Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

.Attila

http://velvet.hu/trend/hungari1016/

Most akkor minden férfi elkezd diétázni, sportolni, az összes pénzét ruhára, kocsira, virágra költi és elmegy egy illem-tanfolyamra és önbizalomnövelő-tréningre. (és mivel NO GRLZ ON TEH INTARWEB, ez mindenkire vonatkozik :hehe: ). NOW!

Selmo

Fenét, elküldjük a kis kényeseket 1 hétre kínába a rizsföldekre és egyből máshogy látják majd a helyzetüket. ;)

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2007-10-17, 20:17:27
Fenét, elküldjük a kis kényeseket 1 hétre kínába a rizsföldekre és egyből máshogy látják majd a helyzetüket. ;)

Heh, erre nem is gondoltam, van még mit tanulnom :D

Kvikveg

Errol mindig eszembe jut az a ferj-beszolas, hogy "majd ha ugy nezel ki, mint Izadora, akkor fogok en ugy viselkedni mint Bernardo".
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-10-17, 18:23:20
http://velvet.hu/trend/hungari1016/

Most akkor minden férfi elkezd diétázni, sportolni, az összes pénzét ruhára, kocsira, virágra költi és elmegy egy illem-tanfolyamra és önbizalomnövelő-tréningre. (és mivel NO GRLZ ON TEH INTARWEB, ez mindenkire vonatkozik :hehe: ). NOW!
Hogy mért igénytelen a magyar férfi? Ez egy jó kérdés, nem tudom.

Hogy mért figyelmetlen a magyar férfi? Nem az. Direkt bunkó. És hogy mért? Mert kedvességgel, úriemberséggel, virággal meg a többi hasonló 100+éves lányregényekben olvasható dologgal nem lehet csajozni. Lásd Alpha male copypasta. A nőknek erre van igénye. Szomorú de ez van, utálom én is nagyon, mert alapvetően úriember lennék, viszont rendszeresen tapasztalom hogy a normális hozzáállás a nőügyekben kb. arra jó ma hogy szűzen haljon meg az ember, ezer lány-baráttal körülvéve...

Hogy mért sörhasú a magyar férfi? Mert a sör jó. :D

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 00:22:11Hogy mért figyelmetlen a magyar férfi? Nem az. Direkt bunkó. És hogy mért? Mert kedvességgel, úriemberséggel, virággal meg a többi hasonló 100+éves lányregényekben olvasható dologgal nem lehet csajozni. Lásd Alpha male copypasta. A nőknek erre van igénye. Szomorú, de ez van, utálom én is nagyon, mert alapvetően úriember lennék, viszont rendszeresen tapasztalom hogy a normális hozzáállás a nőügyekben kb. arra jó ma hogy szűzen haljon meg az ember, ezer lány-baráttal körülvéve...

Hát a legtöbben szerintem zsigerből bunkók, de nem csak a magyarok és nem csak a férfiak. :hehe: Attól függetlenül a normális hozzáállás tényleg csak arra jó, amit a Zsiga írt, kivéve, ha piszok mázlija van az embernek. Nekem még nem sikerült elsajátítanom a finom bunkóságnak azt a fajtáját, ami a magic touch-ot adja, buta mérnöki módon (és megalázó is egy kicsit) még Dating Material-t is leszedtem (David DeAngelo), miután tapasztaltam, hogy tényleg ebbe az irányba kéne menni (no azért ne adjuk a széplelket, Zsiga... valljuk be: magabiztos tahónak lenni önmagában is öröm, nemcsak a nők miatt... :D ), de rögtön az elején elment a kedvem, mert olyan hihetetlenül ostoba és primitív "tahó, de vicces, és ez bejön a nőknek" felszedő szöveg-példát írt, hogy amelyik nőnél ez működik, az vagy olyan buta, hogy lelankadna tőle a farkam (igen, még egy éjszakára is), vagy annyira tök mindegy neki, hogy mit mondok, mert amúgy is bejövök neki (na persze), hogy akkor majd inkább valami értelmesebb szöveget tolok majd, vagy tökmindegy, nem tudom.

Amíg meg a legnagyobb kőtahókat választják a legcsinosabb alfa nőstények, addig ne dumáljanak az igénytelenségről. :D

edit: tényleg, kábé csak egy dologban vagyok biztos: az őszinteség a legrosszabb. Azt például hogyan kéne körmönfontan/hazugul/ügyesen jelezni, hogy "ne mondd el a bajaidat, cicus, nem fogom meghallgatni őket - de csak mert nem akarok a lelki barátod lenni, akinek rinyálhatsz éjszakánként, ha valami balfasz megint otthagyott, de sosem foghatja meg a melleid... egyébként persze minden együttérzésem a tiéd lenne"?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Az értelmes, intelligens nők is simán buknak az ilyen tahó dumára. Már ha jól csinálod. Amíg a csaj azt érzi rajtad a magabiztosságot és azt hogy neki kell megdolgoznia érted és nem fordítva, addig nyert ügyed van. Amint úgy gondolja hogy "megvagy", buktad. És ez fordítva is így működik, épp pár hete koptattam le nagyon csúnyán egy teljesen jól kinéző és kedves kis csajt, egyszerűen azért mert az első pillanattól fogva tudtam hogy mit akar, és így nem volt "kihívás".

Abban meg természetesen teljesen igazad van hogy önmagában is jó érzés tahónak lenni, nem ezért írtam hogy utálom ezt a helyzetet. Egyszerűen csak az úriemberség nekem jobban/könnyebben megy, tahóságban nem vagyok annyira jó, de azért igyekszem. :)

kikuchiyo

Failure is the default option

Rin

Bunkózós témához:

Egy értelmes lány, aki komolyabb kapcsolatot keres, nem "arra fog bukni" hogy parasztok vele. Viszont a lazaság tényleg fontos, de annak meg nem sok köze van a tahósághoz (habár elég sokan keverik manapság...).
Ha pedig valaki mégis erre vágyik, elgondolkoznék rajta h érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele :smile:

sirtomi

Quote from: Rin on 2007-10-18, 01:41:32
Bunkózós témához:

Egy értelmes lány, aki komolyabb kapcsolatot keres, nem "arra fog bukni" hogy parasztok vele. Viszont a lazaság tényleg fontos, de annak meg nem sok köze van a tahósághoz (habár elég sokan keverik manapság...).
Ha pedig valaki mégis erre vágyik, elgondolkoznék rajta h érdemes-e egyáltalán foglalkozni vele :smile:
Érdekes, én is azt tapasztalom amit Zsiga és Ramiz írt. A leg értelmesebb, kedvesebb, szebb nők is előbb mennek el egy bunkó paraszttal, mint egy laza, vicces, de nem tahó sráccal :)

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 00:54:59
egyszerűen azért mert az első pillanattól fogva tudtam hogy mit akar, és így nem volt "kihívás".

Én nem igazán értem, hogy miért kell a kihívás. Nem díjként tekintek egy lányra, hanem olyas vkire, aki tetszik és kellemes vele együtt lenni. Aztán lehet, hogy csak én vagyok egy genetikai hulladék :uzi: :redface:

kikuchiyo

Quote from: .Attila on 2007-10-18, 15:35:20
Aztán lehet, hogy csak én vagyok egy genetikai hulladék :uzi: :redface:

Te mondád...  :D
(Self-irony, lol)
Failure is the default option

.Attila


Zsiga

Quote from: .Attila on 2007-10-18, 15:35:20
Én nem igazán értem, hogy miért kell a kihívás. Nem díjként tekintek egy lányra, hanem olyas vkire, aki tetszik és kellemes vele együtt lenni. Aztán lehet, hogy csak én vagyok egy genetikai hulladék :uzi: :redface:
Több okból.
1. A csajozás egy játék, egy sport, egy művészeti ág. Nem csak azért csinálja a férfiállat hogy ingyen p*nát meg ingyen házvezetőnőt szerezzen, hanem önmagában is élvezetes tevékenység. Ha ez kimarad, az jelentősen csökkenti a motivációt, és az esetleges kapcsolat hosszútávú esélyeit.
2. Ha egy lány annyira nyilvánvalóan felkínálja magát ahogy a szóbanforgó ifjú hölgy tette, az számomra visszataszító.
3. Nem tudom te hogy vagy vele, de saját magamon azt tapasztaltam eddigi rövidke életem során, hogy minél kevesebbet kellett valamiért dolgoznom annál kevésbé tudtam értékelni, a reális értékétől fügetlenül.

Szerk.: And kiku comes, and kiku wins. :lol:

kikuchiyo

Failure is the default option

.Attila

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 15:57:28
Quote from: .Attila on 2007-10-18, 15:35:20
Én nem igazán értem, hogy miért kell a kihívás. Nem díjként tekintek egy lányra, hanem olyas vkire, aki tetszik és kellemes vele együtt lenni. Aztán lehet, hogy csak én vagyok egy genetikai hulladék :uzi: :redface:
Több okból.
1. A csajozás egy játék, egy sport, egy művészeti ág. Nem csak azért csinálja a férfiállat hogy ingyen p*nát meg ingyen házvezetőnőt szerezzen, hanem önmagában is élvezetes tevékenység. Ha ez kimarad, az jelentősen csökkenti a motivációt, és az esetleges kapcsolat hosszútávú esélyeit.

Lehet az. De ha egy lány tetszik ténylegesen, nem fogom azért elküldeni, mert tönkretette a játékomat, sportomat, művészetemet.

Quote2. Ha egy lány annyira nyilvánvalóan felkínálja magát ahogy a szóbanforgó ifjú hölgy tette, az számomra visszataszító.

Ez így már kicsit másképp hangzik, mint ahogy az előbb leírtad ;) Ha visszataszító módon kínálta fel magát, akkor érthető persze.

Quote3. Nem tudom te hogy vagy vele, de saját magamon azt tapasztaltam eddigi rövidke életem során, hogy minél kevesebbet kellett valamiért dolgoznom annál kevésbé tudtam értékelni, a reális értékétől fügetlenül.

Ez így igaz, de itt emberekről beszélünk, nem munkáról vagy tárgyakról, és nem vagyok biztos benne (de az ellenkezőjét sem állítom), hogy embereknél is így működik. Vagy legalábbis nálam.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 15:57:28
1. A csajozás egy játék, egy sport, egy művészeti ág. Nem csak azért csinálja a férfiállat hogy ingyen p*nát meg ingyen házvezetőnőt szerezzen, hanem önmagában is élvezetes tevékenység. Ha ez kimarad, az jelentősen csökkenti a motivációt, és az esetleges kapcsolat hosszútávú esélyeit.
Nekem nem mindig okoz örömet a csajozás. Mikor a csaj egyik napról a másikra megváltozik és nem reagál sms-ekre, emailekre és iwiw üzenetet is olvasatlanul törli, hát ez nem okoz örömet, ráadásul nem is értem a változás okát :) Az ilyenek inkább feldühítenek.

Lythis

Quote from: sirtomi on 2007-10-18, 14:20:06

Érdekes, én is azt tapasztalom amit Zsiga és Ramiz írt. A legértelmesebb, kedvesebb, szebb nők is előbb mennek el egy bunkó paraszttal, mint egy laza, vicces, de nem tahó sráccal :)
legközelebb légyszi böfögj képen egyet, és közöld vele, hogy takarodjon odébb, és mérd, hogy milyen gyorsan megy el veled.
A felsorolt tulajdonságok közül kedves és szép az még so-so, mert attól lehet mucsai, de szerintem egy értelmes nő (feltételezve, hogy az értelemhez némi kultúra is párosul) nem fogja imponálónak tartani azt, ha bunkó paraszt vagy vele.
Persze lehet jópofizni, meg szurkálódni, de mindíg tudni kell, hogy hol a határ.
Ez az "a bunkóknak könnyebben megy" mentalitás meg szerintem egyfajta önnyugtatás férfi oldalról. Egyrészt ha nemsikerül mondhatod azt, hogy te legalább nem vagy bunkó, másfelől meg felment az alól, hogy bunkó voltál, mert "jó cél érdekében történt".
Tapasztalataim szerint a lányok/nők nem azt szeretik egy férfiban, ha bunkó paraszt, hanem azt, ami azzal a mentalitással jár - a céltudatosságot, és a magabiztosságot. És szerintem egyik sem vonja maga után azt, hogy legyél kopasz mercis tahó.
De persze lehet, hogy én látom rosszul a dolgokat

Ramiz

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 15:57:281. A csajozás egy játék, egy sport, egy művészeti ág. Nem csak azért csinálja a férfiállat hogy ingyen p*nát meg ingyen házvezetőnőt szerezzen, hanem önmagában is élvezetes tevékenység.

Csak a magad nevében beszélj! :ejnye: Én sem az "ingyen pináért" csinálom, viszont nem élvezem... kábé olyan érzés, mint szavalni valami hülye verset általánosban, évnyitón: izzadsz, baromi kényelmetlenül érzed magad, minden vágyad egy hideg sör a haverokkal, ehelyett próbálsz úgy tenni, mintha a helyzet magaslatán volnál, közben pedig az igazság az, hogy senkit sem érdekelsz.

Quote from: Zsiga on 2007-10-18, 00:54:59épp pár hete koptattam le nagyon csúnyán egy teljesen jól kinéző és kedves kis csajt, egyszerűen azért mert az első pillanattól fogva tudtam hogy mit akar, és így nem volt "kihívás".

You're...
a) gay
b) a faggot
c) a liar
d) all of the above

Quote from: Lythis on 2007-10-18, 19:40:01Ez az "a bunkóknak könnyebben megy" mentalitás meg szerintem egyfajta önnyugtatás férfi oldalról.

Egy kicsit az. Egy kicsit igen. De én pölö nem mondtam, hogy úriember vagyok, megvannak a bunkóságaim, de legalább igyekszek és próbálom elkerülni őket, míg az érzéketlen állatoknak, akik tesznek rá, nekik meg bejönnek a nődolgok. Ez azért geciség.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


.Attila


Tycho

Quote from: .Attila on 2007-10-18, 21:44:07
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-10-18, 21:43:34
Quote from: Ramiz on 2007-10-18, 21:26:39
You're...
a) gay
b) a faggot
c) a liar
d) a TARP
e) all of the above
fix'd.
also, e.)

A fene, én is akartam :hehe:

:ejnye: >FIX'D

You're a TARP and also...
a) gay
b) a faggot
c) a liar
d) all of the above

Kvikveg

Quote from: Lythis on 2007-10-18, 19:40:01
...
Tapasztalataim szerint a lányok/nők nem azt szeretik egy férfiban, ha bunkó paraszt, hanem azt, ami azzal a mentalitással jár - a céltudatosságot, és a magabiztosságot. És szerintem egyik sem vonja maga után azt, hogy legyél kopasz mercis tahó.
...
:lol: (Amugy igen, mar amennyire ezt hulla faradtan most meg tudom itelni.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Magabiztos bunkó vs. udvarias félénk. Ezek szerint előbbi az egyértelmű győztes. (most direkt csak szélsőségeket vettem)

Lythis

az ember még simán lehet udvarias attól, hogy magabiztos - szerintem.
amúgy ha arra gondolsz, igen, a magabiztosság ált. többet nyom a latban, mint az, hogy mennyire vagy udvarias. Ennek ellenére csak adott szintig lehetsz "büntetlenül" bunkó.

Tycho

Quote from: Lythis on 2007-10-19, 01:21:51
az ember még simán lehet udvarias attól, hogy magabiztos - szerintem.
amúgy ha arra gondolsz, igen, a magabiztosság ált. többet nyom a latban, mint az, hogy mennyire vagy udvarias. Ennek ellenére csak adott szintig lehetsz "büntetlenül" bunkó.


hisz éppen ez az!!! Az adott szintnyi bunkóság is több, mint amit egy kulturált ember nem tart bunkónak, de pont az kell... de ha az kell, akkor melyik barom találta ki, hogy ne viselkejünk úgy, mert az úgy helyes? :wtf:

Member

Annyiban igazat adok Lythis-nek, hogy a belinkelt pálcikás és paint-es képregények eléggé önigazolás szagúak...
Az udvariasság viszont mindkét nem szemében elég idegesítően tud hatni, van egy ismerősöm, aki már olyan szinten az, hogy mindenki lefejeli a falat, ha megszólal. A magabiztosság viszont minden esetben megbecsülést kap, ki nem irigyelne/tisztelne egy ilyen lényt? És abból kiindulva, akárkit kérdeztem eddig, a csajával max 1,5 hónapja voltak együtt és gyakrabban k*félnek félre a kelleténél, szerintem nem sok viráglelkű akad a párkapcsolatban lévők között, vagy ha igen, gyorsan megtanulja a taktikát, hogyan kerülheti el a bukást. Pont mint egy PvP meccsen.

Lythis

Quote from: Tycho on 2007-10-19, 09:46:14

hisz éppen ez az!!! Az adott szintnyi bunkóság is több, mint amit egy kulturált ember nem tart bunkónak, de pont az kell... de ha az kell, akkor melyik barom találta ki, hogy ne viselkejünk úgy, mert az úgy helyes? :wtf:
Adott szintű bunkóság? szerintem van egy határ, amíg még elnézhető, és rá lehet fogni, hogy csak poénkodsz, vagy hasonló. Szóval a kultúrált emberekkel szemben is lehet egy szintig, ugyanakkor fenntartom, hogy az egyik legnagyobb ökörségnek tartom azt a hozzáállást, hogy ha bunkó vagy, automatikusan bevágódsz. Persze nyílván vannak társadalmi rétegek, ahol ezzel lehet célt érni, de úgy gondolom, hogy az maximum az abban élőknek "kényelmes".

Member: az udvariasságnak is vannak fokozatai. Lehet csinálni azt is tenyérbemászó módon, mint ahogy az említett ismerősöd is teszi, és lehet csinálni úgy is, hogy ne vidd túlzásba.
Amit a kapcsolatokról írtál, az szerintem sokkal inkább környezetfüggő. Legalábbis az ismerőseim többségében mindíg is volt annyi, hogy megmondják, az éppen aktuális barátjuknak/barátnőjüknek, hogy "nem megy a dolog, inkább hagyjuk", ha mással akartak lenni.

Member

Quote from: Lythis on 2007-10-19, 18:05:06
Member: az udvariasságnak is vannak fokozatai. Lehet csinálni azt is tenyérbemászó módon, mint ahogy az említett ismerősöd is teszi, és lehet csinálni úgy is, hogy ne vidd túlzásba.
Persze, persze, nem köszön mindenki "Dicsértessék az Úr-Jézis Krisztus"-sal, mint ez a srác, inkább "normálisnak" nevezném azt, amikor az ember figyel arra, hogy a másiknak jó legyen. :)
QuoteAmit a kapcsolatokról írtál, az szerintem sokkal inkább környezetfüggő. Legalábbis az ismerőseim többségében mindíg is volt annyi, hogy megmondják, az éppen aktuális barátjuknak/barátnőjüknek, hogy "nem megy a dolog, inkább hagyjuk", ha mással akartak lenni.
Konkrétan pl. az olyanokra gondolok, mint pl. a "rámmászott a csaj, én meg be voltam b*szva, mit tehettem volna?", amit nem is olyan rég hallottam. Vazz, le kell rúgni magadról, ennyi. Vagy azt imádom, amikor vkit azért zavar, hogy a csaja más faszival többet beszél, mint ővele, mert az sérti az ő férfi büszkeségét (még a féltékenységet megérteném vhogy, de ezt...). :/

.Attila

Quote from: Lythis on 2007-10-19, 01:21:51
az ember még simán lehet udvarias attól, hogy magabiztos - szerintem.

Persze, ez az ideális eset, de direkt a két végletről beszéltem.