Drifters (Hirano Kouta új mangája)

Started by blackronin, 2009-03-28, 08:48:05

Previous topic - Next topic

blackronin

Quote from: Zen on 2009-10-07, 01:00:19
Quote from: Prof. William on 2009-10-07, 00:52:34
Lehet majd hőseink mentik meg ezt a világot valami nagy gonosz hadvezértől?
Ha Oda-tól függ akkor nem. :D
:confused:

Egyébként én elolvasom a mangát, ahogy kijön a fordítás, de nem megyek bele mélyebben, hiszen annyi minden még nem történt a sorozatban...  ^^"

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

Prof. William

Na az Elfek megmentőjévé avanzsáltak. Lehet hogy ilyen szabadságharcos-kaszabolós-gonosz-földesúrt-legyakós cucc lesz belőle?

Zen

http://www.onemanga.com/Drifters/7/20/
Az oldalt levő szöveg alapján azt mondanám igen. Bár érdekelne később a könyvelő (vagy mi) hogy ad hozzá a szabadságharchoz. :D
Oda meg lazán átadta a helyét az új fiúnak. :eek:
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Egyelőre még kérdéses, hogy mi lesz ebből a sorozatból...
Megvárom míg összejön egy kötetnyi fejezet, s majd csak utána mondok komolyabb véleményt.

Quote from: Zen on 2009-10-07, 15:12:19
Quote from: blackronin on 2009-10-07, 08:46:24
Quote from: Zen on 2009-10-07, 01:00:19
Ha Oda-tól függ akkor nem. :D
:confused:
http://www.onemanga.com/Drifters/6/11/
http://www.onemanga.com/Drifters/6/20/
Quote from: Zen on 2009-11-01, 10:47:31
Oda meg lazán átadta a helyét az új fiúnak. :eek:
Jó lenne tudni, hogy miről beszélsz, de eddig sajnos nem jöttem rá.  ^^"

Zen

Quote from: blackronin on 2009-11-01, 11:13:47
Jó lenne tudni, hogy miről beszélsz, de eddig sajnos nem jöttem rá.  ^^"
Először is, nehéz megmenteni a vidéket ha Oda felgyújt mindent és éhen veszik mindenki. Másodszor, ha megnézed az utolsó képet, az a faláda jelenleg a trónjuk. Oda mint hódító elfoglalhatná, de helyette hagyja h Toyohisa üljön rajta (gondolom feltűnt neki h az elfek Toyohisára néznek fel épp, de azért könnyen beadta a derekát).
Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Quote from: Zen on 2009-11-01, 11:28:55
Quote from: blackronin on 2009-11-01, 11:13:47
Jó lenne tudni, hogy miről beszélsz, de eddig sajnos nem jöttem rá.  ^^"
Először is, nehéz megmenteni a vidéket ha Oda felgyújt mindent és éhen veszik mindenki. Másodszor, ha megnézed az utolsó képet, az a faláda jelenleg a trónjuk. Oda mint hódító elfoglalhatná, de helyette hagyja h Toyohisa üljön rajta (gondolom feltűnt neki h az elfek Toyohisára néznek fel épp, de azért könnyen beadta a derekát).
De sötét vagyok...  :falba:

Te a szakállas csávóról beszélsz (akit szintén Oda-nak hívnak), én pedig az OP-s Oda-ra gondoltam...   :facepalm:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

LuckyDingo

Quote from: blackronin on 2009-11-01, 11:57:26
De sötét vagyok...  :falba:

Te a szakállas csávóról beszélsz (akit szintén Oda-nak hívnak), én pedig az OP-s Oda-ra gondoltam...   :facepalm:
A "szakállas csávó" az egyetlen, az eredeti és a rettenthetetlen Oda :D A Másik "csak" egy mangaka. :P

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

chilip

NEM ÉRTEM MI TÖRTÉNIK!!!! ilyen dolog velem mangával nagyon ritkán szokott előfordulni.... MIT AKAR AZ ÍRÓ????????????? NEM ÉRTEEEEEEEEEEEEEEEEM!!! most jean de arc tüzet manipulál és pszihopata meg egy rakás híres történelmi személyiség okkult erővel és orkokkal meg sárkányokkal támad egy falat amit sima emberek védenek??? WTF????? Einstein hol van ezek után a részecskegyorsítós halál-nézésével?

blackronin

Quote from: chilip on 2010-01-29, 18:11:02
NEM ÉRTEM MI TÖRTÉNIK!!!! ilyen dolog velem mangával nagyon ritkán szokott előfordulni.... MIT AKAR AZ ÍRÓ????????????? NEM ÉRTEEEEEEEEEEEEEEEEM!!! most jean de arc tüzet manipulál és pszihopata meg egy rakás híres történelmi személyiség okkult erővel és orkokkal meg sárkányokkal támad egy falat amit sima emberek védenek??? WTF????? Einstein hol van ezek után a részecskegyorsítós halál-nézésével?
Ezért nem írok egyelőre ide, mert én sem értem eddig...  :P
Egy dolog biztos:
Itt megint Világvége lesz.

chilip

össze vissza ugrál az író, dobálja felénk a cool pózokat meg a mészárlást, meg a mészárlást és még több mészárlást és mindenhol alucardot látom meg seras victoriát :D átjött az új drifter a repülőgépben de ő is csak úgy mosolyog mint alucard  :lol:

blackronin

#43
Itt a fordítás: (itt keresd a többit is)
http://www.onemanga.com/Drifters/10/001/

Így már egy kicsit érthetőbb.
Szerintem...
[spoiler]
A "Drifters" csoport akar lenni a "jók" mentőserege, akik megvédik a világot a "Black King"-től (megjegyzés: ő gonosz  :P, meg a Girlycard-ra hasonlító lány is, aki a szemüveges csávóval dumált).
Viszont a csoport tagjai különböző helyeken jelentek meg és csak együtt összefogva van esélyük a győzelemre.
A szemüveges fickó pedig akar lenni a Boss, aki koordinálja a Drifters csoportot, vagy valami ilyesmi...
Nekem nagyjából ennyi jött le.
[/spoiler]

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin

Na kijött a 13-as és a 14-es fejezet is! (keresd az Onemanga-n)

Vélemény:
Szereplők jók, a történet jó, a humor jó.
Minden nagyon Hirano-s.  :smile:

Fasza kis sorozat lesz ez!  :whoah:

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

blackronin


blackronin

Van valakinek valami tippje, hogy az Onemanga halála óta honnan szedhetjük le a fejezeteket?
Ugyanis már kijött a 15-ös, de nem tudom hogy hova rakták fel vagy hogy hol lehet megnézni...  ^^"

Zen

Satan isn't the answer when one's in pain. It's god and candy.
In short, sex is great for the species, and it made me who I am today... as in, alive.
&fmt=1

NLZ

Sztem a 15ösre volt kiválncsi, de sztem még nincs arról scan. Vagy max ilyen 4chanos, de még abba se futottam bele most így 2 perc gúgli után.
[reserved]

blackronin

#51
Már újra csinálják a Drifters fordítását.
Keresd a 15-ös, 16-os és 17-es fejezetet itt:
http://www.mangafox.com/manga/drifters/?no_warning=1
Szerintem a jövőben is érdemes innen leszedni vagy elolvasni.

Vélemény
[spoiler]
Nagyon bejövős!
Csak így tovább!

Erre a mangára érdemes odafigyelni...
[/spoiler]

Prof. William

AZ Elfek is egyre badassabban néznek ki.

Tetszik hogy (legalábbis most még) nem bonyolítják túl a dolgot. Jó kis népfelszabadítós dolog. bár mondjuk azéért sok tekintetben a Hellsing is egyszerű volt mint a cövek főleg onnantól hogy elkezdődött London elleni harc. 

blackronin

Kijött a 18-as, 19-es és 20-as fejezet is.
Keresd a mangafox-on.
Egyelőre csak a 15-öt olvastam, de azért gondolom szólok...

Karez

Kicsit leült a topik, de úgy érzemtem, picit felélesztem.

Augusztus 31.-én jelenik meg angolul is az első Drifters manga kötet!

Mint Hellsing esetében, ezt is a Dark Horse fogja kiadni. Előrendelni már bookdepository-n is lehet, ahol aki nem ismerné a postaköltség ingyenes világszerte náluk! (a német verzió már megjelent ha valaki inkább németes)

Lehet a malacperselyt törni. :lazza:

blackronin

Quote from: Karez on 2011-08-25, 12:43:19
Kicsit leült a topik, de úgy érzemtem, picit felélesztem.

Augusztus 31.-én jelenik meg angolul is az első Drifters manga kötet!

Mint Hellsing esetében, ezt is a Dark Horse fogja kiadni. Előrendelni már bookdepository-n is lehet, ahol aki nem ismerné a postaköltség ingyenes világszerte náluk! (a német verzió már megjelent ha valaki inkább németes)

Lehet a malacperselyt törni. :lazza:
Köszi a híreket.  :smile:
Igazából tudtam, hogy már megjelenik majd, csak a cover-t nem láttam még.

Ja és már kijött a 21-es, 22-es és 23-as fejezet is azóta.

Miért ül a topic:
Most egyelőre csak gyűjtöm a fejezeteket, majd egyszerre olvasok el többet.
Egyelőre kár 1-1 fejezetenként foglalkozni vele még.
Meg őszintén szólva a Hellsing-től még messze van hangulatban...  ^^"
Nem rossz, de a Hellsing ilyenkorra már ütött.  :D

blackronin

#56
Drifters 1-20 fejezet:
Na, elszántam magam is újra nekifogtam Hirano mangájának, amiből mostanra már 36-37 fejezet kijött fordítva.
Az első húszat újraolvastam, mert már elfelejtettem az egészet.  ^^"

Élvezetes manga ez, rengeteg történelmi utalással, remek art-al és Hirano féle beteg humorral.
Remek kombináció!  :D
Korábban talán azért voltam vele szigorú (pl. lásd előző hozzászólásom még régen), mert eléggé felületesen olvastam el a fejezeteket anno és nagyon a Hellsing-hez akartam hasonlítani... pedig (így utólag látva) pont az a jó benne, hogy (a háború témát leszámítva) nem akar Hellsing lenni.

Szóval szerintem jövő héten letudom a maradék fejezeteket, s akkor ezt is követni fogom immár havonta.

Ajánlom mindenkinek, aki bírta Hirano eddigi munkáit vagy pedig egy érdekes fantasy mangát akar olvasni.

blackronin

#57
Drifters 21-36 fejezet:
A sorozat végre beindult teljes erővel, méltó riválisa lesz a Hellsing sorozatnak.
Remek art, fantasztikus de egyben beteg hangulat, pörgős történetvezetés és király karakterek, akik mind igazi egyéniségek!
A történet röviden:
Háború, háború, háború.  :P
Van itt minden: kommandó akció, birodalom létrehozása, puccs, stratégia, gazdaság, taktika, stb.

Nem is kérdéses számomra, hogy folytatni kell a sorozatot.  :smile:

A fejezetek itt megtalálhatóak:
http://www.mangareader.net/303/drifters.html

36-ik fejezetig van fent a fordítás, de már láttam a 37, 38 és 39 RAW változatokat is, valamint elméletileg több fejezet is kijött már azóta.
Tehát van még bepótolni való, csak a fordítás egy kicsit lassú.

blackronin

#58
Drifters 37-38:
A mangareader-en már fent van ezek.
http://www.mangareader.net/303/drifters.html

Remek fejezetek voltak, a poénok ütöttek.
Igazi Hirano humor.  :P

edit: közben kijött már a 39-es és 40-es is!  :smile:

blackronin

Drifters 41-44:
Az utóbbi időben a scanelős csapat behozta a lemaradását és egymás után adta ki a fejezeteket.
Szóval volt mit olvasni.  :smile:

A történet továbbra is remek, kellően akciódús és a karakterek már nagyon a szívemhez nőttek.
Persze a Hirano féle humor is jelen van, mint mindig.

Reméljük, hogy a sorozat nem 10 kötetes lesz csak, mint a Hellsing.
Bár a háborús témát figyelve lehet, hogy éppen elég lehet...