Main Menu

C64 (retro rulez)

Started by Nephilim, 2004-07-26, 15:18:40

Previous topic - Next topic

TurboK

Quote from: MohaLink please!
namost megfogtál, a siteot nem találom a régi címeken, lehet hogy azóta behalt. de az is lehet hogy csak átmenetileg az, teszem azt szerverhiba van. Azért keresgéld a Googleon, a torrentek nagy része pedig a supnován is fenn van.

Régi C64 kedvenceim között van még:
- Fiendish Freddy's Big Top O'Fun (intellektüell cirkusz-szimulátor ahol gyilkos bohócok próbálnak pénzszerzési kisérleteidnek keresztbe tenni)
- Klax (ügyességi-puzzle, majdnem színtetrisz, de mégis totál más)
- Terry's Big Adventure (szupermárió klón, de leginkább a FAIRLIGHTos crack intro miatt szeretem, az a zene iszonyú fincsi volt. még zongorán is megtanultam annyira tetszett)
- Zwark (majdnem galaxians)
- akármelyik Dizzy játék, majd az összes megvolt
- Star Wars (lézershow-vektorgrafikás (angolul wireframe), real-time 3d játék, ha egy 3 poligonból álló Tie fighter bejött a képbe a framerate ötödére esett)

és asszem ennyi.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

ezt a topikot felhozom a forum tetejére abbol az apropóból hogy éppen a LAST NINJA 3 introját hallgatom, a remixelt változatot (Reyn Ouwehand's Nexus 6581, eszméletlen nagy remixek vannak rajta, üti az összes trance/techno szart amit a legtöbb remixer csinál. Úgy képzeljétek el az albumot mint ha az összes C64es zene egy az egyben szerepelne, abszolute ugyanaz a zene, utem, dallam, csak nem ciripelõ chip nyomja a zenét hanem élõzenekar).

Ezenkívül a KEGA FUSION v3.2 emulátorral a SEGA MEGA DRIVE is belépett azon gépek táborába melynek a hangját végre-valahára több mint 99.9%-os pontossággal emulálják. A régi Gens botrányosan szól hozzá képest.
Ki lehetne bõviteni a topikot RETRO TOPIKká, így valszeg aktívabba is válna, ami nem is árt mert a retro az idõk végezetéig a legjobb játékstílus marad.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

TurboK

na, csak érdekel valakit a téma, ne mondjátok hogy senki nem nyomult régen eszeveszett módon NES, SNES vagy Megadrive gépekkel.

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Manu

Csak, hogy ne érezd egyedül magad :)

C64-el csak érintõlegesen találkozatam, inkább +4-en, meg utána amigán voltam otthon.

Szerény lista lesz ez:
Prince of Persia
Alien Breed ( :jee: )
Ace
Sim City

Meg volt egy bombázós-repülös, meg egy csõvezeték építgetõs game, melyek címe nem jut eszembe. Egy haverom programozgatott egy 64-es ifi-csapatban, de csak demókat írogattak (3d-s gömb megforgatva, kívülrõl-belülrõl megmutatva meg ilyesmik..), keményen általános iskolások voltunk még :).

Ace: ezt úgy játszottuk, hogy egyinkünk a fejébe húzott egy bukósisakot (õ játszott), ölében a joy, a másik kettõ meg jobbra-balra döntögette a fotelt, fordulási iránytól függõen.  :jee: :D Igazi szimulátor feeling

Djinn

Quote from: TurboKna, csak érdekel valakit a téma, ne mondjátok hogy senki nem nyomult régen eszeveszett módon NES, SNES vagy Megadrive gépekkel.
Én pl. sosem Nintendoztam. :(
"If you want the rainbow, you gotta put up with the rain"

Rounin

Quote from: LeLoupAztán a rongyos füzetbõl kiszakadnak a lapok, és ma a legváratlanabb pillanatban találsz egyet-egyet. Nosztalgiázzunk!
Kinek mi volt a kedvence? Én imádtam az 1942-t, meg a Wizzard-ot.
Nekem sikerült átmásolni kétkazettás magnóval... Igaz, hogy nem mindig volt tökéletes, mert olykor 1-2be gikszer csúszott, de mûködött a dolog (ez lehet hogy csodaszámba megy, csak én nem tudok róla? :3x3: )

WoW! C64-en ;) (Wizard of Wor :D )
Bár én istenigazából a Pirates!, Gálya, Newcomer triumvirátus miatt élveztem igazán a c64-et. És amiket Damnatus felsorolt... mind régi, kellemes emlék :bruhuhu:

Last Ninja..

Amúgy. Usagi Yojimbo :D Én végigjátszottam, nem egyszer :D :D :D :p

Damnatus

Én annó odaadtam keresztesóméknak az összes C64-es cuccot. Aztán mikor megtudtam, hogy már nem játszanak vele, vissza akartam kérni, de addigra már kirakták lomtalanításra! Egy világ tört össze bennem... Pedig micsoda gyûjtemény volt...

Moha

Quote from: DamnatusÉn annó odaadtam keresztesóméknak az összes C64-es cuccot. Aztán mikor megtudtam, hogy már nem játszanak vele, vissza akartam kérni, de addigra már kirakták lomtalanításra! Egy világ tört össze bennem... Pedig micsoda gyûjtemény volt...
Jaaaj! C64-et kirakni lomtalanításra? :ejj: Elhiszem, hogy elkeserített. Én már jópár éve nem használtam a C128-amat, de még itt van a szekrény tetején, és mûködõképes. Azt mondták, vagy 10-et is kapnék érte, de eladni sem akarom. Ez már nekem egy nosztalgikus ereklye. :)

Meske

Quote from: MohaJaaaj! C64-et kirakni lomtalanításra? :ejj: Elhiszem, hogy elkeserített. Én már jópár éve nem használtam a C128-amat, de még itt van a szekrény tetején, és mûködõképes. Azt mondták, vagy 10-et is kapnék érte, de eladni sem akarom. Ez már nekem egy nosztalgikus ereklye. :)
Nekem is! Hiszén még programoztam is rajta! ;)
És nagyon tetszett, és büszke voltam magamra, hogy milyen jó kis (egyszerû) programokat tudok vele készíteni! :)

Amúgy nekem az õsember olimpia volt a kedvencem a C64-es játékok között! :D

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Karma XXL

Tényleg rossz lépés... Én nem dobnám ki egyik hõskorbeli gépemet se... Pedig vannak egy páran: HT1080Z, ZX Spectrum+, C64, C128DCR, meg egy ATARI 2600as TVjáték :haha:

Tényleg, nincs esetleg valakinek ötlete arra, hogy miért csinálja azt a C128asom, hogyha nem dugok joystickot a kettes portba, és nem feszítem bele egy megfelelõ szögben, akkor a billentyûzet egynegyede nem reagál?
Ez az apró hiba választja el a 100%-osságtól...

Rounin

Quote from: MeskeNekem is! Hiszén még programoztam is rajta! ;)

Sorstárs :D A saját készítésû progik voltak az igaziak! :)

Na meg a manuálisan megoldott reset gomb ;) (dróttal összekötni a nyák 2ik és 8ik lábát? nemtom már melyikeket :D )

TurboK

Quote from: MohaJaaaj! C64-et kirakni lomtalanításra? :ejj: Elhiszem, hogy elkeserített. Én már jópár éve nem használtam a C128-amat, de még itt van a szekrény tetején, és mûködõképes. Azt mondták, vagy 10-et is kapnék érte, de eladni sem akarom. Ez már nekem egy nosztalgikus ereklye. :)
Hajjaj, nálam is itt van vitrinben a C64. Érdekes hogy az összes számitógépem közül ez romlott el a legkevesebb alkalommal (egyszer lepukkant a tápegység, és ennyi. 13 év alatt ennyi gond volt vele össz vissz).

Az az õsemberes játék mi volt? Nem egy szél által hátracsapott hajú kõbunkó egykerekezett egy egykerekû biciklikeréken? Azt már nekem is ajánlották de nem tudák a címét és nem tudtam kipróbálni =(

Jó lovag, velünk tartasz-e Camelotba a kerekasztal lovagjai közé?

http://www.saunalahti.fi/cse/foobar2000.php target=_blank>http://web.axelero.hu/fka2636/dwnld_fb2k.png>

Meske

Quote from: TurboKAz az õsemberes játék mi volt? Nem egy szél által hátracsapott hajú kõbunkó egykerekezett egy egykerekû biciklikeréken? Azt már nekem is ajánlották de nem tudák a címét és nem tudtam kipróbálni =(
Már nem emlékszem rá pontosan, de asszem többféle versenyszám is volt benne. És egy megmaradt az emlékezetemben teljesegészében a feleség-hajítás (a hajuknál fogva), de nem tudom mi volt pontosan a címe...

Ezzel úgy vagyok, mint 1-2 könyvvel, hogy az megmaradt bennem, hogy nagyon tetszett, de hogy pontosan mi volt benne, az már nem... :o

The secret to concentration is the acceptance of endless distractions.

Rounin

Quote from: MeskeMár nem emlékszem rá pontosan, de asszem többféle versenyszám is volt benne. És egy megmaradt az emlékezetemben teljesegészében a feleség-hajítás (a hajuknál fogva), de nem tudom mi volt pontosan a címe...

Ezzel úgy vagyok, mint 1-2 könyvvel, hogy az megmaradt bennem, hogy nagyon tetszett, de hogy pontosan mi volt benne, az már nem... :o

Tûzcsiholás, feleséghajítás... ennyi maradt meg :)

Moha

Quote from: RouninSorstárs :D A saját készítésû progik voltak az igaziak! :)
Jaja, emlékszem milyen büszkén mutattam be anno általánosban a klubdélutánon a saját készítésû (kicsit még bugos) szerencsekerék játékomat! Direkt kivettem könyvtárból pár könyvet, amikbõl kiírtam a feladványokat (pl szólásokat)
QuoteNa meg a manuálisan megoldott reset gomb ;) (dróttal összekötni a nyák 2ik és 8ik lábát? nemtom már melyikeket :D )
Hehe, ezzel nekem nem volt gondom, a C128-on alapból volt reset gomb. :)
Viszont egyik havernak jól meg volt bütykölve a C64-e. Kibõvítették egy eprommal, és kapásból benne volt a gyorstöltõ progi.

Rounin

Quote from: MohaJaja, emlékszem milyen büszkén mutattam be anno általánosban a klubdélutánon a saját készítésû (kicsit még bugos) szerencsekerék játékomat! Direkt kivettem könyvtárból pár könyvet, amikbõl kiírtam a feladványokat (pl szólásokat)

Gyorstöltõt szoftveresen oldottam meg, játékokat meg képes voltam sorról-sorra másolni könyvbõl anno^^ Amíg nem tudtam egy sajátot összehozni :D De rég volt. Szinte mindent elfeledtem :/

Moha

Quote from: TurboKAzt már nekem is ajánlották de nem tudák a címét és nem tudtam kipróbálni =(
Annak asszem "Quest for tyres" volt az eredeti címe, de magyarul rengeteg féleképpen hívták. Ha kell a játék emulátorra szólj.
Quote from: Meskede nem tudom mi volt pontosan a címe...
Caveman UGH-lympics
Quote from: RouninTûzcsiholás, feleséghajítás... ennyi maradt meg :)
Meg a kardfogú tigris verseny, dínó verseny, dínó ugrás (na ez sose ment). Jó kis játék volt. Emlékszem, a tûzgyújtásban valami 24 mp volt a rekordom, aztán átjött a haver, hozta a saját joystick-ját és kapásból csinált egy 16mp-es rekordot. :)

Tényleg nem volt amúgy sok gond azokkal a gépekkel.
És mi mindent ki lehetett hozni belõlük: egyik ujságban volt egy program, ami lejátszott egy dallamot a floppy egységen... nem semmi volt!

Rounin

Quote from: MohaAnnak asszem "Quest for tyres" volt az eredeti címe, de magyarul rengeteg féleképpen hívták. Ha kell a játék emulátorra szólj.Caveman UGH-lympicsMeg a kardfogú tigris verseny, dínó verseny, dínó ugrás (na ez sose ment). Jó kis játék volt. Emlékszem, a tûzgyújtásban valami 24 mp volt a rekordom, aztán átjött a haver, hozta a saját joystick-ját és kapásból csinált egy 16mp-es rekordot. :)

Tényleg nem volt amúgy sok gond azokkal a gépekkel.
És mi mindent ki lehetett hozni belõlük: egyik ujságban volt egy program, ami lejátszott egy dallamot a floppy egységen... nem semmi volt!

A mindenit o.O (floppy-player :D )

Quest for tyres, igen, az volt az. Annak volt több része is, ha jól rémlik.

- beugrott a kardfogú is :) :lul:

Nekem igazán ami megmutatta, mire képes a c64, az a Newcomer volt. Olyan animációkat soha nem láttam c64-en, s ilyen profi hangzású zenét sem o.O

Karma XXL

#48
Egyszer régen az egyik haverommal játszottunk egy olyan felülnézetes játékkal, amiben egy varázslóval kellett mászkálni és hentelni (eddig sablon :) ), és az tudott idézni maga mellé elementált, amit a másik játékos irányított... Nem rémlik esetleg valakinek, hogy ez melyik játék lehetett?

Oly' rég volt...

EDIT: Meg is találtam, Druidnak hívták. Ez az oldal segített benne a screenshotokkal: http://www.tld-crew.de/

Most nézegettem, hogy egy csomó gyönyörû játék volt anno, ami még így, 20 év után is szépen néz ki (szerintem) :)

Feldin

Quote from: TurboKHajjaj, nálam is itt van vitrinben a C64. Érdekes hogy az összes számitógépem közül ez romlott el a legkevesebb alkalommal (egyszer lepukkant a tápegység, és ennyi. 13 év alatt ennyi gond volt vele össz vissz).

Az az õsemberes játék mi volt? Nem egy szél által hátracsapott hajú kõbunkó egykerekezett egy egykerekû biciklikeréken? Azt már nekem is ajánlották de nem tudák a címét és nem tudtam kipróbálni =(
Igenigenigen!!!!!! az halál jó játék!!!!!! de nem tom a címét :D
http://myanimelist.net/animelist/Feldin


topok:
anime film: Ghibli összes, Akira, Perfect Blue, Grave of the firefly
anime sorozat: Azumanga Daioh, School Rumble, Kare Kano, FLCL, Excel Saga, Kino no Tabi, Haibane
manga: I''s

Moha

Quote from: FeldinIgenigenigen!!!!!! az halál jó játék!!!!!! de nem tom a címét :D
quest for tires :)