Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: sirtomi on 2008-05-07, 12:43:47
Meg valahogy nem bírnám elviselni, hogy más dugja a nőmet ráadásul jobban csinálja :D
Erre csak azt tudom mondani, hogy aki nem tudja rendesen megdugni a nőjét az megérdemli hogy megcsalják... ::) Ha a csaj csinálja rosszul (persze megbeszélés után) akkor meg mehet a levesbe, van/lesz másik.

Rounin

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 13:06:05
Erre csak azt tudom mondani, hogy aki nem tudja rendesen megdugni a nőjét az megérdemli hogy megcsalják... ::)

Ő meg utána egy szívlapátot az arcába ::).
Szakítsanak osztmehet a következő pár keresése.

Fazék

lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, szóval ezt úgy gondolja az érintett fél, hogy minderről persze közben nem tud a párja, vagyis mindent a legnagyobb rendben lévőnek érez(het).
és így megmarad a "tökéletes" kapcsolatuk.
kíváncsi lennék, hogy ha ez fordítva történne, hogyan éreznének. ezt elfelejtettem megkérdezni tőlük.

és ami a legjobban szúrja az oldalamat, hogy egyikőjük ex-barátnőm... ugyan még jó régről, szóval lehet hogy csak pár baráttal később alakult ki benne ezen filozófia, de mi van ha nem?

Zen

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:10:14
lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, szóval ezt úgy gondolja az érintett fél, hogy minderről persze közben nem tud a párja, vagyis mindent a legnagyobb rendben lévőnek érez(het).
és így megmarad a "tökéletes" kapcsolatuk.
kíváncsi lennék, hogy ha ez fordítva történne, hogyan éreznének. ezt elfelejtettem megkérdezni tőlük.
Boldogak lennének, hisz' nem tudnak róla. :D

De jók a reakcióitok. Ha a pár tökéletes kapcsolatban van, minden csodás és gyönyörű, csak a szex nem, akkor szerintetek pofátlanság megcsalni, de szakítani, és tönkretenni a kapcsolatot csak ezért nem az? :D
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Fazék

Quote from: Zen on 2008-05-07, 15:11:18De jók a reakcióitok. Ha a pár tökéletes kapcsolatban van, minden csodás és gyönyörű, csak a szex nem, akkor szerintetek pofátlanság megcsalni, de szakítani, és tönkretenni a kapcsolatot csak ezért nem az? :D
nem házasságban történő félrelépésről beszélek, hanem 16-30 éves még a párkeresési szakaszban történő kapcsolatban élésről.
én szimplán a félrelépést próbálom megrágcsálni, mint témát, és annak különféle morális igazolását lelki megnyugvás végett.
amikor egy életre, családalapításra keresel magadnak társat, akkor szted az jó jel, ha szexuális téren FAIL a kapcsolat? számomra ez azt jelentené, hogy nem illünk össze. de persze azért vetettem föl a témát, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:10:14
és ami a legjobban szúrja az oldalamat, hogy egyikőjük ex-barátnőm... ugyan még jó régről, szóval lehet hogy csak pár baráttal később alakult ki benne ezen filozófia, de mi van ha nem?

Ha gonosz akarnék lenni, azt kérdezném:
[spoiler]Szerinted miért az EX-barátnőd?
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 12:09:45szex téren azért vannak hiányosságok
:__devil:[/spoiler]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2008-05-07, 15:21:40
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:10:14
és ami a legjobban szúrja az oldalamat, hogy egyikőjük ex-barátnőm... ugyan még jó régről, szóval lehet hogy csak pár baráttal később alakult ki benne ezen filozófia, de mi van ha nem?

Ha gonosz akarnék lenni, azt kérdezném:
[spoiler]Szerinted miért az EX-barátnőd?
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 12:09:45szex téren azért vannak hiányosságok
:__devil:[/spoiler]
már vártam :haha:
nem emiatt szakítottunk. :p
[spoiler]hanem mert tapló voltam vele, elhanyagoltam, az együttléteken túl nem igazán volt közös programunk 1 évnyi kapcsolat után...[/spoiler]
és ahogy szex nélkül sztem nem igazán élhet egy kapcsolat, úgy a szex egymagában sem képes fönntartani.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:10:14
lehet hogy félreérthetően fogalmaztam, szóval ezt úgy gondolja az érintett fél, hogy minderről persze közben nem tud a párja, vagyis mindent a legnagyobb rendben lévőnek érez(het).
és így megmarad a "tökéletes" kapcsolatuk.
kíváncsi lennék, hogy ha ez fordítva történne, hogyan éreznének. ezt elfelejtettem megkérdezni tőlük.
Ahogy az előbb is írtam, ha nem jó a szex akkor a kapcsolat sem tökéletes. Vagy beszélje meg a párjával hogy mi hiányzik neki és oldják meg, vagy ha nem megy akkor pápá.

Zen

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
nem házasságban történő félrelépésről beszélek,
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
amikor egy életre, családalapításra keresel magadnak társat, akkor szted az jó jel, ha szexuális téren FAIL a kapcsolat?
Ez a 2 így ellentmondás.
Teherbeesés meg nem attól függ h hány orgazmusa volt a nőnek. :D

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
Én szimplán a félrelépést próbálom megrágcsálni, mint témát, és annak különféle morális igazolását lelki megnyugvás végett.számomra ez azt jelentené, hogy nem illünk össze. de persze azért vetettem föl a témát, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.
Ha csak szexel miatt akar vki nőt, ne barátnőt keressen, hanem sexfriendet. Ha az egyik csak a szex rosszsága miatt szakítana, akkor ne panaszkodjon ha a másik meg megcsalja. Elvégre neki is csak a szex kellett. (Tom, nem csak ebből áll, de ha a szex neked annyira kell h a rosszsága miatt szakítasz..
Amúg meg te is taníthatod a partnert, nem kell azt várni h magától legyen profi. :P)

Sirtomi: Csak mert nem jó a szex mért nem jó a kapcsolat? Mer az egész kapcsolatban mind2nek a szex a lényeg?
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

sirtomi

Quote from: Zen on 2008-05-07, 15:32:10
Sirtomi: Csak mert nem jó a szex mért nem jó a kapcsolat? Mer az egsz kapcsolatban mind2nek a szex a lényeg?
Persze hogy nem csak a szex számít, de egy igen fontos része egy párkapcsolatnak. Mondhatom azt is hogy hiába jó a szex ha nem tudunk beszélgetni, ugyanúgy baj van a kapcsolattal szerintem :)

Fazék

Quote from: Zen on 2008-05-07, 15:32:10
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
nem házasságban történő félrelépésről beszélek,
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
amikor egy életre, családalapításra keresel magadnak társat, akkor szted az jó jel, ha szexuális téren FAIL a kapcsolat?
Ez a 2 így ellentmondás.
már miért lenne az? persze vszleg sokak számára már ez is fölháborító, de én így vélem:
mikor már hosszú évek óta vagy házas, családalapítás is megvolt, akkor sztem házasságban történő félrelépés akár közös megegyezéssel is történhet, ha amúgy minden egyéb konfliktus elsimítható a kapcsolatban. én spec a szerelmet egy kémiai szemétségnek hiszem csupán és könnyen el tudom képzelni, hogy hosszabb idő után teljesen eltűnhet. de ekkorra már lehet hogy családod van, gyermekeid. de a gyerekeknek szüksége van egy családra sztem. házasságban sem tartom elfogadhatónak a félrelépést, de már megmagyarázhatóbbnak érzem. egy válás sokkal rosszabb hatással lehet a gyerekekre, mint egy-egy kilengés.

amikor még csak társat keresel, akkor viszont miért házasodnál össze olyan valakivel, akivel még csak az esélye sincs meg, hogy életed végéig kitarts mellette? miért akarnál így családot alapítani, mikor már eleve gyenge alapokon áll a kapcsolat?

szóval sztem nincs ellentmondás a két beidézett mondatomnál.
Quote from: Zen on 2008-05-07, 15:32:10
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:21:16
Én szimplán a félrelépést próbálom megrágcsálni, mint témát, és annak különféle morális igazolását lelki megnyugvás végett.számomra ez azt jelentené, hogy nem illünk össze. de persze azért vetettem föl a témát, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is.
Ha csak szexel miatt akar vki nőt, ne barátnőt keressen, hanem sexfriendet. Ha az egyik csak a szex rosszsága miatt szakítana, akkor ne panaszkodjon ha a másik meg megcsalja. Elvégre neki is csak a szex kellett. (Tom, nem csak ebből áll, de ha a szex neked annyira kell h a rosszsága miatt szakítasz..
Amúg meg te is taníthatod a partnert, nem kell azt várni h magától legyen profi. :P)

Sirtomi: Csak mert nem jó a szex mért nem jó a kapcsolat? Mer az egsz kapcsolatban mind2nek a szex a lényeg?

bocsi Zen, de te valamit nagyon félreértesz... ??? itt már sztem totál nem arról beszélsz, amiről én :)
idézném előző hozzászólásom végét:
Quoteés ahogy szex nélkül sztem nem igazán élhet egy kapcsolat, úgy a szex egymagában sem képes fönntartani.

Zen

Bocsi, a 2.at nem tőled kellett volna quoe-tolnom. ^^"
Sirtomi meg Zsiga szövege miatt írtam.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Selmo

Visszatérve Fazék felvetésére, én azt a nőt, aki félrelépne, ahelyett, hogy "megbántana" a problémájával, úgy összeverném, hogy egy életre megjegyezze azonnal dobnám és nem állnék vele szóba.

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Azért kíváncsi lennék, hogyan működhet úgy egy kapcsolat, ahol az egyik fél folyton külső forrástól szerez be szexjavító dózisokat. Minden szép és jó, de mikor a társa "rámászik" az őt nem elégíti ki? Akkor mit csinál? Színészkedik, hogy ne bántsa meg, aztán másnap elmegy egy kellő szaktudással vagy berendezéssel rendelkező ismerőséhez egy kis érzelem-mentes kufircolásra? Ez kb mindenkivel kicseszés kivéve a szerencsés harmadikat.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

sirtomi

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-07, 16:05:24
Azért kíváncsi lennék, hogyan működhet úgy egy kapcsolat, ahol az egyik fél folyton külső forrástól szerez be szexjavító dózisokat. Minden szép és jó, de mikor a társa "rámászik" az őt nem elégíti ki? Akkor mit csinál? Színészkedik, hogy ne bántsa meg, aztán másnap elmegy egy kellő szaktudással vagy berendezéssel rendelkező ismerőséhez egy kis érzelem-mentes kufircolásra? Ez kb mindenkivel kicseszés kivéve a szerencsés harmadikat.
Pontosan :)

Zsiga

A beteges konfliktuskerülés alapvető női ösztön, szinte minden nőben megvan. Teljesen normális hogy ha valami nem jó azt inkább szépen csendben a barátja háta mögött megoldja magának mint hogy a szemébe mondja. Hiába van pl. 5 centis farka valakinek, soha a büdös életben szemtől szembe nő szájából nem fog rá soha egy rossz szót hallani.
A szakítás meg a másik alapvető női ösztön miatt nem nagyon szokott előkerülni mint alternatíva. A nő ugyanis olyan mint a majom, addig nem engedi el az ágat amíg nem fogta meg a következőt... :D

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-05-07, 16:05:24Akkor mit csinál? Színészkedik, hogy ne bántsa meg,
hajszálpontosan! :) ez van. lazán megjátsszák az egészet. ugyan Zsiga egy kicsit nyersen fogalmazott, de van benne igazság bőven.
(nem kell visszavágni kedves női fórumozók, aki olvassa természetesen az mind kivétel, és természetesen a férfiak is szemétládák, szóval nincs miért különösebben szégyenkezni  :angyali:)

Rounin

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 17:23:26
és természetesen a férfiak is szemétládák

Köszi, már komolyan kezdtem megijedni, hogy nő vagyok :muhahah:

Zen

Quote from: Rounin on 2008-05-07, 23:29:33
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 17:23:26
és természetesen a férfiak is szemétládák

Köszi, már komolyan kezdtem megijedni, hogy nő vagyok :muhahah:
Ha már itt tartunk, az ava-dról mindig az a szó jut eszembe h 'Pamela'.
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Én

Nekem az, hogy "Egy fartúró sztárfodrász fogságba ejtett egy oroszlánt, és lelkifurdalás nélkül kísérletezett rajta".

Rounin

Quote from: Zen on 2008-05-07, 23:37:25
Ha már itt tartunk, az ava-dról mindig az a szó jut eszembe h 'Pamela'.

Na. Ezt fejezd abba. (legyen másik név, mert így váltani ingerülök :angyali:)

teraflare

Quote from: Zsiga on 2008-05-07, 16:25:05
Hiába van pl. 5 centis farka valakinek, soha a büdös életben szemtől szembe nő szájából nem fog rá soha egy rossz szót hallani.
A röhögéstől nem jut szóhoz?  :D

Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:39:11
házasságban sem tartom elfogadhatónak a félrelépést, de már megmagyarázhatóbbnak érzem. egy válás sokkal rosszabb hatással lehet a gyerekekre, mint egy-egy kilengés.
Namármost a gyerknek általában a szülei a követendő példák (még ha nem is akarja de eltanulja tőlük a viselkedéseiket). Ha a gyerek azt látja hogy a szüleinél a "boldog kapcsolat" azt jelenti hogy közben félrekefélnek, akkor ne csodáld hogy az exed is azon az állásponton van, hogy így normális a kapcsolat.

Fazék

Quote from: teraflare on 2008-05-08, 09:38:25
Quote from: Fazék on 2008-05-07, 15:39:11
házasságban sem tartom elfogadhatónak a félrelépést, de már megmagyarázhatóbbnak érzem. egy válás sokkal rosszabb hatással lehet a gyerekekre, mint egy-egy kilengés.
Namármost a gyerknek általában a szülei a követendő példák (még ha nem is akarja de eltanulja tőlük a viselkedéseiket). Ha a gyerek azt látja hogy a szüleinél a "boldog kapcsolat" azt jelenti hogy közben félrekefélnek, akkor ne csodáld hogy az exed is azon az állásponton van, hogy így normális a kapcsolat.
persze, tisztában vagyok vele, hogy ez a vélemény is jelentősen sántít, de már egyszerűen nem tudok mit kezdeni ezzel a félrelépés témakörrel, az ideális örökké tartó kapcsolatban nem hiszek, de a válást sem tartom jó megoldásnak, túl könnyen ugranak bele az emberek és jelenleg ilyen félúton megállapodtam a véleményemmel, ami vszleg még változni fog, de jelenleg ez van.

teraflare

Ha félrekefél ott kell hagyni a picsába és éljen boldogan a stricijével. Onnantól legyen az ő baja. Nem kell törődni,hogy ezután mi lesz vele. Ő ment ebbe bele. Éljen benne.

Fazék

látom sokan hisznek itt az örök hűség és szeretet lehetőségében :) nektek legyen igazatok. sztem rózsaszín baromság :)

teraflare

Quote from: Fazék on 2008-05-08, 10:03:58
sztem rózsaszín baromság :)
Ezt én is így gondolom. De te nem egy félrelépésről beszéltél hanem sorozatosról. Ha csak a társaság miatt kellesz neki akkor inkább tartson kutyát.

Quote from: Fazék on 2008-05-08, 10:03:58látom sokan hisznek itt az örök hűség és szeretet lehetőségében
Én szeretnék abban hinni hogy a szüleim nem csalták meg egymást és mostmár szó szerint "amíg a halál el nem választ".

Selmo

Quote from: Fazék on 2008-05-08, 10:03:58
látom sokan hisznek itt az örök hűség és szeretet lehetőségében :) nektek legyen igazatok. sztem rózsaszín baromság :)
Nem pontosan. Abban hiszek, hogy ha két ember szereti egymást, akkor kell annyira nyitottnak lenniük, hogy megbeszélik a gondjaikat és megpróbálnak kompromisszumot kötni. Aztán ha nem sikerül, akkor menni kell tovább, mert nyílván nem jó, ha valakinek állandóan hiánya van. Egy jól kommunikáló kapcsolatban pedig szvsz alap a hűség és a szeretet is, mert ha már valami nem stimmel, megbeszélik és továbblépnek ha nem tudják megoldani. Persze a kommunikációs problémáknak sok oka van, amit csak elég kevesen tudnak áthidalni, mert általában nem veszik a hajlandóságot arra, hogy megértsék a másik nem mentalitását, gondolkozásmódját és kommunikációs eltéréseit.
Véleményem szerint meg a "nem jó a férjem az ágyban ezért a szomszéddal is kefélek" mentalitás, meg semmiben sem különbözik a "meguntam a barátom, keresek másikat"-tól. Bár ez utóbbi legalább tudatja a másik féllel, hogy valami nem volt rendben, míg az első a tipikus női "nem bántom meg" baromság. :gyagya:
Azt meg szintén baromságnak tartom, hogy a gyerek miatt együtt kell maradni. Miért kéne? Mert a gyereknek biztonság kell? Azt megadhatja a pótapa/anya is. Sőt sokkal nyugodtabb lehet a légkör, ha a két szülő is boldog kapcsolatban él, minthogy együtt laknak, de mással élnek. Az más kérdés, hogy sokan ha jön a gyerek, akkor a szülők/nevelés nyomására rögtön házasságba ugranak, aztán pár év múlva meg nem tudnak szabadulni, mert 10 éves kölcsön van a házon. Ha a párok legalább 1 évet élnének egymással, kiderülne, hogy elviselik-e egymást hosszú távon, de ugye nem ez van, aminek több oka is.

A tökéletesség unalmas.

sirtomi

Quote from: Selmo on 2008-05-08, 16:03:26
Ha a párok legalább 1 évet élnének egymással, kiderülne, hogy elviselik-e egymást hosszú távon, de ugye nem ez van, aminek több oka is.
Erről jut eszembe. Egyik barátom szeptemberben nősül, de egy nyaralásnál több időt még nem töltött együtt menyasszonyával folyamatosan. Csaj szülei nem engedték az összeköltözést házasság előtt, mert hogy néz az ki hogy együtt él valakivel a lányuk és nem ment férjhez, mit gondolnak az emberek. Nem tudom megérteni az ilyet.

.Attila

Quote from: Fazék on 2008-05-08, 10:03:58
látom sokan hisznek itt az örök hűség és szeretet lehetőségében :)

Hittem. Aztán leszoktattak róla.
Sok dolgot, ami miatt a nők rinyálnak, éppen saját maguknak köszönhetnek.
Bár igaz, ami igaz, nem könnyű nekik (sem). Aki őszinte és nem álszenteskedik, könnyen meglehet, hogy mégsem lesz olyan népszerű, hiába olyan nagy erény az őszinteség állítólag.
Ennek eredménye, hogy jó sok álszent van.
És persze a mi oldalunk sem jobb, csak más :)

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-05-08, 16:58:43
Sok dolgot, ami miatt a nők rinyálnak, éppen saját maguknak köszönhetnek.
Ezért is gondolom én is hogy le kell szarni a rinyálásukat.

Quote from: .Attila on 2008-05-08, 16:58:43
Bár igaz, ami igaz, nem könnyű nekik (sem). Aki őszinte és nem álszenteskedik, könnyen meglehet, hogy mégsem lesz olyan népszerű, hiába olyan nagy erény az őszinteség állítólag.
Inkább az nem tetszik nekik ha az őszinteségért cserébe őszinteséget kapnak.   :haha: