USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

Draconire

#150
Minami-ke  -Legjobb komédia anime
Zero no Tsukaima: Futatsuki no Kishi -Legjobb fanservice / ecchi anime
Umishou -Legjobb fanservice / ecchi anime
Dennou Coil -Legjobb anime sorozat + Legjobb animáció / vizuális effekt + Legjobb történet
Lucky Star -Legjobb komédia anime
Terra e... -Legjobb sci-fi anime + Legjobb karakterfejlődés + Legjobb történet
Seirei no Moribito -Legjobb animáció / vizuális effekt + Legjobb kaland / fantasy anime
Seto no Hanayome -Legjobb komédia anime
Tengen Toppa Gurren Lagann -Legjobb anime sorozat + Legjobb mecha anime + Legjobb opening +
                                             Legjobb ending + Legjobb animáció / vizuális effekt + Legjobb soundtrack

Majd még én is nézegetek sorozatokat, aztán írok "Legjobb ... karakter" jelölteket is.

szerk.:
Quote from: Gregory on 2008-01-04, 21:22:40
+ Kanon, ha jól láttam az nem került be az előző szavazásba, mert 2k7-ben lett vége.

Ha az is bekerül, akkor jelölném a Legjobb romantikus / szerelmi történet kategóriában.

Kvikveg

A The girl who leapt through time mikori?
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

White SeeD

Code Geass legjobb scifi
Bokurano legjobb dráma
Romeo X Juliett romantikus
Sayonara Zetsubou Sensei komédia
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Solid Snake


Manitu

Quote from: Próféta on 2008-01-04, 21:14:50Vagy minden jelölt minden kategóriában induljon, és csak a legjobb férfi/női/gonosz szereplőknél válogassunk?
Csak azt ne, mert akkor még a vígjáték kategóriát is a Death Note nyeri :mad:
Inkább dobálja mindenki a cím - kategóia párosokat, aztán majd mindhez összeválogatja valaki a legtöbb "jelölést" kapókat, és azokra lehet majd szavazni.


frozenstein

#155
Ghost Hunt a legjob thriller/misztikus kategóriába.
Yagami Light - Death Note legjobb gonosz karakter, ha lesz ilyen kategória.
Ed:
Karas legjobb rövid anime és legjobb animáció/vizuális effekt.

noriko

#156
egy ideig nem fogom tudni elérni a fórumot, úgyhogy azt találtam ki, hogy
>>A JELÖLÉSEKET IDE íRJÁTOK BE<< (ez egy link, kattints rá) alulra, a megjegyzésekhez.
így legalább egy helyen látjátok azt is, hogy mi az, ami még nem lett megemlítve :)

+ akkor a "legjobb" gonosz kategóriával mi legyen?
"I wish I could, but I don't want to."

Fubenalvo

Legjobb fanservice / ecchi anime:
Zero no Tsukaima: Futatsuki no Kishi

Legjobb komédia anime :

Lucky Star

Legjobb animáció / vizuális effekt :

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society (de ha a Kanon-ra is lehet szavazni akkor az)

Legjobb romantikus / szerelmi történet anime :
REC

Legjobb akció / harcművészeti anime:

Fate/stay night (Black Lagoon-t még csak most nézem még lehet változik)

Legjobb nő / lány karakter :

Louise Françoise le Blanc de la Vallière (Zero no Tsukaima),

Próféta

Fűbenalvó, képben vagy, mi folyik itt? :D

Pár észrevétel:
1. 2007-es animékről van szó.
2. Nem szavazunk, még csak jelölünk (sőt, kategóriákat szabunk).
3. Az előtted lévő hozzászólásban noriko nagy, piros betűkkel kérte, hogy ne ide, hanem a linkelt szavazás komment részébe menjenek a jelölések.


Fubenalvo

Hja néztem is mi merre és vmi sántít de meló közben nem mindíg jut időm teljesen meg nemtok mindenre figyelniii. :P
Mindenesetre kb mindent megtaláltam amire szavaztam volna akkor egyedül a Kanont jelöltetném drámában meg vizuális megjelenésben, de sztem ezt elöttem mintha már mondták volna, utána a szavazataim pedíg már meg is vannak. :D

Solid Snake

Elég, ha annyit mondok: engem a Death Note és a Seirei no Moribito megvett kilóra.  :hehe:
Dennou Coil-t egybe kell majd végignézni (ha lesz időm), Tengen-Toppa-Gurren-Lagann szintén, komédiában a pesszimista tanár úr a win.

Most akármennyire erőltetem magam, az első sorban emíltett két animén kívül más nagyágyú nem is ugrik be hirtelen, amit láttam (na jó, a Kanon igen, de az megint más tészta). Valahogyan a többi idei termés nem hagyott bennem túlságosan mély nyomokat.

frozenstein

Quote from: norikoAki olvassa, terjessze a fórum Best of topic-jában, hogy március elsején indul a szavazás! Addig nézzétek át, hogy hiányzik-e valami, és azt is jelezzétek, ha valami rossz helyre került!
http://multivote.sparklit.com/poll.spark/18501

Én

Quote from: szavazós dologLegjobb animáció  - School Days
Legjobb dráma     - School Days
:wtf

+Amit még furcsálltam: Ne harapjátok le a fejem, Hogy DN mindenhova denagyonrossz, de azért Light-ot megemlíteném legjobb férfi karakterek között, ha már nincs külön gonosz. Nem rá szavaznék (Kazuma FTW) szóval nem halok bele, csak mégis ott van a helye szerintem. :)

Próféta

Quote from: Én on 2008-02-19, 21:07:16
Quote from: szavazós dologLegjobb animáció  - School Days
Legjobb dráma     - School Days
:wtf

+Amit még furcsálltam: Ne harapjátok le a fejem, Hogy DN mindenhova denagyonrossz, de azért Light-ot megemlíteném legjobb férfi karakterek között, ha már nincs külön gonosz. Nem rá szavaznék (Kazuma FTW) szóval nem halok bele, csak mégis ott van a helye szerintem. :)
Ezt inkább kommentként a poll alá, hogy a háziasszony is lássa.

Én

Ó, el is felejtettem... Kösz.

Solid Snake

Quote from: Próféta on 2008-02-19, 21:14:24
Ezt inkább kommentként a poll alá, hogy a háziasszony is lássa.

Háziasszony Afrikában telel nyaral.  :ejnye:  :smile:

Próféta

Quote from: ottani hozzászólásom
Legjobb rövid anime (OVA/film):
--------------------------------
Kino no Tabi - the Beautiful World: Byouki no Kuni -For You-
(röviden: Kino no Tabi Movie 2)
http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=4939

Legjobb soundtrack:
------------------
Baccano

Legjobb opening:
----------------
Baccano

Legjobb ending:
---------------
Itt ketté kéne bontani a TTG-L két endingjét, legyen ending 1(underground) és engding 2(minna no peace).
Szvsz mindkettő jogosan szerepel itt, legyen mindkettő jelölt.

Dennou Coil ajnározás:
----------------------
A "Legjobb *** műfajú anime" kérdések egyikébe bele kellene rakni. Scifi/mecha? Fantasy/Kaland?
Ugyaninnen Yasako vagy Isako lehetne legjobb női karakternek; jelölném mondjuk Isakót. Vagy nemtom.
Mindkét részéhez véleményt, plz. :)
Az alja a lényeg. A Dennou Coil-os felvetéseim mindkét részére véleményezést kérnék, plz.  :merci:

minuszmiki

Szerintem inkább a fantasy/kaland részlegbe illik, legjobb női karakterek közé pedig inkább Isako.

Rage

Legjobb animáció -> where's my fukken Shigurui? :lazza:
痛みを感じる方向に、出口がある!

minuszmiki


Próféta

Utsó nap a jelölésre, népek!

Quote from: Dennou Coil dilemmaA fórumon egyedül -miki válaszolt, ő viszont épp az javasolta, hogy a kaland/fantasy kategóriába kerüljön.
Tényleg nem egyszerű döntés, hogy technofantasynak, vagy scifi-kalandnak nyilvánítjuk, bennem is motoszkált a kérdés.
Közben eszembe jutott az is, hogy tulajdonképpen horror/thriller/misztikusnak is el lehetne adni, időnként az is illik rá :) És akkor már dráma és komédia is, és készen vagyunk :P

Tematikusan egyik kategória jelöltjeire se hasonlít túlzottan, szóval lehet, hogy a legegyszerűbb sehova se betenni? Vagy maradjon scifi, mert tulajdonképpen tényleg az.

Bármi értelmes meglátás jól jönne.
minuszmiki: ki tudtád esetleg érvekkel fejteni, miért kerüljön abba a kategóriába?


White SeeD

Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

noriko

#172
Lehet szavazni! :)




szabályok:

1. Mindenki csak egyszer szavazzon!

2. Mindegyik kategóriában lehet választani, hogy :


  • két animét jelölsz meg,
  • egyet,
  • vagy egyet sem.

3. A szavazás március 20. (csütörtök) éjfélkor zárul.
"I wish I could, but I don't want to."

Member

Akkor szavaztam. :)
Amit mondjuk sajnáltam, hogy a DN OP/ED kat-ban pont azokat kapta, amiket én pont nem szeretek, de örültem, hogy a két ideálkarim (Enma+Zetsubo) is helyet kaptak. :D

Remélem, a végeredmény változatosabb lesz, mint az AA-jé. :rolleyes:

Fazék

húú ezek közül láttam a Tengen Toppa Gurren Lagann -t félig és az Umishou-t. Lehet hogy nem kéne szavaznom? :D

Próféta

Quote from: Fazék on 2008-03-01, 11:49:05
húú ezek közül láttam a Tengen Toppa Gurren Lagann -t félig és az Umishou-t. Lehet hogy nem kéne szavaznom? :D
Youtube-on meg tudod nézni minimum az OP/ED-eket. Ezt amúgy azoknak is ajánlom, akik láttak egyet s mást a listáról.
[troll] Egyébként fejezd be a TTG-L-t és pótold be a Dennou Coilt, és akkor nem maradtál le semmiről ;) [/troll]

Member

Jaja, itt örülök, hogy több helyen is volt a Dennou, AnimeReactor ilyen téren kissé... Meglepett. O_o

Fazék

Quote from: Próféta on 2008-03-01, 12:37:47Youtube-on meg tudod nézni minimum az OP/ED-eket. Ezt amúgy azoknak is ajánlom, akik láttak egyet s mást a listáról.
hmm. ez jó ötlet

meg is néztem őket gyorsan

trolling próba:

openings:

Baccano! - semmi extra, de legalább nem is rossz
Death Note OP1 - negatív szavazatot lehet adni? :__devil:
Dennou Coil - már-már egész jó
Devil May Cry - egy viszonylag jobb amv-nek hittem volna elsőre vszleg a stáblista nélkül, szóval közepes op
Lucky Star - na ebben van valami. kicsit beteg, de már majdnem jó
Moyashimon - ez ööööö érdekes, a végéről a bravia reklám ugrott be, de egész hangulatos
Pumpkin Scissors - ez mit keres a top10-ben? ennyire gyenge év volt? végig se bírtam nézni...
Romeo X Juliet - simán átlagos
Tengen Toppa Gurren Lagann - winrar
Terra e... OP1 (UVERworld - Endscape ) - átlagos, gyenge zenével megspékelve

szavazatot majd a TTGL-re adom le. moyashimon és lucky star is majdnem kapott, de inkább nem.

endings: ezekhez már nincs erőm, majd máskor


White SeeD

Baszus, komédiában 6-re is rányomnám hogy a legjobb. Iszonyat nehéz a választás.
Genshiken2, relity releated humor győztes.
Seto no Hayamone: Ledőltem a székről győztes.
Sayonara Sensei: Dark humor győztes.
Minami-ke: School life humor győztes1
Lucky Star: School life humor győztes2
Moyashimon:Legjobb kategorizálhatatlan humor győztes....

Well, marad a Seto no Hayamone, a székről ledőlős humorával és a Sensei, ami szintén nagyon egyedire sikeredett. :jee:


Amúgy a legjobb ED-nél kétszer van a dan dan  :smile:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

Én

Én csak pár dologban szavaztam, lévén kb 6-ot láttam. Op-ben nehéz lett volna LS és TTGL közül választani, demég épphogy eszembe jutott, hogy 2 szavazat ér :D