Help Topic Hardver/Szoftver

Started by Nakahara, 2002-11-13, 20:06:43

Previous topic - Next topic

kikuchiyo

Már bánom egyébként, hogy elvállaltam.

Mutatja a csaj, hogy így lassú meg úgy lassú, felugrik egy csomó ablak stb.
Mondom, hogy azt a dinoszauruszos kurzort ki kéne kapcsolni, mert többek között az ilyenektől lesz használhatatlan a gép, de nem, neki az kell.  :falba:
Failure is the default option

Kvikveg

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-23, 18:03:07
Már bánom egyébként, hogy elvállaltam.

Mutatja a csaj, hogy így lassú meg úgy lassú, felugrik egy csomó ablak stb.
Mondom, hogy azt a dinoszauruszos kurzort ki kéne kapcsolni, mert többek között az ilyenektől lesz használhatatlan a gép, de nem, neki az kell.  :falba:
:lol:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

NLZ

#14432
Azt is próbálhatod, hogy új usert létrehozol, sokszor csak userhez kötött az startuphoz kötött, gépet hazavágó turpisságok és egyéb registry elállítások. Csak akkor doksikat, böngészőből könyvjelzőket és egyéb userhez kötött adatokat kell átemelni a régiből. Ám az újrahúzás híve vagyok, ha van megfelelő hely mentéshez, akkor néha még gyorsabb is.

A vicces kurzor még magában nem gond, az már inkább, hogy milyen badware szarok rakják fel a gépedre, mert a villogó reklám azt ajánlotta. :)
[reserved]

Cloud

Quote from: kikuchiyo on 2011-10-23, 18:03:07
Már bánom egyébként, hogy elvállaltam.

Mutatja a csaj, hogy így lassú meg úgy lassú, felugrik egy csomó ablak stb.
Mondom, hogy azt a dinoszauruszos kurzort ki kéne kapcsolni, mert többek között az ilyenektől lesz használhatatlan a gép, de nem, neki az kell.  :falba:

Na nem mintha egy dínós kurzor annyira visszafogná a gépet.

NLZ

Minden apró fasszágot megcsinálunk magunknak, de ha másnak kell ilyet csinálni, ráadásul úgy, hogy nem is értjük, hogy miért, na az nehéz. :)
[reserved]


Liquid Snake

Valaki meg tudná mondani nekem, hogy lehetséges-e külső USB-s vinyóról Windows XP-t telepíteni normális, IDE kábellel bekötött belső winyóra, de ezt úgy kéne megoldani, hogy a külsőről bootoljon is telepítés előtt, tehát szinte ugyanaz mint egy CD csak minden a külsőről menjen telepítés közben. ( és mellesleg a külső winyó nem üres, és nem törölhető a rajta lévő cucc ) Van megoldás, vagy adjam fel most? :)

Selmo

Felteszem nincs benne optikai/lemez meghajtó. Ha sikerül a külső winyóról bootolni - nemtom egy XP mennyire díjaz egy másik hardverkörnyezetet akár csökkentett módban is -, akkor parancssorból már tudsz telepíteni.

A tökéletesség unalmas.

minuszmiki

Szevasztok. Úgy döntöttem, veszek egy asztali gépet, A gép elsősorban játékra kéne, kb 160-180k-t szánok rá (monitorral, egérrel, billentyűzettel, mindennel). Nem nagyon vagyok képben a jelenlegi hardverkínálattal kapcsolatban, de lelestem egy szimpatikus konfigot a prohardverről és van egy-két kérdésem.

Quote from: http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz/hsz_45099-45099.htmlLAP: ASROCK s1155 H61M-U3S3-B3 HDMI USB3 ~ 17k
CPU: Intel s1155 Core i3-2100 3,10GHz/3MB BOX ~ 29k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB ~ 6k
HDD: SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ ~ 26k
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE ~ 40k
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: CHICONY Hipro 430W HP-D4802RWR2 ~ 7k
HÁZ: Bitfenix Merc Alpha ~ 10k
CLR: Arctic Cooling F12 házventi, 1k/db ~ 2 k
Összesen: ~ 142k

1. A vinyó a leírás szerint 26k, árgép szerint meg 14k. Valamit benézek, vagy tényleg 14k a jó ár?

2. Mennyire időtálló egy ilyen konfig?

3. A monitorokhoz valószínűleg teljesen segg vagyok (legutóbb még crt-t vettem...). Melyik márkákkal érdemes foglalkozni, melyikek felejtősek? Milyen paramétereknek van értelme, melyik kamu? Találok-e egyáltalán 30-40k-ért használhatót?

Egyelőre asszem ennyi, előre is kösz a válaszokat. :)

Selmo

1, A távol-keleti áradások miatt leálltak a winyógyárak így az árak felmennek.
2, Akarsz rajta komolyan játszani? Pár év. Nem akarsz? Amíg be nem döglik.
3, Keress nem TN panelost, bár ennyi pénzért nem hiszem, hogy találnál. Innentől kezdve, meg ami neked bejön kinézetben, méretben, színhelyességben.

Az alkatrészekért meg majd kiosztanak a guruk.

A tökéletesség unalmas.

Flaser

Quote from: Selmo on 2011-11-03, 20:07:10
1, A távol-keleti áradások miatt leálltak a winyógyárak így az árak felmennek.
2, Akarsz rajta komolyan játszani? Pár év. Nem akarsz? Amíg be nem döglik.
3, Keress nem TN panelost, bár ennyi pénzért nem hiszem, hogy találnál. Innentől kezdve, meg ami neked bejön kinézetben, méretben, színhelyességben.

Az alkatrészekért meg majd kiosztanak a guruk.

Dell Ultrasharp (IPS panellel) már van 50-60k-ért.
http://www.argep.hu/product_1743871.html
"Logically sound? How laughable. The only thing that people use logic for is to see what they want to see and disregard what they do not."

White SeeD

Nekem majdnem ilyen konfigom van (Csak anno még olcsóbb volt. Öröm látni, ahogy megy felfele a gépemnek az ára, hátmég a videókártyámé :D )

Az alaplap sajátossága, hogy nem engedi a cpu hűtőt 1000 alá (Igen beállítottam a biosban a legalacsonyabb szintet, akkor sem). Sajna a 12cm-s hűtőmet sem, pedig 500-on is simán lehűtené. A gyári cpu hűtő nekem hangos volt, főleg terhelés alatt magas hangon visított.
Vettem rá egy ilyet http://ipon.hu/webshop/product/_xigmatek_gaia_sd1283/173916 (akkor még csak 6K volt.) Ez lehűti alapjáraton, max terhelésnél is.

Játékra használom, legtöbbnél mindent maxra rakok gond nélkül. Sajna pár 1 magot használó gamet viszont nem kedvel túlzottan, de ott főleg game hibája, hogy nem többmagosra csinálták meg. (Cities in motion, Cities XL 2011.)
Eredeti windóz 7 aktiválások száma: 6

NLZ

Az e-ISP monitorok se vészesek. Kicsit rosszabbak, de olcsóbbak is. Pl a Dell Ultrasharp U2312HM. De vannak más gyártóknál is.
Ramot esetleg még pakolhatsz bele, fillérekbe kerül most. Azt ha van kedved és igényed rá, akkor csinálhatsz belőle ramdrive-ot. :)
[reserved]

Moha

#14443
Quote from: kikuchiyo on 2011-10-23, 18:03:07
Mutatja a csaj, hogy így lassú meg úgy lassú, felugrik egy csomó ablak stb.
Mondom, hogy azt a dinoszauruszos kurzort ki kéne kapcsolni, mert többek között az ilyenektől lesz használhatatlan a gép, de nem, neki az kell.  :falba:
Ugye így néz ki a csaj számítógépe:
[spoiler][/spoiler]

Quote from: Selmo on 2011-11-03, 20:07:10
1, A távol-keleti áradások miatt leálltak a winyógyárak így az árak felmennek.
Atyaég! Alig egy hónapja még 11-ért vettem az 500GB-os Samsungot, most meg 21 ezer?  :zomg:
Vajon meddig lesznek ilyen brutál árak? Asszonykámnak össze szeretnék dobni valami egyszerűbb gépet karácsonyra... (mondjuk legfeljebb megkapja az én régi 320-asomat)

Kuroi Tenshi

Quote from: minuszmiki on 2011-11-03, 19:00:28


Az irány jó, pár oldallal előbb én is hasonló konfigokat javasoltam. Viszont a
helyedben normális tápot tennék bele, minimum egy FSP-t, az még olcsó.

A winyóárak a thaiföldi áradások óta megbolydultak. Nézd árgépen, ha feltűnően
jó az ár, akkor gyanakodj, hogy még özönvíz előtti ár van.

RAMból lassan már elkél a 8GB, bár 4GB-on még el lehet lenni, de gondolom a
6850-est sem azért veszed, hogy épp csak el lehessen lenni... Nálam CoH egy-
maga is képes 4GB-ot megenni. +4GB már nem akkora tétel (igaz annak is ment
kicsit fel az ára, 2-3 hónapja még 8,7k-ért vettem a 8GB-ot).

Időtállóság: nem jós vagyok vazze ;D következő konzol-generáció megjelenése
után még fél év :p
Szerintem még pár évig jó konfig lesz, utána meg még elégséges.

Monitor: ilyen jó árakon még nem voltak IPS-es monitorok, Dell U2311H vagy
az utódja, U2312H

Quote from: Moha on 2011-11-03, 21:25:02
Ugye így néz ki a csaj számítógépe:

Atyaég! Alig egy hónapja még 11-ért vettem az 500GB-os Samsungot, most meg 21 ezer?  :zomg:
Vajon meddig lesznek ilyen brutál árak? Asszonykámnak össze szeretnék dobni valami egyszerűbb gépet karácsonyra... (mondjuk legfeljebb megkapja az én régi 320-asomat)

Kill it with fire. Teneked pedig burn in hell ezért a vizuális csapásmérésért...

Jókor vettem a 2TB-os winyóm, 14k-ért. Most már a duplája...
Azt mondják, hogy még simán lehet fél év, mire a hdd-helyzet normalizálódik.

Fazék

off: höhh. nem is figyeltem, hogy így elszálltak a hdd árak. így végképp leteszek a vinyó bővítés tervemről. azt hiszem inkább nekiállok a fölösleges filmek/sorozatok letörlésének, hátha leszokom a gyűjtögető életmódról :D

de ha tényleg igaz, hogy szeretnék elérni pár hónapon belül a 400 Ft-os €-t, aztán jövő év végére meg ilyen 1000Ft-os €-t emlegetnek, akkor azt hiszem úgyse fogok semmit se venni a géphez, játékból is fölhalmoztam egy életre való mennyiséget, elleszek még ezzel a konfiggal egy további 4-5 évet :haha:
csak áram, meg net maradjon :D

Darkstar

Remélhetőleg kicsit felpezsdül az SSD piac (ha jól tudom, olyan gyárak nem érintettek), mostanában akarok venni egy 60 gigásat rendszer + wownak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

NLZ

Vegyél 830-as Samsungot, az jó és olcsó. Mely SSD/Flashchip gyárak sérültek?
[reserved]

Kuroi Tenshi

Quote from: Darkstar on 2011-11-03, 22:20:40


Jó is lenne ;) De szerintem a kereslet növekedése és a hdd-ket ért csapás miatti
drágulás nem ebbe az irányba mutat. S még a forint gyengélkedése is rátesz egy
lapáttal. Pár hónapja már csak felfelé mennek az SSD-árak, olyan kb 15-20%-kal
drágultak.

Moha

Quote from: Fazék on 2011-11-03, 22:09:13
de ha tényleg igaz, hogy szeretnék elérni pár hónapon belül a 400 Ft-os €-t, aztán jövő év végére meg ilyen 1000Ft-os €-t emlegetnek
Ez ugye csak vicc? 1000 Ft-os Euro? Már a 400 Ft-os Euro esetén sem fogom tudni fizetni a hitelemet, nemhogy 1000 esetén...

minuszmiki

#14450
Köszönöm a válaszokat, az olcsó vinyó ezekszerint nem lesz olcsó, plusz 4 Giga RAM viszont nem kerül fájdalmasan sokba. Monitorból viszont bele fog férni egy jó IPS paneles Dell, átszámolva a keretemet eggyel jobban állok mint gondoltam. Nagyjából összeállt, mégegyszer kösz srácok. :)

edit: tápnak mondjuk egy ilyen?

Kuroi Tenshi

Még ez is elég.

Quote from: Moha on 2011-11-03, 22:48:36
Quote from: Fazék on 2011-11-03, 22:09:13
de ha tényleg igaz, hogy szeretnék elérni pár hónapon belül a 400 Ft-os €-t, aztán jövő év végére meg ilyen 1000Ft-os €-t emlegetnek
Ez ugye csak vicc? 1000 Ft-os Euro? Már a 400 Ft-os Euro esetén sem fogom tudni fizetni a hitelemet, nemhogy 1000 esetén...

Nem tudtad? Komolyan gondolták a 2017-es euró-bevezetést, csak nem időpontra,
hanem árfolyamra.

minuszmiki


Cobra

Azért a 6850 mellé kevés lesz az APN, inkábbb Hexa 400W vagy GHN.
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Kuroi Tenshi

Szerintem az egész fenti konfig kijön 200W-ból, ha a ph-s tesztkonfig
négymagos, 45nm-es i7-870-nel kijött 216-ból. Itt inkább az a kérdés,
hogy a két ágra szétbontásnál egy-egy ág terhelése nem üti-e ki az
OCP-t.

Cobra

Pont emiatt írtam, hogy nem biztos, hogy jó az APN. A 6850 azért terhelve igényel áramot. Plusz az APN-en nincs 6 tűs kártyacsatlakozó (meg Sata is csak kettő, legalábbis a 300-ason).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

minuszmiki

Úgy látom árban nincs különbség az APN meg a Hexa között, és a GHN se sokkal drágább, ezen szerintem nem spórolok.

Kuroi Tenshi

Quote from: Cobra on 2011-11-04, 18:39:02
Pont emiatt írtam, hogy nem biztos, hogy jó az APN.

Szerintem ugyanaz a belük, és az ágak bontása is...
Ezért jobb a seasonic, egy ág, még ha így nem is tudják rárakni az ezt a
baromságot megkövetelő atx x.x szabvány matricáját. Csodálkozom, hogy
még mindig érvényben van, mert csak feleslegesen bonyolítja a dolgokat.

Quote from: minuszmiki on 2011-11-05, 13:47:28


bármelyiket választod, jobban jársz velük, mint a nóném tápokkal.

minuszmiki

És most már tudom is, melyik a nóném. Köszönöm mégegyszer a segítséget. :)

SaiyaGin

Mostanában a zenehallgatás/Winamp többször lefagyasztotta a gépemet. Néha csak pár másodpercig zörög a fejhallgató, de néha 5-10 másodperc zörgés után lefagy a rendszer (és a zörgés megmarad). (W7-em van, ha számít.) :confused: