Párkapcsolatok, avagy "Értsük meg az ellenkező nemet!"

Started by Ramiz, 2006-04-26, 23:27:17

Previous topic - Next topic

Rounin

Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-22, 20:57:03
Túl egyoldalúan szemléled.

Ugyanaz, mind a két oldal. Totális fasság. Nem a papír fog dönteni, nem egy szerződés, nem egy 'hivatalossá tett' kapcsolat, hanem a két ember.

Attila az, aki kicsit egyoldalúan nyilvánult meg, még ha jogos is valamennyire a keserűség ;P.

.Attila

Quote from: RouninAttila az, aki kicsit egyoldalúan nyilvánult meg

E! Nani?
Azt hittem, általánosságban beszélek. Nem mondtam, hogy férfiakról vagy nőkről van szó.

Rounin

Quote from: .Attila on 2007-04-22, 22:06:28
Quote from: RouninAttila az, aki kicsit egyoldalúan nyilvánult meg

E! Nani?
Azt hittem, általánosságban beszélek. Nem mondtam, hogy férfiakról vagy nőkről van szó.

Ahem. A képmutatás és színjátszás az egyetlen megoldás, ha érvényesülni akarsz a párkapcsolatban... legalábbis én ezt véltem kiolvasni a postodból, bár lehet, hogy tévedtem. Akkor elnézést.

Pirula


Quote from: Rounin on 2007-04-22, 22:02:02
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-04-22, 20:57:03
Túl egyoldalúan szemléled.
Ugyanaz, mind a két oldal. Totális fasság.
Én meg éppen gyűjtöttem már az érveket az egyik oldal mellett, amikor úgy belémnyilallt, hogy szituációtól függően mindkét érvrendszer tök jól megállhatja a helyét. Azt néztem most, hogy valami általános érvényűt kezdett mindegyik fél kifejteni. Aztán persze lehet példákat mondani, amikor bukta az egész rendszer, mert az illető csak azokra a dolgokra építette amiket tapasztalt vagy amikről hallott, vagy el tudja képzelni.
Ezt a fonalat követve, jogásznak lenni elég nagy szívás.  :smile:
Quote from: Rounin on 2007-04-22, 22:02:02Nem a papír fog dönteni, nem egy szerződés, nem egy 'hivatalossá tett' kapcsolat, hanem a két ember.
Hümm... és ha az a két ember úgy dönt, hogy már egyáltalán egymáshoz se szólnak - döntsön a papír?Valaki nemrég írt olyat, hogy esete válogatja, szerintem ebben a helyzetben is működik.  :smile:
Na, ezt kerestem:
Quote from: Rounin on 2007-04-22, 16:12:46
Esetenként változó.

Case solved. :lazza:
:D

.Attila

Amit én írtam, az alapvetően a párkapcsolat létrejöttére és elejére szól.
De mitől egyoldalú?

kisvirag

mert általánosságban nem lehet kijelenteni. lehet, hogy te azt látod, hogy csak ez a célravezető (és ha azt gondolod, hogy csak a rámenős, fasza csávók a nyerők, akkor pláne nagyot tévedsz). Az én tapasztalataim azt mutatják, hogy önmagad adásával is simán lehet kapcsolatot építeni.

QuoteRelatív, hogy minek ki a drága, sztem már az is eléggé megterhelő sokaknak
Tudod, erre azt szokták mondani, hogy addig nyúztózkodj, amíg a takaród ér. Csak mondjuk az is tipikus emberi tulajdonság, hogy imádnak nagyobb hajcihőt csapni, mint amit valóban elbírnának, hogy megmutassák a falunak/szomszédoknak/"barátoknak" hogy ők ilyet is tudnak ám.
Ha az ember ésszerűen szervezi és gondolja át, ki lehet hozni nullszaldósra, vagy akár nyereségesre is (tudod, ajándékok, meg menyasszonytánc)
Az emberek azért magányosak mert falakat építenek hidak helyett.

Rounin

Quote from: Pirula on 2007-04-22, 22:30:45Hümm... és ha az a két ember úgy dönt, hogy már egyáltalán egymáshoz se szólnak - döntsön a papír?Valaki nemrég írt olyat, hogy esete válogatja, szerintem ebben a helyzetben is működik.  :smile:

Őőőő... a papír is a két ember döntése volt :angyali: (shit, inkább megyek jégkrémezni)

Attila: ld. kisvirag postját :).

.Attila

Az általánosítás sosem jelent egyetemlegességet. Nem arról van szó, hogy csak és kizárólag így működik. Csak én úgy látom, hogy ez az, ami a leginkább működik, és az add magadat a ritkább.

ignus

Huuhhh hát végigolvastam... Lehet hogy én vagyok hülye, de nekem Attila hozzászólásából az jött le hogy SAJNOS ez a jellemző mostanában, sajnos csak igy lehet valakivel hosszú kapcsolatot kiépíteni. Én szerencsésnek érzem magam menyasszonyommal, voltak már nézeteltéréseink a 2,5 év alatt, de megoldottuk. De szegény öcsém miatt tudom hogy általában az ő korabeli lányok (a fiatalok meg méginkább) télleg a kinézetre figyelnek. Tisztelet a kivételnek persze. Az én tapasztalatom a következő: az "otthonülősebb" lányok inkább alkalmasak hosszú kapcsolatra. Na most lehet majd Flamelni

Amúgymeg én házasság párti vagyok. Az templomi részére hívunk barátokat, ismerősöket, de az az utáni lagzira csak egy két barát és szűk rokonság. úgysem szeretek szerepelni sok ember előtt, elég lesz a templomi móka... Majd ott mindenki jól kiröhög.... ;)
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

.Attila

Az otthonülősekkel meg az a baj, hogy nem látni őket pont azért, mert otthon ülnek. Mondjuk én is ilyen vagyok.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Selmo on 2007-04-23, 15:28:19
MSN csodákra képes. :P

Hogy kutatsz msn-en emberek után? Search? Na ne, ennyire nem vagyok elkeseredve. Meg egyébként is, eléggé kockázatos dolog, hiszen a túloldalon bárki lehet, még akár egy magát lánynak kiadó fiú is. Így azért nem kívánok ismerkedni.

Selmo

Nem, én nem kutatok, általában jönnek maguktól, meg ajánlják, behívják őket. Persze, benne van alehetőség, hogy egy retardált kölyökkel futsz össze, de ezt meg nagyon hamar ki lehet szúrni. De tapasztalatból azt tudom mondani, ilyenek inkább chaten vannak, MSN-nen normálisak az emberek.

A tökéletesség unalmas.

ignus

Mondjuk nekem eddig az összes komoly kapcsolatom haver testvérével jött össze... :D Nem is tudom miért. De volt időnk megismerni egymást, nem testi dologból indul...
"...egyszer csak talajt érzett a lába alatt, sõt közvetlen az arca alatt, még a szája is tele lett vele..."

csacsika

fórumról is össze lehet szedni otthonülős vagy szimpatikus lányokat, ifjakat  :D
Az idő, mondják, nagy tanítómester. Csak az a baj, hogy megöli tanítványait.

Selmo


A tökéletesség unalmas.

Rounin


Selmo

Quote from: Rounin on 2007-04-24, 11:14:52
Neked melyik mappában vannak? :angyali:
A nem elérhető partnerek (39) alatt. :D Nem mappázok.

A tökéletesség unalmas.

Rounin

Quote from: Selmo on 2007-04-24, 11:16:14
Quote from: Rounin on 2007-04-24, 11:14:52
Neked melyik mappában vannak? :angyali:
A nem elérhető partnerek (39) alatt. :D Nem mappázok.

Csak nem blockoltak? :lul:

Solid Snake

Quote from: Rounin on 2007-04-24, 11:17:49
Csak nem blockoltak? :lul:

Or banned.  :lazza:

Engem speciel az osztálytársném tiltott le, mert lényegében le-"no comment"-eltem a LOL képet a hőn szeretett barátjáról (Persze semmi időm nem volt arra, hogy kimagyarázzam az elvont, átvitt értelmű poénomat - azonnali hatályú bann volt). Szóval tipikus példa, hogy az "aranyos, szelíd, otthonülős, szimpatikus" lánykák is milyen  :wtf: reagálásokkal rendelkeznek néha (pláne ha a mindenható bálványukra teszel egy kis gunyoros megjegyzést :P).

Gregory

Quote from: Solid Snake on 2007-04-24, 21:14:43
Engem speciel az osztálytársném tiltott le, mert lényegében le-"no comment"-eltem a LOL képet a hőn szeretett barátjáról (Persze semmi időm nem volt arra, hogy kimagyarázzam az elvont, átvitt értelmű poénomat - azonnali hatályú bann volt). Szóval tipikus példa, hogy az "aranyos, szelíd, otthonülős, szimpatikus" lánykák is milyen  :wtf: reagálásokkal rendelkeznek néha (pláne ha a mindenható bálványukra teszel egy kis gunyoros megjegyzést :P).
Én is voltam már ilyen helyzetben. Az én [volt]osztálytársam se vette a "poént", és elkezdte komolyan magyarázni, h mekkora egy isten a csávesz, így nem ő banolt engem, hanem én őt... Mondjuk az tény, h nem volt annyira aranyos se, meg annyira szimpatikus se....

Solid Snake

Ilyenkor ugrik eszembe egy idézet: "Don't worry about it, Ted. Save the world instead."  :lazza:

Selmo

Nem tiltottam le senkit, de van vagy tucatnyi ember, akiket töröltem, mert nem beszéltünk 1 éve...

A tökéletesség unalmas.

Dreamcleaver

Én olyan vagyok, hogyha valakivel 2 éve nem beszéltem, akkor is ugyanott veszem fel a fonalat. Mondjuk az én időérzékem az spéci. Számomra 1 hónap az olyan kb mintha tegnap beszéltem volna az illetővel.  :D

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Moha

Nos, látom, ismét belelendültetek. :)
Akkor én is kifejtem az álláspontomat. Szerintem a házasság igenis fontos, viszont tényleg nem szabadna elsietni. A pár hónapos együttélés valóban jó ötlet, hiszen teljesen más hetente párszor találkozni és megint más egymás mellett élni. Ugyebár úgy kijönnek a mindennapi kis ügyek és bizony kiderülhet, hogy mégsem működik olyan jól a dolog. És ekkor még - egy normális kapcsolatban - meg lehet beszélni a dolgot, vagy ha végképp nem megy, akkor inkább legyen ott vége. Mindenképpen jobb, mintha pár év házasság után jön a válás, pláne mert ha születik egy gyerek is, annak alaposan el lesz rontva az élete.

FELELŐSSÉG! Ez az, ami manapság igencsak hiányzik. Az emberek pár hónapos - egy éves kapcsolat után, fiatalon vágnak bele. Én sok esküvőt látok, sok párral találkozok apám munkája kapcsán és bizony néha megfordul a fejemben, hogy "ezek normálisak?" - pl. mikor egy 18 éves lány és egy 20 éves fiú alig egy év után házasodtak össze...
Nekem eszembe nem jutna az esküvő pár hónap után. Persze nem azt mondom, hogy egy ilyen házasság nem működhet, de nem valószínű. Minden a két emberen múlik és azon, mennyire ismerik és mennyire tudják elfogadni a másikat.

Ami az ismerkedést illeti én nem hiszem, hogy csak azok tudnának érvényesülni, akik álcázzák magukat. Az szerintem természetes, hogy az ember a másik felé a legjobb arcát akarja mutatni a kapcsolat elején, de ez nem képmutatás, hanem az ember csak elrejti a hibáit. Szerintem nincs olyan, aki nem így tenne egy kapcsolat elején. Aztán később ezek a hibák úgyis előjönnek, együttéléskor meg pláne, a kérdés az, hogy az ember képes-e a másikat ezzel együtt elfogadni.

Amúgy én is egyetértek azzal, hogy az otthonülő lányokkal lehet igazi kapcsolatot kialakítani. Ők nem az új kalandokat keresik, hanem tudnak hosszútávon gondolkodni. Persze általánosítani nem lehet, kivételek mindig vannak, de szerintem egy visszahúzódó otthonülő lány általában hosszútávú kapcsolatot keres.
Az tényleg kérdés, hogy az ilyen lányokat hogy lehet megtalálni. Szerintem leginkább társkeresőkön. Egyesek szerint aki társkeresőzik, az már "mélyre süllyedt". Szerintem nincs abban semmi. Igenis működhet! Igenis összejöhet normális kapcsolat társkeresőn is. Én már csak tudom... :D
Attila! Próbáltál már társkeresőzni?

.Attila

QuoteAmi az ismerkedést illeti én nem hiszem, hogy csak azok tudnának érvényesülni, akik álcázzák magukat. Az szerintem természetes, hogy az ember a másik felé a legjobb arcát akarja mutatni a kapcsolat elején, de ez nem képmutatás, hanem az ember csak elrejti a hibáit.

A te (és mások) őszinte stílusa, kedveskedése bejött? :_piszka: ;)
Akkor majd figyeld meg, hányan játszák a nagyfiút, nagylányt. Az ő részükről igenis képmutatás. Aztán vannak azok, akik nem ilyen szinten csinálják, de nálam az is vmilyen szinten képmutatás, hiszen nem magát adja. Felerősíti jó tulajdonságait, és próbálja elrejteni a rosszakat, tehát színészkedik, legfeljebb nem teljesen más karaktert játszik (bár utóbbiakból is van nem kevés). Aztán ezek miatt a színészkedések miatt lehet később csalódás. Kell ez? Nekem nem. Adja magát, derüljön ki az elején, ha elfogadhatóak-e a hibái/hibáim vagy sem, ne raboljuk egymást idejét és kíméljük meg előre egymás idegeit.

QuoteAttila! Próbáltál már társkeresőzni?

Nem és nem is fogok.
Egyébként is megbuknék az első szűrőn, mert nem vagyok hajlandó hazudni. Az ilyen szövegeken, mint "kedves, okos, átlagos testalkatú blabla", meg röhögök. Senki sem fogja saját magát butának és/vagy bunkónak beállítani.
Társkeresőn is el kell adnod magad, vagy hazudsz, vagy reménykedsz, hogy a hobbijaid alapján reagál vki a másik nemből. Aztán nézz körül, hány pár van, akiknek ugyanaz a hobbijuk. Ez még nagyobb lutri, mert a hobbinak nem sok köze van ahhoz, hogy összeilletek-e vagy sem.

Moha

Quote from: .Attila on 2007-04-25, 10:26:26
Nem és nem is fogok.
Sejtettem... De hát ha meg se próbálod...
QuoteEgyébként is megbuknék az első szűrőn, mert nem vagyok hajlandó hazudni. Az ilyen szövegeken, mint "kedves, okos, átlagos testalkatú blabla", meg röhögök. Senki sem fogja saját magát butának és/vagy bunkónak beállítani.
És mi van, ha az ember őszintén vállalja a hibáit? Ha nem is mindet...
Kissé negatívan látod a dolgokat azt hiszem. Úgy fest, mintha te egyáltalán nem hinnél abban, hogy léteznek még normális lányok...

Selmo

Quote from: Dreamcleaver on 2007-04-25, 02:17:10
Én olyan vagyok, hogyha valakivel 2 éve nem beszéltem, akkor is ugyanott veszem fel a fonalat. Mondjuk az én időérzékem az spéci. Számomra 1 hónap az olyan kb mintha tegnap beszéltem volna az illetővel.  :D
Ezek az illetők mondjuk olyanok voltak, hogy barát behívta konferenciába, vagy felvett és egyszer segítettem neki, szóval nem is beszéltünk 1 év alatt, így meg minek, ha eszükbe jutok, még mindig elérhetnek. (Ha nem töröltek ők is. :P)
Quote from: Moha on 2007-04-25, 08:05:14
Ami az ismerkedést illeti én nem hiszem, hogy csak azok tudnának érvényesülni, akik álcázzák magukat. Az szerintem természetes, hogy az ember a másik felé a legjobb arcát akarja mutatni a kapcsolat elején, de ez nem képmutatás, hanem az ember csak elrejti a hibáit. Szerintem nincs olyan, aki nem így tenne egy kapcsolat elején.
Pedig van, pl. én. Mindig magamat adom és a jelenlegi barátnőm pont ezért kedvelt meg, na meg azért, mert ismeretlenül is feltétel nélkül támogattam mindenben.
Quote from: Moha on 2007-04-25, 11:09:47
Quote from: .Attila on 2007-04-25, 10:26:26
Nem és nem is fogok.
Sejtettem... De hát ha meg se próbálod...
QuoteEgyébként is megbuknék az első szűrőn, mert nem vagyok hajlandó hazudni. Az ilyen szövegeken, mint "kedves, okos, átlagos testalkatú blabla", meg röhögök. Senki sem fogja saját magát butának és/vagy bunkónak beállítani.
És mi van, ha az ember őszintén vállalja a hibáit? Ha nem is mindet...
Kissé negatívan látod a dolgokat azt hiszem. Úgy fest, mintha te egyáltalán nem hinnél abban, hogy léteznek még normális lányok...
Van benne igazság, manapság tényleg nagyon sokan a külsőséget nézik, és az ilyen emberekkel nem érdemes kezdeni, és egy idő után az ember kezd belefásulni, hogy a normálisat keresgélje, és amolyan majd lesz valami álláspontra helyezkedik. Így persze nehezebb ismerkedni, de talán megvan az az előnye, hogy kissé távolabbról nézve, tisztábbak lesznek a dolgok. Na és persze nem kell színészkedni

A tökéletesség unalmas.

.Attila

Quote from: Moha on 2007-04-25, 11:09:47
Quote from: .Attila on 2007-04-25, 10:26:26
Nem és nem is fogok.
Sejtettem... De hát ha meg se próbálod...

Aminek nincs értelme, arra nem pazarolok időt. És nincs szükségem arra, hogy mégjobban felidegeljem magamat a sok hülye ember miatt.

Quote
QuoteEgyébként is megbuknék az első szűrőn, mert nem vagyok hajlandó hazudni. Az ilyen szövegeken, mint "kedves, okos, átlagos testalkatú blabla", meg röhögök. Senki sem fogja saját magát butának és/vagy bunkónak beállítani.
És mi van, ha az ember őszintén vállalja a hibáit? Ha nem is mindet...
Kissé negatívan látod a dolgokat azt hiszem. Úgy fest, mintha te egyáltalán nem hinnél abban, hogy léteznek még normális lányok...

Negatívan vagy reálisan? Én nem voltam ilyen. Én ilyen lettem, köszönhetően mindannak, amit láttam és tapasztaltam. Ez az én igazságom, az én környezetemben én ezt tapasztaltam.
Normális lányok léteznek, sőt, van is egy, akinél minden stimmel, normális nézetei vannak, normálisan viselkedik, csak vhogy hiányzik a tűz ami ahhoz kéne, hogy belefogjak.

teraflare

Quote from: Selmo on 2007-04-25, 11:24:02
mert ismeretlenül is feltétel nélkül támogattam mindenben.
és főleg anyagiakban...  :__devil:  :D (nem sértés akart lenni)