Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Flaser

Quote from: Ramiz on 2009-01-11, 14:54:56
Quote from: Flaser on 2009-01-11, 10:47:06
Quote from: Ramiz on 2009-01-11, 02:06:23
Quote from: Próféta on 2009-01-11, 01:54:16
Quote from: Ramiz on 2009-01-11, 01:29:08
Pár robotos videó:
:jee:

Merjünk egy nagyot a jövőbe tippelni: hol fog ez tartani, mikor mi mondjuk 70 évesek leszünk? (Ha megérjük.)

Robotic Nation, by Marshall Brain

Még írások a faszitól:

http://bygpub.com/books/tg2rw/chap1excerpt.htm
http://www.marshallbrain.com/star-wars1.htm

Hogy is mondjam, nem egy intelligens, szimpatikus fazonnak tűnik nekem...

Mondjuk sztem. a tinédzsereknek szóló írásai abszolút ülnek...vagy lehet, hogy neked más tapasztalataid voltak? Én az ifjú taknyok számára valóban ilyet adnék, mert a nagy részük igencsak fura színben (rózsaszín-->lila-->vadbarom fekete spektrumok) látja a világot.

Persze az is igaz, hogy kő republikánus az író, s mint ilyen a pártjára jellemző elmebetegségektől szenved: - rabid believer in God, -abstinance instead protection etc. etc.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

Quote from: Flaser on 2009-01-12, 11:53:08
sztem. a tinédzsereknek szóló írásai abszolút ülnek...vagy lehet, hogy neked más tapasztalataid voltak? Én az ifjú taknyok számára valóban ilyet adnék, mert a nagy részük igencsak fura színben (rózsaszín-->lila-->vadbarom fekete spektrumok) látja a világot.

Túlságosan emlékszem arra, amikor ifjú takony voltam... :D Meg amúgy is az a hozzáállásom a véleményekhez, hogy nem jobb egy idős, tapasztalt emberé, mint egy fiatalé vagy egy gyereké, csak más. Lehet, hogy életképesebb, de egyben berögzültebb, rugalmatlanabb, elavultabb is - óhatatlanul. Tisztelem és becsülöm a korral felhalmozott tudásanyagot, a bölcsességet pedig pláne (!= intelligencia, != okosság, != tudás), de nem szeretem a kioktatást. Mindenki felett továbblép az idő, és mindenkire túlságosan hat a környezet is, ahol és amikor felnő, ezt nem értheti meg egy "kész" felnőtt, pláne aki biztos benne, hogy ő jobban tudja. Szintén nem tetszett a pénz fontosságának kihangsúlyozása... ez egy nagyon amerikai, de nem szerencsés hozzáállás az élethez, szerintem.
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Flaser

Tekintve, hogy "csak" arra hívta fel a figyelmet, hogy "csak úgy" "élni bele" az életbe nem kifizetődő....mert napi 12-16 órát kell dolgozzál, hogy biztosítsd a LÉTMINIMUM-ot.

Ez persze, nem biztos, hogy jó dolog, de igaz. Lehetne ezen változtatni, de jelenleg ez a helyzet és ha ezzel nem vagy tisztában és vlm. "ultra cool lázadó" dolgot akarsz csinálni Amerikaban, akkor jó esélyel ebben a zsákutcában kötsz ki.

Jah, life sucks! De akkor is igaz, és bármit is csinálnak/mondanak az ifjú taknyok, ez nem fog megváltozni...hacsak nem "csinálnak" végre vlm.-t az emozáson és a rinyáláson túl. Pl. alapítanak egy akármilyen szervezetet, ami pl. a művészetet, önkifejezést stb. támogatja...
...de ideág a többségségükben még a gondolat sem jut el.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution


sirtomi

"...informatikusi pályára lépne, s maga is szeretne egy saját operációs rendszert alkotni."

Már látja hogy a Windows szar. :D

kikuchiyo

"idejét már nem effajta gyerekes dolgokkal üti el. Szüleinek elmondása szerint a kisfiút érdekli még a fizika és a csillagászat is, az LHC, vagyis a svájci CERN-ben mûködõ nagy hadron ütköztetõ elindítása elõtti éjjelen nem is nagyon tudott elaludni - noha jól tudta, hogy a részecskegyorsító startja nem fenyegeti a világ létezését."

8 évesen én is hasonló insufferable know-it-all voltam, tele lelkesedéssel és érdeklődéssel minden iránt... :haha:
Failure is the default option

Nakedape

http://robots.net/article/2733.html

kiku: miért már nem érdekel a világ?

én nekem eskü még lelkesedésmaradékom is van  :)

mondjuk nem is voltam 8 évesen rendszergazda, vagy egyéb sikergyerek ...

és tippre  nem újsághírértékű sikerek várnak rám :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Member

Quote from: sirtomi on 2009-01-20, 15:24:26
"...informatikusi pályára lépne, s maga is szeretne egy saját operációs rendszert alkotni."

Már látja hogy a Windows szar. :D
SZÓ SZERINT ugyanez jutott eszembe... :lul:

Én nyolc évesen papíron terveztem mario féle játékokat (mármint nem programozva, papírból ki voltak vágva a figuk és tologattam őket), meg a dínókat imádtam nagyon. De szép idők voltak. :haha:

Én inkább most lelkesednék, igazából mindent az időtényező tol el. Átlag marad napi 4-5 óra szabadidőd, ha melózol, és még kevesebb, ha kötelező családi zabálás/hasmenés/bármi van, szóval...

Ramiz

Quote from: Nakedape on 2009-01-20, 16:35:01
kiku: miért már nem érdekel a világ?

én nekem eskü még lelkesedésmaradékom is van  :)

mondjuk nem is voltam 8 évesen rendszergazda, vagy egyéb sikergyerek ...

és tippre  nem újsághírértékű sikerek várnak rám :)

That's the SPIRIT!!! :D
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Moha

Quote from: Member on 2009-01-20, 16:43:09
Én nyolc évesen papíron terveztem mario féle játékokat
Én meg újságot írtam (kézzel) és a nagyszüleimnek árultam 2 ft-ért. :D Legalább tettem is valamit a zsebpénzért.
Ja, meg "bunkert" építettem a kertben (ami tul. képpen egy kicsi fóliasátor volt, aminek az ajtaján egy trabant-visszapillantót tartottam ki és úgy néztem meg, ki közeledik. :D

Lelkesedés? Az számít, hogy órák hosszat tudom olvasgatni a wikipedia-t minden féle témában? :hopp:

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos

Quote from: Nakedape on 2009-02-27, 12:32:06
http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en-GB&v=duSGOTUBg98
Még csak délelőtt van....hosszú lesz ez a nap úgy érzem :D
A srác egy picit hiperaktív vagy valami ilyesmi :haha:

Xzone

Quote from: Nakedape on 2009-02-27, 12:32:06
http://www.youtube.com/watch?gl=GB&hl=en-GB&v=duSGOTUBg98

"Józan paraszti ész"?

A mackóalsó és a kutyaugatás a háttérben adják meg az igazi ízét az egésznek.

Próféta

Szerintem teljesen rendben van ez így, jópofa az egész.
Persze Öveges bácsi picit jobb előadóművész volt :)

Nakedape

nekem is teljesen szimpatikusak :D


öveges szerepbe  majd talán ő nő bele :D

http://szertar.blog.hu/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

A legnagyobb ismert prím neve.

Nakedape

#590
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

Quote from: Kvikveg on 2009-03-16, 00:47:05
Quote from: Nakedape on 2009-03-15, 23:59:22


az új usb-s porszívóm :)
Billentyuzetre, ha nem tevedek?  :lul:

arra elvileg, de vannak kétségeim, de mivel 2,30 eurora lealkudtam, a birtoklása megér ennyit :), meg világít is :)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cloud

Quote from: Nakedape on 2009-03-15, 23:59:22


az új usb-s porszívóm :)
Naneeee. :D
Sok mindent láttam már amit usb-re lehet kötn(lábmelegítő, rakétakilövő,kávémelegítő,venti, stb) de hogy pont egy porszívót?  :D 
LOL
USB-s mikro nincs még? Vagy TV? :D

NLZ

Quote from: Cloud on 2009-03-16, 13:19:16
Quote from: Nakedape on 2009-03-15, 23:59:22


az új usb-s porszívóm :)
Naneeee. :D
Sok mindent láttam már amit usb-re lehet kötn(lábmelegítő, rakétakilövő,kávémelegítő,venti, stb) de hogy pont egy porszívót?  :D 
LOL
USB-s mikro nincs még? Vagy TV? :D
Azok azért nincsenek, mert az USBről nem tudnak elég áramot felvenni. :P
[reserved]

Cobra

Kilowattos tápokat szerinted mire találták ki? :)
Egyébként az USB port nem tudná ellátni, esetleg 6-8 egybekötve.
Hide and fear, Cobra Commander is here !


Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Cobra

Nem semmi, lassan tényleg útolérjük a sci-fiket.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Próféta