Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

NLZ

Pedig úgy nem elég magabiztos. A szülői rabigát le kell rázni, akaratosan. Bár ha nem veri ki a hisztit, akkor nem nemtom mennyire akar feljönni. :)  De ha először koliba megy, az megnyugtatóbb a szülőknek is.
Tényleg, milyen a kapcsolatod a szüleivel?
[reserved]

Cloud

Az a furcsa hogy egész jó a kapcsolatom velük. Ezért is nem értem hogy miért kevernek.
Bár komolyabb döntéseknél mindig volt konfliktusunk velük. Pl.: első ottalvást is nagyon nehezen tudtuk összehozni. (pedig az a 18. születésnapja után volt)
Igazából a lány sokszor vitatkozik szüleivel mert rengeteg dolgot nem, vagy csak nehezen engednek meg neki.

NLZ

Próbálj meg te beszélni a szüleivel erről, hátha kettőtöknek már engednek. :)
[reserved]

Rounin

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 20:47:25
[...]szeretem[...]
ő is szeret engem[...]
nagyon jól megvagyunk[...]

Quoteszakításon gondolkozok

Doesn't compute.

Fazék

Cloud: ne légy olyan érzéketlen smucig disznó, mint én! :D

sablonszöveg, de ha tényleg szeretitek egymást, akkor ki lehet bírni a távolságot.
tessék pl rászokni a webcam  szex-re (és nyílvánossá tenni a csatornát usteam-en), vagy telefonszex, vagy ilyesmi, tessék kreatívnak lenni. :haha:

persze én képtelen lennék sztem távkapcsolatra, de hát ezt embere válogatja :)

NLZ

Mondom, ha tényleg szereted, akkor küzdj meg a szülőkkel. :P
[reserved]

Member

Először kérdezd meg a szüleiket, hogy nekik milyen gyerekkoruk volt (gyk. milyen nevelést kaptak). Valahol ott lesz a probléma. Valami hülye tárgyról vagy bármi témából kérdezz rá persze, burkoltan.

NLZ

Azért ha odaállítasz szó nélkül, hogy nekik szegezed a kérdést, hogy "nektek milyen gyerekkorotok volt", akkor asszem kidobnak a házból, legalábbis én azt tenném a helyükben. :D Ez eléggé bizalmas téma, noha egyértelmű, hogy valamit elrontottak náluk gyerekkorban. De egyszer kell csak kitörni, szal ha már megpuhultak, onnantól nincs visszaút. :)  Én inkább a szülők bizalmát próbálnám elnyerni teljesen. Ha úgy érzik, hogy egy talpraesett, megbízható fiatalember vagy, akkor nyugodtabb szívvel bízzák rád a lányukat. :)
[reserved]

Member

Nem véletlenül írtam, hogy valamiből kiindulóan hozza fel. Mert érdekes lehet, hogy onnan jön, vagy a házasodáskor jött rájuk ez a hülyeség.
Abban igazatok van, hogy a lánynak össze kell kapnia magát, különben le nem szállnak róla. A csajban meg kell szüntetni a bűntudatot, ha nem követi mindenben a szülei tanácsát. Nekem is hörögnöm kellett először, hogy elmehessek vhova, és anyám még ma is be merne próbálkozni, de leoltom most már.

Amúgy szerintem aludj erre 1et Cloud, most nem úgy tűnt a soraidból, hogy észügyileg beszámítható állapotban lennél.

Moha

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 21:19:34
De nem értem saját magam sem. Hogy a bánatba keveredek bele mindig olyan kapcsolatba ami rohadtul bonyolult?
:morci:
Szerintem nincs olyan kapcsolat, ami ne lenne bonyolult. Vagy ha igen, akkor az nem is igazi.

NLZ

Quote from: Member on 2009-01-19, 22:39:17
Nem véletlenül írtam, hogy valamiből kiindulóan hozza fel. Mert érdekes lehet, hogy onnan jön, vagy a házasodáskor jött rájuk ez a hülyeség.
Abban igazatok van, hogy a lánynak össze kell kapnia magát, különben le nem szállnak róla. A csajban meg kell szüntetni a bűntudatot, ha nem követi mindenben a szülei tanácsát. Nekem is hörögnöm kellett először, hogy elmehessek vhova, és anyám még ma is be merne próbálkozni, de leoltom most már.

Amúgy szerintem aludj erre 1et Cloud, most nem úgy tűnt a soraidból, hogy észügyileg beszámítható állapotban lennél.
Azt mondtad, hogy először kérdezze meg. Sztem ne kérdezze meg egyáltalán. Ne akarjon Cloud a szülők pszichológusa lenni, főleg ha azok nem akarják, hogy turkáljanak a gyerekkori sérelmeikben. Jobb a békesség, nem kéne a szülőket felbosszantai, főleg nem a szabadulási project alatt. :)
[reserved]

Cloud

Moha:

Ez igaz, de én valami extrém módon mindig olyan kapcsolatba megyek bele ami bonyolult.
(Vagy foglalt az egyén, vagy nagyon nagyon fiatal, vagy "csak barátkén szeretlek" típus, vagy ősökkel van gond.stb...)Asszem nekem ez a komplikált szerelmi élet a véremben van.  :ejj:

Quote from: Member on 2009-01-19, 22:39:17
Amúgy szerintem aludj erre 1et Cloud, most nem úgy tűnt a soraidból, hogy észügyileg beszámítható állapotban lennél.
Talán mert nem is vagyok jelen pillanatban beszámítható állapotban. Igazad van. Alszok rá egyet vagy kettőt, és átgondolom az egészet magamban.

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Member

Ki tudja. A szülők néha olyan röhejes érvekkel jönnek, amit "hülyeségi csapdának" is lehetne hívni, a szegénységi csapda alapján. A saját hülyeségük miatt éltek túl eddig helyzeteket, és ez miatt nem is lépnek előre, ha a lány megbontja a sort, akár...
Na, belebonyolódtam. Akkor NLZ, mit tanácsolsz? Hogy tudná bizonyítani, hogy ő rendes srác, ha azt sem akarták, hogy ottpihizzen? :)

NLZ

Hétvégente ottvan náluk, nem? Igazából csak beszélgetni kell velük, akármiről. És közben adni a megbízhatő, felnőtt férfiú benyomását. :D  Akár hármasban a szülőkkel.
[reserved]

Draconire


X_Critic

Moha: Oltári baromságot mondasz. Ha nem bonyolult, nem is az igazi...Ugye csak vicceltél? Amikor nem lesz bonyolult, az az igazi. Persze gondok, tudod, a legjobb háznál is. De amit mondasz, az azért túlzás.

Cloud: Nem mondok semmit, se pro, se kontra. Amit legelőször meg kell beszélni (és itt vagy mákos tészta, hogy jó a kapcsolat a szülőkkel) hogy hogyan tovább. Ezt először a lánnyal, aztán a szülőkkel is, kupakban. Mivel a szülők is pénzből élnek, és te is dolgozol, meg fogják érteni a problémádat. De csak ez a biztos. Az, hogy milyen megoldás lesz, lesz-e...Na, abba már nem tudok segíteni, majd egy másik életemben, ha orákulumként születek újjá :D

Ó, hátnabasszusszakadthúr, hát nem megint tanácsokat adok? Mindegy, Cloudhoz beszéltem, mielőtt valaki beszólna, ő meg vagy ignorálja, vagy nem a dolgot. Többieknek meg pihenj. Majd ha flame-et akarok, jelzem.

NLZ: Pedig most mondtam. Pont most. Vagy későn írtam a végére?

Makos: Akinek nem inge, ha már én is ezt kaptam meg itt. Az aláírásom pedig még az első reakciók eredménye, amivel szembesültem.
Hi, I'm the X Critic, I read the losers, so you don't have to!

NLZ

[reserved]

Makos

Quote from: X_Critic on 2009-01-19, 23:31:30
Moha: Oltári baromságot mondasz. Ha nem bonyolult, nem is az igazi...Ugye csak vicceltél? Amikor nem lesz bonyolult, az az igazi. Persze gondok, tudod, a legjobb háznál is. De amit mondasz, az azért túlzás.
Bocs de ez így igaz.

Mellesleg már nem csak a képed hanem az aláírásod is idegesítő.

Quote from: NLZ on 2009-01-19, 23:33:18
Reméljük nem születsz újjá. :D
+1

pet

Quote from: X_Critic on 2009-01-19, 23:31:30
[spoiler]Moha: Oltári baromságot mondasz. Ha nem bonyolult, nem is az igazi...Ugye csak vicceltél? Amikor nem lesz bonyolult, az az igazi. Persze gondok, tudod, a legjobb háznál is. De amit mondasz, az azért túlzás.

Cloud: Nem mondok semmit, se pro, se kontra. Amit legelőször meg kell beszélni (és itt vagy mákos tészta, hogy jó a kapcsolat a szülőkkel) hogy hogyan tovább. Ezt először a lánnyal, aztán a szülőkkel is, kupakban. Mivel a szülők is pénzből élnek, és te is dolgozol, meg fogják érteni a problémádat. De csak ez a biztos. Az, hogy milyen megoldás lesz, lesz-e...Na, abba már nem tudok segíteni, majd egy másik életemben, ha orákulumként születek újjá :D

Ó, hátnabasszusszakadthúr, hát nem megint tanácsokat adok? Mindegy, Cloudhoz beszéltem, mielőtt valaki beszólna, ő meg vagy ignorálja, vagy nem a dolgot. Többieknek meg pihenj. Majd ha flame-et akarok, jelzem.

NLZ: Pedig most mondtam. Pont most. Vagy későn írtam a végére?[/spoiler]
javulás :)
Quote from: NLZ on 2009-01-19, 23:33:18
Reméljük nem születsz újjá. :D
roooofl
Quote from: Member on 2009-01-19, 22:48:45
Ki tudja. A szülők néha olyan röhejes érvekkel jönnek, amit "hülyeségi csapdának" is lehetne hívni, a szegénységi csapda alapján. A saját hülyeségük miatt éltek túl eddig helyzeteket, és ez miatt nem is lépnek előre, ha a lány megbontja a sort, akár...
Na, belebonyolódtam. Akkor NLZ, mit tanácsolsz? Hogy tudná bizonyítani, hogy ő rendes srác, ha azt sem akarták, hogy ottpihizzen? :)
[spoiler]
1. Megbecsülni mások munkáját:
-Ha mindenáron meg akarjátok ölni egymást, kint csináljátok! Most takarítottam fel!

2. Vallást:
-Jobb lesz ha imádkozol, hogy kijöjjön a fehér ingedből!
3. Az időutazás alapjait:
-Úgy megcsaplak, hogy jövő héten térsz magadhoz!
4. Logikát:
-Azért, mert én azt mondtam!

5. Tornamutatványokat:
-Most nézd meg, hogy néz ki itt hátul a nyakad!
6. Az ozmózis alapelemeit:
-Fogd be a szád, és edd meg a vacsorád!
7. Türelmet és kitartást:
-Addig ülsz ott, amíg a spenót el nem fogy!
8. A meterológia alapelemeit:
-Úgy néz ki a szobád, mintha egy tornádó söpört volna át rajta!
9. Irigységet:
-Ezer és ezer gyerek van a világon, akik boldogok lennének, ha ilyen nagyszerű szüleik lehetnének, mint neked![/spoiler]

Member

X_Critic, gondolkoztál már orosz ruletten félautomata pisztollyal?

Az értelmesebbik részére a gondolatodnak, szegény, ha bevallja, hogy melózik, közlik vele, hogy éhbéren élőnek nem adják a lányukat. :D

NLZ

Azért csak tudják fél év után, hogy mit csinál a lányuk barátja. :)  A szülőknek kb az egyik első kérdése ez.
[reserved]

X_Critic

Member: Bocs, de valamiről te lemaradtál. Nem fórumon beszélgetnek. ÉLŐBEN! Úgyhogy a szülők is tudják, mi a helyzet. Pisztoly nincs, de még egy ilyen sértés, és viszek neked kötelet. Vagy tán valamit beszóltam neked? Ha nem, akkor psszt...Elíjeszted a halakat. És éhbérből? Honnan veszed? Cloud megosztotta volna veled, mennyit keres? Ne csórózd már le. Extrákat (igen súlyos extrákat, a jegyárakat, és a gyakoriságot elnézve) nem tud vállalni, nyugi, asszem telik neki kenyérre. Majd ha bérből élsz, csórózzanak le téged is. Pont azt tartom valakinek, akinek igazi munkája van, nem pl. vezérigazgató, aki a kevésért is megszenved, ami van. Nem modern felfogás, de legalább a tükörképem nem úszik a nyálban reggelente. Több megbecsülést neki, kommenthez meg először a preview gombot ajánlom. És igen is, én drukkolok Cloudnak, hogy javuljon a helyzet, és ne kelljen szakítaniuk. Úgyhogy viccből se szép ilyet bevágni.
Hi, I'm the X Critic, I read the losers, so you don't have to!

Makos


Moha

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 22:47:01
Moha:

Ez igaz, de én valami extrém módon mindig olyan kapcsolatba megyek bele ami bonyolult.
(Vagy foglalt az egyén, vagy nagyon nagyon fiatal, vagy "csak barátkén szeretlek" típus, vagy ősökkel van gond.stb...)
Nyugi, ez szerintem általános. Nekem már volt szerencsém mindegyikhez. Egyik sem túl jó....

Quote from: X_Critic on 2009-01-19, 23:31:30
Moha: Oltári baromságot mondasz. Ha nem bonyolult, nem is az igazi...Ugye csak vicceltél? Amikor nem lesz bonyolult, az az igazi. Persze gondok, tudod, a legjobb háznál is. De amit mondasz, az azért túlzás.
Ha egy kapcsolat nem bonyolult, akkor vagy csak egyszerűnek tűnik (mert pl. fiatal az ember és/vagy annyira bele van hullva a másikba, hogy a minden rózsaszín), vagy csak felületes és azért.
Szerintem egy kapcsolat nem olyan egyszerű, semmilyen téren. De ez ugyanúgy igaz a barátságra (nem haver, barát!) is. Sőt, úgy egyáltalán az emberi kapcsolatrendszerek elég bonyolultak.

pet

Szerintem a legjobb módszer, ha elmegy egyszer, például ha lehetséges 1 hétre, és a szüleinek mindenben segít, mindenben felajánlja a segítségét. ezzel könnyen kommunikálhatnak, mellesleg szerintem jó pont, sőt :D (és a nap végén az apával megisznak nevetve egy sört :) )

Fazék

Quote from: X_Critic on 2009-01-20, 00:07:54...nem pl. vezérigazgató...
igen, nyílván az összes vezérigazgató rohadt tolvaj. nyilván egyik sem érdemelte ki, hogy abban a pozícióban lehet. semmittevő mocskos vérszívó pióca mind!!4!

az esetleges betöltött munkapozíciódból fakadó frusztrációidat nem ilyen gyenge általánosításokon keresztül kéne levezetned ;)

X_Critic

Makos: Mert:
A: Nem láttam a vigyort.
B: Amúgy se bírom ezt a felfogást, olyanhoz, amit Member mondott, sajnos volt szerencsém, nem egy szép emlék.

Moha: Beszélhetek én...Egy barátod sincs, de komolyan, akinek olyan a kapcsolata, hogy nem bonyolult alapjaiban, csak kisebb gondok vannak? Tényleg nem találkoztál volna még ilyennel, ha nem is a saját életedben, másoknál? Nem tudom elhinni. Lehetséges, de NAGYON ritka.

Fazék: Nem, nem mind..De! Mennyit keres? Mennyi munkát végez? Na. Felelőssége van? HAHAHA! Úgyis lefele csap az ostor, mint mindig. Ez sosem változik. Ő elkenheti a hibáját arra, aki lentebb van. Te a tiédet senkire, neked van felelősséged. Amúgy nem frusztrál a munkahelyem, se a pozícióm. De hogy az mi, nem képez itt lényegi kérdést.
Hi, I'm the X Critic, I read the losers, so you don't have to!

Rounin

* Rounin sóhajt egy nagyot

Hát hiába beszélek én...?

pet

Quote from: Fazék on 2009-01-20, 00:23:36
Quote from: X_Critic on 2009-01-20, 00:07:54...nem pl. vezérigazgató...
igen, nyílván az összes vezérigazgató rohadt tolvaj. nyilván egyik sem érdemelte ki, hogy abban a pozícióban lehet. semmittevő mocskos vérszívó pióca mind!!4!

az esetleges betöltött munkapozíciódból fakadó frusztrációidat nem ilyen gyenge általánosításokon keresztül kéne levezetned ;)
az a vezérigazgató szerintem azért meg is dolgozott hogy olyan szintre jusson :P szóval igazat adok. Meg külső szemlélőként ilyen radikális döntést hozni valakiről...valakikről...
edit: mivel postoltál azóta (critic), arra még válasz: általánosítassz.

.Attila