Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

NLZ

Quote from: kikuchiyo on 2012-05-20, 16:56:10
Quote from: NLZ on 2012-05-20, 16:50:05
Quote from: Member on 2012-05-20, 16:37:00
Gondolom ismeri a gumicsizma és a tehénszar történetét.
Én nem. :(

Régi paraszti bölcsesség a házastársi hűtlenség egyenlőtlen megítélésének indoklásához.

[spoiler]"Ha belelépek a csizmámmal a tehénszarba, csak lemosom, és olyan lesz, mint újkorában, nem történt semmi. De ha beleszarik a tehén a csizmába, akkor azt a csizmát bizony el kell dobni."[/spoiler]
Köszönöm a tudást! ^^
[reserved]

szpeter

Quote from: Member on 2012-05-20, 16:37:00
Olyat már láttam, aki két évig hitegette a srácot, hogy otthagyja a kihűlt kapcsolatát és inkább vele lesz, féltékeny lett, miután a srác végre túllépett ezen és összejött valakivel.
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/3937064_700b.jpg
True story.

Más: Ed Is On- Meg akarlak  :lol:

Xzone



Kuroi Tenshi

>2 volt osztálytárs esküvője ezen a hétvégén
>idén már legalább 6-7 viszonylag közeli ismerős házasodott

dat feel

.Attila


Cloud

Hm, amíg az embernek nincs barátnője nem nagyon figyelnek rá (rám) a csajok. Amint lesz neki, azonnal érdeklődni kezdenek érte többen is. Ki érti ezt...

Nakedape

Quote from: Cloud on 2012-07-27, 19:48:48
Hm, amíg az embernek nincs barátnője nem nagyon figyelnek rá (rám) a csajok. Amint lesz neki, azonnal érdeklődni kezdenek érte többen is. Ki érti ezt...
simán logikus
tested product lettél
egy csomó dolog fontos egy nőnek, amit mind ki kell deríteni, téged meg már valaki átengedett :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Én

Vagy csak egyszerűen boldogabb vagy mióta van kapcsolatod, és ez meglátszik.

Nakedape

Quote from: Én on 2012-07-28, 11:22:29
Vagy csak egyszerűen boldogabb vagy mióta van kapcsolatod, és ez meglátszik.
persze igaz ez is. meg beszélgetés alatt sincs benned ilyen szerezzük meg a nőt, nő kell típusú feszültség
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

Quote from: Nakedape on 2012-07-28, 14:00:41
Quote from: Én on 2012-07-28, 11:22:29
Vagy csak egyszerűen boldogabb vagy mióta van kapcsolatod, és ez meglátszik.
persze igaz ez is. meg beszélgetés alatt sincs benned ilyen szerezzük meg a nőt, nő kell típusú feszültség

Az nekem egyébként sincs, mégsem tapadnak a nők automatikusan.
Viszont minden egyes alkalommal, amikor egyedül sétálok egy velem nagyjából hasonló korú nővel (teljesen mindegy, milyen minőségben), a szembejövő nők nagy része megbámul minket (főleg a nőt mellettem).

szpeter

-szeretlek, csak nem tudom, hogy
-what do you mean?
-hogy ez ideális-e egy kapcsolathoz
-micsoda?
-ahogy szeretlek

:Eztneked:

Darkstar

小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

szpeter

Több órás beszélgetésből idézek. Érdekes eset, lehet hogy ezért érdekel ennyira. Azt állítja, hogy nem "képes szerelmesnek lenni" illetve "függeni mástól" és ezt már sokakkal eljátszotta. Csak akkor nem tudom miért próbáltuk meg.
And yes, I will, buuut..
..holnap délelőtt összefutok vele, így hogy nem járunk már nem zavarja, a kapcsolatunk alatt szépen lassan kerülni kezdett. Mazochizmus részemről tartani vele a barátságot?

Darkstar

QuoteMazochizmus részemről tartani vele a barátságot?

Amennyiben leírod, nem.
Ha viszont benned motoszkál, hogy esetleg folytatni akarod, akkor én nem erőltetném az azonnali találkozókat.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Én

Quote from: szpeter on 2012-07-31, 01:51:59
Több órás beszélgetésből idézek. Érdekes eset, lehet hogy ezért érdekel ennyira. Azt állítja, hogy nem "képes szerelmesnek lenni" illetve "függeni mástól" és ezt már sokakkal eljátszotta.
Hah, ismerős. Nyugi, tuti hogy bullshit ez, egyszerűen csak megunta az egészet.
A mi a barátság dolgot illeti, ez viszonylag egyéni, én pl könnyebben túllépek az ilyeneken ha kapcsolatban maradunk, de neked meg lehet szar lesz.

kada

Quote from: Én on 2012-07-31, 01:59:57
Quote from: szpeter on 2012-07-31, 01:51:59
Több órás beszélgetésből idézek. Érdekes eset, lehet hogy ezért érdekel ennyira. Azt állítja, hogy nem "képes szerelmesnek lenni" illetve "függeni mástól" és ezt már sokakkal eljátszotta.
Hah, ismerős. Nyugi, tuti hogy bullshit ez, egyszerűen csak megunta az egészet.
Na pill, hogy is van ez?
Előre is ezt állította (hisz tudtad(?) hogy eljátszotta másokkal is), vagy most jött vele elő (és így játszotta el másokkal is)?

szpeter

Egy próbát megér, sosem voltam még jóban ex-el ezelőtt szakítás után. Talán jobban beválik mint a depresszív dohányzás a teraszon vagy a magamba zuhanás. Mondjuk ez nem olyan földhözvágó, mint általában.
Csak tényleg megvan az a motoszkálás, mint amikor még csak barátok voltunk de már érdekelt. Kicsit gyors ez így.

Quote from: kada on 2012-07-31, 02:06:55
Na pill, hogy is van ez?
Előre is ezt állította (hisz tudtad(?) hogy eljátszotta másokkal is), vagy most jött vele elő (és így játszotta el másokkal is)?
Annyit tudtam hogy nem túl sikeresek a kapcsolatai, de az okokat nem. Amint ez megtörtént, a baráti körétől megtudtam, hogy nem ez az első ilyen eset.

.Attila

Maradhattok barátok, de figyelj oda, hogy akkor az tényleg barátság legyen.
Ne tegyél meg olyan dolgokat, szívességeket, amiket más barátnak nem tennél meg.

kada

Quote from: szpeter on 2012-07-31, 02:11:47
Egy próbát megér, sosem voltam még jóban ex-el ezelőtt szakítás után. Talán jobban beválik mint a depresszív dohányzás a teraszon vagy a magamba zuhanás. Mondjuk ez nem olyan földhözvágó, mint általában.
Csak tényleg megvan az a motoszkálás, mint amikor még csak barátok voltunk de már érdekelt. Kicsit gyors ez így.

Quote from: kada on 2012-07-31, 02:06:55
Na pill, hogy is van ez?
Előre is ezt állította (hisz tudtad(?) hogy eljátszotta másokkal is), vagy most jött vele elő (és így játszotta el másokkal is)?
Annyit tudtam hogy nem túl sikeresek a kapcsolatai, de az okokat nem. Amint ez megtörtént, a baráti körétől megtudtam, hogy nem ez az első ilyen eset.
ufff.
Én voltam tehát szemtelen optimista, mert volt hogy előre kaptam meg azt a szöveget.

Exekkel jóban lenni...
Volt exem, akivel jól eldumáltam az aktuális kapcsolatairól, és még talán az egész ügylet elöttinél is jobban elvoltunk.
Van exem, akivel ha összetalálkoznék, saccra így évekkel késöbb is...
Tipped lehet rá, de leginkább utólag leszel okos hogy mennyire mazoizmus. Pl az egyik második kategóriással nagyon szerettem volna tartani a kapcsolatot, aztán egy ritka önismereti rohamban rájöttem hogy nem lenne egészséges.

Quote from: .Attila on 2012-07-31, 02:23:18
Maradhattok barátok, de figyelj oda, hogy akkor az tényleg barátság legyen.
Ne tegyél meg olyan dolgokat, szívességeket, amiket más barátnak nem tennél meg.
Na igen, láttam erre már rossz példát bőven eleget.
Igaz, láttam már olyat is, ahol a felek kölcsönös meg(*khm*)elégedésére nem lett betartva, de nem igazán hangzott ez olyan szitunak, mint az övék.

szpeter

Quote from: kada on 2012-07-31, 02:27:33
Én voltam tehát szemtelen optimista, mert volt hogy előre kaptam meg azt a szöveget.
Ups, azt kifelejtettem tényleg hogy jelezte már elég hamar hogy nem nagyon tud szeretni. Csak ez kiverődött a fejemből amikor azt mondta hogy szeret. Utólag sem tagadta, csak a módját. Elképzelem hogy odadobok egy csókot egy lánynak és elmondom neki hogy szeretem barátilag. Beteg.

Quote from: kada on 2012-07-31, 02:27:33
Igaz, láttam már olyat is, ahol a felek kölcsönös meg(*khm*)elégedésére nem lett betartva, de nem igazán hangzott ez olyan szitunak, mint az övék.
Hehe, egész jó lenne.

Én

Quote from: kada on 2012-07-31, 02:06:55
Na pill, hogy is van ez?
Előre is ezt állította (hisz tudtad(?) hogy eljátszotta másokkal is), vagy most jött vele elő (és így játszotta el másokkal is)?
Ha másnak is ezt mondta akkor mást is le akart rázni szerintem. Nem látok bele a helyzetbe, de a nem "képes szerelmesnek lenni" illetve "függeni mástól" azért elég meredek szöveg.

szpeter

Ismerjük a projekció fogalmát? Amikor kivetítesz valakire egy reményt, vágyat, eszményit és azt próbálod belelátni de előbb utóbb szembe kell nézz a valósággal. Kicsit még ez is szerepet játszott, különben nem próbálom meg egy nyilván szociopata jeleket mutató személlyel. Lehet, hogy azt hittem hogy na majd én meg az elsöprő szerelem... :ejj:


szpeter

Csak képtelen együtt érezni és bármilyen szinten empatikusnak lenni ugyan, miért baj ez...?  ::)



Werro

Quote from: Cloud on 2012-07-27, 19:48:48
Hm, amíg az embernek nincs barátnője nem nagyon figyelnek rá (rám) a csajok. Amint lesz neki, azonnal érdeklődni kezdenek érte többen is. Ki érti ezt...

Ez az ellenkező nemnél is így megy szerintem..   :gyagya:

.Attila

Quote from: Kvikveg on 2012-12-25, 19:36:27
...

Kicsit párkeresési szempontból megközelítve, mert talán ebből is eredhet a dolog.
Beszélgettem egy lánybarátommal és ha megnézed, a legtöbb nőnek számít, hogy a férfinek van-e munkája és milyen, ill. hogy abban ő hogyan teljesít. Ez konkrétan párválasztási szempont.
Ezzel szemben egy férfit alapvetően hidegen hagyja, hogy a nőnek mi a szakmája (nyilván ha prosti, akkor kicsit más a dolog) és a sikerei csak annyira érdekli, hogy örül neki, de amúgy abszolút nem szempont.
Ez szerintem többé-kevésbé általános, valószínűleg genetikai, ösztöni szinten így vagyunk meghatározva és ha ez így van, akkor ez bizony könnyen társadalmi irányvonallá is alakulhat, sőt, szinte szabállyá.

Másik oldalról egy példa: a férfiakról általános elterjedt nézet, hogy kivétel nélkül mind csak dugna. Ergo amelyik férfi nem feküdne le egy felkínálkozó nővel, az csak és kizárólag buzi lehet, nem igazi férfi. Az egyetlen mentség ez alól az lehet, hogy a nő túl ronda. Szóval ha csak a nő átlagos, akkor az a férfi, aki nem fekszik le vele, az buzi.

A legjobban teszed, ha nem foglalkozol ezekkel. Ellene tenni nem tudsz, ezek a sztereotípiák mélyen be vannak rögződve, aki pedig megpróbál megfelelni, holott legbelül nem így működik, az előbb-utóbb összeomlik.