Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

X_Critic

pet: Látom, gyerek vagy még....Megdolgozott. Tudod, hogy váltják egymást általában? Apu leköszön, a fia átveszi. Manager esetleg lehetsz, ha mindenkit eltaposol az útból. Na jó, mára elég ebből, Cloudnak mégegyszer egy nagy kalappal!

Még azért annyit: És ha megdolgozol érte, akkor ugye miniszterelnők is lehetsz? Vagy a Jóisten is? Nőj fel.
Hi, I'm the X Critic, I read the losers, so you don't have to!

NLZ

Quote from: Fazék on 2009-01-20, 00:23:36
az esetleges betöltött munkapozíciódból fakadó frusztrációidat nem ilyen gyenge általánosításokon keresztül kéne levezetned ;)
Picsába, írtam egy oldalt, folyamatosan jöttek az új postok,, erre mondasz egy ilyet, ami sokkal frappánsabb. :( :D
[reserved]

Moha

Quote from: X_Critic on 2009-01-20, 00:24:45
Moha: Beszélhetek én...Egy barátod sincs, de komolyan, akinek olyan a kapcsolata, hogy nem bonyolult alapjaiban, csak kisebb gondok vannak? Tényleg nem találkoztál volna még ilyennel, ha nem is a saját életedben, másoknál? Nem tudom elhinni. Lehetséges, de NAGYON ritka.
Egy másik ember szerelmi kapcsolatát kívül állóként nem lehet helyesen megítélni. Nem tudod, milyen a helyzet, amíg nem vagy benne. Találkoztam olyanokkal, akiknél látszólag minden egyszerűen és simán ment, de az csak a látszat.
Nem állítom, hogy nincs olyan kapcsolat, ami egyszerűen működik (ha van, akkor gratuálok az illetőknek), de saját tapasztalataim alapján szerintem egy kapcsolat során mindig vannak nehézségek. Ha ezeket közösen meg tudja oldani a pár, az a jó, mert összekovácsolja őket. Sőt, a barátságban és a szerelmi kapcsolatban is, leginkább a problémák teszik próbára a kapcsolatot, ha a problémákon túljut a kapcsolat, akkor mondhatni, hogy igazi barát ill. igazi társ az illető. Ha minden olyan egyszerű a kapcsolatban, akkor lehet, hogy az első komolyabb nehézség szétbontja az egészet.
És természetesen a másiknak is vannak baráti/családi/ismerősi kapcsolatai, amiket figyelembe kell venni (pl. mikor közös programot szervez az ember), hiszen mindenki függ valamilyen szinten a kapcsolataitól.

Erre értettem a bonyolultat. De lehet, hogy csak túl sokat gondolkodom...

pet

abban viszont igazad van hogy gyerek vagyok még :) és biztos jobban képben vagytok az ilyen világban.

Rounin


NLZ

Quote from: Moha on 2009-01-20, 00:36:40
Erre értettem a bonyolultat. De lehet, hogy csak túl sokat gondolkodom...
Vagy X_Critic túl keveset...
[reserved]

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Flaser

Drága X_Critic polgártárs!

Mondj amit akarsz, csak attól mentsen meg az ég, hogy mindezt egyszer élőben is elrebeg a jelenlétemben. No, ezt ne vedd fenyegetésnek, mert én nyugodt ember vagyok, aki sok mindent tűr és még ha fel is idegesítik akkor is inkább elhúzz, hogy lehiggadjon.

Nem, a gondot az a barátom jelenti, akivel szinte mindenhova együtt megyünk, s akinek az apja 50 évet mint vezérigazgató dolgozott, s akinek most egy 40 ezer forintos nyugdíjjal akarják kiszúrni a szemét. Az teljesen mellékes, hogy az ürge soha egy vasat nem tett zsebre, hogy a cégtől a leselejtezéskor csak 1 db számítógépet vásárol, mert neki csak "annyi jár" - holott a munkások 2-3-at is vesznek, csak, hogy a többit eladják - s az is teljesen mellékes, hogy adóban sok millió forintot fizetett be a TB-nek.

Az már nem mellékes, hogy az említett kedves barátom 2+ m magass és 100+ kg nehéz, és ilyen bődületes általánosításoktól - amit az ellenvélemény jelenlétében sem vagy hajlandó moderálni disztingválni - könnyen eldurran az agya.

Úgyhogy, a saját testi épséged - és mindenkori lehetséges elkövetők lelki bűnügyi makulátlanságáért is - kérve kérlek, egy kicsit finomabban fogalmaz és egy kicsit nyitottabban állj a többiek véleményéhez.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

.Attila

OFF a téma, de mindegy.
Azért az is elég gyanús, hogy 50 év bármilyen munka után csak 40ezres nyugdíjat akarnak fizetni.
A nyugdíj megállapításának ugyanis szabályai vannak (az aktív dolgozóként eltöltött idő és a bevallott jövedelem alapján határozzák meg).

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-01-20, 10:19:11
OFF a téma, de mindegy.
Azért az is elég gyanús, hogy 50 év bármilyen munka után csak 40ezres nyugdíjat akarnak fizetni.
A nyugdíj megállapításának ugyanis szabályai vannak (az aktív dolgozóként eltöltött idő és a bevallott jövedelem alapján határozzák meg).
Igen, ez bennem is felmerult, hogy a 40et hogy sikerult?!
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Quote from: Makos on 2009-01-20, 00:10:59
Te miért veszel mindent szó szerint?
[spoiler][/spoiler]
Biztosan a sok nő meg barát már idejekorán elvette az idejét a kreatív műveletektől. Akinek már az oviban is volt...
Ha meg még nem hallottál ilyen jellegű kívánságot, akkor burokban éltél (persze a barátnőddel együtt ::))

Az életben nem láttam még periódusok nélküli párkapcsolatot (a "bonyolult", aminek vesézése oldalakon át megy lassan, kb. ezt takarná röviden), valamit ezek szerint nagyon jól, vagy nagyon rosszul csinálsz. De amíg nem sikerül jobban részekre szedni az egészet és nem az egésszel dobálózni (nem csak párkapcs, más téren is), addig neeeeee csinááááááld eeeeezt. Emlékeztetsz egy ismerősömre, aki kb. ugyanilyen, csak ő éppen nőhiányos.

[spoiler=Csak modiknak!]Ne helyezzétek át offba, ott nem találná meg! Aztán post-onként mehetne egy "Archieves/In memoriam of X_Critic" threadbe :D[/spoiler]

Flaser

Quote from: .Attila on 2009-01-20, 10:19:11
OFF a téma, de mindegy.
Azért az is elég gyanús, hogy 50 év bármilyen munka után csak 40ezres nyugdíjat akarnak fizetni.
A nyugdíj megállapításának ugyanis szabályai vannak (az aktív dolgozóként eltöltött idő és a bevallott jövedelem alapján határozzák meg).

A történetben az volt a kibaszás, hogy a nyugdíjat az utolsó (ha jól tudom) 7 év keresete alapján állapítják meg...na az volt a bökkenő, hogy ekkor már ő inkább szakértő mintsem vezérigazgatói beosztásban dolgozott. Azaz hiába fizetett be 45 év alatt annyi nyugdíjat, hogy abból pár Rózsa dombi villát meg lehet venni; de az utolsó 5 év - amibe az is bejátszott, hogy nem volt hajlandó semelyik pártnak sem tövig benyalni - kisebb keresete miatt, most a töredékét se látja majd a befizetésének.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Member

Utolsó 6 év amúgy. Bár mindenki azt mondja, hogy ez baromság, de mai magyar szocpolon mintha ezt mondta volna az előadó, és ő nem volt hülye nőszemély. :)

Nakedape

nem tudom mi a kifutása, mert változik a számítás, a magánnyugdíjas stb rendszer óta, tehát nekünk már nem ez lesz az tuti, de igen az eddigi, és még egy darabiga nyugdíjnál két dolgot néznek: munkával töltött idő + utolsó x év átlagkeresete.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta


Cloud

Quote from: Cloud on 2009-01-19, 14:21:53
:lol:


Amúgy hogy  ontopic is legyen.  Fájó  szívvel meg kell hoznom egy nehéz döntést. Lassan  fél éve  van egy barátnőm.  Az az egyetlen bibi hogy én  Pesten, ő  vidéken. (200 km-re)Eddig ha nehezen is  de meg  tudtam oldani hogy két három hetente hazajárok hozzá.
De közben rájöttem hogy ennek semmi értelme. Sokkal többször akarom látni  őt, és ő is engem, de sajna nem  megoldható az állandó hazajárás. (anyagi értelemben)

Úgy döntöttem hogy valahogy  szakítanom kell vele. A kérdés már csak az hogyan. Túl érzelmes  vagyok ahhoz hogy csak úgy benyögjem neki hogy vége. Tudom egy világ  fog  neki  összeomlani(és nekem is) de nem tudok mást csinálni.
Ő nem tud feljárni hozzám Pestre én  nem tudok leköltözni vidékre, szóval eléggé  bonyolult a helyzet.
Mindenképp muszáj vhogy szakítanom vele mert ezt az állandó  hazajárkálást már nem bírom sokáig.
De nem tudom hogyan tegyem meg.  :bruhuhu:

Francért ilyen komplikált nekem mindig a szerelmi életem?  :Eztneked:


Döntöttem. Basszus szeretjük egymást. Tökömet se érdekli távolság. Vele akarok lenni.
Nem fogok szakítani vele csak azért mert néha ritkábban tudok hazamenni.
Inkább gyűjtögetek, spórolgatok hogy többet tudjak hazajárni.
Továbbra is élvezni akarom a társaságát.  :redface:
Végső döntés. Punktum.
:szemuveges:

NLZ

Pics... izé, akarom mondani örülök, hogy végül jól döntöttél. :D
[reserved]

Cloud

Hülye vagyok egyáltalán hogy a szakítás felmerült bennem.  :falba: :D

Rounin

Quote from: Cloud on 2009-01-24, 20:08:30
Hülye vagyok egyáltalán hogy a szakítás felmerült bennem.  :falba: :D

Eljutott végre hozzád is a bullshit szaga? :_piszka:
Helyes. :D

Én

Quote from: Cloud on 2009-01-24, 19:56:27
Ma keféltünk egy jót
Fix'd :D
Na jó csak vicc... Jó hogy így döntöttél :)

pet

más döntésre nem is lehetett volna számítani, ha meg is tette volna, szerintem csak napok kérdése lett volna hogy bocsánatot kérjen és kérjen még egy esélyt :) azt akit szeretünk nem szabad feladni, kivéve ha az akit szeretünk feladott :(

Ramiz

Quote from: Rounin on 2009-01-24, 20:14:56
Eljutott végre hozzád is a bullshit szaga? :_piszka:
Helyes. :D

Szinte látom a büszke vigyort a fejéről lelógni... :muhahah:

Quote from: Én on 2009-01-24, 20:41:04
Quote from: Cloud on 2009-01-24, 19:56:27
Ma keféltünk egy jót
Fix'd :D

Persze, teljesen egyértelmű a helyzet... :D
Mindegy, úgy jó. Azt mondják, kajáról ne éhesen döntsön az ember... no de ha a nőkről nem a szex előtt/után döntenénk, akkor kevesebb működő párkapcsolat volna. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Kvikveg

Quote from: Cloud on 2009-01-24, 19:56:27
Döntöttem. Basszus szeretjük egymást. Tökömet se érdekli távolság. Vele akarok lenni.
Nem fogok szakítani vele csak azért mert néha ritkábban tudok hazamenni.
Inkább gyűjtögetek, spórolgatok hogy többet tudjak hazajárni.
Továbbra is élvezni akarom a társaságát.  :redface:
Végső döntés. Punktum.
:szemuveges:
:jee: :appl:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Cloud

Quote from: Rounin on 2009-01-24, 20:14:56
Quote from: Cloud on 2009-01-24, 20:08:30
Hülye vagyok egyáltalán hogy a szakítás felmerült bennem.  :falba: :D

Eljutott végre hozzád is a bullshit szaga? :_piszka:
El bizony. És rohadt büdös.

pet

lenne itt pár téma, amit nem tudom hogy körülvitattatok e már, de engem még érdekelne, és az egyik téma az "első benyomás" (nem a szüzesség elvételére/vesztésére gondolok épp). Elméletileg (meg mert olvastam) ez a legelső, és legfontosabb dolog hogy meghódítsuk kiszemeltünket, de mi van akkor, ha már az első benyomást elszúrtuk, rosszul sült el, viszont képesek voltunk a hibáinkon felülemelkedni? Ugye vannak olyan esetek, hogy valaki nem kelti fel az érdeklődésünket, de idővel valahogy megváltozik, és más szemmel nézünk rá.

másik: Valahogy azt tapasztaltam, ha az ember "who cares" alapon közeledik a dolgokhoz, jobban teljesít. Belegondolva ha egy lányra rászállsz, és folyamatosan mindenféle módon fejezed ki, hogy mennyire szereted, az csak taszítja. De ha vagányan, "i don't give a shit" alapon bánsz vele (kezdetben, és nem feltétlen bunkózva), akkor érzi azt, hogy van amiért megküzdhet, kihívás lesz neki, és próbálkozik.
edit: (gondolva most, a túl gyors haladás igényére, nade "lassan jársz, tovább érsz")

még egy: Ha volt valakid az életben, akivel sokáig voltál együtt, és már mindenféle témán átrágtátok magatokat, beszéltetek mindenféléről, akkor ha elválnak útjaitok, és te új mezőkre tévedsz, valahogy az új kiszemelt már nem hoz annyira lázba. Tegyük fel, hogy egy lánytól hallottál valamit, amire azt mondhatod hogy "jajjdeírtócukkíííí" azt egy másik lánynál már... unnád? na ez az, újra végig rágni a dolgokat...? idővel fogom én érezni azt amit már megtapasztaltam? Ha valaki már kihozott belőled dolgokat, az másnak is sikerülhet? nos némiképp igen, nem feltétlen szerelmi alapon, de ismerek valakit, aki úgymond. "különleges", vele marha jól eltudtam baromkodni, mert ő hozott valami újat. de ez se tart örökké, és olyan embert találni, aki különleges lelkileg a számodra, ezekután már nehéz.

.Attila

ad1) Nyilván az első benyomás fontos és döntő tud lenni, de kivétel itt is akad. Igen, van olyan, amikor az elején nincs semmi különös, aztán lassan kialakulnak a dolgok. Mondjuk rossz első benyomás után nem tudom... De semleges első benyomás után még lehet.

ad2) Igen, nagyok sokan így működnek. Némelyeknél ez a küzdés miatt van, ők meg akarnak hódítani valakit, aki pedig egyből megadja magát, azt nem lehet meghódítani. Másrészt szerintem sokaknál nem ilyen tudatos a dolog, nem küzdeni akarnak valakiért, hanem valahol a tudatalatti egojuk olyan, hogy csak az érdekli őket igazán, akit ő nem érdekel (legalábbis az elején). Az ilyen egoja nem viseli el, hogy valaki nem reagál rá, nem fogadja el őt csodálatos lényként.

ad3) Ezt lehet, nem egészen értettem, de azért megpróbálok reagálni. A kapcsolatok nem szoktak copy+paste módon működni, hogy ugyanazokról a dolgokról beszéltek, mint az előző kapcsolatban és ezért kapásból unalmas. Vagy mégis? Fura lenne.
És igen, van úgy, hogy valakivel különleges a kapcsolat, nem egyszerű baráti, de mégsem olyan közeli, nem kapcsolati alapú. Nekem is van most ilyen lánybarátom, hallottam is vissza, hogy néhányan azt hitték, együtt vagyunk. Van ilyen.

pet

Quote from: .Attila on 2009-01-25, 23:55:42
ad1) Nyilván az első benyomás fontos és döntő tud lenni, de kivétel itt is akad. Igen, van olyan, amikor az elején nincs semmi különös, aztán lassan kialakulnak a dolgok. Mondjuk rossz első benyomás után nem tudom... De semleges első benyomás után még lehet.
hát lehet hogy ilyen csak a filmekben van :)
edit: végülis, mi másért nézünk filmeket, ha nem azért, hogy lássunk olyat, amilyet szívesen látnánk, de tudjuk hogy sose történhet meg :D

Selmo

Megtörténhet, csak nyílván sokkal nehezebben, tehát igen ritkán.

A tökéletesség unalmas.

teraflare

Cloud: Nagyon helyes.  :jee:

Mivel a hétvégi "munka" nem igazán vonzotta a figyelmem így az egyik monitoromon fél szemmel blogokat olvasgattam és az új szakítós blog mindent ütöt.
http://szakitshabirsz.blog.hu/2009/01/24/kiderult_hogy_nem_vett_alsonadragot
[spoiler=spoiler]
Nemtudom a levélíró önmagát vagy a fiút akarta lejáratni viszont ez a levél pont alátámasztja a "pasik szemetek" típusú lányokról írt kis véleményem. 2-3 hét !után! szakított a fiúval mert addig úgy tűnt jófej volt. Bár csak a nevéről hazudott meg az apjáról, nyílt utalást tett rá hogy meg akarja dugni, 0Ft-os randit akart mindig kihozni és még ronda is volt. Amúgy ez a jófej nem az amikor a lány már érzi hogy itt valami büdös és nem tudja hogy mi tetszett benne, de nem akarja lerombolni az illúziót ezért jön a jófej? Semmit sem mond de jól hangzik.
A kommentelőket is leginkább ez foglalkoztatta:
Ki fizessen a randin? Feles/fiú/lány?
Részemről a fiú legyen annyira gáláns hogy kifizeti. De a lány LEGALÁBB ajánlja fel hogy felét állja (utána úgyis mindig visszautasítom :P)
[/spoiler]

pet: Get out of my mind!!!!!!  :Kiraly:

No húzok vissza melózni mert Karin megostoroz ha nem lesz kész a meló (amit ők sem tudnak még hogy, hogy fog működni pontosan,de már kész kell lennie :D )
:_off:
X_Critic:no offense, csak annyit fűznék hozzá a vezető pozícióban lévők dolgához hogy vannak olyanok is akik tényleg csak apucinak köszönhetik (átveszi a helyét/pénzeli/stb.) és vannak olyanok is akik viszont oda küzdik magukat (jó én programozóként max projectvezető lehetnék, de a jelenlegi PV-m is bizony megdolgozott/dolgozik a helyéért). Ahogy az én főnököm Karin is nem rokoni alapon van benn (és szerintem nem is azért mert összefeküdt a főnökkel) és van hogy ő is még este 9-10 körül is dolgozik, de ez már nem idevágó téma  :smile:

Nakedape

oké, hogy, Darwin, év, meg feb 12 Darwin nap, de azért ennek a képnek a használatán asszem még gondolkodom egy sort
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution