Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Makos

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 14:21:53
muszáj

És hiddel nemcsak neked ilyen komplikált a szerelmi életed.
~1.5 éve van egy barátnőm. Mióta elkezdődött a vizsgaidőszak alig látom és úgy 2-3hetente 1szer ha látom...de ez van.
Ja és a szakítás nekem se ment soha ;)

Rounin


NLZ

A vizsgaidőszak nem olyan hosszú. :P
Cloud, pedig kénytelen leszel megmondani neki egyszer, hogy ezt te nem bírod. Ha sokáig halogatod, akkor érezni fogja, hogy gáz van, aztán csak szarabb lesz. Vagy valami olyat csinálsz, ami miatt szakítani akar veled. :D  Csak bátorság kell, hogy leülj vele és megbeszéld ezt vele, mert megfelelő alkalom nincs. Ha nem személyesen csinálod, az kolosszáris nagy tahóság, de egyszerűbb. :)
[reserved]

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Member

Inkább mond meg neki egyenesen, hogy miért van vége, mielőtt "mintha nem lennék fontos neked" dolog kerekedne az egészből.

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

NLZ

Voltam már egy egy éves távkapcsolatban, tudom milyen. Ha tényleg úgy érzed, hogy ebből ennyi elég volt, akkor sok jóra már nem lehet számítani. Biztos van még más gond is a távolságon kívül, de ez már nagyon nem változtat a helyzeten.

Meg ha elhatároztad magad, hogy most megteszed, akkor legyél inkább köszívű. Ha megsajnálod, és nem szakítasz vele, akkor neked is szar lesz és neki is, mert szenvedhettek tovább még egy-két hónapot, mire újra előjön ez a téma.
[reserved]

Member

Quote from: Ramiz on 2009-01-19, 16:03:26
Én emiatt nem hagynám ott.
Milyen gyakorisággal utazol/tok (2k/10)+ km-ert? :)

EDIT: Igazad van, teknősbéka.

Draconire


NLZ

Vegyük pl Hajdúszoboszlót, az 201km-re van pesttől, oda 3000 Ft a retúr diák, gyorsvonattal 2:45, vagy ICvel +500ért 2:15. Az úgy 6 óra, ha beleszámítjuk a pesti tömegközlekedést és a helyit is. Max úgy éri meg, ha ott tud aludni hétvégente, különben többet utazik, mint amennyit ott van. És valamikor még a tanulásra is kell idő, a vonaton nem mindig lehet.

X_Critic vajon mikor jön megmondani a frankót? :D
[reserved]

Nakedape

pénz az pech lehet, de pl jártam én középiskolába is úgy hogy 2,5 óra volt odavissza nap mint nap..

szóval h működn-e az belül derül ki nem pedig kívülről objektív kmétereket számolva imho.

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

De ha Cloud azt mondja, hogy úgy érzi, neki ez nem jó, akkor valószínüleg té nem jó neki tényleg. Ha éltetné annyira a szerelmi tűz, akkor nem is említette volna ezt. Most csak megerősítést vár tőlünk, hogy biztosan feladja-e.
[reserved]

Member

Tőlem várta volna el nő, hogy menjek le debrecenbe, de ott aludni nem tudok, mert helyet nem biztosíthatott. Tehát keljek reggel 6, Dvecse>> Kszmiklós >>Pest >> Debrecen, vele vagyok egy órát, vissza és talán este nyolcra hazaérek. Egyesek nincsenek maguknál.

1150 ft a 200 km-es jegy, asszem. És amikor ülsz a buszon, nem az jut eszedbe, hogy elmegy 2,5 óra az életedből, és 2-3 napi kajának vagy underclassnak egy lábbelije értékű cash.

Lehet szimplán a távolság zavaró. De lehet, hogy ismeri, mennyire nem működik és időrabló az órák hosszanti telefon és msn, gyakran átcsap féltékenységi gyanúba.

Nakedape

ezt mondtam, én is h csak ő érezheti, innentől meg nem akarnék se megerősíteni se cáfolni. tanácsok max abban adjon neki ha vaki okosnak érzi magát, h ha 110% ra meghozza  döntést és elakad akkor hogy :) de ilyen is volt, úgyhogy tippre feleslegesen írok, de ilyen az adatbevitel, bármi jobb.. de ez off, sorry
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

Quote from: Member on 2009-01-19, 18:34:04
1150 ft a 200 km-es jegy, asszem. És amikor ülsz a buszon, nem az jut eszedbe, hogy elmegy 2,5 óra az életedből, és 2-3 napi kajának vagy underclassnak egy lábbelije értékű cash.
Mondom, hogy 3000 forint a retúr diák 201 km-re, most néztem meg elvirán. :P 3050, vagy mennyi.
[reserved]

ildusz

Nekünk Manituval eddig jól működik a kapcsolatunk. Mi is hétvégén találkozunk és mi köztünk is van jó pár km-r.
Egy hétvégénk
Ha én megyek: akkor 1-kor általában elszabadulok a suliból és rohanok ki a vonathoz ami 2-kor indul Bp-re. Általában vasárnap haza :bruhuhu: Olyan 8-ra vagyok itthon.

Mikor ő jön: a melóból 4-kor jön el és a 18: 13-as vonattal jön el Mezőtúrra. Majd vasárnap haza. Olyan este 11-re ér haza.

Mikor Várpalotára megyünk: szokás szerint rohanás a 2-órási vonathoz. Szombat reggel 9-i vonattal Palotára. Onnan vasárnap dél felé vissza Pestre és majd a 6 órási vonattal haza.

És mi már több mint fél éve vagyunk együtt és még 1 és fél év van a suliból.
Este meg skype, sms, napközben telefonálás....stb
Furcsa modón mi megbízunk egymásban és nincs féltékenykedés ::)
Ne adjátok fel a hétvégi kapcsolatokat mert működhet is!!!!!
"A szexet Isten teremtette a házasságot a papok" Nekem csak szex kelllllllll

Member

Quote from: NLZ on 2009-01-19, 18:45:29
Mondom, hogy 3000 forint a retúr diák 201 km-re, most néztem meg elvirán. :P 3050, vagy mennyi.
1. Én nem retúrt mondtam.
2. Te vonat, én busz.

NLZ

Hopla, a busz szó elkerülte a figyelmemet. ^^"
Busz viszont szerintem mégdurvább, ha nincs közvetlen járat. A retúrra pedig azért mondtam, mert vissza is kell jönnie.
[reserved]

pet

Quote from: NLZ on 2009-01-19, 19:05:10
Hopla, a busz szó elkerülte a figyelmemet. ^^"
Busz viszont szerintem mégdurvább, ha nincs közvetlen járat. A retúrra pedig azért mondtam, mert vissza is kell jönnie.
annyira nem vészes, bár csak kecskemétre szoktam néha menni, de ha átszállással megyek szóval szfvár-bp-kecskemét (ami igazából jó nagy kerülő) kb 100-200 ft-al lesz drágább.

Selmo

Na most akkor szépen toldjátok meg ezeket az összegeket a diákkedvezménnyel, aztán meglátjátok mennyi is az annyi.

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: NLZ on 2009-01-19, 18:02:26
Vegyük pl Hajdúszoboszlót, az 201km-re van pesttől, oda 3000 Ft a retúr diák
Ha nincs diák, akkor a duplája.
[reserved]

Nakedape

Quote from: Selmo on 2009-01-19, 19:47:11
Na most akkor szépen toldjátok meg ezeket az összegeket a diákkedvezménnyel, aztán meglátjátok mennyi is az annyi.
ezek már a diák jegyek sztem:)

nos de akkor most tényleg nekiállunk forintra besúlyozni egy kapcsolat értékét ? :D nos és az segít ha lány ad étkezési utalványt?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

NLZ

:lul:
A szexuális kapcsolati mérleges is figyelembe kéne venni, szal ha a csaj többet tesz a fiú kedvére, az is bónusz. :D
Na, de viccet félretéve, ezeket a számokat csak azért mondjuk, hogy ha Cloud úgy érzi, hogy neki nem nyerő ez a távkapcsolat, akkor nem éri meg szórni rá a pénzt. :)
[reserved]

pet

engem még egy ideig nem veszélyeztet az hogy teljes árú jegyet fizessek :D ;)

Cloud

Quote from: NLZ on 2009-01-19, 18:29:19
De ha Cloud azt mondja, hogy úgy érzi, neki ez nem jó, akkor valószínüleg té nem jó neki tényleg. Ha éltetné annyira a szerelmi tűz, akkor nem is említette volna ezt. Most csak megerősítést vár tőlünk, hogy biztosan feladja-e.
Nem az a gond hogy nem éltet a szerelmi tűz, csak a jelenlegi anyagi létem nem engedi meg azt a lehetőséget hogy hétvégente, vagy akár kéthetente hazajárjak hozzá. (és sajna ez az anyagi gond még jó ideig fenn fog maradni. hosszú történet majd egyszer azt is elmesélem.)
Szívesen szórnám én a pénzt a távkapcsolatra. De nincs sajnos.
Eddig úgy mentem haza hogy vagy péntek este vagy szombat hajnalban mentem, és vasárnap késő este meg jöttem haza. Mert úgye hétfőn meg meló.
Ez az egész kerül nekem egy hétvégére össz-vissz kb. 5000 ft-ba. (vonat retúr, plusz vidéki busz.Diákot már nem vehetek.)
Meg persze egyéb költségek. Esetleg virág, kis ajándék(sokat számítanak ha hosszabb ideje nem láttuk egymást)
Sajna nem valószínű hogy mostanában meglesz anyagi hátterem ahhoz hogy hetente kéthetente hazajárjak hozzá.
És basszus hiányzik. Nagyon. Ha már egy hetet nem látom annyira idegbeteg leszek hogy az hihetetlen. :(
Legszívesebben minden hétvégén hazamennék hozzá, de nem tudom megtenni. :S
(Karácsonyi időszak szerencsére összejött. Akkor két hétig voltunk egymással. Ritka szar volt hazajönnöm. )

Szal igazából nem akarok szakítani vele, mert szeretem, ő is szeret engem, nagyon jól megvagyunk, csak az a rohadt hazautazási hercehurca ne lenne.

Tudom giga nagy barom vagyok hogy egyáltalán szakításon gondolkozok, de higgyétek el ha én helyemben lennétek titeket is megenne a fájdalom hogy ilyen keveset találkoztok bnőttökkel.

Alszok rá párat még szerintem, és megpróbálom tiszta fejjel újból átgondolni.

NLZ

[reserved]

Cloud

Sajna nem.
Az a gond hogy a szülei csak úgy nem engedik fel Pestre.Ne kérdezd miért? (18 elmúlt már pedig) Plusz most végez gimivel és a szülei azt akarják hogy a környékükön lévő fősulira/egyetemre menjen.
:frown:

NLZ

Szöktesd meg otthonról. :D
És nem csak úgy jön fel pestre, hanem hozzád. Gondolom már beszélőviszonyban vagy a szüleivel. Nem beszlétél még velük erről? Vagy utálnak? :D  A csaj meg lehetne határozott, mondja meg, hogy ő Pestre akar járni, mert ott vannak jókis fősulik/egyetemek. Hadd döntse már el a gyerek, hogy mit akar, ne erőszakoskodjon a szülő, nekik csak támogatást kell nyújtaniuk, esetleg óvva inteni, de ha a gyerek nem fogdadja el, akkor a korlátozása csak rosszhoz vezet. Ha nem bíznak a gyerekükben, akkor az egész addigi nevelésükben nem bíznak. Ha meg eddig nem neveltek jól, akkor most  már mit akarnak? :)
[reserved]

Cloud

Szöktetésen már gondolkodtam.  :smile:
Az a gond hogy a szülei mindig rá akarják kényszeríteni a lányukra azt amit ők akarnak. A lány nem tud mit tenni, bármennyire is magabiztos. Az egyetlen legjobb megoldás az lenne ha összeköltöznénk itt Pesten, de hát ugye én is rokonoknál lakok.

Azon gondolkodok ha az elkövetkező két három hónapot túléljük valahogy, akkor talán meg tudom úgy szedni magam hogy gyakrabban tudjak hazajárni hozzá.
(viszont megint jön a dilemma ilyenkor. 2-3 hónap úgy hogy max 3x 4x találkozunk hétvégente?basszus szeretem őt valahogy ki kell bírnom)


De nem értem saját magam sem. Hogy a bánatba keveredek bele mindig olyan kapcsolatba ami rohadtul bonyolult?
:morci:

.Attila

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 21:09:04
Sajna nem.
Az a gond hogy a szülei csak úgy nem engedik fel Pestre.Ne kérdezd miért? (18 elmúlt már pedig) Plusz most végez gimivel és a szülei azt akarják hogy a környékükön lévő fősulira/egyetemre menjen.
:frown:

Elég erősnek tűnik a szülői befolyás és ez nem egészséges, ha ez nem változik, akkor a barátnődnek egész életében óriási problémái lesznek emiatt.
Az, hogy ilyen korban nem engedik el még olyan könnyen, az oké. Na de nehogy már a szülők határozzák meg, melyik egyetemre, fősulira járjon a gyermekük, az kizárólag az ő saját választása.