Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Én

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 12:28:24
ű8? A 8as hogyan? :)
Miután újraolvastam a hsz-t, én is ezen agyaltam, de inkább nem javítottam. Mellesleg én az ű-t se értem mert enter se volt... :D
Másodikhoz érdemben nem tudok hozzászólni, ami volt akkor én mindig csak haladtam a sodrással/érzelmekkel. Nem jött be, szóval lehet nem így kéne, de lehet csak balszerencsém volt. Viszont ez a kényelmes megoldás.

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 12:28:24
Új téma.
Szerintetek egy meglévő párkapcsolatban taktikázni, kombinálni kell, vagy ha az már jelen van, akkor megette a fene az egészet?
Azt még megértem, hogy hódításkor lehet taktikázni, bár nem feltétlenül szükséges minden esetben, de egy már meglévőben?

Mordon prof. szavaival élve: LANKADATLAN ÉBERSÉG!  :D

Komolyra véve: muszáj egy bizonyos szinten taktikázni, különben az ember könnyen válhat papuccsá. Arany középút-elv itt is a mérvadó, ergó a partnert egyenrangúként kell kezelni, mert ha mindent megteszel neki/uralkodsz felette, akkor az már régen nem nevezhető normális kapcsolatnak.

Member

Quote from: Fubi on 2008-04-04, 23:54:03
Szerintetek mi a jobb egy kapcsolatban ha megváltozunk a kedvesünkérrtt, vagy ha a végsőkig kiállunk a sajét személyiségünk mellett?
Az ember szándékosan nem tud változtatni magát, pár hét után úgyis kiütköznek a nem kellemes tulajdonságok (évek alatt viszont simán, ha a körülmények olyanok), úgyhogy ha már az elején összeütközések vannak és nem tudják a felek egymást tolerálni, hagyni kell a fenébe.
Quote
Szerintetek egy meglévő párkapcsolatban taktikázni, kombinálni kell, vagy ha az már jelen van, akkor megette a fene az egészet?
Megette.

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2008-04-06, 12:51:28
Komolyra véve: muszáj egy bizonyos szinten taktikázni, különben az ember könnyen válhat papuccsá. Arany középút-elv itt is a mérvadó, ergó a partnert egyenrangúként kell kezelni, mert ha mindent megteszel neki/uralkodsz felette, akkor az már régen nem nevezhető normális kapcsolatnak.

Szerintem te egy kicsit félreértetted. Itt nem az egymáson való uralkodásról van szó.
Taktikázás: megjátszom magam akármilyen módon azért, hogy elérjek valamilyen célt (pl. kicsit féltékennyé teszem a másikat azért, hogy ne érezze már magát olyan biztosan a kapcsolatban és eszébe ne jusson más valakit keresni). Itt a lényeg a megjátszáson van. Taktikázás nélkül nincs jövője egy kapcsolatnak (ergo ennyire éretlenek az emberek)? Mi értelme egy olyan kapcsolatnak, ahol taktikázni kell ahhoz, hogy izgalmas, tartalmas maradjon a kapcsolat?

Én

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 13:19:51
(pl. kicsit féltékennyé teszem a másikat azért, hogy ne érezze már magát olyan biztosan a kapcsolatban és eszébe ne jusson más valakit keresni)
Hát ugye különbség van aközött, hogy valaki boldog és hogy valaki szerelmes. Így az előbbi nem igazán valósul meg.

Lt. Simoan Blarke

ha ilyen értelemben kell taktikázni, akkor szerintem annyi. mondjuk eleve a megjátszom magam bármi miatt dolgot se használtam soha, ha bármilyen párkapcsolat-irányultságú dologról volt szó. (igen, hosszútávra játszok...)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

.Attila

Úgy látom, a taktikázást másképp értelmezem, mint ti :)
"Vérre menő" taktikázásra gondoltam. Olyan taktikázásra, aminek célja, hogy valamilyen módon befolyásolja a másikat vagy valamilyen reakciót váltson ki belőle.

Én

Szerintem a te megközelítésed a bizalom teljes hiányát feltételezi, hogy ha nem gyanakszid rád akkor már nem is marad veled? Folyamatosan "ellenőrizni" kell azokkal a reakciókkal? Lásd előző postom, így nem igazán találsz kellemes kapcsolatot, imo. :)

Lt. Simoan Blarke

utálok alakoskodni, nem is szoktam. ha akarok valamit, akkor kibököm (ha meg szégyellem, akkor nem, akkor általában nyúznak két-három hétig mire kimondom). akikkel eddig együtt voltam, azok hála az égnek ilyenek voltak (vagy túl buták, hogy befolyásolni tudjanak, az a másik véglet, ott tény hogy nem játszottam hosszútávra :D ), de én speciel rühellem ha valaki nem tudja kimondani mit akar. mivel elég jó empátiám van, általában úgyis rájövök mit akar a másik vagy miért húzza az agyam, és ilyennel max azt érné el, hogy felkúrom az agyam rajta.
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

.Attila

Quote from: Én on 2008-04-06, 13:35:21
így nem igazán találsz kellemes kapcsolatot, imo. :)

Nekem is ez a véleményem.
"Szerelemben és háborúban mindent szabad". De ha olyan a szerelem, mint a háború, akkor olyan is lesz, mint egy háború. Sok szenvedés és nincs olyan, hogy mindkét fél vereség nélkül ússza meg.
Csak a véleményeteket szerettem volna kérdezni :)

Lt. Simoan Blarke

hát, ha elég érzéketlen vagy és jól játszod meg magad, akkor megúszhatod vereség és szenvedés nélkül (te részedről), csak ha híre megy, hogy miattad hogy összeomlott a másik, akkor kereshetsz másik kontinenst...  :_piszka:
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

.Attila

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2008-04-06, 13:49:06
hát, ha elég érzéketlen vagy és jól játszod meg magad, akkor megúszhatod vereség és szenvedés nélkül (te részedről), csak ha híre megy, hogy miattad hogy összeomlott a másik, akkor kereshetsz másik kontinenst...  :_piszka:

Elég sokan csinálják, aztán mégsem emigráltak még.
Egyébként én alapból képtelen vagyok rá, nem is akarom, hogy képes legyek rá. De persze van/volt aktualitása a dolognak, csak nem velem történt meg.

Solid Snake

Nézzétek meg Dextert. Ő az "élő" példa arra, hogy működhet.  :__devil:

Lt. Simoan Blarke

Jóhát állítólag ezt elég sokan kihívásnak értékelik, aztán jönnek az olyan love dorama-k, hogy na vajon ki nem szeret bele a másikba :D Mindenesetre erőpróbaként csináltam ilyet jópár éve, azóta nem állnak velem szóba túl sokan az akkori apáczais alsóbb évfolyamokból, szóval nem tenném meg mégegyszer... :)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

.Attila

Quote from: Solid Snake on 2008-04-06, 13:52:27
Nézzétek meg Dextert. Ő az "élő" példa arra, hogy működhet.  :__devil:

[spoiler=wat][/spoiler]

Vhogy nekem is az a meglátásom, hogy ilyen taktikázással lehet ugyan barátnőt/barátot (kinek mit) szerezni... egy időre.

Solid Snake

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 14:03:37
Quote from: Solid Snake on 2008-04-06, 13:52:27
Nézzétek meg Dextert. Ő az "élő" példa arra, hogy működhet.  :__devil:
[spoiler=wat][/spoiler]

[spoiler="that" Dexter][/spoiler]

Xzone

Quote from: Solid Snake on 2008-04-06, 14:13:50
Quote from: .Attila on 2008-04-06, 14:03:37
Quote from: Solid Snake on 2008-04-06, 13:52:27
Nézzétek meg Dextert. Ő az "élő" példa arra, hogy működhet.  :__devil:
[spoiler=wat][/spoiler]

[spoiler="that" Dexter][/spoiler]

Huh? Azt hittem ez a bajuszos fickó az:

http://www.youtube.com/watch?v=i-nJzud6Tho

Kvikveg

"Szerelemben es haboruban minden szabad." Ertelmezese nalam az, hogy ha ketten hajtanak egy lanyra, akkor mindent szabad. A mondas szerint.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Lt. Simoan Blarke

Nem csak így értelmezik, értelmezik úgy is, hogy a férfi és a nő (hogy maradjunk a manapság legkevésbé divatos felállásnál) két "szembenálló" fél, és egymással is csatáznak :) (ez valahol igaz is, viták, nézeteltérések minden kapcsolatban vannak)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 12:28:24
ű8? A 8as hogyan? :)

Hint:
Quote from: Én on 2008-04-06, 11:35:35
ű8észrevenni és megváltozni is, mert ezek általában nem kis dolgok).
Nem a szabályos tízujjast használja. Ha rendesen gépelne, í8 lenne :haha:

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2008-04-06, 14:54:26
"Szerelemben es haboruban minden szabad." Ertelmezese nalam az, hogy ha ketten hajtanak egy lanyra, akkor mindent szabad. A mondas szerint.

Ezt az értelmezést még sosem hallottam :)
És jelen esetben az is biztos, hogy nem ebben az értelmezésben kellett venni.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2008-04-06, 16:00:39
Quote from: Kvikveg on 2008-04-06, 14:54:26
"Szerelemben es haboruban minden szabad." Ertelmezese nalam az, hogy ha ketten hajtanak egy lanyra, akkor mindent szabad. A mondas szerint.

Ezt az értelmezést még sosem hallottam :)
És jelen esetben az is biztos, hogy nem ebben az értelmezésben kellett venni.
Pedig az emberek 101%-a ebben az értelemben ismeri/használja.

.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-04-06, 16:15:42
Quote from: .Attila on 2008-04-06, 16:00:39
Quote from: Kvikveg on 2008-04-06, 14:54:26
"Szerelemben es haboruban minden szabad." Ertelmezese nalam az, hogy ha ketten hajtanak egy lanyra, akkor mindent szabad. A mondas szerint.

Ezt az értelmezést még sosem hallottam :)
És jelen esetben az is biztos, hogy nem ebben az értelmezésben kellett venni.
Pedig az emberek 101%-a ebben az értelemben ismeri/használja.

Úgy tűnik, mégsem. Ugyanis jelen esetben nem csak én, hanem az ismerősöm is a másik értelemben használta. Gyanítom, hogy nem csak ketten vagyunk így.


Én

Quote from: Zsiga on 2008-04-06, 16:15:42
Quote from: .Attila on 2008-04-06, 16:00:39
Quote from: Kvikveg on 2008-04-06, 14:54:26
"Szerelemben es haboruban minden szabad." Ertelmezese nalam az, hogy ha ketten hajtanak egy lanyra, akkor mindent szabad. A mondas szerint.

Ezt az értelmezést még sosem hallottam :)
És jelen esetben az is biztos, hogy nem ebben az értelmezésben kellett venni.
Pedig az emberek 101%-a ebben az értelemben ismeri/használja.
no u
Quote from: Kuroi Tenshi on 2008-04-06, 15:26:25
Nem a szabályos tízujjast használja. Ha rendesen gépelne, í8 lenne :haha:
vazze tényleg :D
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:

.Attila

Quote from: Én on 2008-04-06, 19:17:18
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:

Hogy neked peched legyen. Megesik.
Az sem rossz, amikor végre randizol egy nagyon jó kinézetű lánnyal, de kiderül, hogy marhára nem klappol ezen kívül semmi. Nincs közös téma, a legtöbb dologban eltér a véleményetek...

minuszmiki

Quote from: Én on 2008-04-06, 19:17:18
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:
Miért ismerkedik bárki a zinteneten? ::)

Ramiz

Quote from: minuszmiki on 2008-04-06, 23:02:27
Quote from: Én on 2008-04-06, 19:17:18
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:
Miért ismerkedik bárki a zinteneten? ::)
Hol máshol találkozhatnál igazi 12 éves lánykákkal? szoszi96 - az ilyen és ehhez hasonló nickek nem hazudnak. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Én

Quote from: minuszmiki on 2008-04-06, 23:02:27
Quote from: Én on 2008-04-06, 19:17:18
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:
Miért ismerkedik bárki a zinteneten? ::)
Az unalom csodákra képes. (Mellesleg a csaj jól néz ki, közelre jár suliba, tetszem neki, érdekes is, szal ez most pont jó lett volna)
Quote from: .Attila on 2008-04-06, 23:00:04
Az sem rossz, amikor végre randizol egy nagyon jó kinézetű lánnyal, de kiderül, hogy marhára nem klappol ezen kívül semmi. Nincs közös téma, a legtöbb dologban eltér a véleményetek...
És ez sem a nagyon régmúltban esett meg velem. Shit rly sux.

.Attila

Quote from: minuszmiki on 2008-04-06, 23:02:27
Quote from: Én on 2008-04-06, 19:17:18
Más: miér ismerkedik egy csaj az interneten, miért mennek jól vele a dolgok, és miért csak a végén derül ki, hogy már szerelmes valakibe???  :Eztneked:
Miért ismerkedik bárki a zinteneten? ::)

Mert ott is lehet.