni, milyen kapcsolatot, nos, nem vagyok Muad-dib, így próbálkozom. :redface:

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Ez a házas hasonlat szép meg jó, de ha terved is van, meg építőanyagod is, akkor is fel kell építeni, nem? És mocsárra nehezen megy.
Szóval ha valami nem működik, azt szerintem az értelmesebbje az elején észreveszi.
Emellett az ember nem épít házat anélkül, hogy ismerné a helyet és a környéket - imho legalábbis.

Dreamcleaver

De mondjuk amíg nincs háza az embernek, addig a fejére esik az eső, és limitált a házhely.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Lythis

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-06, 21:30:26
De mondjuk amíg nincs háza az embernek, addig a fejére esik az eső, és limitált a házhely.  :D
Most mondjam azt, hogy addig a haverjainál/albiban/szüleivel lakik?
Azóta átmásztunk otthon és lakókörnyezet topicba? :D

Selmo

Quote from: Lythis on 2007-06-06, 21:25:01
Ez a házas hasonlat szép meg jó, de ha terved is van, meg építőanyagod is, akkor is fel kell építeni, nem? És mocsárra nehezen megy.
Szóval ha valami nem működik, azt szerintem az értelmesebbje az elején észreveszi.
Emellett az ember nem épít házat anélkül, hogy ismerné a helyet és a környéket - imho legalábbis.

Terved, egy kapcsolatra? Az milyen? :eek:

A tökéletesség unalmas.

Lythis

Quote from: Selmo on 2007-06-06, 20:11:08
Nézd onnan, hogy van megfelelő építőanyagod, de nincs hozzá terved.
Gondoltam majd te megmondod...

Selmo

Ezzel akartam kifejezni, hogy amíg nem ismered a másik embert, addig nem tudsz vele tervezni, ahhoz, hogy megismerd, viszont kell a kapcsolat ugye. :) 22-es csapdája.

A tökéletesség unalmas.

Moha

Quote from: Selmo on 2007-06-06, 20:11:08
Szerintem az magad becsapása - na meg a másiké is - mikor már látod, hogy ez nem megy de nem vetsz véget neki.
De előre látni, hogy kivel mit tudsz építeni, milyen kapcsolatot, nos, nem vagyok Muad-dib, így próbálkozom. :redface:
Ezzel egyetértek! Csak épp az szokott lenni ilyen helyzetben a gond, hogy vajon mikor érkezett el a pont, amikor azt mondja az ember, hogy nincs értelme folytatni? Mert ezt - pláne az első kapcsolatban - nem mindig tudja az ember. És ugye az is benne van a pakliban, hogy nem akarod a másikat megbántani, meg az a bizonyos "hátha mégis működik" gondolat... Szerintem ezzel sok félelme van mindenkinek, amiket nehéz legyőzni. Pedig - én már utólag tudom - hogy jobb minél előbb azt mondani, hogy legyen vége, mint szenvedni egy olyan kapcsolatban, ami nem működik.

Abban viszont teljesen egyetértek, hogy ha ott a lehetőség, akkor érdemes megpróbálni, mert sosem tudhatja az ember, hogy egy kapcsolatból mi lehet.

Rounin

Áh, hagyjuk. Valahogy mindig elveszi a kedvem az ide _komolyan_ írkálgatástól az, ahogy egyesek itt egy kapcsolatra tekintenek.  :3x3:

Member

Akkor te most a te vagy az egyik póluson lehetsz, vagy a másikon. :)

Rounin

Nem, én azon a póluson vagyok, amelyik nem pólus.

Member


Rounin


ignus

Quote from: Rounin on 2007-06-07, 00:58:34
Read my lips: NOT!

Nah végigolvastama tegnapi termést!

Rounin mester: engem érdekel a véleményed, úgyhogy írd le please.. ( ha nem akarod mindenkinek akkor pm-ben please)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

Renia

Quote from: Member on 2007-06-06, 00:52:03
Igen, newszi, most nagyon

lettem, úgyhogy felveheted a newlcipőt. ;)
Buzis? ^^' A lányok hordanak ilyen felsőt :D

Quote from: ignus on 2007-06-06, 08:46:12
Miért vágynak a nők mindenben változatosságra?
Nem kell mindenben változatosság, csak legyen mindig új dolog...És attól még, hogy 1 barátja van, a fiú is lehet változatos, meg a lány is, meg változatos dolgokat csinálhat, stb, stb...

Quote from: Dreamcleaver on 2007-06-06, 21:30:26
De mondjuk amíg nincs háza az embernek, addig a fejére esik az eső, és limitált a házhely.  :D
Jah, a nőknek. Mi vagyunk többen... :P

.Attila

Quote from: Renia on 2007-06-08, 00:27:50
Quote from: Member on 2007-06-06, 00:52:03
Igen, newszi, most nagyon
kép
lettem, úgyhogy felveheted a newlcipőt. ;)
Buzis? ^^' A lányok hordanak ilyen felsőt :D

Ne is mondd. Szerintem a sorozat nézőinek legalább 90%-a lánynak hitte eleinte. Én is.
Még egy nagyon jó AMV is kifigurázta.

QuoteJah, a nőknek. Mi vagyunk többen... 

Csak az 50-60+ korosztályban, azalatt a férfiak vannak többen.

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2007-06-08, 00:31:56
Quote from: Renia on 2007-06-08, 00:27:50
Jah, a nőknek. Mi vagyunk többen... 
Csak az 50-60+ korosztályban, azalatt a férfiak vannak többen.

The reason: World War II?

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2007-06-08, 11:57:18
Quote from: .Attila on 2007-06-08, 00:31:56
Quote from: Renia on 2007-06-08, 00:27:50
Jah, a nőknek. Mi vagyunk többen... 
Csak az 50-60+ korosztályban, azalatt a férfiak vannak többen.

The reason: World War II?

Még az is lehet, de inkább csak a "kisebb várható élettartam" miatt ;)

csacsika

Quote from: .Attila on 2007-06-08, 12:05:33
Quote from: Solid Snake on 2007-06-08, 11:57:18
Quote from: .Attila on 2007-06-08, 00:31:56
Quote from: Renia on 2007-06-08, 00:27:50
Jah, a nőknek. Mi vagyunk többen... 
Csak az 50-60+ korosztályban, azalatt a férfiak vannak többen.

The reason: World War II?

Még az is lehet, de inkább csak a "kisebb várható élettartam" miatt ;)
alkoholizmus, agyvérzés, szívinfarktus, gyomorrák, tüdőrák etc-k jobban megtámadják a férfiakat, amúgy is kockázatvállalóbbak a nőknél. s csak 1 x kromoszómájuk van.
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Zsiga

Quote from: csacsika on 2007-06-08, 12:44:12
alkoholizmus, agyvérzés, szívinfarktus, gyomorrák, tüdőrák etc-k
Ahogy a vicc is mondja, régen a lányok úgy főztek mint az anyjuk, ma meg úgy isznak mint az apjuk... ;)

Quote from: csacsika on 2007-06-08, 12:44:12
s csak 1 x kromoszómájuk van.
:lol:

Dreamcleaver

Quote from: Rounin on 2007-06-07, 00:20:09
Áh, hagyjuk. Valahogy mindig elveszi a kedvem az ide _komolyan_ írkálgatástól az, ahogy egyesek itt egy kapcsolatra tekintenek.  :3x3:

Jah, a szexről már mióta nem esett szó. Múltkor is átrakták egy külön topikba. Folyton csak a nyavalygás megy itt.  :rotfl:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Renia

Quote from: Zsiga on 2007-06-08, 12:48:00
Quote from: csacsika on 2007-06-08, 12:44:12
alkoholizmus, agyvérzés, szívinfarktus, gyomorrák, tüdőrák etc-k
Ahogy a vicc is mondja, régen a lányok úgy főztek mint az anyjuk, ma meg úgy isznak mint az apjuk... ;)
Remélem hogy ez a fiúkra vonatkozott...ha pedig nem, akkor kikérem magamnak! :P