Melyik animét láttad legutóbb? Hogy tetszett?

Started by Feldin, 2006-03-09, 09:10:16

Previous topic - Next topic

SaiyaGin

Quote from: Member on 2012-11-11, 12:53:04
Kyoukai Senjou no Horizon

A legutóbbi videóid közül ez tetszik a legjobban. Lényegre törő, és az is jó képet kap az animéről, aki egyáltalán nem ismeri azt. :jee:

Member

Quote from: SaiyaGin on 2012-11-13, 19:31:27
Quote from: Member on 2012-11-11, 12:53:04
Kyoukai Senjou no Horizon

A legutóbbi videóid közül ez tetszik a legjobban. Lényegre törő, és az is jó képet kap az animéről, aki egyáltalán nem ismeri azt. :jee:
Most nem tudom eldönteni, hogy ismered és azért mondod, vagy mert ilyen könnyen lehúztad. ;)

SaiyaGin

Quote from: Member on 2012-11-13, 19:50:49
Quote from: SaiyaGin on 2012-11-13, 19:31:27
Quote from: Member on 2012-11-11, 12:53:04
Kyoukai Senjou no Horizon

A legutóbbi videóid közül ez tetszik a legjobban. Lényegre törő, és az is jó képet kap az animéről, aki egyáltalán nem ismeri azt. :jee:
Most nem tudom eldönteni, hogy ismered és azért mondod, vagy mert ilyen könnyen lehúztad. ;)

Egy részt se láttam belőle.

Cobra

Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

#9544
Quote from: Cobra on 2012-11-13, 20:43:28
A 2. szezont már elkezdted Member? :)
Nem, most mást terveim vannak (tartalékba mehet :D). Úgy gondoltam, teszek egy próbát a Kanon-nal pihenésképpen, aztán vagy Air sorsra jut, vagy sírni fogok, mint egy kislány.

EDIT: Hmmm, főhősünk beköltözött a retardált kiscsajok városába.

frozenstein

Tari Tari
A Hana-Saku Iroha után újabb P.A. Works féle original slice-of-life. Hasonlít az elődjéhez, nem is tudom a műfaj többi képviselőjéhez képest talán valamivel realisztikusabb.
10/10

LuckyDingo

Quote from: frozenstein on 2012-11-14, 18:14:54
Tari Tari
A Hana-Saku Iroha után újabb P.A. Works féle original slice-of-life. Hasonlít az elődjéhez, nem is tudom a műfaj többi képviselőjéhez képest talán valamivel realisztikusabb.
10/10

Hana-sakuhoz képest gyenge lett és elég értelmetlen. De egy 6/10-et megér sztem.

Darkstar

>6/10

Shit troll/10, wouldn't rate again.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Jinrui wa Suitai Shimashita
Non-linear mindfuck with fairies! Nekem bejött a humora. Külön érdekesség még, hogy szinte egy szereplőnek se tudjuk meg  nevét.
10/10

Yurumates OVA1+OVA2+3D+3D Plus
Tesco gazdaságos slice-of-life. Szerintem elég gyenge lett.
7/10


frozenstein


Member

Quote from: frozenstein on 2012-11-18, 13:28:50
Quote from: SaiyaGin on 2012-11-17, 19:19:00
Quote from: frozenstein on 2012-11-17, 18:25:51
elég gyenge lett.
7/10

^^"
Jóvan nálam slice-of-life általában 'instant 10', ahhoz képest.
A slice of life-nak kell pedig a legtöbbet izzadnia, hogy ne egytucat legyen végül.

Acchan

Quote from: Member on 2012-11-11, 12:53:04
Quote from: frozenstein on 2012-11-10, 18:54:38
Kyoukaisen-jou no Horizon II
Egész jó folytatás: még több kavarás, még több szereplő. Ami kicsit zavart, hogy nem igazán haladt a fő történeti szál, ilyen léptékben még kb. 6 ilyen évad kéne, hogy befejezhessék.
9/10
Kyoukai Senjou no Horizon
Szerintem meg a "feleslegesen túlbonyolítjuk, mert többet akart a szarka" tipikus esete moe csomagban, de ezen nem fogunk összeveszni. :)

:lol:

Az outro-n szakadtam.  :D

frozenstein

Area no Kishi
Focis sport anime, a történet vége nyitva marad ugyan, de külön érdekesség, hogy a női főszereplő nem csak dísznek van, ő is focizik. Több másik animét is eszembe juttatott: Kuroko no Baske:[spoiler]itt is elvesztik a nyári bajnokságot[/spoiler], Major:[spoiler]a gyerekkorukból is egész sok jelenet van, és a válogatott meccsek, meg a távoli cél (World Cup) miatt is.[/spoiler]8/10

szerk & repost

Joshiraku
Dialogue driven comedy. Utalások mindenféle témára (animék, japán kultúra, politika), ebből a szempontból a Zetsubou Sensei-re emlékeztet, bár az betegebb és fárasztóbb. Nekem végülis tetszett, de ahogy az ilyen animéknél lenni szokott képtelenség levágni az összes utalást. :(
10/10

frozenstein

#9554
Sket Dance
Mondanám, hogy Gintama Light, de engem inkább emlékeztetett az első Hayate-ra. A Gintamában több a komoly story arc, a Sket Dance háromszor vette igazán komolyan magát, amikor a három főszereplő múltját mutatta be. Inkább volt Hayate féle random baromkodás iskolai környezetben. A humorra nincs panasz, egyes részeken percekig hangosan nevettem, pedig nem szoktam. Epizódikussága ellenére a befejezés kicsit hirtelennek hatott, mert egy pár új állandó karaktert az utolsó néhány részben mutattak be.
10/10

szerk:

Momo e no Tegami
Szerintem elég semmilyen lett. Annyit tudtam róla előzetesen, hogy együtt futott a tavalyi Anilouge-on a Hoshi o Ou Kodomo-val, és hogy a Jin-Roh rendezőjének az új filmje. Az elvárásaimat alulmúlta.
6/10

minuszmiki

#9555
Steins;Gate: Egyrészt azt mondom, hogy még, másrészt meg ha az utolsó két rész lemerad, legalább 9,5/10. Persze így se volt rossz egyáltalán, csak kicsit azt éreztem, mint mikor a Death Note-ot folytatták L halála után, fölösleges egy jól lezárt, kerek történetet továbbvinni. Így csak 8.5/10.

edit: 8.5, azért elég jó volt
még edit: L az az N

Cloud

Szerintem is fantasztikus sorozat volt.

Member

Quote from: minuszmiki on 2012-11-29, 20:47:06
csak kicsit azt éreztem, mint mikor a Death Note-ot folytatták N halála után,
Bárcsak meghalt volna az a szar L pótlék!

Megmurdel

Tengen Toppa Gurren Lagann Ennek is ajánlás miatt álltam neki és nem is néztem semmi spoiler-t róla, úgyhogy okozott 1-2 meglepetést. Nagyon jó sorozat! 9/10

minuszmiki

Quote from: Member on 2012-11-29, 21:30:04
Quote from: minuszmiki on 2012-11-29, 20:47:06
csak kicsit azt éreztem, mint mikor a Death Note-ot folytatták N halála után,
Bárcsak meghalt volna az a szar L pótlék!
:D Ja igen. Nem most láttam...

Cobra

Madoka: meglepően jó történet, kínai gyerekmunkások által elkövetett grafikával... Ha más stúdió csinálta volna, akkor lehetett volna az évtized animéje.
történet: 9/10
zene: 10/10
grafika: 3/10
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Member

Quote from: Cobra on 2012-12-01, 12:04:00
Madoka: meglepően jó történet, kínai gyerekmunkások által elkövetett grafikával... Ha más stúdió csinálta volna, akkor lehetett volna az évtized animéje.
történet: 9/10
zene: 10/10
grafika: 3/10
Nah, egészen jól nézett ki boszorkányok világa, én a szereplők butuska arcát is betudtam a kontrasztnak.

frozenstein

Strike Witches Movie
Szerintem volt olyan jó mint az előzmények, vagy mondjuk inkább úgy, hogy nem volt rosszabb. A 11 főszereplő csak a vége felé találkozik újra, ezért a movie nagy-részének a sorozatoktól (ahol végig együtt voltak) kicsit eltérő hangulata van, ez számomra pozitív volt. A vége a már megszokott klisés lezárás:[spoiler=pl.:]-Yoshika újra repül
-legvégén 'To Be Continued' :_piszka:[/spoiler]Összességében hozza az eddigi szintet.
8/10

Junchi

Quote from: Member on 2012-12-01, 12:38:29
Quote from: Cobra on 2012-12-01, 12:04:00
Madoka: meglepően jó történet, kínai gyerekmunkások által elkövetett grafikával... Ha más stúdió csinálta volna, akkor lehetett volna az évtized animéje.
történet: 9/10
zene: 10/10
grafika: 3/10
Nah, egészen jól nézett ki boszorkányok világa, én a szereplők butuska arcát is betudtam a kontrasztnak.

A boszivilág designja tényleg jó volt, de ezektől a Hidamari-s széthúzott fejektől engem is kirázott a hideg.

*shield-function against DarkStar*

Darkstar

Quote from: Cobra on 2012-12-01, 12:04:00
kínai gyerekmunkások által elkövetett grafikával... Ha más stúdió csinálta volna, akkor lehetett volna az évtized animéje.
>Ume
>Shaft
>bad
Troll/10
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

kada

Quote from: Darkstar on 2012-12-01, 14:19:08
Quote from: Cobra on 2012-12-01, 12:04:00
kínai gyerekmunkások által elkövetett grafikával... Ha más stúdió csinálta volna, akkor lehetett volna az évtized animéje.
>Ume
>Shaft
>bad
Troll/10
Warning! Warning!
Shield-Function Against DarkStar Failing!

Darkstar

Amúgy az "s" még mindig kicsi.  :hehe:

[spoiler]A végén még beszóltok Kantokura is, de akkor vérfürdő lesz.  :__devil:[/spoiler]
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

frozenstein

Eureka Seven Ao+OVA

Ezt akarják eladni az E7 folytatásának? A történet csak szarkavarás (a vége felé egyre több), ráadásul open ended. Amúgy a mostanában látott mecha animék (Star Driver, Aquarion Evol) kliséit láthatjuk viszont, de ott jót tett nekik a pozőrködés meg a rule of cool, ezzel szemben ez az anime végig komolyan veszi magát. Volt benne azért néhány jó ötlet pl:[spoiler]múltat átíró Quartz Gun, tiszta Steins;Gate :D[/spoiler], de ez se segített rajta. Összességében szerintem ezt elkönyvelhetjük a soha meg nem történt folytatások közé. Az OVA meg csak egy filler volt.
6/10

chilip

valahol dobtam a csudába az egészet mert sehova se tartott, ez után be se fogom fejezni  ^^"

Leara

Quote from: frozenstein on 2012-12-09, 15:41:32
Eureka Seven Ao+OVA

Nekem is csalódás volt, pedig nem vagyok nagy Eureka 7 rajongó. Az OVA-t meg se néztem, annyira nem érdekelt.

Vision of Escaflowne: erről majdnem meg is feledkeztem, pedig már vagy két hete befejeztem. Emlékszem, hogy olyan 4-5 évvel ezelőtt már megnéztem az első részét, de Hitomi valamiért annyira idegesített, hogy annál tovább nem jutottam... de nem tudom miért, mert most nem volt vele semmi bajom. Amúgy jó sorozat volt, a közepe tájékán volt néhány unalmasabb rész, ráadásul a végén is volt 1-2 dolog, ami nem tetszett... [spoiler]pl. hogy Dilandauról kiderült, hogy Allen húga... WTF? Vagy erre utaltak már korábban is, csak nem figyeltem eléggé? Bár mindegy, mert akkor sem tetszik ez a fordulat, mert nekem ez valahogy a semmiből jött. Dilandau volt az egyik kedvenc karakterem, reméltem, hogy többet kihoznak belőle.[/spoiler] A néhány negatívum ellenére azért olyan 7,5-8 pontot megér.
A movie-t is megnézem valamikor, bár nem tudom, hogy mennyire érdemes.
MAL