Kalandjátékok és RPG-k, avagy a múlt nagyjai

Started by Shadowolf, 2004-04-28, 13:10:25

Previous topic - Next topic

Zsiga

Quote from: Xzone on 2008-06-14, 19:22:04
Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 18:55:53
Most már üres dvd-t is tudok vinnni. :D

Floppy is elég lesz :D
6,5GB; jó sok floppy kell hozzá... :)

Ramiz

Hát igen, ez brutális gyűjtemény. :Kiraly: Nyilván lehetne szemezgetni, de egyszerűbb így. Vagy tőlem lenyesheted egy DVD-sre a gyűjteményt, Zsiga, csak a leghíresebbek/legjobbak legyenek benne.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 18:55:53
(Beneath... - Próféta ajánlása, [...]

Apróbetűs részt tessék képzelni, nagy nyomatékkal:
Na azt nem csak ő ajánlja ám. Szerintem az egyik alapkő, ami nélkül a kalandjátékok útját járni olyan, mint törölköző nélkül stoppolni.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-14, 23:41:10
Quote from: Ramiz on 2008-06-14, 18:55:53
(Beneath... - Próféta ajánlása, [...]

Apróbetűs részt tessék képzelni, nagy nyomatékkal:
Na azt nem csak ő ajánlja ám. Szerintem az egyik alapkő, ami nélkül a kalandjátékok útját járni olyan, mint törölköző nélkül stoppolni.

Miért, hol láttál olyat, hogy "csak Próféta ismerte fel eme játék valódi értékét"? Csupán jeleztem, hogy bennem az ő többszöri nyomatékos ajánlása keltette fel a kíváncsiságot (pláne mert Próféta ritkán és óvatosan szokott ajánlani :D), hogy tudja, meg hogy örüljön, hogy hintette az igét. :)
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Ramiz, azt ugye tudod, hogy a Beneath a Steel Sky ingyér lekapható a ScummVM oldaláról? :)

Próféta

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:00:23Miért, hol láttál olyat, hogy "csak Próféta ismerte fel eme játék valódi értékét"? Csupán jeleztem, hogy bennem az ő többszöri nyomatékos ajánlása keltette fel a kíváncsiságot (pláne mert Próféta ritkán és óvatosan szokott ajánlani :D), hogy tudja, meg hogy örüljön, hogy hintette az igét. :)
OMG befolyásolom a világot! Köszönöm a pozitív visszacsatolást. Yaaaay!  :whoah:
:merci:

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:00:23
Miért, hol láttál olyat, hogy "csak Próféta ismerte fel eme játék valódi értékét"? Csupán jeleztem, hogy bennem az ő többszöri nyomatékos ajánlása keltette fel a kíváncsiságot (pláne mert Próféta ritkán és óvatosan szokott ajánlani :D), hogy tudja, meg hogy örüljön, hogy hintette az igét. :)

Hömm, a hangsúly rossz helyre tevődött akkor. Nem úgy értettem, hogy azt állítottad volna, hogy "csak Próféta ismerte fel eme játék valódi értékét", pusztán csatlakoztam a táborhoz. :redface:

Ramiz

Quote from: Próféta on 2008-06-15, 01:22:56
OMG befolyásolom a világot! Köszönöm a pozitív visszacsatolást. Yaaaay!  :whoah:
:merci:
"(hüpp-hüpp) He... used... sarcasm! (brühühü)" (MP:FC, n. epizód)
Gonosz... Többet nem fogok alád tenni, te galád! Lesheted! Visszakeresek inkább legközelebb, és megtalálom Rounint, csak azért is! :__devil:

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 01:27:12
Hömm, a hangsúly rossz helyre tevődött akkor. Nem úgy értettem, hogy azt állítottad volna, hogy "csak Próféta ismerte fel eme játék valódi értékét", pusztán csatlakoztam a táborhoz. :redface:
Áldassék Ró neve, mert ajánlotta ő a Beneath A Steel Sky játékot, ami biztos nagyon jó, bár még nem próbáltam, de érdekel, mert Próf... szóval mert ROUNIN ajánlotta, sőt parancsolta, hogy játsszunk vele, és mi ezért hálásak vagyunk örökkön-örökké, ámen.

Quote from: Fazék on 2008-06-15, 01:22:17
Ramiz, azt ugye tudod, hogy a Beneath a Steel Sky ingyér lekapható a ScummVM oldaláról? :)
Ingyen? Mármint legálisan? Fúj, akkor nem kell.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:33:09
Áldassék Ró neve, mert ajánlotta ő a Beneath A Steel Sky játékot, ami biztos nagyon jó, bár még nem próbáltam, de érdekel, mert Próf... szóval mert ROUNIN ajánlotta, sőt parancsolta, hogy játsszunk vele, és mi ezért hálásak vagyunk örökkön-örökké, ámen.

Just... stfu. :ejj:

(brb, mentem pityeregni a sarokba)

Próféta

#999
Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:33:09
Quote from: Próféta on 2008-06-15, 01:22:56
OMG befolyásolom a világot! Köszönöm a pozitív visszacsatolást. Yaaaay!  :whoah:
:merci:
"(hüpp-hüpp) He... used... sarcasm! (brühühü)"
he?
No, i didn't.
Mondjuk ha ez csak trollkodás akart lenni tőled, akkor viszont sure I did!  :whoah:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 01:37:47
Just... stfu. :ejj:
(brb, mentem pityeregni a sarokba)
Awww... sorry sryly... lemme giv you a hug... :o

Quote from: Próféta on 2008-06-15, 01:43:13
he?
No, i didn't.

Akkor sorry - néha egy cseppet nehéz kiigazodni a stílusodon, hogy mi a szarkazmus és mi nem.
(Ha ez viszont csak trollkodás akart lenni tőled, akkor sure you did! :whoah: )

------------------------------- end of off & trolling ----------------------------

Van, aki végig tudta vinni valaha is a Jack The Ripper-es Sherlock Holmes-ot? :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:58:31
Quote from: Rounin on 2008-06-15, 01:37:47
Just... stfu. :ejj:
(brb, mentem pityeregni a sarokba)
Awww... sorry sryly... lemme giv you a hug... :o

:uzi:

Simon the Sorcerer 4-el játszott már valaki itt? Érdemes-e kipróbálni? (meg úgy általában, volt harmadik rész? Arról se hallottam o.o)
Első két részt szerettem, de ettől félek kicsit. :redface:

Fazék

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 03:41:42
Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 01:58:31
Quote from: Rounin on 2008-06-15, 01:37:47
Just... stfu. :ejj:
(brb, mentem pityeregni a sarokba)
Awww... sorry sryly... lemme giv you a hug... :o

:uzi:

Simon the Sorcerer 4-el játszott már valaki itt? Érdemes-e kipróbálni? (meg úgy általában, volt harmadik rész? Arról se hallottam o.o)
Első két részt szerettem, de ettől félek kicsit. :redface:
a 3. rész engem elrémisztett a gyenge 3D próbálkozásával. de ez a 4. rész igencsak pofás, ellenben még nem tudok angol változatról, sztem még csak német nyelvű változat létezik belőle (de az már jó ideje). vagy tévedek?

Rounin

Hát ez bizony angol nyelvű, legalábbis a mellékelt trailer szerint. (angolul dumáltak)
Azt mondják, point&click, valamint egész kellemes, de említettek nuked-séget is, csak épp nem indokolták.
Őszintén szólva félek csak úgy letölteni látatlanban, ezért reméltem, hogy kipróbálta valaki itt. :redface:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 04:24:36
Hát ez bizony angol nyelvű, legalábbis a mellékelt trailer szerint. (angolul dumáltak)
Azt mondják, point&click, valamint egész kellemes, de említettek nuked-séget is, csak épp nem indokolták.
Őszintén szólva félek csak úgy letölteni látatlanban, ezért reméltem, hogy kipróbálta valaki itt. :redface:

Gyere, fogjuk meg egymás kezét, és töltsük le együtt!!! Nem baj az sem, ha német! Lassen uns Adventeuerspiele herunterladen!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2008-06-15, 11:23:21
Gyere, fogjuk meg egymás kezét, és töltsük le együtt!!! Nem baj az sem, ha német! Lassen uns Adventeuerspiele herunterladen!

Gut gesagt mein Freund!

Mostanában nagyon fel vagy pörögve... becsajoztál? :3x3:

Ramiz

Quote from: Rounin on 2008-06-15, 13:23:01
Mostanában nagyon fel vagy pörögve... becsajoztál? :3x3:

Jobb: fogok venni egy PS2-t, hamarosan vége a vizsgaidőszaknak és kalandjátékokból is feltankoltam!!! :whoah: /geek powa :muhahah: :o :lame:

edit: befejeztem a SM-t (nem AZT!!! :muhahah: ), szóval a Night Of The Raving Dead-et, és nagyon korrekt, azt kell mondjam. Most épp a zenéjét töltöm, aminek a Grim Fandango mellett a helye a játékzenés panteonban. :)


edit:

Fazi: a Post Mortem nélkül is érthető a Still Life? Melyik a brutálisabb, ijesztőbb, kegyetlenebb?

Amúgy kezdem kicsit unni a megőrülős horrorjátékokat (na jó, tudom, ez is olyan), akármennyire is ez a horror-divat manapság. Ide nekem a '80-as évek féktelen belezéseit!!! :D Most töltöm a Phantasmagoria 2-t.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Fazék

Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 17:28:17Fazi: a Post Mortem nélkül is érthető a Still Life? Melyik a brutálisabb, ijesztőbb, kegyetlenebb?
post mortem-nek csak a demo-jával játszottam és teljesen jó lett volna, ha nem olyan katasztrófálisak a szövegek benne... vhogy megölte a hangulatot...
szóval post mortem nélkül is tökéletesen érthető a still life, de persze hozzátesz egy keveset. én is tervezem a jövőben, hogy adok majd a játéknak egy újabb esélyt.
Quote from: Ramiz on 2008-06-17, 17:28:17Amúgy kezdem kicsit unni a megőrülős horrorjátékokat (na jó, tudom, ez is olyan), akármennyire is ez a horror-divat manapság. Ide nekem a '80-as évek féktelen belezéseit!!! :D Most töltöm a Phantasmagoria 2-t.
ugyan pont megőrülős, de Sanitarium megvolt már? azt igencsak ajánlanám nekiugrásra

Ramiz

Quote from: Fazék on 2008-06-18, 00:09:28
szóval post mortem nélkül is tökéletesen érthető a still life, de persze hozzátesz egy keveset. én is tervezem a jövőben, hogy adok majd a játéknak egy újabb esélyt.
Köszi! :)

Quote from: Fazék on 2008-06-18, 00:09:28ugyan pont megőrülős, de Sanitarium megvolt már? azt igencsak ajánlanám nekiugrásra
Sanitarium igen nagy királyság :D , kár, hogy a baromi erős kezdés után kicsit leül (a kislányos résznél először). Úgyhogy azt szörnyűséget tettem meg vele, mint sok más szintén kiváló játékkal: csak "Sanitarium_SAVEGAMES" formában pihen most a gépemen. De ezen a nyáron azt is tovább szeretném játszani. :) Vagy öregszek, vagy túl sok hülyeséget nézek nap mint nap, de egyre nagyobb az étvágyam a kalandjáték-jellegű játékokra és egyre kisebb az FPS-jellegűekre (jó, nem ez a két véglet van, de így tudtam megfogalmazni :haha: ).

Tizenhárom éves kistesóm meg most tolja végig a Fallout 2-t (magyarítással), miután az egyet végigvitte (a befejezések miatt a végét kétszer). És anyázik, mert a kocsinál elakadt. :Kiraly:


Quote from: Fazék on 2008-06-15, 03:44:43
a 3. rész engem elrémisztett a gyenge 3D próbálkozásával. de ez a 4. rész igencsak pofás, ellenben még nem tudok angol változatról, sztem még csak német nyelvű változat létezik belőle (de az már jó ideje). vagy tévedek?

A btjunkie-n van egy (elvileg) angol verzió...
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!


Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Dreamcleaver

A Vampyre Story

Mostanság megjelent kalandjáték, amit nagyon dicsérnek, a régi nagyokhoz hasonlítgatva. A screenek alapján nagyon stílusos grafikája van. Jómagam még nem próbáltam, szal nem tudok nyilatkozni, de gondoltam szólok, mert ha jól tudom van itt egy-két kalandjáték fan.  :smile:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Fazék

Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-20, 02:23:54
A Vampyre Story

Mostanság megjelent kalandjáték, amit nagyon dicsérnek, a régi nagyokhoz hasonlítgatva. A screenek alapján nagyon stílusos grafikája van. Jómagam még nem próbáltam, szal nem tudok nyilatkozni, de gondoltam szólok, mert ha jól tudom van itt egy-két kalandjáték fan.  :smile:
már várjuk(?) pár éve a játékot, de a mostanában megjelent demo elindítása után kicsit elbizonytalanodtam. sikerült valami olyan borzalmas szinkronhangot választani Mona-nak (főszereplő), hogy azonnal ki is léptem a játékból.
majd talán később adok neki egy esélyt, de egyelőre örülök, hogy nem adtam le rá előrendelést...

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-11-20, 09:44:12
Quote from: Dreamcleaver on 2008-11-20, 02:23:54
A Vampyre Story

Mostanság megjelent kalandjáték, amit nagyon dicsérnek, a régi nagyokhoz hasonlítgatva. A screenek alapján nagyon stílusos grafikája van. Jómagam még nem próbáltam, szal nem tudok nyilatkozni, de gondoltam szólok, mert ha jól tudom van itt egy-két kalandjáték fan.  :smile:
már várjuk(?) pár éve a játékot, de a mostanában megjelent demo elindítása után kicsit elbizonytalanodtam. sikerült valami olyan borzalmas szinkronhangot választani Mona-nak (főszereplő), hogy azonnal ki is léptem a játékból.
majd talán később adok neki egy esélyt, de egyelőre örülök, hogy nem adtam le rá előrendelést...
Továbbra se tud senki semmilyen tapasztalatról számot adni az említett játékkal kapcsolatban?

chilip

#1014
már végigvittem régebben és ha megtalálom a postomat is ezügyben belinkelem. röviden nekem 10/10 :)

ed.: meg is van

Quote from: chilip on 2008-11-25, 18:12:08
Quote from: chilip on 2008-11-20, 14:48:37
A Vampire Story

eddig nagyon jópofa :D hangulat és poénok ottvannak :D előtérben a medvebunda mindig követ a tekintetével, kivéve ha ránézel :D akkor kerüli a tekinteted...

na végigvittem. zseniális hangulat, szeretnivalóan együgyü főhős. szóval minden megvan benne :D sztori is kellően debil, helyszínek nagyon jók.

mint kalandjáték: 10/10 aki szereti a stílust: go and download buy it NOW!

Quote from: Fazék on 2008-11-20, 09:44:12
A Vampyre Story
már várjuk(?) pár éve a játékot, de a mostanában megjelent demo elindítása után kicsit elbizonytalanodtam. sikerült valami olyan borzalmas szinkronhangot választani Mona-nak (főszereplő), hogy azonnal ki is léptem a játékból.
majd talán később adok neki egy esélyt, de egyelőre örülök, hogy nem adtam le rá előrendelést...

sztem Monának a szinkronjával semmi baj nincs

Próféta


Ramiz

Leszedtem egy horror-kalandjátékot Azokból Az Időkből, Amikor Még Élvezetesek És Okosak Voltak A Kalandjátékok, aminek H. R. Giger festményei ihlették a látványvilágát (vagy közre is működött?), és a félperces intro egy rémálom, ahol egy Gigeres gótikus-techno trónba feszített férfinak a szájába erőlteti magát egy átlátszó cső és gusztustalan fehér anyagot (egy kevés kifolyik), és az egész annyira undorító, hogy az ember akaratlanul is az eszképet nyomja, de nem lehet áttekerni...

GYönyörű! És ahelyett, hogy nekiállnék, a szaros vizsgámra kell készülnöm... :ejj:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Darkseed?
Abban volt része Giger bácsinak, afaik.

Ramiz

Quote from: Rounin on 2009-01-26, 02:58:16
Darkseed?
Abban volt része Giger bácsinak, afaik.

Tudtam, hogy tudni fogod. :D Ismered a játékot közelebbről is? Mennyire lesz BRÜTÁL?!?!
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Rounin

Quote from: Ramiz on 2009-01-26, 03:03:28
Tudtam, hogy tudni fogod. :D Ismered a játékot közelebbről is? Mennyire lesz BRÜTÁL?!?!

Hogyne ismerném! :zomg:
S hogy mennyire lesz brütál? Emlékeim szerint MOCSKOSUL. A 'másik oldal' a frászt hozta rám és - amennyire emlékszem - jó volt a történet is, nem csak a látványvilág.
Probléma vele, hogy rengetegszer fagy és ha valamit nem csinálsz meg időben (ahogy azt a sztori elvárná), cseszheted. --> Rengeteg újrakezdés.
Kicsit frusztráló.