Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

noriko

Quote from: Nakedape on 2007-06-17, 19:00:17
De (Noriko figyelmébe :hehe: :D) a kezdeményezés , macsós és büszke világunkban, valóban lehet, hogy sajna jobb, ha csak azt a szintet mutatja: hogy "gyere, érdemes megszerezned, s szerintem menne is", mint "a tiéd vagyok mindenestől".
valahogy én is így látom a dolgot. ezért is kérdeztem csak jeleket. :)
meg a másodikhoz sokkkkal több önbizalom kéne.  :haha:
mások helyett már megy: "Tetszel a barátnőmnek." :P ...persze abból a kapcsolatból sem lett semmi (ja és nem magán akció volt, barátnőm erősködött, hogy szóljak a srácnak!)

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:17:09
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.
jóhogy!  :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-06-17, 19:38:53
mások helyett már megy: "Tetszel a barátnőmnek." :P ...persze abból a kapcsolatból sem lett semmi (ja és nem magán akció volt, barátnőm erősködött, hogy szóljak a srácnak!)

Signed. Közvetlen környezetemben ugyanez a helyzet fordult elő. Aztán mikor szakítás lett a dologból, a kolléga hetekig dühöngött tehetetlenségében. Aztán összejött a csajjal, aki a közvetítő közeg volt.  :D

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Baggio

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:17:09
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.
hát persze. dehát ez a férfi dolga. azért ő a férfi, hogy ő próbálkozzon, szenvedjen és aztán esetleg megszívja.
ha valamit akarok akkor azért tenni is kell, nem várhatom hogy majd csak úgy az ölembe hullik

noriko

Na, úgysem szoktam ide írni, úgyhogy most, hogy így belejöttem, jöjjön még egy kérdés! (bár lehet, hogy már volt. vagyis a változata már tuti volt, de lehet, hogy már így is...ha igen, akkor /r/ link :) )

@ fiúk:

Összejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?

"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 19:59:17
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:17:09
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.
hát persze. dehát ez a férfi dolga. azért ő a férfi, hogy ő próbálkozzon, szenvedjen és aztán esetleg megszívja.

És végül is miért? Nem vagy véletlenül mélyen vallásos? (vallások alkalmaznak dogmákat, hogy megkerüljék a logikát/magyarázatot)

Quoteha valamit akarok akkor azért tenni is kell, nem várhatom hogy majd csak úgy az ölembe hullik

Még egyszer: ez a nőkre nem vonatkozik?

Quote from: norikoÖsszejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?

Én alapesetben nemet mondanék, de még nem voltam ilyen helyzetben, és elképzelni egészen más, mint átélni.
Viszont sokaknak abszolút nem jelent problémát, az biztos. Ha kell, a barátságot is feláldozzák.

Fazék

Quote from: noriko on 2007-06-17, 20:02:05Összejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?
csak akkor ha a haverral nem gond ha összeveszek emiatt, illetve, ha nem haverról van szó, hanem barátról, akkor feltétlenül csak a tényleg őszinte beleegyezésével, és akkor is csak akkor ha tényleg semmi sincs már közöttük, különben én is kinyírnám vica-versa :D

Solid Snake

Quote from: noriko on 2007-06-17, 20:02:05
Összejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?

Csak ha a haver nyúlta le előlem előzőleg.  :D

thrall

Atila: Hálistennek a legtöbb férfi (a normálisabbja) azt látja jónak, hogyha ő hajt a nő után, és nem fordítva. Nekem is volt olyan, hogy egy nő hajtott értem, de az csak kihasználásból volt. A mostani barátnőm is hajtott utánam, de vele előtte jártam, aztán szakított velem, és rádöbbent, hogy mégse kelett vonla (ez ugye azért kicsit másabb dolog). egyébként ha egy (normális) nő valamit akar egy férfitől, akkor nem kezdeményez, maximum jeleket küld fele, amit azért nehéz félreérteni. Lehet, hogy amit írtam az szerinted nem igaz, de én ezeket látom helyesnek, és szerintem a férfi választja ki magának a nőt, de a nő dönti el, hogy legyen-e valami.

noriko: Soha az életbe nem járnék a barátnom volt barátnőjével, mert nem tudhatom, hogy mennyire rontja ez majd meg a barátságunkat (mert azért egy kcisit mindenképp megteszi)


na most teleírtam okosságokkal a postomat, igaz hülyén van megfogalmazva :D


edit: S_S: de akkor a srác ár nem a haverod  :__devil:

Selmo

Quote from: noriko on 2007-06-17, 20:02:05
Összejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?
Attól függ, hogy a haver hogy áll hozzá. Nyílván elég problémás lenne, ha csúnyán váltak el, hogy választani kellene kettejük között. De ez persze mindig helyzetfüggő, szóval nem lehet egyértelmű választ adni rá.
Quote from: thrall on 2007-06-17, 20:17:49
... egyébként ha egy (normális) nő valamit akar egy férfitől, akkor nem kezdeményez, maximum jeleket küld fele, amit azért nehéz félreérteni ... szerintem a férfi választja ki magának a nőt, de a nő dönti el, hogy legyen-e valami.
He? :confused: Akkor most melyik?

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: thrall on 2007-06-17, 20:17:49
Atila: Hálistennek a legtöbb férfi (a normálisabbja) azt látja jónak

Szerintem az efajta öntörvényű minősítésektől tekintsünk el.

Az én álláspontom: nincs preferencia, bárki kezdeményezhet, aki úgy gondolja, hogy tetszik neki valaki, és össze szeretne jönni vele. Nem abnormális az a nő, aki kezdeményez egy fiúnál, mert tetszik neki. És szintén nem idióta az a férfi, aki nem küldi el a francba a nőt csak azért, mert kezdeményezni mert.

Keresztkérdés: leszbikusoknál akkor patthelyzet van? :)

Member

Quote from: noriko on 2007-06-17, 20:02:05
Összejönnétek-e haverotok volt barátnőjével, ha már szakítottak, vagy ez alapból kizárt, mégha egyébként tetszik is neketek a lány, és amúgy jóban vagytok?
Soha. Utána nem tudnék a haver szemébe nézni. Tudom, hülye egy gondolkodás, de ez van.

kikuchiyo

Micsoda forgalom lesz itt rögtön, ha egy lány beír valamit... :)

Autentikus válasz az eredeti kérdésekre:

1. Én sztem még azt sem venném észre, ha erotikus sztriptízt rendezne előttem.
2. Egyértelműen igen. Azaz nem. Vagy mivan?
Mindenesetre nekem fogalmam sincs a jelekről.

Bonus: nagyon bonyolult helyzetet teremtene. Sosem tudhatom, hogy a lány nem megy-e vissza utána(m) az exéhez, stb.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2007-06-17, 20:57:041. Én sztem még azt sem venném észre, ha erotikus sztriptízt rendezne előttem.
ezt én is garantálom, bárki vállalkozó szellemű hölgy előtt bizonyítom, hogy képtelenség, hogy leessen még ilyen helyzetben is, hogy akar tőlem valamit...
(cím/telefonszám PM-ben)

noriko

Utolsó kérdés, ígérem! (legalábbis egy időre :) )

Férfi és nő randira megy, és beülnek valahová. Ki fizet?

1. mindenki a sajátját
2. a férfi
3. a nő
4. egyszer az egyik, máskor a másik
5. akinek több pénze van
6. FUTÁS!!!! (??? ,  profit)
7. egyéb variáció

Quote from: Fazék on 2007-06-17, 21:00:10
Quote from: kikuchiyo on 2007-06-17, 20:57:041. Én sztem még azt sem venném észre, ha erotikus sztriptízt rendezne előttem.
ezt én is garantálom, bárki vállalkozó szellemű hölgy előtt bizonyítom, hogy képtelenség, hogy leessen még ilyen helyzetben is, hogy akar tőlem valamit...
(cím/telefonszám PM-ben)
:lol:

+ lol @ fix  :hehe:
"I wish I could, but I don't want to."

thrall

Quote from: noriko on 2007-06-17, 21:03:49
Utolsó kérdés, ígérem! (legalábbis egy időre :) )

Férfi és nő randira megy, és beülnek valahová. Ki fizet?

1. mindenki a sajátját
2. a férfi
3. a nő
4. Profit
fix'd


egyébként én személy szerint a kettest választom, és erről már lehet, látni az én párkapcsolatbeli gondolkodásmenetemet (ami nem azt jelenti, hogy én vagyok az úr és kész, hanem az udvariaságot részesítem előnyben)

ultimecia

Quote from: noriko on 2007-06-17, 21:03:49
Utolsó kérdés, ígérem! (legalábbis egy időre :) )

Férfi és nő randira megy, és beülnek valahová. Ki fizet?

1. mindenki a sajátját
2. a férfi
3. a nő
4. egyszer az egyik, máskor a másik
5. akinek több pénze van
6. FUTÁS!!!! (??? ,  profit)
7. egyéb variáció


Attól függ ki hívott meg kit. Elvileg a meghívó fizet....
(Aztán lehet hogy csak én nézek túl sok animeot és hiszem hogy van arra csöppnyi esély is, hogy valaha egy lány hívjon el randizni :redface: )

De amúgy: Én az 1est preferálnám.
A 2-es lenne az illendő, főleg ha imponálni akarunk neki.
3, az álmaimban :D
4 az ésszerű
5, az ideális de semmiképpen.
6, aztán afterparty a fogdán
7, eleve lakásra menni és kihagyni az evést. Ha mindenáron kell vacsora is akkor összedobok valami pénztálcakímélőt és akkor a 2es pont valósul meg.

Fazék

Quote from: noriko on 2007-06-17, 21:03:49
Utolsó kérdés, ígérem! (legalábbis egy időre :) )

Férfi és nő randira megy, és beülnek valahová. Ki fizet?

1. mindenki a sajátját
2. a férfi
3. a nő
4. egyszer az egyik, máskor a másik
5. akinek több pénze van
6. FUTÁS!!!! (??? ,  profit)
7. egyéb variáció
neveltetésemből fakadóan a 2. megoldást részesítem előnyben, de ahogy tapasztaltam a nők többsége ragaszkodik az 1-es megoldáshoz manapság és ezt is tiszteletben tartom. (már csak azért is, mert általában jól le vagyok égve :D)

szerk: bár lehet hogy az 1-eshez ragaszkodással csak jelezni akarják, hogy kopjak le :haha:

Selmo

Ezt manapság előre le kell tisztázni a félreértések elkerülése végett. Embere válogatja. De a 7-es opció maradunk mosogatni vállfaját nem vállalom be. :hehe:

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Itt viszont szép szokásnak tartom, ha első néhány alkalommal a fiú fizet. Szép lassan át lehet menni a mindkettő fizet állapotba.

Viszont nagyon tudom becsülni, ha a lány (őszintén, és nem csak úgy megjátszásból) megpróbálja a közös fizetést (és aztán hagyja, hogy a fiú udvarias legyen). Idővel, kialakult, stabil kapcsolat esetén viszont a közös fizetést tartom korrektnek, és le a kalappal azok előtt a hölgyek előtt, akik ilyenkor már nem hagyják magukat. Aztán ha úgy alakul, úgyis közös lesz a pénztárca.

Ha a lány kezdeményez, akkor közös fizetés. Itt viszont kicsit én is maradi vagyok, egy fiú ne hagyja, hogy a randi partnere fizessen helyette. Ha nem randiról van szó, az már más helyzet.

Zsiga

Egyértelműen én fizetek. Nagyon kevés olyan lányt ismerek aki van annyira erőszakos hogy végül megengedtem hogy kifizesse a részét.

Nakedape

legtöbb férfi ha  teheti szereti a 2-es opciót ha megteheti, de nem szabad elvárni :D

de sztem lehet hagyni:)

amúgyitt megtekinthető a 4:24nél kb , hogy hogy is kell a fizetést :D.. a  a többi is nézhető:)

A Fazék meg hogy mely haverja melyik exével jönne össze, szavát sem szabad hinni neki :__devil: :muhahah: :muhahah: :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

Fizethet a férfi, de akkor mondjuk max 2 alkalommal, utána már zavaró lenne, meg kínos. (Kivéve, persze, ha milliomos az illető!  :haha: ) Utána már főleg a 4-est, esetleg az elsőt preferálom.

(Ha meg nem randiról van szó, akkor mindenki a sajátját.)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

hát sztem a ffi később is szerethet fizetni, legalábbis olyan jóérzés tud lenni:) meg hát had én döntsem el mire költök:D persze ezt csúszó visszadással ki lehet egyensúlyozni (pl vásárol otthonra valamennyi ennivalót a lány, s nem kéri az árát, mmint a ffihoz viszi a kaját) így pénz is marad és büszkeség is  :hopp:
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

thrall

egyébként ha elmegyünk valahova, akkor én fizetek (az elején voltak gondok, hogy rosszul érezte magát, mert hogy olyan, mitnha kihasználnám... az előző barátja keresztbe szalmát nem tett érte), hogyha meg itthon csinálunk valamit, akkor általában az fizet, akinél van pénz :D ( mondjuk már több mint másfél éve együtt vagyunk, így már természetesen kezd kialakulni ez a dolog :D)

Baggio

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 20:03:09
Quote from: Baggio on 2007-06-17, 19:59:17
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:17:09
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.
hát persze. dehát ez a férfi dolga. azért ő a férfi, hogy ő próbálkozzon, szenvedjen és aztán esetleg megszívja.

És végül is miért? Nem vagy véletlenül mélyen vallásos? (vallások alkalmaznak dogmákat, hogy megkerüljék a logikát/magyarázatot)
mert ebben nem kell logikázni. ezek a dolgok nem olyanok. és ez nem azt jelenti hogy lenézéném a nőket. de egyszerűen szerintem az a normális férfi gondolkodás, ha én cselekszek, és nem tökölök össze vissz arra várva hogy a lány majd megoldja.  mélyen vallásos meg nem vagyok. hiszek a sját elképzeléseim szerint, de ennek ehhez semmi köze. nem nevezném dogmának hogy nem várok arra hogy a csaj cselekedjen
az a kérdésed meg, hogy akkor leszbikusoknál hogy van:  :_piszka: (ha csak viccnek szántad akkor bocs)

a többi:
a barátom volt barátnőjével lehet hogy összejönnék, de semmiképp sem a háta mögött, és csak akkor ha biztos vagyok benne hogy nem zavarja (és nem csak mondja hogy nem zavarja).

fizetés: szerintem a helyes koreográfia: a faszi fizet, de a nő felajánlja hogy ő is beszáll, de ezt persze el kell utasítani az első 1-2 alkalommal. utánna már mehet váltva is.

Kvikveg

Mi az, hogy a nok nem szoktak probalkozni?
Igen, olbetett kezekkel ulnek. De kozben szepen neznek ki es csillogo szemekkel hulyen vigyorogva kacarasznak a legidiotabb viccen. Szerintem.
En legalabbis el nem tudom kepzelni, hogy odamenjek valakihez es megkerdezzem van-e kedve velem valamit inni stb. Elozetes terepfelderites nelkul legalabbis tuti nem. Ha egy ferfit visszautasitanak égő, de mindenki tudja, hogy megesik. Ha egy not, az a veg.
Az ismeros mint kozvetito kivalo modszer. :tezsvir:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Baggio on 2007-06-17, 21:55:52
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 20:03:09
Quote from: Baggio on 2007-06-17, 19:59:17
Quote from: .Attila on 2007-06-17, 19:17:09
2. kényelmesebb neki, ha a fiú próbálkozik, szenved, adott esetben alázza meg magát.
hát persze. dehát ez a férfi dolga. azért ő a férfi, hogy ő próbálkozzon, szenvedjen és aztán esetleg megszívja.

És végül is miért? Nem vagy véletlenül mélyen vallásos? (vallások alkalmaznak dogmákat, hogy megkerüljék a logikát/magyarázatot)
mert ebben nem kell logikázni. ezek a dolgok nem olyanok. és ez nem azt jelenti hogy lenézéném a nőket. de egyszerűen szerintem az a normális férfi gondolkodás,

A logika a vallási dogmákra vonatkozott, ebben a témában természetesen nincsen matematikai logika.

De magyarázata igenis van. Ez a dolog nem csak úgy van, hanem kialakult vhogyan. Ez nem egy olyan természeti jelenség, ami adott és kész.
Továbbá: ki dönti el, hogy mi a normális? A "normális" szóval úgy vagdalkoztok, mintha az egyértelmű lenne.

Selmo

Quote from: Kvikveg on 2007-06-17, 22:39:59
Ha egy ferfit visszautasitanak égő, de mindenki tudja, hogy megesik. Ha egy not, az a veg.
Magyarázd már el, miért is? :confused:

A tökéletesség unalmas.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-06-17, 22:51:19
A logika a vallási dogmákra vonatkozott, ebben a témában természetesen nincsen matematikai logika.

De magyarázata igenis van. Ez a dolog nem csak úgy van, hanem kialakult vhogyan. Ez nem egy olyan természeti jelenség, ami adott és kész.
Továbbá: ki dönti el, hogy mi a normális? A "normális" szóval úgy vagdalkoztok, mintha az egyértelmű lenne.
Ha széllel szemben szeretsz pisálni az a te dolgod, csak ne akard megmagyarázni másoknak hogy ez milyen jó dolog. ;) Abban igazad van hogy nem lenne rossz ha ilyen téren is egyenjogúság lenne és néha nekünk udvarolnának a jobbnál jobb csajok és nem fordítva, de ettől még nem ez a realitás.