Main Menu

Digimon

Started by Raisu-Sama, 2004-08-24, 17:49:05

Previous topic - Next topic

Melyik a kedvenc sorozatod?

Mindet nagyon szeretem
4 (9.3%)
Digimon Adventure
5 (11.6%)
Digimon Adventure 02
5 (11.6%)
Digimon Tamers
2 (4.7%)
Digimon Frontier
4 (9.3%)
Nem szeretem a Digimont
10 (23.3%)
Utálom a Digimont
12 (27.9%)
Digimon Savers
1 (2.3%)

Total Members Voted: 43

chilip

Quote from: carfanatic on 2006-08-01, 18:17:24
és ezeket ki tudná legyőzni az isten digimonok vagy onemegamon?
omegamon RULEZ :whoah:
én az animáció minőségére gondoltam...

Bishop

hát nem rosszak a képek habár kicsit elmaradnak a tamers frontiers stílusától

Zsoltika88Csepel

A Frontier nincs többesszámban.
De egyébként ez a szó mit akar jelképezni a negyedik sorozatban?

Didico

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-08-02, 13:06:51
A Frontier nincs többesszámban.
De egyébként ez a szó mit akar jelképezni a negyedik sorozatban?

Telepítő vagy mi.... legalábbis az én szótáramban. A lényege szerintem az, hogy Lucemon ugye elvette a digivilágot, meg ilyenek, és mikor legyőzték az egészet vissza D-codolták vagy mi. Ezt a részét nem értettem de ez a kedvenc szériám. XD


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Bishop

talán azért mert ebben a részben legalább  is amennyit én láttam belőle egy sivatagban barangolnak ahol nincs semmi és maga az emberek is újdonságok
még a 1 2 3-ban emberek csinálták a digivilágot
itt azt hiszem erre nem térnek ki

Didico

Quote from: carfanatic on 2006-08-03, 12:45:59
talán azért mert ebben a részben legalább  is amennyit én láttam belőle egy sivatagban barangolnak ahol nincs semmi és maga az emberek is újdonságok
még a 1 2 3-ban emberek csinálták a digivilágot
itt azt hiszem erre nem térnek ki

Nem emléxem rá... de... nem mindig sivatagban voltak. de szerintem ebben voltak a legjobbak a szereplők. Persze... ez csak az én véleményem...


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Bishop

én még nem láttaqm de seraphimon miatt megnézném

Raisu-Sama

Az én szótáramban határ. Talán az emberek és Digimonok közötti "határ" elmosódására utalnak. Jobb tippem nincs.

Yukiko

Quote from: Raisu-Sama on 2006-08-03, 14:30:28
Az én szótáramban határ. Talán az emberek és Digimonok közötti "határ" elmosódására utalnak. Jobb tippem nincs.

Mondjuk... felesleges azon veszekedni, hogy mit jelent, mert lehet mindkettőtöknek igaza van, csak a szótár más... és még az is helyes. Mert az én szótáramban, mind2. Tudjátok, többjelentésű szavak. :angyali: De... hol volt ott elmosódás? Szted...?
Aki csak azért hoz létre egy Naruto utáló pártot, mert az egyik barátja szereti, ő meg nem... kb olyan szinten is van....

Zsoltika88Csepel

Re.
#129
Az én szótáraimban is határ, mint Raisu-éban, és azt nem tudom, hogy milyen határról lenne szó.
De magyar címként jól hangzana a Digimon Telepítő.

Raisu-Sama

Izé, nem bántó szándékkal mondtam ^^" Hát, én csak arra tudok gondolni, hogy ugyebát itt már az emberek Digimonokká változnak, és nincs szükségük partner Digimonokra. Szóval, eddig volt egy "határ" a két faj között, és kölcsönösen szükségük volt a másikra. Itt pedig a kiválasztottak boldogulnak egyedül is. Bár ez eléggé erőltettnek és belemagyarázásnak tűnhet ^^" Vagy lehet, hogy egyszerűen a Valós és Digitális világ közötti határ, minden elmosódás nélkül

Zsoltika88Csepel

Attól függ, hogy a japánok mire gondoltak.
Kíváncsi leszek a magyar címre.

Didico

Quote from: Zsoltika88Csepel on 2006-08-04, 12:51:34
Attól függ, hogy a japánok mire gondoltak.
Kíváncsi leszek a magyar címre.

Igen, arra én is. De sztem többes számban fog menni. Mint a tamers. Végülis... kiderül, hogy fordítják, de nekem inkább a szinkronok fogják izgatni a fantáziám.. ha Koichi-nak beraknak egy kislány hangot, én lehídalok...


Aki szereti az FMA-t látogassa meg az oldalam.^^

Raisu-Sama

#133
Engem az is érdekelne, hogy a Spirit Evolution-t minek fogják fordítani.
Mellesleg nézi valaki a Savers-t?

chilip

Quote from: Raisu-Sama on 2006-08-05, 12:24:57
Engem az is érdekelne, hogy a Spirit Evolution-t minek fogják fordítani.
Mellesleg nézi valaki a Savers-t?

ja, én  :D Agumon-nak kicsit nagy lett a feje... meg hát kitalálhattak volna helyette, vmi másfajta digimont, mert így összebarmolták a Agumon fejlődését, sztem  :mad:

Raisu-Sama

Igen, Agumon elég nyomi lett. Nekem az orrlyukai nem tetszenek ^^" Meg néha Gaomont is elég érdekesre rajzolják. A fejlődési vonal engem nem különösebben zavar, mivel a Digimonok más irányba is fejlődhetnek, nem csak úgy, mint a sorozatokban. Meg ugyebár ez megint egy másik univerzum, ami teljesen eltér a többitől.

Suszi

Tud valaki adni nekem linket valami jó kis digimonos játékhoz? Lehet GBA-s vagy pc-s. És lehetőleg angol :P
Előre is köszi

chilip

nos, a savers-ben elérkeztünk az Ultimate szintekhez  :D reméljük a legjobbakat

Zsoltika88Csepel

A Frontier mehetne feliratosan, mint a mostani új animék. Nem számít, hogy az első három széria szinkronos, hiszen teljesen mások, függetlenek. Sőt, a Frontier különbözik a legjobban. Amiatt, hogy nincs digimon társ, a kölykök változnak át. De gondolom csak akkor menne felirattal, ha a japánoktól vették.

Bishop

most kezdtem el nézni és hogy egy régi kérdésre válaszoljak,mindenki aztkérdezi hogy miért telepítők a neve
ha az elején megfigyelittek az eglsz Digital World darabjaiban és ezeket valahogy újra kell alkotni,számítógépes kifejezéssel újratelepíteni

és egy észrevétel,annyira idegesítő hogy senki sincs tisztába a jólmegszokott szintekkel,pl egy Human spirit legyőz egy ultimate szintű digimon-t :ejj:

Raisu-Sama

#140
carfanatic: Igen, lehet ez is, bár [spoiler]nem igazán sikerül Takuya-éknak.[/spoiler] Illetve nem Frontiers hanem csak simán Frontier. Meg az opening szövegében is mint határ szerepel, úgyhogy szvsz az határ akar lenni. De kétség kívűl jó a megközelítés.
Ami a szinteket illeti, azért mégis csak a legendás harcosok lelkeiről van szó, ők meg erősebbek voltak az átlag Digimonoknál.
Amúgy nekem csak az nem tetszett a sorozatban, hogy egy idő után csak Kouji és Takuya kaptak új formákat :( Pedig én kiváncsi lettem volna a többi A-Hybridre is...

Zsoltika88Csepel

Frontier: én minden szótárban azt a jelentést találtam, hogy határ.
A telepítő melléknév; az angol szavakban az -r vagy -er toldalék főnévből melléknevet képez. Így a frontier lehetne telepítő, de a szótárak szerint a telepítés nem fronti / frontie, vagy ilyesmi.

Szintek: én a külön ultimate szinteket hiányoltam a 02-ből, bár arra nem volt szükség a DNA miatt. Viszont szerintem a DNA-t elbaltázták. Mert például Gatomon és Patamon régiek... Hogyan passzolhatnának össze másokkal? Ken sem új kiválasztott eredetileg, csak az lett, ha jól emléxem.

Bishop

#142
Szintek:Frontier-be leginkább a double spirit evolution nem tetszik főleg Ardramon-nál Vitramon teste és Agnimon feje :ejj:,jah én is kiváncsi lennék a többi Acient digimon-ra,főleg nekem Borgmon a kedvencem és őt látnám szivesen tovább fejlődni,ezt az összes digimon-ba utálom hogy mindig csak a két "vezető" jelem változik át Mega-ba,egyedüli kivétel a Tamers,de ott is van Crimson mode Gallantmon-nak,pedig lehetne a többieket is tovább fejleszteni

Zsoltika88Csepel

Nem csak a Szelídítők-ben van Gallantmon? :hehe: De ő csak úgy változik tovább, hogy egyesül vele a bárka.

Bishop

#144
Javítva,de ami azt illeti ha jól tudom akkor a Savers-be is mind a Három átváltozik,talán azért mert mind a kettőbe 3 főbb szereplő van,akkor ott van Imperialdramon és a paladin mode :ejj:,Armageddomon már sok Omnimon-nak :ejj:
Az egyedüli ahol még nem volt semmi Extra az a Adventures-s ott MagnaAngemon győzte le Piedmon-t

edit:amugy jók ezek az extra átváltozások,csak idegesít hogy mindig csak egy max két gyerek tudja hasznélni

edit2: valaki tudna Digimon X-hez linket adni?,meg manga-hoz

Zsoltika88Csepel

Szerintem jól van ez így. Változtatni meg úgysem lehet. :)

Suszi

Engem valami jó kis digimonos játék érdekelne. Nem tudtok adni hozzá címet vagy esetleg linket (torrent előnyben)?

Zsoltika88Csepel

Ilyesmi engem is érdekelne.

Bishop

PSXemu+Digimon World2(or World3)=jó szórakozás :jee:

min Grafika 100%élvezet :D

Suszi

#149
Szerintem én valamit rosszul csináltam, de nem tudtam még beüzemelni psx emulátort. Tudna valaki ebben segíteni? (a digimon world valamelyik része pedig szerintem megvan, sazl azzal nem kell szórakoznom :))

edit: Megoldva. A digimon world iszonyat gagyi lett szerintem :p