Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

1973-ban az Amerikai Pszichiátriai Társaság levette a mentális betegségek listájáról, szóval hivatalosan sem. Nameg akkor volna betegség, ha pusztán biológia tényezőkkel bizonyítani tudnád az okát (kromoszómák, hormonháztartás), de ezek a próbák eddig mind elbuktak

NLZ

De akinek a tanulmányaira hivatkozva tették ezt, az később a betegek egy részét korrigálni tudta, ezért kérvényezte is, hogy vegyék vissza a betegségek közé. Csak ez már senkit sem érdekelt.
[reserved]

Member

Mivel nem betegség, hanem szabadon választott életmód (ha észreveszi magán, hogy más a szexuális tárgya, elfojtja, vagy felvállalja). Meg mi ez már, hogy "korrigálta", kondícionálta őket vagy mi? Ha izmos pasi képére ficegett a cerka, kapta a 220-at? :gyagya:

EDIT: Alfred Kinsey-re gondoltál amúgy?

Kvikveg

Uhh Member, ez most meglepett, hogy igy reagaltad le.
Ennyire hihetetlen, hogy lehet, hogy ez gyogyithato?

edit: lovesem sincs ki irta, bobmagyaron emlitettek. De erdekelne bovebb informacio. A lehetoseg ui erdekes.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Member

Nem, az hihetetlen, hogy betegségként kell elfogadni. Mindenből betegséget csinálnak, amit helytelenítenek. Minek valamit "gyógyítani", ami kb. olyan választás, mint a nyárspolgár életmód vs. hippikommuna?

Én

Épp erről van szó, hogy azt vizsgálták: választás-e, vagy veleszületett hajlam. Ma már szerintem is a választott életmód van többségben (trendi meg faszom), de amikor az ilyen kutatásokat csinálták, lehet még nem vot így. Mondjuk bár én is olvasam róla, már nem emlékszem mikor csinálták
De azt szerintem senki sem állította, hogy minden homár beteg, egyik részük beteg, a másik meg... Hát, ők tudják. Ha nem előttem rázza a picsáját, kit érdekel.

Btw, "Értsük meg az ellenkező nemet"

Zsiga


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Quote from: pet on 2009-05-14, 19:34:25
voltmár elég pasija
Quote from: pet on 2009-05-15, 23:47:01
bisex

szóval lehet, hogy nem csak pasija volt már elég? :angyali:
This is awesome!
Ha a barátnője is az, mondd, hogy őt is hozhatja :haha:

Amúgy ha 14 éves lány mondja, akkor nem kell komolyan
venni. Én is láttam már ilyet (vagy még én is láttam ilyet),
ő sem tudja mit akar, a médiából árad ez a baromság, ő
meg próbálkozik, mutatja, hogy ő más, milyen bevállalós,
stb.

Quote from: Member on 2009-05-16, 11:23:32
:gyagya:

blablabla
you're a homo.jpg
nekem akkor is elmezavar/betegség :hehe:

Quote from: Zsiga on 2009-05-16, 12:50:53
Quote from: Kvikveg on 2009-05-16, 11:37:52
bobmagyar
:lul:
yeah, uhm, wut?

Member

Quote from: Kuroi Tenshi on 2009-05-16, 14:51:38
Amúgy ha 14 éves lány mondja, akkor nem kell komolyan
venni. Én is láttam már ilyet (vagy még én is láttam ilyet),
ő sem tudja mit akar, a médiából árad ez a baromság, ő
meg próbálkozik, mutatja, hogy ő más, milyen bevállalós,
stb.
Ez mondjuk igaz. Eléggé az megy most, hogy külső jegyekben, nemi identitásban térj el, és akkor leszel személyiség.

Quote
blablabla
you're a homo.jpg
nekem akkor is elmezavar/betegség :hehe:
Inkább örülnél, hogy több csaj jut neked. ::)
Sajnos ha az utcán normális homokost látsz, az nem fog feltűnni, mert teljesen normális azt leszámítva, hogy ki a szexuális tevékenységének tárgya, ellenben a felvonulgató pózerek. Ők tényleg elmezavarosak/betegek, vagy inkább csak feltűnési viszketegségük van és kell egy csoport, ahol elfogadják őket/elérhetnek valami rangot. Vagy Titanillo is ott van, aki önmagát az aszexuálisok védőszentjének tartja... Ők gyökerek.

Bocsánat, a szakma elvette az eszem. ::)

.Attila

Memberhez csatlakozok ebben a témában.
Már miért volna betegség a homoszexualitás?

Kvikveg

Quote from: .Attila on 2009-05-16, 15:51:50
Memberhez csatlakozok ebben a témában.
Már miért volna betegség a homoszexualitás?
En nem azt mondom, hogy betegseg, csak az, hogy nem kene kizarni, hogy megvaltoztathato.
Ha rolam kiderulne, hogy leszbikus vagyok, tuti orulnek, ha lenne eselyem megvaltoztatni, es nem azonnal azt kapnam, hogy hat akkor az is maradok.
Most altalanosan vedik azokat, akik homoszexualisok es azok is akarnak maradni, ez OK, amig nem toljak az en arcomba naponta. De mi az opcio azoknak, akik ha lehet, valtoztatni akarnanak? A fenti info alapjan ez nem kizart, es en pl errol eddig nem hallottam. (Csak en lusta vagyok utanaolvasni, bleh.)
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2009-05-16, 16:12:21
Ha rolam kiderulne, hogy leszbikus vagyok, tuti orulnek, ha lenne eselyem megvaltoztatni, es nem azonnal azt kapnam, hogy hat akkor az is maradok.

Mondod ezt heteroszexuális aggyal.
Viszont ha tényleg homo lennél, akkor a férfiakat visszataszítónak tartanád, ergo eszed ágában sem lenne heterová változni, tudatosan sem.
Szerintem.

Member

Pontosan. Nem hetero értékrenddel kellene kiindulni az egészből. Kb. oviban kezdenek rájönni, hogy valami nincs rendben, aztán elkapja a krízis serdülőkorban, hogy ő a saját nemét szereti, de nem maga az identitása viszi krízisbe, hanem hogy mit szólnak hozzá a szülei és a barátai. Ekkor még csak személyes homoszexuális tapasztalatai vannak, később, ha beletörődött, és felvállalja, lesz ez választott életmód.
Ha egy homo azt hallja, hogy "ez megváltoztatható", azonnal úgy áll majd hozzá, hogy "ezek szerint nem vagyok teljesértékű ember". Teljesen jogosan.

Én

Így van. Teljesen jogosan áll majd úgy hozzá.[spoiler] :angyali:[/spoiler]

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Én

Hurt yor feelings? There there, have some lollipop.
[spoiler][/spoiler]

NLZ

Quote from: Member on 2009-05-16, 16:23:27
Pontosan. Nem hetero értékrenddel kellene kiindulni az egészből. Kb. oviban kezdenek rájönni, hogy valami nincs rendben, aztán elkapja a krízis serdülőkorban, hogy ő a saját nemét szereti, de nem maga az identitása viszi krízisbe, hanem hogy mit szólnak hozzá a szülei és a barátai. Ekkor még csak személyes homoszexuális tapasztalatai vannak, később, ha beletörődött, és felvállalja, lesz ez választott életmód.
Ha egy homo azt hallja, hogy "ez megváltoztatható", azonnal úgy áll majd hozzá, hogy "ezek szerint nem vagyok teljesértékű ember". Teljesen jogosan.
Szted mit reagálna egy állat, ha rájönne, hogy az általa kívánt lyukba ha beleélvez, nem jön ki gyerek. Igen, azt gondolná, hogy valami gázos. Teljesen jogosan.
[spoiler]Now gimme my 0/10 asap[/spoiler]
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-05-16, 21:24:53
Szted mit reagálna egy állat, ha rájönne, hogy az általa kívánt lyukba ha beleélvez, nem jön ki gyerek. Igen, azt gondolná, hogy valami gázos. Teljesen jogosan.
[spoiler]Now gimme my 0/10 asap[/spoiler]
1. Nem vagyunk állatok.
2. Neked annyi gyereked van ahány lyukba beleélveztél? Így már mindent értek, nekem is erős frusztrációim lennének amin szar trollkodással próbálnék javítani ha huszonéves egyetemistaként szűz lennék. ::)

Én

PROTIP: shitty trolling was intended. He has to maintain his questionable f(l)ame.

Rounin

Mostanában egyre többet röhögök ezen a topicon.
Velem van a baj, vagy átmenetileg tényleg javult a helyzet?

NLZ

Quote from: Én on 2009-05-16, 21:34:31
PROTIP: shitty trolling was intended. He has to maintain his questionable f(l)ame.
Nem baj, az a lényeg, hogy valaki mindig ráharap a figyelmeztetés ellenére is. :D
[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2009-05-16, 21:24:53
Szted mit reagálna egy állat, ha rájönne, hogy az általa kívánt lyukba ha beleélvez, nem jön ki gyerek. Igen, azt gondolná, hogy valami gázos. Teljesen jogosan.
[spoiler]Now gimme my 0/10 asap[/spoiler]
Az állatok közt is feltűnik homoszexualitás. Általában "szituációhoz kötött", mert nincsen nőstény a közelben (embereknél ugyanez a kaszárnyák, börtönök), vagy korai, gyakorló jellegű, ilyen volt spártában, amíg el nem érték a 18 éves kort és mehettek nők közé. Nem gondolná, hogy rossz a lyuk. Komolyan, köztéren nem láttál még kutyákat alkotni...?
És mivel az embernél már teljesen átvette a szexualitás az élvezet szerepet az utódnemzés felett, tökmindegy, hova élvezel. Elég sokan d*gják seggbe a nőjüket, ők sem érzik gáznak.
NLZ, ez nem 0/10, inkább ülj be vmelyik sarokba és gondold át, miket mondtál. ::)

NLZ

Ja, hogy mert a társadalom ennyire elkurvult, ezért nem számít betegségnek? Néhány évtized-évszázad múlva már mindenki annyira lezüllik, hogy mondjuk kiveszik a szenvedélybetegséget is a mentális betegségek listájából? Csak mert pár zakkant tüntet, hogy az ő jogaikkal senki se törődik? Hogy mert hátrányos helyzetű például a munkahelyén, mert részeg, vagy lövi magát? Basszus, így belegondolva, micsoda hülyeség ez már. Hisz így születtek (vagy nem), hogy ennyire igénylik az ilyesfajta ingereket, ő meg szégyelhetik magukat, amiért betegnek titulálják őket.
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-05-16, 22:27:48
Ja, hogy mert a társadalom ennyire elkurvult, ezért nem számít betegségnek? Néhány évtized-évszázad múlva már mindenki annyira lezüllik, hogy mondjuk kiveszik a szenvedélybetegséget is a mentális betegségek listájából? Csak mert pár zakkant tüntet, hogy az ő jogaikkal senki se törődik? Hogy mert hátrányos helyzetű például a munkahelyén, mert részeg, vagy lövi magát? Basszus, így belegondolva, micsoda hülyeség ez már. Hisz így születtek (vagy nem), hogy ennyire igénylik az ilyesfajta ingereket, ő meg szégyelhetik magukat, amiért betegnek titulálják őket.

Egyetértek Memberrel, lassan lenyugodhatnál...

NLZ

[reserved]

Member

Quote from: NLZ on 2009-05-16, 22:27:48
Néhány évtized-évszázad múlva már mindenki annyira lezüllik, hogy mondjuk kiveszik a szenvedélybetegséget is a mentális betegségek listájából?
Nem fogják kivenni őket. Egy idő után a szerélvező az elvonási tünetek elkerülése végett nyúl anyaghoz, nem örömforrásból, az anyagcseréjébe beépült az anyag. Innentől biológiai alapú.
Ellenben a homokharcos nem a szenvedése enyhítése okán él szexuális életet, hanem ugyanazért, mint bármelyik hetero.

NLZ

Ne mondd már, hogy a "kangörcs" nem egyenértékű egy elvonási tünettel. Vágy a szexre (függetlenül az okától), ami kellemetlen, ha nincs kielégítve.
[reserved]

Member

Jajhhhh, de az nemi identitástól független.

.Attila

Quote from: NLZ on 2009-05-16, 22:27:48
Ja, hogy mert a társadalom ennyire elkurvult, ezért nem számít betegségnek? Néhány évtized-évszázad múlva már mindenki annyira lezüllik, hogy mondjuk kiveszik a szenvedélybetegséget is a mentális betegségek listájából? Csak mert pár zakkant tüntet, hogy az ő jogaikkal senki se törődik? Hogy mert hátrányos helyzetű például a munkahelyén, mert részeg, vagy lövi magát? Basszus, így belegondolva, micsoda hülyeség ez már. Hisz így születtek (vagy nem), hogy ennyire igénylik az ilyesfajta ingereket, ő meg szégyelhetik magukat, amiért betegnek titulálják őket.

A szenvedélybeteg mindig kárt okoz valakiben, minimum önmagában, többnyire másokban is.
A homoszexuális a maga szexuális irányultságával kinek okoz kárt?