Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Moha

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 01:46:44
Még egyelőre én is bőven ráérek :)
Csodálom a derűlátásod... Én 26 évesen, minimális tapasztalattal nem gondolom, hogy "ráérek még".
Mire észbe kapok, már hármassal fog kezdődni az életkorom és onnantól már egyre nehezebb (hacsak nem leszek tele pénzzel ::) ).
Nem azt mondom, hogy most mindenáron kell valaki, mert inkább legyek egyedül, mint egy szar kapcsolatban, de az idő az telik...

Lythis

Quote from: Én on 2009-05-11, 01:58:14
hey yo, just asking if fuckin teen bitches count as relationship exp.
depends which area of the relationship you're talking about.. note the "bitches" part...

.Attila

Quote from: Moha on 2009-05-11, 02:07:58
Quote from: .Attila on 2009-05-11, 01:46:44
Még egyelőre én is bőven ráérek :)
Csodálom a derűlátásod... Én 26 évesen, minimális tapasztalattal nem gondolom, hogy "ráérek még".
Mire észbe kapok, már hármassal fog kezdődni az életkorom és onnantól már egyre nehezebb (hacsak nem leszek tele pénzzel ::) ).
Nem azt mondom, hogy most mindenáron kell valaki, mert inkább legyek egyedül, mint egy szar kapcsolatban, de az idő az telik...

Mit parázol? Férfi vagy, nem a te biológiai órád ketyeg veszettül, ráérsz bőven 30-35 évesen is gyerekkel meg házassággal foglalkozni. Én 30 előtt nem is akarok gyereket, az biztos.

Én

Quote from: Lythis on 2009-05-11, 02:36:25
Quote from: Én on 2009-05-11, 01:58:14
hey yo, just asking if fuckin teen bitches count as relationship exp.
depends which area of the relationship you're talking about.. note the "bitches" part...
Általános alany, etc. :D

Moha

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 08:58:01
Mit parázol? Férfi vagy, nem a te biológiai órád ketyeg veszettül, ráérsz bőven 30-35 évesen is gyerekkel meg házassággal foglalkozni. Én 30 előtt nem is akarok gyereket, az biztos.
Ez igaz, viszont ugye a férfiak átlag 8-10 évvel kevesebbet élnek, mint a nők. És rendben van, hogy 30-35 évesen sem késett még el egy férfi a családalapítással, csak ahhoz kéne előtte egy normális kapcsolat, mert nem akarok fél év ismeretség után beleugrani egy házasságba. Szerintem azért ha az ember meg akarja igazán ismerni a másikat, ahhoz idő kell, leginkább összeköltözve. És ha teszem azt a leendő fiam is ezt az utat fogja követni, akkor kb. sose leszek nagypapa. :hopp:

No meg az idő előrehaladtával szerintem egyre nehezebb felvállalni a tapasztalatlanságot, abból pedig bonyodalmak születhetnek.

.Attila

26 vagy, van még időd.
Engem spec. annyira nem érdekel, leszek-e nagypapa vagy sem, ezért nem fogok már előre parázni.
A tapasztalat ugyan jó dolog, de nem alapvető feltétel. Vannak, akik tizenévesen összejöttek valakivel és azóta is együtt vannak. Nem kényszerből, hanem mert boldogok egymással. Míg vannak mások, akiknek sok tapasztalatuk, 3-4 hosszabb távú kapcsolattal, aztán mégis ugranak egyik kapcsolatból a másikba.
Sokkal fontosabb, hogy megvan-e a kellő akarat, a kompromisszumkészség, a bizalom, a türelem stb. Ha mindent meg lehet beszélni, akkor a tapasztalatokat lehet közösen gyűjteni és ehhez nem kell több kapcsolatból tapasztalatot szerezni.

pet

mindent meg lehet beszélni, márha az ember nem olyan, hogy magában tartja, és nyafirohamban veszekedés lesz belőle :\ bár... 20 éves kor alatt ez szerintem természetes.

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-10, 23:55:52
fix'd.
50 alatti iq-jú nőkhöz és buzikhoz illenek az ilyen kifejezések,
ezek közül melyik vagy? ::) Gay spelling is fucking gay.
Jajh, még azt sem látják, hogy gyökérkedésből (bocs, gyökcsiből) használom őket, ejjh. Van egy picsu csaj, vele csak így beszcsizek, hogy megércsizze.

Az életmódodtól függ főleg, hogy meddig élsz, Moha, és ha így idegeskedsz, te akár 20 évvel is kevesebbet élhetsz. Még ha nem is "kapuzárási pánik", de erősen "mid-life krízis huszonévesen", amit csinálsz. ::) Bezzeg, ha majd lesz, akkor páran jelentkeznek, hogy cserélnének vele, lsd murphy. :)

motifator

Bazz, hol mid-life krízis ez?
Nem azt mondom, hogy folyton ezen stresszelek, de én se szeretnék 30+-ig várni, hogy családom legyen. Szívem szerint 2-3 éven belül feleségül vennék valakit, hogy 6-7 év múlva már kis lurkók rohangáljanak körülöttem, na jó, 6-7 év múlva még elég lesz csak egy. És még csak akkor lennék harminc. Így talán még elmehetek majd focizni egyet az unokáimmal, és nem az lesz, hogy a saját fiam ballagására járókerettel megyek, a diplomaosztóját a kórházból nézem videófelvételről, az unokát meg majd kihozzák megmutatni a nagyfaternak a temetőbe.
Ja, és hogy mi lesz ebből az egészből? Ahogy most elnézem, semmi. Még egy normálisnak mondható kapcsolatom nem volt az életben, én meg feleségről meg gyerekekről beszélek? Ó, én barom.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Ramiz

Quote from: motifator on 2009-05-11, 18:27:18Szívem szerint 2-3 éven belül feleségül vennék valakit, hogy 6-7 év múlva már kis lurkók rohangáljanak körülöttem, na jó, 6-7 év múlva még elég lesz csak egy. És még csak akkor lennék harminc. Így talán még elmehetek majd focizni egyet az unokáimmal, és nem az lesz, hogy a saját fiam ballagására járókerettel megyek, a diplomaosztóját a kórházból nézem videófelvételről, az unokát meg majd kihozzák megmutatni a nagyfaternak a temetőbe.
:tezsvir:

Nekem a legkésőbbi kitűzött időpont a gyerekvállalásra a 30 év, de 27-28 körül azért már szeretnék legalább egyet. Az még 5 év, belefér.


Quote from: motifator on 2009-05-11, 18:27:18Ja, és hogy mi lesz ebből az egészből? Ahogy most elnézem, semmi. Még egy normálisnak mondható kapcsolatom nem volt az életben, én meg feleségről meg gyerekekről beszélek? Ó, én barom.

Ja... Gyerekvállalás előtt azért le kéne élni a jövendőbelivel 2 évet... Remélem a mostani sokáig tart majd (örökre szól... kop-kop :D).
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Nakedape

22 évesen én se zártam ki a 27et, így 27en most valahogy furcsán érezném magam most ha itt rohangálna, mögöttem..:D igazából nem a kor miatt, hanem mondjuk úgy, hogy státusz, nem nagy pénzekre gondolok, de valami kialakultabb keretre, amiben már felelősséget is merek vállalni
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-05-11, 18:43:24
22 évesen én se zártam ki a 27et, így 27en most valahogy furcsán érezném magam most ha itt rohangálna, mögöttem..:D igazából nem a kor miatt, hanem mondjuk úgy, hogy státusz, nem nagy pénzekre gondolok, de valami kialakultabb keretre, amiben már felelősséget is merek vállalni

Hát igen, ha nem lesz keret (ami nem kizárt, lévén kib. lusta és link vagyok :o), nem lesz gyerek...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Na én meg ilyen szempontból szerencsés vagyok.
Befejeztem az egyetemet, van egy egész jó állásom, mi a következő lépés? Nem lehet más, mint a család alapítás. Már csak találni kéne hozzá valakit, mert egyedül nem lesz egyszerű :)
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

.Attila

20-22 évesen még én is ilyeneket terveztem, aztán átértékeltem egy kicsit a dolgokat.
Először tényleg társ kéne hozzá és sajnos a legtöbb lány nem érik meg 24-25 éves korára sem eléggé ahhoz, hogy anya legyen. Meg spec. én sem érzem még elérkezettnek az időt, úgy érzem, hogy ki kell még élnem magamat az elkövetkező néhány évben, hogy nyugodt szívvel ugorjak bele a családalapításba.
És persze az anyagiak...

Ramiz

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26Először tényleg társ kéne hozzá és sajnos a legtöbb lány nem érik meg 24-25 éves korára sem eléggé ahhoz, hogy anya legyen. Meg spec. én sem érzem még elérkezettnek az időt, úgy érzem, hogy ki kell még élnem magamat az elkövetkező néhány évben, hogy nyugodt szívvel ugorjak bele a családalapításba.

Ez a kiélni magát az embernek, ez egy mesterségesen támasztott görcs manapság, én úgy érzem. Vagy lehet, hogy csak időben elkezdtem a "kiélést" (15-16 évesen :D), azért beszélek így. :)

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26És persze az anyagiak...

Ezt sokaktól hallottam már, hogy nem vállal gyereket, ha nincs miből eltartani. Szép és felelősségteljes gondolkodás, csak a helyzet az, hogy adott mennyiségű pénz nem korlátozza annyira a lehetőségeket, mint az ember fiatalon gondolja, hanem (egy minimál határ alatt, amitől nekünk "értelmiségi", felsőfokú végzettségű embereknek azért még ma sem kell egyáltalán félni...) fordítva van, aminek bele kell férnie, az belefér, a maradék meg kialakul.. ott el kell fogadni a szerényebb lehetőségeket. Mondom ezt a családomban körülnézve. Kicsivel több mitől jobb? Ha annyit el tudsz érni, hogy a gyereked járhasson iskolába (egyetemre), az szerintem elég. És az, hogy fiatalon lesz energiád foglalkozni a gyerekeddel, tanítani, utazni meg sportolni vele, no meg amit motifator felhozott, hogy láthatod majd az unokáidat... az többet ér, mint hogy teljesen nyugodt lehess anyagilag, nem? (Teljesen nyugodt úgysem lehetsz...)
Egyébként - bár nem szándékom politikát keverni a beszélgetésbe - a nyugati civilizációk értelmiségi rétegének e fajta óvatos viselkedése okozza a népesség csökkenését, illetve az ilyen szempontból "felelőtlenebb" (igazából csak bátrabb, az életbe belevetődő) népcsoportok arányának növekedését, akik (JELEN IDŐ szerint, mert természetesen ez is változik történelmileg) a cigányok, törökök, indiaiak stb.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

.Attila

Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 21:17:37
Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26Először tényleg társ kéne hozzá és sajnos a legtöbb lány nem érik meg 24-25 éves korára sem eléggé ahhoz, hogy anya legyen. Meg spec. én sem érzem még elérkezettnek az időt, úgy érzem, hogy ki kell még élnem magamat az elkövetkező néhány évben, hogy nyugodt szívvel ugorjak bele a családalapításba.

Ez a kiélni magát az embernek, ez egy mesterségesen támasztott görcs manapság, én úgy érzem. Vagy lehet, hogy csak időben elkezdtem a "kiélést" (15-16 évesen :D), azért beszélek így. :)

Nálam a kiélés nem azt jelenti, hogy minél több bulát meg akarok dugni és a hétvégeken csontrészegre akarom inni magamat.
Csak kicsit élvezni még az életet e fajta felelősségek nélkül, salsa bulikba járni, kicsit utazni, ilyesmi.

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26És persze az anyagiak...
Ezt sokaktól hallottam már, hogy nem vállal gyereket, ha nincs miből eltartani...
[/quote]

Nagy ívben teszek arra, hogy mi lesz a népességgel, kizárólag magamnak vagyok hajlandó gyereket csinálni, a társadalom meg tehet egy szívességet.
Némi alapra akkor is szükség van, előbb ezt meg kell teremteni. Persze neki lehet futni kis alappal is, kockáztatva azt, hogy utána nagy szarba kerül az ember. A baj ezzel az, hogy amíg a saját egzisztenciádat kockáztatod, addig oké, de amikor már egy egész családét...
A diploma meg nem garancia, apám úgy 16-17 éve a gépészmérnöki diplomájával került nagy bajba.

Fazék

Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 21:17:37
Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26Először tényleg társ kéne hozzá és sajnos a legtöbb lány nem érik meg 24-25 éves korára sem eléggé ahhoz, hogy anya legyen. Meg spec. én sem érzem még elérkezettnek az időt, úgy érzem, hogy ki kell még élnem magamat az elkövetkező néhány évben, hogy nyugodt szívvel ugorjak bele a családalapításba.

Ez a kiélni magát az embernek, ez egy mesterségesen támasztott görcs manapság, én úgy érzem. Vagy lehet, hogy csak időben elkezdtem a "kiélést" (15-16 évesen :D), azért beszélek így. :)

Quote from: .Attila on 2009-05-11, 19:02:26És persze az anyagiak...

Ezt sokaktól hallottam már, hogy nem vállal gyereket, ha nincs miből eltartani. Szép és felelősségteljes gondolkodás, csak a helyzet az, hogy adott mennyiségű pénz nem korlátozza annyira a lehetőségeket, mint az ember fiatalon gondolja, hanem (egy minimál határ alatt, amitől nekünk "értelmiségi", felsőfokú végzettségű embereknek azért még ma sem kell egyáltalán félni...) fordítva van, aminek bele kell férnie, az belefér, a maradék meg kialakul.. ott el kell fogadni a szerényebb lehetőségeket. Mondom ezt a családomban körülnézve. Kicsivel több mitől jobb? Ha annyit el tudsz érni, hogy a gyereked járhasson iskolába (egyetemre), az szerintem elég. És az, hogy fiatalon lesz energiád foglalkozni a gyerekeddel, tanítani, utazni meg sportolni vele, no meg amit motifator felhozott, hogy láthatod majd az unokáidat... az többet ér, mint hogy teljesen nyugodt lehess anyagilag, nem? (Teljesen nyugodt úgysem lehetsz...)
Egyébként - bár nem szándékom politikát keverni a beszélgetésbe - a nyugati civilizációk értelmiségi rétegének e fajta óvatos viselkedése okozza a népesség csökkenését, illetve az ilyen szempontból "felelőtlenebb" (igazából csak bátrabb, az életbe belevetődő) népcsoportok arányának növekedését, akik (JELEN IDŐ szerint, mert természetesen ez is változik történelmileg) a cigányok, törökök, indiaiak stb.
+1

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Fatal

Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 18:50:46
Hát igen, ha nem lesz keret (ami nem kizárt, lévén kib. lusta és link vagyok :o), nem lesz gyerek...
Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 21:17:37
Ezt sokaktól hallottam már, hogy nem vállal gyereket, ha nincs miből eltartani. etc
Erm
Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Fazék

Quote from: Fatal on 2009-05-11, 23:14:59
Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 18:50:46
Hát igen, ha nem lesz keret (ami nem kizárt, lévén kib. lusta és link vagyok :o), nem lesz gyerek...
Quote from: Ramiz on 2009-05-11, 21:17:37
Ezt sokaktól hallottam már, hogy nem vállal gyereket, ha nincs miből eltartani. etc
Erm
megpróbálnám feloldani az ellentmondást, ha megengeded.
pont erre a keretre utalt a második idézetben, hogy ha egy minimális keret létezik, már akkor is érdemes lehet belevágni, ez a minimális keret nagyon túl van becsülve a mostani emberek által, sokkal jobban föl szeretnének készülni a kölökre, aztán mire észbe kapnak már meddőség miatt esetleg esélyük sem lesz saját gyerekre (sajnos van ilyen ismerős a környezetemben...), vagy ha össze is jön, unokák megpillantásáról már ne is nagyon álmodozzon. az első idézetben azt mondja, hogy lehet hogy ez a minimális minimális keret sem jön össze neki.
kb.

Fatal

Some people like to kiss
Some people like to hug
Some lesbians like eating each others shit out of a cup
Some people say I love you
Some even shout it out
Some people puke semi-digested shit into each others mouths

Makos

Hát én még távol állok a házasságtól és a családalapítástól...Még talán belegondolni is korai.
De én csak olyan lányt vennék el akit 100%osan ismerek, bár eddigi tapasztalatok alapján olyan nincs akit 100%osan meg lehet ismerni xD
Gyerekvállalás az ország mostani helyzetében...hááát bizonyos etnikumoknak kedvező, a magyaroknak nem. És nem akarok politizálni úgyhogy inkább ezt hagyom.
Viszont én olyan 27-28éves koromba már elvállalnék egy gyereket, akár jól állok anyagilag, akár nem. Az unokáimat is szeretném látni...
Bár amilyen szerencsém van a nőkkel...

.Attila

Na most 27-28-at mondtatok, én meg 30-at. Kicsi az esélye, hogy ezen a 2-3 éven múlik, megérem-e az unokáimat vagy sem.
Saját esetemben én úgy érzem, hogy kell nekem ez a plusz. Azt a hibát semmiképp sem szeretném elkövetni, hogy majd a gyerek miatt érezzem, valami kimaradt az életemből.

Nakedape

Quote from:  József Attila
Vagy vess el minden elvet
s még remélj hű szerelmet,
hisz mint a kutya hinnél
abban, ki bízna benned.
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

pet

van most egy csaj az msnemen aki enyhén utalásokat tesz dolgokra. az "enyhén" ugye fordított értelemben. talán össze tudnélk vele jönni, nem is lakik messze, max. 50 km. diákkal hétvégénként ha megyek 6-7 száz ft odavissza egy ilyen út, busszal. bérlet, 2600 körül meglenne. csak nyáron nem lenne ilyesmire időm :\ ezért nemis akartam csajozni egészen szeptemberig, mert a nyarat végig akarom dolgozni, és szerintem egy nap után hazatántorgok, és inkább összeesek a fáradtságtól. de egyben szeretethiány is érezhetően van XD hát szar ez az állapot :D azért majd lehet talizok a csajjal.

.Attila

Ha érdekel a csaj, akkor a nyári munkát nem tekintenéd akadálynak.
Ha nem érdekel, akkor a szeretethiányodat nem fogja megszüntetni, max. a szexhiányodat.
Szerintem.

Én

Ha érdekel a nyári munka, a csajt nem tekintenéd akadálynak.
Ha nem érdekel (=ronda), akkor a szexhiányodat nem fogja megszűntetni, max. a szeretethiányodat.
Szerintem.

pet

képek alapján 5ös, nade ugye nemláttam élőben, előbb mindenképpen taliznék vele. mellesleg, voltmár elég pasija ahoz, hogy hihető legyen hogy élőben is kinéz valahogy, de ki tudja :) mellesleg a munka azért lenne vészes, mert ha tegyük fel felvesznek valamilyen gyárba csomagolni, vagy megyek valahova árufeltölteni, 8 óra munka után du. 4 hazaérek, szerintem nemgyengén leszek fáradt.

Rounin

Quote from: pet on 2009-05-14, 19:34:25
mellesleg, voltmár elég pasija ahoz, hogy hihető legyen hogy élőben is kinéz valahogy

Ahahahahahaha can't stop rotfloling. :hopp: