Tudomány és Technika

Started by Exo, 2004-07-08, 21:40:16

Previous topic - Next topic

Member

Gyerekek, nyomás az ágyba, holnap meló 8-tól és még a malacokat is meg kell etetni hajnalban.

Én

Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:22:18
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-07, 00:15:36
most azt hiszem elégtételt kéne éreznem, hogy ennyire utánajártál a témának felszínes provokációm miatt, de sajnos nincs meg.
nem akartam ennyi időt fölöslegesen elvenni tőled, sorry:)
[spoiler][/spoiler]

kikuchiyo

Egyre hülyébb ez a jelenet.
Failure is the default option

Fazék

Quote from: Én on 2011-01-07, 00:35:37
Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:22:18
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-07, 00:15:36
most azt hiszem elégtételt kéne éreznem, hogy ennyire utánajártál a témának felszínes provokációm miatt, de sajnos nincs meg.
nem akartam ennyi időt fölöslegesen elvenni tőled, sorry:)
[spoiler][/spoiler]
took you long enough.

Én

Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:41:22
Quote from: Én on 2011-01-07, 00:35:37
Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:22:18
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-07, 00:15:36
most azt hiszem elégtételt kéne éreznem, hogy ennyire utánajártál a témának felszínes provokációm miatt, de sajnos nincs meg.
nem akartam ennyi időt fölöslegesen elvenni tőled, sorry:)
[spoiler][/spoiler]
took you long enough.
but you know it to be true.

Fazék

Quote from: Én on 2011-01-07, 00:59:05
Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:41:22
Quote from: Én on 2011-01-07, 00:35:37
Quote from: Fazék on 2011-01-07, 00:22:18
Quote from: Kuroi Tenshi on 2011-01-07, 00:15:36
most azt hiszem elégtételt kéne éreznem, hogy ennyire utánajártál a témának felszínes provokációm miatt, de sajnos nincs meg.
nem akartam ennyi időt fölöslegesen elvenni tőled, sorry:)
[spoiler][/spoiler]
took you long enough.
but you know it to be true.
in a galaxy far far away

Darkstar

C-c-c-c-combo breaker.

De most komolyan, ebből ennyi elég is lesz.
In b4 partypooper, etc.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

#997
QuoteNothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

kultúrához evolúciósan hozzá állni? véleményeitek, ismereteitek, álláspontaitok?


más:
http://index.hu/tudomany/2011/01/13/ket_nappal_korabban_kelt_fel_a_nap_gronlandon/
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Próféta

Magyar robotverseny? Az én μ1@MMN? OMG. RobonAUT  :cool:
Nyilván elég prosztó a feladat, de azért jó nézni, hogy szakirányos projekt keretében összedobnak ilyet :)
Bónusz pont: olvassátok el a mottót :lul: (A videó szerint asszem a cicabuszra jött magyarázatként...)




Quote from: Nakedape on 2011-01-12, 12:43:24
QuoteNothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution
1. And Most Of It, Not Even Then.

2. Lehet hogy igaz, de akkor ennyi erővel "Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of the Laws of Physics". Mert ha nem kéne energia a működésedhez, nem lennél éhes, tehát nem akarnál pénzt és hatalmat szerezni, tehát nem létezne a lopás fogalma stb. Inkább az az érdekes, hogy a fizika esetén ezen nem lepődünk meg, az evolúció esetén meg valamiért igen.

Xzone

Quote from: Próféta on 2011-01-14, 00:21:50
Magyar robotverseny? Az én μ1@MMN? OMG. RobonAUT  :cool:
Nyilván elég prosztó a feladat, de azért jó nézni, hogy szakirányos projekt keretében összedobnak ilyet :)
Bónusz pont: olvassátok el a mottót :lul: (A videó szerint asszem a cicabuszra jött magyarázatként...)

Ohh, erre szerintem én elmegyek. :cool:


Member

Végülis pár állatfaj visszatérhetne, amit a baromállat fajtánk sikeresen kiirtott. Azért remélem Jurassic Parkot senki sem akar belátható időn belül.

Cloud

Quote from: Member on 2011-01-15, 00:02:30
Végülis pár állatfaj visszatérhetne, amit a baromállat fajtánk sikeresen kiirtott. Azért remélem Jurassic Parkot senki sem akar belátható időn belül.
Mi bajod van a Raptorokkal meg T-rex-ekkel? :D

Member

Az, hogy nem tudod beszívni őket egy pokélabdába. Úgy mindjárt más volna.

Kvikveg

WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Nakedape

robotverseny, basszus ha budapesten lennék.. kérek beszámolót

mamut: egy ideje tervezik, annyi mirelit van belőle szibériában, mint a szemét (na jó kevesebb, de akad)
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Moha

Quote from: Puru² on 2011-01-14, 23:58:10
Mamutot klónoznak a japánok  :zomg:
Elvileg azzal van itt a bibi, hogy pl. nem tudják, hány kromoszómája volt a mamutnak. Legalább is valamilyen tudományos műsorban ez volt.
De hátha sikerül. Ugyanígy tényleg vissza lehetne hozni pár állatfajt, amit az ember ész nélkül kiírtott.

NLZ

Quote from: Moha on 2011-01-16, 12:53:54
Quote from: Puru² on 2011-01-14, 23:58:10
Mamutot klónoznak a japánok  :zomg:
Elvileg azzal van itt a bibi, hogy pl. nem tudják, hány kromoszómája volt a mamutnak. Legalább is valamilyen tudományos műsorban ez volt.
De hátha sikerül. Ugyanígy tényleg vissza lehetne hozni pár állatfajt, amit az ember ész nélkül kiírtott.
Minek? Jól mutatna az állatkertben? Vagy hátha finom a husa?
[reserved]

Moha

Quote from: NLZ on 2011-01-16, 13:01:25
Quote from: Moha on 2011-01-16, 12:53:54
Quote from: Puru² on 2011-01-14, 23:58:10
Mamutot klónoznak a japánok  :zomg:
Elvileg azzal van itt a bibi, hogy pl. nem tudják, hány kromoszómája volt a mamutnak. Legalább is valamilyen tudományos műsorban ez volt.
De hátha sikerül. Ugyanígy tényleg vissza lehetne hozni pár állatfajt, amit az ember ész nélkül kiírtott.
Minek? Jól mutatna az állatkertben? Vagy hátha finom a husa?
Akar a nyavaja mamutot enni. :haha:
Mondjuk oké, abban igazad van, hogy valószínű úgyis csak fogságban maradna meg, mert a túléléshez szükséges viselkedésmintákat nem tudja megtanulni az idősebbektől...

Member

Ne ennyire az ember szemszögéből nézd.
Én mondjuk nem a mamut iránt rajongok, de a hibákat illik korrigálni.

QuoteMondjuk oké, abban igazad van, hogy valószínű úgyis csak fogságban maradna meg, mert a túléléshez szükséges viselkedésmintákat nem tudja megtanulni az idősebbektől...
Megtanulja az elefánttól azt, ami ösztönösen nem megy. Ha elefánt szüli meg és azt hiszi az anyjának, az meg őt a kicsinyének, no problem.

Moha

Quote from: Member on 2011-01-16, 13:10:26
Megtanulja az elefánttól azt, ami ösztönösen nem megy. Ha elefánt szüli meg és azt hiszi az anyjának, az meg őt a kicsinyének, no problem.
Igen csak a két állatfaj nem éppen ugyanabban a környezetben élt. Szóval akkor vagy lenne egy szőrös elefántunk, ami a szavannán él, vagy egy mamut, ami Szibériában próbál boldogulni a szavannákra való túlélési technikákkal. :haha:

Member

Mert mi olyan bonyolult, amit egy ilyen robosztus állat ne tudna elsajátítani?
Egyedül abban nem vagyok biztos, hogy az általa preferárt vidékeken él az, amit ő táplálékaként használt.

Puru²

Quote from: Moha on 2011-01-16, 12:53:54
Quote from: Puru² on 2011-01-14, 23:58:10
Mamutot klónoznak a japánok  :zomg:
Ugyanígy tényleg vissza lehetne hozni pár állatfajt, amit az ember ész nélkül kiírtott.
Pl. a Neandervölgyit is ?

Member

Quote from: Puru² on 2011-01-16, 13:47:59
Quote from: Moha on 2011-01-16, 12:53:54
Quote from: Puru² on 2011-01-14, 23:58:10
Mamutot klónoznak a japánok  :zomg:
Ugyanígy tényleg vissza lehetne hozni pár állatfajt, amit az ember ész nélkül kiírtott.
Pl. a Neandervölgyit is ?
Gyakran az az érzésem, hogy azok közöttünk rejtőznek.

Xzone

Mamutot enni szerintem az ultimate nosztalgia lenne.

Member

Quote from: Xzone on 2011-01-16, 14:58:20
Mamutot enni szerintem az ultimate nosztalgia lenne.
Elég beteg lenne, japók leklónozzák, felnevelik és meg is eszik helyben. :lol:

Moha

Quote from: Member on 2011-01-16, 13:55:41
Quote from: Puru² on 2011-01-16, 13:47:59
Pl. a Neandervölgyit is ?
Gyakran az az érzésem, hogy azok közöttünk rejtőznek.
Már nem azért, de a neandervölgyinek az átlagos agytérfogata nagyobb volt, mint a mai emberének, robusztusabb volt a testfelépítése és valamivel jobban bírta a hideg éghajlatot. Az eltérő gégeszerkezete miatt viszont nem volt képes olyan széles skálájú hangok kiadására, mint a mai ember, ergo ez a fajta beszéd, amit használunk, a neandervölgyinél nem alakulhatott volna ki.
Amúgy úgy tudom, vannak bizonyítékok arra, hogy a két faj keveredett is valamilyen szinten.
Quote from: Member on 2011-01-16, 15:12:50
Elég beteg lenne, japók leklónozzák, felnevelik és meg is eszik helyben. :lol:
Még ki is nézem belőlük.  :hopp:

Member

Quote from: Moha on 2011-01-16, 15:57:37
Már nem azért, de a neandervölgyinek az átlagos agytérfogata nagyobb volt, mint a mai emberének,
Nem az a lényeg, hogy mekkora a tál, hanem hogy mit töltesz bele. ::) Valami miatt mégsem jött össze nekik.

QuoteAz eltérő gégeszerkezete miatt viszont nem volt képes olyan széles skálájú hangok kiadására, mint a mai ember, ergo ez a fajta beszéd, amit használunk, a neandervölgyinél nem alakulhatott volna ki.
Biztosan jeleltek volna. :haha:

Amúgy NLZ-nek annyiban igaza van, hogy jobb volna a kihalófélbe juttatott fajokat védeni, mint kihaltakat létrehozni, de abban túl sok volna a kihívás. ::)

Nakedape

a neandervolgyik bennunk elnek

http://criticalbiomass.freeblog.hu/archives/2010/05/06/Neandervolgyi_enunk/

a mamut meg csak akkor elhet tul, ha klonoznak paput is, es akkor lehet babut
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Fazék

Quote from: Nakedape on 2011-01-16, 16:13:43a mamut meg csak akkor elhet tul, ha klonoznak paput is, es akkor lehet babut
ilyenekért is járhatna börtön