Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

ES4 Oblivion március 24.tõl a boltokban :)
Van gépigénye is rendesen, de kíváncsi vagyok, milyen lesz.

Feldin

Quote from: Kuro_TenshiES4 Oblivion március 24.tõl a boltokban :)
Van gépigénye is rendesen, de kíváncsi vagyok, milyen lesz.
nem mondod?
juj!!!!!!!!!!
Mi kell hozzá? butítva elindul nálam?
p4 celereon 2,4
512 ram
asus radeon 9600se
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Dreamcleaver

Kiváncsi vagyok mennyit fog kóstálni. Mert gondoltam megveszem, de van egy határ. Reméljük akkor meg nem Starforce-os...

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

#663
Nu, csak sikerült végigjátszanom :)

[SPOILER]Természetesen azt hiszem leghepibb-endet sikerült kihoznom, és most hirtelen nincs kedvem nekiugrani a kevésbé pozitív befejezéseknek, de idővel biztos azokra is szánok időt :)

de az nagyon tetszett, hogy nem voltak szemetek a bonus-okkal kapcsolatban, mert olyan közepes figyelemmel gyűjtögettem a játék során és még így is maradt 81 bonus pontom, miután kiváltottam minden bonus tartalmat. mondjuk tény hogy sokat segített, hogy szokásomhoz híven, becsületesen végignéztem a credits-et és a végén adott 200-at pluszba, de hát kiérdemeltem :))))[/SPOILER]

szóval a játék valami átkozottul marhajó :) esetleg a történettel kapcsolatban reklamálhatnak egyesek, de sztem végülis ebből a szempontból is teljesen korrekt volt. a felvezetése, lejátszása, pedig egyenesen zseniális :) még annak ellenére is, hogy nagyrészt itt is vezették az embert, de érezted, hogy cselekednek kell, érezted, hogy választanod kell. szóval végül megkedveltem a "siettetős részeket" is :) hihetetlenül hangulatos volt pár "harc" így :)

ez a játék most nagyon feldobott és megnyugtatott, hogy vannak még lehetőségek a játékszakmában és tudnak újat, egyedit, és legfőképp remek, magával ragadó játékokat alkotni :)

ugyanakkor óva inteném a klasszikus kalandjátékok imádóit, hogy ha a Broken Sword 3-ban nem szerették az "akciót", akkor itt pláne nem fogják, mert sok hasonló feladat van itt is, csak egy kicsit csiszoltabban, kicsit jobban beleépítve a játékba, annak szervesebb részeként.

nálam egyértelműen 10/10-es a játék. és ugyan tény, hogy ha tisztán kalandjáték szemmel nézzük, akkor rengeteg régi kalandjátékkal szemben elmarad összetettségben, de ha mint hybrid nézzük és a játékélményt vesszük figyelembe, akkor abszolút nyerő a Fahrenheit, és azt hiszem ez a lényeg. ;) :jee:

szerk: és ugye nem kell csalódnom bennetek, szóval ti is legalább kétszer lenéztetek belső nézetben amikor kedvenc nyomozónőnk lakásán voltunk? :D

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-04-30, 04:58:15
nálam egyértelműen 10/10-es a játék. és ugyan tény, hogy ha tisztán kalandjáték szemmel nézzük, akkor rengeteg régi kalandjátékkal szemben elmarad összetettségben, de ha mint hybrid nézzük és a játékélményt vesszük figyelembe, akkor abszolút nyerő a Fahrenheit, és azt hiszem ez a lényeg. ;) :jee:
Ööö, asszem ezt is elkunyiznám tőled, ha nem gond. :D Viszek dvd-t. Erre ezek után még a Longest Journey-nél is kíváncsibb vagyok, pedig azt is nagyon dicsérted. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

#665
Quote from: Manny Calavera (Ramiz) on 2006-04-30, 11:17:32
Quote from: Fazék on 2006-04-30, 04:58:15
nálam egyértelműen 10/10-es a játék. és ugyan tény, hogy ha tisztán kalandjáték szemmel nézzük, akkor rengeteg régi kalandjátékkal szemben elmarad összetettségben, de ha mint hybrid nézzük és a játékélményt vesszük figyelembe, akkor abszolút nyerő a Fahrenheit, és azt hiszem ez a lényeg. ;) :jee:
Ööö, asszem ezt is elkunyiznám tőled, ha nem gond. :D Viszek dvd-t. Erre ezek után még a Longest Journey-nél is kíváncsibb vagyok, pedig azt is nagyon dicsérted. :)
oké, meglátjuk, bár kétségeim vannak, hogy sikerül-e lemásolnom az eredeti dvd-t...

viszont így pár nap távlatából, hogy fair legyek, meg kell említenem, hogy a történet és a játék, viszonylag rövid és talán nem mindenki igényét elégítheti ki kifejtettségben. ellenben számomra ezek játék közben abszolút nem tűntek föl, mert a játékmenet következetes volt, mindig tudtad mit miért csinálsz és a hangulat is akkora volt, hogy eszedbe sem jutott az esetleges hézagokon rágódni :)
az akciórészeket érdemes easy fokozatba rakni, így még én is gond nélkül átverekedtem magam rajtuk :)

és valami átkozottul pozitív, hogy mennyi kiváltható bonus-t raktak a játékba! vannak újrajátszható akciórészek, két fergeteges kiegészítéssel, továbbá újranézhető pár játékbani videórész is és 4-5 'making of' videó is van a játékról, újrahallgatható szinte az összes a játékban fölhangzó zene, a galériában rengeteg kép váltható ki, köztük concept art-ok, hátterek,  szóval kérem szépen így kell tálalni egy játékot.

bárcsak észhez kapna pár fejlesztő és hasonlóan innovatív, élvezetes játékot készítenének, és nem olyan félresikerült szörnyeteget, mint amilyen a Dreamfall, a TLJ folytatása lett... :rolleyes:

szerk: uh, azért kicsit meredek a játék uninstall-ja: egyetlen kérdés, utána repül minden, a profile-odat is beleértve! még csak 'leokézni' se kell a végén :) még szerencse, hogy a profile-omat a biztonság kedvéért uninstall előtt már archiváltam a többi játékmentésem közé :)

Selmo

Én kipróbáltam úgy futtában, de nem igazán jött be a tutorial, talán mégis nekiugrok.
Quote from: Fazék on 2006-05-01, 17:05:32
oké, meglátjuk, bár kétségeim vannak, hogy sikerül-e lemásolnom az eredeti dvd-t...
Alcohol 120% a "biztonsági másolathoz", ha nem Starforce-os a védelem. :D

A tökéletesség unalmas.

Fazék

Quote from: Selmo on 2006-05-01, 22:40:41
Én kipróbáltam úgy futtában, de nem igazán jött be a tutorial, talán mégis nekiugrok.
a tutorial?!  :eek: Nekem pont az adta meg az egész alaphangot a játékhoz, mert végre nem a szokásos dögunalmas módon volt előadva, hanem végre pár régebbi játékhoz hűen, nagyon jópofára sikeredett ez a [spoiler]díszletek előtti próbababás megoldás :)[/spoiler]
sztem legalábbis :)

Ramiz

Quote from: Fazék on 2006-05-01, 17:05:32
még szerencse, hogy a profile-omat a biztonság kedvéért uninstall előtt már archiváltam a többi játékmentésem közé :)
Látom te is "tapasztalt nyugdíjas" vagy. :tezsvir: Ezt én sem mulasztom el sose megtenni. :)

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

Már egészen sokáig jutottam a Sanitarium című játékban... irtózatosan jó(szó szerint :) ). Para hangulat, szkizofrén és más betegségben szenvedő karakterek, csak a saját agyadban létező helyszínek, ezek kivetülései a való világra... csupa finomságok! De naggyon el van találva és teljességgel élvezhető! (pont a jóleső félelem/borzongás van meg alatta)

Köszi Ramiz+Zoli. :jee:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

L.Mole

Quote from: Fazék on 2006-05-01, 17:05:32viszont így pár nap távlatából, hogy fair legyek, meg kell említenem, hogy a történet és a játék, viszonylag rövid és talán nem mindenki igényét elégítheti ki kifejtettségben. ellenben számomra ezek játék közben abszolút nem tűntek föl, mert a játékmenet következetes volt, mindig tudtad mit miért csinálsz és a hangulat is akkora volt, hogy eszedbe sem jutott az esetleges hézagokon rágódni :)
az akciórészeket érdemes easy fokozatba rakni, így még én is gond nélkül átverekedtem magam rajtuk :)

Én csak a végét éreztem összekapkodottnak, főleg a 4 éves fejlesztési időt figyelembe véve. Szerintem az akciók alap nehézségi szinten sem generálnak különösebb nehézséget; Vagy lehet csak mert sokat stepmaniáztam? :) Legközelebb táncszőnyeggel játszom végig. :haha:

Feldin

Quote from: Raggie on 2006-05-02, 23:15:37
Már egészen sokáig jutottam a Sanitarium című játékban... irtózatosan jó(szó szerint :) ). Para hangulat, szkizofrén és más betegségben szenvedő karakterek, csak a saját agyadban létező helyszínek, ezek kivetülései a való világra... csupa finomságok! De naggyon el van találva és teljességgel élvezhető! (pont a jóleső félelem/borzongás van meg alatta)

Köszi Ramiz+Zoli. :jee:

az egy jó játék :) nekem is be kéne felyezni
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Kuroi Tenshi

Quote from: Feldin on 2006-05-03, 09:58:20
felyezni
kikuchiyo mindjárt visszarakja a helyesírásos signature-jét  :hehe:

Hogy on is legyek:
szép s jó az az oblivion, csak eléggé szaggat a gépemen... ezért vagy két hete nem is játszottam vele.
Na mindegy, nyáron jön majd a socket am2, őszre lesz új gépem, és azon majd talán élvezhetőbben fog menni.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-03, 13:01:06
Hogy on is legyek:
szép s jó az az oblivion, csak eléggé szaggat a gépemen... ezért vagy két hete nem is játszottam vele.
Na mindegy, nyáron jön majd a socket am2, őszre lesz új gépem, és azon majd talán élvezhetőbben fog menni.

Szerintem nem sokkal fog jobban menni :)

Kuroi Tenshi

De igen  :hehe:

Most amikor több szereplő is egyszerre van egy kis actionben, akkor még egyszámjegyűre is leesik néha az fps  :3x3:
és még csak 800x600, medium texture-on megy (small texture pedig már nagyon igénytelen, bár azon kicsivel jobban fut).
Egyszer megnéztem kíváncsiságból, hogy nézne ki mondjuk 1024x768, high texture-on, egy-két extrával: hát, sokkal jobban néz ki, viszont még ennél is jobban szaggat.

De ugyanmár, a jelenlegi gépem asus a7v8x-x alapon xp2400+@2,1, radeon 9600pro256ddr2, 512 ddr@150fsb, nem-dc.
szóval ezen a teljesítményen még van mit javítani...  :3x3:

sirtomi

Neten olvastam vmi fórumban, hogy szinte bármilyen gépen meg lehet akasztani ezt a játékot.
Ott írta egy srác, hogy 4GHz P4, 2GB mem és GF7900GTX vga gépén is sikerült képregény lassúságúra beakasztani a játékot. Én ebből következtettem arra, hogy nagyon szarul van optimalizálva és semmi sem elég neki :)

Kuroi Tenshi

Jó, de gonodolom ahhoz mindent a maximumra nyomatott fel, nem pedig a minimummal játszott, mint pl én  :hehe:
Amúgy "olvastam az interneten" nem a legbiztosabb forrás... Az is lehet, hogy az ő gépével volt valami.

sirtomi

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-03, 17:02:24
Jó, de gonodolom ahhoz mindent a maximumra nyomatott fel, nem pedig a minimummal játszott, mint pl én  :hehe:
Amúgy "olvastam az interneten" nem a legbiztosabb forrás... Az is lehet, hogy az ő gépével volt valami.

Én se maxon játszok majd vele hétvégén, nem is menne.
Hát sajnos előfordul két ugyanolyan gépen sem mennek ugyanúgy a játékok, ezt tapasztaltam személyesen is :) , így lehet hogy az illető gépével volt valami bibi

Raggie

Nemtom, hogy ez ide illik-e, de gondoltam megemlítem, hogy elkezdtem játszani a Call of Cthulhu - Dark Corners of The Earth-el és irtóóózatosan jóóó! Végig ráz a hideg, miközben játszom vele! Az arcok a városkában, a videók, a párbeszédek, minde-minden árasztja magából ezt a Lovecraft hangulatot! Nagyon eltalálták ezt a játékot az alkotók! :jee: Le a kalappal előttük! (és még csak a legelajén vagyok! :) )
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Feldin

ne húzz! mindig elrontom a ly/j-t.
amúgy oblivion poén :)
szaggat, de megy :)
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Feldin

Quote from: Raggie on 2006-05-18, 18:34:23
Nemtom, hogy ez ide illik-e, de gondoltam megemlítem, hogy elkezdtem játszani a Call of Cthulhu - Dark Corners of The Earth-el és irtóóózatosan jóóó! Végig ráz a hideg, miközben játszom vele! Az arcok a városkában, a videók, a párbeszédek, minde-minden árasztja magából ezt a Lovecraft hangulatot! Nagyon eltalálták ezt a játékot az alkotók! :jee: Le a kalappal előttük! (és még csak a legelajén vagyok! :) )
ide illik.
hm. én azt félbehagytam... a páncélszekrény kinyitása után.
nem fogott meg. lehet folytatom majd.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Raggie

Quote from: Feldin on 2006-05-19, 09:48:51
Quote from: Raggie on 2006-05-18, 18:34:23
Nemtom, hogy ez ide illik-e, de gondoltam megemlítem, hogy elkezdtem játszani a Call of Cthulhu - Dark Corners of The Earth-el és irtóóózatosan jóóó! Végig ráz a hideg, miközben játszom vele! Az arcok a városkában, a videók, a párbeszédek, minde-minden árasztja magából ezt a Lovecraft hangulatot! Nagyon eltalálták ezt a játékot az alkotók! :jee: Le a kalappal előttük! (és még csak a legelajén vagyok! :) )
ide illik.
hm. én azt félbehagytam... a páncélszekrény kinyitása után.
nem fogott meg. lehet folytatom majd.
:eek: Hát akkor szvsz egyszer majd este 10 után rakd fel újra és éjszaka kezdj vele játszani SOKKAL durvább! Énnekem komolyan húsz perc múlva abba kellett hagynom és fórumoznom, mert nem bírtam tovább(pedig nem vagyok egy félős típus)... szerintem mesteri.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Ramiz

Quote from: Raggie on 2006-05-19, 10:17:33
Énnekem komolyan húsz perc múlva abba kellett hagynom és fórumoznom, mert nem bírtam tovább(pedig nem vagyok egy félős típus)... szerintem mesteri.
Ugyanígy voltam vele én is. :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Raggie

#683
Quote from: Bender (Ramiz) on 2006-05-19, 12:45:55
Ugyanígy voltam vele én is. :D
Most mentem le a csatornákba [spoiler](ahol az előzőleg széttépett kislánnyal találkozol, meg a lenyúzott emberrel, meg a savas lerakódással a falon...)[/spoiler] és most nappal játszom, de még így is qrvarémisztőő!! brrrr kiráz a hideg! :)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

Kuroi Tenshi

Quote from: Feldin on 2006-05-19, 09:46:43
amúgy oblivion poén :)
szaggat, de megy :)
Poén, de nálam már nagyon szaggat... de most, hogy túlvagyok a "vizsgaidőszak legnehezebbjén" (hja, még el se kezdődött), megyek vele megint egy kicsit.

Quote from: Raggie on 2006-05-19, 12:48:58
Most mentem le a csatornákba [spoiler](ahol az előzőleg széttépett kislánnyal találkozol, meg a lenyúzott emberrel, meg a savas lerakódással a falon...)[/spoiler] és most nappal játszom, de még így is qrvarémisztőő!! brrrr kiráz a hideg! :)
Egyre jobban hangzik :jee:

Raggie

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-05-19, 15:49:43
Egyre jobban hangzik :jee:
Aaz is biztos! Olyan szörcsögéseket, süvítő szélsuttogásokat és sikolyokat tudtak összeszedni emellé az igenigenjó zene mellé, hogy az csak na! :jee: De a látvány sem rossz elhiheted! ;)
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

#686
a 20 percel én is így volam(pedig majdnem minden horrorfilmen halálra unom magam). Pedig épp azon gondolkoztam, hogy ez egy kalandjáték, itt nem fog meghalni a hős, nincsennek úgynevezett ellenfelek (szóval aki megtámadna), de mégis nagyon félelmetes egy játék az biza

Raggie

Quote from: thrall on 2006-05-22, 18:13:17
a 20 percel én is így volam(pedig majdnem minden horrorfilmen halálra unom magam). Pedig épp azon gondolkoztam, hogy ez egy kalandjáték, itt nem fog meghalni a hős, nincsennek úgynevezett ellenfelek (szóval aki megtámadna), de mégis nagyon félelmetes egy játék az biza
Bezonyám! Most egy olyan résznél voltam, ahol vagy ötödik próbálkozásra sikerült éppenhogy átjutnom egy durvább tűzharcon. Az életedért futás után meg rögtön jön a befosatós rész :jee:.
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"

thrall

juhú, akkor majd találkozunk a korházban... bár csak nem visznek majd be szívrohammal :D ... amúgy most még csa ott járok, hogy [spoiler] hogy megszereztem a 2# disc-et, innen semerre nemjutok tovább :D amúgy min kísérleteztek a White Chamber-ben[/spoiler]

Raggie

Én még szerintem addig nem jutottam el, mert még csak múlt hét végén kezdtem, és mondom, hogy napi egy-két mantési helynél többet nem tudok haladni! :D :eek:
"I know what you're thinking. "Did he fire six shots or only five?" Well, to tell you the truth, in all this excitement I kind of lost track myself. But being as this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" ...

Well, do ya, punk?"