USTEAM - Best of 2012

Started by Zsiga, 2007-04-20, 21:28:54

Previous topic - Next topic

frozenstein

Quote from: noriko on 2009-02-15, 20:05:54
Legjobb epizód és gonosz kategória nem volt legutóbb. Az kell most?
Tavaly slice-of-life kategória se volt.

NLZ

[reserved]

SaiyaGin

Quote from: NLZ on 2009-02-16, 12:23:47
Quote from: SaiyaGin on 2009-02-16, 08:01:40
Ki jelölte be Ninát legjobb szereplőnek?  ^^
:angyali:

Vajon miért nem lepődtem meg...?
[spoiler]:D[/spoiler]

White SeeD

Quote from: noriko on 2009-02-16, 00:43:01
Legjobb OP/ED:
kérek konkrét számokat és külön az OP és ED jelöléseket!

OP:
Macross F. 3.op: Lion
Kannagi op: Motto Hade ni ne!
Druaga: Swinging

ED:
Macross F. 5.ed:  Northern Cross
Mission E ed: Feel so Easy!
Sekirei 1.ed: Dear Sweet Heart
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

Quote from: White SeeD on 2009-02-16, 21:21:12
ED:
Mission E ed: Feel so Easy!
:eek:
Holy shit, nem gondoltam volna, hogy másnak is ennyire tetszik!
Ezt én is erősen javallanám, valamint OP jelöltnek "Paradise Lost" (Ga-Rei: Zero) mondanám.

White SeeD

A józene az józene.
És itt ragadnám meg az alkalmat, hogy a félreértések elkerülése végett tisztázzam magam:
A szám tetszik, és nem az ahogyan 6 loli táncol, pózol, majd leesik róluk a ruha :ejnye:
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

bimanc

#276
Quote from: White SeeD on 2009-02-16, 22:42:15
A józene az józene.
És itt ragadnám meg az alkalmat, hogy a félreértések elkerülése végett tisztázzam magam:
A szám tetszik, és nem az ahogyan 6 loli táncol, pózol, majd leesik róluk a ruha :ejnye:
:frown:

De a félreértések elkerülése érdekében: egy loli sincs köztük, a legfiatalabb is 17 (?) asszem. Szerintem mondjuk azért a Haruhi-dance-t magasan veri a koreográfia.
(Ja még annyit, hogy a jellegzetesen oldszkúl diszkózene mivolta ellenére valahogy nagyon fülbemászó, valamint nekem a sorozat is eléggé bejön. Maori-t lehetne jelölni legjobb női főszereplőnek?)

motifator

Quote from: bimanc on 2009-02-16, 23:02:08
Szerintem mondjuk azért a Haruhi-dance-t magasan veri a koreográfia.
Fanboyság ide, vagy oda, de LOL WUT?
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

White SeeD

Akárhogy is nézem az ed-et, ott a szereplők fiatal verziói ugrálnak ::)



Az előbbi csoportomból meg kimaradt:
Shikabane Hime Aka op:   Beautiful Fighter
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

noriko

Quote from: NLZ on 2009-02-16, 02:11:28
legjobb epizód kategóriába kerülhetett volna az aegis of uruk első epizódja. :D
Ninát legjobb női karakternek pedig senki se gondolta komolyan sztem. :F
futott is, de nem volt harmadik jelölt, ezért törlődött a kategória. Aria ep.9 meg két jelölést kapott, azért kiáltottam ki versenyen kívüli nyertesnek :)

btw, mivel a Clannad-on kívül más animét 2008-ból nem láttam, felőlem mindegyik jelölt lehet poén, nem tűnne fel. :P
-------------------

- Kvikvegtől várom még a Chi's Sweet Home besorolását

- továbbá várok OP/ED pontosításokat. elsősorban azoktól, akik időben jelöltek általánosan (vagyis: frozenstein néhány jelöltje, Soul, Member, Junchi, motifator, SaiyaGin)

- emlékeztető: női karakter selejtező szavazás holnap éjfélig lehetséges.
"I wish I could, but I don't want to."

frozenstein

Allison to Lillia (Kuricorder Quartet and Yukawa Shione - Tameiki no Hashi)
Detroit Metal City (Detroit Metal City - Satsugai)
Mokke (Kosaka Riyu - Kokoro no Ato)
Real Drive (9mm Parabellum Bullet - Wanderland)
Shion no Ou (Rize - Lady Love)
Tsubasa Tokyo Revelations (Makino Yui - Synchronicity)
Zoku Sayonara Zetsubou Sensei (Ohtsuki Kenji  and Zetsubou Shoujo-tachi - Kuusou Rumba)

NLZ

Quote from: noriko on 2009-02-17, 15:37:56
btw, mivel a Clannad-on kívül más animét 2008-ból nem láttam, felőlem mindegyik jelölt lehet poén, nem tűnne fel. :P
Semmi gond, de mostmár ne töröld a végső jelöltek közül. :D
[reserved]

SaiyaGin

Quote from: noriko on 2009-02-17, 15:37:56
- továbbá várok OP/ED pontosításokat. elsősorban azoktól, akik időben jelöltek általánosan (vagyis: frozenstein néhány jelöltje, Soul, Member, Junchi, motifator, SaiyaGin)

Ok.
Gundam 00 S2 OP1: UVERworld: Hakanaku mo Towa no Kanashi

Junchi

Quote from: noriko on 2009-02-17, 15:37:56
- továbbá várok OP/ED pontosításokat. elsősorban azoktól, akik időben jelöltek általánosan (vagyis: frozenstein néhány jelöltje, Soul, Member, Junchi, motifator, SaiyaGin)

No problem :D; Ga-Rei: Zero OP: Paradise Lost by Minori Chihara

NLZ

Hmm, most nézem a Hyakko-t. Hogyhogy nem jelölte senki se Torako-t legjobb női szereplőnek? Nem lehetne, hogy utólag bekerüljön? :angyali: (Így még talán tudnék is szavazni ebben a kategóriában :D)
[reserved]

Soul

Torako jelölését én is támogatnám  :smile:. Teljes név Kageyama Torako.De sztem már késő, tegnap eszembe jutott nekem is (még a Mnemosyne Rinjére gondoltam mint jelölt), de utánna meg leesett hogy késő, mert a tovább jutottakra lehetett szavazni.

NLZ

Júj, mint ha valami hivatalos ügyintézés lenne és nem lehetne már a bürökrácia nagygépezetét módosítani. :F  Még a döntőbe jutáshoz is meglenne rá a szavazat. Idáig kettő, még egy kell és már benn is van.
[reserved]

Alkyra

Quote from: Soul on 2009-02-18, 02:01:57
Torako jelölését én is támogatnám  :smile:. Teljes név Kageyama Torako.De sztem már késő, tegnap eszembe jutott nekem is (még a Mnemosyne Rinjére gondoltam mint jelölt), de utánna meg leesett hogy késő, mert a tovább jutottakra lehetett szavazni.

Támogatom. ;) Mármint Torakot...(mivel Suzu-re úgy se szavazott senki :frown:)

NLZ

Noriko, akkor Torako bekerülhet soron kívül a döntősök közé? Please? Pretty Please? With sugar on top? :D
Kageyama Torako (Hyakko)
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-02-18, 20:55:13
Noriko, akkor Torako bekerülhet soron kívül a döntősök közé? Please? Pretty Please? With sugar on top? :D
Kageyama Torako (Hyakko)
Nem. Elég egyértelműen leírtuk már az elején (illetve már két éve) hogy azért van külön jelölési időszak (nem is kevés) hogy akkor kitaláljátok hogy kiket szeretnétek a listába. Lasan a selejtezőnek is vége van, felejtsd el hogy bármit berakunk még pluszban akármelyik kategóriába.

NLZ

Csak azért, mert én kérem, mi? :(
[reserved]

Zsiga

Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:14:24
Csak azért, mert én kérem, mi? :(
Igen, meg mert egy gonosz kis geci vagyok. :morci:
[spoiler]Nem. Tökmindegy ki kérné. A saját, ide nem postolt jelöltjeimet sem fogom végül "utólag" belerakatni a szavazásba.[/spoiler]

Bicskei

Quote from: Zsiga on 2009-02-18, 22:24:55
Quote from: NLZ on 2009-02-18, 22:14:24
Csak azért, mert én kérem, mi? :(
Igen, meg mert egy gonosz kis geci vagyok. :morci:
[spoiler]Nem. Tökmindegy ki kérné. A saját, ide nem postolt jelöltjeimet sem fogom végül "utólag" belerakatni a szavazásba.[/spoiler]
Zsiga! sztem némi sörrel megtudna győzni ha nagyon akarna :)
amugy ezzel a szavazással ugy vagyok mivel kevés 2008 művet láttam felfogom egy jo ajánló topicnak..
Ultras liberi

NLZ

Quote from: Zsiga on 2009-02-18, 22:24:55
Nem. Tökmindegy ki kérné. A saját, ide nem postolt jelöltjeimet sem fogom végül "utólag" belerakatni a szavazásba.
Miért nem? Azt hittem a lényeg egy USTEAMes 2008as anime toplista összeállítása, nem pedig valami sznobgeci bürökráciai szimulációzás. ::)  Sztem mindenki beleegyezne, hogy írd bele "utólag" a saját jelöltjeidet, cserébe Torakoért. :D
[reserved]

motifator

Én se értem, hogy miért ne férhetne be a jelöltek közé. Max nem fogunk rá szavazni. Én nem is fogok, lévén azt se tudom, hogy ki az. Persze ha túl sok a jelölt, akkor elszóródnak nagyon a szavazatok, de úgyis alig lesz pár szavazat, az eredmény így minden lesz, csak nem reprezentatív. Én is úgy fogom fel az egészet, mint egy 2008-as animeajánló.
Mivel elég kevesen vagyunk itt, nem hiszem, hogy ennyire komolyan kéne venni a dolgot. Én rábíznám a szavazás összeállítójára, azaz Norikora, hogy berakja-e, avagy sem.

Ja és Zsiga, rakd be a saját jelöltjeidet is, én kiváncsi vagyok, hogy kik azok  :jee:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

noriko

#295
Objection overruled!
Beraktam Torakot, mert: még a selejtező alatt merült fel a neve, és ugyan nem volt rajta a listán, de így is több támogatást kapott mint a listán szereplők fele! Vagyis, ha rajta lett volna a listán, simán bejutott volna. A selejtezőn végül így sem lett top5, csak top4 (vagyis igazából csak top3, mert Kallen már eleve bejutott, csak elírtam  ^^"), szóval Torako még befért. 

és mivel úgyis az a cél, hogy tényleg normális és esélyes lista álljon össze, ezért adok még egy nap reklamálási időt is, hogy ne jöjjön senki utána azzal, hogy "milyen hülye jelöltek voltak már erre meg erre a kategóriára", "hogy lett a Death Note comedy??" "wtf", stb. Főleg, mivel lehet, hogy voltak poén jelölések, csak nekem nem tűntek fel.  ^^

Szóval itt az összesített jelölt lista, nézzétek át, ha nagyon fura lenne valami, vagy nagyon hiányozna valahonnan valami, jelezzétek péntek délután 4-ig.

Még valami: a maximum jelölt kategóriánként 10. Valahol határt kellett szabni. Ezt a határt akkor lehet áttörni, ha a jelöltre minimum 3 szavazat érkezne.
A többi out of the blue szabályt majd jövőre kitalálom.  :D  :angyali:

A szavazást pénteken 18:00-kor megnyitom. Olyan másfél, két hónap lesz az anime nézésre és szavazásra. (majd lesz konkrét dátum, de még átolvasom ezzel kapcsolatban mit tárgyaltatok Zsigával  :))

ui: az OP kategória még módosulhat, mert frozensteint kértem, hogy válasszon ki 3mat a jelöltjei közül. továbbá Zsiga jelöltjeit is várom még, ha meggondolná magát! Chi's Sweet Home sajna nem fért a comedy kategóriába, mert már volt 10 jelölt, de ha még egy ember támogatja, akkor akár bekerülhet (a fent említett szabály alapján  :angyali:).

[spoiler]
yeah...i'm really bossy when i'm sick. :haha:[/spoiler]
"I wish I could, but I don't want to."

Soul

#296
A listát jónak láttam. 1 hiba: Legjobb akció/ harcművészeti anime: Junchi GR-2-fag <---ezt vedd ki mert poén volt nem anime cím  :smile:
----------------------------------
+Ajánlás/észrevételek:

Ami még eszembe jutott és nem láttam listában a Nogizaka Haruka no Himitsu és belehetne tenni 6. Legjobb romantikus / szerelmi történet kategóriába.

Még 1 észre vétel a Kara no Kyoukai 1-4 movie be kerülhetne a Legjobb thriller / misztikus / horror kategóriába, mivel 7 múvie lesz de az első 4 movie 2008ban jelent meg.Simán megérdemelne jelölést.A 4 múviba nincs befejezve a fő sztori de, 4 külön álló movie, és ha más nem látja akadályát a jelölésnek akkor ebben a kategóriában is páros számú jelölt  lenne  :smile:. Ha elfogadjátok még a Legjobb animáció/ vizuális effekt kategóriában is páros számra segíti a jelölést.

Legjobb női / lány karakter kategóriában szintén a páros szám szépségért lenne akkor még 1 jelöltem Asōgi Rin (Mnemosyne).

A páros számok bűvöletében a Legjobb férfi / fiú karakter kategóriába, Irie Naoki (Itazura na Kiss) bekerülhetne még.

Legjobb ED kategóriát megtoldanám 2 jelöltel:
Tomatsu Haruka - Musuhi no Toki (Kannagi)
Galneryus - Cause Disarray (Mnemosyne)  És akkor itt is győznek a páros számok  :smile:.

Talán még a Legjobb karakterfejlődésnél is a pá... miatt az Itazura na Kiss-t belehetne tenni.

Végül még megmerném kockáztatni hogy a Hyakko bekerüljön 9.nek a Legjobb anime sorozat kategóriába.
-------------------------------------------
[spoiler=Hyakko kampány]

Ajánló
Szavazz Torakora és sorozatára a Hyakkora!
:smile:[/spoiler]

NLZ

Hejj, meg kell néznem péntekig a Macross Frontiert, hátha akkor fogok tudni szavazni picit több kategóriában. :D
Nyanko-sensei a Natsuméból viszont nem igazán fiú karakter, legalábbis ő egy szellem, ami igazából nem fiú vagy lány (még ha a rendes alkában egy markáns férfi hangjával szólal meg), ráadásul emberi alakja egy lány. Bár még ígyis inkább rá szavaznék, mint a többire. :D
Az xxxHOLiC: Kei és a Natsume Yuujinchou se tartozik a thriller/misztikus/horror kategóriába, mindkettő a Fantasyba való, ahogy AniDB is írja, nem?
Kannagi meg biztos romantikus? Oké, AniDB írja, de sztem csak annyira az, mint a többi háremes-hirtelenlánnyalegyüttélős anime.

Több dologba nem tudok így hirtelen belekötni. ^^

Ja mégis: Kara no Kyoukai nem lehet jelölt, mert még mindig fut. Ráadásul 2007-ben kezdték.
[reserved]

Soul

Quote from: NLZ on 2009-02-19, 03:38:15
Kara no Kyoukai nem lehet jelölt, mert még mindig fut. Ráadásul 2007-ben kezdték.
Tokyo Toshon néztem 2008 május 21.én jött ki a sub a 01 moviehoz és a dvd-je is ott körül kellett elvileg megjelennie pár nappal előtte.Anidb-n a megjelenései elvannak írva (megjelenés csúszások miatt gondolom) a Karánál.
Bár itt télleg több fórum tag szava kell hogy döntsön.


A Kannagi meg a romantika télleg jó kérdés, bár sztem belefér visítva.Az eleje közepe fele a sorozat elviccelődik szinte bármin, de a vége fele a dráma lehet ad neki romantikát[spoiler]Jin rájön nem akarja elveszíteni Nagi-t, és ha magának nem is vallotta be, de mi tudjuk szereti Nagi-t (sztem)[/spoiler].Ide is kell több vélemény.

minuszmiki

Quote from: Soul on 2009-02-19, 04:00:30
Ide is kell több vélemény.
Ehhez pont hozzá tudok szólni. Persze, mi sejtjük nagyjából, hogy mik mozognak a szereplőkben tudatalatt, de ez egyáltalán nincs kifejtve, igazából az anime épp csak megpendíti a romantikus húrt. A True Tears, vagy az ef inkább illenék ebbe a kategóriába szerintem.