Main Menu

Hardware

Started by Kuroi Tenshi, 2006-05-07, 15:21:38

Previous topic - Next topic

Kuroi Tenshi

Bátrabban, emberek, nem harap a bácsi! :D
Azt hittem, érdekes téma.

Bár Hardware nevet adtam a threadnek, de most jön egy kis háttér-szoftver: Windows Vista (régi nevén Longhorn)!
Már honlapja is van nekije: http://www.microsoft.com/windowsvista/default.aspx
Lesz többnyelvű speech recognition beépítve? Végre valami, már ideje volt  :hopp: http://www.microsoft.com/technet/windowsvista/library/c208e792-e591-455a-82d9-a98264324e0d.mspx

Már lehet beta-teszternek elő-jelentkezni!  :eek: :hopp:

dx10-re meg kíváncsi leszek - elvileg avval a mostani videokártyákat megint lehet lecserélni... bár legalább a WDDM-mel még a régebbi kártyák is kompatibilisek.

Minimum-követelmények:
64-bites proci
512 MB RAM
dx9-kompatibilis vidkártya

Cobra

A leírtak alapján igen jól sikerült a Core Duo az Intelnek, lehet megint beelőzi az AMD-t.
AMD-nél AM2-t szerintem csak dual core-ral érdemes venni, egymagosnak jó a S939 is. AM2 viszont inkább csak év vége felé lesz itthon reális áron elérhető szvsz. A S939 elég időtálló lesz szerintem, a sima DDR memória egyáltalán nem mondható lassúnak és az Nforce4 lapokon van minden, ami a közeljövőben szükséges (SataII, PCI-e).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Az AM2 még a "lefölöző árakon" van - éppen ezért meglepetés, hogy alig kicsivel magasabbról indít, mint a s939.
Amint megjelenik a Conroe, (3. negyedév), esni fognak az árak.
S939-ről bejelentették, hogy nem készül több széria.
DDR2 sztem ezután fog igazán fejlődni. Megjelennek a 800 és 1066-os FSB-k és tövább csökkennek az árak
Conroera elég kiváncsi vagyok. Eddigi hírek szerint keményen veri az AMD-t. http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2748
Ugyanakkor az AMD csak most fog 65nm-re áttérni, miközben Intel már a 45nm-t készíti elő.
Érdekes idény közeledik.  :whoah:

Kuroi Tenshi

Úgy látszik, jó kis kvázi-egyszemélyes threadet nyitottam :D

Mindegy, legalább magas a hasznos információ-tartalma  :hehe:

Rövid gyűjtemény a Conroe-ról eddig kiderültekről:
http://forumz.tomshardware.com/hardware/Collection-Conroe-Data-Core-Duo-Core-Extreme-ftopict183765.html

Egyre érdekesebbnek hangzik  :jee:

Draconire

AEGIA PhysX
Egy újabb kártya amit lehet megvenni (már akinek van rá pénze XD)
Kíváncsi vagyok ki mit gondol, szerintetek volt erre szükség? Mert olvastam hogy bár tényleg szebb tőle a játék, de hiába ez a kártya végzi a számításokat, attól még megfigyelhető sebességlassulás. Tehát csak erős gépekbe való. Azt is olvastam valahol hogy 1-2 éven belül ez a technológia már alapból benne lesz az új videókártyákban.
Ha jól veszem ki akkor a lényege az hogy a fizikai számolások feladatát magára válallja így képes arra hogy a tárgyak szétesését látványosabban oldja meg vagyis több darabban repülnek szét.

És érdekességképpen pár videó:
ez itt a lényeg, valami eszméletlen jól néz ki
és ez se rossz
ez meg nagyon élethű

Cobra

A gond ezzel az, hogy pl idén megjelenik azt hiszem 2 játék ,ami támogatni fogja. Talán 2 év múlva már több program fogja használni, de lehet addigra átalakul a rendszer (pl a videókártyákra rákerül egy hasonló chip). Szóval szerintem felesleges pénzkidobás.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

sirtomi

Másik érdekesség, meg az, hogy az Ati a Havoc engine segítségével megoldotta azt, hogy crossfire kártyák közül az egyik fizikát számol, a másik meg a grafikát, és nem kell azonosnak lennie a két kártyának. Asszem lesz olyan változata is, hogy két kari mellé be lehet kötni egy 3.-at fizikát számolni. Ez mind arra megy ki, hogy mégtöbb pénzt kivegyenek az ember zsebéből.

Fazék

Quote from: White SeeD on 2006-06-28, 12:52:16
Hogyan tudnám megoldani ATI 9600 szutyok gyári paszív hűtésű kártyám hűtését?
(Igen ventillátorral. Típús? Szerelési tanácsok?)
ha még 3 napon belül vagy a vétellel, akkor megpróbálhatod a boltosok jóindulatára bízni magad és megpróbálni kicseréltetni (amennyiben még nem szaggattad szét a dobozát, zacskóit stb)

ha már igen, akkor én lehet hogy azt ajánlanám, hogy vidd be vmi szaküzletbe/szervízbe/boltba ahol párezer forintért ráraknak egy ventillátort, vagy esetleg megpróbálkozhatsz magad is, de én csúfosan elbuktam az ilyen próbálkozásommal anno egy Geforce1-es kártyámnál... legalábbis hiába került rá jobb hűtőborda, és erősebb venti, akkor se működött olyan jól, mint az eredeti, ami rajta volt... persze lehet hogy csak én voltam a béna hozzá... :)

Draconire

De ha ventillátort tetetsz rá akkor figyelj oda hogy mit csinálnak vele, mert nekem legutóbb fordítva(!!!!!!) rakta rá a csávó a ventillátort.
A bolt tulaja szólt rá amikor meglátta hogy hogy szenved.
Azt hittem meghalok attól ahogy vissza kellet fognom a röhögést :lul: /tudom gonosz dolog egy kicsit de azért egy szaküzletben ilyet.../

Cobra

Lehet kapni kártyaslotba helyezhető ventillátort, ami kifelé fújja a levegőt. Régen a passzív bordás GF2MX-emhez vettem ilyet és érezhetően csökkent a borda hőfoka.
És megvan az új monitorom, nagyon szuper, nagyságrandekkel jobb a képe, mint az 50-60k-s TN+ paneleseké, amiket a legtöbb helyen látni :D
És hiába mondják páran, hogy nem jó a 17"-hoz az 1280*1024, szerintem elég jól látni, pedig nincs jó szemem.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Fazék

Quote from: Cobra on 2006-06-28, 19:30:27És hiába mondják páran, hogy nem jó a 17"-hoz az 1280*1024, szerintem elég jól látni, pedig nincs jó szemem.
én most a 15"-os kijelzővel rendelkező notebook-omon használok 1400x1050-es felbontást :D
ugyan időnként nagyon kicsinek érzem a betűket, de annyira gyenge az 1024x768 ehhez képest, hogy nem tudok visszaállni rá  :redface:

Zsiga

Quote from: Gmer on 2006-06-28, 09:23:12
AEGIA PhysX
Egy újabb kártya amit lehet megvenni (már akinek van rá pénze XD)
Kíváncsi vagyok ki mit gondol, szerintetek volt erre szükség? Mert olvastam hogy bár tényleg szebb tőle a játék, de hiába ez a kártya végzi a számításokat, attól még megfigyelhető sebességlassulás. Tehát csak erős gépekbe való. Azt is olvastam valahol hogy 1-2 éven belül ez a technológia már alapból benne lesz az új videókártyákban.
Ha jól veszem ki akkor a lényege az hogy a fizikai számolások feladatát magára válallja így képes arra hogy a tárgyak szétesését látványosabban oldja meg vagyis több darabban repülnek szét.

És érdekességképpen pár videó:
ez itt a lényeg, valami eszméletlen jól néz ki
és ez se rossz
ez meg nagyon élethű

Itt egy részletes teszt:http://prohardver.hu/c.php?mod=20&id=1164
Annyira nem jó mint amilyennek látszik... :(

Necrid^

Sry For my Bad Hungarian. I'm Not Magyar!

Zsiga

Quote from: Necrid^ on 2006-06-28, 21:17:22
crytek engine se semmi
Volumetric Clouds: Repszim vagy FPS engine-t csinálnak? Mert az utóbbi esetben ez fölösleges erőforrás-pazarlás imho.
Realtime Ambient Maps: Ilyet (mondjuk nem grafikailag, de játékmenet szempontjából igen) a Thief 1998-ban tudott már.
Soft Shadows: Itt speciel nem láttam hogy mit kéne nézni...
Depth of Field: Na ez viszont nagyon durva. :appl:
Motion Blur: Asszem talán DX6-os feature...

Valahogy nem látok benne igazi forradalmi újítást, az új Unreal engine érdekesebbnek és ütősebbnek tűnik, nem mellesleg az Unreal-es csapat már sokszor bizonyította hogy tud gyönyörű mégis elfogadható gépigényű engine-t írni, míg a Far Cry megette reggelire a csúcskategóriás videokártyákat is a maga idejében, arról nem is beszélve hogy ez volt talán az első olyan játék aminek kellett az 1GB ram a normális futáshoz.

sirtomi

Quote from: Zsiga on 2006-06-28, 21:37:23
Realtime Ambient Maps: Ilyet (mondjuk nem grafikailag, de játékmenet szempontjából igen) a Thief 1998-ban tudott már.
Ezt nem értem. Mi az hogy játékmenet szempontjából tudott Realtime Ambient Maps-t a Thief. Vagy a fogalmazás rossz, vagy csak nem értem :)
Quote from: Zsiga on 2006-06-28, 21:37:23
Soft Shadows: Itt speciel nem láttam hogy mit kéne nézni...
Szerintem azt kéne nézni, ahogy a farönkre és a többi tereptárgyra rákúsznak az árnyékok úgy ahogy kell.
Quote from: Zsiga on 2006-06-28, 21:37:23
Valahogy nem látok benne igazi forradalmi újítást, az új Unreal engine érdekesebbnek és ütősebbnek tűnik, nem mellesleg az Unreal-es csapat már sokszor bizonyította hogy tud gyönyörű mégis elfogadható gépigényű engine-t írni, míg a Far Cry megette reggelire a csúcskategóriás videokártyákat is a maga idejében, arról nem is beszélve hogy ez volt talán az első olyan játék aminek kellett az 1GB ram a normális futáshoz.
Szerintem új Unreal engine is megeszi a gépemet reggelire, nem kell azt félteni :) Ez a Cry engine szeritem jobb lesz mint az első, már csak azért is, mert az elsővel szereztek egy kis tapasztalatot a srácok, de majd meglátjuk.
Az E3-as Crysis videókat érdemes megnézni, amikor letarolják a fél dzsungelt egy géppuskával, nagyon üt.

Kuroi Tenshi

Quote from: Gmer on 2006-06-28, 09:23:12
AEGIA PhysX
Egy újabb kártya amit lehet megvenni (már akinek van rá pénze XD)
Kíváncsi vagyok ki mit gondol, szerintetek volt erre szükség?
Ja, hallottam róla.
A technológia még rendkívűl kifejletlen - vele rosszabb a teljesítmény, mint nélküle...
"Fizika-kártya" lehet, hogy el fog tűnni a süllyesztőben - az ATI és valszeg az nVidia is dolgozik azon, hogy hogyan lehet még egy fizikai számító egységet rakni a videokártyára, így egyben lenne gpu + ppu; a Microsoft pedig a Dx10-hez fejleszt fizikai modellezőt.

Quote from: sirtomi on 2006-06-28, 10:55:21
Asszem lesz olyan változata is, hogy két kari mellé be lehet kötni egy 3.-at fizikát számolni.
Az E3-on be is mutatták... hát... nekem xfire/sli-re sincs pénzem, nem hogy 3-ra :p

Quote from: White SeeD on 2006-06-28, 12:52:16
Hogyan tudnám megoldani ATI 9600 szutyok gyári paszív hűtésű kártyám hűtését?
(Igen ventillátorral. Típús? Szerelési tanácsok?)
Lecseréled - kissé már elavult (nekem is 9600Pro-m van).
Konkrétan milyen gyártó milyen típusa?

Quote from: Fazék on 2006-06-28, 19:38:17
Quote from: Cobra on 2006-06-28, 19:30:27És hiába mondják páran, hogy nem jó a 17"-hoz az 1280*1024, szerintem elég jól látni, pedig nincs jó szemem.
én most a 15"-os kijelzővel rendelkező notebook-omon használok 1400x1050-es felbontást :D
ugyan időnként nagyon kicsinek érzem a betűket, de annyira gyenge az 1024x768 ehhez képest, hogy nem tudok visszaállni rá  :redface:
Ki mondja, hogy 17"hez rossz az 1280*1024? Sztem nem vészes - én legalábbis már hozzászoktam.

15" és 1400x1050?  :eek: na az már viszont húzós  :haha:

Én meg mostanában néztem depon meg ilyen helyeken a 19"-akat, és emberileg megfizethető áron szinte nem is látok 1280x1024-nél nagyobbat (kiv widescreen)... közben meg egy laptop ilyen felbontásokat tud :rolleyes:

Draconire

Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-01, 02:43:44
Quote from: White SeeD on 2006-06-28, 12:52:16
Hogyan tudnám megoldani ATI 9600 szutyok gyári paszív hűtésű kártyám hűtését?
(Igen ventillátorral. Típús? Szerelési tanácsok?)
Lecseréled - kissé már elavult (nekem is 9600Pro-m van).
Konkrétan milyen gyártó milyen típusa?

C3D (connect3d) 6035, 96-AD128128, ATi Radeon 9600, 128MB 128-bit 5ns DDR, Passive Cooling, TwinView, DVI-I, S-Video Out, S-Video to Composite Adapter & Composite Cable, AGP 8x/4x

Fazék

#47
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-01, 02:43:4415" és 1400x1050?  :eek: na az már viszont húzós  :haha:

Én meg mostanában néztem depon meg ilyen helyeken a 19"-akat, és emberileg megfizethető áron szinte nem is látok 1280x1024-nél nagyobbat (kiv widescreen)... közben meg egy laptop ilyen felbontásokat tud :rolleyes:
én sajnálom, hogy ilyen nagy felbontást tud...  :frown: jobb lett volna egy sima XGA képernyő. azért mert így a native felbontása a(z SXGA) kijelzőnek 1400x1050, vagyis sajnos minden más kisebb felbontáson a képernyő kritikus szemmel, hagy némi kívánnivalót maga után. szerencsére nem olyan rossz,  tényleg csak az avatottabb szemnek tűnik föl, de a képélesség nem a legtökéletesebb.
amúgy visszaálltam 1024x768-ra, de folyton ellenőrzöm, mert 800x600 körülinek tűnik az előző után :) sajnos egy idő után tényleg túlságosan megerőltető volt a szemnek, csak az volt a jó benne, hogy tényleg sokkal többminden fért el a képernyőn :)

Kuroi Tenshi

Quote from: Gmer on 2006-07-01, 11:20:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2006-07-01, 02:43:44
Quote from: White SeeD on 2006-06-28, 12:52:16
Hogyan tudnám megoldani ATI 9600 szutyok gyári paszív hűtésű kártyám hűtését?
(Igen ventillátorral. Típús? Szerelési tanácsok?)
Lecseréled - kissé már elavult (nekem is 9600Pro-m van).
Konkrétan milyen gyártó milyen típusa?

C3D (connect3d) 6035, 96-AD128128, ATi Radeon 9600, 128MB 128-bit 5ns DDR, Passive Cooling, TwinView, DVI-I, S-Video Out, S-Video to Composite Adapter & Composite Cable, AGP 8x/4x
Hmm... az alapján az egyetlen gyári kép alapján úgy látom, hogy a rögzítők máshol vannak, mint ahol a ventihez szükséges lenne.
Megoldani biztos meg lehet valahogyan, csak érdemes-e?
Amúgy mi a baj vele? Túlságosan melegszik? Ha csak animéket nézel vele meg 2-3 évesnél régebbi játékokkal játszol azon a gépen, akkor állítsd lejjebb a gpu-órajelet, meg talán egy kicsit a memóriáét is (300->250 core, 200(400)-> 175(350) memory), akkor kevésbé melegszik. Ha szeretnél újabb játékokkal is játszani, akkor, mint már mondtam, talán érdemes egy új gépet, vagy legalább egy újabb videokártyát beszerezni.
Most milyen konfigod van?

Draconire

Quote from: White SeeD on 2006-06-26, 11:39:35
Aszondja: 400as geba táp. nf8-v2 alaplap. AMD sepron 2800+. 512mb ram.
Elvileg ez van neki.

Quote from: White SeeD on 2006-06-28, 08:45:36
Instalálom videókártyát, direktx9.0 ami legújabb volt és próba.
A filmek perfectek. Nagy képernyő, sok szín.
Game: War3mal kezdtem. Max felbontáson sehol egy szaggatás. Viszont. 5 perc után megszűnik a vga jel és a monitor közli hogy nem kap jelet.
Második futtatás, az ati hibát okozott valahol így átáll szoftverbe, indítson újjra.
3madik futtatás. 2 percig bírja....
Ok, régi wincsimen még ott a  roma totalwar. Indítom....
Elindúl és valahogy nincsen megoldva a képfrissítés, mivel amit egyszer megjelenített nem tűnik el, így igenhamar nem marad semmi a monitorból csak ottmaradt egérlenyomatok...
Rise of nation. Elindúl, megy 10 percig és ekkor megszűnik a jel...
Még is mi a franc van?! :confused: :morci: :comp: :bruhuhu:
Megy erre leáll és annyi. reset...
És ez a baja.

És az átmeneti megoldás rá:
Quote from: White SeeD on 2006-06-29, 08:26:25
[...] majd végűl levettem 4szeres agp-re a bioszban. Most úgy néz ki hogy megy...

Kuroi Tenshi

Quote from: Gmer on 2006-07-01, 17:34:03
És ez a baja.
Hmm...

Nézd meg azt a gebasz tápot, hogy jó feszültségeket ad-e le (biosban). 10%-nál nagyobb eltérés gázos.
Installáld újra az alaplapi drivereket
Rakd fel az ATI catalyst 6.3-at vagy az arra épülő omega drivert
jó a szellőzés a gépben?
roma totalwar? Ezt így hirtelen elképzeltem, ahogy dzsipóbandák harcolnak egymás ellen a kerületekért :D
Rome: TW elég vidkari-igényes (az én túlhajtott 9600Pro-mat is keresztbe lenyeli), vegyél lejjebb a beállításokon.

Kuroi Tenshi

Csak nem azt akarod mondani, hogy ezt mostanában vetted?  :3x3:
Visszacseréltetném, ha még annyira friss, és vennék helyette egy GeF6600-ast.

A GeF2 azért "gyors", mert az csak dx7-es - tehát nincsenek benne azok a shader effektek, amik amodernebb kártyákat leterhelik.

Melyik install cd? Az atié?
Akkor:
ha xp/w2k van, akkor menj ide és töltsd le a 3.8.231-es (cat 6.3): http://www.omegadrivers.net/archive.php (nekem 9600Proval bugos volt a 6.5-ös alapú, de azt is megpróbálhatod itt: http://www.omegadrivers.net/ati/win2k_xp.php )

ha w9x/me van, akkor vagy innen: http://www.omegadrivers.net/ (felül Radeon, majd w9x/Me) vagy ati.com -tól

Mielőtt installálnád:
menj be a vezérlőpult, programok telepítése és törlésébe, és töröld a régi drivereket. Utána indítsd újra a gépet, és installáld.

Fazék

#52
talán itt megfér:

Quote from: Lythis on 2006-07-19, 21:58:55
Oblivion meg tsai azok next-gen, de ott meg ezzel az erővel fel van tüntetve, hogy vas kell alá.
pont ezt mondom, hogy fel van tűntetve! ugyanúgy, mint a net-követelmény a valve-s játékokhoz. :)

szerk:
Quote from: Lythis on 2006-07-19, 21:58:55ok, és akkor nézd meg azokat a fórumokat - asszem a valve-nak is van ilyen - ahol a játékosok azért vannak ki, mert behal nekik a steam, és ahogy elnézem nincsenek kevesen.
igen, ez is jogos. én annak ellenére, hogy megvan a játék, jnagyon ritkán játszom vele, nem tudom miket kell szenvedni időnként a steam-mel az online játék során. szóval erről sajnos nem tudok nyilatkozni. HW fórumon még nem hallottam embereket erről panaszkodni mondjuk, de ettől még könnyedén létezhet a probléma

szerk2: mondjuk igencsak szenvedős módon, (szóval internet nélkül spec tényleg sokkal egyszerűbb a tört verziót beüzemelni,) de van lehetőség net nélkül is az aktiválásra... """csak""" át kell cihölni a teljes gépet (vinyót?) net-közelbe és már mehet is az aktiválás, majd vissza a lakásba.
ez marhára macera, de ha már valaki kiadta a játékra a 10k-t, akkor sztem ennyire azért még hajlandó, ha közben csuklik is az összes Valve-s anyukája... :)

Kuroi Tenshi

#53
Akkor egy kis híradag, hogy felélesszem egy kicsit ezt a topicot:

Ak még nem hallott róla, az AMD és az ATI fuzionált.

http://www.tgdaily.com/2006/07/24/amd_acquires_ati/
http://www.tgdaily.com/2006/07/31/will_nvidia_geforce_still_compete_with_ati_radeon/
http://dailytech.com/article.aspx?newsid=3468
http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=3485
http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2807

A hír már hónapokkal előbb felreppent, de akkor nem tűnt túl hihetőnek - az Inquierer nem egy túl megbízható forrás (és még finoman fogalmaztam), valamint tekintve az erős AMD-nVidia, Intel -ATI termék-kapcsolatot, nagyon valószínűtlennek hatott; mégis így lett. Azóta már kezdenek ennek megfelelően átrendeződni a dolgok.

Meséltem valamikor a holografikus lemezekről - már decemberre (köz)forgalomba is kerülhetnek! (Már eddig is léteztek, de inkább csak kísérleti darabok - $35000-es árcédulával... :o )
http://www.tgdaily.com/2006/08/02/holographic_storage/
Igaz ezek még eleinte kisebb kapacitásuak lesznek, de 300 GB-ra így is sok dolog fér rá...  :eek: :D

És egy kis oc:
http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=106685
E6300 + Gigabyte 965-chipsetes DS3 alaplap: 266x4=1066 MHz FSB helyett 487x4=1948 MHz FSB léghűtéssel, 510x4=2040 MHz FSB vízhűtéssel  :eek: :eek: :eek: :jee:

UPDATE:
535x4=2140 új rekord  :eek: :rotfl: beteg. >100% oc!!! Persze egyáltalán nem stabil (xp + cpu-z-ig még eljut); viszont egyesek szerint 470-nél még bootol és elég stabil.  :eek:

Kuroi Tenshi

Azok alapján, amit eddig hallottam, itt az adat mélyebben van, tehát kevésbé érzékeny a karcolásokra.
Másrészt, egy lemez egy vinyó árának töredéke - simán lehet belőle több másolatot tartani, nem? ;)
Gondolj csak bele, mennyi minden fér el 300 GB helyen... nálam itt csak két 80-as vinyó van, és azokon is sokminden van...

Lt. Simoan Blarke

azert a ketto kozott van osszefugges ;)

egyebkent lehet, hogy ez csak az en perverziom, de en ruhellek dvdket irogatni. inkabb 240 gigan szorakozok, mint hogy irjak. animet meg elvbol nem torlok le, szoval ez patthelyzetnek latszik ugye, mert egy ido utan minden megtelik :) de amikor most elkezdtem kozvetlen kabelkapcsolattal rakotott geppel dvd-ket irni, kicsit elborzadtam, amikor rajottem, hogy ez 50 dvd-t fog igenyelni. darabja 25 perc, mert a gep usbs iroja 2x. ez csak megerositett abban a hitemben, hogy ha nagy leszek, csinalni fogok egy bazinagy raid-tornyot. nekem ez a 300 giga kifejezetten tetszik :) (mondjuk amikor 160 gigas vinyokat is viszonylag olcson az ember utan hajitjak, nem biztos, hogy a 8szor annyiba kerulo, ketszer akkora kapacitasu valami mellett fogom letenni a voksom.)
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Lt. Simoan Blarke

olcsobb. de a dvd-rol sokkal nagyobb esellyel buksz adatot, mint vincsirol (meg akkor is, ha az illeto dvd teszem azt top-grade tdk vagy datawrite). raadasul nalam tenyleg iszonyatkeves hely van :)
(raadasul most meghalt a dvd-olvaso a gepben, tehat tok jo, hogy vannak archivumaim, de nem tudom oket hasznalni... :D )
In Raid_0 the zero stands for how many files you are going to get back if something goes wrong.

"It's easy to kill someone. Just forget the taste of sugar." - Monster

Kuroi Tenshi

Quote from: White SeeD on 2006-08-15, 15:21:11
Hát ha az ára olyan baráti elsz persze megéri. CSak kérdés, hogy lesz-e olyan baráti az ára. Mert ugye ez nem megtehető mert összeomlik a wincsipiac pillanatok alatt.
Persze ha annyiba kerűl majd mint mondjuk 10 DVD akkor persze, de erre kevés az esély :ejj:
Sajna a kapitalizmus fogja megadni az árat és nem az előállítási költség :morci:
Úgy érted a piac és a vásárlók rezervációs árai, nem? :hehe:

Eleinte biztos drága lesz - illetve, már eddig is lehetett szerezni, potom $35k-ért, de az még a kísérleti, kis sorozatszámú gyártás volt.
De gondolj bele, hogy az első DVD-olvasók/írók, meg most a BluRay-olvasók/írók mind $1000-es árcédulával kezdtek - és utána zuhantak.
Lassan ez is el fog terjedni, és akkor már nem lesz annyira horribilis az ára.

A háttértároló-piac meg sztem pár éven belül át fog alakulni.
Gyors adateléréshez lesznek Flash-disk/SSDk (Solid State Drive). A magas áruk miatt viszont csak kis méretűek maradnak (bár már 64 GB-os is létezik, viszont elég borsos áron...).
Lesznek hibrid merevlemezek is: prászáz megabájtos nand flash, és normál vinyó - még idén megjelenhet, legkésőbb jövőre.
Aztán megmaradnak és továbbfejlődnek a mágneslemezek is. Már jelenleg is léteznek 750 GB-osak; egyre javul a teljesítményük, viszont a technológia néhol már a határait közelíti, és lassan túlhaladott lesz. Viszont még mindig sokkal gyorsabb, és többször, biztonságosabban írható, mint a jelenlegi optikai lemezek.
Archiválási célra és nagy mennyiségű, ritkán használt adat tárolására meg lesznek ilyen holodiszkek.

Zsiga

Quote from: Lt. Simoan Blarke on 2006-08-15, 15:49:34
olcsobb. de a dvd-rol sokkal nagyobb esellyel buksz adatot, mint vincsirol (meg akkor is, ha az illeto dvd teszem azt top-grade tdk vagy datawrite). raadasul nalam tenyleg iszonyatkeves hely van :)
(raadasul most meghalt a dvd-olvaso a gepben, tehat tok jo, hogy vannak archivumaim, de nem tudom oket hasznalni... :D )
Az említett két márka inkább (alsó-)középkategória... :rolleyes:

WS: Aluboxokban egész kis helyen lehet sok lemezt tárolni, én nemrég vettem pl. egy 300-as boxot, és egész kicsi, nagyjából 10-15 ilyet el tudnék pakolni a szekrényeimbe, pedig nem nagy a szobám. :) Egyébként Blarke-nak igaza van, nagyon kényelmetlen DVD-n tárolni olyan anyagokat amiket viszonylag gyakran használsz, én pl. csak backupra (illetve mondjuk az egy évnél régebben használt anyagokhoz) használok DVD-t, minden vinyón van. Nincs is helyem sose, pedig most 3 250-es és egy 200-as van a gépben, de kell vennem még legalább egy 250-est hogy kihúzzam karácsonyig. :)

Fazék

Quote from: White SeeD on 2006-08-16, 14:14:55
Hmm
Ez a bolt mennyire megbízható:
http://lemezbolt.atw.hu/?atw_referer=http%3A%2F%2Fprohardver.hu%2Ff.php%3Fmod%3D40%26id%3D206276#Aluminium_BOX
Jobban mondva mennire eredetik a cuccai?
Már csak 25 lemezem maardt és vennem kéne. De hamisítványt meg nem akarok.
Az alu nem rosz 5let. Már van egy szövettáskám egy 480-as. Ceak ezekkel meg az a baj mire megtalálok bármit is.
Remélem ez a 300GB-s tároló hamar kijön olcsón... Habár kész rémálom lesz arra átpakolni a cuccokat DVD-kről. Már ha addig kibírják.
DVD-n én csak Animeokat tartok.
Arra már rájöttem hogy nem túl célravezető a DVD-n való tárolás, mivel igen hamar szerintem 5 éven belűl tönkre fognak menni :ejj:
én innen rendeltem legutóbb és 1-2 napon belül kihozták hiba nélkül, és a dvd-kkel sem volt semmi gondom