Készülő (és nem futó) animék

Started by Nimlot, 2006-05-16, 12:23:35

Previous topic - Next topic

Member

Hát nem tudom, maximum káromkodok egy sort, amikor meglátok egy közepes (vagy kifejezetten gyenge) animációt és beleírom azt a jellemzésbe, de szerintem ez még megszokható, míg egy béna történet eléggé fusztráló tud lenni, főleg ha az egész sorozat kéznél van és megígértem, hogy végignézem.
A kettő kombinációja meg egyenesen a kedvencem. :rolleyes:

EDIT: Na jó, a Haibane-t a rajzolás miatt kezdtem el, de az nélkül is alapmű lenne.

Zsiga

Quote from: Member on 2006-10-15, 12:07:55
Hát nem tudom, maximum káromkodok egy sort, amikor meglátok egy közepes (vagy kifejezetten gyenge) animációt és beleírom azt a jellemzésbe, de szerintem ez még megszokható, míg egy béna történet eléggé fusztráló tud lenni, főleg ha az egész sorozat kéznél van és megígértem, hogy végignézem.
A kettő kombinációja meg egyenesen a kedvencem. :rolleyes:

EDIT: Na jó, a Haibane-t a rajzolás miatt kezdtem el, de az nélkül is alapmű lenne.
Egyetértek, szerintem is a legutolsó szempont hogy hogy néz ki egy sorozat. Talán egyetlen olyan anime van amit a rajzolása miatt nem bírok elviselni, ez pedig az Akira. Viszont van egy csomó olyan ami szép de hulladék (,de erre most inkább nem írnék példákat, asszem az előző mondattal épp elég mélyre ástam magam :D).

SaiyaGin

#242
Quote from: Cobra on 2006-10-15, 11:44:03
Csak én gondolom úgy, hogy ez nem anime, hanem amerikai rajzfilm? Ráadásul ez is feleslegesen agresszív és véres lesz a bemutatóból ítélve. Bár lehet pont ezért akarják anime-ként eladni.

Az ötletgazda japán, japán szinkronnal készíti egy japán cég. japán rendező. A rendező szerint lesz benne vér, de megpróbálták, hogy ne legyen túl sok.

Kvikveg

Quote from: Cobra on 2006-10-15, 11:44:03
Csak én gondolom úgy, hogy ez nem anime, hanem amerikai rajzfilm? Ráadásul ez is feleslegesen agresszív és véres lesz a bemutatóból ítélve. Bár lehet pont ezért akarják anime-ként eladni.
Elozetesbol amit lattam, nekem is eleg amerikai-szagu. :/
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Prof. William

#244
Quote from: Cobra on 2006-10-15, 11:44:03
Csak én gondolom úgy, hogy ez nem anime, hanem amerikai rajzfilm? Ráadásul ez is feleslegesen agresszív és véres lesz a bemutatóból ítélve. Bár lehet pont ezért akarják anime-ként eladni.

Ja + az amcsi "1 milka per rész, mert mi annyira jól tudunk filmet/animét csinálni" is befigyel.

A bemutató engem sem győzött meg. Olyan "legyünk nagyon cool-ok és művészieskedők"  hangulata van. Annyira meg nem vagyok elájulva attól hogy hogy Samuel (Muthafucka) Jackson lessz a hangja. És akkor mi van?

Dreamcleaver

Majd meglátjuk mi sül ki belőle. Tény, attól, hogy S. Jackson benne van a produkcióban még lehet nagyon sz@r is. Remélem nem lesz túl hatásvadász, laza-cool csávos az anime , bocs, amcsi rajzfilm.

Mellesleg 1: Sztem Japánban is elég sokat költenek egyes (jobb) animesorozatok megalkotására.

Mellesleg 2: Azért ugye azzal midenki tisztában van, hogy a Japán animék kb 50% ugyanúgy gagyi, értéktelen, ötletelen, tömegtermék szemét, mint egyes amcsi művek? Na ugye.

"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS

Prof. William

De legalább a másik 50% jó. Az amcsi filmek hasonló aránya sajna évek óta egyre romlik. :szemuveges:

Member

Szerintem kb. az animék 10%-a jó és az amcsi filmek esetében körülbelül 1-2% az eddig látottak alapján, és én még ennek a 10-nek is örülök. :)

kikuchiyo

Háát, szerintem a készülő animék 90%-a szemét, a maradék 10% már nézhető és adott esetben jó is, csak engem nem feltétlenül érdekel, és csak a 10% 10%-a, azaz az összes 1%-a olyan, ami maradandó, értékes alkotásnak bizonyul.
Ezek az arányok persze a legtöbb médium esetén hasonlóan alakulnak, de mostanában már az a véleményem, hogy az animére rosszabb a zseniális/jó/nézhető alkotások aránya, mint az egyéb kultúra-vivőközegek (könyvek, filmek, zenék szűken és tágan értelmezve) esetén.

Amikor ezt állítom, akkor hivatkozom arra, hogy az őszi szezonban indult kb. 60 új sorozatból megnéztem 15-20 körülinek az első 1-2 részét (a többi már a címével vagy az anidb leírás elolvasása után elbukott nálam), és 4 vagy 5 volt olyan, aminél úgy döntöttem, hogy továbbnézem.

Hogy ezek az arányok miért így alakulnak, és miért nem használja ki az anime a médiumban rejlő határtalan lehetőségeket, az messzire vezetne.
Failure is the default option

Member

Szerintem ez olyasminek tudható be, hogy jobban megéri elindítani egy már bevált(nak tűnő) receptet kereskedelmi csatornákra, mint összehozni egy olyan szűk közeget érintő alkotást, melynek illegálisan letöltött változatáról fognak fórumokon otaku-k beszélgetni.

Cobra

Azért azt se felejtsétek el, hogy ma már minden frissen megjelenő animéből van legalább raw, pár éve azért még nem volt ilyen, csak azok jutottak ki a netre, amit fordításra érdemesnek véltek a subbercsapatok (amik száma szintén megnőtt és eléggé felhígult a társaság).
Hide and fear, Cobra Commander is here !

Calintz

Befejeztem az Ergo Proxyt és most a Guyver TVt nincsen valakinek ötlete mit nézhetnék a Bleach? Naruto, One Piece melett?
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

chilip

Scrapped Princess, Gundam Seed, Gundam Seed Destiny...

Próféta

Quote from: Calintz on 2006-10-16, 20:25:09
Befejeztem az Ergo Proxyt és most a Guyver TVt nincsen valakinek ötlete mit nézhetnék a Bleach? Naruto, One Piece melett?
Konkrétan új vagy készülő animére van szükség, avagy csak véletlenül került ebbe a topikba?

EDIT:
Erről a Tokikake-ről ki tud valamit? (most nem anidb linkre vágyok, thx)
Merthogy megnyert valami katalán filmfesztivál animációs részleg mittoménmit. Többek közt a Paprika ellenében.

Calintz

Quote from: Próféta on 2006-10-16, 21:18:34
Quote from: Calintz on 2006-10-16, 20:25:09
Befejeztem az Ergo Proxyt és most a Guyver TVt nincsen valakinek ötlete mit nézhetnék a Bleach? Naruto, One Piece melett?
Konkrétan új vagy készülő animére van szükség, avagy csak véletlenül került ebbe a topikba?

EDIT:
Erről a Tokikake-ről ki tud valamit? (most nem anidb linkre vágyok, thx)
Merthogy megnyert valami katalán filmfesztivál animációs részleg mittoménmit. Többek közt a Paprika ellenében.
Nem véletlen, GS, GSD GSSG(starGazer)t már láttam, a Scrapped az jó? Death Noteba belekezdtem, ISTENI én is akarok 1 Death Noteot valaki odaadja az ővét? Na szépen kérem:)
I just don't belong to this World...lets create a new one.

Kadaj

Which Advent Children character are you? Find out here!

TomMan

Hello!
Tudna valaki olyan anime-t modnani ami olyasmi mint a Spiral ?
(Drama Krimi 21. sz. ...)

SaiyaGin


kikuchiyo

Quote from: Próféta on 2006-10-16, 21:18:34
EDIT:
Erről a Tokikake-ről ki tud valamit? (most nem anidb linkre vágyok, thx)
Merthogy megnyert valami katalán filmfesztivál animációs részleg mittoménmit. Többek közt a Paprika ellenében.

Mármint a Toki wo Kakeru Shoujo c. filmre gondolsz?

Júl. 15-én volt a premier az ANN szerint. DVD gondolom még nincs belőle, különben már láttuk volna :)
A Madhouse stúdió készítette, úgyhogy engem alapból érdekel, és elég jókat is olvastam róla az Animage-ben.
Failure is the default option

Draconire

Rozen Maiden - Ouvertüre
Quote from: wikiThe new special for the TV series Rozen Maiden is set to premiere in winter 2006 titled, "Rozen Maiden Ouvertüre." Set as the prequel to the TV series, it is often speculated that this special will focus on the character Suigintou. In addition, ALI PROJECT will once again lend their talents for the opening.

Fazék

Tokyo Tribe 2
QuoteThis is the other side of Tokyo, a Tokyo of a different color. There, various tribes are living. The SARU from Japan's Musashino, WU-RONZE of Bukuro, and HANDS of Shindyuku... Young men living in the city...the public of modern times builds a home out of corruption, these young men of the sordid side of life, a side called "reality," are depicted here!
ilyen akármilyen hogyhíjjákos bigyónak tűnik. a kép alapján érdekel.

Fazék

Tokyo Tribe 2
QuoteThis is the other side of Tokyo, a Tokyo of a different color. There, various tribes are living. The SARU from Japan's Musashino, WU-RONZE of Bukuro, and HANDS of Shindyuku... Young men living in the city...the public of modern times builds a home out of corruption, these young men of the sordid side of life, a side called "reality," are depicted here!
ilyen akármilyen hogyhíjjákos bigyónak tűnik. a kép alapján érdekel.

Bartender
emmeg vajon jó vagy esetleg milyen? mostanában már csak kiszúrom ezeket az új sorozatokat, de leszedni/megnézni már nem tudom, hát a maguk nyakába varrnám ezt a terhet :)

noriko

Én youtube-ozom az új animéket  :D
Tudom, igénytelen vagyok na.

de amúgy egész jó minőségű néhány.
pl. Bartender is

még csak az openingnél tartok. egész jó ez a zene!
"I wish I could, but I don't want to."

Fazék

Quote from: noriko on 2006-11-21, 03:03:49
Én youtube-ozom az új animéket  :D
Tudom, igénytelen vagyok na.

de amúgy egész jó minőségű néhány.
pl. Bartender is

még csak az openingnél tartok. egész jó ez a zene!
hmm ez a youtube nem rossz megoldás. mától alkalmazni fogom. köszönöm a tippet :)

a véleményünk viszont kevésbé lehetne eltérőbb :haha: először a filmes topic, most meg ez az opening :)

noriko

Quote from: Fazék on 2006-11-21, 03:15:16
a véleményünk viszont kevésbé lehetne eltérőbb :haha: először a filmes topic, most meg ez az opening :)
na, ezek után már kíváncsi leszek, hogy tetszett az első rész!
addig nem is írok semmi, nehogy befolyásoljon :P
"I wish I could, but I don't want to."

kikuchiyo

Fazék: keress rá a mit láttál legutóbb-ban, írtam az első részről (bár nem sokat).
Failure is the default option

Szacsi

Afro Samurai: abszurd ötlet. Meglátjuk mi sül ki belőle. Az animáció/rajzolás viszont nagyon csinosnak tűnik.

Alkyra

Rövid leszek: Látvány.^^ Erre alapozik az egész anime. Nem tart örökké se értelmetlen töltőrészekkel se foglalkozik(cough cough naruto cough), nem kell megerőltetned magad, hogy megértsd, hogy most egy mondatnak vajon 4 vagy 5 jelentése van-e s a sztori se olyan depresszív elmepusztító.
Egyszerű, szép, aranyos, könnyed. Még annak is ajánlom aki csőből utoláj a Magical Girlt.(Én is utálom. Hidd el.^^)
Ez kivétel.
Hallottam, hogy most csinálják a StrikerS folytatást.Kíváncsian várom, hogy mi lesz belőle.

Sima Nanoha: 8/10
Nanoha A: 9/10
(természetesen az értéklés a stílusán belül van. pl egy DeathNotetot vagy egy Bleachet sose fog megverni.^^)

Prof. William

Ez temészetes.


Egy haverom olyan hogy Pl. Szerinte a Gyu sz*r mert a Remény rabjaihoz képest sehol sincs. :)

A nqanoháról épp akartam kérdezni, hogy milyen de látpom elkéstem. :) Mondjuk azt halottam hogy nem az a Sailor Moon és nem esik a "Hét szörnye" hibába.
Monjuk én azt halottam hogy a Fihgtok eszméletlenül jók. (Végre varázspárbaj a sok kardozás+bunyó után.) és hogy azért a sztori sem az a aranyos SM-s. :) Persze nem számítok Elfen Lied szintű dark sztorira de azért ez felüdülés. :)

Dreamcleaver


"But there's no sense crying
over every mistake
You just keep on trying
till you run out of cake"
- GLaDOS