Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Quote from: Rounin on 2008-08-12, 15:34:12
Szép summa lesz segélyből. o.o
Ha mind elmondják, hogy ellentétes nem agyát kapták, az állatkertbe is "jelképes" (értsük fogyatékkal élő) jegyet kapnak. :D

Rounin


Makos

Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-12, 15:37:36
Quote from: Makos on 2008-08-12, 11:47:31
Quote from: Dreamcleaver on 2008-08-11, 21:22:40
Akkor nekem olyan nő kell, akinek férfi agya van. Lehetne a haverom és még dughatnám is! w00t!  :haha:

Amúgy annó valahol olvastam, hoygyaz ÁTLAGOS férfi és női agy tényleg különbözik. Más-más féltek dominál és ezáltal másban jó az adott személy. Pl a nők nagy része jobban tud koncentrálni több párhuzamos feladat elvégzésére, mint a férfiak. Erre valami kísérletet is láttam, de ugye 10 férfi +10 nő reggeli készülődése nem nagy statisztikai bizonyíték. De pl az ápólok nagy része tényleg nő, és gondolom (Japánt leszámítva) nem csak a szexi uniformis miatt.  :D

Ez a kísérlet amúgy hülyeség, mert a férfiak is tudnak koncentrálni több párhuzamos feladat elvégzésére :P

Nagy betűvek írtam, de a te kedvedért ki is vastagítom. Minden ilyen teszt álltalánosít, ergo vannak kivételek. A lényeg, hogy elméletben van egy ilyen általános minta ami alapján a két nem megkülönböztethető, és ezt próbálják meg kísérletekkel bizonyítani.

Valahogy az átlagos felett elsiklottam na :P :angyali:

pet

komoly kérdés, megéri e szeretni? egy ideig jó ha a másik fél is viszonozza, de utána ugyanezt az erős érzést megkapod csak szenvedésben... most is bizonytalan vagyok valakivel kapcsolatban

Rounin

Nem.
[spoiler=facepalm]Srsly, milyen kérdés ez már... [/spoiler]

Xzone

Haha, tulajdonképp a legalapvetőbb kérdést tetted fel a témával kapcsolatban.

Én úgy gondolom, hogy az emberi tényező a legkiszámíthatatlanabb faktor szinte mindenben. Ily módon egy párkapcsolat -amiben semmi más nincs, mint két ember-, az egyik legkockázatosabb dolog, amit el tudok képzelni.

Általában azt mondják, hogy egy kapcsolat negatív élményeit nagyban fölülmúlják a pozitívak. Nekem ezt nem sikerült elhinnem, de persze mindenki máshogy látja.

Bottom line: ha úgy gondolod, hogy vállalod a kockázatot, akkor elképzelhető, hogy olyan boldogságot találsz, ami valóban megéri. Ellenben ha nem kockáztatsz, akkor kimarad a dolog mindenestől az életedből; ha ügyesen csinálod, minimalizálhatod a stesszt és valószínűsíthetően olyan furcsa, elvont, kissé elbaszott ember leszel, mint Andy Stitzer ...vagy én.

LittleElf

Igen

Körüljártuk a témát  :D

...persze egyénfüggő is ez a kérdés. Elég jól viselem az ezzel járó szenvedést. Félreértés ne essék, megvisel, de megtanultam, hmm, értékelni ezt a lelkiállapotot, hangozzon bármilyen furcsán.

pet

Quote from: Xzone on 2008-08-29, 00:04:57

Általában azt mondják, hogy egy kapcsolat negatív élményeit nagyban fölülmúlják a pozitívak. Nekem ezt nem sikerült elhinnem, de persze mindenki máshogy látja.

elhiheted :) az egész életem olyan szinten elromlott, nos ha akarjátok leírom spoilerben

Selmo

Quote from: Xzone on 2008-08-29, 00:04:57
Én úgy gondolom, hogy az emberi tényező a legkiszámíthatatlanabb faktor szinte mindenben. Ily módon egy párkapcsolat -amiben semmi más nincs, mint két ember-, az egyik legkockázatosabb dolog, amit el tudok képzelni.
Meg a szüleik, testvéreik, barátaik... ::)

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2008-08-29, 00:29:28Meg a szüleik, testvéreik, barátaik... ::)
egy bizonyos kor fölött, vmilyen szintű önállóság elérésével ezen tényezők jórészt már kiküszöbölhetőek sztem.

legalábbis ezer hollywoodi filmet láttam már ahol működött.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

pet

Quote from: Fazék on 2008-08-29, 00:31:11
Quote from: Selmo on 2008-08-29, 00:29:28Meg a szüleik, testvéreik, barátaik... ::)
egy bizonyos kor fölött, vmilyen szintű önállóság elérésével ezen tényezők jórészt már kiküszöbölhetőek sztem.

legalábbis ezer hollywoodi filmet láttam már ahol működött.
a tapasztalat?:)

.Attila

Quote from: Selmo on 2008-08-29, 00:40:36
Majd rájössz. :)

Gyanítom, hogy a hollywoodi megjegyzés "némi" iróniával töltött.

Xzone

A romantika remek dolog papíron, elméletben. A Kimi ga Nozomu Eien, vagy az ef - A Tale of Memories például kedvenc animéim. A valóságban próbálokzni ezekkel nekem olyan lenne, mint életem legszebb álma közben szánt szándákkal belenyúlni a bilibe. (Csak hogy az analógiánál maradjunk, volt is már benne párszor a kezem. Not gonna happen again.)

pet

Quote from: Xzone on 2008-08-29, 00:53:19
A romantika remek dolog papíron, elméletben. A Kimi ga Nozomu Eien, vagy az ef - A Tale of Memories például kedvenc animéim. A valóságban próbálokzni ezekkel nekem olyan lenne, mint életem legszebb álma közben szánt szándákkal belenyúlni a bilibe.
látod bizonyíték :D minden a lányok hibája :D

Xzone

Lol... csak ne menjünk el megint teljesen "No'maam" irányba.

pet: jöhet a spoiler :)

Rounin


pet

Quote from: Xzone on 2008-08-29, 01:27:42
Lol... csak ne menjünk el megint teljesen "No'maam" irányba.

pet: jöhet a spoiler :)

csak vicceltem :D [spoiler]nos azt írom le mi volt utána, nem azt hogy mivolt amikor vége lett: előszöris ebben az évben, 10 edikes voltam, és 2008 ban sokminden lestresszelt beleértve a mamám halálát :S és rá egy hónapra anyám agyvérzését és erre egy hétre lett mindennek vége azzal a lánnyal, bár gyakorlatilag nem jártunk de mégis teljesen belezúgtam, ami egy ideig viszonzottnak is tűnt.
utána: félévig egész jó tanuló voltam, talán a 3. az osztályban, matekból 3 ast kaptam, de elég kemény suli, és csak azért írom mert büszke vagyok rá mert az a matek tanár kegyetlen :D és talán én voltam a kedvence.. jött a második félév, ami ugye jelenti a 2008 ban bekövetkezett tragédiák láncreakcióját, persze itt mondhatjátok azt hogy nem feltétlenül a lány miatt ami igaz is de ő nagy lapáttal tett rá :D iszonyatosan szarul tanultam, évvégén majdnem 3 ból buktam, második félévi matek jegyek kb így néztek ki: 1,1,1,1,1,1,1,1,3,3/// rászoktam a dohányzásra, azelőtt is néha, ilyen hetente 1 szállal... le is akartam végleg szokni, de azután fél dobozzal naponta, igazgatóit kaptam, osztályfőnökit, 2x voltam közel ahoz hogy megöljem magam (borotva penge a kézben, ágyon ülve bőgés, felalá mászkálás), az öngyilkos jelöltek majdnem minden tünete illett rám, egyszer a füvet is kipróbáltam... de többé soha. de erre csak utána jöttem rá, olvasgatás közben a neten, anyám ezekután alkoholista lett -.- ami miatt már nem tisztelem, de kezdi ő is abbahagyni, én meg kezdek leszokni megint a dohányzásról... belegondolva milyene egy legallja ember voltam. ezért nyugodtan lehet oltani :D de megint van akit kedvelek, viszont nála nem hinném hogy ennyire kiütném magam de azért félek a szerelemtől... mintha ezaz egész ismétlődne, és elég félelmetes. kb ennyi[/spoiler]

edit: nem, nem az ellenkező nemet nem értem, magát az embert hogy hogy lehet olyan kegyetlen hogy a legnagyobb bajban képes mást így cserbenhagyni.

gondolom értitek miért tettem fel a kérdést és igazatok van. kockáztatni kell néha, de nem kell túlzásba vinni.

Zsiga

Quote from: pet on 2008-08-29, 02:02:39
edit: nem, nem az ellenkező nemet nem értem, magát az embert hogy hogy lehet olyan kegyetlen hogy a legnagyobb bajban képes mást így cserbenhagyni.
Ezt komolyan álmodtad, királylány? Egy kezdődő kapcsolatban akármi miatt is depressziós leszel, tök nyilvánvaló hogy lendületből mész a levesbe. Fordított helyzetben én legalábbis ugyanezt csinálnám, kell a fenének egy problémás csaj, van ezer normális. Lehet hogy ez most gecin hangzik, de amíg nem vagyok totál szerelmes (=amíg még normálisan működik az agyam...) addig ívben leszarom hogy mi a gondja az illető hölgynek, senki kedvéért nem fogom ugyanis tönkrevágni a saját életem vagy akár csak a rövidtávú jó hangulatom... Akinek ilyen irányú perverziói vannak az menjen el szépen valami afrikai leprakórházba önkéntesnek aztán osztozzon csak kedvére mások szenvedéseiben.

Member

Én kedvelek valakit, akinek állandóan baja van mindennel, de ez nála alaphangulat, nem pedig panaszkodás. :)

A depisekkel az a komoly baj, hogy addig nem is veszi észre, hogy esetleg változtatnia kéne, amíg nem lángol a ház. Ilyenkor én magára hagynám egy darabig, depiből nem tud kijönni az ember a saját akaratán kívül, kettőnk kapcsolatát meg nem akarnám ilyennel rohasztani.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2008-08-29, 03:22:22
Quote from: pet on 2008-08-29, 02:02:39
edit: nem, nem az ellenkező nemet nem értem, magát az embert hogy hogy lehet olyan kegyetlen hogy a legnagyobb bajban képes mást így cserbenhagyni.
Ezt komolyan álmodtad, királylány? Egy kezdődő kapcsolatban akármi miatt is depressziós leszel, tök nyilvánvaló hogy lendületből mész a levesbe. Fordított helyzetben én legalábbis ugyanezt csinálnám, kell a fenének egy problémás csaj, van ezer normális. Lehet hogy ez most gecin hangzik, de amíg nem vagyok totál szerelmes (=amíg még normálisan működik az agyam...) addig ívben leszarom hogy mi a gondja az illető hölgynek, senki kedvéért nem fogom ugyanis tönkrevágni a saját életem vagy akár csak a rövidtávú jó hangulatom... Akinek ilyen irányú perverziói vannak az menjen el szépen valami afrikai leprakórházba önkéntesnek aztán osztozzon csak kedvére mások szenvedéseiben.
Teljesen egyetértek Zsigával. Hasonló dolgok jutottak eszembe erről a mondatról és nemhiszem hogy azért mert érzéketlen lennék.

teraflare

Quote from: pet on 2008-08-29, 00:58:07
látod bizonyíték :D minden a lányok hibája :D
Szerencséd hogy ott a smiley  :ejnye: különben telefloodoltam volna a topicot a félmeztelen képeimmel.  :D (és tippelhettek hogy hogy vagyok félig meztelen  :__devil:)

Quote from: pet on 2008-08-29, 02:02:39
ezért nyugodtan lehet oltani :D
Mondjuk az én szavam a fórumon nem sokat ér (kivéve a kondis topicot) de számomra érthető és hozzám mérten normális a viselkedésed. (Ettől függetlenül másoknak érzelmileg csak gyerek leszel) Bár a borotvapengés rész nálam nem volt, mindig az járt a fejemben ha ezt megteszem akkor anyunak csak mégegy valakit temetnie kellene.

Amit zsiga állított: Nem teljesen értek vele egyet. Ha már az elején nem érdekelnek a gondjai akkor később miért érdekelne? Mert addigra már x-szer megfektetted? Tudom én vagyok a hülye, de engem szokott bántani a másik gondja és segíteni szeretnék olyankor.  (Bár ahogy zsiga is mondta: "amíg még normálisan működik az agyam..." ezalapján én defaultban kiestem  :haha:)

sirtomi

Elején is érdekelnek a gondjai, persze, de nem annyira. Nekem nem száll le azonnal a lila köd és nem leszek szerelmes könnyen, nekem idő kell. Így az elején egyértelműen nem érdekel annyira mint később :)

teraflare


.Attila

Quote from: Zsiga on 2008-08-29, 03:22:22
van ezer normális.

Hmm...
Természetesen a fórumos hölgyek benne vannak az ezerben/százban :)

Quote from: teraflare on 2008-08-29, 10:50:08
különben telefloodoltam volna a topicot a félmeztelen képeimmel.  :D

I recommend banning him for the sake of prevention.


pet: az a baj, hogy tényleg depressziós tüneteket mutattál, depressziósokat pedig nem lehet kimenteni, csak saját magukat tudják kimenteni. Tovább ront a dolgon, hogy a depressziósok a gyógyulás helyett "szeretik" magukkal rántani a segítőket.
Tanulj belőle és lépj tovább. A csalódásokra meg készülj fel, lesz még, de túl lehet élni.

teraflare

Quote from: .Attila on 2008-08-29, 11:14:30
depressziósokat pedig nem lehet kimenteni, csak saját magukat tudják kimenteni. Tovább ront a dolgon, hogy a depressziósok a gyógyulás helyett "szeretik" magukkal rántani a segítőket.
Ez igaz, de az ember néha észre sem veszi hogy depresszióba süllyedt (én sem vettem észre ^^") ezért nem is fog kimászni belőle, mert jó az neki. Ilyenkor nem árt felhívni rá a figyelmét sima békénhagyás helyett ,amiről olyan állapotban símán azt gondolhatja hogy elfordultak tőle és tovább süllyed. És itt jön a képbe a kockáztatsz-e hogy magával rántson.

Member

A depisek általában viszonylag jól körülbástyázzák magukat és eszük ágában nincs kijönni onnan, vhogy olyan biztonságot keltő magányos érzés, ami azt sugallja, hogy "jobb nem emberek közt lenni". (Végülis nálam) Ismerek olyat, aki tényleg már játszott a végén azzal, hogy a csajt megpróbálta lerántani, hátha változtat a döntésén, de külső szemlélőként előg undorítónak találtam. Meg mondjuk engem zavar, ha sz*rul vagyok, és bejön vki sajnálni. Akkor egyedül kell lennem. Főleg az ne jöjjön be, aki miatt depis lettem.

teraflare

Quote from: Member on 2008-08-29, 11:33:08
Ismerek olyat, aki tényleg már játszott a végén azzal, hogy a csajt megpróbálta lerántani, hátha változtat a döntésén, de külső szemlélőként előg undorítónak találtam.
Ezt mondta hogy ezt akarta, vagy te mint külső szemlélő gondoltad így? Ha bánt valami és azt elmondod még nem biztos hogy magaddal akarod rántani hogy szánalomból/sajnálatból/stb veled legyen, csak szeretnéd kimondani hogy megkönnyebbülj. Csakhát velünkszületett képességünk hogy mindezt önvédően mondjuk el. (legnehezebb beismerni a valódi okot)

.Attila


teraflare

És hogy találtál rá?  :D Aki keres az talál, kis nőgyűlölő  :hehe: (no Offense, seriously  :angyali:)