Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Member

Biztosan azért lettek újságírónők, mert túl kevesek voltak egy ilyen kócos hajú bonyolult lélek megértéséhez. :)

Mondjuk ebben mennyi az igazság? Én nem tapasztaltam, hogy a nagyon művészlelkekre buknának egyes hölgyek, esetleg a felületes "vállamon a gitártok, kezemben a mappa" pózerekre, akik tudnak két akkordot meg szplaccs képeket festeni. ::) Ennek ott van a női párja, a nagyon titokzatos, csendes hölgy, akiről úgy hihetjük, milyen sok van benne, és egész életünkön át keressük benne, mire réjövünk, hogy üres. De ki tudja.

LiaLia

Quote from: Én on 2011-01-20, 22:51:35
http://www.nlcafe.hu/szepuljunk/20110106/a_szakadt_kocos_muveszlelek_lenne_az_alompasi/
:mittomen:
[spoiler]nem, nem frekventálom ezt az oldalt, csak linkelték[/spoiler]

Szerintem nem rosszabb ez az írás, mint amiket lehet olvasni férfiaknak szóló oldalakon a nőkről. Egy vélemény a sok közül.
A feltett kérdésre pedig sorra válaszolja meg, hogy ugyan érdekes lehet egy ilyen férfiember, de hosszútávon nem működik a kapcsolat, ez nem teszi boldoggá a nőket.
Egyetértek Memberrel abban, hogy ez nem feltétlenül általános, hanem inkább van olyan időszak, vagy alkalom, amikor egy nőnemű kalandvágyból, érdekességből belemegy egy ilyen helyzetbe, még ha közben tudja és érzi is, hogy nem lesz nagy jövője a kapcsolatnak, de valami miatt szükséges az élmény. Vonzó lehet egy különc ember, akit meg lehet fejteni, viszont akkor bukik meg a kapcsolat, amikor kiderül, hogy a hétköznapokban, napi teendők között nem működik a dolog. Emellett barátnői körből is tudom, hogy van a nőknek egyfajta megváltoztatós, anyáskosó, gondoskodó hajlama, gondolván, hogyha ha majd a férfiember mellett lesznek, nem lesz majd idővel olyan zilált, szétszórt, álmodozó. Idővel azért rá lehet jönni, hogy nem ér annyit a dolog.

Már majdnem elkezdtem írni a hozzászólást, mikor megláttam, hogy ki is a cikk írója. Karafiáth Orsolya nem újságíró, hanem kortárs írónő, aki ilyen művészközegben éli az életét, így felőle ez inkább élménybeszámoló. Hasonló stílusban írja verseit is, inkább benyomásokat, impressziókat fogalmaz meg bennük.

Például így:
[spoiler=Karafiáth Orsolya: Aláfestés]
Karafiáth Orsolya : Aláfestés

1.
Még nem tudom, mi az, mi visszanéz.
S ha néz, hol érzi meg az arcomat.
Akárhogy is, csak részletet mutat.
Látvány alatti sejtett másikat.
E festmény, Művésznő, ez nagyszerű!
Ki tudja, mennyi réteget takar.
Egyszerre pasztell, akril és olaj –
egyszer medál, egyszer vászonnyi fal.
Rejtély, ha akt, ha arc, rejtély ha tájkép,
s nem attól, hogy csupán én láthatom.
Rejtély, ha nincs, ha vélném más jogon –
s nem attól, hogy csupán én láthatom.

2.
Ha kérdezi, nincs válasz, sem titok.
Csak szín alá futó, finom ecset,
csak szín mögötti változó fehérség,
átfestett áradások, tengerek.
E kép alól most éppen jazz szivárog.
E kép alól most fáradt film pereg.
Mutatja Önt, de engem is, míg vártam,
régebbről, mint ahogy megérkezett.
Ha kérdezi, nincs válasz, sem titok.
Se máz, se másik sík, se új keret.
Felül marad, mi kopni úgyse merne.
Nézzen, s a kép: enyém. Ettől lehet.
[/spoiler]

Én

Quote from: LiaLia on 2011-01-21, 20:01:32
...
De ahogy te írod, kicsit úgy tűnik hogy pont erre számítanak mikor belemennek ebbe, aztán a végén mégis csak sírás-rívás van. Ennyire jó az önszivatás?

.Attila

Quote from: Én on 2011-01-21, 20:05:58
Quote from: LiaLia on 2011-01-21, 20:01:32
...
De ahogy te írod, kicsit úgy tűnik hogy pont erre számítanak mikor belemennek ebbe, aztán a végén mégis csak sírás-rívás van. Ennyire jó az önszivatás?

Az elején tényleg elhiszik, hogy lehet valami. Ilyenkor kattan bennük valami, többnyire hiányuk van (kapcsolat- vagy szexhiány) és ilyenkor becsapják önmagukat, miközben a környezet számára egyértelmű, mi a helyzet.
Rengeteg ilyen van, nem csak művészlelkekkel.

Member

Nekem a kedvencem egy hölgyismerősöm volt, aki egy fiatalabb sráccal volt együtt, és teljesen egyértelmű volt, hogy keveredett az anya/szerető kettőjük között (a srácnak a szülei külföldön lógtak), mindenki látta rajta kívül, hogy mi a harci helyzet.

LiaLia

Quote from: Én on 2011-01-21, 20:05:58
De ahogy te írod, kicsit úgy tűnik hogy pont erre számítanak mikor belemennek ebbe, aztán a végén mégis csak sírás-rívás van. Ennyire jó az önszivatás?

Elég összetett lehet, hogy miért is mennek bele, nem túl jó az önszivatás, de ezt ők nem annak élik meg, legalábbis az elején nem.
Az egy külön kategória, mikor valaki teljesen tudatában van, hogy mi várható, kordában tartja az érzelmeit, eleve nem akar nagy kötelezettséget, nem tervez hosszútávra, és úgy megy bele egy ilyenbe.
Viszont más esetekben az egésznek érzelmi mozgatói vannak, amit nem lehet kisakkozni vagy kiszámítani, nem logikus, saját törvényszerűségei vannak. Itt részben vagy teljesen tudattalan az egész, erős érzelmi alapja van, és hiába érzékeli agyilag, hogy nem kellene, az egészbe érzelmileg vonódik bele. Kívülről meg lehet ezt racionálisan ítélni, de amikor benne van valaki egy ilyen folyamatban, észérvek nem nagyon hatnak.
Lehet ez különféle társpótlékok miatt, vagy valami előző rossz történést akar kijavítani, ez hátha jobban sikerül, vagy támogatóként nélkülözhetetlenné válik, és ettől érzi magát fontosnak. Vagy egy heroikus küzdelem valakiért, valamiért, ami nem kiszámítható, nem megszokott, nem látható a vége. Ilyenkor "bekattanhat" érzelmileg, vagy belekerül egy csodavárásba akár, amiből idő kell, hogy ráébredjen, hogy ez egyoldalú, vagy nem igazán működő kapcsolat.

Acchan

Quote from: LiaLia on 2011-01-21, 20:01:32
ez nem feltétlenül általános, hanem inkább van olyan időszak, vagy alkalom, amikor egy nőnemű kalandvágyból, érdekességből belemegy egy ilyen helyzetbe, még ha közben tudja és érzi is, hogy nem lesz nagy jövője a kapcsolatnak, de valami miatt szükséges az élmény. Vonzó lehet egy különc ember, akit meg lehet fejteni, viszont akkor bukik meg a kapcsolat, amikor kiderül, hogy a hétköznapokban, napi teendők között nem működik a dolog.
Teljes mértékben egyetértek. Szerintem a legtöbb esetben csupán erről van szó. És ez nem feltétlenül önkínzás, mert lehet, h a hölgy nem áll készen egy komoly kötődésre, de sokat adhat számára egy könnyedebb, rendhagyóbb kapcsolat.

Selmo

Szép köd, ami elfedi a dolgokat, de egyszer elkezd oszlani, nincs itt semmiféle önszivatás. Legalábbis tudatosan.

A tökéletesség unalmas.

Én

De van önszivatás mert elméletileg direkt mennek bele úgy, hogy úgyse van nagy jövője, a végén pedig mégis ki vannak akadva.

Member

Nekem volt ilyen esetekben olyan érzésem, hogy szinte lehetetlen eset (az a "nem is érdemlem meg" feeling), csak mégis volt valami remény hangulat mellett, szóval szerintem létezhet az önszivatás.

LiaLia

Én ezt továbbra se tartom önszivatásnak, csak akkor, ha valaki teljesen tudatosan, racionálisan, érzelem nélkül, vagy minimális érzelemmel megy bele egy ilyenbe.
Kivételesen egyet értek Selmo rövid, tömör, lényegretörő - férfias :smile: - megfogalmazásával.




Fluor legújabb videoklipje a 'Lájk' c. albumról.
Fluor - Mizu

"na mizu, mizu, mizu?...Kicsilány...álljunk össze, mint két kicsi legó..." :zomg: :zomg:

NLZ

Attól még az önszivatás, hiába tudatos vagy nem tudatos.
[reserved]

.Attila



Selmo

Ebből a nézőpontból nézve a szerelem maga az önszivatás. ::)

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2011-01-27, 17:34:55
Ebből a nézőpontból nézve a szerelem maga az önszivatás. ::)
Tehát szerelem csak elérhetetlen személy felé irányulhat? ::)

Selmo

Mik a te tapasztalataid ez ügyben, kedves Watson?

A tökéletesség unalmas.

Member

Quote from: Selmo on 2011-01-27, 17:50:28
Mik a te tapasztalataid ez ügyben, kedves Watson?
Is-Is. Abban már kevésbé tudok nyilatkozni, hogy a "megszerzést" követően minden alkalommal enyhülés (ne adj I/isten kihűlés) következik-e be, vagy vannak majd' élethosszig kitartó lángolások? 


Member


Acchan

Én leragadtam a pokémonoknál, azokat kellett megszerezni.  :D

Nakedape

Quote from: Selmo on 2011-01-27, 17:34:55
Ebből a nézőpontból nézve a szerelem maga az önszivatás. ::)
azé sztem nehéz szerelmesnek lenni közös programok ismerkedés stb nélkül, magyarul  "kalandvágy vs érdekesség"  az amiért önszivatja magát az ember, nem ugyanaz :D ja akibe belecsap a szerelem  az persze más, de azért ritkább, hogy nem jár randizni vele előtte gondolom.


Quote from: Acchan on 2011-01-27, 18:05:45
Én leragadtam a pokémonoknál, azokat kellett megszerezni.  :D
újabb pont versenyzőnknek!!  :lol:

melyik tud szívni(szívatni)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: Acchan on 2011-01-27, 18:05:45
Én leragadtam a pokémonoknál, azokat kellett megszerezni.  :D
Használhattam volna a "beetetés" szót is, de az még cinikusabb. ::)

Quote from: Nakedape on 2011-01-27, 18:06:42
ja akibe belecsap a szerelem  az persze más, de azért ritkább, hogy nem jár randizni vele előtte gondolom
Tudnék mesélni a sötét korokról. :D

Acchan

Quote from: Member on 2011-01-27, 18:08:52
Quote from: Acchan on 2011-01-27, 18:05:45
Én leragadtam a pokémonoknál, azokat kellett megszerezni.  :D
Használhattam volna a "beetetés" szót is, de az még cinikusabb. ::)
Már a halakat is?  :zomg:

Quote from: Nakedape on 2011-01-27, 18:06:42
újabb pont versenyzőnknek!!  :lol:
:merci:

Quote from: Nakedape on 2011-01-27, 18:06:42
azé sztem nehéz szerelmesnek lenni közös programok ismerkedés stb nélkül, magyarul  "kalandvágy vs érdekesség"  az amiért önszivatja magát az ember, nem ugyanaz :D ja akibe belecsap a szerelem  az persze más, de azért ritkább, hogy nem jár randizni vele előtte gondolom.
+1. Szerelmesnek maradni is nehéz ezek nélkül, hogy Member "megszerzős" felvetésére érdemben is reagáljak.  :hehe:

Member

Quote from: Acchan on 2011-01-27, 18:19:47
+1. Szerelmesnek maradni is nehéz ezek nélkül, hogy Member "megszerzős" felvetésére érdemben is reagáljak.  :hehe:
Legközelebb szóljatok, hogy az ai és a koi fogalmát szét kívánjátok választani. ::)

Rounin

Lehetünk itt bármilyen okosak, úgyis a mirigyek diktálnak. :angyali:

LiaLia

A dallama tetszett meg a vonósokkal és a sötét kosztümök. Viszont témája miatt esetleg inkább ide.
Apocalyptica Feat. Brent Smith- Not Strong Enough

Zsiga


LiaLia

Quote from: Zsiga on 2011-02-04, 02:53:38
[spoiler=Vótmá?][/spoiler]

Höhhö...azért nem mindegy, hogy dombornyomott, vagy sima felületű...másabb úgy az érzés...

Moha

Quote from: LiaLia on 2011-02-07, 15:26:01
Höhhö...azért nem mindegy, hogy dombornyomott, vagy sima felületű...másabb úgy az érzés...
A kis telhetetlen! :P

[spoiler=Erről valahogy ez jutott eszembe]
Megnyílik egy új üzlet, ahol a nők férjet vásárolhatnak maguknak..
A bejáratnál az alábbi utasítás olvasható:
- Az üzletet csak EGYSZER látogathatják meg.
- 6 emelet van, a férfiak tulajdonságai emeletenként javulnak
- Bármelyik férfit kiválaszthatják az adott emeleten, vagy felmehetnek a következő szintre.
- Előző emeletre visszamenni nem lehet
Egy hölgy úgy dönt, hogy kipróbálja az üzletet, és partnert keres magának.
Az első emelet ajtaján a következő felirat várja: "Ezeknek a férfiaknak van munkája" A nő úgy dönt, hogy megnézi a következő emeletet.
A második emelet ajtaján ez áll: "Ezeknek a férfiaknak van munkája és szeretik a gyerekeket." A nő továbbmegy.
A harmadik emeleten: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket és félelmetesen jóképűek" Wow, gondolja a nő, és továbbmegy.
Negyedik emeleten: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket, félelmetesen jóképűek és segítenek a házimunkában"
Hihetetlen, gondolja a nő, nehezen áll ellen a kísértésnek, de valami arra készteti, hogy továbbmenjen.
Az ötödik emelet: "Ezeknek a férfiaknak van munkája, szeretik a gyerekeket, félelmetesen jóképűek, segítenek a házimunkában és romantikusak!"
Úgy dönt, hogy benyit, de az utolsó pillanatban megtorpan és felmegy a hatodikra.
Az ajtó ezt találja: "Ön a 31.456.012-es számú látogató. Ezen a szinten nincsenek férfiak, csak azért van, hogy bebizonyítsuk, hogy a nők sosem elégedettek. Köszönjük a látogatást.

Az utca szemközti oldalán egy hasonló üzlet nyílik, ahol a férfiak kereshetnek maguknak asszonyt.
Az első emeleten vannak a nők, akik szeretik a szexet.
A másodikon a nők, akik szeretik a szexet és jól tudnak főzni.
A harmadikon azok a nők, akik szeretik a szexet, jól tudnak főzni és nem bánják, ha a férjük időnként elmegy sörözni a cimbikkel.
A negyedik, ötödik, hatodik emeleten még SENKI sem járt...
[/spoiler]