Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Makos


kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 14:38:36
várjunk, de 30 évesen majd hozzám jön feleségül

<kötelező disszonáns hang>

Hmm, ezt a dumát ismerem. Nekem is van egy ilyen.

Abból a nőből kiindulva: szakítsd meg vele a kapcsolatot, kerüld, felejtsd el.

< />
Failure is the default option

Makos

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 15:48:08
<kötelező disszonáns hang>

Hmm, ezt a dumát ismerem. Nekem is van egy ilyen.

Abból a nőből kiindulva: szakítsd meg vele a kapcsolatot, kerüld, felejtsd el.

< />

Hangulatrontó :haha:

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 14:38:36
várjunk, de 30 évesen majd hozzám jön feleségül

Ilyennel még amúgy én még nem találkoztam...vajon miért :angyali:

Nakedape

Quote from: Makos on 2009-04-15, 15:56:32
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 15:48:08
<kötelező disszonáns hang>

Hmm, ezt a dumát ismerem. Nekem is van egy ilyen.

Abból a nőből kiindulva: szakítsd meg vele a kapcsolatot, kerüld, felejtsd el.

< />

Hangulatrontó :haha:

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 14:38:36
várjunk, de 30 évesen majd hozzám jön feleségül

Ilyennel még amúgy én még nem találkoztam...vajon miért :angyali:
nekem is volt ilyesmi egységem,  ő azóta már túl van egy váláson is..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Nekem is volt egy ilyen, nagyon remélem, hogy 30 éves koromig találok valakit / 30 éves koráig talál valakit, különben nagy szarban leszek :D Ja, és hajrá Ramiz!
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 14:38:36
Van egy lány,  30 évesen majd hozzám jön feleségül
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 15:48:08
Nekem is van egy ilyen.
Quote from: Nakedape on 2009-04-15, 15:58:38
nekem is volt
Quote from: motifator on 2009-04-15, 16:02:44
Nekem is volt

Na most két eset lehetséges: vagy mindannyian ugyanazt ismerjük (in which case: :zomg: ), vagy ez valami bevett duma a nőknél.
Failure is the default option

.Attila

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 16:09:53
vagy ez valami bevett duma a nőknél.

Bár nekem nem volt ilyesmi (csak egy 30as nő hajtott rám, de esküvőt nem emlegetett), erre szavazok.
A nőknél a 30 egy bűvös korhatár. Ilyenkor (előre is elnézést, nem az én ötletem) [spoiler=nők csak saját felelősségre olvassák]a nők értéke a húspiacon rohamosan romlani kezd.[/spoiler]
Emellett a biológiai óra is ilyenkor keményen beszól már.
Persze nem mindenkinél és 30asok között is lehet találni jó bőrt.

Rounin


Fazék

Ramiz:  :whoah:

egy ilyen 30 éves biztosításom nekem is van garantáltan, de azt hiszem finoman kitoltam 35-ig a határt. (vagy 40-ig? nem emlékszem már)
szóval jó lenne elkerülni és örülnék, ha találna magának valakit inkább...

Moha

Quote from: .Attila on 2009-04-15, 16:16:41
Persze nem mindenkinél és 30asok között is lehet találni jó bőrt.
Az biztos. Szombaton voltunk a helyi rádió zenés buliján. Volt egy nő, vagy 35 lehetett, de igencsak jól nézett ki! :)
Quote from: Fazék on 2009-04-15, 16:49:06
Ramiz:  :whoah:

egy ilyen 30 éves biztosításom nekem is van garantáltan,
szóval jó lenne elkerülni és örülnék, ha találna magának valakit inkább...
Ezt hogy? Ha a csaj 30 éves koráig nem talál férjet, akkor kötelezően hozzádmegy, vagy mi?  :wtf:

Fazék

Quote from: Moha on 2009-04-15, 17:18:54
Ezt hogy? Ha a csaj 30 éves koráig nem talál férjet, akkor kötelezően hozzádmegy, vagy mi?  :wtf:
ja izé, a "garantáltan"-t, azt úgy értettem, hogy egyre garantáltan emlékszem, de mintha rémlene, hogy mással is beszéltem meg ilyet, csak már fogalmam sincs, hogy csak egy álom rémlik halványan, vagy tényleg történt ilyen :haha:

Flaser

Quote from: .Attila on 2009-04-15, 16:16:41
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 16:09:53
vagy ez valami bevett duma a nőknél.

Bár nekem nem volt ilyesmi (csak egy 30as nő hajtott rám, de esküvőt nem emlegetett), erre szavazok.
A nőknél a 30 egy bűvös korhatár. Ilyenkor (előre is elnézést, nem az én ötletem) [spoiler=nők csak saját felelősségre olvassák]a nők értéke a húspiacon rohamosan romlani kezd.[/spoiler]
Emellett a biológiai óra is ilyenkor keményen beszól már.
Persze nem mindenkinél és 30asok között is lehet találni jó bőrt.

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ChristmasCake
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

noriko

Quote from: Fazék on 2009-04-15, 17:22:01
ja izé, a "garantáltan"-t, azt úgy értettem, hogy egyre garantáltan emlékszem, de mintha rémlene, hogy mással is beszéltem meg ilyet, csak már fogalmam sincs, hogy csak egy álom rémlik halványan, vagy tényleg történt ilyen :haha:
:facepalm:

Hajrá Ramiz! Great story!  :cool:

Én ezt a 30 éves házassági garanciát a Jóbarátokból ismerem. Viszont ha IRL ennyire gyakori, akkor ha nem szerzek én is egyet, ezek alapján 30 éves koromra a korosztályombeli választék eléggé meg fog csappanni! Legalábbis amíg be nem futnak az első válások.  :P
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Quote from: Fazék on 2009-04-15, 17:22:01
csak már fogalmam sincs, hogy csak egy álom rémlik halványan, vagy tényleg történt ilyen :haha:

Hmm, vajon miért ugrik be egy bizonyos Firefly-idézet erre?  :haha:
[spoiler=igazi rajongó vagy, ha kitaláltad, melyikre gondoltam]"In your lonely, pathetic dreams"[/spoiler]

Quote from: Flaser on 2009-04-15, 17:32:42
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ChristmasCake

Ez jutott nekem is eszembe, csak nem emlékeztem, hogy pontosan hogy hívják.

Újabban egyébként Újévi Tortaként kezdik emlegetni ezt a fogalmat, mivelhogy a "gáz, hogy nem mentél még férhez" határa kitolódott 25-ről 30-31 évre. :)
(dec. 25. -> dec. 31.)
Failure is the default option

pet

ramiz, vélemény: HAJJRÁ, de annyira ne vedd komolyan, akármennyire is szereted azt a lányt :) ha próbálsz nem magad lenni, az nem te vagy, és ha a csaj 10 éve jó barátod, ismer. légy ramiz :) és sodorjon a duna :) ússz az árral és élvezd ki :)

haverom felvetett egy érdekes elméletet: ha valakivel beszélsz, és ültök, és ha a másik félt érdekli a téma, akaratlanul is, ugyanazt a pózt fogja felvenni mint amilyen pózban te ülsz. ÉS NEM HÜLYESÉG O.O erről dumáltunk haverommal, és én is elkezdtem akaratlanul is úgy ülni mint ő O.o

.Attila

Quote from: pet on 2009-04-15, 19:56:55
haverom felvetett egy érdekes elméletet: ha valakivel beszélsz, és ültök, és ha a másik félt érdekli a téma, akaratlanul is, ugyanazt a pózt fogja felvenni mint amilyen pózban te ülsz. ÉS NEM HÜLYESÉG O.O erről dumáltunk haverommal, és én is elkezdtem akaratlanul is úgy ülni mint ő O.o

Hm, erről még nem hallottam, bár logikusnak tűnik.
Ha két ember közös hangot talál, akkor valószínűleg "egy nyelven" kezdenek el kommunikálni. A kommunikáció pedig rengeteg csatornán keresztül megy, így többek között a testtartás is egyfajta kommunikáció. Ha nem tetszik neki, elzárkózik, elutasító testtartást vesz fel. Ha egyetért és be akar kapcsolódni, akkor felveszi a testtartásodat, hogy egy nyelven kommunikálhassatok.

Pár napja egy pszichológiai témájú könyvben olvastam, hogy kapcsolatokban sokszor azért nem megy a kommunikáció, mert nem egy nyelven beszélnek. Pl. az igeválasztás tükrözheti, hogy egy adott ember milyen világban ragadt meg. Ha pl. olyan igéket használ állandóan, hogy "figyel", "néz", "lát", akkor a vizuális világban ragadt és el fog zárkózni az olyanok elől, mint a "hallgass meg", mert az nyilván nem a vizualitásba tartozik. Ellenben ha mi is vizuális igéket kezdünk el használni, pozitív(abb) lesz a reakció.

Nakedape

Quote from: .Attila on 2009-04-15, 20:06:43
hogy kapcsolatokban sokszor azért nem megy a kommunikáció, mert nem egy nyelven beszélnek.
izé, erről, most hülyeség jutott eszembe..:D ezért legyen nálad mindig üveggyöngy amúgy
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kuroi Tenshi

#4938
Quote from: pet on 2009-04-15, 19:56:55
haverom felvetett egy érdekes elméletet: ha valakivel beszélsz, és ültök, és ha a másik félt érdekli a téma, akaratlanul is, ugyanazt a pózt fogja felvenni mint amilyen pózban te ülsz.
Quote from: .Attila on 2009-04-15, 20:06:43
Hm, erről még nem hallottam,

"rapport", ne mondd, hogy erről még nem hallottál...
http://en.wikipedia.org/wiki/Rapport

A haverodnak gratulálok a spanyolviasz felfedezéséhez  :tezsvir: :angyali:

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-15, 20:30:18
Quote from: pet on 2009-04-15, 19:56:55
haverom felvetett egy érdekes elméletet: ha valakivel beszélsz, és ültök, és ha a másik félt érdekli a téma, akaratlanul is, ugyanazt a pózt fogja felvenni mint amilyen pózban te ülsz.
Quote from: .Attila on 2009-04-15, 20:06:43
Hm, erről még nem hallottam,

"rapport", ne mondd, hogy erről még nem hallottál...
http://en.wikipedia.org/wiki/Rapport

Keveset a testbeszédről igen, de így erről nem.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Failure is the default option

Ramiz

Örülök, hogy sikerült teljesen félreértelmezni egy kedves és bensőséges gesztust, most már abszolút egyfajta kétségbeesett menekülős biztonsági dolognak tűnik ez a 30 év, egy hülye Szex és New York poénnak... Igaz, hogy 22 évesek vagyunk és alsó hangon is legalább kétszerannyi párkapcsolatilag és szexuálisan igen aktív év áll előttünk, mint amennyi mögöttünk, tehát biztonsági hálóra se szükség(, se lehetőség... ) Na mindegy. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Ne vedd a lelkedre tesó, egyáltalán nem akartunk kifigurázni téged. Máskor lehet, hogy igen, de most tényleg nem :) Legalábbis én semmiképp.
Egyszerűen csak tényleg megtörtént ugyanez velem is (meg úgy látszik, a többiekkel is). Persze az is igaz, hogy amikor én megkaptam ezt attól a csajtól, az egyáltalán nem volt bennsőséges :D
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Jóvan nem vettem a lelkemre, nem leszek picsogós fasz se érzékeny pina csak attól hogy van egy komolynak ígérkező kapcsolatom... csak megjegyeztem, hogy talán kicsit félrement ez a dolog. De nekem igazából mindegy... :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 23:15:18
hogy 22 évesek vagyunk és alsó hangon is legalább kétszerannyi párkapcsolatilag és szexuálisan igen aktív év áll előttünk, mint amennyi mögöttünk
Jó tanács: ne éld bele magad ennyire.
Failure is the default option

Fazék

ömm tényleg félreértetted. abszolút nem ilyen szándékkal írtam, amit írtam. mondjuk nem is értem, hogy mit számít a pl nálam megvalósult értelmezése ennek a menekülőútnak, mikor a tietekkel csak ti lehettek tisztában, na mindegy, nem ragozom tovább, remélem így is érted, hogy véletlenül sem párhuzamot akartam vonni

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 23:42:46
Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 23:15:18
hogy 22 évesek vagyunk és alsó hangon is legalább kétszerannyi párkapcsolatilag és szexuálisan igen aktív év áll előttünk, mint amennyi mögöttünk

Jó tanács: ne éld bele magad ennyire.

Mi van, ez most egyénileg vonatkozott ránk, meg a korosztályunkra, nem konkrétan mi kettőnkre... ez arról akart szólni, hogy minek ennyi idősen védőháló?

(Tényleg ennyire érthetetlen vagyok ma? :) Mondjuk kétnapos másnaposan nem csoda...)

edit: vagy ez egy elegánsan álcázott, cinikus poénba csomagolt coming out akart lenni a csökkenő szexuális képességeidről és/vagy vágyaidról?  :__devil:

Quote from: Fazék on 2009-04-15, 23:47:13
ömm tényleg félreértetted. abszolút nem ilyen szándékkal írtam, amit írtam. mondjuk nem is értem, hogy mit számít a pl nálam megvalósult értelmezése ennek a menekülőútnak, mikor a tietekkel csak ti lehettek tisztában, na mindegy, nem ragozom tovább, remélem így is érted, hogy véletlenül sem párhuzamot akartam vonni

Oké. :) Igazából én sem tudhattam pontosan, hogy ti [spoiler]öregek[/spoilerek] hogyan értékelitek ugyanazt a gesztust, amit mi máshogy. :__devil:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

kikuchiyo

Nem, egy teljesen őszinte tanács akart lenni arról, hogy ne éld bele magad a hosszú együttlétbe ennyire az elején, mert annál nagyobb lehet (hard mode: lesz) a koppanás.
Failure is the default option

motifator

Ó baszdki, mi romantika lenne az életben, ha mindenbe úgy vágnánk bele, hogy rögtön arra gondolunk, egyszer majd vége lesz? Így fogod majd kimondani a boldogító igent is, hogy közben az oltárnál azon gondolkozol, hogy vajon meddig fog tartani? Remélem én kurvára nem. Néha kicsit naivnak kell lenni, álmodni kell, hinni kell, mert attól lesz íze a dolgoknak. Lehet, hogy magasról nagyot lehet esni, de magasan lenni egész jó dolog, sokkal jobb repülni meg aztán nagyokat zuhanni, mint a földön végigsétálni az egészet.
A lényeg az, hogy ne hallgass kikura, légy boldog, ha most úgy érzed, hogy örökké fog tartani, akkor addig is fog :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.