Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Flaser

171 cm - 90 kg, ebből max. 8-10 kg "fölös" a többi már korábban is megvolt mikor még "vékony" voltam.
Most már csak az a kérdés, hogy melyik ősöm volt törpe, s hogy a fenébe lógott meg Svartálfaheimrből.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Darkstar

192/86
Vissza kéne szokni a konditerember, de nincs időm jelenleg...
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Moha

Quote from: Kuroi Tenshi link=topic=790.msg462697#msg462697
hallottam olyat, hogy mindenben tök jól megvoltak, mégis
a lány szakított egy idő után, aztán amikor a közös ismerős
lány megkérdezte, hogy miért, akkor az egyik legfőbb érv
az volt, hogy az izmos férfitest...
:gyagya:
Hát tényleg a srác járt akkor jobban.

Részemről a 172 cm / 65 kg alkatommal elég vékony vagyok, de jól érzem magam. És van akinek tetszik.
Aztán még az is lehet, hogy szedek magamra egy kis izmot is, mert mostanában a barátnőm rendszeresen elcipel úszni, és igyekeznem kell, mert jelenleg 2-3x akkora távot bír leúszni, mint én. :haha:

LiaLia

Quote from: Rounin on 2010-12-07, 00:30:16
Quote from: Kvikveg on 2010-12-07, 00:26:50
Nem... csak ram akart borulni szombaton miutan mar eleget ivott, de leszereltem.
Ismerve a barkácsmúltad ez most nekem fáj.

:haha:

Quote from: Kuroi Tenshi on 2010-12-07, 01:50:25
mindenben tök jól megvoltak...a lány szakított egy idő után, aztán amikor a közös ismerős
lány megkérdezte, hogy miért, akkor az egyik legfőbb érv
az volt, hogy az izmos férfitest...

Van akinek a külsőségek, van akinek inkább a belsőségek fontosabbak. Ha amúgy jól megvoltak, én is eléggé furcsállom, hogy az izmos férfitest miatt szakított inkább a lány. Ha szereti a párját az ember, akkor többmindent megtesz érte, vagy kettejükért, a kapcsolatukért.




Testsúly témában, ha már itt számok íródtak le, és szó volt az elhízás lehetséges okairól,
én 160 cm vagyok és nem mondom meg hány kiló, de van rajtam súlyfelesleg, és nem egyenletes eloszlásban :smile:
Ez úgy az utóbbi 3 év következménye, és leginkább a stressz és a helytelen életmód miatt. 3 éve volt nagyobb munkahelyváltás, 2 éve súlyosabb családi esemény, 1 éve a munkahelyen bővítés-átszervezés miatt sokminden rám volt bízva pluszba, ami miatt ez az év elég húzós volt. Rendszertelenül eszem, rendszertelenül alszom, bár azért nem dohányzom. A testmozgás is hiányzik, régebben eljártam tornázni, ami abbamaradt, majd most nyáron otthon dvd-kre már egész jól kialakult egy variálható gyakorlatsor, csak szeptembertől folytatódott az iskola, így a torna is elmaradt.
Nyaranta jó szokott lenni a gyümölcsszezon, 1,5-2 kg gyümölccsel van hogy elvagyok egész nap, akkor mennek is le kilók. Csak az idén a 30-40%-os gyümölcs áremelkedés miatt már az se úgy ment. Épphogy vettem gyümölcsöt, hogy legyen valami vitamin, de nem nagyon volt gyümölcsnap.
Pár hónapja, hogy ismerősnél méreckedtem, hát átlépett a súlyom egy lélektani határt, legalábbis nekem az volt, az 55 kg-os anno ideálisabb súlyomhoz képest. És ez nem az, hogy bemagyarázza magának az ember, mennyire elhízott, ahogy egyébként nőneműekre jellemző  :smile:
Úgyhogy eljutottam addig a pontig, hogy ez nem maradhat így, viszont most jönnek az ünnepek és februárban záróvizsga, így addig beláthatóan nem lesz nagyobb életmódváltásom.
Munkahelyen az átszervezés befejeződött, 2 hete adtam le a plusz munkát, főnökömmel is jópár konfliktus után úgy tűnik mostanra rendeződött a helyzet, ha a vizsgán is túl leszek, és már nem kezd olyan korán sötétedni, ráadásul tavasszal már több a friss zöldség lesz, majd teszek a testsúly ügy érdekében.

Kvikveg

Quote from: LiaLia on 2010-12-07, 12:54:48
...
én 160 cm vagyok
...
az 55 kg-os anno ideálisabb súlyomhoz képest.
...
Namost nekem 163mal 63 volt amiben jol ereztem magam... 58nal mar nem ereztem jol magam...
Most en is sokkal tobb vagyok ennel. Perpill eselytelen sportolni. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Selmo

Mi lenne, ha a másik oldalról próbálnátok? Egyetek kevesebbet. Kell venni egy kisebb tányért és arról enni. Az első héten hiányérzet előfordul, de aztán az ember megszokja.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Selmo on 2010-12-07, 15:21:03
Mi lenne, ha a másik oldalról próbálnátok? Egyetek kevesebbet. Kell venni egy kisebb tányért és arról enni. Az első héten hiányérzet előfordul, de aztán az ember megszokja.

Tanúsíthatom, hogy megszokja, de én csak akkor csinálok ilyet, ha muszáj.
Az evés az élet egyik legnagyobb gyönyöre! :zomg:

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Rounin


Kraivan

Arról nem is beszélve, hogy a legrosszabb "fogyókúra" az ha nem eszik az ember. A szervezet először szénhidrátot bont, majd fehérjét, és legvégső esetben a zsírt. Azt meg se említeném, hogy a test a hirtelen megcsökkent ételmennyiséget úgy veszi, hogy azt a keveset is raktározni kell, mert nem lesz jó vég.

Épp ellenkezőleg. Naponta 6 étkezés, és mindegyik kis adag. A napi 1 zabálás se jó, mert akkor egy ideig éhezik a szervezet, majd masszívan le lesz terhelve. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna majd vacsora. be kell osztani hogy jó legyen. Azért nem fél disznó kell mindegyikre. Gyümölcs, zöldség ha van rá mód. Lehet venni nem egy helyen csíramálékat. Nah az elveszi az éhségérzetet és még tápláló is.

Sportolás, zsírégető kúrák ha valaki fogyni akar. És elsősorban testalkatot kell nézni nem kilokat. A testmagasságból következtetett az vérszegény. Van ugyebár a BMI (testtömeg / magasság ^2) de az is csak közelítőleges értéket ad. testzsírszázalékmérés lenne a legprecízebb. Nőknél kezdjük ott ha valakinek nagyon nagy mellei vannak, akkor az is ott lesz a mérlegen. :P


.Attila

Quote from: Kraivan on 2010-12-07, 17:27:48
...

+1
Első megközelítésben talán a ruhaméreten lehet legjobban mérni a fogyást.

Member

Nem nem enni kell, mást kell enni. Fehérje-fehérje-fehérje. Meg egy megállóval előbb leszállni a metróról (és nem azért, mert a szmog bontja a zsírt :D), lépcsőzni lift helyett, etc. Mondjuk vidéken utóbbi kettő kiesik, de itt gyalogol eleget az ember (pl. a tanyától a dűlőút végén álló postaládáig :D).

Acchan

QuoteÉn asszem még sose jöttem ki a szekrényből ilyen témában :)
Ó, egy coming out (of the closet)?  :appl:  :jee:

Quote from: Member on 2010-12-07, 17:52:20
a tanyától a dűlőút végén álló postaládáig
Nekem ez kb 5 km, de e-mailben kommunikálok.  :D

Cloud

Quote from: Selmo on 2010-12-07, 15:21:03
Mi lenne, ha a másik oldalról próbálnátok? Egyetek kevesebbet. Kell venni egy kisebb tányért és arról enni. Az első héten hiányérzet előfordul, de aztán az ember megszokja.

Na de ki tud ellenálni annak amikor meglátja az ember otthon a roskadozó asztalt a rengeteg finomabbnál finomabb kajával. :D

(magamra néztem: asszem fogynom köll)

Member

Keress olyan asszonyt/anyát, aki sz*rabbul főz. :)

Selmo

Member önként ajánlkozik egy ünnepi anyacserére? :haha:

A tökéletesség unalmas.

Member


Viccet félretéve valóban volt ilyen műsor. :)

Cloud


Én

Mai tanulság: ha egy kapcsolatban mindig attól rettegsz, hogy mivel bántod meg a másikat tudtodon kívül, ne várj 10 hónapot a szakítással...

Xzone

Quote from: Kraivan on 2010-12-07, 17:27:48
Arról nem is beszélve, hogy a legrosszabb "fogyókúra" az ha nem eszik az ember. A szervezet először szénhidrátot bont, majd fehérjét, és legvégső esetben a zsírt. Azt meg se említeném, hogy a test a hirtelen megcsökkent ételmennyiséget úgy veszi, hogy azt a keveset is raktározni kell, mert nem lesz jó vég.

Épp ellenkezőleg. Naponta 6 étkezés, és mindegyik kis adag. A napi 1 zabálás se jó, mert akkor egy ideig éhezik a szervezet, majd masszívan le lesz terhelve. Reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna majd vacsora. be kell osztani hogy jó legyen. Azért nem fél disznó kell mindegyikre. Gyümölcs, zöldség ha van rá mód. Lehet venni nem egy helyen csíramálékat. Nah az elveszi az éhségérzetet és még tápláló is.

Sportolás, zsírégető kúrák ha valaki fogyni akar. És elsősorban testalkatot kell nézni nem kilokat. A testmagasságból következtetett az vérszegény. Van ugyebár a BMI (testtömeg / magasság ^2) de az is csak közelítőleges értéket ad. testzsírszázalékmérés lenne a legprecízebb. Nőknél kezdjük ott ha valakinek nagyon nagy mellei vannak, akkor az is ott lesz a mérlegen. :P

Hehe, erről azonnal ez jutott az eszembe:

http://www.cracked.com/article_18853_5-topics-guaranteed-to-elicit-condescending-advice.html

Darkstar

Quote from: Selmo on 2010-12-07, 21:27:55
anyacserére? :haha:
Miért olvastam anyagcserét...

Én nem fogyni akarok, hanem visszapakolni magamra azt a  ~8-10 kiló izmot, amit sikerült másfél év tespedéssel elveszíteni.  :bruhuhu:
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

LiaLia

Quote from: Kvikveg on 2010-12-07, 13:58:05
Namost nekem 163mal 63 volt amiben jol ereztem magam... 58nal mar nem ereztem jol magam...
Most en is sokkal tobb vagyok ennel. Perpill eselytelen sportolni. XD

Számít azért az, hogy ki miben érzi jól magát, mi az ami még konfortosabb. És alkatfüggő is az ideálisabb testsúly.




Köszönöm a fogyókúrás jótanácsokat :smile: Ezek kisebb-nagyobb része meg is van azért nálam.
Nagy mennyiségeket nem szoktam enni, azért 5x-i étkezés meg van, bár talán uzsonnára nem a legjobb a tejszínes gyümölcsrizs :D Ebédre van akinél szokásos több fogás, leves-második, én mindig egytál ételt eszem, azok is inkább főzelékek, tésztafélék, húst keveset eszem, inkább sajtot, tojást, tejtermékeket, így fehérjét is eszem, emellett nem eszem gyakran nagyon zsíros, nagyon fűszereseket.
Szoktam gyalogolni is, pl. munka után gyakran sétálok végig az Oktogontól a Blaháig :D

Nálam inkább úgy látom, hogy a neheze a stressz és a stresszes életmód miatt van. Lehet jól összeállított étrend, viszont ha ezt kapkodva, rendszertelen időben, sietve kell enni, vagy többször fel kell állni a tányértól, mert telefon, vagy valaki akar valamit, vagy ha egész napos szaladgálás után este érek, akkor eszek bővebbet, akkor az nem túl hasznos. Emellett ha későn fekszem, és reggel kelni kell, a kialvatlanságtól is éhesebb az ember. Ráadásul ha feszült vagyok, én nem dohányzom, és nem szoktam ledönteni egy feles, hogy akkor majd attól megnyugszom, így van, hogy valami nasit eszem "idegnyugtatónak".
Úgyhogy igen, számít az étkezés is, viszont emellett a nyugodt evés, időben lefekvés, és a testmozgás, főleg aerob mozgások, ami nagyon jó feszültség levezető is. Pl. Czanik Balázsnak van egy capoeira aerobikja, abban folyamatos ritmusra különféle rugások és ütésszerű karlendítések vannak. Na az kifejezetten jó stresszoldó, és közben egy 1 órás program jól meg tudja izzasztani az embert :D
És azért az is számít, hogy mennyire rendezett a környezet, a tágabb, nagyobb családban is rendben legyenek a dolgok, normálisabb főnök is jó hatású tud lenni :D

.Attila

A tésztafélék és a tejtermékek tudtommal pont jobban hizlalnak, mint a zsírszegényebb, tiszta húsok.

Member

Volt egy fogyókúrás képsor a Garfieldban, talán használna neked is:
[spoiler]Csak azt eheted meg, ami átfér a szívószálon[/spoiler]

TOPICÁTNEVEZÉST! kettőspont dé

Suszi

A fogyókúrához még annyit, hogy célzottan egy területről fogyni lehetetlen! Amit Kraivan írt, az mind helytálló infó (legalábbis én is így tudom).

Member

Quote from: Suszi on 2010-12-08, 14:34:55
A fogyókúrához még annyit, hogy célzottan egy területről fogyni lehetetlen!

Ráadásul pár pillanat alatt. :D

Nakedape

Quote from: Member on 2010-12-08, 13:06:50


TOPICÁTNEVEZÉST! :D
jahh

én on postja szegénynek, hogy elsikkad, pedig reméltem, h az jön
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Selmo

http://www.nlcafe.hu/szexesmas/20101125/a_magyarok_tobb_mint_fele_nem_oszinte_a_partnerevel/
http://www.nlcafe.hu/szexesmas/20101130/a_ferfiak_gyakrabban_szexelnek_mint_a_nok/
http://www.nlcafe.hu/szexesmas/20101202/a_szerelem_a_ferfiaknal_lecsuszott_a_dobogorol/
http://www.nlcafe.hu/szexesmas/20101207/nagy_szexteszt_a_szamok/

QuoteÚj partnerrel ugyanakkor a pasik inkább játszanak most mutasd meg!-et, mint a nők (Új partnerrel hogyan éritek el, hogy a szex a lehető legjobb legyen? – nők: beszélgetünk közben: 14%, kérem, hogy mondja, mutassa meg, neki mi a jó: 28%, férfiak: beszélgetünk közben: 13%, kérem, hogy mondja, mutassa meg, neki mi a jó: 44%). Nem mond, nem mutat a nők 37%-a (!), míg a férfiaknak csak 26%-a bírja a néma szexuális barkochbát...
Szóval 37% játszik egy darab deszkát. Ez minden 3. nő. Oo Pasiknál meg 26%, a hazai felvilágosítás továbbra is a béka segge alatt van az emberek meg félnek kinyitni a beszélőkéjüket. Az mondjuk érdekelne, hogy az ilyen deszka nő vajon barátnői előtt mit is mond?

A tökéletesség unalmas.

LiaLia

Quote from: .Attila on 2010-12-08, 12:24:44
A tésztafélék és a tejtermékek tudtommal pont jobban hizlalnak, mint a zsírszegényebb, tiszta húsok.

Eddig inkább a cukros tejtermékekről tudtam ezt, tésztáknál belegondolva, lehet hogy jobb lesz áttérni inkább a rizsre. Hússal kapcsolatban, bár nem vagyok hivatásos vegetáriánus, nem ennék több húst, havi 1x kb. egy kis csirke bőven jól esik.

Quote from: Member on 2010-12-08, 13:06:50
TOPICÁTNEVEZÉST! :D
Quote from: Nakedape on 2010-12-08, 14:42:28
jahh
én on postja szegénynek, hogy elsikkad, pedig reméltem, h az jön

Nakedape és Member, szerintem bármikor hozzászólhattok Énhez.
Emellett az eddigi téma a testsúly volt a kapcsolatokban, illetve külön férfiak-nőknél, valamint a többletsúllyal kapcsolatban volt technikai megbeszélés, párbeszéd hím- és nőneműek között. Egyáltalán nem gondolom, hogy offtopik.

Quote from: Selmo on 2010-12-08, 14:57:22
nagy_szexteszt_a_szamok

Jönnek a részletesebb elemzések, olvasós. :smile:

Nakedape

remélem azért láttad Membernél a kettőspont dé kombinációt??

amúgy igen tészta is szénhidrát, mint a cukor.

amúgy a hús is csak arányai miatt lenne jó úgyis sok húst evve lehet gyarapodni.
érdemes olyat enni amit nem tudsz megemészteni (nagyját):  aka zöldségek (tán a gomba is munkás nagyban)

én most mondjuk sokat híztam. puff, majd jön újra, hogy figyelek, h normálisan egyem, meg mozgás (meg no édesség tán, de az főleg büntiből)..
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution