Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Nakedape

nem értek a lovakhoz, végig motoszkált bennem h shoppolt, de a videó tetszett
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

motifator

Én elég biztos vagyok benne, hogy nem fake. A program egyszerűen nem képes annyira finoman felvenni a pampogások közti különbséget, így néha látszólag randomra kerülnek be a nyitott lábcinek, ugyanez van a pergő/lábdob felvételnél is. Szal azoknál csak simán elrontja a csávó, a helyében én újravettem volna, kicsit jobban figyelve, hogy a halk pampogások tényleg halkak legyenek, a hangosak meg tényleg hangosak. De neki nyilván nem a tökéletes felvétel volt a célja, hanem hogy bemutassa, hogy mit tud a progi.
Ami igazán impresszív, az az, amit Attila írt, a folytott kvintek a gitárnál a rövid pampogásra, ráadásul helyes hangmagasságban, de simán el tudom képzelni, hogy működik. Ennél sokkal komolyabb dolgokra is képesek már a profi audio szoftverek, szerintem ennyit simán tud egy igazán ügyesen megírt iPhone alkalmazás. Ez a program gyakorlatilag semmi mást nem csinál, mint dallamhangszereknél hangmagasság alapján midi jeleket készít, ritmushangszereknél hangerő alapján. Ez nem olyan bonyolult, biztos vagyok benne, hogy halál profi algoritmusok léteznek már erre. A többi, hogy a midi jelek virtuális hangszereket szólaltatnak meg, az egészet meg egy szekvenszer is felveszi, egyáltalán nem újdonság.

Szal nem vagyok szakértő, de bütyköltem már eleget zenész progikkal, jártam már néhány stúdióban, és a fülem is azt mondja, hogy ez nem fake. Sőt, igen meggyőző kis progi.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Kiku, kezdheted a malacperselyt feltörni :D

QuoteNASA has discounted the price of its soon-to-be-retired space shuttles to $28,800,000 each. With transportation to a major airport included in the price (does that count as free shipping?), that's the best deal we've ever seen on a space vehicle. According to the Press Association article, Atlantis and Endeavour are "up for grabs", and the new, Smithsonian-sealed Enterprise may be available for purchase. (Enterprise never made it to space.) If you're lucky enough to get a shuttle, you must display it indoors in a climate-controlled building. Deal ends February 19, and a delivery date of "late 2011" is scheduled.

Of note, NASA is also offering the space shuttle's main engines for free, a price drop of up to $800,000 and the lowest total price we've seen.


Kuroi Tenshi

Besz@rok...
nem csak Irakba, hanem sok más országba is exportálták.
Arrafelé is milyen jól működhet a közbeszerzés...

kikuchiyo

A kedvenc idézetem a cikkből:
"We have been dealing with doubters for ten years. One of the problems we have is that the machine does look a little primitive. We are working on a new model that has flashing lights."
Failure is the default option

Ramiz

Quote from: kikuchiyo on 2010-01-23, 17:34:27
A kedvenc idézetem a cikkből:
"We have been dealing with doubters for ten years. One of the problems we have is that the machine does look a little primitive. We are working on a new model that has flashing lights."

The future is here!!! :whoah:

(Valamiért hirtelen olyan Monty Python / Douglas Adams / Futurama hangulatom lett kiku idézetétől. Egyszerre a három. :D)

12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

motifator

Also: please keep still and only watchen astaunished the blinkenlights.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Próféta

A w3schools.com (nagy web developer oldal) látogatási statisztikái, böngésző alapján csoportosítva, évgyűrűs vizualizációban:
http://www.michaelvandaniker.com/labs/browserVisualization/
Érdekesek a trendek, a ki hal meg, kit szorítanak le, ki mikor tűnt fel mérhető állapotban, stb.

Érdemes megszemlélni. Utána pedig tessék hátralépni a monitortól két métert, és újra ránézni... amikor meglátod, beszarsz :)
[spoiler]Előre is bocs azoktól, akik rögtön meglátták. Nekem elég lassan esett le, és ezért tetszett :)[/spoiler]

Makos

Quote from: Próféta on 2010-01-27, 00:42:13
Érdemes megszemlélni. Utána pedig tessék hátralépni a monitortól két métert, és újra ránézni... amikor meglátod, beszarsz :)
[spoiler]Előre is bocs azoktól, akik rögtön meglátták. Nekem elég lassan esett le, és ezért tetszett :)[/spoiler]
:confused:

.Attila

Quote from: Makos on 2010-01-27, 01:12:38
Quote from: Próféta on 2010-01-27, 00:42:13
Érdemes megszemlélni. Utána pedig tessék hátralépni a monitortól két métert, és újra ránézni... amikor meglátod, beszarsz :)
[spoiler]Előre is bocs azoktól, akik rögtön meglátták. Nekem elég lassan esett le, és ezért tetszett :)[/spoiler]
:confused:

Szerintem erre gondolt:

[spoiler][/spoiler]

Próféta


Cobra

Jó ötletnek tűnik, bár az ezzel való kezelés előtt nagyon nem érdemes alkoholt fogyasztani :)
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Moha

Ja egész jó ötlet. Kérdés, hogy ha a reaktív oxigén szétroncsolja a baktériumokat, vajon nem teszi-e ugyanezt a fogbél vagy mondjuk az íny szöveteivel? Mert ugye az oxigén szabadgyökök előidézhetnek daganatokat és ha jól értem itt is ilyenek keletkeznek...

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape



[spoiler]kiku-tól is félek[/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kikuchiyo

#797
Korrekt előadásnak tűnik, a biológusoknak szánt beszólásoknak külön örültem :)

szerk: 0:40-től elkeni egy kicsit.
Failure is the default option

motifator

#798
gépek fából

Edit: na ezt a fenti linket marhára nem ebbe a topikba akartam írni, de most látom, hogy ide sikerült. Fogalmam sincs, hogy hogy történhetett, szerintem a nem lolba akart menni, de mindegy.

Ami viszont tényleg ide tartozik, az ez:
Quote from: Nakedape on 2010-02-28, 16:30:22
előadás
Hát korán le akartam feküdni, de ezt most nem tudtam kikapcsolni. Köszi.  :he:  :appl:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.


NLZ

144 petabyes elfér a kártyán! :lol:
[reserved]

Próféta


motifator

Ez csak elméleti határ, a megnövelt 48 bittel elvileg ennyi memóriaterület címezhető meg. Ez ugyanaz, mint hogy a 64 bites rendszerek elméleti memóriahatára 16 exabyte, természetesen egy darabig még nem lesz se hardver, se oprendszer ami tényleg támogatni tudna ennyit. Ezt mondjuk egyértelműbben is leírhatta volna a cikk.
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Kuroi Tenshi

Kerestem erre egy xkcd-comicot, amiben a linux legújabb kernele
által támogatott processzormagok számával és a programok által
felhasznált processzormagok számával viccelődnek, de sajnos
nem találtam meg, úgyhogy képzeljétek ide, amíg valaki nagyobb
xkcd-s be nem linkeli  ^^"

motifator

Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Makos

Quote from: motifator on 2010-03-02, 00:49:05
Ez csak elméleti határ, a megnövelt 48 bittel elvileg ennyi memóriaterület címezhető meg. Ez ugyanaz, mint hogy a 64 bites rendszerek elméleti memóriahatára 16 exabyte, természetesen egy darabig még nem lesz se hardver, se oprendszer ami tényleg támogatni tudna ennyit. Ezt mondjuk egyértelműbben is leírhatta volna a cikk.
Na igen. Kíváncsi voltam amúgy, hogy ki ugrik be neki :D
De azért jó tudni, hogy elméletben már ennyit is meg tud címezni xD

NLZ

A lol tárgya az, hogy valaki ezért még össze is shopolt egy képet, és szándékosan(?) petabyes-t írt rá.
[reserved]

motifator

Quote from: NLZ on 2010-03-02, 02:07:48
A lol tárgya az, hogy valaki ezért még össze is shopolt egy képet, és szándékosan(?) petabyes-t írt rá.
:facepalm:
Nothing amazing happens here, and you get used to that: used to a world where everything is ordinary.
Every day we spend here is like a whole lifetime of dying slowly.

Nakedape

Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Nakedape

#809
Quote from: kikuchiyo on 2010-02-28, 19:03:14
Korrekt előadásnak tűnik, a biológusoknak szánt beszólásoknak külön örültem :)

szerk: 0:40-től elkeni egy kicsit.
[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution