Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

[spoiler=rossz filozofálás, Ramiz még ne olvassa el]Szomorú sors a pesszimistáé: egyetlen elégtétele van az életben, a "na ugye megmondtam", de azzal sem okoz örömet senkinek.

In b4 na ugye megmondtam ;)[/spoiler]
Failure is the default option

Fazék

Quote from: kikuchiyo on 2009-04-16, 00:20:42
Nem, egy teljesen őszinte tanács akart lenni arról, hogy ne éld bele magad a hosszú együttlétbe ennyire az elején, mert annál nagyobb lehet (hard mode: lesz) a koppanás.
ez szerintem faszság.
inkább koppanjon nagyot az ember, de félelemben, tartózkodva élni egy kapcsolatban semmi jóra nem vezet.
szerk: aham, szóval extreme slowpoke. csak gyorsan le akartam írni a gondolataimat így még épphogy kilátva két szűk résen, mielőtt a következő hozzászólások elolvasásával kiment volna a fejemből a lényeg. na mindegy. jó éjszakát :)

NLZ

Quote from: motifator on 2009-04-16, 00:31:46
Ó baszdki, mi romantika lenne az életben, ha mindenbe úgy vágnánk bele, hogy rögtön arra gondolunk, egyszer majd vége lesz? Így fogod majd kimondani a boldogító igent is, hogy közben az oltárnál azon gondolkozol, hogy vajon meddig fog tartani? Remélem én kurvára nem. Néha kicsit naivnak kell lenni, álmodni kell, hinni kell, mert attól lesz íze a dolgoknak. Lehet, hogy magasról nagyot lehet esni, de magasan lenni egész jó dolog, sokkal jobb repülni meg aztán nagyokat zuhanni, mint a földön végigsétálni az egészet.
A lényeg az, hogy ne hallgass kikura, légy boldog, ha most úgy érzed, hogy örökké fog tartani, akkor addig is fog :)
Majd ha öreg leszel és magányos, akkor te is pesszimista leszel.
[reserved]

Tycho

Nekem is van ilyen aki kitalálta, hogy 30 évesen, ha nem jut senki sem, akkor hozzámjön. Azt is kitalálta, hogy nem akar úgy meghalni, hogy nem feküdt le velem...

PROTIP: egyik se fog neki bejönni... ha igen, akkor kb heroinista leszek és öngyilkos 31 előtt. ::)

ed.: a protip-et a házasságra értettem. Inkább leszek önpusztító agglegény, mint ilyen alapon bárkivel összejönni...

Moha

Quote from: Fazék on 2009-04-16, 00:42:56
inkább koppanjon nagyot az ember
Ez relatív. Ramiz persze régóta ismeri a csajt, de szerintem sem jó a kapcsolat elején nagyon beleélni magát az embernek. Én eddig majdnem mindig ezt tettem és nem volt túl jó, mert többet koppantam, mint amennyit "repültem". Én is folyton túlértékelem a pozitív jeleket, egész egyszerűen azért, mert azokból kevesebbet kapok. És hidd el, nem jó dolog az sem.

Quote from: NLZ on 2009-04-16, 01:02:05
Majd ha öreg leszel és magányos, akkor te is pesszimista leszel.
Mondod ezt te, az öreg pesszimista? :D

Ed:
Quote from: Tycho on 2009-04-16, 01:41:24
Nekem is van ilyen aki kitalálta, hogy 30 évesen, ha nem jut senki sem, akkor hozzámjön.
Ez olyan "ha ló nincs, a szamár is jó" mentalitás. :ejj:
QuoteAzt is kitalálta, hogy nem akar úgy meghalni, hogy nem feküdt le velem...
Ha jó nő, ezt viszont kérd el előlegben, mert mi van, ha holnap elüti egy kocsi? :D

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2009-04-15, 14:38:36
Van egy lány,  30 évesen majd hozzám jön feleségül
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-15, 15:48:08
Nekem is van egy ilyen.
Quote from: Nakedape on 2009-04-15, 15:58:38
nekem is volt
Quote from: motifator on 2009-04-15, 16:02:44
Nekem is volt
Quote from: Tycho on 2009-04-16, 01:41:24
Nekem is van ilyen aki kitalálta, hogy 30 évesen, ha nem jut senki sem, akkor hozzámjön.

...
bassza meg, csak nekem nincs ilyen?
ennyire csak nem vagyok inattraktív...
[in b4 de.]

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-16, 02:14:02
bassza meg, csak nekem nincs ilyen?
ennyire csak nem vagyok inattraktív...
Nyugi, nekem sincs. :D

Zsiga

Quote from: Moha on 2009-04-16, 02:18:26
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-16, 02:14:02
bassza meg, csak nekem nincs ilyen?
ennyire csak nem vagyok inattraktív...
Nyugi, nekem sincs. :D
Ezzel most szerinted mennyire nyugtattad meg K_T-t? :D

NLZ

Quote from: Zsiga on 2009-04-16, 02:43:50
Quote from: Moha on 2009-04-16, 02:18:26
Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-16, 02:14:02
bassza meg, csak nekem nincs ilyen?
ennyire csak nem vagyok inattraktív...
Nyugi, nekem sincs. :D
Ezzel most szerinted mennyire nyugtattad meg K_T-t? :D
Degonosz.
[reserved]

Tycho

Quote from: Moha on 2009-04-16, 01:43:32
Ed:
Quote from: Tycho on 2009-04-16, 01:41:24
Nekem is van ilyen aki kitalálta, hogy 30 évesen, ha nem jut senki sem, akkor hozzámjön.
Ez olyan "ha ló nincs, a szamár is jó" mentalitás. :ejj:
hát ja... szerintem ez eléggé lesajnáló duma...
Quote from: Moha on 2009-04-16, 01:43:32
Quote from: Tycho on 2009-04-16, 01:41:24
Azt is kitalálta, hogy nem akar úgy meghalni, hogy nem feküdt le velem...
Ha jó nő, ezt viszont kérd el előlegben, mert mi van, ha holnap elüti egy kocsi? :D
Jól néz ki, de elkésett ezzel a dologgal durván 6 és fél évet. Nem akarom elkiabálni, ki tudja hova jutok még, de nem hiszem, hogy akár csak ezzel a lehetőséggel is élnék :D

.Attila

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-04-16, 02:14:02
...
bassza meg, csak nekem nincs ilyen?
ennyire csak nem vagyok inattraktív...

Ha attraktivitásról lenne szó, akkor nem várnának 30ig, hanem azonnal belemennének.
Inkább a szamár, mint a magány.
Nekem sincs ilyen, de ha ilyet mondana nekem valaki, elküldeném melegebb éghajlatra.

Member

Nekem exem többször próbálkozott újra, meg mindig jön az "éljünk együtt, mint barátok" szöveg, de inkább maradok magányos, nem keresek "szamarat".

Néhányan (mindkét nem) mintha nem gondolnák át, amit mondanak. Haverom, amikor őrült szerelmes volt és a csaj csak áltatta, azzal kívánta enyhíteni a dolgot, hogy "veled tök könnyen el tudnék képzelni egy esküvőt". Tippeljétek meg, hogy milyen állapotban volt aztán 2 hétig.

Moha

Quote from: Member on 2009-04-16, 12:03:31
Néhányan (mindkét nem) mintha nem gondolnák át, amit mondanak. Haverom, amikor őrült szerelmes volt és a csaj csak áltatta, azzal kívánta enyhíteni a dolgot, hogy "veled tök könnyen el tudnék képzelni egy esküvőt". Tippeljétek meg, hogy milyen állapotban volt aztán 2 hétig.
Itt a kulcs a kiemelt rész.
Ha az ember szerelmes, akkor ész pajtás kikapcsol és a szív veszi át az irányítást. Ilyenkor ráborul az emberre a rózsaszín köd és mindent pozitívan lát, nem veszi észre azt sem, ha a másik csak hülyíti, vagy épp lazán veszi a dolgokat.

Member

Azóta átfordult a pengén és csak "szittya qrvának" hívja a csajt (ami mondjuk igaz rá). :)
Csak tudod, Mohcsi, ha én pl. racionálisan álltam hozzá és nem hót szerelmesen, miután elküldtek, mivel fogadtak?
[spoiler]Szerintem te nem is szeretted őt igazán...[/spoiler]
Bőgnöm kéne a párnámba vagy öngyilkossággal fenyegetni, hogy azt lássák, nem csak "kell vki" felállás van? :confused:

Nakedape

Quote from: Fazék on 2009-04-16, 00:42:56
Quote from: kikuchiyo on 2009-04-16, 00:20:42
Nem, egy teljesen őszinte tanács akart lenni arról, hogy ne éld bele magad a hosszú együttlétbe ennyire az elején, mert annál nagyobb lehet (hard mode: lesz) a koppanás.
ez szerintem faszság.
inkább koppanjon nagyot az ember, de félelemben, tartózkodva élni egy kapcsolatban semmi jóra nem vezet.
szerk: aham, szóval extreme slowpoke. csak gyorsan le akartam írni a gondolataimat így még épphogy kilátva két szűk résen, mielőtt a következő hozzászólások elolvasásával kiment volna a fejemből a lényeg. na mindegy. jó éjszakát :)

mittomén milyen ploke, de én is egyetértek, sztem is úgy kell élni, ha tudsz, h abszolút pozitívan állj, beleélve, hittel, mittomén hozzá egy kapcsolathoz, még akkor is, ha persze tudhatod, hogy ez nem feltétlenül lesz igaz

amibe kikuval értek egyet:  szóval az , hogy vágyaid vannak, meg fiatal vagy még nem garantálja, h aktív is leszel sajna :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Member on 2009-04-16, 12:32:24
Mohcsi
:morci:

Amúgy nekem az a csaj elintézte, hogy szépen eltűnjön a rózsaszín felhő és végül én küldjem el őt. Utána persze szar volt, de legalább tudtam, hogy úgysem lett volna belőle már semmi.
Ellenben amíg benne voltam a kapcsolatban, mondhatta bárki, hogy "vigyázz, mert csak kihasznál téged", nem hittem senkinek. :P

Makos

Sajnos ismerős helyzet és ugyanúgy nekem is azt mondták hogy csak kihasznál... 1,5 év után elküldtem a fenébe, bár elég nehezen.
De mióta megismertem mostani barátnőmet azóta tudom hogy az előző semmi sem volt ehhez képest még ha most sokszor meg sem tudom állapítani hogy ez most szerelem vagy mi?

Lényeg az, hogy velem is megtörtént az mint veled (talán még durvábban is), mégsem állok ilyen pesszimistán a dolgokhoz...

Moha

Quote from: Makos on 2009-04-16, 12:51:30
Lényeg az, hogy velem is megtörtént az mint veled (talán még durvábban is), mégsem állok ilyen pesszimistán a dolgokhoz...
Ha neked a mostani jobb, mint az előző volt, akkor meg is értem, hogy nem vagy pesszimista.
Nekem sajna nem így alakult, szóval nehéz optimistán hozzáállnom.

Makos

Ha most nem lenne bnőm, akkorsem úgy állnék hozzá mint te.

Member

Quote from: Moha on 2009-04-16, 12:46:09
Quote from: Member on 2009-04-16, 12:32:24
Mohcsi
:morci:
Bocsi, Muhica. :p

Én csak azt remélem, hogy hamarosan lesz az előzőhöz viszonyítási alapom.

Makos, az élet apró pontokon való megváltoztatása igencsak nagy változásokat hoz az ember személyiségében, úgyhogy ebben nem lennék annnyira biztos.

Makos

Ennyire azért ismerem magamat, már bocsi :haha:

Semmiféleképpen sem lennék ilyen pesszimista az biztos.

Member

Az ember optimista/pesszimista hozzáállása is tolódik az idők folyamán. Figyeltem már meg emberkéket. :)

pet

Quote from: Member on 2009-04-16, 13:34:34
Az ember optimista/pesszimista hozzáállása is tolódik az idők folyamán. Figyeltem már meg emberkéket. :)
nálam például minden nap más.
szerelem, szerelem, szerelem... csatlakozok a pesszimisták közé, de én jobban szeretek egyedül lenni, vagy csak kavarni, mint koppanni. kétszer már koppantam (najó 3 mert az egyik ugye kétszer is szakított XD) és már az első után is megfogadtam hogy soha többé nem leszek szerelmes. ez kb hm 1 évig tartott (ami nem jelenti azt hogy addig nem voltam csajjal...)... most azt fogadom meg, hogy csak azt fogom szeretni ezentúl, akivel össze is fogok házasodni. vagyis byebye love till 25 years. jó már megint naív voltam és elszóltam magam XD de ezentúl ha egy kapcsolatot nem csak tapasztalatszerzés céljából akarok, akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.

Nakedape

Quote from: pet on 2009-04-16, 14:28:47
akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.

nagyon nehéz kérdés, max komoly pszichológiai tesztek segíthetnek
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

pet

Quote from: Nakedape on 2009-04-16, 14:35:16
Quote from: pet on 2009-04-16, 14:28:47
akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.

nagyon nehéz kérdés, max komoly pszichológiai tesztek segíthetnek

ez már túúúúl proooo.
na mellesleg, gondolkodtam :) lehet már meg van a kiszemelt, bár esélyt nemlátok, pesszimizmussal vágok bele, persze majd ha megtudom myvipről hogy van e pasija. legrosszabb esetben is elbarátkozunk :D

edit: tudjátok, utálom myvipet. most is karbantartás van, közben most az egyszer fontos dolog miatt mennék fel xD az a gond, ha túl sokáig húzódik ez a tudatlanság hogy mivan a csajjal, csak a remény nő bennem, aztán majd látom a feliratot: "kapcsolatban" és akkor jöhet aaa... az ideges kirohanás hogy peepeepoo...

noriko

Quote from: pet on 2009-04-16, 14:28:47
most azt fogadom meg, hogy csak azt fogom szeretni ezentúl, akivel össze is fogok házasodni. ezentúl ha egy kapcsolatot nem csak tapasztalatszerzés céljából akarok, akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.
Ez a gyakorlatban akkor így nézne ki?
step1: meglátsz egy lányt, akivel össze akarsz házasodni
step2: leteszteled (pl. Nakedape féle relation shipment teszttel, ami  :lol: btw)
step3: elkezded szeretni

ööö...és ilyen fogadalmakat be is tudsz tartani? :D

Friends-ben amúgy 40 éves kor volt a határ. Ez a mai eltolódott házassági korhatárokhoz viszonyítva már azért reálisabb a 30-nál. Addigra sokkal kétségbeesettebben keres párt az ember, gondolom. 30 viszont azért is hülyeség, mert abban a korban inkább a társadalmi elvárások miatt vetődhet fel házasság mint a magány miatt.

Szerintetek átlagosan mi a "reménytelen" korhatár?
Amikor az illető már úgy érzi, nem fog összejönni semmi és már nem is keres?

Pl: Nagybátyám testvére 42 éves és eddig nem volt komoly(?) kapcsolata. (Én kb 15 éve ismerem, és tudtommal ezidő alatt semmilyen nem volt.) Jelenleg elvan otthon, a kutyáival él és rutinszerűen folynak a napjai, vagyis nem tesz semmi olyat, amely során új emberekkel ismerkedne meg, szóval nem hiszem, hogy keresne.
"I wish I could, but I don't want to."

pet

hát, gyakorlatban szerintem meglehet valósítani. ha úgyérzem hogy a lány olyan, akivel jólérzem magam, és nemis lenne rossz továbbra is így el lenni, akkor letesztelem valamivel, lehet hogy kívülről, vagy nem tudom. ami majd eszembe jut. ha pozitív a válasz minden rendben van, ha negatív, akkor előre szakítok :) de ugye itt sokan mondták hogy olyan 20 éves kor alatt annyira ne vegyem komolyan :D

EDIT: Családi állapot:
egyedülálló XDXD  :Kiraly: :Kiraly: :rotfl: :tezsvir: :tezsvir: :appl: :merci: :merci: :merci: :haha: :lazza:
edit: azért nem iszok előre a medve bőrére... de legalább kicsit feldobódtam  :whoah:

Makos

Az még nem jelent semmit hogy myvipen az van kiírva hogy egyedülálló :__devil:

Énis kb havonta egyszer megyek fel myvipre :D

pet

Quote from: Makos on 2009-04-16, 15:26:58
Az még nem jelent semmit hogy myvipen az van kiírva hogy egyedülálló :__devil:

Énis kb havonta egyszer megyek fel myvipre :D
Utolsó belépés:
az elmúlt 1 héten belépett

a tizenévesek szerintem 80-90% rendszeresen használja a myvipet, de nem iszok előre a medve bőrére na XD
edit: bár nemtudom összejönne vele? hm... régen nagyon jó "haver" volt, fura lenne, de azért megpróbálom :D

Rounin

Quote from: pet on 2009-04-16, 15:22:19
EDIT: Családi állapot:
egyedülálló XDXD  :Kiraly: :Kiraly: :rotfl: :tezsvir: :tezsvir: :appl: :merci: :merci: :merci: :haha: :lazza:
edit: azért nem iszok előre a medve bőrére... de legalább kicsit feldobódtam  :whoah:

Ne kezdd.... :3x3: