Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Tycho

Quote from: Ramiz on 2009-06-03, 22:07:29
Quote from: Nakedape on 2009-06-03, 19:06:45
nna találtam egy jó ábrát ami bemutatja, hogy miért fontos és jó a biológiában a diverzitás
csak illetlen talán
[spoiler][/spoiler]

Hogy egy klasszikust idézzek: "Balról jobbra megdugnám mindet!..."

Osztozkodjon nyelvével egy méretes lófasz az ön fogainak társaságának élvezetében amiért az én első gondolatomat ön postolta elsőként itt.

Mellesleg :tezsvir:

Flaser

Quote from: Tycho on 2009-06-03, 22:14:32
Quote from: Ramiz on 2009-06-03, 22:07:29
Quote from: Nakedape on 2009-06-03, 19:06:45
nna találtam egy jó ábrát ami bemutatja, hogy miért fontos és jó a biológiában a diverzitás
csak illetlen talán
[spoiler][/spoiler]

Hogy egy klasszikust idézzek: "Balról jobbra megdugnám mindet!..."

Osztozkodjon nyelvével egy méretes lófasz az ön fogainak társaságának élvezetében amiért az én első gondolatomat ön postolta elsőként itt.

Mellesleg :tezsvir:

Csatlakozom a "mindenevők" társaságához.  :tezsvir:
(Bizonyíték kell? Csak nézz a fogaidra!)
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Ramiz

ON:
Ez a W|A nagyon durva... szórja a hivatkozásokat, hogy mit hol talált meg, mint az állat... Még két év, és ha beírod a szakdogád címét, bármilyen nyelven megírja a kívánt terjedelemben, formázással, majd be is kötteti és leadja a tanszékeden... :muhahah:
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Zsiga

Quote from: Ramiz on 2009-06-04, 14:10:02
ON:
Ez a W|A nagyon durva... szórja a hivatkozásokat, hogy mit hol talált meg, mint az állat... Még két év, és ha beírod a szakdogád címét, bármilyen nyelven megírja a kívánt terjedelemben, formázással, majd be is kötteti és leadja a tanszékeden... :muhahah:
Akkor nem is állok neki irodalmat gyűjteni a jakokról. :Kiraly:

Kuroi Tenshi

#694
Quote from: Ramiz on 2009-06-04, 14:10:02
Még két év, és ha beírod a szakdogád címét, bármilyen nyelven megírja a kívánt terjedelemben, formázással, majd be is kötteti és leadja a tanszékeden... :muhahah:

google: "scientific paper generator" / "bullshit-generator"

ez még egy pár évvel ezelőtti darabbal kapcsolatos,
azóta fejlődtek: még most is összevissza ír, de már
jobban témán és kontextuson belül marad.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

katz

Quote from: Cobra on 2009-06-06, 01:03:33
http://www.sg.hu/cikkek/67800/xm25_fedezekben_sincs_menekves
sg forumban komment rá: "Aki talál 3 egymást követő mondatot amiben nincs valami baromság kap egy pirospontot!"

Flaser

Ez egy sima gránátvető, "airburst" képességű gránáttal.

Az újdonság, az intelligens "töltény", ami nem időzítővel hanem egy spec. "távolságmérővel" működik. A cikk maga ugyanakkor nem baromság, csak eddig soha nem volt "újdonságként" írja le a fegyvert.

Maga a tényleges újítás, a távolságmérő mechanizmus sem baromság, ez egy tiszta elektromágneses jelenség. Mágneses térben mozog egy vezető, ergo áram jön létre benne.
Persze föld mágneses tere baromi gyenge, de ha ezt felerősíted (vagy a jelet kihozod a zaj alól - ami szintúgy nehéz, de nem feltétlen lehetetlen, ahogy a magnetorezisztoros HDD fejek is bizonyítják) akkor evvel tényleg lehet mérni a "fordulatok" számát.

A jel váltakozó lesz, mert hol a töltény mozó része ami az vezetőt/atennát teszed hol merőleges, hol párhuzamos lesz a Föld mágneses terével - ezt a megfelelő jelátalakítás után értelmezni tudja az elektronika.

Arról persze nem szól a fáma, hogy ennél azért bonyolultabb az egész, a lézer amivel mérsz közvetlen távolságot mér, de a fenti rendszer meg "fordulatok számát"... ami összefüg a megtett úttal, csakhogy a gránát ballisztikus pályán repül azaz hosszabb utat tesz meg mire eléri a távolságot. Ha nagy sebességgel és lapos pályán lövi ki a fegyver a gránátot, az persze ezt egyszerűsíti a számítást és már jó "közelítés" a fenti rendszer. Ekkor magas fedezék mögé nem tudsz "beejteni" egy gránátot, de valószínűleg nem is ez a rendszer célja, hanem az, hogy az árokban lévő gyalogságot anélkül tud kifüstölni, hogy kézigránát dobási közelségbe kéne kúsznod, vagy a puskád gránátvetőjének a sokkal kevésbé megbízható irányzékkal próbálnád belőni őket. Ez akkor jön sztem. jól, ha a sajátjaid is a cél közelében vannak és nagyon "fájdalmas" lenne ha mellélősz.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

Cobra

Én úgy értelmeztem, hogy pont hogy nem gránátvető, hanem rendes lövedék, csak nagyobb kaliberű. A gránátvetőnél pont az a probléma, hogy ívesen lő, ezért nem igazán tudja kiszámolni az elektronika a távolságot, inkább csak időzíteni lehet. Meg ugye nagyobb távolságra nem tudsz pontosan ellőni egy gránátot.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Zsiga

Quote from: Cobra on 2009-06-08, 01:36:03
Én úgy értelmeztem, hogy pont hogy nem gránátvető, hanem rendes lövedék, csak nagyobb kaliberű. A gránátvetőnél pont az a probléma, hogy ívesen lő, ezért nem igazán tudja kiszámolni az elektronika a távolságot, inkább csak időzíteni lehet. Meg ugye nagyobb távolságra nem tudsz pontosan ellőni egy gránátot.
Khm...  Minden lőfegyver ívesen lő. ::) Egy gránát meg egy "rendes lövedék" között pedig annyi a különbség hogy az egyik robban a másik meg nem.
És meglepően pontosan el lehet lőni egy gránátot nagy távolságra is a megfelelő fegyverből. Ez pl. egy negyvenéves konstrukció, mégis másfél kilométerről el lehet vele találni egy autó méretű célpontot.

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-06-08, 01:52:05
Quote from: Cobra on 2009-06-08, 01:36:03
Én úgy értelmeztem, hogy pont hogy nem gránátvető, hanem rendes lövedék, csak nagyobb kaliberű. A gránátvetőnél pont az a probléma, hogy ívesen lő, ezért nem igazán tudja kiszámolni az elektronika a távolságot, inkább csak időzíteni lehet. Meg ugye nagyobb távolságra nem tudsz pontosan ellőni egy gránátot.
Khm...  Minden lőfegyver ívesen lő. ::) Egy gránát meg egy "rendes lövedék" között pedig annyi a különbség hogy az egyik robban a másik meg nem.
És meglepően pontosan el lehet lőni egy gránátot nagy távolságra is a megfelelő fegyverből. Ez pl. egy negyvenéves konstrukció, mégis másfél kilométerről el lehet vele találni egy autó méretű célpontot.
én egy biciklivel akár 4-5 sőt több kilométerről is eltalálok egy autó méretű célpontot, eletronika nélkül is
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

Quote from: Nakedape on 2009-06-08, 01:54:30
én egy biciklivel akár 4-5 sőt több kilométerről is eltalálok egy autó méretű célpontot, eletronika nélkül is
De mennyivel kényelmesebb ha nem kell rajta ülnöd amikor eltalálod... ;)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-06-08, 02:14:00
Quote from: Nakedape on 2009-06-08, 01:54:30
én egy biciklivel akár 4-5 sőt több kilométerről is eltalálok egy autó méretű célpontot, eletronika nélkül is
De mennyivel kényelmesebb ha nem kell rajta ülnöd amikor eltalálod... ;)

ez tény  :D

de ha  nem a kocsi akar engem eltalálni, akkor van időm leszállni róla és hozzávágni nem? :D
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Zsiga

De az már nem megy 4-5km-ről. :)

Nakedape

Quote from: Zsiga on 2009-06-08, 02:21:59
De az már nem megy 4-5km-ről. :)

te kötözködsz velem! és ezáltal ,egy alapvetően rossz poénból, még mélyebbre jutok, örvények segítségével de akkor is: kocsi kinéz, bicajra fel, odateker, ott fék leszállás, hozzávágás, aztán lelőnek :D

moderátorkerülési ONtartalom reklám:
http://szertar.blog.hu/2009/05/06/folyik_e_a_szarazjeg

jópofa blog, jó videókkal, ezen meg röhögtem
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

katz

Quote from: Cobra on 2009-06-08, 01:36:03
Én úgy értelmeztem, hogy pont hogy nem gránátvető, hanem rendes lövedék, csak nagyobb kaliberű. A gránátvetőnél pont az a probléma, hogy ívesen lő, ezért nem igazán tudja kiszámolni az elektronika a távolságot, inkább csak időzíteni lehet. Meg ugye nagyobb távolságra nem tudsz pontosan ellőni egy gránátot.
Ez egy gránátvető, a régi M203-ast tervezik leváltani vele (már egy jó ideje). Anno, hogy lelőttek az XM29 OICW-es programot, annak a 2 fegyverét szétszedték az XM8 gépkarabélyra (ami helyett a SCAR lett vegülis), illetve erre. A hatótávolság 500m.
A rendszer legnagyobb hátránya, hogy a gránát sokkal kisebb, mint a jelenlegi 40mm-esek ráadásul még extra helyet elvesz az elektronika belőle és túl kevés hely marad effektiv résznek. A hatóereje alig pár méterre terjed ki.

Flaser

Quote from: Zsiga on 2009-06-08, 01:52:05
Quote from: Cobra on 2009-06-08, 01:36:03
Én úgy értelmeztem, hogy pont hogy nem gránátvető, hanem rendes lövedék, csak nagyobb kaliberű. A gránátvetőnél pont az a probléma, hogy ívesen lő, ezért nem igazán tudja kiszámolni az elektronika a távolságot, inkább csak időzíteni lehet. Meg ugye nagyobb távolságra nem tudsz pontosan ellőni egy gránátot.
Khm...  Minden lőfegyver ívesen lő. ::) Egy gránát meg egy "rendes lövedék" között pedig annyi a különbség hogy az egyik robban a másik meg nem.
És meglepően pontosan el lehet lőni egy gránátot nagy távolságra is a megfelelő fegyverből. Ez pl. egy negyvenéves konstrukció, mégis másfél kilométerről el lehet vele találni egy autó méretű célpontot.

...mint írtam, "ballisztikus pályán" halad ami nem csak a gránátok sajátja. Az általad belinkelt hagyományos gránát vető meg szép, jó, csak ha ezt egymagad cipeled akkor máris mehetsz szuperkatonáknak.

Én az olyan könnyű és egyszerű eszközökről beszélek mint a GP-25 vagy az M-203. A cél úgy látom az volt, hogy érzékeny és nehéz optikai irányzék/távolság mérő nélküli, könnyű fegyvert készítsenek ami csak kicsit nehezebb a fenti eszközöknél, de már a komolyabb fegyverekkel összemérhető pontossággal lő.
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

katz

Quote from: Flaser on 2009-06-08, 11:01:30
Én az olyan könnyű és egyszerű eszközökről beszélek mint a GP-25 vagy az M-203. A cél úgy látom az volt, hogy érzékeny és nehéz optikai irányzék/távolság mérő nélküli, könnyű fegyvert készítsenek ami csak kicsit nehezebb a fenti eszközöknél, de már a komolyabb fegyverekkel összemérhető pontossággal lő.
A cél az volt, hogy egy minél kisebb súlyú gránátvetővel váltsák le a M203-t. Ekkor jött be az, hogy ne 40mm-es, hanem 20, illetve 25mm átmérőjű gránátot használjon. Csakhogy annak ugye sokkal kisebb a rombolóereje, ergo pontos célzás és robbantás kell. Ezt oldották meg egy sztem bonyolult kilövő egységgel (ami nagy, nehéz és van benne lézeres távmérő, meg célszámitógép)

Zsiga

Quote from: Flaser on 2009-06-08, 11:01:30
...mint írtam, "ballisztikus pályán" halad ami nem csak a gránátok sajátja. Az általad belinkelt hagyományos gránát vető meg szép, jó, csak ha ezt egymagad cipeled akkor máris mehetsz szuperkatonáknak.

Én az olyan könnyű és egyszerű eszközökről beszélek mint a GP-25 vagy az M-203. A cél úgy látom az volt, hogy érzékeny és nehéz optikai irányzék/távolság mérő nélküli, könnyű fegyvert készítsenek ami csak kicsit nehezebb a fenti eszközöknél, de már a komolyabb fegyverekkel összemérhető pontossággal lő.
Nem is neked írtam hogy nem csak a gránátok repülnek ívesen. :)
Amit linkeltem azt egyrészt azért választottam mert jó példa arra hogy gránáttal is lehet egész pontosan lőni nagyobb távolságra, másrészt meg nemtom mért de az ugrott be hogy az XM307-ről beszélünk, ami szintén jó nagy dög.
Egyébként a pontos távolságmérés ezeknél a fegyvereknél még fontosabb mint az említett régi 40mm-es cuccoknál, mert ahogy katz írta, a jelentősen kisebb kaliber és az elektronika miatt jóval kisebb területen hatásosak ezek az új 25mm-es okos gránátok.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Makos


Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2009-06-11, 22:28:14
http://www.newsweek.com/id/201376
Zold varosok - erdekes.
Parkolóban az árnyékoló nappanelek nagyon ötletesek :)

Kvikveg

Quote from: sirtomi on 2009-06-11, 23:43:46
Quote from: Kvikveg on 2009-06-11, 22:28:14
http://www.newsweek.com/id/201376
Zold varosok - erdekes.
Parkolóban az árnyékoló nappanelek nagyon ötletesek :)
Nekem is az tetszett leginkabb, bar ez valoszinuleg a mostani doglesztoen meleg idojaranak koszonheto.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

sirtomi

Quote from: Kvikveg on 2009-06-12, 00:23:00
Quote from: sirtomi on 2009-06-11, 23:43:46
Quote from: Kvikveg on 2009-06-11, 22:28:14
http://www.newsweek.com/id/201376
Zold varosok - erdekes.
Parkolóban az árnyékoló nappanelek nagyon ötletesek :)
Nekem is az tetszett leginkabb, bar ez valoszinuleg a mostani doglesztoen meleg idojaranak koszonheto.
Bevásárlóközpontok tetőparkolóiban jó is lenne szerintem.

NLZ

A napelem hosszú távú beruházás, a pénzemberek meg az olyat nem szeretik. :)
[reserved]

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

http://www.youtube.com/watch?v=5usPtRhbyBA

az tettszik, h azokat magyarázza h play, meg mentés, amit értek, amúgy meg műveletlennek/ öregnek érzem magam
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Hogy az anyjába néz ki már megint ez a Jordan Rudess? Amikor utoljára láttam még hosszú haja volt. Mondjuk az is jónéhány évvel ezelőtt volt :)
Ez a progi meg viccesnek néz ki, de valószínűleg ökörködésen kívül nem sok mindenre jó.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution