Offtopic - Archive #1 - 2003-09 - 2006-03

Started by Shock12, 2003-09-25, 01:10:44

Previous topic - Next topic

Moha

Quote from: NephilimDe ám Pesten lakok én fõleg.
Sumimasen, ezt nem tudtam!

Kalibur

Quote from: NephilimDe ám Pesten lakok én fõleg.
De ugye nyelvtantanár nem lakik a szomszédodban :D ?
"What doesn't kill you merely postpones the inevitable."

Moha

Quote from: KaliburDe ugye nyelvtantanár nem lakik a szomszédodban :D ?
Szerintem már rég elköltözött. :D (Nem bírta a stresszt...)

Nephilim

Quote from: KaliburDe ugye nyelvtantanár nem lakik a szomszédodban :D ?

Visszaadta a diplomáját. Aztán késõbb õt adták vissza az anyaföldnek.
Node tudjuk, hogy újítók nélkül nincs fejlõdés... vagy az fejlövés volt?
"God's in his heaven. All's right with the world."

Moha

Most néztem meg a Hoshi no Koe-t. Tetszett. Amúgy is a sci-fi általában bejön, DE: magyarázzatok meg a hülye agyamnak egy dolgot: (vigyázat, egy kicsit spoiler!)

Ugyebár az ûrhajó hipertérugrást hajtott végre, 8 fényévnyire. Onnan az üzenet természetesen 8 év alatt ér el a földre. Node, a hipertérugrás alatt nem telik el 8 év, ergo, ha onnan haza tudnak jönni pl x hónap múlva, akkor jócskán meg tudják elõzni az üzenetet. Na most akkor hogy is van ez?

Karma XXL

Quote from: MohaMost néztem meg a Hoshi no Koe-t. Tetszett. Amúgy is a sci-fi általában bejön, DE: magyarázzatok meg a hülye agyamnak egy dolgot: (vigyázat, egy kicsit spoiler!)

Ugyebár az ûrhajó hipertérugrást hajtott végre, 8 fényévnyire. Onnan az üzenet természetesen 8 év alatt ér el a földre. Node, a hipertérugrás alatt nem telik el 8 év, ergo, ha onnan haza tudnak jönni pl x hónap múlva, akkor jócskán meg tudják elõzni az üzenetet. Na most akkor hogy is van ez?

Hááát... Ugranak, eltelik 8 év. Ha megint ugranak, akkor megint 8 év telik el, szóval amíg a csaj csak pár hónapot bolyong a hazaúthoz (merthogy nem tudnak hazamenni) a Földön eltelik legalább 16 év. Szerintem legalábbis.

Nephilim

Quote from: MohaMost néztem meg a Hoshi no Koe-t. Tetszett. Amúgy is a sci-fi általában bejön, DE: magyarázzatok meg a hülye agyamnak egy dolgot: (vigyázat, egy kicsit spoiler!)

Ugyebár az ûrhajó hipertérugrást hajtott végre, 8 fényévnyire. Onnan az üzenet természetesen 8 év alatt ér el a földre. Node, a hipertérugrás alatt nem telik el 8 év, ergo, ha onnan haza tudnak jönni pl x hónap múlva, akkor jócskán meg tudják elõzni az üzenetet. Na most akkor hogy is van ez?

Amennyiben megoldottnak vesszük az élõ szervezetek tökéletes ugrabugráltatását mindenféle hiperterekben, úgy egy egyszerû üzenet hipertérben való továbbítása már alapértelmezett (minthogy az is információ, hogy hova fox érkezni, és az üzenet is infó jellegû cula).
"God's in his heaven. All's right with the world."

Isi101

Quote from: MohaMost néztem meg a Hoshi no Koe-t. Tetszett. Amúgy is a sci-fi általában bejön, DE: magyarázzatok meg a hülye agyamnak egy dolgot: (vigyázat, egy kicsit spoiler!)

Ugyebár az ûrhajó hipertérugrást hajtott végre, 8 fényévnyire. Onnan az üzenet természetesen 8 év alatt ér el a földre. Node, a hipertérugrás alatt nem telik el 8 év, ergo, ha onnan haza tudnak jönni pl x hónap múlva, akkor jócskán meg tudják elõzni az üzenetet. Na most akkor hogy is van ez?

 :bsd:
Ugyan már, ilyen apróságon nem illik problémázni :)
Különben is, itt a történet hangulata a lényeges, engem pld: nagyon megfogott, aki már vált el hosszabb idõre attól akit szeret, nagyon át tudja élni a helyzetet.

Dragon

Quote from: Ner-sanTi is észrevettétek, hogy ma milyen sok kawaii egyenruhás leány mászkált az utcákon(gondolom ez a jelenség nem csak Budapestre jellemzõ)? Azt sem tudtam, hogy hova kapjam a fejem!

Kár, hogy én nem láttam egyet sem, úgy látszik ez a jelenség a mi Mega City-nkben nem divat. Meg mondjuk a fél délelõttöt a szobámban töltöttem, ott meg pláne nem volt egy sem  :o
Mé, mi volt ma?

ja, Lengyelország lerohanásának 65. évfordulója
meg ezen a napon mennek iskolába a gyerekek... fú, de jó, hogy én már kinõttem ebbõl.

megasztán, mivel a munkahalyemen a Juliánusz-naptár szerint ketyegünk, csak azt tudom, hogy ma 245-e van  :lol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Nephilim

Quote from: Ner-sanTi is észrevettétek, hogy ma milyen sok kawaii egyenruhás leány mászkált az utcákon(gondolom ez a jelenség nem csak Budapestre jellemzõ)? Azt sem tudtam, hogy hova kapjam a fejem!

Nos, ami azt illeti, én tudtam. A metrón meg a villamoson is kénytelen voltam állandóan hasra esni.  :D
Szóval bátran búj elõ a szoba rejtekébõl, bpka000! Van miért.  :hehe:
"God's in his heaven. All's right with the world."

Feldin

Ma volt sok évnyitó.
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Dragon

Quote from: NephilimSzóval bátran búj elõ a szoba rejtekébõl, bpka000! Van miért.  :hehe:

Igen, pl. dolgozni jönni  :beken:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Meske

Quote from: FeldinMa volt sok évnyitó.
Ja, milyen szép is lett volna, ha nekem is még csak ma lett volna az évnyitó...  :rolleyes:
De nem, mert ebben az %!*+/{&@ iskolában, már TEGNAP be kellett menni, s ma már rendes tanítási nap volt!!!!!  :grrr:

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Dragon

Meske, annyira megfogott a szignód hangulata, hogy én is módosítottam az enyémen  :)
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Nephilim

Quote from: bpka000Igen, pl. dolgozni jönni  :beken:

Huh, olyan negatív vagy, hogy fotósnál kellene elõhívni. Mire ez a nagy munkamánia? Bele fox dilizni.  :_piszka:
(na nemmintha én nem melóznám szét magam állandón)
"God's in his heaven. All's right with the world."

Damnatus

Hali!

Én még lébecolok a héten, aztán jövõ hét adminisztráció, utána meg beindul az egyetemi élet (csupa móka, kacagás ;))

Feldin

Quote from: DamnatusHali!

Én még lébecolok a héten, aztán jövõ hét adminisztráció, utána meg beindul az egyetemi élet (csupa móka, kacagás ;))
Detto.
Habár még neccesek a dolgok...
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Cobra

Ner-san, miért lett más neved?
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Damnatus

Quote from: DamnatusHali!

Én még lébecolok a héten, aztán jövõ hét adminisztráció, utána meg beindul az egyetemi élet (csupa móka, kacagás ;))

Módiosítok, szétrohangálom magam a héten, hogy meglegyenek a tanegységeim. ELTE többet nem is kell mondjak.

Manu

Annyira tudom "sajnálni" a gimnazista/egyetemista korosztályt! Én jelen pillanatban dolgozom is meg egyetemre is járok, mint másoddiplomás. Mondjuk amíg csak ez utóbbit csináltam egyedül, én is nagyon szenvedtem, de ma már fel sem veszem. Sõt saját magam megdöbbenésére, kezdem élvezni. Jót tesz a rutin, vannak lépcsõfokok...

Moha

Quote from: ManuÉn jelen pillanatban dolgozom is meg egyetemre is járok, mint másoddiplomás.
Én meg az elsõ diplomám felé araszolok és közben melózok. Már egy éve. Na azóta tudom csak igazán, mit jelent az, hogy idõhiány...
Hát néha iszonyatosan elegem van az egész helyzetbõl és legszivesebben kirohannék a világból.

roderick

Quote from: DamnatusMódiosítok, szétrohangálom magam a héten, hogy meglegyenek a tanegységeim. ELTE többet nem is kell mondjak.

óóóóó ELTE, de szeretem... tökjó dolog, ha asszonják jövõ félévbe ETR-en jelentkezz a tárgyakra és bemész beiratkozni, akkor megtudod, hogy egyedül a TE szakodon képtelenek voltak megcsinálni a rendszert és gyorsan vegyél fel olyan órákat amik szarok, de még van hely, nehogy a végén még kirugjanak :)
és akkor még holnap jön a második menet :)

Ha ép ésszel kibírom a maradék 4 évet, akkor Buddha egy hiperaktív, idegeskedö kis senki lesz hozzámképest :zen:
All human relationships are built upon interests.
But relations built on interests have their own aesthetics.

Damnatus

Hali!

Nekem a szakpár fele van ETR-en. ez még nagyobb marhaság!

Kvikveg

En BME-n ballagok a vege fele, egyre lassulo tempoban.

Gimnazium bruhuhuhuuuuuuuu... Visszasirom...  :beken:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dragon

Ja, én is... technikumban milyen jó volt, ellógtuk az egész napot.
Most jut eszembe, BMF-en is ellógtuk az egész napot, csak ott vizsgán volt pici probléma emiatt néha  :lol:
Most meg le kell húzni a 8 órát a melóhelyen, de aztán nincs semmi tanulnivaló, meg ilyesmi, csak 8 óra pihenés, 8 óra szórakozás  :rotflol:
"And there was war in heaven.
Michael and his angels fought against the Dragon, and the Dragon fought and his angels, and prevailed not.
Neither was their place found anymore in Heaven.
And the Great Dragon was cast out, that old serpent called the devil and Satan which deceiveth the whole world,
he was cast out into the Earth and his angels were cast out with him."
[Revelations 12:7-9]

Bruce

Hali mindenki! Hú de rég voltam itt komolyabban... De mosttól más ám a helyzet! Most épp az ETR-en próbálok tárgyakat felvenni, bár meg kell mondjam, 5letem sincs, mifenéket nyomkodok itt össze-vissza... Gõzöm sincs, hogy mûxik ez a izé, de mind1... max lesz 1 kis káosz az órarendemben...  :hehe:

Quote from: MohaKönyörgöm, ehhez most miért kell új topic?
Egyáltalán miért jó, ha a fórumon "õrjöngjük ki" magunkat?

Modárátorainknak mi a vélemélye? :kérdõen nézõ, kezét széttáró smilie:
Ez alatt tulajdonképp mit kell érteni? Lehet, hogy csak nem igazán néztem körbe, de mintha ilyen nem rémlene...

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Damnatus

Hali!

Alapból jó ötlet az ETR, de én pl alig találom meg a tantárgyakat (tanárra keresek rá). De majd csak megtanuljuk használni ;)!

Bruce

Na igen... de én még azt sem tudom, hogy milyen tárgyak a kötelezõk, azt meg végképp nem, hogy azokból hány óra kéne, és akkor még meg sem említettem, hogy a kreditrendszerrõl semmit sem tudok. De tényleg, majd csak belejövünk... de mikor!?  :hehe:

And my soul from out that shadow that lies floating on the floor
Shall be lifted - nevermore!

Meske

Quote from: Bruce579Ez alatt tulajdonképp mit kell érteni? Lehet, hogy csak nem igazán néztem körbe, de mintha ilyen nem rémlene...
TurboK indított egy thread-et "Uwaaaaaaaaaaaaaaaaa" néven, s Moha ezt a hozzászólását eredetileg oda írta, de ha megnézed, hogy mit válaszolt erre Shadowolf, akkor rájössz, hogy egyszrûen azt a threadet megszüntetve áttette ide. Így nyugodtan semmisnek veheted szerintem Mohának ezt a postját, mert az nem az Offtopic threadre vonatkozott.

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

noriko

Quote from: DamnatusAlapból jó ötlet az ETR, de én pl alig találom meg a tantárgyakat (tanárra keresek rá). De majd csak megtanuljuk használni ;)!
hát még én sem vagyok túl profi, de én a kódra szoktam rákeresni. Pl. ha a kód J0-BE1, akkor azt írom be a kurzuskódhoz hogy BE és kidobja a választékot. vigyázz mert érzékeny a nagybetûre, úgyhogy be-re nem dobna ki semmit.
"I wish I could, but I don't want to."