Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Cobra

Én csak a negatív, de nem egyenes visszajelzésekről tudok nyilatkozni :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2007-06-17, 17:43:28
Én csak a negatív, de nem egyenes visszajelzésekről tudok nyilatkozni :)
Ugysmint "Miert taperalod a nomet? *HORR*"?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cobra

Nem, úgymint ha el akarod hívni a másikat valahova akkor annak 2 napig ki van kapcsolva a telefonja :)
Szerintem ez elég egyértelmű visszautásítás :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Selmo

Nonverbális kommunikációból általában félreértés lesz nő és férfi között.

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: Selmo on 2007-06-17, 17:56:09
Nonverbális kommunikációból általában félreértés lesz nő és férfi között.
Verbálisból meg sértődés... ::)

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Zsiga


Fazék


Baggio

Quote from: Zsiga on 2007-06-17, 17:58:45
Quote from: Selmo on 2007-06-17, 17:56:09
Nonverbális kommunikációból általában félreértés lesz nő és férfi között.
Verbálisból meg sértődés... ::)
még mindig jobb mint a félreértések sorozata...

noriko

Viszont verbálisból is lehet...
Pl. ha a lány csak barátságra gondolt, és nem biztos abban, hogy a fiú is így látja-e a dolgot, hogy veszi ki magát, ha az elején egyből rávágja, hogy hé figyi, amúgy én csak barátkozni akarok?
Mert ha valójában a srác is, akkor lehet, hogy meglesz a lányról a véleménye ezek után, hogy na ő is azt hiszi, hogy mindenki csak rá startol...
vagy valami ilyesmi... bár most nem tudok értelmesen fogalmazi. :P
Vagy az a megoldás, hogy ezt tényleg mondja ki rögtön az elején, minden alakalommal, ha egy fiúval beszél meg valamit? thats just weird...

Akkor az előző kérdéseimre a válaszok összefoglalva:
1. 2 óra célozgatás, elmondani a közönségnek, szivatás, elnyújtott beszélgetés.
2. nem tudnak jól jelezni.

oké, köszi! :)
válaszok később is jöhetnek még! :)

Még valami. Mi a véleményetek arról, ha a lány kezdeményez?
(Animékben furcsa mód mindig a lányok írják a ravuretteru-t :D
Viszont ott sem azok a lányok, akik igazából a főhősnek tetszenek... Bár lehet, hogy csak azért, mert akkor vége is lenne a történetnek!  :lul: )

(szerk: 5 new posts?? wow..felpörgött a topik  :haha: )
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Egyáltalán létezik kommunikáció a két nem között?!

Lány kezdeményez? Általában ritka, akkor fordul elő, amikor megtetszik neki egy focista bunkó. :D

Darkstar

Quote from: Member on 2007-06-17, 18:13:04
Egyáltalán létezik kommunikáció a két nem között?!
:wtf: gb2/life/

Quote from: noriko on 2007-06-17, 18:12:18
ravuretteru-t
Ez most eltartott egy darabig, mire leesett. :D
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Selmo

Tudod a lányok legnagyobb hibája a túlkombinálás. Ha elfelejtenétek a mi lesz a ha... mondatokat sokkal egyszerűbb lenne az élet.
A kezdeményezéssel meg mi a baj? Ha felháborodik, kiakad, akkor talán nem vagytok egy hullámhosszon, ha meg nem, akkor valami lehet belőle. Egy tetszel nekem, vagy kedvellek mondat sokat segít a viszonyok tisztázásában. Persze lehet helyette 2 hétig tépelődni és minden kis mozdulatából következtetéseket levonni és magadat őrületbe kergetni is. Mert nálatok ez a módi. Tudom csúnya általánosítás, de nem véletlenül.

A tökéletesség unalmas.

Baggio

szerintem ha egy lány kezdeményez az csak a "rövid" távú dolgoknál jó (pl egy egyéjszakás kapcsolat). de nálam amikor egy lány kezdeményezett, és nagyon nyomult, utánna nem tudtam értékelni a kapcsolatot, és hamar elküldtem. pedig jó is lehetett volna, de a fiúnak nem szabad az elején éreznie, hogy már bármit megtehet. persze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Zanador

Gyorsan kötök egy fogadást, hogy mire ezt beirom, már 3an megelőznek. :)

noriko: furcsa mód, sokkal inkább szokás dühösnek lenni azokra a lányokra, akik nem mondják, hogy csak barátkozni akarnak (de alighanem ebben a threadben is már előkerült ez prászor, na mindegy). És kicsit konkrétabban.. személy szerint engem egyáltalán nem zavarna egy ilyen komment kapásból, onnantól legalább nem kell azon törnöm a fejem, hogy akkor ő most mit akart, nekem mit kéne csinálni (úgyse csinálnám, max utólag furdalna a lelkiismeret), csak mehetek arra, hogy jól érezzem magam.
Lány kezdeményez: egyenlőség van, nem? Ha elég magabiztos, hát rajta.
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

.Attila

Quote from: noriko on 2007-06-17, 18:12:18
Még valami. Mi a véleményetek arról, ha a lány kezdeményez?
(Animékben furcsa mód mindig a lányok írják a ravuretteru-t :D
Viszont ott sem azok a lányok, akik igazából a főhősnek tetszenek... Bár lehet, hogy csak azért, mert akkor vége is lenne a történetenk!  :lul: )

(szerk: 5 new posts?? wow..felpörgött a topik  :haha: )

A raburetteru-ről: japán lánytól tudom, hogy általában mindkét irányban a levelezés megy, személyesen ritkán mennek oda. A dolog nem összekeverendő a nanpa-val (vagy annak fordítottjával, asszem azt gyakunan-nak hívják).

Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.

Nakedape

hát én ha nem tartanék ettől a már ide belinkelt videótól, s nem lennék papucs elmondanám, hogy a női kezdeményezés véleményem szerint jó dolog :D :D

persze Nőknek se mindeig jöhet azért be, de legalább átérzik a mi dolgunkat :)

plussz jó hír, hogy a nők szűrnek alaposabban, tehát férfinál több esetben lehet sikeres a próbálkozás:D


1-es: nyertem két jegyet  ...-ra nem jöszz el velem? :)
2- es: igen, a férfiak egy részének a metakomunikációnál még a padlizsán főzésről é s a bézs színről is több tudása van, és ez sokat elmond :D

ja és persze hogy felpörög a Topic.. mert itt csupa lovag van aki segít:) meg ugye senki sem ért a jelekhez és most mindenki reménykedhet , hogy talán ő nem veszi a jeleket :D :D :D

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2007-06-17, 18:29:28
meg ugye senki sem ért a jelekhez és most mindenki reménykedhet , hogy talán ő nem veszi a jeleket :D :D :D

:muhahah:

Nakedape

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:37:43
Quote from: Nakedape on 2007-06-17, 18:29:28
meg ugye senki sem ért a jelekhez és most mindenki reménykedhet , hogy talán ő nem veszi a jeleket :D :D :D

:muhahah:

a man must do what a man must do
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Quote from: Selmo on 2007-06-17, 18:19:17
Tudod a lányok legnagyobb hibája a túlkombinálás...Tudom csúnya általánosítás, de nem véletlenül.
teljesen igazad van. :)
Bár...ha nem kombinálnánk, a mi életünk biztos sokkal könnyebb lenne, de a fiúké már nem mindig! hmm...már megint csak kombinálok... :oops:  :D

Quote from: Nakedape on 2007-06-17, 18:29:28
meg ugye senki sem ért a jelekhez és most mindenki reménykedhet , hogy talán ő nem veszi a jeleket :D :D :D
:hehe: Tudom, hogy sokan nem veszik innen, ezért is gondoltam, hogy ti biztos tudtok válaszolni!  :D
"I wish I could, but I don't want to."

Baggio

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:22:57
Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott

Fazék

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:22:57
Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott
bocsi ezzel a logikával végül ha megvan a nő el kell dobnod, mert már nem kihívás, és ideje újat keresni...
tény, hogy jópár férfi így viselkedik, de sztem azért szerencsére talán nem a "legtöbb"

Nakedape

Quote from: noriko on 2007-06-17, 18:48:00
Quote from: Nakedape on 2007-06-17, 18:29:28
meg ugye senki sem ért a jelekhez és most mindenki reménykedhet , hogy talán ő nem veszi a jeleket :D :D :D
:hehe: Tudom, hogy sokan nem veszik innen, ezért is gondoltam, hogy ti biztos tudtok válaszolni!  :D
a reményt a reményt ne öld csak meg :zenei aláfestés:

Quote from: Baggio
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott

azért szerintem akad olyan is aki szeret nyerni a lottón, s nem csak a  medolgozott pénzét költené (metafora visszafejtés javallot)

De (Noriko figyelmébe :hehe: :D) a kezdeményezés , macsós és büszke világunkban, valóban lehet, hogy sajna jobb, ha csak azt a szintet mutatja: hogy "gyere, érdemes megszerezned, s szerintem menne is", mint "a tiéd vagyok mindenestől".

Nemtom miért írom ezt le persze, mert tudnék s mernék rá pénzt tenni, hogy úgyse így/ezt akartad :D

Fazék: :tezsvir: persze ez csak elmélet, gyakorlott sikeres férfiak cáfolhatják
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Baggio

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 18:55:48
Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:22:57
Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott
bocsi ezzel a logikával végül ha megvan a nő el kell dobnod, mert már nem kihívás, és ideje újat keresni...
tény, hogy jópár férfi így viselkedik, de sztem azért szerencsére talán nem a "legtöbb"
pont nem. de kell a kihivás ahhoz hogy valami rendesen működjön. nem arra gondoltam, hogy mindenkit fel kell szedni, elcsábítani aztán meg eldobni.... hanem hogy ami túl könnyen jön, azt nehéz annyir értékelni, mint amiért tettél is valamit

Selmo

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott
Szerintem meg aki csak hódítani akar és nem kapcsolatot építeni, az csak szexelni akar, azzal meg kérkedni és rögtön lealacsonyítónak érezné, ha valaki esetleg hasonlóképpen áll őhozzá, mert hát ugye ő a "teremtés koronája" stb. Tipikus amit nekem szabad, azt másnak nem, nem bírom az ilyen rám nem vonatkozik a saját törvényem típust. :ejj:

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:22:57
Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott

Miután véleményem szerint a nő is ember, akkor felmerül a kérdés: a nő nem becsüli meg a férfit, ha a férfi udvarol neki, tehát nem ő dolgozott keményen érte?

Zanador

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott
Személy szerint én egy egyenlő társat akarok, csak azért marad mellettem, mert igy akarja, nem pedig egy királylányt a toronyban, aki azért marad, mert megöltem a sárkányt/szépen csillog a páncélom..
Following the tracks of an angel.
Csak az életét hosszabbitja meg az aki ébren tölti az éjszakáit.
A pohár lehet félig tele, de a tár mindig félig üres...

Baggio

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:06:32
Quote from: Baggio on 2007-06-17, 18:52:50
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 18:22:57
Quote from: Baggiopersze ez csak én vagyok, másoknál működhet

Szerintem maradjunk is ebben.
szerintem a legtöbb férfinak az a normális ha neki kell meghóditania a nőt. mert ha a csaj nyomul rá, akkor az már nem ér olyan sokat mert nem kellett megdolgozni érte. de ez mindennel így van. az embert csak azt becsüli meg igazán amiért keményem megdolgozott

Miután véleményem szerint a nő is ember, akkor felmerül a kérdés: a nő nem becsüli meg a férfit, ha a férfi udvarol neki, tehát nem ő dolgozott keményen érte?
áááááá
nem. egyszerűen szerintem ez a dolgok rendje. a férfi udvarol a nőnek. nem fordítva. és azt hiszem a legtöbb lány is inkább azt szereti ha őt hóditják meg, nem azt ha neki kell csinálnia. az egyenlőség meg nem ettől függ

Fazék

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 19:08:40áááááá
nem. egyszerűen szerintem ez a dolgok rendje. a férfi udvarol a nőnek. nem fordítva. és azt hiszem a legtöbb lány is inkább azt szereti ha őt hóditják meg, nem azt ha neki kell csinálnia. az egyenlőség meg nem ettől függ
hát igen, és végre jó lenne, ha belátnák, hogy a konyhában illetve a gyerek mellett a helyük és felhagynának ezzel az "egyenjogúsági" mániájukkal. nem tudom mit képzelnek magukról a nők :rolleyes:

[spoiler]ezzel már csak szívatlak, de élvezem :D[/spoiler]

.Attila

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 19:08:40
QuoteMiután véleményem szerint a nő is ember, akkor felmerül a kérdés: a nő nem becsüli meg a férfit, ha a férfi udvarol neki, tehát nem ő dolgozott keményen érte?
áááááá

8)

Quotenem. egyszerűen szerintem ez a dolgok rendje. a férfi udvarol a nőnek. nem fordítva. és azt hiszem a legtöbb lány is inkább azt szereti ha őt hóditják meg, nem azt ha neki kell csinálnia. az egyenlőség meg nem ettől függ

Ne keverjük a dolgok rendjét a szokásokkal. Az elmúlt évtizedek, -századok alatt valóban ez volt a "rend". Legalábbis látszólag, ugyanis sok helyen meg az volt a "rend", hogy szülők megdumálták, gyerekek meg szót fogadtak.
Időközben meg volt emancipáció. Vagy ezen a területen nem? Szerintem sok lány azért mondja ezt, mert:
1. a tündi-bündi gyerekmesék világában él;
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.