Utazgatás

Started by Ramiz, 2005-04-26, 20:46:00

Previous topic - Next topic

NLZ

Egyébként is, Amszterdamban füvezni klisés dolog.
[reserved]

Nakedape

Quote from: NLZ on 2013-06-25, 20:46:31
Egyébként is, Amszterdamban füvezni klisés dolog.
akkor szívjon el egy tulipánt?
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

Ramiz

Én jövő héten Londonban fogok Stonest hallgatni élőben, meg szöcskét enni. Egyelőre ez a két fő terv. :D Kicsit elegem van a munkámból meg a lakásfelújításból, úgyhogy jól fog jönni. Vannak ott jó dugi éttermek?
12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!! 12 OZ MOUSE, 12 OZ MOUSE!!!

Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-06-25, 19:24:43
WTB tips, mit érdemes megnézni, kipróbálni, etc.
Először is, ha valami csoda folytán nem ismernéd, Wikitravel a barátod :) A sztenderd látnivalókat le szokták írni, pl. hajókázás az óváros csatornáin.

Mint közgázosnak feltétlenül ajánlanám a virágtőzsdét (nem azonos a virágpiaccal), elég bizarr élmény volt. Az nálatok tananyag, hogy lett gazdasági válság a fekete tulipán miatt?

Azért a vörös lámpás negyedet megnézheted a szolgáltatások igénybevétele nélkül is, érdekes élmény :)

.Attila

Én egyrészt Linz-en gondolkozok, ahol lesz a Pflasterspektakel, ahol többek között ez a Clint Eastwoodba öltött Hugh Jackman fickó is lesz.
Aztán talán még Milánó valamikor, repjegy oda-vissza 14ezer Ft, vagy helyette Róma.

Darkstar

Quote from: Próféta on 2013-06-25, 21:53:53
Mint közgázosnak feltétlenül ajánlanám a virágtőzsdét (nem azonos a virágpiaccal), elég bizarr élmény volt. Az nálatok tananyag, hogy lett gazdasági válság a fekete tulipán miatt?
Érdekességként volt említve, de azt nem tudtam, hogy konkrétan a fekete tulipánhoz köthető. Azt hittem álltalánosan szálltak el a tulipán és tulipánhagyma árak.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Próféta

Quote from: Darkstar on 2013-06-25, 22:07:45
Érdekességként volt említve, de azt nem tudtam, hogy konkrétan a fekete tulipánhoz köthető. Azt hittem álltalánosan szálltak el a tulipán és tulipánhagyma árak.
Igazad van. A sötét színű tulipánokra csak azért emlékeztem, mert azok különösen drágák voltak.

Quote from: .Attila on 2013-06-25, 22:05:58
Aztán talán még Milánó valamikor, repjegy oda-vissza 14ezer Ft, vagy helyette Róma.
Milánó protip: ha érdekel az Utolsó vacsora (mármint a híres Leonardo-féle freskóverzió), jócskán előre jegyet kell foglalni. Amúgy OK, hogy ennyire olcsó a retúrjegy, de cserébe Milánó önmagában nem is akkora nagy szám, szerintem kábé másfél napot érdemes ott elturistáskodni, szóval így döntsd el, megéri-e neked. Rómával mindenesetre nem egy súlycsoport.

Kuroi Tenshi

Quote from: Ramiz on 2013-06-25, 21:52:37
Én jövő héten Londonban fogok Stonest hallgatni élőben

:cool:

Éttermek: rengeteg van, biztos akad jó is köztük, csak odaát elég drága a
vendéglátóipari egységekben kajálás...

Kuroi Tenshi

<"Lusta vagyok" mode on>

Voltam egy hetet Bécsben + Kis-Alpok + VOLT.

Képek fb-n (reg nélkül is működő link)

Darkstar

#609
Na, végül fű nem volt, de némi  gomba azért befigyelt. Érdekes élmény volt, az tuti.  :D

Röviden összefoglalva: a kaja jó drága (lett volna, ha saját pénzből megy, egy junkfood reggeli sem nagyon áll meg 10 euró alatt) a közlekedés jól szervezett (bár most épp fél Hollandiát felújítják és ezért sehova nem lehet normálisan eljutni) de az is drága, sok a csatorna és a parkokban általában mindenki vagy füvet vagy gombát tol. A biciklik és -utak száma pedig elképesztő. A vöröslámpás negyed érdekes, csakúgy, mint hogy teljesen normális, ahogy a szexshop mellett kajálda, amellett meg drogbolt, amellett pedig rendőrség van.
Városnézésre nem nagyon volt idő, csak kutyafuttában (az iroda meg a szálloda is egy külső, irodákkal tömött részen volt, ami hétvégéken totál kihalt és séta + metróval kb 45-50 perc Amszterdam central).

A reptér pedig valami batár nagy.
小野寺梓のラブリーすきぴちゃん

Nakedape

Quote from: Darkstar on 2013-07-09, 00:36:05
Na, végül fű nem volt, de némi  gomba azért befigyelt. Érdekes élmény volt, az tuti.  :D

[spoiler][/spoiler]
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

.Attila

A linzi utcafesztivál érdekel valakit?
http://www.pflasterspektakel.at/2013/de/

Nekem innen jött az ihlet: http://youtu.be/7gphiFVVtUI

Kvikveg

Hahha, most egy puszta szeli motelban ulok, limited internettel. Hat, az elozo (es egyben ezutan kovetkezo) szallashely jobb volt: 7 nap alatt 3szor etettek meg este, egyszer lazaccal, es kezuket-labukat tortek, hogy jo lerezzuk magunkat, es jofejek.
Mar kezd kinos lenni, valamit kene nekik vennem... O_o
A google translate-s francia es angol nyelv gyalazasa kis nemettel keverve feledhetetlen. (Nem tudnak angolul, en meg franciaul.)

Tegnap 4en fonduztunk (ez is mar milyen, meg az eletben nem hivtak meg fondure egy szallason!). Amikor a hazigazda rajott, hogy a francia vendeg srac nem tud nemetul, akkor fapofaval az arcaba mondta az asztal tuloldalarol, lazan, cigivel a kezeben, hogy Ich liebe dich. En meg ugy elkezdtem nevetni, hogy egy ideig nem birtam leforditani a sracnak hogy mit mondott a hazigazda. :lul:
Szoltam neki, hogy ugye tudja, hogy ejjel zarnia kell az ajtot, mire azt valaszolta, hogy ja, de a hazigazdanak van sajat kulcsa. :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Próféta

Látom Kviki, te továbbra is szereted elhagyni a kontextust :)
Vak tipp: Svájc?
Különben ez így nem trú, a fondü téli étel.

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2013-07-10, 23:44:39
Látom Kviki, te továbbra is szereted elhagyni a kontextust :)
Vak tipp: Svájc?
Különben ez így nem trú, a fondü téli étel.
Hat amilyen legkondi itt van, a munkahelyen tru lenne a fondu.

Kanada. Ceges kikepzotabor csak nekem. Elonye hogy egy repulogeposszeszerelo csarnokon setalok at naponta 4szer, hatranya, hogy hat az oktato kisse foglalt es a doksiellatas sem konzisztens es hat a tesztrendszeren nem jatszik az ember, laptopomra nem telepitheto a cucc, szoval nem sok mozgasterem van.

Ja... kaptam egy laptopot ami kb arra jo eppen, hogy vpn-ezzek rajta... es kesz. De hogy ezt minek??! Allitolag kesobb ezen fogok forditani, de en ezt ketlem...
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Heh, tegnap esemeny volt. Hazajottem, es a ket hazigazda kicsit zavartan allt, a ket fiatal indiai vendeg meg kisse ketsegbeesetten.
Szegeny vendegek otthon kifizettek az utazasi ugynoknek a szallas arat, aki arra nem vette a faradsagot, hogy megnezze, hogy itt nem lehet credit card-dal fizetni. Szivas. A vege az lett, hogy a foglalas miatti kotelezo koltseget (ami tobb, mint a 4napi szallas felenek az ara volt) kifizettek KP es a montreali rokonaik kijottek ertuk es elvittek oket.... plusz ugye Montrealbol taxival jottek ami nekik 80CAD volt allitolag, szoval jol megszivtak. Azt nem ertem, miert nem fizettek kb, az meg 180CAD lett volna a 200CAD foglalo utan, es akkor minden rendben lett volna. Otthon meg leverik az ugynokon ha tudjak... igy se szallas, se fele penz, plusz a taxi kidobott penz volt.
Welcome to Canada, marha utazasi ugynok.
Persze nem teljesen ertem miert ugynokot biztak meg? Namindegy.
En meg probaltam megerteni az indiai angolt, ok az en angolomat, es en meg a hazigazdakat google translate-tel.

Amin nagyot nevettem, az az hogy azokutan, hogy en az elozo vendegre azt hittem, hogy a hazigazdaek fia, az indiaiak meg megkerdeztek, hogy en a lanyuk vagyok-e?  :lul:
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

BTW hogy sikerült a cégnek ilyen szállást találnia? Én nem találnám rendben lévőnek, hogy nem tudok kommunikálni velük...
Failure is the default option

Kvikveg

#617
Quote from: kikuchiyo on 2013-07-13, 20:24:32
BTW hogy sikerült a cégnek ilyen szállást találnia? Én nem találnám rendben lévőnek, hogy nem tudok kommunikálni velük...
En kerestem a szallast via google.com, mert a kanadai kapcsolat kb az utolso elotti napon nyogte ki, hogy van utazos szekciojuk. De azokkal sem jartam volna jobban, mert azok sem tudtak semmit - az atlag taxiarakat akartam megtudni toluk amikor itt voltam, es a no ugyan segitokesz volt, de semmi ertelmes infot nem tudott mondani. Ja es azert is en kerestem, mert nekem eppen nem volt halalosan sok dolgom, raadasul gyorsabban eldonthettem, hogy mi OK mi nem OK.

En es okozottuk a kommunikacioval nincsen gond, meg tudjuk oldani. :)

Mivel franciaul valaszoltak mindig az angol levelre, ezert sejtettem, hogy nem sokat tudnak angolul. Lett volna masik 2 alternativa, de osszessegeben ez volt a legszimpatikusabb (bar a gay-friendly jeloles a booking.com vagy min es a babahaz-berendezes elgondolkodtatott, de nem egy buzibarban landoltam - es ha meg igen, hat akkor very educational lett volna).

A B verzio ugye az ahol 2 napot voltam vegul csak, de oda nem mennek vissza, mert sehova sem tudok taxi nelkul eljutni onnan es elegge kies az egesz stilusa. Itt csak a lustasagom akadalyoz meg abban, hogy elmasszak az 5 percre levo boltig es kuzdenem kell, hogy ne hivjanak meg este vacsorara.  :D

Most rakom fel a ceges wikibe a tapasztalatokat, szoval az utanam jovoknek konnyebb dolga lesz. XD
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

#618
Hm, neztem, hogy a 2dollarosom hatan miert van erdo.
http://www.mint.ca/store/product/legendary_nature_coins.jsp?campaignName=Legendary&pId=400004
Ezert.
Boreal forest toonie.
Loonie toonie...  :lul:


edit: eees Montreal. Hah, itt mar nem a francban vagyok.


A tegnapi es tegnapelotti Montreal elmenyek (elso ket kepkocka er)
http://9gag.com/gag/arp49x0
:redface:

Most azon filozok, hogy ha a lakas reggel hideg es en sem melegszem tul, akkor kibirom-e a munkahelyig normalisan... a paratartalom brutalis, mintha egy szaunaban maszkalna az ember. A vilag legnagyobb szabadteri szaunaja.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

Kvikveg

Brrrazilia, Sao Paulo - ahova sosem jutok el, ha a ceg nem kuld, hehe
Nem rabolt el senki, sot ma tudtam is penzt kivenni. Kivancsi vagyok mennyire nyulnak le vele. Ez a Forint->Real nem egy jo dolog.

Sao Paulo kb ugy keszult, hogy volt egy oserdo, na annak 99.9 szazalekat kiirtottak, a helyere pl dombtetore toronyhazak epultek. Ezek jobban neznek ki mint a panel, de rosszabbul, mint egy szep felhokarcolo. Es sok van. Kozel egymashoz. Itt a kozelunkben van a nem-nemzetkozi repter is, igy kozelrol szemlelhetek repuloket. Eleg latvanyos amikor harom magas toronyhaz mogott elhuz egy repulo alkonyatkor. Mar-mar nyalas jelenet.
A toronyhazakon kivul vannak meg favelak is, neha egy komplett negyed, neha csak egy-egy haz.
Ketrecben tartott kocsit meg nem lattam, na itt az is van. BMW az autokereskedonel, sarki hazban nemtommi de nem trabantminosegu.
A novenyzet viszont tetszik, pedig nem vagyok egy tropusbuzi, a palmakat kifejezetten nem szeretem, de itt jol neznek ki.
Az utcara nem szivesen megyek, de itt a recepcios srac megnyugtatott, hogy ez egy normalis kornyek. Kollegam kevesbe, amikor megjegyezte hogy tegnap este 11kor lovest hallott, utana meg szirenazast.  :eek:
A cegnel jeleztek, hogy ha taxi kell akkor inkabb hivnak, ne probaljunk leinteni a delutani forgalomban...  :eek:
Ma akartam penzt kivenni a ceghez kozeli szupermarketben levo automatabol, de gepkarabelyos morcos harmincas felkatonai izenak kinezo jelenseg allta utunkat, belul meg valaki egy nagy szerszamostaska tarsasagaban belezte ki eppen a gepet.
Sao Paulo az egy fore eso racsok, keritesek es szogesdrot tekinteteben messze ver barmit amit eddig lattam. Mindenhol kerites van. Ugy ertem otthon van kerites, de az itteni az 3 meter es felul szogesdrot esvagy villanypasztor van. A ceg ugy nez ki mint egy borton. A taxikon sotetitett uveg van. A 3savos uton kulon ket savot kepeznek az autosok kozott elsuhano motorosok, akik szorgalmas staccato dudalassal adjak a tobbiek tudtara, hogy vigyazat jovok, ne uss el!

Terkep:
https://maps.google.com/maps/ms?msa=0&ll=-23.606677,-46.665295&spn=0.022493,0.042272

Kepek majd akkor ha ra birom venni a stupidphoneomat, hogy a Windows 7bol ne az aramot szopogassa, hanem csatlakozzon ra.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

noriko

"I wish I could, but I don't want to."

.Attila

#621
Maracuja pudingot akarok, most!

Kicsit sok pálmaolajat használnak...

Próféta

Kvikveg: ja, Brazília ilyen. Helyi híreket ne nézz, kollégáim csak murder of the day becenévvel emlegették a tévéhíradót. :(

Kvikveg

Quote from: Próféta on 2013-11-16, 16:11:23
Kvikveg: ja, Brazília ilyen. Helyi híreket ne nézz, kollégáim csak murder of the day becenévvel emlegették a tévéhíradót. :(
Hehe. Ennyire azert nem murder of the day a hirado, neha latom.

Ja es most vasarnap Interlagos ha jol tevedek. Itt a varosban van egy tabla az utvonalunkon, hogy Interlagos ->

Vasarnap remelhetoleg mar nem dolgozunk, szoval lesz idom kepeket feltoltogetni, stb.
WARNING: module "coffee.exe" did not run correctly. Brain running in limited mode.
Do not meddle in the affairs of dragons for you are crunchy and taste good with ketchup.

kikuchiyo

Olvasom noriko japán útleírását, és (azon kívül, hogy Apu sárguló irigysége vagyok) eszembe ötlik a kérdés: csak én vagyok annyira antiszociális seggfej, hogy sosem beszélgetek a repülőn a szomszédommal? Igaz, látszólag azok sem akarnak beszélgetni velem. (Bár ha norikot meg engem összehasonlítjuk, akkor valamelyest érthetővé válik ez.)

Vagy csak arról van szó, hogy a Dortmundba és hasonló reménytelen helyekre menő másfél órás utakon inkább csak minél előbb túl akarnak esni az emberek, míg egy hosszabb, pl. Japánba menő gépen már esetleg szocializálni is kezdenek unalmukban?
Failure is the default option

noriko

Ja, szerintem az utóbbi. Rövid utakon velem sem beszélgetnek. Európán belül annyira nem izgi kérdés, hogy honnan jössz és hová mész, amíg pl. Doha vagy Tokió esetében már érdekesebb.

Meg attól is függ, hogy ki mellé kerül az ember. Volt több olyan hosszú utam is, amikor nem beszélgettem a szomszédokkal, de ha szimpatikusak és szólnak hozzám, sokkal jobban eltelik az idő.
"I wish I could, but I don't want to."

Kuroi Tenshi

#626
Quote from: kikuchiyo on 2013-12-19, 18:01:56
Olvasom noriko japán útleírását, és (azon kívül, hogy Apu sárguló irigysége vagyok)

Nyehe, ki nem? :P
Én csak a képeket futottam át, de legszívesebben én is mennék világgá.
Soon.

Quote from: kikuchiyo on 2013-12-19, 18:01:56
eszembe ötlik a kérdés: csak én vagyok annyira antiszociális seggfej, hogy sosem beszélgetek a repülőn a szomszédommal?

Vagy csak arról van szó, hogy a Dortmundba és hasonló reménytelen helyekre menő másfél órás utakon inkább csak minél előbb túl akarnak esni az emberek, míg egy hosszabb, pl. Japánba menő gépen már esetleg szocializálni is kezdenek unalmukban?

Utóbbi. Rövid utakon én se szoktam sokat, másokat sem látok. De amikor 5-6-8-10
órát töltötök egymás mellett összezárva, akkor már ráviszi az embereket az unalom.

Quote from: noriko on 2013-12-20, 01:26:50
Meg attól is függ, hogy ki mellé kerül az ember. Volt több olyan hosszú utam is, amikor nem beszélgettem a szomszédokkal,

Nálam eddig a prímet egy ifjú szerelmespár vitte.
Ha a kiskanál nem műanyagból lett volna......

noriko

Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-12-20, 02:27:56
Nálam eddig a prímet egy ifjú szerelmespár vitte.
Ha a kiskanál nem műanyagból lett volna......
uhh... szerencsére az ilyet eddig sikerült megúsznom! nekem a legrosszabbak eddig főleg a különféle testszagú szomszédok voltak (láb, hónalj..)
"I wish I could, but I don't want to."

Nakedape

Quote from: noriko on 2013-12-20, 10:25:34
Quote from: Kuroi Tenshi on 2013-12-20, 02:27:56
Nálam eddig a prímet egy ifjú szerelmespár vitte.
Ha a kiskanál nem műanyagból lett volna......
uhh... szerencsére az ilyet eddig sikerült megúsznom! nekem a legrosszabbak eddig főleg a különféle testszagú szomszédok voltak (láb, hónalj..)
ezért jó kígyó mellé ülni, se láb se hónalj
Nothing About Culture Makes Sense Except in the Light of Evolution

noriko

"I wish I could, but I don't want to."