Main Menu

Ghost in the Shell

Started by Cyril, 2004-09-04, 23:05:53

Previous topic - Next topic

minuszmiki

Nem tudom, lényeg hogy van és nagyon jó, ezt hallgatom amióta letöltöttem. :)

Solid Snake

Quote from: minuszmiki on 2007-09-08, 13:56:24
Nem tudom, lényeg hogy van és nagyon jó, ezt hallgatom amióta letöltöttem. :)

Valóban jó, viszont hatalmas szívfájdalmam, hogy az egész OST mindössze egy darab mp3-ba van összesűrítve.  :ejj: :frown:

RedPriest

Lehet, hogy sokan ismerik, de én vagy két hete leltem erre a gyűjteményre: http://www.btmon.com/Audio/Unsorted/Ghost_in_the_Shell_Soundtrack_Collection.torrent.html
Szép 1,4 gigás zenecsomag.
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Zsiga

Quote from: RedPriest on 2007-09-29, 21:54:56
Lehet, hogy sokan ismerik, de én vagy két hete leltem erre a gyűjteményre: http://www.btmon.com/Audio/Unsorted/Ghost_in_the_Shell_Soundtrack_Collection.torrent.html
Szép 1,4 gigás zenecsomag.
Ebben nincs benne mind, viszont ami bennevan az lossless: http://www.torrentz.com/f539e2d07d5cbd7703159141b3b3b15dc5ab4fcc
Kb. 2,5GB. :)

Solid Snake

Ugyanez van meg nekem is.  :jee:  :cool:

RedPriest

#216
Ez szép! Nekem ez új, így köszönöm. :merci:


Szeretnék érdeklődni, hogy olyan filmekhez, mint a "Ghost in the shell 2nd GIG Individual Eleven", illetve a "Ghost in the shell 1st GIG The Laughing Man", van-e elérhető magyar felirat, s ha igen, akkor hol? Bárminemű választ előre is köszönök. :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Solid Snake

#217
Quote from: RedPriest on 2007-09-29, 23:30:25
Szeretnék érdeklődni, hogy olyan filmekhez, mint a "Ghost in the shell 2nd GIG Individual Eleven", illetve a "Ghost in the shell 1st GIG The Laughing Man", van-e elérhető magyar felirat, s ha igen, akkor hol? Bárminemű választ előre is köszönök. :smile:

Léteznek ilyen filmek? Úgy tudom, hogy az alap GITS-en és az Innocence-n kívül csak egy film van, a GITS SAC Solid State Society.

Zsiga

Quote from: Solid Snake on 2007-10-06, 22:37:17
Léteznek ilyen filmek? Úgy tudom, hogy az alap GITS-en és az Innocence-n kívül csak egy film van, a GITS SAC Solid State Society.
Ez a két SAC recap movie. Angol felirat sincs egyikhez sem, nemhogy magyar.

RedPriest

#219
Quote from: Zsiga on 2007-10-06, 22:46:13
Quote from: Solid Snake on 2007-10-06, 22:37:17
Léteznek ilyen filmek? Úgy tudom, hogy az alap GITS-en és az Innocence-n kívül csak egy film van, a GITS SAC Solid State Society.
Ez a két SAC recap movie. Angol felirat sincs egyikhez sem, nemhogy magyar.

Akkor nem véletlen nem találtam... azért köszönöm!




NEW: Kerestem cikkeket, nyilatkozatokat, információkat, de nem találtam semmit (se hivatalos nyilatkozat, se jóslatok). Esetleg tud valaki bármiféle forrásból valamit, hogy terveznek új movie-t, vagy tv sorozatot? Ha nem is hivatalosan, de lesz-e még valami? Vagy akár szubjektív véleményben is, kinek mi a véleménye? :smile:
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes."
「耳と目を閉じ、口をつぐんだ
 人間になろうと考えたんだ。」

Dreamcleaver

Quote from: Member on 2007-12-01, 13:35:37
Amikor megnéztem, én is hasonlóan éreztem, újranézéshez meg most nem töltöm le. :)
Engem nem az érthetetlenség, hanem a világ és a szereplők irritáltak, mind külsőleg, mind belsőleg, így meg nem lehet értelmet keresni benne. :)

Akkor a Chiefnek adjunk rózsaszín hajat, és mondogassa azt, hogy "Nyuuu" a csapat többi tagjának meg zöld, kék, rózsaszin kislányrucikat + nyalókát és mindjárt neked is tetszeni fog.   :hehe:

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Kvikveg

Hat... kar, hogy csak ennyi jott le az egesz filmbol. A ket filmbol marmint.  :eek:
Az a bizonyos jelenet amugy alig tobb, mint 3 perc, es jobban kellett volna figyeni, ha mar a hangulatot nem tudtad elvezni. Nekem peldaul az az egyik kedvencem.
A temponak meg a realitashoz kicsit tobb koze van, mintha 5percenkent vagas, izgalom stb lenne. En elveztem, hogy nem rohan. Regi, meg szerencsere nem vett be speedet, mint a HP3. :/
Ehh... :ejj:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Chronus

Wááh. Üssétek már egymást, csak mert nekem nem tetszett...
A hangulata és a mondanivalója is átjött, azzal nem volt bajom, azért is 7.8/10-ad adtam rá, nem 4/10-et. De nekem rengeteg olyan rész volt benne amit oda-nem-illőnek éreztem. És rengeteg mindent hiányoltam.

7.8 egy csak akciós filmnek, vagy egy csak elmélkedős filmnek tökéletes. Objektív véleményezésnél ebben a műfajban 9 körüli, isten ments affeletti értékekhez nállam tökéletes összahang kell a kettő közt, ahol sem az egyik, sem a másik nincs eltúlozva. Erre ez semmilyen szinten nem mondható rá. Más az eset egy vígjátéknál, vagy egy drámánál, ami elviszi magát a saját talpán, és ennél. Ha nem tetszik a hozzáállásom = lesz*rod.

Amgy meg kit érdekel. Ha szubjektíven álsz hozzá akkor ugyanannyi jogod van figyelembe se venni a másik véleményét mint neki a tiédet, mert egyik se ért többet a másiknál. Most emiatt vitát ne robbantsatok....

peace& love

QuoteHP3
Az milyen anime?

Member

Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-01, 14:03:13
Akkor a Chiefnek adjunk rózsaszín hajat, és mondogassa azt, hogy "Nyuuu" a csapat többi tagjának meg zöld, kék, rózsaszin kislányrucikat + nyalókát és mindjárt neked is tetszeni fog.   :hehe:
Nekem bőven elég, ha a szereplőknek legalább annyi személyiséget adnak összesen, mint egy huszadrangú eicchi-hárem fősrácnak. :__devil:

Chronus

Quote from: Member on 2007-12-01, 15:12:15
Quote from: Dreamcleaver on 2007-12-01, 14:03:13
Akkor a Chiefnek adjunk rózsaszín hajat, és mondogassa azt, hogy "Nyuuu" a csapat többi tagjának meg zöld, kék, rózsaszin kislányrucikat + nyalókát és mindjárt neked is tetszeni fog.   :hehe:
Nekem bőven elég, ha a szereplőknek legalább annyi személyiséget adnak összesen, mint egy huszadrangú eicchi-hárem fősrácnak. :__devil:
Yuusuke Takazaki!!! :lame:

Próféta

Quote from: Chronus on 2007-12-01, 15:01:56
QuoteHP3
Az milyen anime?
Shrek halhatatlan szavaival élve: ritkafajta :D

Quote from: Member on 2007-12-01, 15:12:15
Nekem bőven elég, ha a szereplőknek legalább annyi személyiséget adnak összesen, mint egy huszadrangú eicchi-hárem fősrácnak. :__devil:
személyisége van != cipel a nyakában egy 10x25 méteres stadion-eredményjelzőt, amelyen "boldog vagyok", "szomorú vagyok" és egyéb, az aktuális (igen mély és komplex) érzelmi állapotát tükröző közérthető megjegyzéseket tár a széles nyilvánosság elé.

Member

Nekem előbb tűntek a hatóság kinyújtott kezeinek és feladatvégrehajtó bábnak mint érző lényeknek. :)

Kvikveg

Quote from: Chronus on 2007-12-01, 15:01:56
...
A hangulata és a mondanivalója is átjött, azzal nem volt bajom, azért is 7.8/10-ad adtam rá, nem 4/10-et. De nekem rengeteg olyan rész volt benne amit oda-nem-illőnek éreztem. És rengeteg mindent hiányoltam.
...
QuoteHP3
Az milyen anime?
Ja, akkor ok. Csak nekem ugy erzodott, mintha a szamos ertekeles ellenere valami borzalomkent elted volna meg.  :3x3:
HP3=Harry Potter 3 - jellemzoje, hogy mire az ember eppen elkezdene elvezni egy jelenetet, jon a vagas. Borzalmasan rohantak.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Zsiga

Quote from: Member on 2007-12-01, 15:26:58
Nekem előbb tűntek a hatóság kinyújtott kezeinek és feladatvégrehajtó bábnak mint érző lényeknek. :)
Akkor nézd meg mégegyszer mert ez nagyon nem igaz. Esetleg a SAC sorozatokat is érdemes lenne megnéznetek, mert 52 részben sokkal jobban kijönnek az ilyen dolgok, egy (két) filmben meg idő hiányában elveszhetnek, vagy legalábbis kevésbé tűnnek fel.

Chronus : Én csak viccnek szántam a postom, természetesen jogod van olyan véleményt alkotni amilyet csak akarsz, én is rendszeresen fikázok le elismert/agyonhypeolt filmeket-sorozatokat. Viszont én nem szoktam meglepődni ha utána a fél fórum minimum ízlésficamos gyökérnek és/vagy trollnak néz. :D

Selmo : Átpakolnád? Én nem érek most rá. Thx. :)

Solid Snake

#229
Quote from: Chronus on 2007-12-01, 12:42:28
Fel nem tudom fogni, hogy valami értelmesebb esemény helyett miért azt kell mutatni, hogy a kamera kb 10 percen keresztül megy a leamortizált Japán (vagy a fene se tudja milyen állam) városában a csatornában, persze tök szép graffal, de olyan zenével, amitől 10mp után széjjelég a dobhártyám, annyira irritál; nem tekertem át rajta, de legközelebb megtenném. Semmi értelme sem volt. Nulla, zéró. Se a történethez nem adott hozzá semmit, se a hangulathoz, sőt, abból még el is vett. Az ilyenek miatt szoktam egy filmet művészi hányásnak hívni, amit a rendező egy forgatókönyv elolvasása után a WC-n ülve talált ki, úgy hogy a sztori benne legyen, aztán a maradék műsoridöt meg majd "elb*sszuk valamivel". A másodikra ez már nem annyira érvényes, de ott meg a háttérben futó sztori volt egy kb félórás munka összesen.

Na most fikáztad le nagyon alaposan az egyik legkedvencebb animében előforduló jelenetemet. A Making of Cyborg című szerzeményt szidni pedig felér egy súlyos testi bántalmazással.

De hát nem lehet mindenkinek egyforma véleménye. AZ lenne igazán unalmas. ;)

Az Innocence-el kapcsolatban azonban egyetértek veled; az már valóban nem volt GITS, csak egy látványorgia (kb. mint a Mátrix-folytatások).

Ha valami át lett helyezve, akkor legközelebb ott folytasd, ne kezdd el ismét.

Chronus

Quote from: Kvikveg on 2007-12-01, 15:30:34
[HP3=Harry Potter 3 - jellemzoje, hogy mire az ember eppen elkezdene elvezni egy jelenetet, jon a vagas. Borzalmasan rohantak.
Áh, értem. Csak egyszer volt hozzá szerencsém, félkómás állapotban családi mozi címen prezentálva. Semmi sem maradt meg belőlle kivéve a legeeslegvégéről pár képkocka, ahol a robbanó üvegek kiverték belőllem az álmot. A könyvből még annyi se, de azt már csak a teljesség igénye miatt olvastam el. Úgy tűnik nem sokról maradtam akkor le. :)
Quote from: ZsigaÉn csak viccnek szántam a postom, természetesen jogod van olyan véleményt alkotni amilyet csak akarsz, én is rendszeresen fikázok le elismert/agyonhypeolt filmeket-sorozatokat. Viszont én nem szoktam meglepődni ha utána a fél fórum minimum ízlésficamos gyökérnek és/vagy trollnak néz.
Tudom. Mondtam is, hogy peace&love :)
Quote from: MemberNekem előbb tűntek a hatóság kinyújtott kezeinek és feladatvégrehajtó bábnak mint érző lényeknek.
A karakterkkel pont nem volt bajom. Főleg a nagydarab csávó mint főszereplő a második részben (nevére már nem emlékszem), és overallban a második rész sokkal kevesebb és jobban kidolgozott karakterei voltak jók. A tálalással volt bajom. Ugyanezt a sztorit ugyanennyi tartalommal sokkal igényesebben is meg lehett volna csinálni, és nem grafikai sznten, mert az ütött mindkét résznél, hanem az alap performance. Az hogy kb in medias res beledobnak a sztoriba, majd negyed óra után még nem vagy biztos abban hogy ki kivel van, mivel a szervezetek 90%-áról jó ha szó esik, és nagy részét úgy kezelik mintha a néző teljes tudatában lenne az ábrázolt világ működésével és rendszerével. Miközben a valóságban az első részben kb 2 szervezet van akikről ténylegesen tudunk is, nem csak a nevüket, a 6os és a 9es csoport, a többi pontos lényegéről meg sűrű sötétség. Ezt úgy hívják, hogy bonyolultnak álcázni valamit, ami valójában egyszerű, és akkor mindenki tátott szájjal ámul, a bonyolultság illzióján, miközben a készítők kb nem mondtak semmit, csak egy félórás sztorit nyakonöntöttek egy adag filózófiai cuccal (ráadásul olyannal ami önmagában is megállná akármilyen más sztoriban), és ahelyett hogy a fölös részekben kicsit mélyebben belemennénk a dologba, helyette 10 percig, elnézést, 3 percig valami csaj nyivákol miközbe a kamera megy a csatornában. Lol, na ez hergel fel egy kicsit, teccikérteni? :)

Ergo, hasonlattal élve, olyan mimtha vennéd a Trónok Harcát, és kivennél belőlle minden háttérinfót, és csak a sztortit hagynád benne, akik ezt nem ismerik annak ugyan ez a példa GyU-val. Így számomra nem volt élvezhető. önmagában jó volt a sztori, de nem élveztem, ergo nem nézném meg újra, nem volt katarzisélmény sem (ami minden létező műfajban kivitelezhető, akár még puszta zenével is), így csupán egy felejthető mű marad, de semmiképp sem mestermunka.

Kuroi Tenshi

Quote from: Member on 2007-12-01, 15:12:15
Nekem bőven elég, ha a szereplőknek legalább annyi személyiséget adnak összesen, mint egy huszadrangú eicchi-hárem fősrácnak. :__devil:
Bocs, de biztos, hogy a GitS-ről beszélsz? ::)
Ha igen, akkor ritka nagy baromságot mondtál.
És nem csak a sorozatra gondolok, már az első filmben is sok apró megnyilvánulás,
személyiségjegy kerül elő a főszereplőknél.

Quote from: Chronus on 2007-12-01, 17:09:37
A tálalással volt bajom. Ugyanezt a sztorit ugyanennyi tartalommal sokkal igényesebben is meg lehett volna csinálni, és nem grafikai sznten, mert az ütött mindkét résznél, hanem az alap performance. Az hogy kb in medias res beledobnak a sztoriba, majd negyed óra után még nem vagy biztos abban hogy ki kivel van, mivel a szervezetek 90%-áról jó ha szó esik, és nagy részét úgy kezelik mintha a néző teljes tudatában lenne az ábrázolt világ működésével és rendszerével. Miközben a valóságban az első részben kb 2 szervezet van akikről ténylegesen tudunk is, nem csak a nevüket, a 6os és a 9es csoport, a többi pontos lényegéről meg sűrű sötétség. Ezt úgy hívják, hogy bonyolultnak álcázni valamit, ami valójában egyszerű, és akkor mindenki tátott szájjal ámul, a bonyolultság illzióján,

és ahelyett hogy a fölös részekben kicsit mélyebben belemennénk a dologba, helyette 10 percig, elnézést, 3 percig valami csaj nyivákol miközbe a kamera megy a csatornában. Lol, na ez hergel fel egy kicsit, teccikérteni? :)
Ha az irreális elvárásaid alapján készítenének filmet, arra meg én
mondanám azt, hogy ezt nagyon elbaltázták benne. Már bocs,
szóval álljanak le a legelején és kezdjék el magyarázni, hogy ki
kicsoda, mi micsoda? Ez még egy amerikaiaknak készült filmnek is
tré lenne... Arról nem is beszélve, hogy elég súlyos poénokat lőne
le, hiszen sok dolog csak időközben derül ki/nyer értelmet. Mintha
egy krimi elején megmondanánk, hogy ki a gyilkos.
Hangsúlyos benne két szervezet, és közben derül ki, hogy miért,
milyen érdekek alapján és milyen okokból cselekednek. Evvel mi
bajod? Az életben is kismillió dolog bonyolultnak tűnik, de ha jobban
belemélyedsz egyszerű. Az élet nem zavar? (In b4 an hero.)

Tévedsz, te nem érted :hehe: Sztem elsiklottál egy nagyon fontos
részlet felett, ami azt az egész részt indokolja és tartalommal tölti
meg.
[spoiler=Szabad a gazda?]
Az az egész rész Motoko rádöbbenése, hogy hiába is áltatja magát
(ld monológ a hajón búvárkodás után), a létezése a bizonytalanság
tengerén sodródik: minden, amit a monológban állított, és próbálta
magával elhitetni, összeomlott, amint meglátta azt a nőt, akinek
ugyanolyan kiborg-teste van, mint neki. Mint az előző nyomozásban
látta, az emlékek megmásíthatóak; a gondolatok felülírhatóak; teste,
hangja sem a sajátja és megváltoztatható.
Az eleredő eső a depresszióját szimbolizálja, és a képsorok, ahol
egyedül áll és csak elmennek mellette az emberek, valamint a sötét,
üres terek pedig a magányát és az elszigeteltségét mutatják, hogy a
kétségeit, gondolatait nem tudja mással megosztani.

(Még hogy ne lenne személyisége...)
[/spoiler]

Kvikveg

Danke, az asztalnal fent ulo not en is akartam emliteni. Es a kirakati babut.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Dreamcleaver

A nagy vita hevére lekezdtem leszedni a GitS 1-2 THORA-féle BlueRay ripet. Ideje újranézni!  :hopp: A Paprika BlueRay ripjüket vitte a gépem ,remélem ezeket is fogja.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Chronus

#234
Quote from: Kuroi Tenshi on 2007-12-01, 17:50:45
[spoiler=Szabad a gazda?]
Az az egész rész Motoko rádöbbenése, hogy hiába is áltatja magát
(ld monológ a hajón búvárkodás után), a létezése a bizonytalanság
tengerén sodródik: minden, amit a monológban állított, és próbálta
magával elhitetni, összeomlott, amint meglátta azt a nőt, akinek
ugyanolyan kiborg-teste van, mint neki. Mint az előző nyomozásban
látta, az emlékek megmásíthatóak; a gondolatok felülírhatóak; teste,
hangja sem a sajátja és megváltoztatható.
Az eleredő eső a depresszióját szimbolizálja, és a képsorok, ahol
egyedül áll és csak elmennek mellette az emberek, valamint a sötét,
üres terek pedig a magányát és az elszigeteltségét mutatják, hogy a
kétségeit, gondolatait nem tudja mással megosztani.

(Még hogy ne lenne személyisége...)
[/spoiler]
Az eleredő eső a bánatát? Hát, szerintem meg egy kémiai reakció ami során a felhőkben tárolt csapadák halmazállapotot vált és lehull. Most mielőtt bambán hülyén bámulnál a monitorra majd belőnél ide egy felsőbbrendű kommentet arról, hogy én mégis miről beszélek, szólok hogy ne tedd, mert semmi értelme. A példa csupán azt hivatott bemutatni, hogy kb azt jelenti amit neves temagad belemagyarázol. Én pl teljesen másra asszociáltam, nem arra amit cinikusan példaként hoztam fel persze, annyira rideg azért nem vagyok. De ez a te fantáziád érdeme és nem a filmé. A véleményed objektivitását kb ezen a ponton lőtték fejbe. A halál beállta 21:09 perc. A spoileren kívüli írásodra: Látszik hogy szivedre vetted. Nézd, nekem aztán nem kell senkit magyarázni hogy ki kicsoda, amcsi módra meg végképp nem, de ha mondjuk a történet szempontjából irreveláns jelenetek helyére olyan beszélgetéseket tettek volna, mint pl a bóváros, annak pl örültem volna. Ahol vagy a személyről vagy egy háttérről egy beszélgetés során - ha ugyan a sorok közt olvasva is - de információt szerzünk. Nemcsak szimplán:
-Hupsz, itt egy öngyilkos kiborg, <insert name> cég gyártotta le, az a cég egy hűde <akármi> (ennek a hátteréről infóz nem kapunk = irritating missing puzzle). Hozzuk meg a 9es részlegbe (hogy a részleg dolga pontosan micsoda ezen a ponton = irritating missing piece), megjön a 6os részleg is, ők is bele akarnak kotorni (hogy ők mit akarnak az ugyan később kiderül, hogy ehhez milyen jogkörük van = imp), hoznak egy végzést egy nagyfejestől (hogy ő személyesen ki, az rejtély marad).
-Itt most megállok, egy két hiányzó adat nem gáz, de ez kb negyed óra leforgása alatt történik meg, és ennyi idő alatt kb annyi hiányzó adatunk van, mint ahány ismert, vagy több, ergo: Fingom sincs, hogy ki milyen indíttatásból tesz mit, miért teszi, hogyan akarja tenni (mert amúgy véghez sem viszi, mert félbeszakítják), ergo nem tudok senkivel sem azonosulni, vagyis nagy ívben le... hogy mi történik, vagyis nem élvezem. Mondj akármit, nekem az az arány sok.

Kb olyan, mint ha egy puzzle darabkáit összeraknád, majd kétkarmad részét elvennéd belőlle. Látom rajta, hogy az egy oroszlánmt fog ábrázolni, de attól még a fele nincs ott. Még viccből se kapna 7.8-nál többet. Szorri.

sirtomi

Nagyon rég láttama filmet, újrakéne néznem, úgyhogy nem tudok idézni, meg jeleneteket említeni, de te olyan dolgokba kötsz bele, ami rohadtul nem fontos. Olyan infokat akarsz tudni ami szerintem fölösleges ahhoz hogy élvezzem ezt a filmet. Ha minden ilyet megmagyaráznának benne, a felénél kikapcsolnám, mert unnám az egészet.

kikuchiyo

1/10
troll troll is troll
Failure is the default option

Draconire


Kvikveg

 :ejj:
Tessek mashol trollkodni.
Chronus kolleganak nem tetszett a film, nem vette a lapot, ennyi. Nekem sem izlett a sajt kiskoromban.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kuroi Tenshi

Öhm. Nem is tudom, mit írjak erre, lolwut vagy loltroll.

Értem, szóval neked teljes, előre feldolgozott, szájbarágott info
kell, mert nem szeretsz gondolkodni és a jelek alapján a képet
kirakni. :hehe:
A saját hiányosságodat ne a film hibájának rójad fel. Csupán lásd
be, hogy nem neked való.