Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

.Attila

Az "asszem" kavart be.

A dolog egyszerű: szexpartner, nem barátnő.

Solid Snake

Quote from: Lythis on 2008-01-05, 19:23:09
Szóval szerintetek az tökre elfogadható, hogy a "barátnőtök" amellett, hogy veletek van összevissza mindenkivel, akivel éppen olyanja van?
Ha meg mindketten ezt csinálják, akkor ez sokkalinkább egy "szociális biztonsági megállapodás" semmint kapcsolat szerintem.


related audio clip

Konzervatív nevelési módomból adódóan véleményem szerint az ilyen fajta kapcsolat meglehetősen visszataszító. Baráti körömben is megesett egy hasonló ügy, mondtam is a kollégának, hogy nincsen ép eszénél, dehát nem hallgatott rám, merthogy "hát jó a lánnyal a szex". :rolleyes:

Lythis

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-05, 19:30:00
Lythis, az is egy érdekes család lehetett  :3x3:
Én inkább eb*szottnak nevezném, de persze lehet, hogy csak én vallok túl szélsőséges nézeteket ilyen téren. Mondjuk a lányon is meglátszott, hogy nincs minden rendben otthon (vagy csak alapból zizis volt..). Egyébként nem is húzták sokáig együtt.. kb egy-másfél hónap volt. Mai mércével mondjuk lehet, hogy ez már soknak számít.

Solid Snake: :tezsvir:

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2008-01-05, 16:37:28
...
Ezt most láttam vhol:

QuoteA férfi olyan, mint a parketta. Ha egyszer jól lefekteted, egy életen át taposhatsz rajta.
Áááá...  :lol:

A "nyilt hazassag" szerintem fabol vaskarika.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Damnatus on 2008-01-05, 18:49:07
folytatás:

Szóval a haverom így folytatta kb.: Miindenki az igazit keresi, és ő tudja, hogy neki nem ez a lány az igazi, és a lány is ezért lép félre. Viszont együtt jól érzik magukat. Amíg az igazira rá nem bukkan, minek legyen egyedül?
Valami ilyen folytatásra számítottam.
Nekem nincs semmi gondom az ilyen kapcsolattal. Ha mindkét fél benne van, mindketten úgy vannak vele, hogy jól érzik magukat együtt, de azért szerelem nincs akkor nincs ezzel gond. Persze ha valamelyik fél elkezd többet is érezni akkor már kezdődnek a gondok :)



Shuichi'

Egy kérdés: Miért kell furcsán nézni az olyan egyénekre, aki arra hivatkozik, hogy lezbikus, mikor egy fiút visszautasít? És miért kell furcsa szemmel méregetni 2 lányt ha kézenfogva mennek, és mondjuk esetleg csókolóznak? Nem természet adta joguk, hogy szerethessék egymást? A hetero párokat bezzeg senki sem pécézi ki :mad:
S a végtelen homályból sugárt hint szét a fákra,
Keringenek a Holdak, ragyognak ünnepelve,
S a rajzó Napkorong mind imára térdepel le,
Imára tárja karját az ájtatos Természet,
A feltámadt, új nappal kitárult köntösének.
S villám-tekintetétől halandók könnye árad,
Halandók könnye hódol az ő szent sugarának.

.Attila


Dreamcleaver

#3159
Quote from: .Attila on 2008-01-24, 17:55:48
Mert sokan természetellenesnek tartják.

Igazság szerint természetellenes is. Az már más kérdés, hogy egy demokratikus társadalomban illik ezt tolerálni bizonyos határokig.

Quote from: Shuichi' on 2008-01-24, 17:27:29
Nem természet adta joguk, hogy szerethessék egymást?

De, másoknak meg természetadta joga, hogy ez ne tetszen nekik.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Nakedape

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-24, 17:58:26
Quote from: .Attila on 2008-01-24, 17:55:48
Mert sokan természetellenesnek tartják.

Igazság szerint természetellenes is. Az már más kérdés, hogy egy demokratikus társadalomban illik ezt tolerálni bizonyos határokig.

Quote from: Shuichi' on 2008-01-24, 17:27:29
Nem természet adta joguk, hogy szerethessék egymást?

De, másoknak meg természetadta joga, hogy ez ne tetszen nekik.

de sokadik kör ez...
jogában áll. hogy bárkinek ne tetszen, persze, de nincs senkinek jogában többet ellene tenni.. de miért is állok le itt vitázni..??

természetellenes.. ahha

az... peeerszee

és miért is? van a természetben is példa, rá, meg mi a definiciód?

a bicikli természetellenes, a párnahuzat is, meg a szemüveg, meg az anime,, nem?

nna mindegy
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Dreamcleaver

#3161
Sztem természetellenes a szó legszűkebben értelmezett formájában ergo hím+nő->reprodukció. A természetben előforduló homo egyedek is defektesnek tekintendők nem?
Az már más kérdés, hogy emberi szempontból ez bonyolultabb, mert ugye van itt egy ilyen fertőző métely, amit szerelemnek hívnak. Amúgy ebből a szempontból nem tudom mi bajod a természetellenes kifejezéssel. Nem kell hozzá mindenféle pejoratív értelmezést hozzácsatolni és ennyi. Emberi társadalomban abszolút tolerálható bizonyos mértékig (pl társadalmi konklúziók, normák stb) attól, hogy természetellenes, hiszen valamilyen szempontból az egész emberi civilizáció az.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Shuichi'

Az addig rendben van, hogy valakinek ez nem tetszik, gusztustalannak tartja stb, de mikor kultúráltan, mindenféle love parade effektektől mentesen, nem is provokatívan sétál 2 homoszexuális az utcán, akkor máris undorral néznek rá, mintha beteg lenne. A csókjeleneteket pedig a hetero fiataloktól nem veszik zokon, még talán meg is mosolyoglyák őket, hogy milyen aranyos ez a 2 szerelmes, de ha mondjuk 2 szerelmes lány/fiú teszi azt, az már mindjárt beteges?

Kérlek írjátok le, hogy szerintetek mi olyan visszataszít ezen? mert nem értem, és szeretném megérteni.

ed(azt a részét az egésznek, h természetellenes azt elfogadon, mert miért ne tartaná furának vki ezt, mint pl a tolószékesek, vagy pl a rendellenességgel születők. Amit nem értek az az undor, visszataszító nézés jellegű része, nem a meghökkent)
S a végtelen homályból sugárt hint szét a fákra,
Keringenek a Holdak, ragyognak ünnepelve,
S a rajzó Napkorong mind imára térdepel le,
Imára tárja karját az ájtatos Természet,
A feltámadt, új nappal kitárult köntösének.
S villám-tekintetétől halandók könnye árad,
Halandók könnye hódol az ő szent sugarának.

.Attila

Mástól hallott véleményt mondok:
egy homoszexuális pár nem tud gyereket nemzeni, így a természet "kijavítja" magától ezt a hibát. Meg hasonló megjegyzések.

Homoszexuális párok örökbe fogadási kérelmeit viszont én is elutasítanám.

Nakedape

Quote from: Dreamcleaver on 2008-01-24, 18:15:01
Sztem természetellenes a szó legszűkebben értelmezett formájában ergo hím+nő->reprodukció. A természetbe előforduló homo egyedek is defektesnek tekintendők nem?
Az már más kérdés, hogy emberi szempontból ez bonyolultabb, mert ugye van itt egy ilyen fertőző métely, amit szerelemnek hívnak. Amúgy ebből a szempontból nem tudom mi bajod a természetellenes kifejezéssel. Nem kell hozzá mindenféle pejoratív értelmezést hozzácsatolni és ennyi. Emberi társadalomban abszolút tolerálható bizonyos mértékig (pl társadalmi konklúziók, normák stb) attól, hogy természetellenes, hiszen valamilyen szempontból az egész emberi civilizáció az.
ha nem akartál a szóhoz negatív jelentést kapcsolni az , úgy már jobb. :)
de még így sincs igazad, mert az élővilágban  nem mindenhol vannak hím-nő kapcsolatok se ugyebár, és vannak  emberen kívúl is, nem defeketes homoszexuális események (csimpánz, bnobó, domincia, stresszlevezetés stb)
másrészt a természetesség , mint fogalom neház, mert, tényleg ez a mit értesz alatta?
mert,ha erdő és vízcsobogás, akkor az emberi civilizáció természetellnes, de mivel az ember a természet része, így bármi amit tesz, és fennmarad, önnön jogán természetes folyamat:)

Attila: a rossz szemű élőlényeket is kijavítja magától a természet! és gusztustalanok is, oké otthon, vegyen fel azt amit akar, de valam egy moziba ne üljön be szemüveggel.. kb ennyire hatásos érv, ja és pl  a cölibátusos lények is kihalnának, a papok is gusztustalanok? :),
inkább homszexuális fogadjon örökbe bárkit, mint aki elítéli őket szerintem meg., abból lehet h homokos lesz (ami abszolút nem  biztos, de ha igen is az se bajnem baj) , de a jó ember nem azon múlik
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

#3165
Not again......

Quote from: Shuichi' on 2008-01-24, 18:17:20
Amit nem értek az az undor, visszataszító nézés jellegű része, nem a meghökkent)
Na jó, te akartad.
[spoiler]A buzikban undorít az egymás szőrös szaros seggében való turkálás.
Ami pedig idegesít, az a hülye viselkedésük. Nyavalygó, hisztis <10éves
kislányokra emlékeztetnek, de azok legalább kinövik. És ilyenek nem csak
a tévében vannak, volt ilyen osztálytársam és évfolyamtársam is.
Leszbikben csak az idegesít, hogy ált. hülye korlátolt feministák; meg
így kevesebb nő marad a hetero férfiakra :( :haha:

Ja és a szokásos: Nakedape, FAG. Egyszer elmagyarázhatnád, hogy miért
véded mindig ennyire hevesen őket?...[/spoiler]

Nakedape

Őszinte leszek: előítéletes voltam, amikor láttam, hogy reagálsz, és azt feltételeztem, hogy nem fogok, egyetérteni a postoddal :D :D
de van  része amivel   teljes mértékben egyet tudok érteni:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 18:30:44
Not again......

:D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 18:30:44
Not again......

Quote from: Shuichi' on 2008-01-24, 18:17:20
Amit nem értek az az undor, visszataszító nézés jellegű része, nem a meghökkent)
Na jó, te akartad.
[spoiler]A buzikban undorít az egymás szőrös szaros seggében való turkálás.
Ami pedig idegesít, az a hülye viselkedésük. Nyavalygó, hisztis <10éves
kislányokra emlékeztetnek, de azok legalább kinövik. És ilyenek nem csak
a tévében vannak, volt ilyen osztálytársam és évfolyamtársam is.
Leszbikben csak az idegesít, hogy ált. hülye korlátolt feministák; meg
így kevesebb nő marad a hetero férfiakra :( :haha:

Ja és a szokásos: Nakedape, FAG. Egyszer elmagyarázhatnád, hogy miért
véded mindig ennyire hevesen őket?...[/spoiler]
Ebben a témában nem értek egyet veled, pedig azért van igazság is abban amit írtál :)

[spoiler]
Hogy egymás szőrős seggével mit csinálnak az a magánügyük, neked nem kell rajta gondolkodni, inkább keress magadnak egy formás csupasz női segget :D
[/spoiler]

Nakedape

K_T:[spoiler]ha szerinted nekem kell érvelnem , h miért védek egy nem ártó, de támadott csoportot, akkor részvétem neked[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2008-01-24, 20:20:20
K_T:[spoiler]ha szerinted nekem kell érvelnem , h miért védek egy nem ártó, de támadott csoportot, akkor részvétem neked[/spoiler]
[spoiler]azért, mert mostanában olyan jogokat akarnak, amik nem illetnék
meg őket. Pl házasság elismerése -> családi kedvezmények.
Nem ártó? Mindenhol nyomatják a saját propagandájuk, és azt
követelik, hogy elfogadjuk normálisnak, amikor tudjuk, hogy
nem az.
És különben is, miért kéne nekem részvét? Szabad ország, szabadon
nem tetszhet az, ami, vagy már az is meg van szabva, hogy mit
szerethetek és mit nem? ::)
Ja és még mindig nem indokoltad meg, hogy miért nem vagy FAG
:hehe:

Sirtomi: A kérdés az volt, hogy miért tartom undorítónak. Ezért :hehe:[/spoiler]

Nakedape

Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-01-24, 20:31:11
Quote from: Nakedape on 2008-01-24, 20:20:20
K_T:[spoiler]ha szerinted nekem kell érvelnem , h miért védek egy nem ártó, de támadott csoportot, akkor részvétem neked[/spoiler]
[spoiler]azért, mert mostanában olyan jogokat akarnak, amik nem illetnék
meg őket. Pl házasság elismerése -> családi kedvezmények.
Nem ártó? Mindenhol nyomatják a saját propagandájuk, és azt
követelik, hogy elfogadjuk normálisnak, amikor tudjuk, hogy
nem az.
És különben is, miért kéne nekem részvét? Szabad ország, szabadon
nem tetszhet az, ami, vagy már az is meg van szabva, hogy mit
szerethetek és mit nem? ::)
Ja és még mindig nem indokoltad meg, hogy miért nem vagy FAG
:hehe:

Sirtomi: A kérdés az volt, hogy miért tartom undorítónak. Ezért :hehe:[/spoiler]
:lol:[
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

Quote from: Nakedape on 2008-01-24, 20:36:17
azon kívűl ha nem is lenne: ez  ízlés, ott meg ki a f**szom vagy h normalitást  ítélj valaminek? 
[spoiler]Na látod ezért is utálom a buzi-propagandát, hogy
orrba-szájba nyomatják ezt, hogy ne merészeljük már
undorítónak se találni. És képzeld, ez is egy izlés (sőt,
ez igazán az izlés, a homoszexualitás pedig rendellenes.
Erre tudom megint elkezded a természeti példákat, de
azt sosem teszed hozzá, hogy az csak az esetek egy
nagyon apró százalékában fordul elő.)

Shuichii' az undorodásról kérdezet - én arra válaszoltam.
Talán szerinted nincs jogom undorodni se tőle? Akkor
TE ki vagy, hogy megmondd? :)[/spoiler]

kikuchiyo

Failure is the default option

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Én

[spoiler][/spoiler]
Nekem csak 2 dologgal van bajom:  ha valaki túl büszke másságára (és mellesleg kiváncsi lennék mit szólna egy ilyen illető, ha megemlíteném, hogy én hetero voltomra vagyok büszke), és ha a fejembe akarják verni, hogy márpedig ezt nekem tolerálnom és szeretnem kell, sőt, örülnöm neki, hogy ebben a szép új viilágban még ilyet is meg lehet tenni.
Undor: nálam ez csak férfixférfi pároknál van, akkor is, csak ha látványos (egy sima csók a szívük joga, de inkább elfordulok), de évente ha egyszer van szerencsém (lol) találkozni velük.
Ed: bocs, hogy folytatom, de ez nem vitatkozás, csak vélemény
Ed 2: "Értsük meg az ellenkező nemet!" lol contradiction

sirtomi

A felvonulsát szervező, magamutogató idiótákat én se bírom, de szerencsére nem mind ilyen, a többség normális.
Idióták sajnos mindig vannak :)

Member

Én minden szexuális torzulást tolerálok, amíg másban nem tesz kárt, de a magahirdetést semmilyen formában. Most akkor a nekrofilek is mehetnének ennyi erővel prédikálni, hogy de jó az aszalódott és neki már úgyse fáj, aztán tán ők is küldhetnék nyilvánosan a buszon...

Lythis


Én


Zsiga

Megnyugtató hogy nem csak én vagyok ilyen retard hogy ilyeneket mondok irl. Néha ha fáradt vagyok előfordul hogy nevetnem kéne de csak egy lol jön ki a számon. :D