Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

NLZ

Szerintem létezhet, ha a szegény csaj nagyon rút. :D
[reserved]

Én

Hát, nekem pl van olyan lány barátom aki megvolt, és utána csak haverság. persze tetszik még mindig és nem teketóriáznék alkalomadtán, de amúgy csak barátság és jól megvagyunk így. De valószínüleg én sem barátkoznék olyan lánnyal, akihez cseppet sem vonzódom, vagy max nagyon extrém esetben :))

teraflare

A francba már megint elindítottam egy ilyen hülye lavinát... :facepalm: Tényleg ki kellene engem tiltani innen

.Attila

Van olyan lánybarátom, akivel más sokan összeboronáltak, ill. az ő barátnője azt mondja, hogy egyszer még lesz köztünk valami, de én úgy valahogy úgy érzem, hogy barátokként jól kijövünk, kapcsolatként viszont hamar katasztrófa lenne.
És van olyan, akihez cseppet sem vonzódom.

Member

Sok női haverom van, aki nem ronda és mégsem raknám meg. Nem is kevés. De persze olyan is, akinek nem kéne 2x szólnia. :D

Fazék

Quote from: Member on 2009-02-15, 15:34:55
Sok női haverom van, aki nem ronda és mégsem raknám meg. Nem is kevés. De persze olyan is, akinek nem kéne 2x szólnia. :D
haver != barát
sztem.

Member

Jó, akkor Fazék értelmezése alapján 1 női barátom van, de őt nem d*gnám.

sirtomi

Quote from: Fazék on 2009-02-14, 23:19:31
Quote from: .Attila on 2009-02-14, 23:16:32Vannak lány barátaim.
nekem is. de ha éppen szar hangulatban vagyok és ő is egy gyenge pillanatában, akkor így fejben átgondolva 95%-ukkal nem teketóriáznék sokáig egy összefekvést illetően, amennyiben ők is támogatnák az elképzelést. aztán lehet hogy ezzel fuccs a barátságnak, de nem mindenkor várhatják el az embertől, hogy tudjon gondolkodni, a szexuális vonzalom részemről többnyire ott van, ez van. és azt hiszem ez a férfiak többségére igaz, bármennyire is szégyenletesnek találod. (meg gondolom Selmo is)
Ezzel én is így vagyok :)

teraflare

Good news everyone! (bocs,egész hétvégén Futuramat néztem  :D )
Egy csajozós tanács gyűjteményben (béna vagyok no, kell a tipp   :redface:) belefutottam a zsiga által említett ne hívd meg egy sörre dologra. Ahogy zsiga mondta úgy jól is hangzott, hogy az ember tényleg kipróbálja , viszont ahogy itt olvastam elgondolkodtatott. (szokás szerint emlékezetből írom elnézést a tévedésekért)
Azt írja azért nem szabad meghívni mert akkor a csaj azt gondolja hogy ez a szánalmas loser itt könyörög neki hogy meghívhassa, meg hogy mit gondol hogy fizet neki egy sört és máris hanyatdobja magát?
Viszont ha a : Nem, de te meghívhatsz egyre! szöveget mondjuk akkor azt gondolja hogy: igen ez egy igazi vagyány pasi blabla...
A gondom ezzel és szeretném ha kijavítanátok ha/ahol rosszul gondolom:
Ha egy lány a kedvességedet szánalmas gyengeségnek veszi és ezért egy vesztesnek/senkinek tart emiatt, azzal minek is egyáltalán kezdeni?  :confused: Az ilyen keressen magának valóban egy "vagány" pasit. (a másik meg hogy ezután ő fizet a srácnak egy sört majd ugyanúgy megdugatja magát vele csak még kevesebb pénze is lett,de legalább az álszent lelke megnyugodott hogy nem olyan könnyű őt felszedni)

Ó és egy idézet a Futuramaból:
Leela is experiencing the happiest thing in a girls life. Vorshipping a lowlife jackass.

.Attila

Quote from: teraflare on 2009-02-17, 09:23:37
Ha egy lány a kedvességedet szánalmas gyengeségnek veszi és ezért egy vesztesnek/senkinek tart emiatt, azzal minek is egyáltalán kezdeni?

Hasonlóan látom én is, annyival kiegészítve, hogy később mi lesz...
Ha ugyanilyen marad a gondolkodása (amit kétlek), akkor jó eséllyel csak szenvedős, kiszolgáltatott párkapcsolatai lesznek.
Ha megváltozik, akkor három lehetőséget látok:
1. a férfi nem változik meg, a nő pedig eljátssza a szent mártírt, aki szenved a kapcsolatban a férfi miatt (ki is választotta és mi alapján őt?)
2. a férfi megváltozik és lőn boldogság, mert a nőnek ez tetszik (legkevésbé valószínű alternatíva)
3. a férfi megváltozik, mire a nő kijelenti, hogy nem ebbe a férfibe lett szerelmes, elhagyja őt és keres egy másik "vagány csávót".

szerk.: szerencsére azért szerintem nem ebből a típusból van sok. Királylányból annál inkább.

kisvirag

a sörös kérdésben az én fejemben inkább az fordulna meg, hogy nem azért looser, mert könyörög, hogy meghívhasson, hanem hogy csóri, mert csak sörre hív meg...
esetleg a haverjának néz, mert sörre hív meg...

de ez persze azért van, mert én nem szeretem a sört, azt alapvetően sztereotípiaként férfipiának tartjuk, és legalábbis az én ismeretségi körömben, több a csaj aki nem, mint aki szereti.

mondjuk ez egyébként olyan, h pl egy olaszt sose hívj meg egy kávére ismerkedés/randi miatt, mert felteszi magában a kérdést: "azért a két percért minek annyit utazni" (tekintve h náluk egy hörpintés, és már vége is a kávézásnak)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Zsiga

Quote from: kisvirag on 2009-02-17, 11:16:40
a sörös kérdésben az én fejemben inkább az fordulna meg, hogy nem azért looser, mert könyörög, hogy meghívhasson, hanem hogy csóri, mert csak sörre hív meg...
esetleg a haverjának néz, mert sörre hív meg...

de ez persze azért van, mert én nem szeretem a sört, azt alapvetően sztereotípiaként férfipiának tartjuk, és legalábbis az én ismeretségi körömben, több a csaj aki nem, mint aki szereti.

mondjuk ez egyébként olyan, h pl egy olaszt sose hívj meg egy kávére ismerkedés/randi miatt, mert felteszi magában a kérdést: "azért a két percért minek annyit utazni" (tekintve h náluk egy hörpintés, és már vége is a kávézásnak)
A sör csak példa, meg ugye sörivó férfiként reflexből ez jut eszembe. Másrészt vagyok olyan köcsög válogatós hogy nem foglalkozok olyan lánnyal aki nem iszik sört. :D Mellesleg a sörivó lányok inkább a drágább söröket (Coronita és egyéb női sörök, esetleg valami édes belga barna) szokták inni, amik gyakran többe kerülnek mint mondjuk egy tipikus női Martini vagy Bailey's, így a csóróság sem állja meg a helyét.
Egyébként meg félreértitek. Nem azért fog lúzernek tartani ha meghívod egy italra mert tudatosan lúzernek akar tartani, hanem tudat alatt, pont úgy mint ahogy én mint férfi nem bírom elviselni ha egy lány nyomul rám,legyen akármilyen jó csaj is egyébként. (Persze szigorúan józanon vannak csak ilyen gátlásaim, részegen nem zavar ha pofátlanul rám mászik egy helyes lány... :D)
Szerk.: Szóval roviden és tömören, ilyen párkapcsolati-szerelmi dolgokban az emberek nagy része nem az agyát szokta használni döntéshozásra, hanem ösztönszinten intézi a dolgot.

.Attila

Azt a nőt, akiben ilyen ösztönök dolgoznak és képtelen ésszel ledolgozni, azt kell a leginkább elkerülni jó messzire, mert jó eséllyel egy kapcsolatban is hasonló idióta felfogása van.
Ha csak egy menetre kell valakinek, akkor persze már kérdés.


szerk.:
http://index.hu/tudomany/brittudosok/2009/02/17/a_ferfiak_tenyleg_targykent_kezelik_a_noket/

QuoteAmúgy mi a fenére számítottak? A kép az egy tárgy, a férfiaknak van annyi intelligenciájuk és térlátásuk(!), hogy ne nézzenek igazi nőnek egy fotót. Esetleg van itt olyan férfi, aki szociális interakcióba lépne egy fényképpel?

:D

teraflare

Quote from: .Attila on 2009-02-17, 13:21:27
szerk.:
http://index.hu/tudomany/brittudosok/2009/02/17/a_ferfiak_tenyleg_targykent_kezelik_a_noket/
Quote
Férfiaknak mutattak képeket bikinis nőkről...
A látvány arra késztette a tesztalanyokat, hogy az agyuk azon részei, amelyek a szociális interakcióért felelősek, kikapcsoltak, viszont erős aktivitás mutatkozott azokban a részekben, amik a tárgyak felismerésében és vizsgálatában játszanak szerepet.
:facepalm: :falba: :falba: :falba:
Ez hogy a jó életben kapott dr címet??? :zomg:

Fazék

Quote from: .Attila on 2009-02-17, 13:21:27
Azt a nőt, akiben ilyen ösztönök dolgoznak és képtelen ésszel ledolgozni, azt kell a leginkább elkerülni jó messzire, mert jó eséllyel egy kapcsolatban is hasonló idióta felfogása van.
Ha csak egy menetre kell valakinek, akkor persze már kérdés.
.Attila, látom te már a fejlődés következő szakaszában vagy, évszázadokkal meghaladod korunkat és keresed azon kevés nem létező nőt, akik a törzsfejlődés hasonló szakaszában tartózkodnak.

vagy (és kérem ne zárjuk ki azonnal ezt a lehetőséget, bármennyire hihetetlennek tűnjön is) az is lehet, hogy nem érted, amit Zsiga ír.

.Attila

Értem, hogy miket ír Zsiga.
De az ilyen nőket meghagyom nektek, örüljetek neki, legalább velem nem kell számolni.
Érdekes módon több lány is szeretett volna komolyabbat tőlem, pedig én hívtam meg őket. Más kérdés, hogy végül nekem nem jöttek be.

teraflare

Elnézést fazék ,de szerintem .Attila inkább arra gondolt hogy 90-100%-os ösztönlény nem kell neki aki nem tudja átgondolni mit is akar csak megy előre ösztön alapján. (vagyis aki a Maslow piramis alján van) Zsiga meg ha jól értem azt mondja hogy ezek a lányok amolyan női megérzés(ösztön) szerint döntenek hogy elsőre már szimpatikus-e. Viszont ez a megérzés szerintem nem egyforma minden nőnél.(remélem  :D)

Fazék

kurvára útálom a fórumozást, mindenki elbeszél egymás mellett...

Zsiga azt írta, hogy az ember akármennyire is törekszik a tudatosan viselkedésre, egyes ösztönös viselkedéseknek hajlamos engedelmeskedni. és az összes ember ilyen. Zsiga is általánosságban beszélt sztem. sztem egy bizonyos fokú naivitást mutat, ha valaki azt hiszi, hogy közel 100%-osan tudatosan cselekszik, reagál mindenre, és legalábbis úgy érzem, hogy .Attila ilyennek hiszi magát és ilyen nőt is ilyet akar találni magának.

de persze már rohadtul unom ezt a topic-ot és a szenvedést, ami itt folyik, jó lenne végre egy 'ignore topic' funkció is a fórumra...

teraflare

Sajnálom ha én idegesítettelek fel. Én csak próbáltam a dolgokat semlegesre kihozni.  ^^"

Rounin

Quote from: Fazék on 2009-02-17, 14:31:23
de persze már rohadtul unom ezt a topic-ot és a szenvedést, ami itt folyik, jó lenne végre egy 'ignore topic' funkció is a fórumra...

Akaraterő? Manual ignore?
Csak úgy kérdem. :)

.Attila

Quote from: teraflare on 2009-02-17, 14:25:43
Elnézést fazék ,de szerintem .Attila inkább arra gondolt hogy 90-100%-os ösztönlény nem kell neki aki nem tudja átgondolni mit is akar csak megy előre ösztön alapján. (vagyis aki a Maslow piramis alján van) Zsiga meg ha jól értem azt mondja hogy ezek a lányok amolyan női megérzés(ösztön) szerint döntenek hogy elsőre már szimpatikus-e. Viszont ez a megérzés szerintem nem egyforma minden nőnél.(remélem  :D)

Quote from: Fazék on 2009-02-17, 14:31:23
kurvára útálom a fórumozást, mindenki elbeszél egymás mellett...

Zsiga azt írta, hogy az ember akármennyire is törekszik a tudatosan viselkedésre, egyes ösztönös viselkedéseknek hajlamos engedelmeskedni. és az összes ember ilyen. Zsiga is általánosságban beszélt sztem. sztem egy bizonyos fokú naivitást mutat, ha valaki azt hiszi, hogy közel 100%-osan tudatosan cselekszik, reagál mindenre, és legalábbis úgy érzem, hogy .Attila ilyennek hiszi magát és ilyen nőt is ilyet akar találni magának.

Nem hiszem, hogy olyan nagyon naiv lennék, de ez most lényegtelen is.
Nem gondolom, hogy az ösztönöktől 100%-osan meg kéne szabadulni, ez hülyeség, de valamilyen szintig nem árt tisztában lenni az ösztöneinkkel és ha úgy érezzük, hogy bizonyos esetekben káros azokra hallgatni, akkor tudatosan dolgozni kéne ellene. Van egy csomó nő viszont, aki vagy alapból vagy tudatosan (!) csak az ösztöneire hallgat és egy pillanatra sem gondolná, hogy az esetleg nem a legjobb dolog. Na az ilyenből én nem kérek, más nyugodtan viheti.

A konkrét esetnél maradva: aki azt hiszi, függetlenül attól, hogy tudatosan vagy tudat alatt, hogy egy férfi attól lesz vesztes típus, mert meghív egy lányt egy italra, annak nincs ki a négy kereke, tudat alatt se.
Biztos vagyok benne, hogy van több olyan lány is, aki kb. felháborodna azon, ha egy férfi hívatná meg magát vele és elküldené a jó büdös francba.
Ha egy lány úgy próbálna meg ismerkedni velem, hogy direktbe meghívatja magát, abban a szent pillanatban hagyom ott. Várja meg, míg én hívom meg.

Még annyit, hogy párválasztás területén én sem 100% ésszel választok, sőt.

Quotede persze már rohadtul unom ezt a topic-ot és a szenvedést, ami itt folyik, jó lenne végre egy 'ignore topic' funkció is a fórumra...

Ahogy Rounin célzott rá: ne kattints ide, kell ennél jobb ignore funkció?

kisvirag

érdekes is lenne, ha az ember a párválasztásban csak ésszel választana...
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin


Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-02-17, 15:50:45
A konkrét esetnél maradva: aki azt hiszi, függetlenül attól, hogy tudatosan vagy tudat alatt, hogy egy férfi attól lesz vesztes típus, mert meghív egy lányt egy italra, annak nincs ki a négy kereke, tudat alatt se.
Biztos vagyok benne, hogy van több olyan lány is, aki kb. felháborodna azon, ha egy férfi hívatná meg magát vele és elküldené a jó büdös francba.
Ha egy lány úgy próbálna meg ismerkedni velem, hogy direktbe meghívatja magát, abban a szent pillanatban hagyom ott. Várja meg, míg én hívom meg.
Ez alapján én is úgy látom mint Fazék, nem érted amit írok.
Egyrészt továbbra sem konkrét esetről beszélünk, hanem általánosságokról; másrészt nem is azzal van a "baj" ha meghívsz valakit egy italra, hanem ha nem úgy hívod meg ahogy kéne. (Ugyanez az általam javasolt meghívatás is, lehet tahó módon előadni aminek értelmes nő esetén valóban lekoptatás a vége, meg lehet viccesen és csak egy egész kicsit pofátlanul, ami meg jópont.) Minden a körülményektől függ, nincsenek általános receptek, sémák, folyamatábrák, pusztán józan paraszti ész kell a dologhoz. De legalább ilyen fontos a másik fél józan paraszti és ösztönös viselkedésformáival is tisztában lenni, magyarul ismerni kell a női észjárást egy bizonyos szinten, márpedig amiket itt páran írkáltok abból nekem az szokott lejönni hogy erről fingotok sincs, és ami még rosszabb, nem is akarjátok megismerni, vagy legalábbis nem nagyon tesztek érte semmit. Lehet ezzel vitatkozni, meg el lehet engem küldeni melegebb égtájakra, meg le is lehet szarni a véleményem; nem akarok én senkit megtéríteni, egyszerűen csak segíteni szeretnék azoknak akik megfogadják a tanácsaimat. Szóval keress csak egész nyugodtan logikusan és racionálisan párt választó lányt, és ha megtalálod légy vele boldog életed végéig, csak emlékezz majd az észosztásaimra amikor esetleg majd 10 év múlva is ott tartasz hogy nem találsz ilyet, vagy ha mégis, az első adandó alkalommal félre fog kefélni valami nálad mérföldekkel lazább és közvetlenebb emberrel... Hidd el én is nagyon boldog lennék ha úgy működnének a nők ahogy te azt gondolod vagy szeretnéd, de sajnos a mesékben már egy ideje nem hiszek.

.Attila

Ja hát így már kicsit más a dolog.
Ha viccelődve megy a dolog, akkor oké, de ott már kell valamennyi ismeretség, nem így indul a dolog.
Ismerkedés alatt én meg azt értettem, hogy ott egy csaj, akit először látsz és oda kéne menni hozzá. Ilyen esetben aligha lehet olyan szituáció, hogy te hívatod meg magad, vagy ha mégis megpróbálod, nem fogsz jó pontot elérni a csajnál.

A másik: szerencsére a lányok észjárása sem ugyanolyan egytől egyig. Találkoztam már több lánnyal is, akikkel semmi ilyen probléma nincs.

Fazék

Quote from: Rounin on 2009-02-17, 15:32:34
Quote from: Fazék on 2009-02-17, 14:31:23
de persze már rohadtul unom ezt a topic-ot és a szenvedést, ami itt folyik, jó lenne végre egy 'ignore topic' funkció is a fórumra...

Akaraterő? Manual ignore?
Csak úgy kérdem. :)
igazából van egy ősi észosztási kényszerem, amit nehezemre esik leküzdeni, de már járok vele terápiára, és reménykedünk a javulásban :)

teraflare

Quote from: Fazék on 2009-02-17, 18:16:56
igazából van egy ősi észosztási kényszerem, amit nehezemre esik leküzdeni, de már járok vele terápiára, és reménykedünk a javulásban :)
Nincs is gond az észosztási kényszerrel. Elvégre kíváncsiak is vagyunk a te véleményedre is (én legalábbis bárkiére), csak ne akadj ki ha mégsem vesszük át őket.  :angyali:

Quote from: Zsiga on 2009-02-17, 17:27:29
hanem ha nem úgy hívod meg ahogy kéne.
Ezért is írtam hogy tőled hallva a dolognak tényleg van értelme, de ez amit olvastam nekem nagyon a macsóra hajazott inkább.

Quote from: kisvirag on 2009-02-17, 17:01:54
érdekes is lenne, ha az ember a párválasztásban csak ésszel választana...
na ja, máig sem értem miért vonzódom gyakran olyanhoz akihez a józan eszem szerint nem kéne  :D, de azért szűrésnek kell az ész. Lehet csak sokat olvasok szakítósblogot de sokszor látom hogy a lány olyan után siránkozik aki semmi jót nem tesz vele és őt is semmibe veszi, itt azért egy kicsit felül kell bírálni az észnek.

Zsiga

Quote from: .Attila on 2009-02-17, 17:37:46
Ja hát így már kicsit más a dolog.
Ha viccelődve megy a dolog, akkor oké, de ott már kell valamennyi ismeretség, nem így indul a dolog.
Ismerkedés alatt én meg azt értettem, hogy ott egy csaj, akit először látsz és oda kéne menni hozzá. Ilyen esetben aligha lehet olyan szituáció, hogy te hívatod meg magad, vagy ha mégis megpróbálod, nem fogsz jó pontot elérni a csajnál.

A másik: szerencsére a lányok észjárása sem ugyanolyan egytől egyig. Találkoztam már több lánnyal is, akikkel semmi ilyen probléma nincs.
Nem hiszem hogy kéne bármiféle ismeretség hozzá, én simán megengedek magamnak ilyen szintű lazaságot totál ismeretlen lányokkal szemben is. Persze nem az az első mondatom hogy meghívatom magam egy sörre, de fél óra beszélgetés után (amikor már tisztában van vele hogy egy igazi idiótával van dolga :D) gond nélkül. És persze nem győzöm hangsúlyozni, úgy előadva hogy érezze (és ne tudja, mert még mélyebbre menve a témában az érzéseire akarok hatni, nem az eszére), nem arra megy ki a játék hogy az ő pénzéből akarok piálni, mert ugye nyilvánvalóan nem erről van szó.