Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: pet on 2009-04-16, 14:28:47
ezentúl ha egy kapcsolatot nem csak tapasztalatszerzés céljából akarok, akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.
Like emotions can always be controlled by conscious mind...  ::)

Ez azért szerintem nem úgy megy, hogy "őbele nem akarok beleszeretni a másik ba meg igen". Ha ilyen egyszerűen lehetne irányítani az érzelmeket, az egész világ totál más volna. Azt nem tudom, hogy jobb-e vagy rosszabb, de hogy más lenne, az tuti.

Makos

Én direkt teszteltem múltkor a myvipet és mindig azt írja ki hogy az elmúlt 1 héten belépett, na mind1.

De amint látom legalább sikerült gyorsan túltenned magad az előzőn :D

Xzone

noriko:

"Reménytelen korhatár" szerintem nincs. Külső+anyagiak befolyásolják a lehetőségeit egy embernek, vagy -mint nagybátyádnál gondolom- a hajlandóság a dologra meggátolhatja az egészet.

Nakedape

jó, a kép nem jött át: pet mégis hogy az atyaúristenbe teszteled másképp, mint hogy kipróbálod? márnemazér...

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

pet

félreértetek :) na a szituáció: összejövök valakivel, elkezdek iránta érezni valamit. letesztelem, tegyük fel egy olyan szánalmas dologgal, hogy ráküldöm haveromat, hogy dumáljon el a csajjal. ha pl. a csaj inkább úgyáll hozzá hogy átpártolna, szakítok vele egyértelműen, így a büszkeségem is megmarad.
a példát ne vegyétek szó szerint, havert tuti nem küldök rá, de kutakodnék az biztos.
edit: ez most tudom, úgy hangzik hogy nem bíznék meg benne, és eleve rossz hozzáállás. de eddig két lányban megbíztam :) és rosszul döntöttem. az egyikkel, a régebbivel, róla is nyafiztam régen, már beszélek azóta, visszavettem msnre :) tökre jóarc, mondjuk elég szemét voltam vele, igazából nem az ő hibája volt, csak nemtudtam feldolgozni a témát. szerencsére ő megerősített lelkileg, a mostanit ezért bírom így XD

Nakedape

ok, imho ez a tesztelés is elég gáz, akár, de ok tegyük fel, h kiszűröd, ahazugokta, a kétszínűeket, a megjátszókat, a pénzhajhászokat stb

de ugye ott van a lehetőség, h tisztességes, rendes, aztán  mégse marad veled. én meg erre gondoltam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

pet

persze, megvan mindennek a veszélye, de mégis jobb ha legalább értelmetlenül nem kell koppannom :)

Nakedape

Quote from: pet on 2009-04-16, 15:47:55
persze, megvan mindennek a veszélye, de mégis jobb ha legalább értelmetlenül nem kell koppannom :)
pont az "értelmes" koppanásokat van max esélyed kiszűrni.

vagy már én vagyok nagyon eltévedve


tippre úgyis inkább meg kéne maradnom vicces képek gyártásánál, mint  értelmesen  írni. az legalább néha sikerülhet nekem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

pet

nyugi azért a te véleményedben is ott van az igazság :) az ember általában elég makacs, én nem leszek az, és őszinte vagyok, látok benne realitást. csak félek a koppanástól xD

sirtomi

Koppanástól mindenki tart valamennyire, de ha ez meggátol abban hogy belemenj egy kapcsolatba, akkor semmi nem lesz. Sok jó dologról lemarad az ember.

noriko

Oké, ha hajlamos félrelépni, azt esetleg kiszűrheted (mint "értelmes koppanás", ahogy Nakedape is írja), de azt nem tudom, hogy tudod kiszűrni, ha mondjuk azzal hagy ott, hogy már nem szeret.

Xzone: azért a hajlandóságot is befolyásolja a kor előrehaladta és az addig adódó lehetőségek. Ha valakinek csupa sikertelen kapcsolata volt, vagy semmi, bizonyos kor után már nem úgy néz a kapcsolatokra, hogy "ha lesz", hanem úgy, hogy "szerintem nem lesz, de ki tudja...". Erre a fordulópontra gondoltam a "reménytelen" korhatár kérdésnél.
Pl. egy 50 éves nőnek sokkal kisebb esélye van párt találni már, mint egy 30-nak, és ezt azért ő is látja, és pl. már kezdi macskákkal elképzeli a jövőjét gyerekek helyett.
"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

Tesztelgetéssel vigyázz, az emberek többsége nem viseli jól.
Aki engem tesztelgetne, azt jó eséllyel páros lábbal rúgnám ki.

NLZ

[reserved]

pet

Quote from: .Attila on 2009-04-16, 16:20:14
Tesztelgetéssel vigyázz, az emberek többsége nem viseli jól.
Aki engem tesztelgetne, azt jó eséllyel páros lábbal rúgnám ki.

nem feltétlen esik rosszul** a másiknak a "tesztelés". meg is lehet azt beszélni. de én mindig többet tudok az aktuális páromról mint amit ő gondol :D

sirtomi

Quote from: NLZ on 2009-04-16, 16:22:02
Minden csaj tesztelget a maga módján.
De aranyos kisgyerek! Nekem is keeelllll! :)

Selmo

Quote from: noriko on 2009-04-16, 15:17:37
Szerintetek átlagosan mi a "reménytelen" korhatár?
Amikor az ember feladja az egészet, és ez nincs életkorhoz kötve, lehet 18 és 78 évesen is.

pet: blabla... fosol és biztosítékot akarsz. Pont olyan szánalmas vagy mint a "30 évesen hozzád megyek" óvodai ígéretek. :ejj: :ejj:

A tökéletesség unalmas.

NLZ

Quote from: sirtomi on 2009-04-16, 16:25:02
Quote from: NLZ on 2009-04-16, 16:22:02
Minden csaj tesztelget a maga módján.
De aranyos kisgyerek! Nekem is keeelllll! :)
Hol? Hol? Kell egy nekem is!! :)
[reserved]

pet

igen, félek... nem ismersz engem :) voltam rosszabb szinten is mint tera, de megtanultam visszatartani, és not giving a fuck módon gondolkodni. az előzőt se ragoztam tovább, nem is akarom. de vannak ilyen emberek is mint én, akik a szokásosnál is jobban magukba tudnak fordulni, és kiakadni (ergo nem tudják kezelni a helyzetet).
edit: csak leírtam hogy mit gondolok, és mire gondoltam. olvasgattam hogy mit gondoltok, én nem kaptam fel rá a vizet, hanem elgondolkodtam.

Selmo

Én nem kaptam fel a vizet, csak leírtam a véleményem, olyanra akarsz biztosítékot, amire nincs biztosíték. De ha téged ez megnyugtat, akkor tesztelgess, ha meg esetleg kiderül a teszted és ezért életed szerelme otthagy, akkor majd gondolkodj el rajta, hogy melyik is éri meg.

A tökéletesség unalmas.

pet

mindenki tesztelget.
Quote from: sirtomi on 2009-04-16, 16:25:02
Quote from: NLZ on 2009-04-16, 16:22:02
Minden csaj tesztelget a maga módján.
De aranyos kisgyerek! Nekem is keeelllll! :)
ez is tesztelgetés.

.Attila

Quote from: pet on 2009-04-16, 17:49:31
mindenki tesztelget.

Szeressük az általánosításokat.
Nem, nem mindenki tesztelget.

Rounin

Quote from: .Attila on 2009-04-16, 17:55:05
Szeressük az általánosításokat.
Nem, nem mindenki tesztelget.

Ez most egy teszt?
Mert totál átlátok ám rajta, úgy ám. :3x3:

.Attila

Quote from: Rounin on 2009-04-16, 17:57:49
Quote from: .Attila on 2009-04-16, 17:55:05
Szeressük az általánosításokat.
Nem, nem mindenki tesztelget.

Ez most egy teszt?
Mert totál átlátok ám rajta, úgy ám. :3x3:

No, this is Test.

[spoiler][/spoiler]

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-04-16, 15:17:37
Quote from: pet on 2009-04-16, 14:28:47
most azt fogadom meg, hogy csak azt fogom szeretni ezentúl, akivel össze is fogok házasodni. ezentúl ha egy kapcsolatot nem csak tapasztalatszerzés céljából akarok, akkor a csajt letesztelem valamilyen módon, és csak utána engedem át az érzéseimet.
Ez a gyakorlatban akkor így nézne ki?
step1: meglátsz egy lányt, akivel össze akarsz házasodni
step2: leteszteled (pl. Nakedape féle relation shipment teszttel, ami  :lol: btw)
step3: elkezded szeretni
Hát szvsz ez a hülye módszer, legalábbis nekem nem jött be. Pontosabban ez volt a menetrend:
1. Megtetszik egy lány.
2. Megismerem
3. Beleszeretek
4. Próbálkozok
5. Nemet mond
Ilyen plátói szerelmekkel pedig évekig tudtam szórakoztatni magam.

Quote from: noriko on 2009-04-16, 15:17:37
Jelenleg elvan otthon, a kutyáival él és rutinszerűen folynak a napjai, vagyis nem tesz semmi olyat, amely során új emberekkel ismerkedne meg, szóval nem hiszem, hogy keresne.
Szvsz. Az egyik legnagyobb probléma, hogy sokan nem szeretik az ugri-bugris diszkós szórakozóhelyeket. Vagy nem jönnek be nekik az ilyen szórakozást kedvelő fickók/csajok. Így kevés az olyan lehetőség, ahol ezek az emberek találkozhatnak. Így az van, hogy otthon üldögélnek azok a srácok, akik az otthon üldögélős lányokat szeretik. És kölcsönösen nem tudnak megismerkedni egymással.
Quote from: sirtomi on 2009-04-16, 16:10:01
Koppanástól mindenki tart valamennyire, de ha ez meggátol abban hogy belemenj egy kapcsolatba, akkor semmi nem lesz. Sok jó dologról lemarad az ember.
Én arra jöttem rá, hogy amint megtetszik egy lány, oda kell menni. Így kevésbé érint mélyen az elutasítást. A pech az, hogy az ember kevésbé érez késztetést egy olyan iránt, akit még nem ismer.

Fazék

Quote from: Damnatus on 2009-04-16, 20:59:22
Szvsz. Az egyik legnagyobb probléma, hogy sokan nem szeretik az ugri-bugris diszkós szórakozóhelyeket. Vagy nem jönnek be nekik az ilyen szórakozást kedvelő fickók/csajok. Így kevés az olyan lehetőség, ahol ezek az emberek találkozhatnak. Így az van, hogy otthon üldögélnek azok a srácok, akik az otthon üldögélős lányokat szeretik. És kölcsönösen nem tudnak megismerkedni egymással.
lehet hogy szánalmasnak tűnik többeknek, de ott vannak a társkereső oldalak, mint megoldás erre a problémára. egy már majdnem túl idős rokonom így talált magának végre szerelmet és azóta már gyerekük is van. egyedüli probléma, hogy az élettársa miatt egy kicsit eltávolodott tőlünk, mondhatni teljesen, amit nem is igazán értünk, de végre tényleg boldognak tűnik. és ha rosszul esik is, hogy jóval kevesebbet látjuk, azért talán így a jobb, mint hogy magányos maradjon :)
már néha én is eljátszom a társkeresősdi oldalak használatának gondolatával, de egyelőre még nem tudtam rászánni magam.

Damnatus

 :lol: Én is hasonló cipőben vagyok, a linkeket már összeszedtem, de még nem volt erőm regisztrálni.

noriko

ehh...slowpoke...
Quote from: Damnatus on 2009-04-16, 20:59:22
Szvsz. Az egyik legnagyobb probléma, hogy sokan nem szeretik az ugri-bugris diszkós szórakozóhelyeket. Vagy nem jönnek be nekik az ilyen szórakozást kedvelő fickók/csajok. Így kevés az olyan lehetőség, ahol ezek az emberek találkozhatnak. Így az van, hogy otthon üldögélnek azok a srácok, akik az otthon üldögélős lányokat szeretik. És kölcsönösen nem tudnak megismerkedni egymással.
Nekik ott a net. :P Egyébként mostanában egyre több olyan párról hallok, akik internetes társkeresőn ismerkedtek meg és már eljegyzés volt vagy házasok.

Amúgy nem hiszem, hogy olyan kevés lenne a lehetőség akkor sem, ha kizárjuk az ugribugrit. Még nem ríszörcsöltem a témában, de biztos van egy pár kirándulós csapat meg mindenféle hobbi hely, tanfolyam, csereprogram. Korzózás... :haha:
"I wish I could, but I don't want to."

Damnatus

Quote from: noriko on 2009-04-16, 22:09:55
ehh...slowpoke...
Nekik ott a net. :P Egyébként mostanában egyre több olyan párról hallok, akik internetes társkeresőn ismerkedtek meg és már eljegyzés volt vagy házasok.

Amúgy nem hiszem, hogy olyan kevés lenne a lehetőség akkor sem, ha kizárjuk az ugribugrit. Még nem ríszörcsöltem a témában, de biztos van egy pár kirándulós csapat meg mindenféle hobbi hely, tanfolyam, csereprogram. Korzózás... :haha:
Természetesen van sok egyéb lehetőség, de ezek felkutatása jóval több erőfeszítést igényel, illetve valamilyen kisközösség tagjává kell válnia az embernek, ahova be kell dolgoznia magát.

.Attila

Quote from: Damnatus on 2009-04-16, 22:06:13
:lol: Én is hasonló cipőben vagyok, a linkeket már összeszedtem, de még nem volt erőm regisztrálni.

Én egy jó ideig fent voltam, találkoztam is sokakkal.
Szerintem több is összejöhetett volna, csak a többség nem jött be nekem (de ebben én vagyok a hülye), max. egy vagy kettő, de velük meg más probléma akadt.
Szóval ez is működhet, de ez sem garantált, a jó talán az benne, hogy az otthon ülősöket így talán meg lehet találni, de nem csak őket.
És nem mindegy, melyik oldalra megy fel az ember, van egy-két hajmeresztő oldal, ahonnan sikítva regisztráltam le, máshol meg egészen normális lányok vannak.

Quote from: Damnatus on 2009-04-16, 22:17:43
Quote from: noriko on 2009-04-16, 22:09:55
ehh...slowpoke...
Nekik ott a net. :P Egyébként mostanában egyre több olyan párról hallok, akik internetes társkeresőn ismerkedtek meg és már eljegyzés volt vagy házasok.

Amúgy nem hiszem, hogy olyan kevés lenne a lehetőség akkor sem, ha kizárjuk az ugribugrit. Még nem ríszörcsöltem a témában, de biztos van egy pár kirándulós csapat meg mindenféle hobbi hely, tanfolyam, csereprogram. Korzózás... :haha:
Természetesen van sok egyéb lehetőség, de ezek felkutatása jóval több erőfeszítést igényel, illetve valamilyen kisközösség tagjává kell válnia az embernek, ahova be kell dolgoznia magát.

Pl. elmegy táncolni az ember. Nekem bejött maga a tánc, nőt is szerezhettem volna így, sőt ki tudja még...

Zsiga

Quote from: noriko on 2009-04-16, 22:09:55
Amúgy nem hiszem, hogy olyan kevés lenne a lehetőség akkor sem, ha kizárjuk az ugribugrit. Még nem ríszörcsöltem a témában, de biztos van egy pár kirándulós csapat meg mindenféle hobbi hely, tanfolyam, csereprogram. Korzózás... :haha:
Csak az ilyen helyekre nem párt keresni megy az ember elsősorban, így sokkal nagyobb eséllyel zavarják el a fenébe ha próbálkozik. Én legalábbis nagyon nem bírom a nem megfelelő helyen nyomuló csajokat, legyenek egyébként akármilyen szépek-kedvesek-okosak.